کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
(2014-07-18 ساعت 14:48)yami نوشته:  
(2014-07-13 ساعت 11:10)amaka747 نوشته:  من قراره فردا از یه دیلر کوچک پاکستانی تو دالاس یک suzuki forenza 2005 بگیرم با ۱۱۷هزار مایلج کار کرد با قیمت ۳۰۰۰ تا ماشین تمیزی هم هست از نظر موتور و بدنه فقط کولرش بد کار میکنه که دیلر گفت درستش میکنه و قراره برام۴ لاستیک ماشین رو عوض کنه خواستم مشورت کنم با بچه های متخصص این تاپیک آیا سوزوکی ارزش داره اصلا اگه بعد از چند ماه دیگه بخوام بفروشمش چی آیا مشتری پسند هست

نظر خودم رو رو در اون یکی تاپیک که سهیل عزیز هم پاسخ دادن دادم اما اینجوری بگم که به نظر من چون دالاس شهر سردسیری نیست و تا جایی که میدونم کوهستانی هم نیست، به احتمال بسیار قوی این ماشین -- اگه و اگه و اگه ماشین بی عیب و نقصی باشه -- (که با 117 هزار مایل از سال 2005 به اینور کمی جای تحقیق و بررسی داره!!!) برات حسابی کار خواهد کرد. البته سهیل عزیز موافق نیست ولی من فکر میکنم که سهیل کیفیت ماشین رو با خودروهایی مثل هوندا آکورد و سیویک و تویوتا کمری مقایسه میکنه که در اینصورت حق داره بگه این ماشین خوبی نیست. اما خوب تفاوت قیمت، این کجا و آن کجا...
اما متاسفانه ماشین مشتری پسندی نیست چون سوزوکی دیگه چند ساله در آمریکا ماشین نمیفروشه.
احتمالا هم به همین دلیل میتونید به این قیمت خوب بخریدش وگرنه ماشین بی عیب و نقص ژاپنی مدل 2005 رو به این قیمت کمی سخته گیر آوردن.
من برای مزدا 1999 در سال 2011 2200 چوق پول دادم و البته پشیمان هم نیستم. سادگی سیستم این ماشین چندین بار حسابی به داد من رسیده و هزینه تون آپ و تعمیرش رو خیلی پایین آورده و بعضی کاراش رو هم خودم انجام دادم.
اما اگه شهرتون برفی و بارانی و جاده های سربالا سر پایین زیاد داره، به فکر ماشین دنده معمولی (که البته مشتری پسند نیست) و ترجیحا SUV باش. امنیتش خیلی بالاتره به نسبت.

بهرحال اگه خریدنی شدی قیمتش رو از KBB دربیار و بهش یک 200 یا 300 چوقی اضافه کن و به دیلره بگو هر وقت خواستی به این پول بدی زنگ بزن!!
در ضمن اگه از ماشین سر در میاری میتونی از کریگزلیست هم ماشینهای خوبی پیدا کنی.
فقط اولا رودرواسی نکن و موقع تماس به طرف بگو که من حسابی وسواس دارم و اگه بیام ممکنه نیم ساعتی ماشین و همه جاشو چک بکنم و نگو من وقت ندارم و حوصلم سر رفت!!
ثانیا اگه خوشم اومد میبریمش به مکانیکی که قبلا باهاش هماهنگ شدم نشان بدیم، نگو من وقت ندارم، زودی شیتیل رو بده و سند رو بگیر برو!!

همون دیلر یک 2003 Kia Spectra رو با قیمت 2500 پیشنهاد داده با odometer: 114000 به جای سوزوکی ..یامی و سهیل جان خواستم نظر شما رو بدونم در مورد این ماشین . ایا 114 هزار تا برای کیا زیاد حساب میشه
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
من از شرکت Affordable Auto Group تویوتا کمری تمیز گرفتم با ۱۲۶ تا مایلج خوبی این شرکت اینه که کارفکس ماشین رو بصورت مجانی در اختیار تون میزاره این شرکت نه دیلرشیپ و نه مکانیک و ماشیناش انصافا تمیز و درست حسابیه ..امیدوارم خوشتون بیاد >>> http://www.aaautogroup.com/
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
(2014-08-06 ساعت 04:28)amaka747 نوشته:  من از شرکت Affordable Auto Group تویوتا کمری تمیز گرفتم با ۱۲۶ تا مایلج خوبی این شرکت اینه که کارفکس ماشین رو بصورت مجانی در اختیار تون میزاره این شرکت نه دیلرشیپ و نه مکانیک و ماشیناش انصافا تمیز و درست حسابیه ..امیدوارم خوشتون بیاد >>> http://www.aaautogroup.com/

مبارکه ایشالا قیمت خوبی گرفته باشین. این یک دیلر کوچک خصوصی هست (ایمیلهاشون شخصی اند) .برتری خاصی نداره. فقط اگر اصرار کردن که ازشون طرح وارانتی اضافه بگیرین قبول نکنین.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، mohsenmb ، alirezanz
(2014-08-06 ساعت 10:41)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 04:28)amaka747 نوشته:  من از شرکت Affordable Auto Group تویوتا کمری تمیز گرفتم با ۱۲۶ تا مایلج خوبی این شرکت اینه که کارفکس ماشین رو بصورت مجانی در اختیار تون میزاره این شرکت نه دیلرشیپ و نه مکانیک و ماشیناش انصافا تمیز و درست حسابیه ..امیدوارم خوشتون بیاد >>> http://www.aaautogroup.com/

مبارکه ایشالا قیمت خوبی گرفته باشین. این یک دیلر کوچک خصوصی هست (ایمیلهاشون شخصی اند) .برتری خاصی نداره. فقط اگر اصرار کردن که ازشون طرح وارانتی اضافه بگیرین قبول نکنین.

کلا ۵۷۰۰ شد با رجیستر و خرج تایتلش ۶هزارتا شد.Cool

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، Lecturer ، alirezanz
بعد سال ساختش چیه این کمری که گرفتی؟ مبارکه به سلامتی چرخش برات سریع بچرخه!
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، alirezanz
(2014-08-07 ساعت 16:03)yami نوشته:  بعد سال ساختش چیه این کمری که گرفتی؟ مبارکه به سلامتی چرخش برات سریع بچرخه!

خیلی ممنون یامی جان مدل Toyota Camry sedan 2003 XLE با 128هزار تا actual mileage که توی کارفکسش هم ثبت شده و صاحب قبلیش خانم بوده

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Lecturer ، alirezanz
یادم اومد، تازه سانسور شدم! اینبار خودم خودسانسوری کردم!! Smile
بهرحال مبارکه آقا جان Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Lecturer ، alirezanz
(2014-08-08 ساعت 03:29)yami نوشته:  ایشالا که خوب در بیاد. بعد به سلامتی ماشینه رو کلا با صاحب قبلیش با هم گرفتی یا خانومه رو برداشتن، فقط ماشینه رو بهت دادن؟

والا نه متاسفانه یامی جونم ..این تنها مشکل ماشینه بود من هم گول همینشو خوردم بعد دیدم خانومر برداشتنBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، alirezanz
سلام دوستان من برای همسرم مرسدس 230 مدل 2000 با 110 هزار مایل گرفتم که 6 سال ماشین خوابیده بوده و بدنه و اتاق مثل ماشین نو می مونه به قیمت 6500 دلار نمی دونم می ارزه یا نه؟
PD DATE: 24 SEP 2001
APPROVAL NOTE: 10 JUN 2009
INTERVIEW DATE : 8 JANUARY 2014
Clearance date: 3 jun2014
print visa: 15 jun 2014
Flight date: 30 jun 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Lecturer ، alirezanz
(2014-08-08 ساعت 23:30)Siamak A نوشته:  سلام دوستان من برای همسرم مرسدس 230 مدل 2000 با 110 هزار مایل گرفتم که 6 سال ماشین خوابیده بوده و بدنه و اتاق مثل ماشین نو می مونه به قیمت 6500 دلار نمی دونم می ارزه یا نه؟

برادر عزیز اول میخری بعد میپرسی ؟Smile دیگه چه فرقی میکنه. ولی اگه میتونی پسش بدی اینکارو بکن.امان از دست ما ایرونیا که از این مرسیدس دست نمیکشیم Big Grin حالا 15 سالش باشه و صاحب اول و اخرش بشیم.
مبارکتون باشه به هر حال.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، mohsenmb ، Lecturer ، alirezanz
(2014-08-08 ساعت 04:30)amaka747 نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 03:29)yami نوشته:  ایشالا که خوب در بیاد. بعد به سلامتی ماشینه رو کلا با صاحب قبلیش با هم گرفتی یا خانومه رو برداشتن، فقط ماشینه رو بهت دادن؟

والا نه متاسفانه یامی جونم ..این تنها مشکل ماشینه بود من هم گول همینشو خوردم بعد دیدم خانومر برداشتنBig Grin

خدا میدونه با همین یک خانومه چند تا ماشین به این و اون انداختن!!!
خیلی نامردن به خدا Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، alirezanz
(2014-08-09 ساعت 05:49)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 23:30)Siamak A نوشته:  سلام دوستان من برای همسرم مرسدس 230 مدل 2000 با 110 هزار مایل گرفتم که 6 سال ماشین خوابیده بوده و بدنه و اتاق مثل ماشین نو می مونه به قیمت 6500 دلار نمی دونم می ارزه یا نه؟

برادر عزیز اول میخری بعد میپرسی ؟Smile دیگه چه فرقی میکنه. ولی اگه میتونی پسش بدی اینکارو بکن.امان از دست ما ایرونیا که از این مرسیدس دست نمیکشیم Big Grin حالا 15 سالش باشه و صاحب اول و اخرش بشیم.
مبارکتون باشه به هر حال.

سهیل راست میگه.
هم گران خریدی، هم اینکه خداییش خرج این ماشینها خیلیه مگه اینکه برات سواری ماشین از مخارجش خیلی مهمتره. در اون صورت مطمئنا ازش خیلی لذت خواهی برد.
خوشبختانه تا جایی که من میدونم رفتار صاحبان این ماشینها باهاشون معمولا کمی بهتره بوده تا به نسبت ماشینهای غیر لوکس. ایشالا که چرخ برات بچرخه و ماشین بعدی بنز 2015 باشه.
خود من هم عاشق بنزم اما کیف پولم شدید ازش متنفره. بخاطر اون مجبور فعلا ازش دوری کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، soheilbadami ، alirezanz
(2014-08-09 ساعت 23:46)yami نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 04:30)amaka747 نوشته:  

خدا میدونه با همین یک خانومه چند تا ماشین به این و اون انداختن!!!
خیلی نامردن به خدا Smile

تا باشه از این نامردیا یامی جونWink

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، alirezanz
سلام دوستان من اکتبر به امید خدا بلیط دارم می خواستم بپرسم یک ماشین خوب ترجیحا هچ بگ صفر حدود 12000 چی هست ؟می خواهم جمع و جور باشه محل اقامتم لس انجلس هست .با گواهینامی ایرا ن چه مدت می تونم رانندگی کنم؟وشرایط خرید به صورت قصد به چه شکلی هست؟اگر نقد بخرم بهتر نیست؟اخه دوست ندارم کسی تو در د سر بیفته
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-05 ساعت 01:09)reza16 نوشته:  سلام دوستان من اکتبر به امید خدا بلیط دارم می خواستم بپرسم یک ماشین خوب ترجیحا هچ بگ صفر حدود 12000 چی هست ؟می خواهم جمع و جور باشه محل اقامتم لس انجلس هست .با گواهینامی ایرا ن چه مدت می تونم رانندگی کنم؟وشرایط خرید به صورت قصد به چه شکلی هست؟اگر نقد بخرم بهتر نیست؟اخه دوست ندارم کسی تو در د سر بیفته

خریدش با گواهینامه ایران رو نمیدونم در چه شرایطی هست. فکر کنم با گرین کارت و شماره سوشیال میشه ماشین خرید اما با گواهینامه ایران هزینه بیمه ات فکر کنم خیلی بالا باشه.

ماشین نو مزایا و معایب خودش رو داره. بین Brand New و Certified Pre-owned و خودروهای شرکتهای اجاره خودرو مقایسه کنید و ببینید کدامش شرایطش مناسبه.

مهمترین مسئله به نظر من اول گارانتی هست، چون قیمتش مناسب باشه ولی گارانتی کامل ماشین نو به شما انتقال پیدا نکنه، ممکنه ارزش نداشته باشه.

مثال میزنم نیسان Versa S مدل 2012

*** شرکت اجاره خودرو HERTZ با مایلج 51000 مایل، 9779 دولار
https://www.hertzcarsales.com/vehicle/details/14019627

*** در خود شرکت نیسان بصورت خودرو ترخیص شده از lease، با مایلج 42000 مایل، 9700 دولار
http://www.nissanusa.com/apps/cpo/vehicl...BodyStyle3=

*** بصورت نو و صفر کیلومتر مدل 2015! از شرکت نیسان که در این سال هم قیافه و هم اسمش عوض شده به Note، دولار 14180
http://www.nissanusa.com/cars/versa-note

البته دو تا قیمت اولی قابل مذاکره معمولا نیستن و همانی هست که هست.
در لینکها هم نوشته که چه گارانتی هایی شرکت هرتز یا خود نیسان میده اما صفر کیلومتر با توجه به آپشن و انواع مسائل دیگه قیمتش بالا پایین میشه و ممکنه یک هزینه های مخفی هم داشته باشه که من فکر میکنم به راحتی مدل کاملا معمولی اش به 15000 دولار خواهد رسید.

به نظر من اگه گارانتی که شرکت هرتز میده یا نیسان روی مدل از اجاره برگشته میده خوب باشه، نزدیک به 5هزار دولار تفاوت قیمت که حدود 50 درصد قیمت مدلهای ردیف اول و دوم هست، چشمگیره و میشه روش فکر کرد. اما اگه راههایی میدونید که نو شو از نمایندگی بخرید و ارزانتر از سایت هم بیوفته، مثلا با دادن ماشین قراضه و گرفتن کردیت در ازای اون، ممکنه نو اون به صرفه باشه.
مطمئن نیستم ولی انگاری ماشین نو و دست دوم یک تفاوتهایی در هزینه رجیستر و تایتل و تگ دارند، اینکه کدامش گرانتر میوفته یادم نیست.

در ضمن وقتی میشه از شرکت اجاره خودرو خرید که یکی دو روز هم اجازه تست میده یا از خود نیسان بصورت برگشته از لیز خرید، خرید از مردم و یا دیلر بصورت دست دوم اشتباهه. البته نظر منه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان