کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: ازدواج با ایرانی یا آمریکای
با ایرانی
49.46%
46 49.46%
با آمریکای
50.54%
47 50.54%
مجموع 93 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با ایرانی یا آمریکایی؟
با هر کی‌ که می‌خواهید ازدواج کنید. مخصوصا در آمریکا مواظب باشید ، الکلی‌ یا سیگاری نباشه.اگر خودتان سیگاری هستید در مورد سیگار شاید سخت نگیرید, ولی‌ در مورد الکل بسیار حساس باشید. بیشتر الکلی‌‌ها در آمریکا از ژّن است.بیشتر جوانان از سنین دبیرستان معتاد به الکل میشوند. اگر از خانواده خوبی‌ باشند ، خانواده حمایت می‌کنه و آنها از اعتیاد خارج میشوند ولی‌ بعضی‌‌ها چون خانواده درست و حسابی‌ ندارند در همان اعتیادشان باقی‌ میماند تا الکل تمام بدن و کبد و مغزشون را از بین ببره. در مورد مواد مخدر هم که حتما خودت حواستون است.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، pari pariaaa ، فرنا ، msar ، r.bazargan
(2013-12-14 ساعت 05:31)mazlom khanom نوشته:  با هر کی‌ که می‌خواهید ازدواج کنید. مخصوصا در آمریکا مواظب باشید ، الکلی‌ یا سیگاری نباشه.اگر خودتان سیگاری هستید در مورد سیگار شاید سخت نگیرید, ولی‌ در مورد الکل بسیار حساس باشید. بیشتر الکلی‌‌ها در آمریکا از ژّن است.بیشتر جوانان از سنین دبیرستان معتاد به الکل میشوند. اگر از خانواده خوبی‌ باشند ، خانواده حمایت می‌کنه و آنها از اعتیاد خارج میشوند ولی‌ بعضی‌‌ها چون خانواده درست و حسابی‌ ندارند در همان اعتیادشان باقی‌ میماند تا الکل تمام بدن و کبد و مغزشون را از بین ببره. در مورد مواد مخدر هم که حتما خودت حواستون است.
ممنون
بله باید مراقب بود.
قبل دوستی این آقا منم کاملا می ترسیدم. ولی ایشون نه سیگار میکشه، نه الکل مصرف میکنه(غیر از تو عروسی ها)، نه حتی مثل تصور ما از اونها، اهل ببخشید روابط جنسی آزاده! کسی که نزدیکی به خدا مهمترین هدف زندگیشه! و حتی خودش از همین خطرات میگه.
اینا رو نگفتم که مسائل شخصی مو ابراز کنم، خواستم به کسایی که تو ذهتنشون سوال دارن بگم گاهی همونجا هم آدمهایی هستن که ارزشهای ما رو دارن و به "سلامت" همه جانبه اهمیت میدن.
البته ترس از آدم محافظت میکنه، و طبیعی و خوبه!
به هر حال خیلی ممنون.
ولی منو ترسوندین.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
به نظر من ملیت در ازدواج هیچ تاثیری نداره تنها چیزی که تعیین کننده است و رمز تداوم یک رابطه زناشوییه عشقه!
هیچ فرقی نمیکنه زنت سیاه باشه یا سفید ، عرب باشه یا عجم ، زشت باشه یا زیبا فقط باید عاشق زنت (مردت) باشی!
پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar ، nora-nora ، shahab2000 ، inanna ، Danoosh
(2011-06-11 ساعت 15:03)khabaloo نوشته:  خوب دوستان همه چی قدم به قدم هستش اول شما باید ببینی که اصلا با دختر آمریکایی میتونی سر کنی که بعدا ازدواج کنین یا نه؟!
اون خانومی که کتک میخوره و طلاق هم نمیگیره احتمالا بابا مامان پسره یه روز رفتن پسند کردن بعد به پسرشون گفتن : پسر گلم دختر فانوس خانوم رو یادته و ,,,
خلاصه منظورم اینه که از اساس این 2 مورد باهم متفاوت هستن، بنده هم با دختر ایرانی بودم هم آمریکایی نکته خیلی جالبی که اینجا با اجازه همه دختر خانومای گل ایرانی میخوام بگم امیدوارم به کسی برنخوره اینه که : دخترهای ابرو کمون ایران زمین معمولا یه سری مخفی کاری خاص خودشون رو دارن، شاید به خاطر شرایط ایران امروز یا هر دلیل دیگه ای البته من کلی میگم همیشه استثنا وجود داره، و از این طرف هم ما مرد های ایرانی دوست داریم دروغ بشنویم یعنی این که اگه یه دختر بنده خدایی بیاد و از رابطه قبلیش با یه پسر دیگه برامون بگه به جای این که راست گو بودنش رو تحسین کنیم، خود به خود تا حد ممکن شانس ازدواج با اون دختر رو میاریم پایین به قول معروف کرکره هارو میکشیم پایین
اما در مورد دخترای آمریکا زمین کافیه ازش بپرسی و همه چیرو بهت میگه حالا دلت خواست میتونی سرتو بکوبی به دیوار
خلاصه فهم و برداشت از زندگی در این 2 جامعه کاملا متفاوت هست
موضوع های دیگه ای جدا از اختلاف فرهنگی مثل اختلاف مذهبی هم هست حالا خیلیا درمیان که ما برامون مهم نیست، می دونم عزیزم اما فقط شما نیستی، مثلا مادر دوست دختر من همیشه به چشم یه کافر دشمن حضرت مسیح به من نگاه می کرد چون مذهبی بود، خیلی از ماها فکر میکنیم که از خیلی چیزها مثل تعصبات مذهبی و اینا گذشتیم اما اینجا بحث 2 جامعه مختلف هست ممکنه هیچوقت جامعه میزبان شما رو اون طوری که هستی قبول نکنه
در مورد آمار طلاق و اینها متاسفانه دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن اینجوریا نیست شما رو به گفته های آقای دکتر فرهنگ هلاکویی ارجاع میدم برین گوش کنین و خودتون قضاوت کنین
همیشه سعی کنین چیزایی مثل فلانی گفت و تو فلان فیلم فلان اتفاق افتاد و بزارین کنار اگه میخواین آمار درست دستتون بیاد این آمار ها هر سال توسط خود دولت آمریکا منتشر میشه اینجا بنده مورد خاصی رو ذکر نمیکنم چون دقیقا آمارهارو به خاطر ندارم
چیزی که خاطرم هست اینه که دوستان ایرانی مقیم آمریکا (البته منهای هموطنان ارمنی) آمار طلاقشون بیشتر از آمریکایی ها بود
دلیلش به نظر شخصی من بحران های هویت و غیره و ذلک میتونه باشه که یک ایرانی دور از وطن باهاش روبرو میشه
خلاصه عزیز در این موارد کلی گویی به جایی نمیرسونه مارو
خیلی وقت ها هم درک ما پسرهای ایرانی از رابطه و ازدواج عرصه رو بر یه دختر غیر ایرانی تنگ میکنه
چیزایی مثل غیرت و شکاک و بدبین بودن و اینها، همین مساله ای که شما مطرح کردین نشون دهنده یه ترس مخفیه که همیشه فکر کنی شریک زندگیت یا دوست دخترت ممکنه فردا که آفتاب بزنه دیگه دوست نداشنه باشه که حتما رو رابطه شما تاثیر میذاره بدون اینکه متوجه باشی، مساله ای که برای خود من به وجود اومد
حالا عزیز سوال من اینه : کسی که دیگه دوست نداره چرا باید بمونه اصلا ؟ چرا ما باید از رفتنش ناراحت شیم؟ به نظر من دختر غیر ایرانی ای که بهت بگه اقا من دیگه احساسی بهت ندارم و بره بارها بهتر از یه دختر گل ایرانی هست که باهات بمونه و ازت متنفر باشه

با درود به دوستان
مطالب این دوستمون تقریبا کامل بود.
فقط خواستم چند نکته رو اضافه کنم، من با تمام احترامی که برای خانم های ایرانی قائل هستم می تونم بگم که دختر های ایرانی نه تنها با امریکایی ها بلکه با تمام دختر های خارجی تفاوت دارند، تعریف از خود نباشه من با دختر هایی از کلمبیا، شیلی، ژاپن، چین، کره،پرو،تایلند، رومانی،روس و امریکا دوست بودم!
یه تار موی اونها رو با 100 تا دختر ایرانی عوض نمی کنم چون اکثر دختر ایرانی ها افاده ایی، از دماغ فیل افتاده،مغرور،آب زیر کاه هستند و فکر می کنند آسمون سوراخ شده و تنها اینا ار آسمون افتادند پایین( حالا اگه خوشگل باشند در حد لالیگا اشکال نداره ولی فکر کنم خیلی وقته خودشون رو بدون آرایش جلوی آینه ندیدند!) خدا هم نکنه که بیان خارج ،دیگه هیچ خدایی رو بنده نیستند و تا یه کم از قانون سر در بیارند پوست شوهر رو کنده و سریع طلاق رو میگیرند تا راحتتر باشند( البته نه همه اما اکثرا)خیلی ها رو دیدم که این طوری سرنوشتشون رقم خورده، خلاصه زود جو کیر میشند.
می دونم که الان یه سری ها ناراحت شده و شروع به توهین می کنند اما نظر من همونیهست که گفتم.
به امید عوض شدن بعضی از دختران ایرانی در جهت متواضع بودن، احترام به شوهر و صادق بودن با او در هر شرایط.
پاسخ
تشکر کنندگان: GreenRoad ، shahab2000 ، msar ، nora-nora ، peyman b ، Ariya
(2012-04-06 ساعت 18:12)m9780 نوشته:  سلام
من خودم به شخصه ترجیح میدم با یک ایرانی ازدواج کنم.
حالا ایرانی ساکن آمریکا یا ایرانی که تازه وارد شده یا حتی ایرانی خارج از آمریکا هست!!!
دلیلم هم هیچ ربطی به اون موضوع گذشت مادران ایرانی و ... نیست دلیلم فرهنگه! دلیلم یه نقطه مشترک و اون هم ایرانی بودن هست و همین طور اگه قرار باشه بچه دار بشیم(ببین تا کجاش رو فکر کردم :d ) ترجیح میدم یه ایرانی اصیل باشه ازیک پدر و مادر ایرانی Smile
با قسمت آخر موضوع که یک ایرانی اصیل باشه مخالفم،چون من هم همین طور فکر می کردم اما یه خارجی بهم گفت که چه خبره.ما هم نژاد اصیل ندارم.فقط و فقط زرتشتی ها اصیل هستند!
هیچ به نژاد هایی که در ایران میکس شدند دقت کردید.از یه طرف عربا در جنوب، روس ها در مازندران وگیلان، ترک ها در سمت آذربایجان، بلوچ های پاکی در بلوچستان، پس حرف شما کاملا اشتباه است!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، msar ، Danoosh
سلام
والا من دنبال ازدواج هستم اينجا ولى به دخترهاى اينجا اعتماد كرد.
پاسخ
سلام دوستان. یه سوال ازتون دارم که پرسیدنش برام سخته. من با همسرم مدتی است امدیم امریکا . اما متاسفانه مشکلاتی که قبلا داشتیم با هم بدتر شده. سرانجام تصمیم گرفتم متاسفانه ازش جدا بشم . " به قول شهاب حسینی یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است." اما نمی دونم با توجه به اینکه ما با قوانین ایران ازدواج کردیم اینجا چه جوری می تونیم اینکارو انجام بدیم. اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره خواهش می کنم منو راهنمایی کنه . با نهایت تشکر از توجه تون
پاسخ
ازدواج با یک آمریکایی رو ترجیه میدم. ولی متاسفانه در دسترسم نیستن
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی از مطالب جالبتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر من هرچی باشه دختر امریکایی صداقتش بیشتره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-28 ساعت 03:41)dosalonimame نوشته:  به نظر من هرچی باشه دختر آمریکایی صداقتش بیشتره.

هرچه فرهنگ نزديك تَر زندگي بهتر
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، ed2008
کلاً امریکایی و ایرانی نداره آدم باس خودش آدام باشه. من کلاً ترجیح میدم ایرانی باشه هرچند رو مخن ولی خیلی فاکتورهای مهم دیگه رو دارن. البته اگر امریکایی باشه و ناسیونالیس نباشه که یه ذره سخت چیدا میشه اونم خوبه
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-03-07 ساعت 03:10)georgia1 نوشته:  
(2011-06-11 ساعت 15:03)khabaloo نوشته:  خوب دوستان همه چی قدم به قدم هستش اول شما باید ببینی که اصلا با دختر آمریکایی میتونی سر کنی که بعدا ازدواج کنین یا نه؟!
اون خانومی که کتک میخوره و طلاق هم نمیگیره احتمالا بابا مامان پسره یه روز رفتن پسند کردن بعد به پسرشون گفتن : پسر گلم دختر فانوس خانوم رو یادته و ,,,
خلاصه منظورم اینه که از اساس این ۲ مورد باهم متفاوت هستن، بنده هم با دختر ایرانی بودم هم آمریکایی نکته خیلی جالبی که اینجا با اجازه همه دختر خانومای گل ایرانی میخوام بگم امیدوارم به کسی برنخوره اینه که : دخترهای ابرو کمون ایران زمین معمولا یه سری مخفی کاری خاص خودشون رو دارن، شاید به خاطر شرایط ایران امروز یا هر دلیل دیگه ای البته من کلی میگم همیشه استثنا وجود داره، و از این طرف هم ما مرد های ایرانی دوست داریم دروغ بشنویم یعنی این که اگه یه دختر بنده خدایی بیاد و از رابطه قبلیش با یه پسر دیگه برامون بگه به جای این که راست گو بودنش رو تحسین کنیم، خود به خود تا حد ممکن شانس ازدواج با اون دختر رو میاریم پایین به قول معروف کرکره هارو میکشیم پایین
اما در مورد دخترای آمریکا زمین کافیه ازش بپرسی و همه چیرو بهت میگه حالا دلت خواست میتونی سرتو بکوبی به دیوار
خلاصه فهم و برداشت از زندگی در این ۲ جامعه کاملا متفاوت هست
موضوع های دیگه ای جدا از اختلاف فرهنگی مثل اختلاف مذهبی هم هست حالا خیلیا درمیان که ما برامون مهم نیست، می دونم عزیزم اما فقط شما نیستی، مثلا مادر دوست دختر من همیشه به چشم یه کافر دشمن حضرت مسیح به من نگاه می کرد چون مذهبی بود، خیلی از ماها فکر میکنیم که از خیلی چیزها مثل تعصبات مذهبی و اینا گذشتیم اما اینجا بحث ۲ جامعه مختلف هست ممکنه هیچوقت جامعه میزبان شما رو اون طوری که هستی قبول نکنه
در مورد آمار طلاق و اینها متاسفانه دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن اینجوریا نیست شما رو به گفته های آقای دکتر فرهنگ هلاکویی ارجاع میدم برین گوش کنین و خودتون قضاوت کنین
همیشه سعی کنین چیزایی مثل فلانی گفت و تو فلان فیلم فلان اتفاق افتاد و بزارین کنار اگه میخواین آمار درست دستتون بیاد این آمار ها هر سال توسط خود دولت آمریکا منتشر میشه اینجا بنده مورد خاصی رو ذکر نمیکنم چون دقیقا آمارهارو به خاطر ندارم
چیزی که خاطرم هست اینه که دوستان ایرانی مقیم آمریکا (البته منهای هموطنان ارمنی) آمار طلاقشون بیشتر از آمریکایی ها بود
دلیلش به نظر شخصی من بحران های هویت و غیره و ذلک میتونه باشه که یک ایرانی دور از وطن باهاش روبرو میشه
خلاصه عزیز در این موارد کلی گویی به جایی نمیرسونه مارو
خیلی وقت ها هم درک ما پسرهای ایرانی از رابطه و ازدواج عرصه رو بر یه دختر غیر ایرانی تنگ میکنه
چیزایی مثل غیرت و شکاک و بدبین بودن و اینها، همین مساله ای که شما مطرح کردین نشون دهنده یه ترس مخفیه که همیشه فکر کنی شریک زندگیت یا دوست دخترت ممکنه فردا که آفتاب بزنه دیگه دوست نداشنه باشه که حتما رو رابطه شما تاثیر میذاره بدون اینکه متوجه باشی، مساله ای که برای خود من به وجود اومد
حالا عزیز سوال من اینه : کسی که دیگه دوست نداره چرا باید بمونه اصلا ؟ چرا ما باید از رفتنش ناراحت شیم؟ به نظر من دختر غیر ایرانی ای که بهت بگه اقا من دیگه احساسی بهت ندارم و بره بارها بهتر از یه دختر گل ایرانی هست که باهات بمونه و ازت متنفر باشه

با درود به دوستان
مطالب این دوستمون تقریبا کامل بود.
فقط خواستم چند نکته رو اضافه کنم، من با تمام احترامی که برای خانم های ایرانی قائل هستم می تونم بگم که دختر های ایرانی نه تنها با آمریکایی ها بلکه با تمام دختر های خارجی تفاوت دارند، تعریف از خود نباشه من با دختر هایی از کلمبیا، شیلی، ژاپن، چین، کره،پرو،تایلند، رومانی،روس و آمریکا دوست بودم!
یه تار موی اونها رو با 100 تا دختر ایرانی عوض نمی کنم چون اکثر دختر ایرانی ها افاده ایی، از دماغ فیل افتاده،مغرور،آب زیر کاه هستند و فکر می کنند آسمون سوراخ شده و تنها اینا ار آسمون افتادند پایین( حالا اگه خوشگل باشند در حد لالیگا اشکال نداره ولی فکر کنم خیلی وقته خودشون رو بدون آرایش جلوی آینه ندیدند!) خدا هم نکنه که بیان خارج ،دیگه هیچ خدایی رو بنده نیستند و تا یه کم از قانون سر در بیارند پوست شوهر رو کنده و سریع طلاق رو میگیرند تا راحتتر باشند( البته نه همه اما اکثرا)خیلی ها رو دیدم که این طوری سرنوشتشون رقم خورده، خلاصه زود جو *** میشند.
می دونم که الان یه سری ها ناراحت شده و شروع به توهین می کنند اما نظر من همونیهست که گفتم.
به امید عوض شدن بعضی از دختران ایرانی در جهت متواضع بودن، احترام به شوهر و صادق بودن با او در هر شرایط.

ماشااله به رکورد شما
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود خدمت همه دوستان من پست هایی از برخی از دوستان دیدیم که با حقایقی که تو آمریکا دیدم اختلاف فاحشی داره و لازم دیدم که تجربه خودم رو با شما به اشتراک بگزارم. دوستی که فرموده بود چون single mom آمارش بالاست و نتیجه گیری کرده بود آمار طلاق تو آمریکا بالاست، این درست نیست. بیش از 95% این به اصطلاح single mom ها دخترانی هستند از خانوادهایی با سطح اجتماعی متوسط به پایین که از دوست پسرهای خود بچه دار شدند و اعتقادات مذهبی آنها (مخصوصا کسانی که از آمریکای لاتین هستند) باعث شده بچه رو نگه دارند و single mom بودن رو بجون بخرند.
از همه خانم ها و آقایون هم برادرانه درخواست می کنم بجای توهین بهم کمی منطقی فکر کنید. نداشتن شعور اجتماعی، عدم ثبات اخلاقی، هوسرانی و تنوع طلبی و ... نه به جنسیت بستگی داره نه به ملیت. آقایونی که باور دارند دختران غیر ایرانی بهتر از دختران ایرانی هستند باور بفرمایید بالای 70% کسانی هستند که تونستند با خالیبندی مخ دختر خارجی رو بزنند ولی چون دستشون برای ایرانیه رو بوده از اون بدتر تو دنیا نیست. هر چند متاسفانه دختران ایرانی زیادی رو می شناسم که مدتی ساکن یک شهر بودند و تقریبا کسی نمونده تو اون شهر که به هر شکلی درستش نکرده باشند و بعد رفتند تو یک شهر دیگه با نقش مریم مقدس دوباره روز از نو!
دوستان من حالا که دست تقدیر من و شما رو به این سرزمین رسونده بیاییم از آنچه که ما رو مجبور به ترک وطن کرد دوری کنیم. دروغ نگیم، خیانت نکنیم به بقیه بچشم نردبان نگاه نکنیم و از محبت اطرافیان سو استفاده نکنیم و ... که اگر این موارد رو رعایت بکنیم روزی بودن با یک پسر یا دختر ایرانی برای هر کسی آرزو باشه. الان که متاسفانه اوضاع از دو طرف خیلی خرابه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، tamoko89 ، moonwalk
یکی از دوستانم که از طریق ویزای دانشجویی با خانمش به آمریکا رفته بود میگفت هنوز یک هفته نبود که رسیده بودم که خانمم با یک سیاه آمریکایی دوست میشه و طلاقش رو میگیره و میره با اون
این رو قبول کنیم بعضی از ما ایرانیا (فرقی نداره دختر یا پسر) دیگه مرام و معرفت نداریم
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ARSHIN007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان