کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
(2014-08-02 ساعت 08:42)omidj نوشته:  دوستان عزيز چه نوع پرونده پزشكي قابل قبول چه نوع مريضي ها

آقا جان
خیلی راحت. خودتو جای اون آفیسر فرض کن . ببین با مدرک یا مریضی ای که میگی وااااقعا قانع میشی یا نه !
دندون قانفع کنندس؟
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم اینکه اگر کسی هر دفعه کمتر از شش ماه اقامت در امریکا داشته باشه ( مثلا دوماه یا سه ماه ...) جز سوابق اقامتش برای سیتی زن شدن حساب میشه یا نه ؟
با تشکر
پاسخ
(2015-01-17 ساعت 01:34)farshad_shad نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم اینکه اگر کسی هر دفعه کمتر از شش ماه اقامت در آمریکا داشته باشه ( مثلا دوماه یا سه ماه ...) جز سوابق اقامتش برای سیتی زن شدن حساب میشه یا نه ؟
با تشکر

دوست عزیز اولین نکته مهم و قابل توجه برای از بین نرفتن سوابق برای سیتیزنی اینه که شما خروج بالای 6 ماه از خاک آمریکا رو نداشته باشین. یعنی اگه از آمریکا خارج شدین باید سر 5 ماه و 29 روز دوباره وارد خاک آمریکا بشین.اینکه چقدر میمونین هر دفعه به خودتون بستگی داره و اینکه توی این رفت و آمد های زیاد آفیسر گیت ورودیتون به شما گیر نده که چرا اینقدر بیرون هستین.نکته دوم اینه که شما در مدت 5 سال که بعد از اون برای سیتیزنی اقدام میکنین باید مجموعا 30 ماه در آمریکا اقامت داشته باشین. موفق باشین.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، mrhj50 ، msar ، نيما ٩٢ ، amirdadash
سلام من با خانوادم به آمریکا اومدیم الان ۹ ماه می‌شه پول‌های گرین کارت رو ۱۶۵$ رو هم پرداخت کردیم اما الان بعد از ۷ ماه نیومده صادر شده به آدرس قبلی عموم فرستادن حالا هرچی‌ زنگ می‌زنیم نمیفرستن الان هم برای ازدواجم میخوایم بریم ایران رفتم از آفیسر پرسیدم گفتن با گرین کارت موگقت می‌شه برین و بیاین برای پدرم هم گرین کارت موقت زدن رو پاسپورتش این معتبر هست؟یعنی‌ ما برگردیم آمریکا با این گرین کارت رامون میدان؟می‌شه کمکم کنین زود تورو خدا.مرسی
پاسخ
سلام دوستان
من و همسرم هر دو گرین کارت داریم دو سال و نیم پیش برگشتیم ایران و اینجا صاحب فرزند شدیم و الان دخترم ۱۸ ماهشه و میخوایم sep بریم برای اقامت دایم چجوری میتونم دخترم را ببرم. البته مدارک پزشکی هم دارم که دکتر تو این دو سال و نیم به همسرم اجازه پرواز نداده.
ممنون میشم کمکم کنید. چون روایتها متفاوته
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، K.ONE
سلام
من ١٣ نوامبر براي بار اول رفتم. ١٣ مي ميشه ٦ ماهه اولم ولي بدلايلي امكانش رو ندارم كه برم، اگر نرم براي ٦ ماه بعد يا يكسال بعد برم فاجعه اي در انتظار خواهم داشت ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سري پيش كه برميگشتم نه مهري زدن تو پاسم نه جايي چيزي ثبت مردن، فقط يه خانمي نشيته بود بليط رو نگاه ميكرد و ميگفت برو.

چرا كسي جواب نميده ؟!؟!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-04 ساعت 10:58)kingrokh نوشته:  سلام
من ١٣ نوامبر براي بار اول رفتم. ١٣ مي ميشه ٦ ماهه اولم ولي بدلايلي امكانش رو ندارم كه برم، اگر نرم براي ٦ ماه بعد يا يكسال بعد برم فاجعه اي در انتظار خواهم داشت ؟

گرین کارت دارین؟ اگر دارید فکر نکنم فاجعه ای در انتظارتون باشه! فقط موقع سیتیزن شدن بهتون گیر می دن!
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-24 ساعت 02:33)alikhan_1357 نوشته:  سلام دوستان
من و همسرم هر دو گرین کارت داریم دو سال و نیم پیش برگشتیم ایران و اینجا صاحب فرزند شدیم و الان دخترم ۱۸ ماهشه و میخوایم sep بریم برای اقامت دایم چجوری میتونم دخترم را ببرم. البته مدارک پزشکی هم دارم که دکتر تو این دو سال و نیم به همسرم اجازه پرواز نداده.
ممنون میشم کمکم کنید. چون روایتها متفاوته
درود بر شما
شما احتمالاً باید از طریق returning resident visa (SB-1) اقدام کنید . از طریق سفارت عمه ریکا ( ابوظبی ، آنکارا یا ایروان ) و باید شرایط و مدراکش را پیدا کنید .
بعضاً شنیده شده با همین گرین کارت هم رفتند و در ورود به آمریکا پروسه ورود مجدد را طی کردند که معلوم نیست چی پیش بیاد .
در هر حال باید خوب تحقیق کنید و راه درست را انتخاب کنید .
موفق باشید .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-05 ساعت 10:53)ایلیانا نوشته:  
(2015-05-04 ساعت 10:58)kingrokh نوشته:  سلام

گرین کارت دارین؟ اگر دارید فکر نکنم فاجعه ای در انتظارتون باشه! فقط موقع سیتیزن شدن بهتون گیر می دن!

بله گرين كارت دارم.
پس اينكه ميگن گرين كارتت رو ميگيرن اگر نري چيه ؟ ميگن الكيم شده برو از فرودگاه برگرد. نهايتا موقع سيتيزن شدن مدارك پزشكي ميبرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان بگذازید به طور کامل بگم چی پیش میاد چون تجربه خودم هست و از دیگران نشنیدم ....
اگه زیر 6 ماه به آمریکا برگردید هیچ مشکلی نیست ، اگه بین 6 ماه تا 1 سال باشه بازم مشکلی نیست اما پلیس فرودگاه شاید ازتون سوال و جواب کنه و بعد بگه برید ، اگه بیشتر از 1 سال بشه ریسک از دست دادن گرین کارتتون هست. دیده شده طرف بعد از چند سال آمریکا نرفته و کسی هم بهش گیر نداده ، فکر نکنین پلیس و پیچونده ، بلکه بعدا گند کارش در میاد.
اگه بیشتر از 1 سال به آمریکا نرفتید باید یه ویزا به نام Returning Residents یا SB-1 بگیرید ، بعد از گرفتن این ویزا بدون هیچ مشکلی وارد می شید.
اگه هم بدون این ویزا تصمیم دارید وارد آمریکا بشید با مشکل مواجه می شید ، معمولا از ایران اول به فرانکفورت ، آلمان می ریم و بعد از چند ساعت ترانزیت هواپیمایی که مقصدش یکی از شهرهای آمریکا هست و سوار می شید. در فرودگاه مامورهای Homeland Security از آمریکا هستن که اگه ببینن وضعتون خیلی خرابه اجازه سوار شدن به هواپیما رو نمی دن و ازتون می خوان که به سفارت برید و ویزای SB-1 بگیرید . اگه هم اجازه بدن وارد مرحله ای جدید می شید. ( بلیط من و پاره کردن و بلیط تهران و دادن دستم اما از آمریکا گفتن که می تونم وارد خاکشون بشم واسه همین اجازه دادن سوار هواپیما بشم )
در فرودگاه آمریکا شمارو به اتاقی به نام Secondary Inspection می برن و ازتون سوال و جواب می کنن. 2 تا راه جلوتون می ذارن ، یکی اینکه شما داوطلبانه گرین کارتتون و تحویل بدین و بگین اقامت نمی خواین و اونا هم یه ویزای 6 ماهه توریستی می زنن براتون و بعد از اون باید برگردید ، یا اینکه درخواست دادگاه کنید که در دادگاه از گرین کارتتون دفاع کنین. من خودم راه دوم و رفتم و اصل گرین کارت و ازم گرفتن و یه فرمی به نام I-94 و بهم دادن که روش مهر گرین کارت خورده بود و برای یک سال اعتبار داشت. البته اگه خیلی دادگاهتون طول بکشه ، اگه به اداره مهاجرت برید اونا تا 1 سال دیگه هم تمدید می کنن تا زمانی که دادگاهتون بشه . در این شرایط دیگه نه اداره مهاجرت می تونه گرین کارتتون و کلا کنسل کنه نه پلیس فرودگاه ، تنها فقط قاضی می تونه کلا اقامتتون و از بین ببره.
من خودم هنوز منتظر دادگاهم هستم و معلوم نیست چی پیش بیاد ، دوستان سعی کنین اگه هم میخواین به ایران برگردین ، اقامتتون در ایران کمتر از آمریکا باشه. برای اونا مهم اینه که شما آمریکا و به عنوان خونتون انتخاب کرده باشید.

باز هم اطلاعات جدیدی از پروسه این ماجرا در اختیارتون می ذارم.

موفق باشید.
پاسخ
دوستان سلام. پدر من گرین کارت دارد و 6 سال پیش برای من اقدام کرد. متاسفانه مصاحبه من چند وقت پیش بود ولی به دلیل اینکه ایشان 5 سال است که به آمریکا نرفته است درخواست من رد شد. یک برگه سفید به من دادند که در آن نوشته بود اگر بتوانید اقامت مجدد وی را در آمریکا ثایت کنیم پرونده من دوباره به جریان می‌افتد. با توجه به اوضاع گرین کارت پدر من که خیلی قاراشمیش است آیا راهی برای من وجود دارد یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-08 ساعت 06:10)ali1867 نوشته:  دوستان بگذازید به طور کامل بگم چی پیش میاد چون تجربه خودم هست و از دیگران نشنیدم ....
اگه زیر ۶ ماه به آمریکا برگردید هیچ مشکلی نیست ، اگه بین ۶ ماه تا ۱ سال باشه بازم مشکلی نیست اما پلیس فرودگاه شاید ازتون سوال و جواب کنه و بعد بگه برید ، اگه بیشتر از ۱ سال بشه ریسک از دست دادن گرین کارتتون هست. دیده شده طرف بعد از چند سال آمریکا نرفته و کسی هم بهش گیر نداده ، فکر نکنین پلیس و پیچونده ، بلکه بعدا گند کارش در میاد.
اگه بیشتر از ۱ سال به آمریکا نرفتید باید یه ویزا به نام Returning Residents یا SB-۱ بگیرید ، بعد از گرفتن این ویزا بدون هیچ مشکلی وارد می شید.
اگه هم بدون این ویزا تصمیم دارید وارد آمریکا بشید با مشکل مواجه می شید ، معمولا از ایران اول به فرانکفورت ، آلمان می ریم و بعد از چند ساعت ترانزیت هواپیمایی که مقصدش یکی از شهرهای آمریکا هست و سوار می شید. در فرودگاه مامورهای Homeland Security از آمریکا هستن که اگه ببینن وضعتون خیلی خرابه اجازه سوار شدن به هواپیما رو نمی دن و ازتون می خوان که به سفارت برید و ویزای SB-۱ بگیرید . اگه هم اجازه بدن وارد مرحله ای جدید می شید. ( بلیط من و پاره کردن و بلیط تهران و دادن دستم اما از آمریکا گفتن که می تونم وارد خاکشون بشم واسه همین اجازه دادن سوار هواپیما بشم )
در فرودگاه آمریکا شمارو به اتاقی به نام Secondary Inspection می برن و ازتون سوال و جواب می کنن. ۲ تا راه جلوتون می ذارن ، یکی اینکه شما داوطلبانه گرین کارتتون و تحویل بدین و بگین اقامت نمی خواین و اونا هم یه ویزای ۶ ماهه توریستی می زنن براتون و بعد از اون باید برگردید ، یا اینکه درخواست دادگاه کنید که در دادگاه از گرین کارتتون دفاع کنین. من خودم راه دوم و رفتم و اصل گرین کارت و ازم گرفتن و یه فرمی به نام I-94 و بهم دادن که روش مهر گرین کارت خورده بود و برای یک سال اعتبار داشت. البته اگه خیلی دادگاهتون طول بکشه ، اگه به اداره مهاجرت برید اونا تا ۱ سال دیگه هم تمدید می کنن تا زمانی که دادگاهتون بشه . در این شرایط دیگه نه اداره مهاجرت می تونه گرین کارتتون و کلا کنسل کنه نه پلیس فرودگاه ، تنها فقط قاضی می تونه کلا اقامتتون و از بین ببره.
من خودم هنوز منتظر دادگاهم هستم و معلوم نیست چی پیش بیاد ، دوستان سعی کنین اگه هم میخواین به ایران برگردین ، اقامتتون در ایران کمتر از آمریکا باشه. برای اونا مهم اینه که شما آمریکا و به عنوان خونتون انتخاب کرده باشید.

موفق باشید.
دوست عزیز یه سوال.اگر کسی که گرین کارت داره هر 6 ماه یک بار بره آمریکا و هر بار یک ماه تو آمریکا بمونه وبعد برگرده ایران آیا برای گرین کارتش مشکلی پیش میاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ميخواستم بدونم بعد از گرفتن گرين كارت چند سال بايد در آمريكا باشيم تا سيتيزن شيم چون بعضيها ميگن اگر از پنج سال سه سالشو تو آمريكا بمونيد كافيه
ممكنه منو راهنمايي كنيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-13 ساعت 10:46)ehsann1 نوشته:  
(2015-05-08 ساعت 06:10)ali1867 نوشته:  دوستان بگذازید به طور کامل بگم چی پیش میاد چون تجربه خودم هست و از دیگران نشنیدم ....
اگه زیر ۶ ماه به آمریکا برگردید هیچ مشکلی نیست ، اگه بین ۶ ماه تا ۱ سال باشه بازم مشکلی نیست اما پلیس فرودگاه شاید ازتون سوال و جواب کنه و بعد بگه برید ، اگه بیشتر از ۱ سال بشه ریسک از دست دادن گرین کارتتون هست. دیده شده طرف بعد از چند سال آمریکا نرفته و کسی هم بهش گیر نداده ، فکر نکنین پلیس و پیچونده ، بلکه بعدا گند کارش در میاد.
اگه بیشتر از ۱ سال به آمریکا نرفتید باید یه ویزا به نام Returning Residents یا SB-۱ بگیرید ، بعد از گرفتن این ویزا بدون هیچ مشکلی وارد می شید.
اگه هم بدون این ویزا تصمیم دارید وارد آمریکا بشید با مشکل مواجه می شید ، معمولا از ایران اول به فرانکفورت ، آلمان می ریم و بعد از چند ساعت ترانزیت هواپیمایی که مقصدش یکی از شهرهای آمریکا هست و سوار می شید. در فرودگاه مامورهای Homeland Security از آمریکا هستن که اگه ببینن وضعتون خیلی خرابه اجازه سوار شدن به هواپیما رو نمی دن و ازتون می خوان که به سفارت برید و ویزای SB-۱ بگیرید . اگه هم اجازه بدن وارد مرحله ای جدید می شید. ( بلیط من و پاره کردن و بلیط تهران و دادن دستم اما از آمریکا گفتن که می تونم وارد خاکشون بشم واسه همین اجازه دادن سوار هواپیما بشم )
در فرودگاه آمریکا شمارو به اتاقی به نام Secondary Inspection می برن و ازتون سوال و جواب می کنن. ۲ تا راه جلوتون می ذارن ، یکی اینکه شما داوطلبانه گرین کارتتون و تحویل بدین و بگین اقامت نمی خواین و اونا هم یه ویزای ۶ ماهه توریستی می زنن براتون و بعد از اون باید برگردید ، یا اینکه درخواست دادگاه کنید که در دادگاه از گرین کارتتون دفاع کنین. من خودم راه دوم و رفتم و اصل گرین کارت و ازم گرفتن و یه فرمی به نام I-94 و بهم دادن که روش مهر گرین کارت خورده بود و برای یک سال اعتبار داشت. البته اگه خیلی دادگاهتون طول بکشه ، اگه به اداره مهاجرت برید اونا تا ۱ سال دیگه هم تمدید می کنن تا زمانی که دادگاهتون بشه . در این شرایط دیگه نه اداره مهاجرت می تونه گرین کارتتون و کلا کنسل کنه نه پلیس فرودگاه ، تنها فقط قاضی می تونه کلا اقامتتون و از بین ببره.

موفق باشید.
دوست عزیز یه سوال.اگر کسی که گرین کارت داره هر ۶ ماه یک بار بره آمریکا و هر بار یک ماه تو آمریکا بمونه وبعد برگرده ایران آیا برای گرین کارتش مشکلی پیش میاد؟

اول سوالتون و ناقص خوندم اشتباه جواب دادم و دوباره ویرایش می کنم جوابتون رو ، گیر میدن چون شما باید در کل بیشتر در خاک آمریکا باشید تا جای دیگه . حداقل 6 ماه باید باشید اگه می خواید مشکل براتون پیش نیاد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان