کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
خوب اگه بالا نگهش داریم شاید جلب توجه کنه و جدیدیا بیان Smile
پاسخ
خودمون شروع میکنیم!

من شنیدم که آب و هوای خیلی شبیه به ونکوور کانادا داره و سان شاینش هم بهتره. چون تو ونکوور خورشید مایل تر میتابه و در نتیجه زمستونها زود شب میشه و تابستونها 10 شب خورشید غروب میکنه.
پاسخ
ای وای نکنه وافعا برای ما افسردگی بیاره اب و هواش؟Smile
البته من سرما رو به گرما ترجیح میدم ولی اگه مثل ونكورره که خیلی خوبه چرا میگن افسردگی میاره؟
پاسخ
(2012-06-28 ساعت 01:09)مهتاب - 2251 نوشته:  ای وای نکنه وافعا برای ما افسردگی بیاره اب و هواش؟Smile
البته من سرما رو به گرما ترجیح میدم ولی اگه مثل ونگ هورره که خیلی خوبه چرا میگن افسردگی میاره؟
توی ونکوور هم میگفتن که آب و هواش افسردگی میاره. اما محشره خداییش. در ضمن مردم ونکوور خیلی خنده رو و خوشحال و آروم هستند. همیشه خندون. و من مطمئنم آب و هوا بی تأثیر نبوده. خلاصه فکر کنم آب و هوای سیاتل هم نه زیاد سرد میشه و نه زیاد گرم. کلا آب و هوای ملایمی داره.
پاسخ
http://www.rentals.com/Washington/Seattle/
اینجا میتونین یه پیش زمینه ای راحت اجاره خونه داشته باشیم
(2012-06-28 ساعت 01:17)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 01:09)مهتاب - 2251 نوشته:  ای وای نکنه وافعا برای ما افسردگی بیاره اب و هواش؟Smile
البته من سرما رو به گرما ترجیح میدم ولی اگه مثل ونگ هورره که خیلی خوبه چرا میگن افسردگی میاره؟
توی ونکوور هم میگفتن که آب و هواش افسردگی میاره. اما محشره خداییش. در ضمن مردم ونکوور خیلی خنده رو و خوشحال و آروم هستند. همیشه خندون. و من مطمئنم آب و هوا بی تأثیر نبوده. خلاصه فکر کنم آب و هوای سیاتل هم نه زیاد سرد میشه و نه زیاد گرم. کلا آب و هوای ملایمی داره.
اره اونایی که تو ونگ هوور هستن که معتقدن تو بهشتنSmile

شما جایی رو مد نظر گرفتین اونجا یا نه؟
من خیلی تو سایتهای اجاره خونه گشتم واقعا موردهای خوبی میشه از 900 تا 1500 برای خونه 2 خوابه پیدا کرد
پاسخ
کسی نبود ؟
پاسخ
با اینکه جمعیت ایرانی توی سیاتل خیلی کمه هرساله یک جشنواره ی مخصوص ایرانیان توی سیاتل بر پا میشه.http://iaca-seattle.org
پاسخ
به نظر من هر چی از ایرانی ها دورتر باشیم بهتره!
پاسخ
هههههههه شما ها که تشکر میکنین کجا هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا پست نمیذارین!
پاسخ
من از شهر سیاتل خیلی خوشم نمیاد ولی چند تا شهر (مثل: بلویو - کرکلند - نیوکسل) چسبیده بهش هستن که خیلی شهرهای خوبی هستن.
هوا هم تو ایالت واشنگتن اکثر روزها ابری و بارانیه و بخاطر همین همه جا سرسبزه و به این دلیل میگن ever Green State
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
شما امیر اقا
درباره شهر های چسبیده بهش تحقیق نکردین؟ نظرتون خود سیاتل هست؟
پاسخ
(2012-06-28 ساعت 01:17)امیر مهاجر نوشته:  

من دو تا از دوستام تو سیاتل هستند. البته جای سردیه همین الان اگه تو یاهو بگردین می بینین که 13 درجه از تهران سردتره. و هواش بارونی و ابریه همه ش. به نظرم جای قشنگیه و مثل کانادا که بهش نزدیکه ( تقریبا) پر درخت و سر سبزه و البته دوست من که خیلی هم آدم معاشرتیه میگه که گاهی تا مدت ها کسی نبوده که باهاش حرف بزنه. ولی اون اولاش بود و با و جودیکه پولی در بساطش نبود تونسته واسه خودش یه خونه مثل کلبه های تو کارتون ها تو یه جای سر سبز و خوشگل دست وپا کنه و با کارهای ریز ودرشت از پرستاری بچه تا مربیگری ورزش زندگیشو بگردونه و خوشحال باشه. دیگه بقیه ش بستگی به روحیه ادما داره .من خودم اصلا جای بارونی و سردسیرو نمی تونم تحمل کنم. شما رو نمی دونم.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
(2012-06-29 ساعت 00:41)مهتاب - 2251 نوشته:  شما امیر اقا
درباره شهر های چسبیده بهش تحقیق نکردین؟ نظرتون خود سیاتل هست؟
چرا اتفاقا دارم تحقیق میکنم.
یکی از دوستان گفتند Kirkland, Bellevue, Redmond, Issaquah از شهرهای اطراف سیاتل هستند که خیلی بهتر از خود سیاتل هم هستند.
من اطلاعات اون شهرها رو درآوردم و با سیاتل مقایسه کردم.
بعضی از این اطلاعات جالب هستند:
جمعیت سیاهپوست در سیاتل 7.74% و در اون چهار شهر اطراف بین 1.07% تا 1.88%. (البته بنده نژاد پرست نیستم، اما این واقعیت رو میدونم که جمع سیاه پوستان آمریکا خلافکار بیشتر دارند.)
هزینه زندگی فقط یه کوچولو از خود سیاتل بالاتره. اونم فقط به خاطر قیمت خونه. اما اجاره رو مطمئن نیستم.
نسبت به خود سیاتل کمی پولدار نشین تر هست.
جرم و جنایت به میزان قابل ملاحظه ای از خود سیاتل کمتره
[font=Courier]
‪Seattle . . Kirkland . . Bellevue . . Redmond . . Issaquah . . US
Violent Crime......‪6............3............2...........3............2......4
Property Crime......‪7............6............5...........5............6......4
[/font]
ترافیک از سیاتل سبکتره.
کلا همه این شهرها از جمله سیاتل 70% دموکرات داره و 28% جمهوریخواه.

بارش بــرف در Kirkland و Bellevue و Redmond سه اینچ و در Issaquah و سیاتل 11 اینچ.
بارش باران در Kirkland و Bellevue و Redmond و سیاتل حدود 35 اینچ و در Issaquah حدود 61 اینچ!
ارتفاع از سطح دریا: سیاتل 13 فوت، کرکلند، بلویو و ردموند 60 فوت و Issaquah مرتفعترین 439 فوت!
روزهای بارندگی برای سیاتل 155 روز، برای کرکلند، بلویو و ردموند 152 روز و برای Issaquah هم 186 روز!

حالا تصمیم با شماست!

پاسخ
(2012-06-29 ساعت 01:32)manila نوشته:  من دو تا از دوستام تو سیاتل هستند. البته جای سردیه همین الان اگه تو یاهو بگردین می بینین که 13 درجه از تهران سردتره. و هواش بارونی و ابریه همه ش. به نظرم جای قشنگیه و مثل کانادا که بهش نزدیکه ( تقریبا) پر درخت و سر سبزه و البته دوست من که خیلی هم آدم معاشرتیه میگه که گاهی تا مدت ها کسی نبوده که باهاش حرف بزنه. ولی اون اولاش بود و با و جودیکه پولی در بساطش نبود تونسته واسه خودش یه خونه مثل کلبه های تو کارتون ها تو یه جای سر سبز و خوشگل دست وپا کنه و با کارهای ریز ودرشت از پرستاری بچه تا مربیگری ورزش زندگیشو بگردونه و خوشحال باشه. دیگه بقیه ش بستگی به روحیه ادما داره .من خودم اصلا جای بارونی و سردسیرو نمی تونم تحمل کنم. شما رو نمی دونم.
دوست عزیز، سیاتل آب و هوای سرد نداره! آب و هوای اون ناحیه بسیار ملایم و لطیفه. خیلی شبیه به ونکوور.
تابستونا خیلی گرم نمیشه و زمستونا هم خیلی سرد نمیشه.
برای سیاتل از سردترین تا گرمترین وقت سال متوسط دما 2.78 تا 23.89 درجه سانتیگراد هست. یعنی حتی در سردترین فصل سال متوسط دما بالای صفره. حتی اگر زیر صفر هم بخواد بره مطمئنا نصفه شبها اینطور میشه و خیلی هم نمیره زیر صفر و روز بعد اینقدر گرم میشه که دمای متوسط رو به نزدیک 3 درجه میرسونه. اگر مثل ونکوور باشه که عالیه. من تو سردترین فصل سال (ژانویه) تورنتو بودم و بعد رفتم ونکوور جالبه که همون شبی که تورنتو 40 درجه زیر صفر رفت و تو تلویزیون نشون دادند که یه قابلمه آب رو به هوا ریختند و یخ زد و باد اونو برد! همون شب ونکوور یک درجه بالای صفر بود! این یعنی بهشت. یادمه دوستم میگفت سال قبلش ونکوور تو تابستون دماش رسیده به 24 درجه و همه جا هشدار دادند که از خونه بیرون نرید گرمای بی سابقه است و 24 درجه ممکنه ناراحتتون کنه!
این رنج دما برای ما بهشته. تو تمام طول سال!
پاسخ
البته سرما یه چیز نسبی هست بنابراین نمیشه زیاد درموردش بحث کرد. اما اقلا برای من که تو ایران همیشه یه چیزی سرو گوشم رو می پوشوند و به آفتاب داغ عادت داشتم اونجا خیلیییی سرد بود . نا گفته نماند کالیفرنیا هم برام سرده Big Grin چون فقط آفتابش داغه که اونم نمی بینمش. روزهای بلند تابستون و زیادی کوتاه زمستان هم که تو سیاتل وجود داره . تحقیقاتتون خیلی جالب بود. منم قیمت خونه ها رو نگاه می کردم فکر کردم کاش تو محل زندگی تجدید نظر کنم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان