کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام کشور روبرای مهاجرت ترجیح میدی؟ لطفا دلیل رو تو تایپیک بنویسید!
استرالیا
73.02%
46 73.02%
نیوزلند
26.98%
17 26.98%
مجموع 63 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین مدارک فنی و حرفه ای برای استرالیا و نیوزلند
(2012-12-19 ساعت 17:55)pouya.ghamari نوشته:  ببین دوست عزیز
بهترین راه و آسان ترین راه مدرک فنی و حرفه ای کلید سازی
تو ایالات استرالیای غربی خاهان زیاد داره و می خوان
البته واسه خودت باید سابقه 3یا 5 سالی جور کنی
مطمئن باش به نتیجه می رسی
سلام
البته کلا رشته های فنی در استرالیا وضعیت خوبی داره .
رشته هایی مثل جوشکاری . ارایشگری . لوله کشی . نجاری. نقاشی ,.... در اینجا خواهان زیادی داره و معمولا افرادی که اینکارها را حرفه ایی بلد باشند کار راحت پیدا می کنند . اما مهم اینه که این رشته ها جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا غربی باشه که خوشبختانه مشاغل بالا که من نام بردم هست .
اما رشته کلید سازی را جزو مشاغل مورد نیاز این ایالت ندیدم .
http://www.migration.wa.gov.au/skilledmi...emand.aspx
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، behzad2013 ، msar
با سلام خدمت دوستان من مدرک و سابقه دارم در کار بر روی شبکه های برق به صورت برق دار یا بدون برق حدود 5 سال اسم بین المللیش هست lineman به نظر شما براش تو استرالیاکار هست البته الان دارم مهندسی برق هم میخونم ممنون میشم اگر راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-12-24 ساعت 22:30)ali1355 نوشته:  با سلام خدمت دوستان من مدرک و سابقه دارم در کار بر روی شبکه های برق به صورت برق دار یا بدون برق حدود 5 سال اسم بین المللیش هست lineman به نظر شما براش تو استرالیاکار هست البته الان دارم مهندسی برق هم میخونم ممنون میشم اگر راهنمایی کنین

سلام

رشته مهندسی برق جزو رشته های مورد نیاز استرالیا هست
در مورد کار بهترین سایت کاریابی http://www.seek.com.au است

قبل از اقدام بهتره از این سایت وضع کسب و کار و همچنین ناحیه ای که بیشتر مورد نیاز است را چک کنید.
همینطور میتوانید به تاپیک مهندسین برق در همین فروم سر بزنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، msar
(2012-12-25 ساعت 12:17)gbtm نوشته:  
(2012-12-24 ساعت 22:30)ali1355 نوشته:  با سلام خدمت دوستان من مدرک و سابقه دارم در کار بر روی شبکه های برق به صورت برق دار یا بدون برق حدود 5 سال اسم بین المللیش هست lineman به نظر شما براش تو استرالیاکار هست البته الان دارم مهندسی برق هم میخونم ممنون میشم اگر راهنمایی کنین

سلام

رشته مهندسی برق جزو رشته های مورد نیاز استرالیا هست
در مورد کار بهترین سایت کاریابی http://www.seek.com.au است

قبل از اقدام بهتره از این سایت وضع کسب و کار و همچنین ناحیه ای که بیشتر مورد نیاز است را چک کنید.
همینطور میتوانید به تاپیک مهندسین برق در همین فروم سر بزنید.
خیلی ممون که راهنمایی کردین من رفتم تو سایتی که گفتین اونجا کار زیاده ولی ایا این اگهی ها قابله اعتماد هستند چون یکیشون گفته اجازه کار موقت میگیره و یا اقامت دائم میگیره ایا حقوق های که نوشتن رو میدن و اگر شرکت ورشکسته بشه من هم باید برگردم ایران اصلا من از ایران چجوری میتونم کار رو اونجا رزرو کنم ایا واقعا شانسی هست اگر ممکنه لطف کنید و توضیح بدید
پاسخ
سلام
منظورتون رو از اینکه پرسیده بودین آیا این اگهی ها قابل اعتماده رو درست متوجه نشدم.

ببینید یا آگهی کار برای کار واقعی وجود داره یا اینکه فرضا رکروتر برای آپدیت کردن لیستش و یا برای محک زدن افراد جویای کار اون آگهی رو زده که در هر حال شما با اپلای کردن ضرر نمیکنید چون در صورت نگرفتن اون کار چیزی رو از دست نمیدید.ضمنا در جریان باشید فقط 20 درصد کارها اینجا آگهی میشه و 80 درصد بقیه که بهش Hidden market میگن آگهی نمیشه.
در مورد دریافت آفر از ایران میتونم بگم به احتمال 99/99 درصد باید بیخیال شید چون باید حرفه اتون خیلی خیلی خاص باشه که هیچ استرالیایی یا هیچ مقیم استرالیا نتونسته باشه اون رو پر کرده باشه تا به شما از خارج از کشور پیشنهاد کار بدن.

بحث اقامت دایم با ویزای کار دو مقوله مختلف هستند که شما متاسفانه صفحات قبل (یا سایر صفحات مربوط به استرالیا)رو کامل مطالعه نکردید اینه که براتون سوال ایجاد شده.به طور خیلی خلاصه چند نوع ویزای مرتبط داریم:
1.اقامت دایم
2.اقامت دایم از نوع اسپانسر ایالتی
3.ویزای کار(به صورت موقت و با توجه به نیاز هر ایالت)
یعنی اجازه کار(در بعضی از جاها در مناطق رجیونال)را دریافت میکنید بعد پس از ورود به استرالیا باید دنبال کار مرتبط بگردید.

پیشنهادم اینه که اطلاعات مربوط به ویزاهای مختلف در سایت اداره مهاجرت را کامل و به دقت مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود بنده یا سایر دوستان در خدمت خواهیم بود.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2012-12-26 ساعت 05:46)gbtm نوشته:  سلام
منظورتون رو از اینکه پرسیده بودین آیا این اگهی ها قابل اعتماده رو درست متوجه نشدم.

ببینید یا آگهی کار برای کار واقعی وجود داره یا اینکه فرضا رکروتر برای آپدیت کردن لیستش و یا برای محک زدن افراد جویای کار اون آگهی رو زده که در هر حال شما با اپلای کردن ضرر نمیکنید چون در صورت نگرفتن اون کار چیزی رو از دست نمیدید.ضمنا در جریان باشید فقط 20 درصد کارها اینجا آگهی میشه و 80 درصد بقیه که بهش Hidden market میگن آگهی نمیشه.
در مورد دریافت آفر از ایران میتونم بگم به احتمال 99/99 درصد باید بیخیال شید چون باید حرفه اتون خیلی خیلی خاص باشه که هیچ استرالیایی یا هیچ مقیم استرالیا نتونسته باشه اون رو پر کرده باشه تا به شما از خارج از کشور پیشنهاد کار بدن.

بحث اقامت دایم با ویزای کار دو مقوله مختلف هستند که شما متاسفانه صفحات قبل (یا سایر صفحات مربوط به استرالیا)رو کامل مطالعه نکردید اینه که براتون سوال ایجاد شده.به طور خیلی خلاصه چند نوع ویزای مرتبط داریم:
1.اقامت دایم
2.اقامت دایم از نوع اسپانسر ایالتی
3.ویزای کار(به صورت موقت و با توجه به نیاز هر ایالت)
یعنی اجازه کار(در بعضی از جاها در مناطق رجیونال)را دریافت میکنید بعد پس از ورود به استرالیا باید دنبال کار مرتبط بگردید.

پیشنهادم اینه که اطلاعات مربوط به ویزاهای مختلف در سایت اداره مهاجرت را کامل و به دقت مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود بنده یا سایر دوستان در خدمت خواهیم بود.
موفق باشید.

با سلام و تشکر از شما که قبول زحمت کردید و راهنمایی کردین این اگهی کار هست که به شغلی که مورد نظر من هست و من توش تخصص دارم مربوط میشه
We are seeking Distribution Line Workers and Glove and Barrier Distribution Line Workers to join our Perth and Melbourne operations.

We would really like to hear from you if you....

Are focused on safety coming first at all times
Hold a Certificate III in ESI - Distribution or equivalent
A current truck licence would be advantageous
Have a positive can do attitude
Are a team player who is willing to “muck in” where necessary.

If you are successful in joining the team at West Coast Energy you may enjoy the following:

Highly competitive pay rates plus opportunities for allowances and overtime
Opportunities to work away from home are available
Ongoing training and development opportunities
The latest equipment and technology
Financial assistance to help with your relocation
WCE is prepared to undertake business sponsorship of a temporary work visa
WCE can also provide assistance with permanent residency.

If you are a motivated worker, with a can-do attitude, seeking a role in a friendly environment, we would love to hear from you. West Coast Energy will be running recruitment campaigns throughout 2013 so please provide us with your expression of interest should you be interested in considering WCE in the future.

West Coast Energy (www.westcoastenergy.com.au) is an electrical contractor based in Western Australia and Victoria, offering fully integrated contracting services for: the construction and maintenance of Electricity Distribution Networks, Electricity Transmission Networks and Fibre Networks. West Coast Energy is fully supported by its parent company, Northpower Ltd based in New Zealand (www.northpower.co.nz)
به نظر شما من بهشون ایمیل بزنم و بگم که تو ایرانم چون همونطر که تو اگهی هست اجازه کار موقت میگیره و همینطور دائم لطفا راهنمایی کنین
پاسخ
سلام

بله اپلای کردن از راه دور ضرر نداره منتها من فکر میکنم بیشتر منظورشون از اسپانسرشدن برای ویزای کار موقت برای کسانی هست که در استرالیا هستند.
در هر حال این سوال رو بهتره مستقیم از خودشون بپرسید و جوابشو در صورت امکان اینجا قراربدید تا راهنمای سایرین باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام
من کار گرافیک کامپیوتری انجام میدم و یه شرکت تعاونی هم 3 سال و خورده ای هست ثبت کردم ولی مدرک تحصیلیم مرتبط نیست و تازه میخوام مدرک فنی و حرفه ای بگیرم.میخواستم ببینم شرکت برای سابقه کار بدردم میخوره یا نه؟
و اینکه رشته گرافیک میخوان یا برنامه نویسی ؟
ممنون
پاسخ
(2012-12-29 ساعت 23:52)sstar نوشته:  سلام
من کار گرافیک کامپیوتری انجام میدم و یه شرکت تعاونی هم 3 سال و خورده ای هست ثبت کردم ولی مدرک تحصیلیم مرتبط نیست و تازه میخوام مدرک فنی و حرفه ای بگیرم.میخواستم ببینم شرکت برای سابقه کار بدردم میخوره یا نه؟
و اینکه رشته گرافیک میخوان یا برنامه نویسی ؟
ممنون

سلام

اگر رشته تحصیلیتون مرتبط نباشه امتیاز لازم رو نخواهید آورد برای لیست رشته ها به سایت مراجعه نمایید بعضی از رشته ها ی خاص رو بعضی از ایالتها قبول دارند.

با توجه به سوالات دوستان فکر میکنم لازم باشه مطالب استرالیا(مربوط به مهاجرت و چگونگی اقدام کردن و اطلاعات کلی)رو به صورت دسته بندی شده در یکی از تاپیکهای مربوط به استرالیا در آینده نزدیک جمع بندی کنم البته یک مقدار گرفتارم و یه مشکل کوچک هم دارم اینه که قول نمیدم ولی دعا کنید گرفتاریم رفع بشه منم بتونم اطلاعاتم رو اینجا شیر کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، msar
با سلام خدمت دوستان........
19 سالم هست و تا تابستون 92 کاردانی نرم افزار کامپیوتر را میگیرم...........تا اون موقع میشم 20 ساله.
دیپلم من هم فنی و حرفه ای ، کامپیوتر هست............
از نظر زبان هم مشکلی ندارم ......و میتونم خودم را برای IELTS تا یک سال اینده ، با نمره بالا اماده کنم.......
شانسی که اوردم ، سربازی هم یک سالی میشه که معاف شدم........
میخوام هرجور شده مهاجرت کنم ، کانادا ، استرالیا یا نیوزلند................
هرکدوم که جور شه میرم......
تنها چیزی که ندارم ، سابقه کار هستش.........
میخوام برم یه سری دوره های فنی و حرفه ای هم ببینم ، که تو شغل های مورد نیاز بعدا بتونم استفاده کنم ..... به نظر شما چه دوره ای رو ببینم؟
یه سوال دیگه: این دوره های فنی و حرفه ای که مثلا شامل 900 یا 1000 ساعت اموزش میشه ، جزو سابقه کار هم حساب میاد؟

خواهشا کمک کنید.............
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
(2012-12-31 ساعت 15:55)only_flight نوشته:  با سلام خدمت دوستان........
19 سالم هست و تا تابستون 92 کاردانی نرم افزار کامپیوتر را میگیرم...........تا اون موقع میشم 20 ساله.
از نظر زبان هم مشکلی ندارم ......و میتونم خودم را برای IELTS تا یک سال اینده ، با نمره بالا اماده کنم.......
میخوام برم یه سری دوره های فنی و حرفه ای هم ببینم ، که تو شغل های مورد نیاز بعدا بتونم استفاده کنم ..... به نظر شما چه دوره ای رو ببینم؟
یه سوال دیگه: این دوره های فنی و حرفه ای که مثلا شامل 900 یا 1000 ساعت اموزش میشه ، جزو سابقه کار هم حساب میاد؟

فنی و حرفه ای کشور استرالیا در ایران انجام میشه به نام TAFE که مجریش مجتمع فنی تهران هست
http://international.mft.info/11/Fa/default.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، msar
(2012-12-31 ساعت 16:02)abas_kashan نوشته:  

فنی و حرفه ای کشور استرالیا در ایران انجام میشه به نام TAFE که مجریش مجتمع فنی تهران هست
http://international.mft.info/11/Fa/default.aspx
منی که سابقه کار ندارم ، مشکلی ایجاد نمیکنه اگه مدرک بگیرم از این مجتمع فنی تهران؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من خودم هم به این نتیجه رسیدم که تا لیسانس ادامه دهم....
یه موقعیت کاری برای من پیش اومده : استخدام یه شرکت تو زمینه خدمان بانکی هستش ، همزمان با کار میخوام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد رو بخونم ، رشته IT..... به نظرت یه دو سه سالی کار کنم ، ارزش سابقه کار حساب میشه؟

یه چیز دیگه ؛ من فوق دیپلمم نرم افزار باشه ، کارشناسیم IT ، مشکلی پیش نمیاد که؟

پاسخ

سلام
مدرک دانشگاهی از هر مدرک فنی و حرفه ایی برای مهاجرت و گرفتن اقامت بهتر است . (البته کار پیدا کردن بحث دیگری است) .
اموزش فنی و حرفه ایی جزو سابقه کار حساب نمیشه .
با توجه به قوانین فعلی ( البته اگر تا دو سال دیگه عوض نشه ) شما می تونید بدون داشتن سابقه کار برای استرالیا اقدام کنید به شرطی که اول از همه لیسانس بگیرید و دوم اینکه ایلتس 7 در هر 4 قسمت بگیرید . بهتره عجله نکنید و با گرفتن لیسانس و ایلتس 7 که حدو 2 سال طول میکشه با دست پر برای استرالیا اقدام کنید .در این مدت هم سعی کنید واقعا کار یاد بگیرید تا انجا راحت بتونید کار پیدا کنید . یکی دوسال دیرتر رفتن بهتر از زودتر رفتن و شکست خوردن است .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر همزمان با تحصیل کار کنید برای شما پاره وقت حساب میشه.
فوق دیپلم و لیسانس شما در یک گروه تحصیلی هستند و مشکلی نیست .
ولی تا ایلتس 7 را نگیرید نمی تونید برای استرالیا اقدام کنید مگر اینکه 8 سال سابقه کار داشته باشید و سن شما زیر 32 سال باشد
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، msar ، only_flight
(2012-12-31 ساعت 20:46)ParsTrader نوشته:  

سلام
مدرک دانشگاهی از هر مدرک فنی و حرفه ایی برای مهاجرت و گرفتن اقامت بهتر است . (البته کار پیدا کردن بحث دیگری است) .
اموزش فنی و حرفه ایی جزو سابقه کار حساب نمیشه .
با توجه به قوانین فعلی ( البته اگر تا دو سال دیگه عوض نشه ) شما می تونید بدون داشتن سابقه کار برای استرالیا اقدام کنید به شرطی که اول از همه لیسانس بگیرید و دوم اینکه ایلتس 7 در هر 4 قسمت بگیرید . بهتره عجله نکنید و با گرفتن لیسانس و ایلتس 7 که حدو 2 سال طول میکشه با دست پر برای استرالیا اقدام کنید .در این مدت هم سعی کنید واقعا کار یاد بگیرید تا انجا راحت بتونید کار پیدا کنید . یکی دوسال دیرتر رفتن بهتر از زودتر رفتن و شکست خوردن است .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر همزمان با تحصیل کار کنید برای شما پاره وقت حساب میشه.
فوق دیپلم و لیسانس شما در یک گروه تحصیلی هستند و مشکلی نیست .
ولی تا ایلتس 7 را نگیرید نمی تونید برای استرالیا اقدام کنید مگر اینکه 8 سال سابقه کار داشته باشید و سن شما زیر 32 سال باشد
با ارزوی موفقیت برای همه
ممنون بابت توضیحاتی که دادید....
Ielts جنرال باید بگیرم یا اکادمیک؟ و کدوم یکی سخت تره؟

پاسخ
سلام، میتونم خواهش کنم لینک این برنامه که با لیسانس و آیلتس 7 میشه اقامت گرفتو بذارین؟ اسمشم بگین کافیه

(2012-12-31 ساعت 20:46)ParsTrader نوشته:  
19 سالم هست و تا تابستون 92 کاردانی نرم افزار کامپیوتر را میگیرم.......

با توجه به قوانین فعلی ( البته اگر تا دو سال دیگه عوض نشه ) شما می تونید بدون داشتن سابقه کار برای استرالیا اقدام کنید به شرطی که اول از همه لیسانس بگیرید و دوم اینکه ایلتس 7 در هر 4 قسمت بگیرید .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان