کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سالت لیک سیتی، ایالت یوتا
سلام
یه راهنمایی می خواستم از دوستان سالتی. من به این شهر علاقه دارم. اگر قسمت شد مقصدم این شهره. چون ظاهرا ارزانه و البته خانواده محور.
اما من تو ایران کارم اداریه که می دونم اونجا نمیتونم روش حساب کنم. می خوام برم یه حرفه یاد بگیرم هم مدرک بگیرم و هم عملی کار کنم.
چون به نجاری و نقاشی ساختمان علاقه دارم می خوام این حرفه ها رو دنبال کنم.
به نظر شما توی سالت لیک میشه روی این حرفه ها حساب باز کرد؟ اوضاع چطوره اونجا؟
به نظر شما چقدر باید در ماه یه خانواده ۴ نفره درآمد کسب کنه که زندگی متوسط داشته باشه؟. با توجه به اینکه ما اهل صرفه جویی و اقتصادی زندگی کردن هستیم.
و اینکه اگه نشد اون حرفه ها رو داشت، میشه با مشاغل جنرال و فروشندگی که حداقلی هستند، زندگی ۴ نفره رو اداره کرد؟
مرسی از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
دوستانی که این شهر زندگی میکنن
لطفا این جارو رونق بدن Smile
چه اطلاعاتی بهتر از اطلاعات کسانی که الان اونجا حضور دارن!
Cool
?شماره کیس: 2017AS61XX
?تاریخ رویت قبولی:10 ‎MAY
??تعداد افراد:1
?کنسولگری:ابوظبی
?تاریخ ارسال فرم:MAY 19
?کارنت شدن کیس:
?تاریخ دریافت نامه دوم:
?تاریخ مصاحبه:
?نتیجه:
✈️مقصد:

پاسخ
با سلام تا اونجای که من در یوتا بودم
امنیت عالی عالی
یک مشکل بزرگ که همه جای امریکا است بی خانمان ها که بیشترشون بی خطرند که من در این شهر ندیدم
بسیار شهری زیبا زیبا زیبا خیلی تمیز کلن عالی با طبیعت زیبا
وضعیت کار هم خیلی خوبه به گفته خود سایت های امریکا در رده 4 است
دانشگاه بسیار عالی داره که دهمین campus امریکا رتبه علمی 12 در امریکا و 60 در جهان و دارای 186 رشته تحصیلی و یکی از دانشگاه های که ایرانی به راحتی admission میگیرن یعنی acceptance rate 89
فقط خیلی خلوته برا ما جوان ها یا مجرد ها و برا خانواده ها عالی
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، dv2017 ، pishtaz611
(2016-05-20 ساعت 09:54)saeidfireboy67 نوشته:  با سلام تا اونجای که من در یوتا بودم
امنیت عالی عالی
یک مشکل بزرگ که همه جای آمریکا است بی خانمان ها که بیشترشون بی خطرند که من در این شهر ندیدم
بسیار شهری زیبا زیبا زیبا خیلی تمیز کلن عالی با طبیعت زیبا
وضعیت کار هم خیلی خوبه به گفته خود سایت های آمریکا در رده 4 است
دانشگاه بسیار عالی داره که دهمین campus آمریکا رتبه علمی 12 در آمریکا و 60 در جهان و دارای 186 رشته تحصیلی و یکی از دانشگاه های که ایرانی به راحتی admission میگیرن یعنی acceptance rate 89
فقط خیلی خلوته برا ما جوان ها یا مجرد ها و برا خانواده ها عالی

ممنون اطلاعات خوبی بود
از لحاظ تفریح چی؟
مثلا آخر هفته ها چه کارایی میشه کرد؟
به علاوه هزینه های مسکن برای اجاره چطوریه؟
?شماره کیس: 2017AS61XX
?تاریخ رویت قبولی:10 ‎MAY
??تعداد افراد:1
?کنسولگری:ابوظبی
?تاریخ ارسال فرم:MAY 19
?کارنت شدن کیس:
?تاریخ دریافت نامه دوم:
?تاریخ مصاحبه:
?نتیجه:
✈️مقصد:

پاسخ
هفت هشت ده نفر از بچه های هم سن و سال، اعم دختر و پسر اگه جمع بشید اونجا و واقعا با هم همدل و همزبان و همیار باشید، بهتون خوش میگذره و اصلا نیازی به سعی کردن برای ارتباط با اهالی خود شهر پیدا نخواهید کرد.
تعدادی دانشجوی ایرانی هم در دانشگاهش هستن که نه همه ولی اکثر قریب به اتفاقشون علیرغم اینکه همه بچه های خوبی بودن ولی متاسفانه آدمهای بسیار درونگرا و اکثرا از بچه مذهبی های ایرانمون هستن Smile نهایتا با یکی دو سه نفر دور بری های خودشون حال میکنن و زیاد با تازه واردها خوش نیستن، حالا چه دانشجو چه غیر دانشجو. چند نفری هم بودن که بصورت خفن و حرفه ای اهل کوه و کوهنوردی بودن که من بخاطر مشغله کاری هیچوقت قسمت نشد باهاشون برم کوه Smile
یه خانم آقایی هستن که از دانشجوهای قدیم اون دانشگاه که هر از گاهی برنامه اردو و دور همی میذارن برای دانشجوها و خانواده هاشون و انصافا هم خیلی خیلی زحمت میکشن و من یکی دو بار شرکت کردم، ولی جو کاملا مذهبی و از نوع خانمها اینطرف آقایون اونطرفه!! صحبتها و گپ و گفتگوها هم تقریبا منحصر به تبادل نظر در مورد مسائل دانشگاه یا مسائل مهاجرتی دانشجوهاست که میخوان ببینن چطور میتونن اقامت بگیرند. خلاصه مثل من بخواهید مسخره بازی دربیارید و جوک های منشوری بگید و از مسائل ...بی و ...سی صحبت کنید، با پیستوله قهوه ای تون میکنن Smile
اگه حال و هوای ایران رو کردین، مطمئنا جاشو براتون پر میکنه Smile
متاسفانه اهالی خود شهر که حدودا 60 درصد مورمون هستند، در برخورد اول بسیار مودب و مهربان و باکلاس ولی قریب به اتفاقشون انسانهایی بسیار نژادپرست و تبعیض کننده هستند ولی توصیه دینشون اینه که بخاطر گسترش دینشون نباید به روشون بیارن و باید با دو رویی و تظاهر رو قضیه سرپوش بذارن. (نمونه اش اینکه روز خداحافظی از محل کارم بعد از شش ماه به همه همکارها ایمیل خداحافظی زدم و از 25 نفر فقط دو نفر جواب داد!! اونا هم دو نفری بودن که دو هفته بیشتر نبود شروع به کار کرده بودن و احتمالا تو رو درواستی مانده بودن!! و در اسرع وقت هم بیش از نصفشون کانکشن پروفایلشون در لینکدین رو با من حذف کردن!! اون نصف دیگه هم اکثرا پروفایل غیرفعال دارند!!) حالا هر چقدر هم من بگم تا صابونشون به تنتون نخوره ممکنه باورتون نشه که چطور اون انسانهای مهربون و خندان و خداترس میتونن نژادپرست باشن! البته یک استثنا دارن که اونم اینه که برین قاطیشون بشین که دیگه حتی الکی هم باشه، از زندگی خواهید افتاد!! برای 24 ساعت اعضا عین پادگان برنامه سین دارند!!
شهر هم آنقدر اطرافش کوه و دشت و دره داره که هر هفته یک جا برید سال تمام شده!!
ولی اینکه برید اونجا و زود با هم دعواتون بشه و هر کی بره پی کار خودش، از بابت تنهایی شدید اذیت خواهید شد، مخصوصا آقایون مجرد عزیز!!
دختران خانواده های مورمون واقعی، ضمن زیبایی کاملا مشخص ظاهری، بر خلاف بقیه دختران آمریکایی بسیار خانواده دوست و عاشق همسرداری و بعبارتی خانم تمام هستن!! اما بخاطر اعتقادات مذهبی شون که میگه این فقط مرد هست که میتونه زن رو به مقام الوهیت برسونه و زن به تنهایی نمیتونه، اگر اعتقادشون واقعی باشه بهیچوجه با غیر مورمون نه دیت میکنن و نه ازدواج (اصلا کلیساشون همچین اجازه ای نمیده وگرنه از کلیسا با حقارت اخراجشون میکنن و طرد میشن). اعتقادشونم واقعی نباشه هم که دیگه با بقیه دختران آمریکایی زیاد فرقی ندارند. من با چند نفر از دختر پسرهای که سابقا مورمون بودن ولی کلیسا رو ترک کرده یا طرد شده بودن از طریق سایت میت آپ دوست شده بودم و بچه های بسیار باحالی بودن و یه جورایی حال هوای زندگیشون و روحیاتشون مثل ماها بود که همیشه احساس میکنیم بهترین سالهای زندگیمون در ایران، مخصوصا دهه شصتی ها، بخاطر اوضاع نامساعد اقتصادی و اجتماعی و جنگ و .... نابود شد.
اجاره ها هم به نسبت وگاس کمی بالاست (مخصوصا که اگه بخواهید دور بر جمعیت غیر مورمون شهر باشید نباید از مرکز شهر آنطرفتر برید چون روحیه مردم داون تاون و بقیه شهر واقعا زمین تا آسمان فرق داره و اینطوری باز اجاره خونه تصاعدی بالا میره) و هزینه های گرمایش زمستان هم قوز بالاقوز میشه. با هم بودنتون اگه منجر به همخانگی مسالمت آمیز باشه، در کم کردن هزینه هاتون خیلی موثر خواهد بود.
یکی دو تا هم فروشگاه ایرانی کار راه انداز داره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، ELNAZ21 ، dv2017 ، tabim4 ، golia ، sheghi ، fariba_a ، pishtaz611 ، Lucky.samira ، copol
(2016-05-21 ساعت 09:41)yami نوشته:  هفت هشت ده نفر از بچه های هم سن و سال، اعم دختر و پسر اگه جمع بشید اونجا و واقعا با هم همدل و همزبان و همیار باشید، بهتون خوش میگذره و اصلا نیازی به سعی کردن برای ارتباط با اهالی خود شهر پیدا نخواهید کرد.
تعدادی دانشجوی ایرانی هم در دانشگاهش هستن که نه همه ولی اکثر قریب به اتفاقشون علیرغم اینکه همه بچه های خوبی بودن ولی متاسفانه آدمهای بسیار درونگرا و اکثرا از بچه مذهبی های ایرانمون هستن Smile نهایتا با یکی دو سه نفر دور بری های خودشون حال میکنن و زیاد با تازه واردها خوش نیستن، حالا چه دانشجو چه غیر دانشجو. چند نفری هم بودن که بصورت خفن و حرفه ای اهل کوه و کوهنوردی بودن که من بخاطر مشغله کاری هیچوقت قسمت نشد باهاشون برم کوه Smile
یه خانم آقایی هستن که از دانشجوهای قدیم اون دانشگاه که هر از گاهی برنامه اردو و دور همی میذارن برای دانشجوها و خانواده هاشون و انصافا هم خیلی خیلی زحمت میکشن و من یکی دو بار شرکت کردم، ولی جو کاملا مذهبی و از نوع خانمها اینطرف آقایون اونطرفه!! صحبتها و گپ و گفتگوها هم تقریبا منحصر به تبادل نظر در مورد مسائل دانشگاه یا مسائل مهاجرتی دانشجوهاست که میخوان ببینن چطور میتونن اقامت بگیرند. خلاصه مثل من بخواهید مسخره بازی دربیارید و جوک های منشوری بگید و از مسائل ...بی و ...سی صحبت کنید، با پیستوله قهوه ای تون میکنن Smile
اگه حال و هوای ایران رو کردین، مطمئنا جاشو براتون پر میکنه Smile
متاسفانه اهالی خود شهر که حدودا 60 درصد مورمون هستند، در برخورد اول بسیار مودب و مهربان و باکلاس ولی قریب به اتفاقشون انسانهایی بسیار نژادپرست و تبعیض کننده هستند ولی توصیه دینشون اینه که بخاطر گسترش دینشون نباید به روشون بیارن و باید با دو رویی و تظاهر رو قضیه سرپوش بذارن. (نمونه اش اینکه روز خداحافظی از محل کارم بعد از شش ماه به همه همکارها ایمیل خداحافظی زدم و از 25 نفر فقط دو نفر جواب داد!! اونا هم دو نفری بودن که دو هفته بیشتر نبود شروع به کار کرده بودن و احتمالا تو رو درواستی مانده بودن!! و در اسرع وقت هم بیش از نصفشون کانکشن پروفایلشون در لینکدین رو با من حذف کردن!! اون نصف دیگه هم اکثرا پروفایل غیرفعال دارند!!) حالا هر چقدر هم من بگم تا صابونشون به تنتون نخوره ممکنه باورتون نشه که چطور اون انسانهای مهربون و خندان و خداترس میتونن نژادپرست باشن! البته یک استثنا دارن که اونم اینه که برین قاطیشون بشین که دیگه حتی الکی هم باشه، از زندگی خواهید افتاد!! برای 24 ساعت اعضا عین پادگان برنامه سین دارند!!
شهر هم آنقدر اطرافش کوه و دشت و دره داره که هر هفته یک جا برید سال تمام شده!!
ولی اینکه برید اونجا و زود با هم دعواتون بشه و هر کی بره پی کار خودش، از بابت تنهایی شدید اذیت خواهید شد، مخصوصا آقایون مجرد عزیز!!
دختران خانواده های مورمون واقعی، ضمن زیبایی کاملا مشخص ظاهری، بر خلاف بقیه دختران آمریکایی بسیار خانواده دوست و عاشق همسرداری و بعبارتی خانم تمام هستن!! اما بخاطر اعتقادات مذهبی شون که میگه این فقط مرد هست که میتونه زن رو به مقام الوهیت برسونه و زن به تنهایی نمیتونه، اگر اعتقادشون واقعی باشه بهیچوجه با غیر مورمون نه دیت میکنن و نه ازدواج (اصلا کلیساشون همچین اجازه ای نمیده وگرنه از کلیسا با حقارت اخراجشون میکنن و طرد میشن). اعتقادشونم واقعی نباشه هم که دیگه با بقیه دختران آمریکایی زیاد فرقی ندارند. من با چند نفر از دختر پسرهای که سابقا مورمون بودن ولی کلیسا رو ترک کرده یا طرد شده بودن از طریق سایت میت آپ دوست شده بودم و بچه های بسیار باحالی بودن و یه جورایی حال هوای زندگیشون و روحیاتشون مثل ماها بود که همیشه احساس میکنیم بهترین سالهای زندگیمون در ایران، مخصوصا دهه شصتی ها، بخاطر اوضاع نامساعد اقتصادی و اجتماعی و جنگ و .... نابود شد.
اجاره ها هم به نسبت وگاس کمی بالاست (مخصوصا که اگه بخواهید دور بر جمعیت غیر مورمون شهر باشید نباید از مرکز شهر آنطرفتر برید چون روحیه مردم داون تاون و بقیه شهر واقعا زمین تا آسمان فرق داره و اینطوری باز اجاره خونه تصاعدی بالا میره) و هزینه های گرمایش زمستان هم قوز بالاقوز میشه. با هم بودنتون اگه منجر به همخانگی مسالمت آمیز باشه، در کم کردن هزینه هاتون خیلی موثر خواهد بود.
یکی دو تا هم فروشگاه ایرانی کار راه انداز داره Smile
ممنون اقا یامی مدرسه هاشون اطلاع دارین چطوره همینطور شرایط کاری
کیس نامبر:2016As 60##      تعداد اعضا: 3نفر.        سفارت :  انکارا  انتقال به ابوظبی.   ارسال فرمها: 17june
مصاحبه :هفته دوم می
خودم ودخترم یک ضرب
همسر:کلیرنس. سربازی و کار دولتی
پاسخ
نه متاسفانه، من از مدارسشون خبر ندارم ولی شنیدم خوبه به نسبت بقیه امریکا.
کار هم به نسبت زیاده، چه مشاغل عادی و چه مرتبط با آی تی، مخصوصا کار در کال سنتر ساپورت شرکتها که البته زبان فوووول فول میخواد و درامدش کمه.
البته نسبت درامد به هزینه سالت لیک و وگاس و مقایسه میکنم، وگاس خیلی بهتره یا حداقل برای من اینگونه بوده.
بهرحال سالت لیک برای خانواده مخصوصا خانواده های تا حدی مقید و با دیسیپلین ایرانی خیلی بهتره. متاسفانه در وگاس عده زیادی ایرانیهای «نامناسب» بروشهای مختلف ساکن شدن و عملا به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمیکنن!! بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم. کلا خانواده نگه داشتن تو وگاس سخته.
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، dv2017 ، tabim4 ، golia ، sheghi ، fariba_a ، pishtaz611 ، copol
درود.از عزیزان کسی نیست که تجربیاتشو در رابطه به این شهر به ما بگه؟ممنووون میشم اگه یه توضیح کامل و جامع درباره این شهر بدید مخصوصا در زمینه برخوردشان با خارجی ها و شغل یابی
پاسخ
(2016-10-23 ساعت 23:58)Am0.s0h3il نوشته:  درود.از عزیزان کسی نیست که تجربیاتشو در رابطه به این شهر به ما بگه؟ممنووون میشم اگه یه توضیح کامل و جامع درباره این شهر بدید مخصوصا در زمینه برخوردشان با خارجی ها و شغل یابی

دوست عزیز مورمونها زیاد با غریبه (حتی امریکایی از شهر و ایالت دیگر) و مخصوصا مرد مجرد غریبه حال نمییکنن.
رو دوست یابی و زندگی اجتماعی زیاد حساب نکنید مخصوصا اگر در خارج از داون تاون که تجاره ها گرونه ولی مهاجر زیاد هست زندگی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Am0.s0h3il ، shatsi ، pishtaz611
مردم اکثر شهرهای‌ آمریکا مودب نیستن ولی‌ خون گرم هستن.

مردم یوتا مؤدب هستن ولی‌ اصلا خون گرم نیستن.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pishtaz611 ، شهرادلیلا
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم از نظر بیمه این ایالت چطوره؟
کیس نامبر : 2017AS5***
تاریخ رویت قبولی: 9 MAY
محل مصاحبه‌:ایروان
تعداد کیس:2 نفر
برنده اصلی: همسرم (مرد)
تاریخ مصاحبه: 30 می
یکضرب? ولی نقص مدرک?
پاسخ
(2017-04-19 ساعت 11:16)NEGAR.GOLKAR نوشته:  سلام دوستان عزیز

بیمه ماشین اگه منظورتون هست باید عرض کنم با نقل مکانم از سالت لیک به وگاس، حق بیمه ماشین من دو برابر شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832 ، dv2017
(2017-05-01 ساعت 10:09)yami نوشته:  

بیمه ماشین اگه منظورتون هست باید عرض کنم با نقل مکانم از سالت لیک به وگاس، حق بیمه ماشین من دو برابر شد.

نه دوست عزیز منظورم بیمه اوباما کر میخواستم بدنم تو یوتاه شامل گرین کارتی ها میشه؟
و من و همسرم از لحاظ اروم بودن این ایالت و مسائل دیگش اصلا مشکلی نداریم فقط من تو سایت نگاه میکردم درصد جرم تو سالت لیک بالا بود درسته این؟
کیس نامبر : 2017AS5***
تاریخ رویت قبولی: 9 MAY
محل مصاحبه‌:ایروان
تعداد کیس:2 نفر
برنده اصلی: همسرم (مرد)
تاریخ مصاحبه: 30 می
یکضرب? ولی نقص مدرک?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 09:24)NEGAR.GOLKAR نوشته:  
(2017-05-01 ساعت 10:09)yami نوشته:  

نه دوست عزیز منظورم بیمه اوباما کر میخواستم بدنم تو یوتاه شامل گرین کارتی ها میشه؟
و من و همسرم از لحاظ اروم بودن این ایالت و مسائل دیگش اصلا مشکلی نداریم فقط من تو سایت نگاه میکردم درصد جرم تو سالت لیک بالا بود درسته این؟

والا اطلاعات من از مسایل بیمه درمانی و بازنشستگی در آمریکا در حد صفره خخخخخ Smile
اونجا که بودم بیمه محل کارم بودم و قبل و بعد اقامتم در سالت لیک هم هیچوقت بیمه نگرفتم!!
منتظرم ببینم عمو جان ترامپ با طرح بیمه جدیدش که امروز از سد مجلس نمایندگان گذشت و بزودی میره سنا چی برام داره.
سالت لیک من مشکل نا امنی ندیدم مگر شنیدم محله های غیر مورمون نشین و مهاجرنشین کمی مشکل دارند.
پاتونم از سالت لیک بذارید بیرون کلا مخیط بشدت عوض میشه و اکثریت مورمون از حدود پنجاه درصد سالت لیک میپره میره رو حوالی نود درصد.
البته هپچین عیاری گفتم درصدها رو...
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol
سلام از ایرانیان محترم ساکن سالت لیک سیتی یه سوال داشتم
من قصد دارم‌دوماه در این شهر بمونم
آیا هتل یا هاستل که آفر ماهیانه مناسب داشته باشه سراغ ندارید مث
مثلا حدود ۸۰۰ دلار در ماه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان