کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سالت لیک سیتی، ایالت یوتا
با سلام
از دوستانی که ساکن این شهر هستن کسی هست که در مورد این شهر اطلاعات دقیق تری بده مثل حمل ونقل و امنیت و کلا تجاربی که میتونه مفید باشه. همچنین در مورد دانشگاه یوتا و شرایط این استیت هم مطلبی بذاره ممنون میشم. مراکز تفریحی و این جور چیزا هم داره؟
AS2015008xxx رویت قبولی : چندروز بعد اعلام نتایج پر کردن فرم : march مصاحبه :---- ویزا : کی داده کی گرفته مقصد : ایرواین کالیفرنیا یا دالاس یا شیکاگو یا سالت لیک سیتی یوتا یا به احتمال زیاد کند خودمون .
اولش خدا بزرگه و وسطاش باید ببینیم قسمت چی میشه و آخرشم حتما حکمتی توش بوده...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، msar
(2014-09-26 ساعت 01:52)bidad نوشته:  با سلام
از دوستانی که ساکن این شهر هستن کسی هست که در مورد این شهر اطلاعات دقیق تری بده مثل حمل ونقل و امنیت و کلا تجاربی که میتونه مفید باشه. همچنین در مورد دانشگاه یوتا و شرایط این استیت هم مطلبی بذاره ممنون میشم. مراکز تفریحی و این جور چیزا هم داره؟

اطلاعاتی که من میتونم دراختیارشمابذارم دریک جمله
قم ایالات متحده آمریکا
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: bidad ، Danoosh ، tabim4 ، Abdorrezaa ، manheb1 ، msar ، golia ، MiladCr7

سلام

من چهارده پونزده ساله سالت لیک سیتی زندگی‌ می‌‌کنم. اول به خاطر همین دانشگاه یوتا اومدم اینجا و بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم از همین دانشگاه پیشنهاد کار گرفتم و چون خیلی‌ خوشم اومد از این ایالت موندنی شدم.

زندگی‌ کردن اینجا خیلی‌ بسته به روحیات و علایق داره. اگه اهل طبیعت و اسکی و شنا و ماهیگیری و این حرفا باشی‌ اینجا بهترین جاست واسه این کارا ولی‌ در عوض چیزی به اسم نایت لایف تو روزای هفته تقریبا وجود نداره و فقط آخر هفته هست که شهر یه کم شلوغ تو شب ها.

کلا اگه مجرد و زیر ۲۵ سالی‌ اینجا رو بهت توصیه نمی کنم چون خیلی‌ زود حوصلت سر میره.

از نظر امنیت خیلی‌ خیلی‌ امنه و اصلا قابل مقایسه با جاهای دیگه نیست. ساعت دو سه صبح میتونی‌ راحت بری قدم بزنی‌ و اصلا نگران هیچی‌ نباشی‌.

از لحاظ بازار کاری و اقتصاد بهتر از اکثر جاهای دیگه آمریکا هست، بیکاری ۳ درصد هست که تقریبا نصف شش درصد میانگین آمریکاست.

بازار کار مخصوصاّ برای رشته‌های آی تی‌ عالی‌ هست و خیلی‌ از اسم‌های بزرگ اینجان مثل ادوبه، نول، ای‌‌ام فلش،‌ای‌ام سی‌، یونیسس،‌ام ۳...

دانشگاه یوتا یکی‌ از اصلی‌‌ترین دلیل هایی هست که من تو یوتا موندم. محیط خیلی‌ مولتای کالچرال داره و کلاً فضاش با بقیه یوتا فرق می‌‌کنه.

ولی‌ بازم بهت میگم، اینجا برای تفریح و سرگرمی کلا ۳ کار بیشتر نیست بکنی‌:
یا اینکه بری بار و کلاب،
یا آوت دورز و تو زمستون اسکی و آب گرم و صنو بورد و تو تابستون جت اسکی و قایق و پیاده روی
یا اینکه بری خرید.
واسه همین اگه با خونواده و یا حداقل دوست و رفیق نباشی‌ خیلی‌ خیلی‌ زود حوصلت سر میره و بی‌خیال اینجا میشی‌ مگه اینکه خودتو تو درس و کار غرق کنی‌.

قبلا دانشجو ایرانی‌ خیلی‌ کم بود ولی‌ جدیدا ماشااللّه هزار هزار ریخته تو دانشگاه یوتا و هرجا میری فارسی میشنوی.

همونطور که گفتم خودم دانشگاه یوتا کار می‌‌کنم و خانومم هم دانشجو دکتراست اینجا، اگه هر کمکی‌ یا سوالی‌ در باره این دانشگاه داشتی در خدمتم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: bidad ، elima1980 ، Danoosh ، tabim4 ، radman87 ، reza12 ، arefsteps ، Abdorrezaa ، yami ، ziba62ka ، manheb1 ، msar ، Adrian.sam ، SomeOneX ، behjan ، golia ، MiladCr7 ، غنچه
سلام . ممکنه لطف کنید و رشته های دانشگاه یوتا را بنویسید. آیا رشته تاریخ هنر را هم دارند؟ ممنون
(2014-09-29 ساعت 20:25)ITGuy نوشته:  

سلام

من چهارده پونزده ساله سالت لیک سیتی زندگی‌ می‌‌کنم. اول به خاطر همین دانشگاه یوتا اومدم اینجا و بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم از همین دانشگاه پیشنهاد کار گرفتم و چون خیلی‌ خوشم اومد از این ایالت موندنی شدم.

زندگی‌ کردن اینجا خیلی‌ بسته به روحیات و علایق داره. اگه اهل طبیعت و اسکی و شنا و ماهیگیری و این حرفا باشی‌ اینجا بهترین جاست واسه این کارا ولی‌ در عوض چیزی به اسم نایت لایف تو روزای هفته تقریبا وجود نداره و فقط آخر هفته هست که شهر یه کم شلوغ تو شب ها.

کلا اگه مجرد و زیر ۲۵ سالی‌ اینجا رو بهت توصیه نمی کنم چون خیلی‌ زود حوصلت سر میره.

از نظر امنیت خیلی‌ خیلی‌ امنه و اصلا قابل مقایسه با جاهای دیگه نیست. ساعت دو سه صبح میتونی‌ راحت بری قدم بزنی‌ و اصلا نگران هیچی‌ نباشی‌.

از لحاظ بازار کاری و اقتصاد بهتر از اکثر جاهای دیگه آمریکا هست، بیکاری ۳ درصد هست که تقریبا نصف شش درصد میانگین آمریکاست.

بازار کار مخصوصاّ برای رشته‌های آی تی‌ عالی‌ هست و خیلی‌ از اسم‌های بزرگ اینجان مثل ادوبه، نول، ای‌‌ام فلش،‌ای‌ام سی‌، یونیسس،‌ام ۳...

دانشگاه یوتا یکی‌ از اصلی‌‌ترین دلیل هایی هست که من تو یوتا موندم. محیط خیلی‌ مولتای کالچرال داره و کلاً فضاش با بقیه یوتا فرق می‌‌کنه.

یا اینکه بری بار و کلاب،
یا آوت دورز و تو زمستون اسکی و آب گرم و صنو بورد و تو تابستون جت اسکی و قایق و پیاده روی
یا اینکه بری خرید.
واسه همین اگه با خونواده و یا حداقل دوست و رفیق نباشی‌ خیلی‌ خیلی‌ زود حوصلت سر میره و بی‌خیال اینجا میشی‌ مگه اینکه خودتو تو درس و کار غرق کنی‌.

قبلا دانشجو ایرانی‌ خیلی‌ کم بود ولی‌ جدیدا ماشااللّه هزار هزار ریخته تو دانشگاه یوتا و هرجا میری فارسی میشنوی.

همونطور که گفتم خودم دانشگاه یوتا کار می‌‌کنم و خانومم هم دانشجو دکتراست اینجا، اگه هر کمکی‌ یا سوالی‌ در باره این دانشگاه داشتی در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza12 ، Raphael ، msar
سلام دوست عزيزي كه ١٥ ساله اونجا هستيد من ميتونيم با شما خصوصي صحبت كنم ،از طريق تلفن، من در شهر ونچورا كاليفرنيا زندگي ميكنم،١٥ ماه هستش كه با همسر و پسرم اينجا هستيم چند تا سؤال داشتم،
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام به دوستان مهاجر سرایی
من 31 سالمه. دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست با گرایش آب و فاضلاب هستم. چون ساپورتر مالی و تنها آشنایی که تو آمریکا دارم در سن حوزه زندگی میکنه میخوام بعد از دریافت ویزا به سن خوزه بیام و تا زمانی که دوره یکساله برای ورود به دانشگاه رو طی کنم در همین منطقه ساکن بشم. ظاهرا سنخوزه برای متخصصین آی تی جای پیشرفت داره و اکثر شرکت های آی تی در این منطقه متمرکز شدند. من نتونستم در مورد زمینه کاری خودم در این منطقه اطلاعاتی بدست بیارم.لطفا اگر اطلاعاتی در مورد زمینه کاری من دارید که برام مفید واقع میشه من رو راهنمایی کنید.
از همدلی و همفکری شما دوستان خوبم بسیار ممنونم.
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Mahdi_1367 ، msar

سلام

یا اینکه بری بار و کلاب،
یا اینکه بری خرید.

سلام دوست عزیز
من لیسانس کامپیوتر هستم و میخوام برای فوق بیام امریکا بنظرتون دانشگاه یوتا رو انتخاب کنم؟
وهزینه دانشگاه چقده
از نظر هزینه خوابگاه و یا اجاره اتاق یا خونه، باتوجه به اینکه من دخترم و اونجا کسی رو ندارم و
تنهام
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2014-12-19 ساعت 16:04)sama* نوشته:  

سلام

یا اینکه بری بار و کلاب،
یا اینکه بری خرید.

سلام دوست عزیز
من لیسانس کامپیوتر هستم و میخوام برای فوق بیام آمریکا بنظرتون دانشگاه یوتا رو انتخاب کنم؟
وهزینه دانشگاه چقده
از نظر هزینه خوابگاه و یا اجاره اتاق یا خونه، باتوجه به اینکه من دخترم و اونجا کسی رو ندارم و
تنهام

شما سعی کنید دانشگاه هایی که برای رشته تون مناسب هست برید بعضی دانشگاه ها هست اصلا کامپیوتر قبول نمیکنه اینجا (درس نمیدن). اگر واقعا میخواید پیشرفت کنید و بعد از رفتن مدرک زود کار پیدا کنید و ماندگار بشید با توجه به رشته تون که کامپیوتر هست پیشنهاد میکنم فقط و فقط در کالیفرنیا دنبالش باشید (دیگه اگر نشد ته تهش نوادا و Oregon )
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، Mahdi_1367 ، msar
(2014-12-20 ساعت 13:01)ps5 نوشته:  
(2014-12-19 ساعت 16:04)sama* نوشته:  

سلام

یا اینکه بری بار و کلاب،
یا اینکه بری خرید.

سلام دوست عزیز
من لیسانس کامپیوتر هستم و میخوام برای فوق بیام آمریکا بنظرتون دانشگاه یوتا رو انتخاب کنم؟
وهزینه دانشگاه چقده
تنهام

شما سعی کنید دانشگاه هایی که برای رشته تون مناسب هست برید بعضی دانشگاه ها هست اصلا کامپیوتر قبول نمیکنه اینجا (درس نمیدن). اگر واقعا میخواید پیشرفت کنید و بعد از رفتن مدرک زود کار پیدا کنید و ماندگار بشید با توجه به رشته تون که کامپیوتر هست پیشنهاد میکنم فقط و فقط در کالیفرنیا دنبالش باشید (دیگه اگر نشد ته تهش نوادا و Oregon )
ممنون از راهنماییتون
من حقیقتش میخوام برای ادامه تحصیل چون با ویزای دانشجویی هستم میخوام در شهری هم باشم که از نظر هزینه برام حداقل باشه خرج ومخارج زندگی ومحل سکونت
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، Mahdi_1367 ، msar
سلام
من برای فرصت مطالعاتی (visiting student) حدود 9 ماه از آگوست 2015 قراره بیام دانشگاه یوتا.
هر چقدر گشتم چیزی از ایرانیان salt lake city پیدا نکردم.
از ایرانی هایی که اونجا هستن جایی رو میشناسن برای اسکان توی این 9 ماه که نزدیک دانشگاه و قیمت معقولی داشته باشه؟
ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، msar
(2015-04-10 ساعت 22:36)Mahdi_1367 نوشته:  سلام
من برای فرصت مطالعاتی (visiting student) حدود 9 ماه از آگوست 2015 قراره بیام دانشگاه یوتا.
هر چقدر گشتم چیزی از ایرانیان salt lake city پیدا نکردم.
از ایرانی هایی که اونجا هستن جایی رو میشناسن برای اسکان توی این 9 ماه که نزدیک دانشگاه و قیمت معقولی داشته باشه؟
ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه.
دوست عزیز بعید میدونم شما راهنمایی مفید از این طریق کسب کنید .شما فقط در انجمن تخصصی زیر می تونید کمک و راهنمایی بخواهید:
http://www.applyabroad.org/forum/index.p...b5fee8f0b8
پاسخ
تشکر کنندگان: Mahdi_1367 ، msar
ایالت یوتا از لحاظ فرهنگ و اعتقادات خاص مذهبی با سایر ایالات متمایز می باشد. بدین علت از لحاظ فساد و بی بندو باریهای اجتماعی به نسبت و در مقایسه پاکتر از سایر مناطق آمریکا می باشد و لذا به خانواده های که خیلی نگران تربیت فرزندان خود بوده و ترس و دلهره از آلوده شدن و انحرافات فکری و اخلاقی بچه هایشان همیشه آزارشان میدهد و دوست ندارند در محل زندگیشان مصرف کنندگان ماری جوانا و همجنس بازان وجود داشته باشند و یاسایر مفاسد اجتماعی رواج داشته باشد, توصیه اکید می شود در نقشه زیر فقط بر روی شهرهای واقع در مسیر خط آبی رنگ تمرکز و مطالعه کنند. در این محدوده تعدادی دانشگاه معتبر و مشهور از جمله دانشگاه معروف یوتا و نیز کالجهایی نیز وجود دارند که برای تحصیلات فرزندانتان خیلی مناسب می باشند. من شهر Boise از ایالت آیداهو را نیز به این محدوده پاک اضافه کردم تا یک ترسیم ذهنی ایده آل برای مقصد مهاجرت را ارائه نمایم. برای افراد مجرد که فقط بفکر تحصیل نبوده و بیشتر دنبال تفریح و خوشگذرانی و رفتن به کلوپ ها و نایت لایف می باشند این منطقه اصلاً توصیه نمی گردد!
بهترین شهرهای پیشنهادی واقع در این مسیر عبارتند از: Provo - Orem - Sandy - Salt lake city - Boise - Ogden
[img][عکس: l4242_The_best_aces_for_family_immigration.jpg][/img]
پاسخ
تشکر کنندگان: man.u65a ، Danoosh ، Mahdi_1367 ، nora-nora ، manheb1 ، msar ، behjan ، golia ، غنچه
..........
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، tabim4 ، taherifar ، amjad ، behjat ، Danoosh ، manheb1 ، msar ، mehdiyk
(2015-04-19 ساعت 08:22)yami نوشته:  و اینم جدی جدی آخرین پست من در مهاجرسرا ....
منم بالاخره سالت لیک سیتی یی !! شدم و رسیدم اینجا. نرسیده سر سیم ثانیه استخدام شدم و البته سر پیدا کردن مسکن، که در تمام شهرهای آمریکا البته معضلی هست، یک هفته عذاب کشیدم....
در لینک زیر مفصل جریان رو نوشتم و در اخر اپارتمانی که به احتمال بسیار قوی گرفتمش (تو این مملکت هیچی رو با قاطعیت نمیشه گفت!!) و میخوام با یکی همخانه بشم.

این شما و این هم آخرین پست یامی Smile

http://www.mohajersara.com/thread-3596-p...#pid595861

یامی جان کوتاه بیا. اصلا سیستم مهاجرسرا استعفا و خدافظی نداره حداقل برای شما. اول آپریل و شوخی اش هم گذشتهWink

بدخواه مدخواه داری بگو بنش کنم. بابا این همه رفیق رو که بدون گودبای پارتی ول نمیکنن برن که!
امروز صبح اومدم یه روز خوب رو شروع کنم گفتم اول تو مهاجرسرا یه سر بزنم. کلا زد حال شدم رفت. البته که شوخی بوده Big Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، tabim4 ، taherifar ، Danoosh ، msar ، m.ghoreishi ، inanna ، leader-m
(2011-04-25 ساعت 11:41)arefsteps نوشته:  ایالت یوتا

مختصات: °۱۱۱٫۵غربی °۳۹٫۵شمالی

لقب های ایالت:
Beehive State
ایالت کندوی زنبورها

شعار رسمی:
"Industry"
صنعت

مرکز :سالت لیک سیتی
بزرگ‌ترین شهر :سالت لیک سیتی
مساحت رتبه: 13th
- به کیلومتر مربع 219,887
جمعیت رتبه: 34th
- سرشماری ۲۰۰۰: ۲,233,169
- درآمد سرانه $50,614 (11th)
- بلندترین نقطه کینگز پیک
۴,126 متر
- پست‌ترین نقطه بیور دم واش
664 متر
تاریخ پیوستن
به ایالات متحده January ۴, 1896
رتبه: 45th
فرماندار جان هانتسمن (ج)
سناتورها اورین هچ (ج)
رابرت فاستر بنت (ج)
حروف اختصاری ایالت UT
وب‌گاه رسمی ایالت www.utah.gov

یوتا ایالتی است در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا. پایتخت و شهر مهم آن سالت‌لیک‌سیتی است. پراوو شهر دوم ایالت است. یوتا همچنین جزو ایالت‌های غرب آمریکا محسوب می‌گردد.

ایالت یوتا مرکز فرقه مورمون دین عیسی مسیح می‌باشد. اسم یوتا از اسم سرخ‌پوستی "یوته" برگرفته شده است که به معنای سرزمین مردم کوهستان می‌باشد.ایالت یوتا البته در میان رشته کوه‌های راکی قرار دارد و کوه‌های پوشیده از برف ایالت را می‌توان از شهر پایتخت ایالت سالت لیک سیتی مشاهده کرد. غرب ایالت را نمکزار و دریاچه‌های خشکیده نمک پوشانیده است. دریاچه بزرگ نمک در نزدیکی پایتخت قرار گرفته است.

اقتصاد:

در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۱۰۵٫۶۵۸ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور پرو (۱۰۹٫۰۶۹ میلیارد دلار) بود.

مشاهیر:

این ایالت می‌توان لوید میلر و بریگهم یانگ را نام برد.

پارک‌های ملی:

«طاق ظریف» (Delicate Arch) در پارک ملی آرچز
یوتا از نظر منابع طبیعی و پارک‌های ملی سرزمین بسیار غنیی است.

پارک ملی کنیون لندز، پارک ملی کپیتول ریف، پارک ملی آرچز، دره یادبود، و پارک ملی برایس کنیون در جنوب این ایالت قرار دارند، و جنگل ملی کاریبو-تارگی در شمال آن.

از پارکهای ملی دیگر می‌توان جنگل ملی دیکسی، جنگل ملی یواینتا-واساچ-کش، جنگل ملی فیشلیک، پارک ملی صهیون، و جنگل ملی مانتی-لا سال را نام برد.

مراکز علمی مشهور:

مهمترین موسسات آموزش عالی این ایالت دانشگاه بریگهم یانگ، دانشگاه یوتا، و دانشگاه ایالتی یوتا هستند.

روابط با ایران:

دولتمردان زیادی از ایران دانش آموختهٔ موسسات آموزس عالی یوتا هستند.

در سال ۱۹۵۰، ایالات متحده آمریکا در راستای سیاست هری ترومن و قرارداد موسوم به قرارداد اصل چهارم برنامه‌ای تاسیس کرد که USAID نام گرفت. از اینجا بود که دانشگاه ایالتی یوتا موظف شد که بین سالهای ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۴ فناوری کشاورزی خود را به کشورهای در حال توسعه همانند ایران ارزانی دارد که در دهه ۱۹۶۰ نیز ادامه پیدا کرد.

دانشگاه یوتا نیز روابط مبسوطی را به ویژه با دانشگاه تهران برای تبادل دانشجو و محقق پایه ریزی نمود که سالها ادامه داشت.

شهر سالت لیک سیتی شهر مرکزی ایالت است. ساختمان مرکزی ایالت یوتا در اینجا دیده می‌شود.
تعداد زیادی دانش آموخته از این روابط حاصل شد، از جمله اردشیر زاهدی و علی اصغر سلطانیه.

با اینحال، دانشگاه‌های یوتا از سالها پیش (به جهت مشابهت اقلیمی بین ایران و یوتا) با ایران روابط و تبادلات علمی-فرهنگی انجام داده بودند. نخستین دانشجوی ایرانی که جهت تحصیلات رهسپار یوتا گشت متعلق به سال ۱۹۱۲ دارد.و در سال ۱۹۳۹، رضاشاه پهلوی از آمریکا درخواست فرستادن متخصصین کشاورزی به ایران نمود. فرانکلین هریس، استاد و رئیس دانشگاه بریگهم یانگ، در پاسخ به درخواست وی به ایران آمد.

سالت لیک سیتی

مختصات: ‏۰″ ۵۳′ ۱۱۱°غربی ‏۰″ ۴۵′ ۴۰°شمالی

— سالت لیک سیتی —
City of Salt Lake City

لقب: تقاطع غرب

موقعیت در یوتا
کشور آمریکا
ایالت یوتا
تاسیس ۱۸۴۷
شهردار رالف بکر
ارتفاع از سطح دریا ۱۲۸۸ متر (۴۲۲۶ پا)
جمعیت (۲۰۰۰)
با احتساب حومه ۱٬۰۱۸٬۸۲۶
ناحیه زمانی Mountain UTC-۷
وبگاه رسمی: http://www.slcgov.com

سالت لیک سیتی مرکز ایالت یوتا آمریکاست و شهر بزرگ این ایالت می‌باشد.

ورزش:

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۰۲ در این شهر میزبانی شد، و تیم بسکتبال یوتا جز و نیز تیم فوتبال رئال سالت لیک از این شهر است.

########متن زیر برگرفته شده از وبلاگ اهری غریب نشین#########

"سالت لیک سیتی" یا "شهر دریاچه نمک" که از بزرگترین شهرهای ایالت یوتا میباشد مرا بسیار به یاد "تهران" می اندازد چرا که در دامنه کوهی بلند و در آستانه کویر میباشد و پیستهای اسکی معروفی هم در اطرافش دارد. ایالت یوتا در میان بیابانها و کوهستانهای غربی آمریکا، محل سکونت بسیاری از سفیدپوستان محافظه کار و "مورمون" ها میباشد که افرادی پرکار، مخالف مشروبات الکلی، لهو و لعب و در عین حال اکثراً مخالف مهاجرین خارجی میباشند.

اگر چه درتحقیقات آماری روانشناسانه مردم آمریکا، ایالت یوتا در رفتار دوستانه و صلح آمیز رتبه بالایی دارد ولی بواسطه اکثریت جمعیت سفید پوست و سیاستهای محافظه کارانه، از ایالتهای مهاجر دوست به حساب نمی آید. اما در این اواخر اقدامی شجاعانه و انساندوستانه توسط چند مهاجر ایرانی تحسین و تمجید مردم و مقامات این ایالت را به همراه داشته است.

مرسی دوست خوبم خیلی عالی بود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان