کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-05-03 ساعت 19:49)pooia نوشته:  من معاف شدم(کفالت) تو بنده ۳۴ باید چی بنویسم که بعدا دچار مشکل نشم؟ yes/no

اگر شما معاف شده اید، پس سربازی نرفتید، بنابراین NO رو انتخاب کنید.
تشکر کنندگان: hooman78 ، Homer ، b!ta ، batis2010 ، Last chance
سلام چنتا سوال:
1:آیا تاریخ شروع و پایان دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی باید دقیق وارد بشه؟باتوجه به اینکه من لیسانسیه عمران هستم آیا هنگام مصاحبه باید مدرک دبیرستان و پیش دانشگاهی رو ارائه بدم؟
2:من امریه بودم ولی آموزشی توی نیروی زمینی ارتش بودم کارت پایان خدمتم هم چیزی درمورد امریه بودنم ننوشته بند 34 رو چجوری پر کنم؟چی بنویسم؟
3: Course of Study و Degree or Diploma رو برای من که لیسانس عمران هستم چی باید بنویسم؟
باتوجه به اینکه من مجرد هستم توی بند 9 Including my present marriage, I have been married ................times چی بنویسم؟
تشکر کنندگان: batis2010
من تو فرم قرعه کشی آخره فامیلمو با y زدم والی تو پاسپورتم با I هستش ، چیکار کنم ؟
بر اساسه کدومش فرمهارو پر کنم؟
من تو فرم قرعه کشیم آخره فامیلمو با y زدم ولی تو پاسپورتم با I هستش ، چیکار کنم ؟
بر اساس کدومش فرمهارو پر کنم؟
شماره کیس : 2012AS00003XXX=dream
من دیپلم هنرستان دارم توی ثبت نام بعد کلی پرس و جو زدم دیپلم
الانم همونو بزنم ؟
یعنی پیش نخوندم .مشکلی پیش نمیاد ؟
انتظار.....
(2011-05-03 ساعت 22:05)pooia نوشته:  من تو فرم قرعه کشی آخره فامیلمو با y زدم والی تو پاسپورتم با I هستش ، چیکار کنم ؟
بر اساسه کدومش فرمهارو پر کنم؟
من تو فرم قرعه کشیم آخره فامیلمو با y زدم ولی تو پاسپورتم با I هستش ، چیکار کنم ؟
بر اساس کدومش فرمهارو پر کنم؟

به نظر من شما فرم ها رو بر اساس اطلاعات ثبت نام پر کنید، در غیر این صورت پس از ارسال فرم ها احتمال این وجود داره که با پیغام عدم تطابق مواجه شوید. بعلاوه نهایتا شما می تونید پاسپورت رو عوض کنید.
باز هم تاکید می کنم این نظر شخصی من می باشد.
(2011-05-03 ساعت 22:14)gt3333 نوشته:  من دیپلم هنرستان دارم توی ثبت نام بعد کلی پرس و جو زدم دیپلم
الانم همونو بزنم ؟

از این حیث داشتن دو سال سابقه کار یا مدرک دیپلم کافی است.
تشکر کنندگان: gt3333 ، batis2010
شغل آزاد چی بنویسم ؟
اصلا بنویسم بیکار بهتر نیست ؟
انتظار.....
توی آدرس کامل باید بدیم ؟ مثلا پلاک و... ؟ اخه تو عکس نوشته فقط خیابون شهر گشور
انتظار.....
(2011-05-03 ساعت 21:07)omidazadd نوشته:  سلام چنتا سوال:
1:آیا تاریخ شروع و پایان دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی باید دقیق وارد بشه؟باتوجه به اینکه من لیسانسیه عمران هستم آیا هنگام مصاحبه باید مدرک دبیرستان و پیش دانشگاهی رو ارائه بدم؟
2:من امریه بودم ولی آموزشی توی نیروی زمینی ارتش بودم کارت پایان خدمتم هم چیزی درمورد امریه بودنم ننوشته بند 34 رو چجوری پر کنم؟چی بنویسم؟
3: Course of Study و Degree or Diploma رو برای من که لیسانس عمران هستم چی باید بنویسم؟
باتوجه به اینکه من مجرد هستم توی بند 9 Including my present marriage, I have been married ................times چی بنویسم؟

1- تاريخ پايان در هردو مدرک پيش دانشگاهي و سه سال دبيرستان قطعا به سال نوشته شده . در مورد ماه اگر نوشته نشده بود، پايان سال تحصيلي را خرداد ماه شمسي مطابق با june(برج 6) ميلادي بنويس. جهت تاريخ شروع دوره ها هم سال رو که محاسبه ميکني. ماه رو هم اول سال تحصيلي که مهرماه مطابق با september (برج 9) هست مينويسي.
2. نميدونم.
3.course of study رو Civil Engineering بنويس. Degree or Diploma رو هم Bachelor of Engineering بنويس.
4- راستش بنويس. من هم که مثل تو مجردم N/A نوشتم.

تشکر کنندگان: alirezagh ، omidazadd ، amiry ، batis2010
توی قسمت 30 اگر فقط تهران که الان توشم هست بنویسم ؟
انتظار.....
(2011-05-04 ساعت 01:19)gt3333 نوشته:  توی قسمت 30 اگر فقط تهران که الان توشم هست بنویسم ؟

بله بنویس،ضرر نداره.
(2011-05-03 ساعت 21:07)omidazadd نوشته:  سلام چنتا سوال:
برای سوال اولتون:
معمولا آخرین مدرک تحصیلی را میخوان ولی ممکنه آفیسر بخواد که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شما را ببینه(طبق تجربه ی خودم)
بنابراین اگه مدارکتون را کامل ببرید خیلی بهتره.
(2011-05-04 ساعت 01:12)gt3333 نوشته:  توی آدرس کامل باید بدیم ؟ مثلا پلاک و... ؟ اخه تو عکس نوشته فقط خیابون شهر گشور
آدرس را کامل بنویسید،شاید اگر نامه ی دومی بخواهند بفرستند طبق این آدرس بفرستند.

شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: alirezagh ، omidazadd
سلام دوستان. یک سوال: مادرم که برنده اصلی هست دیپلم داره که بر می گرده به حدوداً 30 سال پیش و پدرمم که زیر مجموعه مادرم می شه هم دیپلم دارند و هر دو بازنشسته هستند. مادرم مخابرات پدرم خدمات درمانی. ایتم شماره 32 و 33 فرم 230که چیزی نباید نوشته بشه؟؟ چون هردو بیش از 10 ساله که از بازنشستگیشون می گذره. ایا تا به حال همچین کیسی بوده از بچه ها که بالای 50 سال باشند؟؟؟ مادرم 57 سالشه و پدرم 62. لطفاً یکی راهنماییم کنه ممنون
تشکر کنندگان: khabaloo ، batis2010
ببخشيد من اين فرم رو نمي تونم دانلود كنم. مي شه كمكم كنيد چي كار بايد بكنم؟
(2011-05-03 ساعت 22:14)gt3333 نوشته:  من دیپلم هنرستان دارم توی ثبت نام بعد کلی پرس و جو زدم دیپلم
الانم همونو بزنم ؟

من 2 هفته پیش برای گرفتن ویزا آنکارا بودم.جوونی تو هتل ما بود که برنده لاتاری بود و با مدرک دیپلم کاردانش اودمده بود واسه مصاحبه و به راحتی رد شد!دیپلم باید معادل 12 سال تحصیل باشه ولی دیپلم بدون پیش دانشگاهی میشه 11 سال! اگر گواهی پیش دانشگاهی نداری سعی کن دو سال سابقه کار جور کنی
پیروز باشی
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: khabaloo ، gt3333 ، nastaran86 ، batis2010 ، shaahinh66
(2011-05-04 ساعت 01:12)gt3333 نوشته:  توی آدرس کامل باید بدیم ؟ مثلا پلاک و... ؟ اخه تو عکس نوشته فقط خیابون شهر گشور

ما كه آدرس دقيق با پلاك و واحد داده بوديم هنوز نامه دومم نيومده
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: khabaloo ، batis2010
درود
دوستان لطفا من را راهنمایی کنید
من در اول بهمن 1389 با ویزا به سوئد آمدم و پس از پایان ویزا در سوئد درخواصت پناهندگی کردم ؟
هنوز هم جواب دولت سوئد را در یافت نکرده ام ؟
چگونه باید مراحل کار را دنبال کنم؟
همانند دوستانی که در ایران هستن ؟آیا سفارت امریکا مشکلی با این موضوع پناهندگی من ندارد ؟
در ثبت نام محل مصاحبه را آنکارا نوشتم ؟
باید به آنکارا بروم ؟ یا در فرم های که برای کنتاکی ارسال می کنم محل مصاحبه را در سوئد بنویسم ؟

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان