کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل دانش آموزی در امریکا
سلام
می خواستم ببینم میشه در دوره ی دبیرستان(قبل از دیپلم) برای ادامه ی تحصیل به امریکا رفت.وضعم هم به اندازه ای خوب هست که به احتمال 95% بتونم از یه دبیرستان امریکایی پذیرش بگیرم.(تنها بودش مهم نیست.)
پاسخ
تشکر کنندگان: maral7 ، HAZARA ، matmir ، msar
یعنی کسی نمی خواد جواب بده ، هیچ کس هیچی نمی دونه؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
(2011-04-24 ساعت 17:28)2taba نوشته:  سلام
می خواستم ببینم میشه در دوره ی دبیرستان(قبل از دیپلم) برای ادامه ی تحصیل به امریکا رفت.وضعم هم به اندازه ای خوب هست که به احتمال 95% بتونم از یه دبیرستان امریکایی پذیرش بگیرم.(تنها بودش مهم نیست.)

منم دقيقا شرايط شمارو دارم خيلي دوست دارم جواب اين سوال رو بدونم اگه شما به نتيجه اي رسيدي ميشه منم در جريان قرار بدي؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sterseRumstow ، raminddd ، HAZARA ، msar
منم همينطور . برا دوم دبيرستان .
راستي توي دبيرستان هاي امريكا هم مثل ايران بايد سال دوم دبيرستان انتخاب رشته كرد ؟ چه رشته هايي هست ؟
پاسخ
من هم همين سوال رو دارم.
اگر با گرين كارت وارد آمريكا بشيم و زبان هم خيلي خوب باشه كه مشكلي هم پيش نياد براي سال آخر دبيرستان ميتونيم اونجا بخونيم؟ يا يه پاس سفيد بايد بگيريم بيايم ايران سال آخر هم اينجا بخونيم؟

پيشاپيش ممنون Shy
پاسخ
می خواستم ببینم میشه در دوره ی دبیرستان(قبل از دیپلم) برای ادامه ی تحصیل به آمریکا رفت.وضعم هم به اندازه ای خوب هست که به احتمال 95% بتونم از یه دبیرستان آمریکایی پذیرش بگیرم.(تنها بودش مهم نیست.)
[align=center]
با سلام .
ادامه تحصیل در مدارس امریکا یکی از معضلات خانواده های مهاجر است که کلا در سایت مهاجر سرا کمتر به آن پرداخته شده است و دوستان یا کم اطلاع دارند یا دریغ می کنند ولی چندین سایت معتبر امریکایی است که اطلاعات خوبی در این خصوص به همه می دهد و یک کتاب ترجمه شده در اینترنت وجود دارد بنام "تحصیلات در ایلات متحده امریکا " و سایت
HIGH - SCHOOL .COM
Sadكيس خانوادگي f4 در سال 2000- اولين نامه 2009 تكميل 2012 ويزا 2015 - دو بار مصاحبه و مديكال -
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، مير منصور ، msar
(2013-01-03 ساعت 17:25)برنا نوشته:  
می خواستم ببینم میشه در دوره ی دبیرستان(قبل از دیپلم) برای ادامه ی تحصیل به آمریکا رفت.وضعم هم به اندازه ای خوب هست که به احتمال 95% بتونم از یه دبیرستان آمریکایی پذیرش بگیرم.(تنها بودش مهم نیست.)
[align=center]
با سلام .
ادامه تحصیل در مدارس آمریکا یکی از معضلات خانواده های مهاجر است که کلا در سایت مهاجر سرا کمتر به آن پرداخته شده است و دوستان یا کم اطلاع دارند یا دریغ می کنند ولی چندین سایت معتبر آمریکایی است که اطلاعات خوبی در این خصوص به همه می دهد و یک کتاب ترجمه شده در اینترنت وجود دارد بنام "تحصیلات در ایلات متحده آمریکا " و سایت
HIGH - SCHOOL .COM

فکر نمی کنم کسی دریغ داشته باشد بیشتر کسانی که اینجا مطلب می نویسند جوان هستند با فرزندشان کوچک.
پاسخ
تشکر کنندگان: برنا ، HAZARA ، ریحانا ، msar
(2013-01-03 ساعت 17:25)برنا نوشته:  
[align=center]
با سلام .
ادامه تحصیل در مدارس آمریکا یکی از معضلات خانواده های مهاجر است که کلا در سایت مهاجر سرا کمتر به آن پرداخته شده است و دوستان یا کم اطلاع دارند یا دریغ می کنند ولی چندین سایت معتبر آمریکایی است که اطلاعات خوبی در این خصوص به همه می دهد و یک کتاب ترجمه شده در اینترنت وجود دارد بنام "تحصیلات در ایلات متحده آمریکا " و سایت
HIGH - SCHOOL .COM
شما چی میخوای بدونی ؟
کلا اینجا دبیرستان واحدی هست مثل کالج و میتونید بین 3 یا 4 سال فارغ التحصیل بشید. کیفیت درس و مدرسه خیلی به دیستریکت یا منطقه بستگی داره. با اینکه همه مدارس یک حد اقل استاندارد رو دارن اما مدارس دولتی خوب جاهایی هستن که اعیان نشینه و دلیلش واضحه چون بودجه مدارس از پراپرتی تکس یا مالیات املاک و مشاغل تامین میشه و هرچه محله بهتر باشه مالیات بیشتر و خدمات بهتر هست.اینجا هم مثل همه دنیا (منهای کشورهای سوسیال مثل کانادا یا شمال اروپا) معلم و اساتید دانشگاه کمترین حقوق و مزایا رو دارن ولی خب نسبت به جهان سوم وضع بهتری دارن.
مدارس مختلط هست مگر مدارس مذهبی و وابسته به کلیسا.
سطح دروس متفاوت هست شما میتونین درسهای اسان متوسط یا سخت بردارید (در همه کردیتهای عمومی یا تخصصی) خلاصه اینکه یک کتاب باشه که همه بخونن و امتحان بدن نیست .شما بسته به استعداد خود میتونی یک دیپلم اسان یا سخت بگیری اون بسته به خودت داره که اینده رو چی میبینی برای خودت. کتاب درسی وجود نداره و هر چه هست نت و ویدئو هست و کتاب مرجع هم در سر هر کلاس به تعداد هست برای استفاده در محل.
هر معلم یک کلاس داره که بچه ها میرن به اون کلاسی که واحد دارن و معلم سر کلاس نمیاد ! (بر پا !)
این اطلاعات کلی که من داشتم از مدارس دولتی و در ایالت خودمون.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، el333 ، farzad parsa ، برنا ، HAZARA ، shayangh ، matmir ، مير منصور ، msar ، rouham
با سلام .
دوستان گل و خوب مهاجر سرا , دوستی بعد از سالها مهاجرت به امریکا و تحصیل به من گفت اگر از جمع ایرانیها دور نبودم می توانستم بیشتر پیشرفت کنم و کمتر هزینه کنم از جمله اینکه من در ایران مدیریت خوانده بودم و علاقه ام پزشکی بود وقتی وارد اینجا شدم نمی دانستم نباید لیسانس ایران را نشان میدادم چرا که بعنوان یک لیسانسیه می بایست هزینه های تحصیل خودم را پرداخت می کردم ولی این اتفاقی بود که افتاد .

حال من خوشحال هستم هنوز نرفته با کلی ایرانی فعال و با حال اشنا شدیم که بدون منت و بدون پرسیدن تعلقات و وابستگی ها به هم خدمت رسانی می کنیم .
کتاب """" اگر می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید """ کتابی است 4 جلدی که هر جلد شامل 70 صفحه بطور تقریبی می باشد . که توسط بخش تحصیلی وزارت خارجه تهیه و ترجمه شده و در سایت
http://www.educationusa.state.gov
در دسترس همگان می باشد . سایت مشاوره تحصیلی امریکا در تمام ایالات ها بر مبنای برنامه ها ان ایالات شما را راهنمایی می کند .مثلا می گویند شما که مهاجر هستی ولی چون بمدت یک سال مالیات پرداخت کرده ای بومی ان ایالات محسوب می شوی ولی کسی که در ایالت دیگر بدنیا امده ( امریکا یی اصیل ) چون در آن ایالات مالیات نپرداخته بومی این ایالات نیست .

برای اینکه به شما انگیزه بیشتری برای دانلود کردن کتابها بدهم تا بخوانید و برای دیگرا ن نیز بگویید بخشی از سر فصلها انرا برایتان می نویسم .

-مندرجات
مقدمه
چرا در امریکا تحصیل کنیم ؟
مرکز مشاوره
وب سایت های مفید
فصل اول - تحصیلات در مقطع کارشناسی در امریکا
کالج ها , دانشگاهها و موسسات فرهنگی و تفاوت بین انها
مدرک تحصیلی کارشناسی و کاردانی
فلسفه و علوم انسانی
تحصیلات حرفه ای
دانشگاههای ایالتی
دانشگاههای خصوصی
کامیونیتی کالج
کالج های فنی و حرفه ای
تحصیلات از راه دور
تحصیلات بدون اخذ مدرک دانشگاهی در کالج های امریکا
وب سایت های مفید
فصل دوم - مدرک کارشناسی در امریکا
برنامه تحصیلی در امریکا
سیستم واحدی
دوره های دانشگاهی
کلاسها
معنی GPA ( معدل نمرات ) چیست ؟
فصل سوم - کامیونیتی کالج ها
دوره های تحصیلی
برنامه های دانشگاهی
برنامه های تحصیلی نیروی انسانی
برنامه مادام اعمر
اعتبار گذاری
مقایسه دوره های دانشگاهی
دانشجویان معلول
شرایط پذیرش
مخارج فرصتهای کاری و کمک هزینه های تحصیلی
شرایط انعطاف پذیر تسلط به زبان انگلیسی
گزینه های مسکن
فصل چهارم انتخاب بهترین کالج ها برای شما
مراکز مشاوره
وب سایت ها و ایمیل های کالج ها
جستجو ی کالج ها با اینتر نت
ابزار رسانه های اجتماعی
بازدید و نمایشگاه کالج ها و دانشگاههای امریکا
مشاوران تحصیلی و نمایندگان ثبت نام
اعتبار گذاری و قبول مدارک تحصیلی
رشته اصلی
تاکید بر تحصیل
حسن انتخاب ساختار برنامه های دانشگاهی
وضعیت پیشرفته
نسبت دانشجو و استاد
ملاحضات مربوط به سبک زندگی
مخارج
مسکن
محل
اندازه
محیط دانشگاهی
زندگی اجتماعی
انجمن های دانشجویی خانمها و اقایان
دانشجویان خارجی
وابستگی ها
فعالیتهای فوق برنامه ای
سایر ملاحضات
رتبه بندی
خدمات دانشجوی
کاراموزی و برنامه های تحصیلی در خارج
دانشجویان معلول
فصل پنجم :
......دیپلم متوسطه / نتایج امتحانات /ازمونهای استاندارد پذیرش /ازمون SAT /ازمون ورود به دانشگاه ACT / توانایی زبان انگلیسی / ازمون زبان انگلیسی بعنوان زبان خارجی TOFEL / سیستم بین المللی امتحان زبان انگلیسی IELTS
فصل ششم : تامین هزینه های تحصیلی / برنامه ریزی از قبل / محاسبه مخارج / شهریه و حق الزحمه / مخارج زندگی و تحصیلی / تعیین منابع کمک مالی / کاهش هزینه های تحصیلی.
...
فصل هفتم و هشتم : رایزنی برای دانشجویان ورزشکار خارجی / انجمن های عمده ورزشی در سطح دانشگاهی / ورزشهای تحت حمایت انجمن های ورزشی /
شرایط ورود / چگونگی تهیه فرمهای تقاضای پذیرش/ نحوه ثبت نام برای ازمونهای پذیرش / تکمیل و ارسال / گزارش نمرات / اظهار نامه شخصی / توصیه نامه ( پارتی بازی ) / اظهار نامه مالی ...................................
نهم .....................................................................................
دهم ...................................................................................

یازده ....................................................................................
دوازدهم ................................................................................
دوستان گرامی من از روی متن ترجمه شده برای شما نوشتم امیدوارم که بتوانید این 4 جلد کتاب را دانلود کنید و استفاده ببرید بسیار مفید است به امید موفقیت ایرانیان .
Sadكيس خانوادگي f4 در سال 2000- اولين نامه 2009 تكميل 2012 ويزا 2015 - دو بار مصاحبه و مديكال -
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، HAZARA ، mohajer13 ، m@ry@m75 ، rouzbehdarvishi ، amir82 ، fire dragon ، ASALI ، matmir ، shoshina ، ginjer ، مير منصور ، msar
دوست عزیز ممنون از پست مفیدتون.
میشه لطفا آدرس دقیق برای دانلود کتاب رو بگید؟
البته سایت صحیح http://educationusa.state.gov هست فکر کنم.
مرسی Smile
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، برنا ، mohajer13 ، amir82 ، sadeghi897 ، ASALI ، ginjer ، msar
(2013-01-13 ساعت 20:27)pr.kia نوشته:  دوست عزیز ممنون از پست مفیدتون.
میشه لطفا آدرس دقیق برای دانلود کتاب رو بگید؟
البته سایت صحیح http://educationusa.state.gov هست فکر کنم.
مرسی Smile

سلام
من با نوشتن عبارت (تحصیلات در امریکا )بطور تصادفی با سایت مذکور آشنا شدم و مربوط بمدتها قبل می باشد . ولی در هر صورت با کمی جستجو پیدا می شود .
سایت education usa سایت مشاوره تحصیلی در امریکا می باشد که هر ایالات به فراخور قوانین خود پاسخگوی دانشجویان می باشد و با کمک این موسسه کتابها نوشته شده و بزبان فارسی ترجمه شده است .
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، HAZARA ، amir82 ، ginjer ، msar
ممنونSmile
دوستان می تونید اینجا برید و کتاب ها رو به زبان فارسی بخونید البته از سمت چپ زبان Persian رو انتخاب کنید اول. اطلاعات مفیدی داشت که دوستمون در بالا اشاره کردندSmile
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: برنا ، sohi ، mohajer13 ، amir82 ، ginjer ، msar
(2013-01-13 ساعت 22:45)pr.kia نوشته:  ممنونSmile
دوستان می تونید اینجا برید و کتاب ها رو به زبان فارسی بخونید البته از سمت چپ زبان Persian رو انتخاب کنید اول. اطلاعات مفیدی داشت که دوستمون در بالا اشاره کردندSmile

با سلام به prkia
دوست عزیز دمت گرم کار جالبی کردی من هم دوباره استفاده بردم . آی ...مهاجر سرایی ها بیاید و از این چهار کتاب برای تمام مقاطع تحصیلی استفاده ببرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، amir82 ، مير منصور ، msar
سلام.من مهدی 16 سالمه رشتم برق سال دوم دوست دارم برای ادامه تحصیل به آمریکا یا انگلستان برم ودر رشته مورد علاقم که خلبانی تحصیل کنم اما هیچ قوانین نمیدونم که دانشکده خلبانیش کجاست چه شرایطی داره مدرک مورد نیازش چیه کارت پایان خدمت لازمه یا نه؟چقدر هزینه لازمه؟خواهش میکنم کمک کنید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان اگه راجع به قوانين م شرايط دبيرستان هاي سياتل اطلاعتي دارين ممنون ميشم اگه بگين
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان