کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
با سلام به دوستان لطفأ كمكم كنيد من برنده لاتاري هستم و گرين كارت دارم و به علت اينكه درسم تمام نشده نميتونم برگردم ويك سالم رد ميشه آيا بعد از يك سال يك سال 3ماه برگردم برا بار اول با گرين كارت مشكلي برام پيش مياد لطفأ دوستان راهنماييم كنيد متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، msar
من یه سایت مربوط به یه وکیل مهاجرتی پیدا کردم که توی وبسایتش قشنگ توضیح داده این داستان رو ، یه قسمتی نوشته بود اگر شما بیشتر از 1 سال از آمریکا خارج بودید شما 3 راه دارید تا گرین کارتتون باطل نشه ،
1- داشتن پاس سفید یا همون reentry permit
2-در صورت نداشتن reentry permit باید به نزدیکترین سفارت آمریکا مراجعه کنیم و ویزای SB-1 رو بگیریم (که قاعدتا برای ما ایرانی ها مقدور نیست )
3-داشتن مدارک مربوط به غیبتتون و ارائه به آفیسر مربوطه در فرودگاه ( باید آفیسر یا CBP officer رو قانع کنیم که چرا غیبت داشتیم )

لینک سایت این وکیل هم اینه
http://lawandborder.com/risk-abandoning-...d-6-months
این صفحه کلا مربوط به همون غیبت بیشتر از 6 ماهه

فکر کنم هر کدوممون اگه به دلایلی غیبت داشته باشیم این صفحه قشنگ توضیح داده ، حتی می تونین کامنت بذارین و سوالتون و بپرسین تا این وکیله همونجا جوابتون و بده ( به خیلیا توی اون صفجه کامل توضیح داده )

این یکی لینک هم بد نیست سر بزنین ، اینم چیزای جالبی توش هست
http://www.floridabar.org/tfb/TFBConsum....enDocument

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم بهتون WinkCool
پاسخ
تشکر کنندگان: tartar ، Ali Sepehr ، msar
كمك كمك كمك و... ***با سلام من و همسرم و فرزندم تقريبأ 11 ماه قبل به آمريكا رفتيم جهت فعال كردن و گرفتن گرين كارت از همان تاريخ تا حالا به خاطري يكسري كارها در ايران و تحصيل گرفتن مدرك هنوز بر نگشتيم نگران اينم كه موقع برگشت اگر بعد از يك سال برگرديم چه اتفاقي ميافتد(مثلاٰ يك سال 2 ماه) آيا گرين كارتمون را باطل ميكنند؟****

باتشكر از همه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
چرا هيچ كس جواب نميده و...
پاسخ
(2014-05-20 ساعت 08:19)omidj نوشته:  چرا هيچ كس جواب نميده و...

من بعد از ١١ ماه و نيم اومدم البته بچه ام جراحي داشت تو فرودگاه أفيسر پرسيد گفتم پسرم جراحي داشته نتو نستيم بيايم در حد يه سؤال و جواب ساده تموم شد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، frz61
(2014-05-19 ساعت 14:19)omidj نوشته:  كمك كمك كمك و... ***با سلام من و همسرم و فرزندم تقريبأ 11 ماه قبل به آمريكا رفتيم جهت فعال كردن و گرفتن گرين كارت از همان تاريخ تا حالا به خاطري يكسري كارها در ايران و تحصيل گرفتن مدرك هنوز بر نگشتيم نگران اينم كه موقع برگشت اگر بعد از يك سال برگرديم چه اتفاقي ميافتد(مثلاٰ يك سال 2 ماه) آيا گرين كارتمون را باطل ميكنند؟****

باتشكر از همه
دوست عزیز شما اگر بخواهید طبق سیستم و قاونی اقدام کنید قبل از رفتنتون کلی باید هزیته وکیل کنید تا یک مدرک واستون بگیره که بدون مشکل برگردید حالا شما یک راه دیگه دارین که معمولا همه همین کار رو میکنن که به نظر من معقول تره تا جایی که میتونین خودتونو اماده کنین و دلایل و مدارکی تهیه کنین که بتونین تو فرودگاه افیسر رو راضی کنین که غیبت شما ضروری و اتفاقی بوده که انشالله راضی میشه چون بار اولتونه ولی اگر خدای نکرده قبول نکرد و به مشکل خوردین یک وکیل خوب بگیرین واستون راهشو پیدا میکنه که مشکل و حل کنه این نظر شخصی بنده بود
پاسخ
مرسي دوست عزيز از راهنمايتون حال اگر قبل از 1 سال هم برگردم بازم مشكل پيش مياد.
پاسخ
آقا این تجربه ام و گفتم بیام بگم ، من بعد از 8 سال برگشتم آمریکا اما این هارو می خوام بگم که هواستون باشه :
1- توی فرودگاهایی که ما معمولا ترانزیت هستیم چند تا مامور National Homeland security داره که آماره همرو دارن ، اگه ببینن خیلی اوضاعتون خرابه نمی ذارن برین و بلیط رفتتون و کنسل می کنه ، اطلاعاتتتونم ثبت می کنه چون واسه من پیش اومد
2-اگه هم اینا اجازه بدن گرین کارتتون و تو آمریکا می گیرن
3- دو تا راه می ذارن جلوتون ، یا خودتون داوطلبانه گرین کارتتون و تسلیم می کنین یا اینکه به دادگاه مهاجرتی می فرستنتون (در هر دو صورت بعد از انجام برگه بازی ها وارد می شین )
فعلا بقیش رو نمی دونم ، منتظر دادگاهم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، tartar ، moqadam ، mohammadg846 ، قصه گو ، msar ، aydinaghajani
پرونده پزشكي بردن آياشامل ايمپلنت دندان هم ميشه يا بايد پرونده پزشكي خاصي ببريم لطفا راهنماييم كنيد دوستان با تشكر
پاسخ
(2014-07-16 ساعت 08:07)omidj نوشته:  پرونده پزشكي بردن آياشامل ايمپلنت دندان هم ميشه يا بايد پرونده پزشكي خاصي ببريم لطفا راهنماييم كنيد دوستان با تشكر

دوست عزیز پرونده پزشکی که نشون بده بخاطر این مشکل شما نمیتونستین برگردین امریکا ایمپلنت دندون دردی دوا نمیکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Amir shayan
دوستان عزيز چه نوع پرونده پزشكي قابل قبول چه نوع مريضي ها
پاسخ
(2014-05-17 ساعت 11:10)omidj نوشته:  با سلام به دوستان لطفأ كمكم كنيد من برنده لاتاري هستم و گرين كارت دارم و به علت اينكه درسم تمام نشده نميتونم برگردم ويك سالم رد ميشه آيا بعد از يك سال يك سال 3ماه برگردم برا بار اول با گرين كارت مشكلي برام پيش مياد لطفأ دوستان راهنماييم كنيد متشكرم

ای بابا.درس را بیخیال شو.لا اقل یه ترم بخون و یه ترم مرخصی بگیر برو
پاسخ
دوستان عزيز چه نوع پرونده پزشكي قابل قبول چه نوع مريضي ها
پاسخ
دوستان سلام يه سوال خيلي فوري
پدر و مادرم تقريباً ٧ ماه امريكا بودن بعد به خاطر مريضي من مجبور شدن برگردن حالا سوالم اينجاست درمان من بيشترر از ٦ ماه طول ميكشه (شيمي درماني) حالا اگه بخوان بعد از ٨ يا ٩ ماه برگردن مشكلي پيش مياد يا نه؟ يعني حتي اگه نامه از دكتر بگيرن در مورد مريضي من توضيح بده باز هم مشكلي هست يا نه؟ 
کیس نامبر 2013AS000065xx / کنسولگری آنکارا / 2نفر / تاریخ ارسال فرمها 28may2012 / دریافت نامه دوم 12March /تاریخ مصاحبه :هفته دوم May / برگه صورتي/زمان انتظار46 روزSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، msar
(2014-08-27 ساعت 00:27)edibk نوشته:  دوستان سلام يه سوال خيلي فوري
پدر و مادرم تقريباً ٧ ماه امريكا بودن بعد به خاطر مريضي من مجبور شدن برگردن حالا سوالم اينجاست درمان من بيشترر از ٦ ماه طول ميكشه (شيمي درماني) حالا اگه بخوان بعد از ٨ يا ٩ ماه برگردن مشكلي پيش مياد يا نه؟ يعني حتي اگه نامه از دكتر بگيرن در مورد مريضي من توضيح بده باز هم مشكلي هست يا نه؟ 

خیر دوست عزیز مشکلی نیست به راحتی میتونن تا یکسال خارج از امریکا باشن ولی نه بیشتر. معمولا هم سوال و جوابی نمیکنن و اگر هم با بدترین افسر مهاجرت روبرو بشن نهایتآ بهشون تذکر میدن که خوب اون موقع هم دلیلشون قانع کننده خواهد بود. اصلا نگران هیچ کدوم نباشید نه دیر برگشتن پدر و مادرتون نه درمان خودتون و امید وارم این دوران رو هم با آرامش سپری کنید.
ضمنآ اگر هم سند و مدرکی در این رابطه خواستید لینک زیر رو مطالعه بفرمائید.
uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/international-travel-permanent-resident

پاسخ
تشکر کنندگان: edibk ، Farshid22 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان