کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
دوستان یه سوالی داشتم
می خوام بدونم اگر کسی پاس امریکایی داشته باشه و در امریکا زندگی کنهو بخواد بره استرالیا زندگی کنه
چه جوری می تونه اقامت دائم بگیره ؟ یعنی شهروند امریکا هم باید IELTS امتحان بده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-01-18 ساعت 23:04)saeedproo نوشته:  دوستان یه سوالی داشتم
می خوام بدونم اگر کسی پاس امریکایی داشته باشه و در امریکا زندگی کنهو بخواد بره استرالیا زندگی کنه
چه جوری می تونه اقامت دائم بگیره ؟ یعنی شهروند امریکا هم باید IELTS امتحان بده ؟
اين دوستمون كه در آمريكا زندگي ميكنند حتما اينقدر زبان بلد هستن كه ببينن جوابشون به روشني در سايت اداره مهاجرت استراليا نوشته شده است . جواب بله است براي اطلاع از ساير جزئيات به ايشان بفرماييد كه اطلاعات تكميلي را از سايت اداره مهاجرت استراليا دريافت كنند
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
(2011-01-18 ساعت 14:08)zaza2z نوشته:  
(2011-01-16 ساعت 00:28)IRAU نوشته:  
(2011-01-14 ساعت 13:10)zaza2z نوشته:  با سلام - برای باز نکردن تاپیک جدید همینجا سوال می پرسم که :

- آیا با مدرک مایکروسافت mcse یا mcitp می توان برای مهاجرت اقدام کرد ؟
چون یکی از دوستان گفتند با سیسکو برای استرالیا نمیشود لذا برای مایکروسافت نگران شدم.

متشکرم

در صورتي كه شما سابقه كار مرتبط با بيمه و مدرك تخصصي بدون همپوشاني زماني داشته باشيد امكان اسس شدن شما هست . اميدوارم موفق باشيد فقط قبل از آن از كد انتخابي خود مطمئن شويد

ضمن سپاس - با توضیح شما چند سوال پیش آمد :

1- اگر سابقه ی کاری با بیمه نباشد چی ؟ من شنیده ام بدون بیمه هم مشکلی نیست فقط در محل کار شما ( کار فعلی و نه حتی محل های قبلی) حاضر می شوند و حضورا استعلام می کنند

2- اگر سابقه ی کاری ( چه با و چه بدون بیمه ) برای قبل از دریافت مدرک mcse باشد چه اتفاقی میفتد ؟ به صورت کامل حساب می شود یا یک دوم زمان ؟

3- سوال مهم : من مدرک mcse ام را در 5 روز گرفتم - خب این سابقه ی کار و همپوشانی اش یعنی 5 روز می شود ؟!! یعنی اصلا فلسفه ی سابقه در طول مدت تحصیل برای مدارک مایکروسافت صحیح است ؟؟ چون اصلا ار جایی به شما مدرک نمیدهند که در این همه مدت دوره را از این سال تا این سال گذرانده ! ممکن است خود فرد به طور شخصی خوانده و رفته و امتحان داده است !

4- اطلاع دارید که برای mcse چند سال سابقه ی کار می خواهند و با چه نمره ی آیلتس ای ؟!

دوست گرامي من مدرك فوق ليسانس دارم براي گرفتن مدركش يكروز صرف شد شما هم 5 روزه مدرك خود را گرفته ايد . ولي آيا من براي اخذ فوق ليسانس واقعا يك روز صرف كرده ام . من 12 سال درس خواندم و مدتها مشغول به تحصيل بودم كه همه اين مدت مد نظر است شما براي اخذ مدرك مطمئنا يك شبه همه چيز را بدست نياورده ايد و مدتي به تحصيل پرداختيد . اين مدت نبايد با كار يا تحصيل ديگر تداخل داشته باشد . اين در ايران معني ميدهد ولي در استراليا معني ندارد كسي هم فول تايم درس بخواند و هم فول تايم كار كند ساعت كار شما - ساعت خدمت سربازي شما - شاعت تحصيل شما - حتي سابقه بيماري شما نيز اگر بستري باشيد لحاظ ميشود و نبايد با هم تداخل زماني داشته باشد .
سابقه كاري شما بايد حتما در رشته مورد نظر شما باشد . مطمئن نباشيد كه از تك تك جاهايي كه كار كرده ايد سوال نميكنند . ديده شده براي استعلام سابقه كار تا روستاهاي دور دست هم رفته اند . و باز هم ديده شده كه از كسي اصلا بازديد محل كار صورت نگرفته . شما بايد سخت ترين شرايط را در نظر بگيريد . درست است كه به شما ممكن است سابقه ندهند ولي اين شما هستيد كه بايد ثابت كنيد سابقه كاري اعلام شده حقيقت دارد . اگر براي انها شبهه اي بوجود بيايد براحتي پرونده شما را رفيوز ميكنند .
اميدوارم متوجه شده باشيد .
پاسخ
خیر . اتفاقا نیاز نیست . اونجوری که وب سایت اداره مهاجرت نوشته و در Instruction های اداره مهاجرت نوشته شخصی که برای اقامت دائم استرالیا اقدام میکنه اگر با پاسپورت 5 کشور دنیا اقدام بکنه نیازی به دادن امتحان IELTS
نیست اون 5 کشور عبارتند از United Kingdom (UK)
• Republic of Ireland
• United States of America (USA)
• New Zealand
• Canada
پاسخ
[سلام من تازه میخواهم برای استرالیا اقدام کنم Rolleyesکسی راجع به شرکت تنبور یارستان چیزی میدونه این شرکت قابل اعتماد هست میتونیم با اونها قرار داد ببندیم ؟لطفا اگر اطلاعاتی در این خصوص دارید مرا راهنمایی کنید متشکرم Big Grin
پاسخ
عزیز من چرا می خوای کارت رو یه شرکت انجام بده ؟ چرا خودت انجام نمی دی ؟
دوست عزیز همه ی این ها دزدند .... فقط دلالن فقط همین !
هر سوال مهاجرتی داری بگو خودم بهت جواب میدم .
خودت وارد عمل شو ....
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، mhsenpc ، msar
سلام دوستان. من چند تا سوال دارم درباره مهاجرت از طریق کاری...

اول شرایط خودم رو بگم:
من 28 سالمه و مجرد هستم.
مدرک کاردانی هنرهای تجسمی از دانشگاه غیر انتفاعی دارم (از سال 1380 تا 1383).
از قبل از دوره دانشگاه تا الان بیشتر از ده ساله که جاهای مختلف کار کردم. ولی فقط سه سال و نیم سابقه بیمه برام رد شده که دو سالش قبل از دوران دانشگاهم بود. الان یه سال و نیمه که بصورت سوری توی یه شرکت بیمه هستم.
ولی در واقع کار اصلی من انیمیشن هست، نه گرافیک. با چند تا برنامه کامپیوتری بصورت حرفه ای کار می کنم و معمولا از شرکت های مختلف پروژه می گیرم.
یکی از انیمیشن هام رو توی جشنواره فیلم کوتاه تهران شرکت داده بودم.
زبانم خوبه. ولی هنوز امتحان آیلتس شرکت نکردم.

حالا سوالات من:
1. الان گرافیک و کارگردانی انیمیشن جزو رشته های مورد نیاز استانی استرالیا هستد. حالا با توجه به اینکه من کارشناسی ندارم، می تونم از این طریق اقدام کنم؟
2. از طریق گرافیک (رشته ام) اقدام کنم یا انیمیشن (شغل واقعیم)؟
3. به نظرتون من برای سابقه کاری بدون بیمه ام چی کار می تونم بکنم؟ آیا اگه از جاهایی که کار کردم نامه بگیرم کافیه؟
4. من برای چند تا از این شرکت ها بصورت همزمان کار کرده بودم (چون پروژه ای بود). این موضوع براشون عجیب نیست؟
5. آیا گرفتن مدرک فنی حرفه ای در زمینه برنامه های کامپیوتری برای من امتیاز داره؟
6. آیا اول باید آیلتس بگیرم و بعد اقدام کنم؟ یا برای اقدام اولیه نیازی به فرستادن مدرک آیلتس ندارم؟
7. هر توصیه دیگه ای که به نظرتون می رسه ممنون می شم بهم بگین.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، msar
(2011-03-05 ساعت 19:19)animations نوشته:  حالا سوالات من:
1. الان گرافیک و کارگردانی انیمیشن جزو رشته های مورد نیاز استانی استرالیا هستد. حالا با توجه به اینکه من کارشناسی ندارم، می تونم از این طریق اقدام کنم؟
2. از طریق گرافیک (رشته ام) اقدام کنم یا انیمیشن (شغل واقعیم)؟
3. به نظرتون من برای سابقه کاری بدون بیمه ام چی کار می تونم بکنم؟ آیا اگه از جاهایی که کار کردم نامه بگیرم کافیه؟
4. من برای چند تا از این شرکت ها بصورت همزمان کار کرده بودم (چون پروژه ای بود). این موضوع براشون عجیب نیست؟
5. آیا گرفتن مدرک فنی حرفه ای در زمینه برنامه های کامپیوتری برای من امتیاز داره؟
6. آیا اول باید آیلتس بگیرم و بعد اقدام کنم؟ یا برای اقدام اولیه نیازی به فرستادن مدرک آیلتس ندارم؟
7. هر توصیه دیگه ای که به نظرتون می رسه ممنون می شم بهم بگین.

جواب سوال اول مثبت است
جواب سوال دوم براي استراليا شما براي رشته اي اقدام كنيد كه ميتوانيد مستندات رسمي بيشتري براي آن تهيه و ارائه كنيد
جواب سوال سوم شما از تمام قراردادها و مراكزي كه با آنها كار كرده ايد تماس بگيريد و از همه آنها يك نامه رسمي بخواهيد و همه را رسمي ترجمه كنيد . شايد اگر ليسانس داشتيد اصلا نيازي نبود ولي چون كارداني داريد و اين از نظر اكثر كشور ها شناخته شده نيست و هم سابقه بيمه ما كم است بايد بنوعي خود را ثابت كنيد
جواب سوال چهارم اگر شما بطور رسمي بتوانيد گواهي بگيريد و قراردادهاي كاري خود را هم ترجمه كنيد مشكلي نخواهيد داشت
جواب سوال پنجم كلا شما هر مدرك مرتبطي داشته باشيد به شما كمك زيادي ميكند ولي اينكه بگويم تنها كمك كننده خير چون سابقه كاري براي آن نداريد ولي بهتر از نبودنشان است و نسبت به كساني كه ندارند در موقعيت بهتري قرار ميگيريد
جواب سوال ششم بله شما بايد آيلتس بگيريد چون در امتياز بندي اوبيه براي شما لازم ميشود
جواب سوال هفتم اول نسبت به رشته انتخابي خوب تحقيق ميداني داشته باشيد . شامل استخدام - مورد نياز - شرايط زندگي و فرهنگي و ...بعد تا همه مداركتان آماده نشده با كسي در مورد برنامه خود صحبت نكنيد مخصوصا نزديكان و فاميل . مداركتان را حداقل هر كدام سه نسخه چاپ و تايئديه هاي مربوطه را هم شكل با خود داشته باشيد .
سوال ديگري بود در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: animations ، mdtrmd ، msar
(2011-01-18 ساعت 23:04)saeedproo نوشته:  دوستان یه سوالی داشتم

شهروندان کشورهای انگلیسی زبان در هیچ جای دنیا نیازی به ارائه مدارک آیلس وتافل ندارند
اصولا اینگونه مدارک فقط برای اتباع کشورهای غیر انگلیسی زبانی که میخواهند به کشورهای انگلیسی زبان (و نیز دانشگاههای انگلیسی زبان )بروند (برای اقامت و یا تحصیل)لازم است.

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
سلام به همگي
كسي در مورد مهاجرت به استراليا از طريق سرمايه گذاري 500 هزار دلاري اطلاعاتي داره؟ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد
پاسخ
دوستان و مدیران محترم

مشخصات من به صورت زیر هست. میخواستم من رو راهنمایی کنید که میتونم برای استرالیا اقدام کنم؟

1. مرد مجرد 30 سال
2. لیسانس مهندسی آبیاری از دانشگاه فردوسی مشهد (فارغ التحصیل 82)
3. مدارک فنی و حرفه‌ای در زمینه کامپیوتر (1300 ساعت آموزش)
4. 2 سال سابقه تدریس در آموزشگاههای کامپیوتر (بدون بیمه)
5. 4 سال سابقه در شرکت معتبر و بزرگ مهندسی مشاور در زمینه آب (سمت کارشناسی + بیمه)
6. مدرک آیلتس هم ندارم (که میدونم باید قبلش بگیرم + زبانم تقریبا خوبه)

پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان و مدیران عزیز
پاسخ
سلام
شما برای همون رشته مهندسی کشاورزی می تونید اقدام کنید و فقط سابقه مربوط به ان را قبول می کنند و برای کامپیوتر را قبول نمی کنند
برای استرالیا با توجه به قانون جدید باید در هر چهار باند ایلتس 7 بیارید تا امتیاز لازم را بدست بیارید که اصلا کار اسونی نیست
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
(2011-04-13 ساعت 23:43)siyasiya نوشته:  دوستان و مدیران محترم

مشخصات من به صورت زیر هست. میخواستم من رو راهنمایی کنید که میتونم برای استرالیا اقدام کنم؟

1. مرد مجرد 30 سال
5. 4 سال سابقه در شرکت معتبر و بزرگ مهندسی مشاور در زمینه آب (سمت کارشناسی + بیمه)

IRAU عزیز
لطفا شما هم نظر خود را بگوئید
پاسخ
(2011-04-14 ساعت 06:49)siyasiya نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 23:43)siyasiya نوشته:  دوستان و مدیران محترم

1. مرد مجرد 30 سال

IRAU عزیز
لطفا شما هم نظر خود را بگوئید

سلام
دوست خوبم اشكان راهنمايي درستي كردند . به نظر من شما قبل از هر كاري بايد مشخص كني كه الان و حتي يكسال قبل از درخواست مهاجرت به چه كاري مشغول بودي و آيا قابل اثبات هست يا نه بعد با اطمينان همه سعي خودتو بذاري برايزبان كه اجباريه . از اونجا به بعدش كاري نداره ازدواج هم نكن نيازي به اون 5 امتياز نخواهي داشت . دردسر ازدواج بيشتره و با جديت بشين و سابقه كاري خودتو تقويت كن چون استراليا با كسي شوخي نداره . كار بلد نياشي محترمانه اخراج و بعدشم بعيد ميدونم كار گيرت بياد . استراليا به نظر من بهترين انتخابه ولي بايد با معلومات خيلي خوب اقدام كني وگرنه همون اول ضربه روحي شديد رو خودت تنها ميخوري . بازم سوالي داشتي در خدمتيم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، siyasiya ، mdtrmd ، msar
IRAU عزیز

ممنون از راهنمایی شما
یک سئوال دیگه. من چون توانایی و علاقه ام در زمینه کامپیوتر بیشتر هست، به نظرتون اگر همزمان با خوندن IELTS، برای مدرک MCITP مایکروسافت هم بخونم
و برای اون اقدام کنم (منظورم به عنوان متخصص کامپیوتر) بهتر هست؟ هم برای رفتن و هم برای کار پیدا کردن اونجا؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان