کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سالت لیک سیتی، ایالت یوتا
دوستانی که اطلاعاتی از این شهر دارن در این تایپیک قرار بدن
به نظر من شهر قشنگیه
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، msar
ایالت یوتا

مختصات: °۱۱۱٫۵غربی °۳۹٫۵شمالی

لقب های ایالت:
Beehive State
ایالت کندوی زنبورها

شعار رسمی:
"Industry"
صنعت

مرکز :سالت لیک سیتی
بزرگ‌ترین شهر :سالت لیک سیتی
مساحت رتبه: 13th
- به کیلومتر مربع 219,887
جمعیت رتبه: 34th
- سرشماری ۲۰۰۰: 2,233,169
- درآمد سرانه $50,614 (11th)
- بلندترین نقطه کینگز پیک
4,126 متر
- پست‌ترین نقطه بیور دم واش
664 متر
تاریخ پیوستن
به ایالات متحده January 4, 1896
رتبه: 45th
فرماندار جان هانتسمن (ج)
سناتورها اورین هچ (ج)
رابرت فاستر بنت (ج)
حروف اختصاری ایالت UT
وب‌گاه رسمی ایالت www.utah.gov

یوتا ایالتی است در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا. پایتخت و شهر مهم آن سالت‌لیک‌سیتی است. پراوو شهر دوم ایالت است. یوتا همچنین جزو ایالت‌های غرب آمریکا محسوب می‌گردد.

ایالت یوتا مرکز فرقه مورمون دین عیسی مسیح می‌باشد. اسم یوتا از اسم سرخ‌پوستی "یوته" برگرفته شده است که به معنای سرزمین مردم کوهستان می‌باشد.ایالت یوتا البته در میان رشته کوه‌های راکی قرار دارد و کوه‌های پوشیده از برف ایالت را می‌توان از شهر پایتخت ایالت سالت لیک سیتی مشاهده کرد. غرب ایالت را نمکزار و دریاچه‌های خشکیده نمک پوشانیده است. دریاچه بزرگ نمک در نزدیکی پایتخت قرار گرفته است.

اقتصاد:

در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۱۰۵٫۶۵۸ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور پرو (۱۰۹٫۰۶۹ میلیارد دلار) بود.

مشاهیر:

این ایالت می‌توان لوید میلر و بریگهم یانگ را نام برد.

پارک‌های ملی:

«طاق ظریف» (Delicate Arch) در پارک ملی آرچز
یوتا از نظر منابع طبیعی و پارک‌های ملی سرزمین بسیار غنیی است.

پارک ملی کنیون لندز، پارک ملی کپیتول ریف، پارک ملی آرچز، دره یادبود، و پارک ملی برایس کنیون در جنوب این ایالت قرار دارند، و جنگل ملی کاریبو-تارگی در شمال آن.

از پارکهای ملی دیگر می‌توان جنگل ملی دیکسی، جنگل ملی یواینتا-واساچ-کش، جنگل ملی فیشلیک، پارک ملی صهیون، و جنگل ملی مانتی-لا سال را نام برد.

مراکز علمی مشهور:

مهمترین موسسات آموزش عالی این ایالت دانشگاه بریگهم یانگ، دانشگاه یوتا، و دانشگاه ایالتی یوتا هستند.

روابط با ایران:

دولتمردان زیادی از ایران دانش آموختهٔ موسسات آموزس عالی یوتا هستند.

در سال ۱۹۵۰، ایالات متحده آمریکا در راستای سیاست هری ترومن و قرارداد موسوم به قرارداد اصل چهارم برنامه‌ای تاسیس کرد که USAID نام گرفت. از اینجا بود که دانشگاه ایالتی یوتا موظف شد که بین سالهای ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۴ فناوری کشاورزی خود را به کشورهای در حال توسعه همانند ایران ارزانی دارد که در دهه ۱۹۶۰ نیز ادامه پیدا کرد.

دانشگاه یوتا نیز روابط مبسوطی را به ویژه با دانشگاه تهران برای تبادل دانشجو و محقق پایه ریزی نمود که سالها ادامه داشت.

شهر سالت لیک سیتی شهر مرکزی ایالت است. ساختمان مرکزی ایالت یوتا در اینجا دیده می‌شود.
تعداد زیادی دانش آموخته از این روابط حاصل شد، از جمله اردشیر زاهدی و علی اصغر سلطانیه.

با اینحال، دانشگاه‌های یوتا از سالها پیش (به جهت مشابهت اقلیمی بین ایران و یوتا) با ایران روابط و تبادلات علمی-فرهنگی انجام داده بودند. نخستین دانشجوی ایرانی که جهت تحصیلات رهسپار یوتا گشت متعلق به سال ۱۹۱۲ دارد.و در سال ۱۹۳۹، رضاشاه پهلوی از آمریکا درخواست فرستادن متخصصین کشاورزی به ایران نمود. فرانکلین هریس، استاد و رئیس دانشگاه بریگهم یانگ، در پاسخ به درخواست وی به ایران آمد.

سالت لیک سیتی

مختصات: ‏۰″ ۵۳′ ۱۱۱°غربی ‏۰″ ۴۵′ ۴۰°شمالی

— سالت لیک سیتی —
City of Salt Lake City

لقب: تقاطع غرب

موقعیت در یوتا
کشور آمریکا
ایالت یوتا
تاسیس ۱۸۴۷
شهردار رالف بکر
ارتفاع از سطح دریا ۱۲۸۸ متر (۴۲۲۶ پا)
جمعیت (۲۰۰۰)
با احتساب حومه ۱٬۰۱۸٬۸۲۶
ناحیه زمانی Mountain UTC-۷
وبگاه رسمی: http://www.slcgov.com

سالت لیک سیتی مرکز ایالت یوتا آمریکاست و شهر بزرگ این ایالت می‌باشد.

ورزش:

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۰۲ در این شهر میزبانی شد، و تیم بسکتبال یوتا جز و نیز تیم فوتبال رئال سالت لیک از این شهر است.

########متن زیر برگرفته شده از وبلاگ اهری غریب نشین#########

"سالت لیک سیتی" یا "شهر دریاچه نمک" که از بزرگترین شهرهای ایالت یوتا میباشد مرا بسیار به یاد "تهران" می اندازد چرا که در دامنه کوهی بلند و در آستانه کویر میباشد و پیستهای اسکی معروفی هم در اطرافش دارد. ایالت یوتا در میان بیابانها و کوهستانهای غربی آمریکا، محل سکونت بسیاری از سفیدپوستان محافظه کار و "مورمون" ها میباشد که افرادی پرکار، مخالف مشروبات الکلی، لهو و لعب و در عین حال اکثراً مخالف مهاجرین خارجی میباشند.

اگر چه درتحقیقات آماری روانشناسانه مردم آمریکا، ایالت یوتا در رفتار دوستانه و صلح آمیز رتبه بالایی دارد ولی بواسطه اکثریت جمعیت سفید پوست و سیاستهای محافظه کارانه، از ایالتهای مهاجر دوست به حساب نمی آید. اما در این اواخر اقدامی شجاعانه و انساندوستانه توسط چند مهاجر ایرانی تحسین و تمجید مردم و مقامات این ایالت را به همراه داشته است.

پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، asal1907 ، HAZARA ، parastoo mohajer ، soli asali ، msar ، MiladCr7 ، ssahar ، ostokhan
[عکس: Salt_Lake_City_Night_by_DezRay6_large.jpg?1256874819]
[عکس: Salt-Lake-City-skyline-showing.jpg]
[عکس: 2302953-Travel_Picture-Salt_Lake_City.jpg]
[عکس: Salt-Lake-City.ashx]
[عکس: utah-salt-lake-city.jpg]
[عکس: travel_g_saltlakecity_580.jpg]
[عکس: ss2main_resorts_saltlake1.jpg]
[عکس: 849253166_04a18adb9d.jpg]
پاسخ
سلام
من دارم میرم سالت لیک سیتی.قصد دارم اگر بشه همونجا کار و زندگی کنم.خوشحال میشم اگر کسی از سالت لیک اینجا هست و یا اگر کسی قصد مهاجرت به این شهر رو داره با هم آشنا بشیم چون اونجا ایرانی کمه
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، asal1907 ، HAZARA ، parastoo mohajer ، soli asali ، mohammadg846 ، msar ، ssahar ، ostokhan
سلام...
یه راهنمایی می خواستم...
شنیدم که ایالت یوتا خیلی خیلی سرده و همیشه برف سنگینی میباره... آیا این حرف درسته؟ و سوال بعدی در مورد هزینه زندگی در یوتا هست...
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، HAZARA ، soli asali ، msar
شهر سالت لیک سیتی هم سط با تهرانه از نظر ارتفاع از سطح دریا و به علت شرایط جغرافیایی مشابه آب و هوای مشابهی هم داره.البته سرد سیر تر از تهرانه و زمستون ها حسابی برف می باره.هزینه زندگی از یوتا نسبت یه ایالت های دیگه مثل کالیفرنیا،نیویورک و حتی تگزاس پایین تره.اما مردم بسیار خونگرمی داره که مارو راحتتر با یک زندگی آمریکایی وقف میده
موفق باشید 
پاسخ
(2011-04-25 ساعت 16:17)ehsan_gh نوشته:  شهر سالت لیک سیتی هم سط با تهرانه از نظر ارتفاع از سطح دریا و به علت شرایط جغرافیایی مشابه آب و هوای مشابهی هم داره.البته سرد سیر تر از تهرانه و زمستون ها حسابی برف می باره.هزینه زندگی از یوتا نسبت یه ایالت های دیگه مثل کالیفرنیا،نیویورک و حتی تگزاس پایین تره.اما مردم بسیار خونگرمی داره که مارو راحتتر با یک زندگی آمریکایی وقف میده
موفق باشید 

سلام
خوشحالم که داری میری
یعنی واقعا هزینه از تگزاس هم پایین تره؟

من یه جا میخوندم در قدیم ایرانی های زیادی تو این شهر رفت و آمد داشتند که به خاطر همین آب و هوای شبیه ایران هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، soli asali ، msar
(2011-04-25 ساعت 20:37)arefsteps نوشته:  
(2011-04-25 ساعت 16:17)ehsan_gh نوشته:  شهر سالت لیک سیتی هم سط با تهرانه از نظر ارتفاع از سطح دریا و به علت شرایط جغرافیایی مشابه آب و هوای مشابهی هم داره.البته سرد سیر تر از تهرانه و زمستون ها حسابی برف می باره.هزینه زندگی از یوتا نسبت یه ایالت های دیگه مثل کالیفرنیا،نیویورک و حتی تگزاس پایین تره.اما مردم بسیار خونگرمی داره که مارو راحتتر با یک زندگی آمریکایی وقف میده
موفق باشید 

سلام
خوشحالم که داری میری
یعنی واقعا هزینه از تگزاس هم پایین تره؟

من یه جا میخوندم در قدیم ایرانی های زیادی تو این شهر رفت و آمد داشتند که به خاطر همین آب و هوای شبیه ایران هستش
بله همینطوره.هزینه های زندگی در هر شهر تابع میزان صنعتی بودن و رونق اقتصادی اون شهره.مصلما هزینه های یاسوج از شیراز کمتره!
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، msar
خوب هزینه اجاره خونه چه حدودیه؟ فکر می کنم یکی از معیارها برای فهمیدن گرانی یا ارزانی یک ایالت، میزان اجاره خونه هست... ممنون میشم اگه راهنمایی کنید...
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، msar
من به دنبال خانه های فروشی رفتم چند نمونه با عکس رو پایین باستون میزارم:

1- اولین در منطقه South Salt Lake هستش ،قیمت این خونه 18/500 دلار هستش.مساحت 110متر و 3اتاق خواب داره و ساخت 1975 هستش.

[عکس: le1752343-w0x.jpg]

2- دومی تو منطقه West Valley City ،قیمت :32/000دلار هستش،مساحت 111متر ، 3 خوابه ،ساخت 1996.

[عکس: laf630a43-w0x.jpg]

3- در منطقه E Unit ،قیمت 54,900 دلار ،1خوابه ،متراژ 55 متر ، سال ساخت 1972.

[عکس: l31151e43-w0x.jpg]

4- منطقه West Valley City ، قیمت 99,900 دلار ،2 خوابه ، متراژ 70متر ،سال ساخت 1982.

[عکس: l679c0c43-w0x.jpg]

5-منطقه EASEL AVE ، قیمت 199,900 دلار ،4 خوابه ، متراژ 184متر ،سال ساخت 1984.

[عکس: l8b6c2043-m0x.jpg]

6-منطقه JAZZ LN ، قیمت 397,600 دلار ،5 خوابه ، متراژ 275متر ،سال ساخت 2000.

[عکس: lcc97b542-m0x.jpg]

7-منطقه UTE DR ، قیمت 1,695,000 دلار ،5 خوابه ، متراژ 670متر ،سال ساخت 2007.

[عکس: l1141f442-c0x.jpg]
[عکس: l1141f442-c2x.jpg]

8-منطقه WOODED CV ، قیمت 2,900,000 دلار ،5 خوابه ، متراژ 965متر ،سال ساخت 2007.

[عکس: l42e11243-m0x.jpg]
[عکس: l42e11243-m2x.jpg]

ببخشید زیاد شد
بزودی اجاره ها رو هم میزارم

((اصلاح شده))

پاسخ
تشکر کنندگان: omidvar ، ehsan_gh ، idn ، mori ، Danoosh ، asal1907 ، HAZARA ، parastoo mohajer ، زری وحدتی ، soli asali ، msar ، m.ghoreishi ، golia ، MiladCr7 ، ELNAZ21
سلام
امروز خانه های اجاره ای رو قرار میدم

1-آدرس اولی 1876 W. North Temple St. Salt Lake City, UT 84116 هستش ،استدیو ماهی :479$ متراژ 35متر ،1خوابه 569$ متراژ45متر،2خوابه 649$ متراژ 62متر.

[عکس: BL010132.JPG]
[عکس: PL010232.JPG]

2-آدرس دومی 18761080 W. 3300 S. Salt Lake City, UT 84119 هستش ،استدیو ماهی :500$ متراژ 33متر ،1خوابه 550$ متراژ42متر ،2خوابه 675$ متراژ 65متر.

[عکس: OT010132.JPG]

3-آدرس سومی 1876108040 S. 900 E. Salt Lake City, UT 84102 هستش ،استدیو ماهی :ندارد،1خوابه 665$ متراژ65متر ،2خوابه 765$ متراژ 80متر.

[عکس: KT010332.JPG]

4-آدرس چهارمی 187610802785 S. Winsted Way West Valley City, UT 84120 هستش ،استدیو ماهی :ندارد،1خوابه 699$ متراژ70متر ،2خوابه 825$ متراژ 92متر، 3 خوابه $1006 متراژ 126متر.

[عکس: 1660472_32.jpg]
[عکس: 1660503_32.jpg]

5-پنجمی آپارتمان نیست و خانه ویلایی هستش،اجارش $2095 و متراژ 300متر و 3 خوابه.

[عکس: 2325174_32.jpg]
[عکس: 2325176_32.jpg]

پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، Danoosh ، asal1907 ، HAZARA ، parastoo mohajer ، زری وحدتی ، soli asali ، M.Ho ، amin2020 ، ziba62ka ، msar ، 123a ، golia ، MiladCr7 ، ELNAZ21
من یوتا رو به انتخاب های خودم اضافه کردم
اما واقعا خونه انقدر ارزون هست؟؟؟؟ (خرید ملک)

در کالیفرنیا (مناطق خوب) هم همین قیمت هست؟؟ یا یوتا ارزونه
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
یوتا حدودا 20 درصد از کالیفرنیا ارزون تره
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، sadeghi897 ، زری وحدتی ، soli asali ، msar ، ELNAZ21
(2011-04-27 ساعت 13:42)idn نوشته:  من یوتا رو به انتخاب های خودم اضافه کردم
اما واقعا خونه انقدر ارزون هست؟؟؟؟ (خرید ملک)

در کالیفرنیا (مناطق خوب) هم همین قیمت هست؟؟ یا یوتا ارزونه

سلام دوست عزیز
یک نمونه خونه تو لس آنجلس برات میزارم که قیمتش $15,000 هستش.
تو تمام شهرهای امریکا شما خونه با این قیمت 100% پیدا میکنید.
شاید تو نیویورک پیدا نکنید.
خونه زیر تو منطقه Eagle Rock هستش ، 1 خوابه ،مساحتش 519 Sq Ft ، سال ساخت 2005.

[عکس: l03b00e43-m0o.jpg]
[عکس: l03b00e43-m11o.jpg]
[عکس: l03b00e43-m6o.jpg]
کلا این ایالت ،ایالت ارزونیه!
اصولا ایالتهایی که صنعتی ترن هزینه های زندگی شون پایینتره.
مالیات هاشون کمتره و خیلی چیزایه دیگه...
حتی قیمت بنزین تو این ایالت از خیلی ایالت ها ارزونتره!

پاسخ
عارف جان واقعا ممنون... خیلی لطف کردی... امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشی...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان