کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
با سلام

متشکرم از راهنماییتون . منظورتون اینه که حتی بعد از اخذ ویزا هم احتمالآ کار مشخصی نخواهیم داشت و پروسه کار یابی در اونجا به عهده خودمونه یا وکیل مربوطه می تونه کمکمون کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شما با داشتن ويزاي 175 فقط مجوز ورود با استراليا را خواهيد داشت . اقامت - بيمه و اشتغال با خود شما خواهد بود ضمن اينكه شما تا 3 سال هنوز رسما تبعه استراليا بحساب نخواهيد آمد و در اين مدت نميتوانيد از همه امكانات برابر استفاده كنيد ولي ميتوانيد بعد از دريافت ويزا و قبل از ورود به استراليا براي اشتغال و اقامت خود از طريق اينترنت اقدام مكاتبه اي كنيد
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، msar
(2010-10-01 ساعت 05:46)IRAU نوشته:  شما با داشتن ويزاي 175 فقط مجوز ورود با استراليا را خواهيد داشت . اقامت - بيمه و اشتغال با خود شما خواهد بود ضمن اينكه شما تا 3 سال هنوز رسما تبعه استراليا بحساب نخواهيد آمد و در اين مدت نميتوانيد از همه امكانات برابر استفاده كنيد ولي ميتوانيد بعد از دريافت ويزا و قبل از ورود به استراليا براي اشتغال و اقامت خود از طريق اينترنت اقدام مكاتبه اي كنيد

با سلام مجدد و خسته نباشيد

به نظر شما من با مدرك مهندسي كشاورزي گرايش صنايع غذايي و همسرم با مدرك فوق ديپلم مكانيك موتورهاي دريايي و ليسانس مديريت بازرگاني آيا امكان موفقيت در اخذ اقامت براي استراليا خواهيم داشت و با توجه به تجربه شما از چه راهي اقدام كنيم بهتره و احتمال موفقيت بيشتره.
من خودم با يكي از دفاتر مشاوره مهاجرت در تهران صحبت كردم اونا خيلي اميدواري دادن حتي براي شغل در اونجا . نظر شما چيه و چه راهنمايي برامون داريد؟

بازم متشكرم از اينكه به سوالاتم پاسخ مي ديد.

پاسخ
من بهترين توصيه ام براي شما و ساير دوستان اينه كه وقتي اينگونه سوالات را مطرح ميكنند توجه داشته باشند كه افراد علم غيب ندارند . براي دريافت ويزاي 175 پارامترهاي مختلفي نظير سن . دانش شما از زبان انگليسي سوابق تحصيلي - و سوابق شغلي به اضافه موارد ديگري كه مشمول امتياز خواهد شد مورد نياز است مثل اينكه اصلا رشته كاري تحصيلي شما مورد نياز استراليا هست يا نه . شما بايد حداقل 120 امتياز را كسب كنيد در صورتي كه اين 120 امتياز را كسب فرماييد بعد طي شدن مراحل بررسي مدارك شماا ويزاي ورود به كشور استراليا را اخذ خواهيد فرمود . ولي اين بدان معني نيست كه شما ميتوانيد از امكانات معرفي به شغل - بيمه و خلاصه امكانات اجتماعي همسان با يك شهروند استراليا برخوردار شويد . براي شهروند شدن شما بايد حداقا 4 سال در اين كشور باشيد و خروج شما در طي اين مدت از يك مدت مشخص مثلا شصت روزه بيشتر نباشد و غيره . بعد از آن شما شهروند رسمي خواهيد بود ولي اين باز بدان معني نيست كه شما در اين چهار سال از استفاده از اين امكانات محروم باشيد . شما همه امكانات را در اختيار خواهيد داشت ولي نه هبه عنوان يك شهروند كامل بلكه بطور موقت و غير چشمگير . جاي نگراني نيست ولي توصيه من اين است قبل از ورود به استراليا هرگونه عمل جراحي و دندانپزشكي و غيره كه داريد در ايران انجام دهيد . به صرف شما خواهد بود براي بردن و همراه داشتن لوازم هم نگران نباشيد با مشكل مواج نميشويد . دقت كنيد كه شهر مورد انتخاب خود را از نظر شغل مورد نظرتان و آب و هوا و امكانات براي يك سال كامل بررسي كنيد شما خيلي كم فرصت اصلاح وضع خود را خواهيد داشت . البته اگر پول فراوان داريد اين هم جاي نگراني نخواهد داشت .
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، alibati ، msar ، AliReza.Sh
سلام بازار کار واسه زمین شناسی تو امریکا چطوره ؟
چه گرایشی بهتره ؟
کدوم ایالت
من نیاز فوری دارم
پاسخ
با سلام و خسته نباشید

ممنون از همکاری و راهنماییتون
پاسخ
سلام

کسی که خود در ایران شرکت دارد و یا شریک است سابقه کارش چگونه محاسبه می شود؟

و چه مدارکی مورد نیاز است ؟
دوستان می توانند لینکی را از سایتهای اصلی انگلیسی که بیانگر کلیه شرایط سوال فوق باشد را ارسال کنند!

باتشکر
پاسخ
شما از طريق سلف ايمپلوي ميتونيد اقدام كنيد سايت بررسي كننده مدارك شما هم تي آر اي است شما سوابق تحصيلي و كاري مربوطه را براي آنها ارسال كنيد آدرس اين سايت كه بطور كامل توضيحات لازم را ارائه داده و سايت رسمي در كشور استراليا است را در لينك زير ميتوانيد پيدا كنيد
http://www.deewr.gov.au
پاسخ
تشکر کنندگان: roohafza ، msar
(2010-10-12 ساعت 21:08)IRAU نوشته:  شما از طريق سلف ايمپلوي ميتونيد اقدام كنيد سايت بررسي كننده مدارك شما هم تي آر اي است شما سوابق تحصيلي و كاري مربوطه را براي آنها ارسال كنيد آدرس اين سايت كه بطور كامل توضيحات لازم را ارائه داده و سايت رسمي در كشور استراليا است را در لينك زير ميتوانيد پيدا كنيد

سلام - ممنون از پاسختون - این سایت تی ار ای را متوجه نشدم یعنی چی
لطف می کنید توضیج بدین ؟

سپاسگذارم
پاسخ
(2010-10-17 ساعت 09:21)roohafza نوشته:  
(2010-10-12 ساعت 21:08)IRAU نوشته:  شما از طريق سلف ايمپلوي ميتونيد اقدام كنيد سايت بررسي كننده مدارك شما هم تي آر اي است شما سوابق تحصيلي و كاري مربوطه را براي آنها ارسال كنيد آدرس اين سايت كه بطور كامل توضيحات لازم را ارائه داده و سايت رسمي در كشور استراليا است را در لينك زير ميتوانيد پيدا كنيد

سلام - ممنون از پاسختون - این سایت تی ار ای را متوجه نشدم یعنی چی
لطف می کنید توضیج بدین ؟

سپاسگذارم

سايت تي آر اي همين سايت است كه آدرس جديدش را براي شما ارسال كردم . اين سايت فقط به امور مربوط به شما و كساني كه از طريق مهارت شغلي اقدام به اخذ ويزا ميكنند مربوط ميشود . شما بايد تمام سوابق مربوط به شركت و كار خود را به همراه چندين قرارداد معتبر و نير شرح كاملي از توليدات و يا خدمات مهم كه داريد ترجمه كنيد و به همراه مدارك تحصيلي و معرفي نامه هاي رسمي از اتحاديه و يا سنديكاي خود و سايت اينترنتي و نمونه بروشورهاي خود را براي انها ارسال كنيد تا اين اداره آنها را بررسي كند و در صورتي كه شاما شرايط مورد نظر را داشته باشيد براي شما اسس صادر ميشود در اين گونه پرونده ها سابقه بيمه نميخواهند ولي بازديد از محل بصورت اتفاقي غير قابل اجتناب است . دقت كنيد كه مدارك تحصيلي و شغلي غير مرتبط اگر داريد به هيچ عنوان نفرستيد چون احتمال رد شدن كيس شما بسيار خواهد بود

پاسخ
تشکر کنندگان: roohafza ، msar
من CCNA , CCNA-Voice, CCVP دارم و 9 سال سابقه كار همراه بيمه. اميدي هست واسه گرفتن ويزا؟و 27.5 سالمه
پاسخ
با سلام
من میخواستم بدونم که آیا امکان این هستش که مدارک مربوط به مهاجرت رو ارسال کرد و تا زمان بررسی که 1 تا 2 سال طول میکشه مدرک آیلتس رو گرفت؟ یا اینکه مدارک میبایست کامل ارسال بشنSmile
پاسخ
اگر منظور شما اخذ اسس باشد خير در برخي از كد رشته ها نياز با ارسال همزمان آيلتس نيست ولي در زمان تشكيل پرونده يا اصطلاحا" لاج پرونده بايد بهه عنوان يكي از مدارك اصلي نمره زبان بسته به نوع رشته با نمره خاص آن ارسال شود به عنوان مثال براي رشته هاي مرتبط با پزشكي در هر چهار باند بايد حداقل نمره 7 آكادميك داشته باشيد و اين اجباري است
پاسخ
تشکر کنندگان: mhsenpc ، msar
شما بايد از سازمان اي سي اس استراليا تقاضاي اسس كنيد امتيازتون خوبه ولي نمره زبان يادتون نره . موفق باشيد
پاسخ
متشكرم از پاسخ.ولي فكر كنم سازمان اي سي اس استراليا مدارك سيسكو را اسس نميكنه.اين رو تو يكي از سايتهاي خارجي خوندم.ولي خدا كنه اين طور نباشه...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان