کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کبک یا فدرال مسئله این است!!!
همگی سلام
این سوال (چرا کبک را انتخاب کردید؟) سوالیه که تو مصاحبه از متقاضی پرسیده می شه، و از بس ما ایرونی ها عادت کردیم با حفظیاتِ شب امتحانیمون همه چیزو حل و فصل کنیم، می ریم و یه سری جوابِ از پیش تعیین شده که از استادان محترم کلاس های آمادگی مصاحبه یا از وکیلمون یا از اینترنت به دستمون رسیده، تحوییل جناب مستطاب آفیسر می دیم و ایشان هم با خونسردیِ کامل می پره وسط حرفمون و می گه چرا و چونا و نهایت این که قابل قبول نیست.
حالا از همتون میخوام که دلایل حقیقی و مورد قبولی که باعث شده به فکر مهاجرت به کبک بیافتین رو به اشتراک بذارین تا شاید ذهن هممون واسه جواب های تازه و مورد قبول باز بشه.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
همگی سلام
امروز دیدم که این موضوع تقریباً 100بار دیده شده، ولی کسی پاسخی نداده... چرا؟ یعنی هنوز هیچی به ذهن کسی نرسیده؟؟؟ یا این که همه منتظریم یکی بنویسه و همه ازش استفاده کنیم؟ باور کنید به ذهن خودم چیز جدیدی نرسیده و گرنه به اشتراک میذاشتمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به اساتید
و عذر خواهی بابت اینکه، اگر عنوان تاپیک رو درست انتخاب نکردم، خودتون عنوان مناسبی براش انتخاب کنید
چند سوال داشتم از شما عزیزان
با توجه به اینکه تخصص من در هر دوی این لیست ها موجود است
و مجرد هم هستم
به نظر شما برای فدرال اقدام کنم یا کبک ؟
و چرا ؟
کدومشون مزیت های بیشتر و بهتری داره؟
سریعتر و بی دردسرتر ؟
من در یک سایت دیگه هم همین سوالات رو کردم، ولی بهم جوابی ندادن
سپاسگذاری می کنم اگر راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز!

من نظرات خودم رو میگم، اینها صرفاً بر اساس تحقیقات شخصی‌ منه و ممکنه که غلط هم باشه. و خوشحال هم میشم که سایر دوستان هم بیان و راهنمایی کنن.

این سوال شما خیلی‌ کلیه و باید ببینیم که هدفتون از مهاجرت چیه و میخواین که اونجا چه کار کنین.

یه چند تا مورد هم هست که کاملا شخصیه و بستگی به خصوصیات و علایق افراد داره.

آیا شما مدرک زبان انگلیسی‌ دارین؟

بازار کار برای رشته شما در کجا بهتره؟

چه مقدار میخواین با خودتون پول ببرین؟

آیا اونجا قصد کار کردن دارین یا ادامه تحصیل؟

و...

به نظر من اگه قصد ادامه تحصیل دارین، شرایط کبک خیلی‌ بهتره.

اگه پول زیادی هم ندارین باز کبک بهتره ( ارزون‌تره).

اگه آب و هوا براتون خیلی‌ مهمه، پس مقصدتون میشه ونکوور.

اگه دوست و آشنایی دارین در کانادا، احتمال اینکه پیش دوستتون فشارهای اوایل مهاجرت رو راحت تر سپری کنین، بیشتره.

آیا اصلا حوصله خوندن فرانسه رو دارین یا نه؟ ( به عنوان مثل یکی‌ از دوستان گزینه کبک رو به راحتی‌ گذاشت کنار چون نمی‌خواست فرانسه بخونه و پیگیر استرالیا شد)

اگه اشتباه نکنم، مراحل مهاجرت کبک کلا سریعتره. اگه رشته شما جز اولویت‌ها باشه که دیگه از این بهتر نمیشه.

همه هم میدونیم که پیدا کردن کار در تورنتو خیلی‌ بهتره، و دیگه با انگلیسی‌ کارمون پیش میره.

اگه زبان آیلتس ندارین این رو در نظر بگیرین که اول باید مدرک بگیرین و بعد تازه اقدام کنین ولی‌ کبک اینجوری نیست.

در نهایت خود من شخصاً فدرال رو ترجیح میدم ولی‌ با توجه به شرایطم و رشته تحصیلیم، کبک رو انتخاب می‌کنم.Tongue

حالا شما هم شرایط مالی، تحصیلی‌، شخصی‌ ( خلق و خو)، و .. رو در نظر بگیرین و تصمیم بگیرین. ما رو هم در جریان بذارین.
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_golden ، ParsTrader ، arash1986 ، mhsenpc
سپاسگذارم از شما دوست عزیز
به خدمت شما عرض کنم که :
من بیشتر برای پیشرفت می خوام برم و جز برنامه هام هست که اگر بتونم با کار کردن خرج خودم رو در بیارم، ادامه تحصیل هم بدم
زبان انگلیسیم ضعیفه متاسفانه Sad
فرانسه ام که زیر صفره Big Grin
ولی اگر برای مهاجرت نیاز داشته باشم، مجبورم که یاد بگیرم و خیلی مصمم هستم برای یادگیری فرانسه Rolleyes
وضع مالیم متوسطه، یعنی پدر گرام باید یک مقداری برای مهاجرت همکاری کنن Wink
از خوشی و برای تفریح قصد آمدن ندارم، همون جور که گفتم برای پیشرفت و برای آرامش روحی می خوام مهاجرت کنم (حالم دیگه از این جماعت دو رنگ به هم می خوره! (البته جسارت نباشه به دوستان)، هر جا میری تبعیض و ریا و... (دیگه بیشتر از این وارد حاشیه نمیشم Wink )
حقیقتش نمیدونم که بازار کارم کجا بهتره، چون شناخت زیادی روی ایالت های کانادا و بازار کارش ندارم
آب و هوا برام مهم هست!، ولی اگر خرج در ایالت کبک کمتره و موقعیتم اونجا بهتره!
با آب و هواش میسازم!
یکی از دوستان هم منتظر ویزاشه (اون ویزا کبک گرفته)
دوست خیلی صمیمیم نیست که بتونم خیلی روش حساب کنم، ولی به هر حال شاید بتونیم برای هم غم غربت رو کمرنگتر کنیم
نه آیلتس دارم و نه مدرک زبان فرانسه
باز هم از راهنمایی های شما دوست عزیز سپاسگذارم [گل] D:
نیازمند یاری سبز شما عزیزان هستیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، arash1986 ، ahmad_z
دوستان من چند وقته به این قسمت انجمن میام و مطالب کانادا رو میخونم یه سوالی برام پیش اومده میشه دقیقا تفاوتهای این دو روش ویزا گرفتن رو بگید؟
برای کسی که مدرک بالایی نداره کدوم بهتره ؟
ممنون
انتظار.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-16 ساعت 19:36)schazi نوشته:  همگی سلام
این سوال (چرا کبک را انتخاب کردید؟) سوالیه که تو مصاحبه از متقاضی پرسیده می شه، و از بس ما ایرونی ها عادت کردیم با حفظیاتِ شب امتحانیمون همه چیزو حل و فصل کنیم، می ریم و یه سری جوابِ از پیش تعیین شده که از استادان محترم کلاس های آمادگی مصاحبه یا از وکیلمون یا از اینترنت به دستمون رسیده، تحوییل جناب مستطاب آفیسر می دیم و ایشان هم با خونسردیِ کامل می پره وسط حرفمون و می گه چرا و چونا و نهایت این که قابل قبول نیست.
حالا از همتون میخوام که دلایل حقیقی و مورد قبولی که باعث شده به فکر مهاجرت به کبک بیافتین رو به اشتراک بذارین تا شاید ذهن هممون واسه جواب های تازه و مورد قبول باز بشه.
با تشکر

ببینید خانم... در مصاحبه بنده از من پرسیده نشد چرا فدرال رو انتخاب نکردی یا استرالیا یا آمریکا... به همین سبب نگران توضیح دادن محاسن کبک در برابر فدرال نباش...
شما کافیه بدونی از نظر جغرافیایی کبک کجاست و امتیازاش چیه...
بزرگترین منبع آب شیرین دنیا اونجاس که زمینه پیشرفت در علوم مهندسی هیدرولوژی و برق قدرت و صنایع وابسته دیگه رو فراهم میکنه... بهترین شرکتهای کامپیوتری و طراحی انیمشن اونجاست... در زمینه داروسازی و بیوتکنولوژی جزو بهترین هاست... سرزمین بسیار وسیعه و جای پیشرفت بسیار زیادی داره و تو برخی رشته های دیگه وضعیت شغلی بهتری داره (البته با احتیاط عرض میکنم)
ارتباطش با جنوب (آمریکا) از طریق 5 ایالت فراهمه...
به لحاظ فرهنگی میشه گفت مونترال یکی فرهنگی ترین شهر آمریکای شمالیه... به لحاظ برگزاری فستیوالها و مراسمهای مختلف
دانشگاههای بسار قوی هم داره... مگ گیل، پلی تکنیک مونترال و...
هر دو زبان فرانسه و انگلیسی رو میتونی به فرزندات یاد بدی
ولی بد نیست به بروشور ارزشهای مشترک جامعه کبک هم سر بزی... مطمئن هستم متریال خوبی برای ایجاد دیالوگ مثبت بهت میده...
مثلا اگر هم فرانسه خوبی دارین... یا خانم هستین یا قومیت خاصی یا اقلیت مذهبی و به دنبال برابری هستین!
و در ضمن مهاجرین بر روی کاغذ تو دل تصمیم گیرندگان ایالت قرار دارن! و ازین جور چیزا
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، schazi ، mediakbr ، copol
سلام.من 26 سالمه
علاقه زیادی به مهاجرت دارم .متاهل و خانم هستم
لیسانس معماری دارم و 4 ساله در زمینه بازاریابی فعالیت دارم
زبان انگلیسیم خوبه
از چه طریقی میتونم اقدام به مهاجرت به کانادا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان