کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
(2011-04-15 ساعت 22:09)siyasiya نوشته:  IRAU عزیز

ممنون از راهنمایی شما
یک سئوال دیگه. من چون توانایی و علاقه ام در زمینه کامپیوتر بیشتر هست، به نظرتون اگر همزمان با خوندن IELTS، برای مدرک MCITP مایکروسافت هم بخونم
و برای اون اقدام کنم (منظورم به عنوان متخصص کامپیوتر) بهتر هست؟ هم برای رفتن و هم برای کار پیدا کردن اونجا؟

سلام دوست خوبم
راستش من قرار نيست اينجا به سوالات بچه ها جواب بدم و قرار بود فقط در نظم و هدايت انجمن كار كنم ولي از اونجا كه ساير همكاران مدير من سرشون تو انجمنهاي ديگه گرم و مشغولن من سعي ميكنم تا اونجا كه اطلاعات ناقصم اجازه ميده مشكلات بچه ها رو رفع كنم و البته ادعايي هم ندارم .
دوست خوبم در خصوص سوالي كه فرموديد بايد به عرض برسونم بي شك شما هر چه در زمينه هاي مورد علاقه خود اطلاعات داشته باشيد ميتواند در آينده شغلي شما موثر باشد ولي اينكه بگوييم براي روند مهاجرت شما كمك شاياني بكند خير چون شما فقط ميتوانيد در رشته هايي كه به كد درخواستي شما ارتباط پيدا كند فكر كنيد و فقط مدارك مربوط به آن را بايد ارسال كنيد و اگر مدارك نا مرتبت را به آنها نشان دهيد براي آنها مفهوم نيست كه كسي بتواند در يك لحظه در چند رشته درس بخواند ( كاري كه در ايران بخوبي انجام ميشود) اينطور باعث ميشود كه حتي با ديده شك به پرونده اصلي شما نگاه كنند و حتي ديده شده با اينكه فرد توانايي بالايي داشته ولي پرونده او به اين جهت كه در چند رشته نا مرتبت بود رد شده است . به شما توصيه دارم كه در تنها يك كد رشته كه اتفاقا در مورد آن تخصص كافي و عملي داريد اقدام كنيد و اگر به اميد خدا ويزاي شما آمد بعدا فرصت كافي براي استفاده از تك تك مدارك و تخصص ها داريد . البته آن موقع به شما راهنمايي ميكنم كه براي پيدا كردن بهترين شغل چه بايد بكنيد و الان زود است . فعلا شما اول مدرك زبان و سابقه شغلي لازم كه معمولا حداقل 5 سال است را اخذ كنيد و مطمئن باشيد تا زماني كه باشم راهنماي شما و همه دوستان خواهم بود .
ارادتمند شما رامين راد
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، siyasiya ، ghalandar_img ، mdtrmd ، mhsenpc ، AliReza.Sh
سلام من ماما هستم 2 سال سابقه دارم میشه الان ساکن کیشم در مورد مهاجرت به استرالیا منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
چون تاپيك ويژه‌اي براي سوالم پيدا نكردم و نخواستم يه تاپيك جديد ايجاد كنم اينجا سوال كردم اگه مربوط نيست لطفا ببخشيد
من وكيل ندارم و خودم كارمو پيگيري ميكنم و 28 جولاي 2008 apply كردم. كيس آفيسرم حدود يك ماه پيش ايميل زد كه تا 28 روز وقت داري مدارك مديكال و سوء پيشينه رو بفرستي كه اينكارو كردم ولي چون خانمم بارداره آزمايش x-ray نتونست انجام بده و فقط آزمايش خون رو انجام داد و من هم همه رو به كيس آفيسر گزارش دادم
حالا يه ايميل براي من فرستاده به اين مضمون كه من همه مداركتو گرفتم و چون background Check شما 28 آگوست 2011 منقضي ميشه و طبق مداركت خانمت هم ماه جولاي وضع حمل مي كنه قبل از اين تاريخ (يعني حدود 3 ماه ديگه) مدارك x-ray خانمت و همچنين مدارك بچه تازه متولد شده رو بفرست تا من سريع VAC2 رو ازت بگيرم و ويزا صادر كنم (در واقع سوال كرده كه برام اين كار امكان پذير هست يانه) و گفته اگه ورودتون به استراليا بخواد به بعد از اين تاريخ موكول بشه بايد دوباره Background Check تكرار بشه و زمان زيادي بايد منتظر بموني.
حالا موندم چي جوابشو بدم اگه بگم باشه كه چون 2 ماه ديگه خانمم وضع حمل ميكنه نميشه با يه نوزاد بريم اونجا و تازه دريافت مدارك و پاسپورت براي بچه هم طول ميكشه و ممكنه به اون تاريخ نرسه. مي خواستم ببينم ميشه به كيس آفيسر بگم فقط براي من قبل از اين تاريخ ويزا صادر بشه و ويزاي همسرم كنسل بشه تا بعدا به صورت مجزا براش اقدام كنم؟
يا اگر Background Check بخواد تمديد بشه معمولا چقدر طول ميكشه؟
ممنون از پاسخ‌هاي شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mhsenpc
(2011-04-27 ساعت 22:42)namisilent1984 نوشته:  سلام من ماما هستم 2 سال سابقه دارم میشه الان ساکن کیشم در مورد مهاجرت به استرالیا منو راهنمایی کنید

دوست عزیز برای دریافت ویزای متخصصین از استرالیا شما باید سابقه کار حداقل 4 سال رسمی و نیز اخذ نمره 7 آکادمیک در هر چهار باند داشته باشید . اگر اینها را دارید من برای بقیه راه در خدمت شما هستم
(2011-05-26 ساعت 14:45)broostai نوشته:  با سلام
چون تاپيك ويژه‌اي براي سوالم پيدا نكردم و نخواستم يه تاپيك جديد ايجاد كنم اينجا سوال كردم اگه مربوط نيست لطفا ببخشيد

حالا موندم چي جوابشو بدم اگه بگم باشه كه چون 2 ماه ديگه خانمم وضع حمل ميكنه نميشه با يه نوزاد بريم اونجا و تازه دريافت مدارك و پاسپورت براي بچه هم طول ميكشه و ممكنه به اون تاريخ نرسه. مي خواستم ببينم ميشه به كيس آفيسر بگم فقط براي من قبل از اين تاريخ ويزا صادر بشه و ويزاي همسرم كنسل بشه تا بعدا به صورت مجزا براش اقدام كنم؟
يا اگر Background Check بخواد تمديد بشه معمولا چقدر طول ميكشه؟
ممنون از پاسخ‌هاي شما

ممنون دوست خوبم :
به نظر من شما دقیقا طبق نظر کسی آفیسر اقدام کن و مدارک خواسته شده را هم کامل کن . شما میتوانید با توجه به شرایط از کیس آفیسر بخواهید مدت ورود همسر و فرزندتان را با تاخیر قبول کند . ضمن اینکه تا جایی که من میدانم در چنین شرایطی اگر به موقع عمل کنید میتوانید با توجه به مستندات ارسالی نام فرزند خود را هم به ویزا اضافه کنید . اصلا به فکر تغییر ویزا یا تاخیر کامل نباشید چون ممکن است قوانین و یا شرایط تغییر کند . اگر صادقانه و منطقی با کیس آفیسر صحبت کنید انها حتما کمک لازم را به شما خواهند کرد . موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: broostai ، ghalandar_img ، mdtrmd ، mhsenpc
با سلام و تشكر فراوان از پاسختون
من خيلي فكر كردم همسرم تو اين شرايط براش مسافرت خيلي سخته. آيا امكانش هست تقاضاي ويزا براي همسرم رو كنسل كنم و ويزا فقط تو اين مقطع براي خودم صادر بشه و بعد كه خودم رفتم براي ايشون دوباره رسما تقاضا كنم. با توجه به اينكه Apllication از ابتدا براي 2 نفر بوده آيا از نظر قانوني تو اين مقطع امكان پذير هست؟

ممنون دوست خوبم :
به نظر من شما دقیقا طبق نظر کسی آفیسر اقدام کن و مدارک خواسته شده را هم کامل کن . شما میتوانید با توجه به شرایط از کیس آفیسر بخواهید مدت ورود همسر و فرزندتان را با تاخیر قبول کند . ضمن اینکه تا جایی که من میدانم در چنین شرایطی اگر به موقع عمل کنید میتوانید با توجه به مستندات ارسالی نام فرزند خود را هم به ویزا اضافه کنید . اصلا به فکر تغییر ویزا یا تاخیر کامل نباشید چون ممکن است قوانین و یا شرایط تغییر کند . اگر صادقانه و منطقی با کیس آفیسر صحبت کنید انها حتما کمک لازم را به شما خواهند کرد . موفق باشید
[/quote]

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من به تازگی دارم روی رفتن به استرالیا فکر میکنم،
امروزم روز اولم توی سایت هست
میخواستم بپرسم کسی میدونه بهترین شهر برای تحصیل و کار
توی زمینه سرامیک توی استرالیا کجاست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا جایی که من میدونم کسی شما را مجبور نمیکنه که حتما کسی را همراه داشته باشید و طبیعتا اگر در زمان مقرر از کشور خارج نشوند ویزای آنها باطل میشود . مهم اینجاست که چون یکبار ویزای آنها باطل شده درخواست مجدد بسیار سخت به نظر میرسد . من توصیه نمیکنم . شما صاحب اختیار هستید
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img
با تشكر از همه دوستان كه پاسخ دادن كيس آفيسر ميگه ويزاي همسرو نمي‌توني كنسل كني فقط بايد مدارك مديكالشو تكميل كني يا قبل از زايمان (كه بايد x-ray بشه) و دوتايي بيايد استراليا قبل از تاريخ انقضاء background check قبلي يا بعد از زايمان همراه مدارك بچه بفرستي كه در هر صورت اگه به تاريخ ذكر شده برسه و ويزا صادر نشده باشه دوباره بايد background check انجام بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد
[سلام وقتتون بخیر . من لیسانس حسابداری هستم و همسرم لیسانس عمران و می خواهیم که با استفاده از مدرک همسرم اقدام کنیم .و نمی خواهیم وکیل بگیریم آلیس هم همسرم تا شهریور می گیره و من هم توی 1سال آینده می گیرم . فقط نمی دونیم بعد از اینکه مدرک اولیه و سابقه کار رو برای اداره مهندسی استرالیا فرستادیم .واگه مورد تائید قرار گرفت .مراحل بعدی چیه ؟لطفا راهنماییمون کنید چون وکیل نداریم و خودمون داریم اقدام می کنیم .ممنون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-25 ساعت 16:28)لیندا نوشته:  [سلام وقتتون بخیر . من لیسانس حسابداری هستم و همسرم لیسانس عمران و می خواهیم که با استفاده از مدرک همسرم اقدام کنیم .و نمی خواهیم وکیل بگیریم آلیس هم همسرم تا شهریور می گیره و من هم توی 1سال آینده می گیرم . فقط نمی دونیم بعد از اینکه مدرک اولیه و سابقه کار رو برای اداره مهندسی استرالیا فرستادیم .واگه مورد تائید قرار گرفت .مراحل بعدی چیه ؟لطفا راهنماییمون کنید چون وکیل نداریم و خودمون داریم اقدام می کنیم .ممنون .

سلام . با امید بر توانایی خدا بعد از نتیجه آزمون آلیس ( آیلتس ) در خدمت شما بصورت گام به گام خواهیم بود نگران نباشید در حال حاضر اخذ نمره آیلتس اجباری و پیش نیاز است . پس تا آنزمان منتظر شما خواهیم بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img
من گمان میکردم شما هدفتون کمک به مردمه. ولی گویا فقط جواب سوال افرادی رو میدید که براتون صرف میکنه.متاسفم.من انجمن شما رو ترک میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد
سلام
مشکلی که من در امر خطیر مهاجرت باهاش درگیر هستم سوای پشتوانه مالی و کار و... است . نه اینکه به اینها فکر نمیکنم یا مشکل مالی و شغلی ندارم . چرا همه اینها هست بعلاوه یکی بزرگتر . مشکل عمده من اینه که دختر 12 ساله من اصلا دوست نداره بریم . مثل ابر بهار گریه میکنه که نریم. خیلی عاطفی و دل نازکه. خلاصه که هرچی دلیل و منطق و برهان میارم نمیشه . فعلا موندم که چکار کنم . دوست ندارم از نظر روحی آسیب ببینه.اگر کسی از دوستان تجربه مثبتی داره یا میتونه کمک کنه ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، frozen mind ، رامین راد
(2011-06-28 ساعت 22:09)anab نوشته:  سلام
مشکلی که من در امر خطیر مهاجرت باهاش درگیر هستم سوای پشتوانه مالی و کار و... است . نه اینکه به اینها فکر نمیکنم یا مشکل مالی و شغلی ندارم . چرا همه اینها هست بعلاوه یکی بزرگتر . مشکل عمده من اینه که دختر 12 ساله من اصلا دوست نداره بریم . مثل ابر بهار گریه میکنه که نریم. خیلی عاطفی و دل نازکه. خلاصه که هرچی دلیل و منطق و برهان میارم نمیشه . فعلا موندم که چکار کنم . دوست ندارم از نظر روحی آسیب ببینه.اگر کسی از دوستان تجربه مثبتی داره یا میتونه کمک کنه ممنون میشم
دوست عزیز سلام

من هم هنگام مهاجرت ، دختر 12 ساله ام همین مشکل را داشت . به او پیشنهاد کردیم تعطیلات تابستان به عنوان مسافرت می رویم و قول واقعی دادیم اگر خوشش نیامد بر می گردیم ، حال کار به جایی رسیده است که من می گویم برگردیم ایران و او به هیچوجه حاضر به برگشتن نیست Big Grin امیدوارم توانسته باشم کمکی بکنم

موفق باشید

[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، frozen mind ، mavarfan ، رامین راد ، parviz ، ghalandar_img ، mhsenpc
(2011-06-28 ساعت 22:09)anab نوشته:  سلام
پسر من همین سن هست و واقعا مشکل بود چون هر روز با چشم گریان از مدرسه میومد البته نه گریه واقعی بلکه استرس درش موج میزد و ابدا حال و روز خوبی نداشت ما هم کمتر میتونستیم کمک حالش باشیم . اما حالا با گذشت 1 سال تحصیلی وضع فرق کرده.
اما کلا پیشنهادم همان مشاوره هست چون مشکل شما قبل از امدن شکل گرفته و ممکن هست وخیم تر بشه خصوصا برای دخترها.
امیدوارم به خوبی بتونید این مرحله سخت رو بگذرونید

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، gadfly ، frozen mind ، mavarfan ، رامین راد ، parviz ، mhsenpc
(2011-06-27 ساعت 10:26)reza2nd نوشته:  من گمان میکردم شما هدفتون کمک به مردمه. ولی گویا فقط جواب سوال افرادی رو میدید که براتون صرف میکنه.متاسفم.من انجمن شما رو ترک میکنم.

سلام دوست گرامی . من متوجه سوال قبلی که باعث ناراحتی شما گردیده است نشدم همانگونه که خودتان فرمودید اینجا یک انجمن است و اولین کسی که توانایی مشارکت و یا پاسخگویی داشته باشد با کمال میل پاسخ خواهد داد . هیچکدام از ما حقوق و مزایایی نداریم و کم یا زیاد بودن بازدید کننده نفع دنیوی برای کسی ندارد . تنها خاصیت این سایت این است که افراد در جهت کمک به هم تجربیات خود را به اشتراک میگذارند و بدینگونه سایر کاربران نکات لازم برای خود را میابند . از متن پیام شما که محبت فرمودید اینگونه بر می آید که به تصور شما ظاهرا تعدادی مدیر دویر هم جمع شده اند و باید بصورت آن لاین پاسخگوی نیاز افراد باشند که البته اشتباه بزرگی است . البته اگر کمکی از دست کسی بر بیاید حتما ولی اگر جوابی نگرفتید دلیل آن میتواند یا این باشد که در جای خود مطرح نکردید . یا مفهوم سوال شما مشخص نشده و یا در تخصص و یا تجربه کسی نبوده . بهر صورت من شخصا هر سوالی را بتوانم جواب منطقی و قابل استعلام میدهم و در مورد دیگ مدیران و کاربران هم بی شک همینگونه خواهد بود . البته مدیران راستی آزمایی پاسخ ها را هم به عهده دارند تا جای دو دلی و شک برای شما باقی نماند . امیدوارم هم شما و هم سایر عزیزان همواره بهترین جواب را برای سوالات خود بیابند .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، Electronic-Arts ، ghalandar_img ، mdtrmd ، mhsenpc ، AliReza.Sh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان