کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
هیچ کس نیست جواب ما رو بده؟! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='maria_mk' pid='709876' dateline='1462613541']
سلام خدمت دوستان گرامی
من سوالم رو در گروه دیگه ای هم مطرح کردم.من دو سال پیش ‎reentry permit‎ گرفتم و این ماه (یعنی اواسط ماه می) مدت اعتبار دو سالش تموم میشه و من باید برگردم آمریکا. می خواستم ببینم که آیا اگر من مدت کوتاهی(مثلا 1 ماه) رو در آمریکا بمونم و برگردم ایران که بتونم کارهام رو به اتمام برسونم و باز دوباره قبل از 6 ماه برگردم آمریکا و بمونم مشکلی پیش میاد و ممکنه تو بار دوم تو فرودگاه آفیسر از من توضیح بخواد؟ آیا از دوستان کسی این تجربه رو داشته؟
ممنون میشم اگر هر چه سریعتر جواب منو بدید.
با تشکر ‎ Shy
[/quot
بستگی به افیسر داره ممکن حتی اگر 6 ماه هم رعایت کنید بهتون گیر بدن همش بستگی داره به افیسر البته تجربه شخصی من اینه
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: maria_mk
(2016-05-09 ساعت 20:28)shadi79 نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 14:02)maria_mk نوشته:  سلام خدمت دوستان گرامی
من سوالم رو در گروه دیگه ای هم مطرح کردم.من دو سال پیش ‎reentry permit‎ گرفتم و این ماه (یعنی اواسط ماه می) مدت اعتبار دو سالش تموم میشه و من باید برگردم آمریکا. می خواستم ببینم که آیا اگر من مدت کوتاهی(مثلا 1 ماه) رو در آمریکا بمونم و برگردم ایران که بتونم کارهام رو به اتمام برسونم و باز دوباره قبل از 6 ماه برگردم آمریکا و بمونم مشکلی پیش میاد و ممکنه تو بار دوم تو فرودگاه آفیسر از من توضیح بخواد؟ آیا از دوستان کسی این تجربه رو داشته؟
ممنون میشم اگر هر چه سریعتر جواب منو بدید.
با تشکر ‎ Shy
[/quot
بستگی به افیسر داره ممکن حتی اگر 6 ماه هم رعایت کنید بهتون گیر بدن همش بستگی داره به افیسر البته تجربه شخصی من اینه
ممنونم به خاطر پاسختون.یعنی حتی این احتمال هست که گرین کارد رو ضبط کنن.کاری میشه کرد که این ریسک کم بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
باید دلیلی بهشون بگید که برای اون 6ماه نتونستید امریکا باشید
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: maria_mk
سلام
خانوم من از سال 2012 ساکن امریکا ست و من از سال 2014 که گرین کارت گرفتم مرتب به ایران دررفتو امد هستم (زیر شش ماه یکبار)
میخواستم بدونم این رفت و امد من اگربیشتر از شش ماه طول بکشه در پرسه ستی زن شیپی تاثیر خواهد گذاشت
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
همان
سلام..... من گرین کارتم رو سال 2014 گرفتم تا الان هم سه مرتبه به آمریکا رفتم و برگشتم ولی از سفر اخرم تا الان یک سال و نیم میگذره میخاستم بپرسم اگه الان سفر کنم به آمریکا گرین کارتم ضبط میشه و برام مشکل ساز میشه... ممنونم
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-09 ساعت 23:45)saeid-ss نوشته:  همان
سلام..... من گرین کارتم رو سال 2014 گرفتم تا الان هم سه مرتبه به آمریکا رفتم و برگشتم ولی از سفر اخرم تا الان یک سال و نیم میگذره میخاستم بپرسم اگه الان سفر کنم به آمریکا گرین کارتم ضبط میشه و برام مشکل ساز میشه... ممنونم

بستگی به افیسر داره
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: saeid-ss
سلام دوستان یک سئوال
کسی که دارای گرین کارت هست و شغلی هم داره در ا م ر ی ک ا آیا میتونه به یکی از دوحالت زیر پول به ایران منتقل کنه؟
1. مثلا هر ماه ماهیانه 1500 دلار بفرسته؟
2. مثلا هر سه ماه 5000 دلار بفرسته؟

اگر میشه و مشکلی براش پیش نمیاد کلا اینکار از چه طریقی قابل انجامه؟
انتقال پول چطور میشه انجام بشه؟
این پول برای کمک به خانواده در ایران لازم هست که فرستاده بشه.
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مدت ها است سایت را دنبال میکنم
من هم مشکلاتی مشابه افراد دیگر دارم
و هم چندتا سوال دارم
و هم اینکه میخواهم تجربیاتمو در اختیار دوستان بزارم
سال 2012 گیرین کارت گرفتم ( ورود به لس انجلس )
2 ماه در امریکا بودم و پاس سفید گرفتمو برگشتم ایران.
تا 2014 وقت داشتم خودمو برسونم امریکا که متاسفانه نشد و وقت پاس سفید هم تمام شد . الان 2 سال از ان جریان گذشته و حالا میخواهم بر گردم .
با وکیل امور مهاجرت دکتر کاملی ( بعد از واریز 150 دلار از طریق صرافی ) تلفنی صحبت کردم و مشاوره گرفتم . بهم گفتند از طریق ایرلاین های اروپایی نیاین چون در فرودگاه هماه شهر ( مثلا با ایرلاین ایر فرانس - در شهر پاریس ) افیسر اونجا بهت گیر میده . و از طریق قطر هم همینطور . به من هواپیمایی امارات و فرودگاه دبی را پیشنهاد دادند به دلیل اینکه اونجا افیسر ها واسشون مهم نیست که چرا به امریکا دیر رفتی.
موضوع دیگه ای که بهم گفتند این بود که اول ایرلاین مهم است بعد مقصد . گفتند کسانی که دیر به امریکا میان بهتره که از طریق فرودگاه شیکاگو یا دالاس وارد بشند چون افسرهای اونجا زیاد گیر نمیدن . ولی به هیچ عنوان از طریق فرودگاه لس انجلس و واشنگتن وارد نشوند که سختگیر ترین افیسر ها را دارد .
بعد اینکه گفتند اونجا اگر افیسرو قانع کردین که چرا دیر امدین ( با توجه به مدارکی که ترجمه شده و همراهتون است ) که کاریتون نداره . اگر قانع نشد گیرین کارت از شما میگیره شما را میفرستد اداره مهاجرت . بین 1 ماه تا 6 ماه طول میکشه نوبتتون بشه . اونجا اگر تونستین قانع بکنید که گیرین کارتو پس میدن . اگر هم نتونستید به شما حالا وقت دادگاه میدن .
به گفته ی دکتر کاملی وقت دادگاه می تواند بین 1 ماه بعد تا 4 سال بعد باشد و در این مدت حق خروج از امریکا رو ندارید مگر نه گیرین کارت باطل 100% میشود . در دادگاه که رفتید باید مدارکی که نشون بدید که چرا در ایران بودین و به امریکا نیومدین+ مدارکی که نشان بده شما از الان به بعد قصد ماندن در خاک امریکا را دارید. مثل سند خانه در امریکا یا اجاره خانه در امریکا یا درخواست کار و . . .
اگر قانع شدن که گیرین کارت را پس میدن به علاوه ی 600 دلار جریمه که باید بپردازید. اگر قانع نشدن گیرین کارت شما گرفته میشه و به شما ویزا توریستی میدن که بعد از اتمام زمان ان باید امریکا را ترک کنید برای همیشه .
این از تجربیات و صحبت هایی که با اقای دکتر کاملی داشتم.
حالا سوالاتی دارم از دوستان عزیز
من برای 19 DEC یعنی 50 روز دیگه بلیط گرفتم . با هواپیمایی امارات به مقصد شیکاگو .
از دوستان کسانی هستند که مدت زیادی از اخرین ورودشون گذشته باشه و از طریق این فرودگاه وارد شده باشند ؟
درسته با وکیل حرف زدم ولی دلم شور میزنه.
این درسته که به افیسر مربوط میشه که گیر بده یا نده . ولی دوستان عزیز از نظر شما و طبق تجربیات شما الان که دارم بعد از 2 سال وارد میشم ( در واقع 4 سال ولی 2012 تا 2014 با وایت پس و قانونی بوده ) امکان داره گیرین کارتمو بگیرن یا نه ؟
ممنون میشم دوستان تجربیاتشونو بگویند
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، aydinaghajani ، roza63 ، naeiji1974 ، آلیسا
(2016-11-03 ساعت 01:25)armin777 نوشته:  سلام دوستان
و هم چندتا  سوال دارم
2 ماه در آمریکا بودم و پاس سفید گرفتم.
تا 2014 وقت داشتم خودمو برسونم آمریکا که متاسفانه نشد و وقت پاس سفید هم تمام شد . الان 2 سال از ان جریان گذشته و حالا میخواهم بر گردم .
با وکیل امور مهاجرت دکتر کاملی  ( بعد از واریز 150 دلار از طریق صرافی ) تلفنی صحبت کردم و مشاوره گرفتم . بهم گفتند از طریق ایرلاین های  اروپایی نیاین چون در فرودگاه هماه شهر ( مثلا با ایرلاین ایر فرانس - در شهر پاریس ) افیسر اونجا بهت گیر میده . و از طریق قطر هم همینطور . به من هواپیمایی امارات و فرودگاه دبی را پیشنهاد دادند به دلیل اینکه اونجا افیسر ها واسشون مهم نیست که چرا به آمریکا دیر رفتی.
موضوع دیگه ای که بهم گفتند این بود که اول ایرلاین مهم است بعد مقصد . گفتند کسانی که دیر به آمریکا میان بهتره که از طریق فرودگاه شیکاگو یا دالاس وارد بشند چون افسرهای اونجا زیاد گیر نمیدن . ولی به هیچ عنوان از طریق فرودگاه لس انجلس و واشنگتن وارد نشوند که سختگیر ترین افیسر ها را دارد .
بعد اینکه گفتند اونجا اگر افیسرو قانع کردین که چرا دیر امدین ( با توجه به مدارکی که ترجمه شده و همراهتون است ) که کاریتون نداره . اگر قانع نشد گیرین کارت از شما میگیره شما را میفرستد اداره مهاجرت . بین 1 ماه تا 6 ماه طول میکشه نوبتتون بشه . اونجا اگر تونستین قانع بکنید که گیرین کارتو پس میدن . اگر هم نتونستید به شما حالا وقت دادگاه میدن .
به گفته ی دکتر کاملی وقت دادگاه می تواند بین 1 ماه بعد تا 4 سال بعد باشد و  در این مدت حق خروج از آمریکا رو ندارید مگر نه گیرین کارت باطل 100%  میشود . در دادگاه که رفتید باید مدارکی که نشون بدید که چرا در ایران بودین و به آمریکا نیومدین+ مدارکی که نشان بده شما از الان به بعد قصد ماندن در خاک آمریکا را دارید. مثل سند خانه در آمریکا یا اجاره خانه در آمریکا یا درخواست کار و . . .
اگر قانع شدن که گیرین کارت را پس میدن به علاوه ی 600 دلار جریمه که باید بپردازید. اگر قانع نشدن گیرین کارت شما گرفته میشه و به شما ویزا توریستی میدن که بعد از اتمام زمان ان باید آمریکا را ترک کنید برای همیشه .
من برای 19 DES یعنی 50 روز دیگه بلیط گرفتم . با هواپیمایی امارات به مقصد شیکاگو .
از دوستان کسانی هستند که مدت زیادی از اخرین ورودشون گذشته باشه و از طریق این فرودگاه وارد شده باشند ؟
این درسته که به افیسر مربوط میشه که گیر بده یا نده . ولی دوستان عزیز از نظر شما و طبق تجربیات شما الان که دارم بعد از 2 سال وارد میشم ( در واقع 4 سال ولی 2012 تا 2014 با وایت پس و قانونی بوده  ) امکان داره گیرین کارتمو بگیرن یا نه ؟

سلام.نمیدونم این تجربه به درد شما میخوره یا نه.مادر من بعد از 5 سال از طریق شیکاگو وارد آمریکا شد.قبل از سفر پاسپورتش رو عوض کرد.در فرودگاه ازش سوال شد که آخرین بار کی از آمریکا خارج شدی؟و ایشون جواب داد 2 ماه پیش.روی پاسپورت ایرانیش افسر نوشت که ایشون اظهار میکنند که دو ماه پیش از آمریکا خارج شدند و الان برگشتند.الان هم ایران هستند و برای دفعه ی بعد حتما پاسپورتش رو عوض خاهد کرد که اون نوشته وجود نداشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: armin777
دوست عزیز چه حرف عجیبی میزنی که میگی پاس رو عوض کنن بعد بگن کی خارج شدین انگار طرف نمیدونه یا جایی ثبت نشده
اینجوری از همون فرودگاه دیپورت میشین و راهتون نمیدن اصلا چون دروغ گفتین
راستشو بگین بهتره و حداقل وقت دادگاه میدن ی دلیلتون رو قبول میکنند
هیچ وقت دروغ نگید چون خروج و ورودتون ثبت میشه در کامپیوتر
پاسخ
تشکر کنندگان: armin777
[quote='j4deh' pid='730834' dateline='1478332669']
دوست عزیز چه حرف عجیبی میزنی که میگی پاس رو عوض کنن بعد بگن کی خارج شدین انگار طرف نمیدونه یا جایی ثبت نشده
اینجوری از همون فرودگاه دیپورت میشین و راهتون نمیدن اصلا چون دروغ گفتین
راستشو بگین بهتره و حداقل وقت دادگاه میدن ی دلیلتون رو قبول میکنند
هیچ وقت دروغ نگید چون خروج و ورودتون ثبت میشه در کامپیوتر
[/دوست عزیز!!!!!!من نگفتم این کار رو بکنن.گفتم ما این کار رو کردیم!یه کم تسلط به زبان مادری بد نیست.نوشتم این یه تجربس که اتفاق افتاده و هیچ مشکلی هم پیش نیومده.چه برداشت عجیبییییییییی میکنی که میگی....!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، armin777
سلام به همه دوستان

من سال پیش از طریق لاتاری گرین کارت گرفتم و تاریخ 12 دسامبر 2015 رفتم آمریکا حدود 7 ماه امریکا بودم و تاریخ 24 جولای 2016 برگشتم ایران میخواستم بودم تا چه مدتی میتونم بدون مشکل خاصی در ایران بمونم ؟
بعضی از دوستان میگن چون 12 دسامبر 2015 وارد امریکا شدی باید حتما قبل از 12 دسامبر 2016 برگردی تا از یک سال نگذره ایا این قانون درسته؟
الان حدود 4 ماه هست که از آمریکا خارج شدم.
ببخشید اگه سوال تکراری هست میخواستم اخرین قوانین رو بدونم.
مرسی.
2015AS00006xxx<قبولی:1 MAY<کنسولگری:آنکارا <مصاحبه : هفته اول جولای < تعداد اعضای کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-05 ساعت 12:27)j4deh نوشته:  [/دوست عزیز!!!!!!من نگفتم این کار رو بکنن.گفتم ما این کار رو کردیم!یه کم تسلط به زبان مادری بد نیست.نوشتم این یه تجربس که اتفاق افتاده و هیچ مشکلی هم پیش نیومده.چه برداشت عجیبییییییییی میکنی که میگی....!!!!

جالبه... یک دوست غیر ایرانی همینجوری میگه N400 پرکرد و اونام با اعتماد به ادعاش قبولش کردن...با اینکه طی پنجسال فقط سالی دوسه هفته میامد سیتزن شد... البته بدآموزی نباشه اینم خیلی ریسکه... فرد دیگری میشناسم که از بدشانسی کنترل شد و کنتورش صفر شد...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-03 ساعت 01:25)armin777 نوشته:  سلام دوستان
و هم چندتا  سوال دارم
2 ماه در آمریکا بودم و پاس سفید گرفتمو برگشتم ایران.
تا 2014 وقت داشتم خودمو برسونم آمریکا که متاسفانه نشد و وقت پاس سفید هم تمام شد . الان 2 سال از ان جریان گذشته و حالا میخواهم بر گردم .
با وکیل امور مهاجرت دکتر کاملی  ( بعد از واریز 150 دلار از طریق صرافی ) تلفنی صحبت کردم و مشاوره گرفتم . بهم گفتند از طریق ایرلاین های  اروپایی نیاین چون در فرودگاه هماه شهر ( مثلا با ایرلاین ایر فرانس - در شهر پاریس ) افیسر اونجا بهت گیر میده . و از طریق قطر هم همینطور . به من هواپیمایی امارات و فرودگاه دبی را پیشنهاد دادند به دلیل اینکه اونجا افیسر ها واسشون مهم نیست که چرا به آمریکا دیر رفتی.
موضوع دیگه ای که بهم گفتند این بود که اول ایرلاین مهم است بعد مقصد . گفتند کسانی که دیر به آمریکا میان بهتره که از طریق فرودگاه شیکاگو یا دالاس وارد بشند چون افسرهای اونجا زیاد گیر نمیدن . ولی به هیچ عنوان از طریق فرودگاه لس انجلس و واشنگتن وارد نشوند که سختگیر ترین افیسر ها را دارد .
به گفته ی دکتر کاملی وقت دادگاه می تواند بین 1 ماه بعد تا 4 سال بعد باشد و  در این مدت حق خروج از آمریکا رو ندارید مگر نه گیرین کارت باطل 100%  میشود . در دادگاه که رفتید باید مدارکی که نشون بدید که چرا در ایران بودین و به آمریکا نیومدین+ مدارکی که نشان بده شما از الان به بعد قصد ماندن در خاک آمریکا را دارید. مثل سند خانه در آمریکا یا اجاره خانه در آمریکا یا درخواست کار و . . .
اگر قانع شدن که گیرین کارت را پس میدن به علاوه ی 600 دلار جریمه که باید بپردازید. اگر قانع نشدن گیرین کارت شما گرفته میشه و به شما ویزا توریستی میدن که بعد از اتمام زمان ان باید آمریکا را ترک کنید برای همیشه .
من برای 19 DEC یعنی 50 روز دیگه بلیط گرفتم . با هواپیمایی امارات به مقصد شیکاگو .
این درسته که به افیسر مربوط میشه که گیر بده یا نده . ولی دوستان عزیز از نظر شما و طبق تجربیات شما الان که دارم بعد از 2 سال وارد میشم ( در واقع 4 سال ولی 2012 تا 2014 با وایت پس و قانونی بوده  ) امکان داره گیرین کارتمو بگیرن یا نه ؟

salam doset aziz, omidvaram berin va moshkeli baraye Green Card shoma pish niyad, faghat lotfan badan biain inja benivisin ke che etefaghi vasaton oftad va he soal haee porsidan ta baghiye ham az tajrobe shoma estefade konanad
ba tashakor
شماره کیس: 2016AS0***
تاریخ رویت قبولی: 17 September
کنسولگری:Sydney
تعداد افراد منظور در کیس :۲
ارسال فرمهای سری اول:30 September
کارنت شدن کیس: August
نامه دوم: 25 January
مصاحبه: 8 March
وضعیت: AP
آپدیت ها: 10 March هر دو کیس، 27 April هر دو کیس، 29 April کیس اصلی، 2 May هر دو کیس، 3 May هر دو كيس، 4 May هر دو كيس ( كيس اصلي or شد )، 5 May هر دو کیس، 6 May
دریافت ویزا: 6 May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان