کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا
اگر کسی می دونه کدوم دانشگاهها پذیرش می ده راهنمایی کنه tnx
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
باسلام مجتبی 31ساله مجرد /درمورد شرایط تحصیل دررشته مدیریت مالی شرایط کارواقامت درکاناداسوال داشتم .راهنمائی بفرمایید.ضمنا9سال سابقه کاردربانک ملی دارم مهاجرت [/color][/u]
پاسخ
(2010-07-02 ساعت 15:19)d.mojtaba نوشته:  باسلام مجتبی 31ساله مجرد /درمورد شرایط تحصیل دررشته مدیریت مالی شرایط کارواقامت درکاناداسوال داشتم .راهنمائی بفرمایید.ضمنا9سال سابقه کاردربانک ملی دارم مهاجرت [/color][/u]
پاسخ
سلام

کسی میتونه اطلاعاتی یا پیشنهاداتی بده در مورد دانشگاهای معتبر کانادا برای تحصیل در مقطع دکتری در حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر ؟ همچنین چگونگی اقدام و اخذ بورسیه؟

با تشکر
پاسخ
سلام دوستان
من معدل لیسانسم 14.97 از دانشگاه سراسری زنجان روزانه در رشته الکترونیک
و ielts:6.5
آیامیتونم از یک دانشگاه متوسط کانادا برای برق-مخابرات پذیرش بگیرم؟
میتونم برای دوسال از پس هزینش بربیام.

واقعا اگر کسی مطمئن که میشه ؟
که شروع کنم برای گرفتن ترجمه و دیگه مسائل

اگر میشه میتونید اسم چند تا دانشگاه رو بگید
یک دنیا ممنون

یک ایمیل از استادم دریافت کردم که گفت دوستش که در آلمان بوده گفته معدلم کمه
پاسخ
من به اندازه دانش خودم جوابتون رو می دم
کانادا که فقط یه دانشگاه نداره که واسه اون کم باشه
تجربه یکی از دوستان من این بود که با لیسانس دانشگاه آزاد
و معدل 15 و خورده ای(زیر نیم) در رشته کامپیوتر از دانشگاه
واترلو پذیرش گرفته ، نمره ی آیلتس هم اگه اشتباه نکنم 7
گرفت
اسم چند تا داشنگاه هم اینا هست :
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک‌گیل
دانشگاه وینی‌پگ
دانشگاه یورک

تو گوگل سرچ کنی لیست کاملش میاد
در ضمن این خودتون دارین می گین دوست استادتون
از آلمان گفته .......
ایشون تو آلمان از کانادا چه خبر داره !!! شاید هم داشته باشه
ولی شما نباید فقط روی حرف مردم عمل کنی خودتم دست به کار
شو، فقط چون پروسه نسبتا راحتی هست گرفتن پذیرش بهتره اطلاعاتت رو در این
زمینه زیاد کنی و خودم اقدام کنی چون وکیل هیچ کار به خصوصی انجام نمیده
تازه گرفتن ویزا رو هم تضمین نمی کنه و اگه یه وقت خدایی نکرده رد کنن درخواستت
رو دیگه حداقل خیالت راحته 4-5 میلیون پول بی زبونت رو تو جوب نریختی واسه وکیل !!!
موفق باشی
شماره کیس: ؟؟؟201
دریافت نامه قبولی: این جمعه که نیومد !! Big Grin
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

تو دنیا نزدیک 550 میلیون سلاح گرم هست یعنی به ازای هر 12 نفر یک
سلاح وجود داره حالا سوال اینه که ما اون 11 تای دیگه رو چه جوری مسلح کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: majidazimi ، msar ، maral-map
سلام.
اين دانشگاه هايي كه دوستمون گفتن دانشگاه هاي خوب كانادا هستند كه انقدر متقاضي با معدل بالا و مقاله دارند كه گرفتن حتي پذيرش براي شما نزديك صفر هست.البته شرمنده كه رك گفتم.قصد نا اميد كردن نداشتم.
كلا دانشگاه هاي كانادا معدل ليسانس خيلي مهمه براشون.من حتي تو سايت چندتا از دانشگاه هاي كانادا ديدم كه صريحا نوشته" معدل دانشجويان ايراني بايد بالاي 16 باشه تا مورد بررسي قرار بگيره"
بايد در كاره .پس اون دانشگاه هايي كه جناب zero گفتن رو بي خيال شين.
دو راه بهتون پيشنهد مي كنم و با توجه به اينكه ميگين نمره زبان تقريبا خوبي دارين مي تونين بخونين سايت رو.
1-اينكه برين تو سايت وزارت علوم و دانشگاه هاي گروه 2رو مورد بررسي قرار بدين و ببينين كه چه مدارك يا حداقل هايي رو مي خوان
2-كه بهتره اينه كه برين تو سايت رنكينگ هاي دانشگاه ها و مثلا دانشگاه هاي رنك 20يا 30 به بعد كانادا رو بررسي كنين ببينين شايد اين معدل رو قبول كنن.
اما شما با اين معدل مي تونين از اسكانديناوي پذيرش بگيرين كه اگر من جاتون بودم حتما همين كارو مي كردم.چون مشكل ويزا نداشتم
پاسخ
تشکر کنندگان: mahsa-z ، majidazimi ، msar ، maral-map
منم مطالب جناب hassanrouhi را تائید میکنم + اینکه ازونجاییکه میگید میتونید هزینه اش رو خودتون بدید شاید سوئد گزینه خوبی باشه براتون یا مثلا فنلاند
پستتون را 2 بار تکرار کردین من جای دیگه ای هم براتون جواب گذاشتم
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahsa-z ، majidazimi ، msar
(2010-08-24 ساعت 22:24)majidazimi نوشته:  سلام دوستان
من معدل لیسانسم 14.97 از دانشگاه سراسری زنجان روزانه در رشته الکترونیک
و ielts:6.5
آیامیتونم از یک دانشگاه متوسط کانادا برای برق-مخابرات پذیرش بگیرم؟
میتونم برای دوسال از پس هزینش بربیام.

واقعا اگر کسی مطمئن که میشه ؟
که شروع کنم برای گرفتن ترجمه و دیگه مسائل

اگر میشه میتونید اسم چند تا دانشگاه رو بگید
یک دنیا ممنون

یک ایمیل از استادم دریافت کردم که گفت دوستش که در آلمان بوده گفته معدلم کمه

سلام دوست عزیز من برای شما می توانم یک دانشگاه پیدا کنم اما نمی دونم
به کارشنسی ارشد هم پذیرش بدن اما امتحانش ضرر نداره با من در ارتباط باش hamid.silent_71@yahoo.com
دانشگاه waterloo و دوست داری؟
پاسخ
تشکر کنندگان: majidazimi ، msar
سلام ,

من 19 سالم هست و در حال حاظر مشغول تحصیل در دانشگاه آمریکایی در دوبی هستم. بنا به مسایلی مثل مشکلات مهاجرتی امارات و همچنین چندان معتبر نبودن مدرک دانشگاه آمریکایی و از اون جایی که بنده در حال حاضر مشمول خدمت سربازی هستم, تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل و مهاجرت به فکر امتحان شانس خودم در یک کشور اینگلیسی زبان دیگری باشم. مایل به ادامه تحصیل در کشور کانادا هستم و ترجیحا در شهر تورنتو یا اطراف آن.

مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و در رشته و یا رشته های مرتبط با Business , Marketing , Management

هستم.

مدرک دیپلم با معدل 14,25 و همچنین پیش دانشگاهی با معدل 15,91 دارم
و نمره ی تافل IBT هم 93 هست و تا 2 سال دیگر هم اعتبار دارد.

سوال من از شما بزرگان این هست که آیا دانشگایی وجود داره که با توجه به شرایط فوق به من پذیرش بدهد ؟؟ اگر خیر - ممنون میشم از پیشنهاد های شما استفاده کنم و اگر آری - چه دانشگاهی ؟

مشکل هزینه های دانشگاه هم ندارم.. و اینکه ترجیحا دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم زکر کنید.

با سپاس فراوان از شما ,
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
سلام
در مورد گرفتن بورسیه، باید یکی یکی با هر کدوم از دانشگاه های کانادا با ایمیل مکاتبه کنین، به این شکل که به سایت مورد نظر میرین و دپارتمان مربوطه رو پیدا می کنین و بعد میرین به قسمت اطلاعات تماس که اسم و ایمیل اعضای دپارتمان رو نوشته و بهشون ایمیل میزنین و همه ی شرایط خودتون رو می گین.
در مورد دانشگاه های معتبر، لیست دانشگاه های معتبر و غیر معتبر کانادا از طرف وزارت علوم منتشر شده. در حال حاضر کانادا 32 دانشگاه و مرکز آموزشی درجه 1 (عالی)، 44 دانشگاه و مرکز آموزشی درجه 2 (خوب) و 4 دانشگاه غیر معتبر داره.
لیست منتشر شده:
معرفي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كانادا :
الف( دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كانادا، گروه يك )ممتاز).
1- University of Alberta
2- The University of British Columbia
3- The University of Calgary
4- Carleton University
5- Concordia University
6- Dalhousie University (Technical University of Nova Scotia)
7- Ecole Polytechnic (University of Montreal)
8- University of Guelph
9- Laval University
10- McGill University
11- McMaster University
12-The University of Manitoba
13- Memorial University of Newfoundland
14- Montreal School of Higher Commercial Studies
15- University of Montreal
16- University of New Brunswick
17- The Ontario Institute for Studies in Education
18- University of Ottawa
19- Institute Armand Frappier, University of Quebec
20- National Institute of Scientific Research, University of Quebec
21- Queens University at Kingston
22- The University of Regina
23- University of Saskatchewan
24- University of Sherbrooke
25- Simon Fraser University
26- University of Toronto
27- University of Victoria
28- University of Waterloo
29-The University of Western Ontario
30- University of Windsor
31- York University
32- University of Quebec en Outaouais (Universite du Quebec en Outaouais)
ب) دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كانادا، گروه دو (خوب.(
مدارك اخذ شده از دانشگاههاي گروه دو كانادا نيز ارزشيابي ميشود، ولي ترجيحاً تحصيل در دوره دكترا در دانشگاههاي گروه يك (ممتاز) توصيه ميشود.
1- Acadia University
2- Athabasca University
3- Augustana University College
4- Bishops University
5- Brandon University
6- Brock University
7- University College of Cape Breton (UCCB)
8- The Kings University College
9- University of Kings College
10- Lakehead University
11- Laurentian University of Sudbury
12- The University of Lethbridge
13- University of Moncton
14- Mount Allison University
15- Mount Saint Vincent University
16- Nipissing University
17- Nova Scotia Agricultural College
18- University of Prince Edward Island
19- University of Quebec
20- National School of Public Administration, University of Quebec
21- School of Higher Technology, University of Quebec
22- Tele - University, University of Quebec
23- University of Quebec, Abitibi - Temiscamingue
24- University of Quebec at Chicoutimi
25- University of Quebec at Hull
26- University of Quebec at Montreal
27- University of Quebec at Rimouski
28- University of Quebec at Trosi - Rivieres
29- Ryerson University
30- Saint - Anne University
31- University College of Saint - Boniface
32- St. Francis Xavier University
33- The University of St. Jeromes College
34- Saint Marys University
35- Saint Paul University
36- St. Thomas University
37- University of Sudbury
38- University of St. Michaels College
39- Trent University
40- University of Trinity College
41- Trinity Western University
42- Victoria University
43- Wilfrid Laurier University
44- The University of Winnipeg
معرفيدانشگاهها و مراكز آموزشعالينا معتبر در كشور کانادا
کليه مدارک صادره از دانشگاه های ذيل غير قابل بررسی و ارزشيابی است:
1- East York University
2- University of Melviz
3- Canadian House of Wisdom University
4- University Canada West
چنانچه نام دانشگاه يا موسسه ای در فهرست دانشگاه ها و موسسات اعلام شده (اعم از معتبر و غير معتبر) منعکس نشده باشد، متقاضی می بايست اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان استعلام نمايد.

در ضمن پایان نامه ی خوب، مقاله ی خوب، نمرات بالا، تحقیق و یا اختراع به شما در گرفتن پذیرش و بورسیه بسیار کمک می کنه.
در ضمن در گروه یاهو irancanada2003 با بیش تر از 3000 عضو، هر روز در مورد تمام مسائل مربوط به تحصیل و زندگی در کانادا بحث میشه. بهتره در این گروه عضو بشین:
http://groups.yahoo.com/group/irancanada2003

با آرزوی بهترین ها برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maral-map
من هم دانش آموز پیش دانشگاهی هستم و دارم واسه گرفتن پذیرش اقدام می کنم.گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس سخت تره ولی نشد نداره ...
فقط این رو با اطمینان بگم که بعضی از دانشگاه های کانادا مدرک پیش دانشگاهی رو هم میخوان (از جمله دانشگاه گوئلف) و ممکنه دانشگاه با دانشگاه فرق داشته باشه. لذا حتماً دوره ی پیش دانشگاهی رو باید گذروند و آیلتس یا تافل رو هم گرفت ...
پاسخ
سلام
با معدل 15 لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد از کدام دانشگاه میتوان پذیرش گرفت
مدرک زبان ندارم
پاسخ
کانادا دومین کشور پهناور جهان با جمعیتی حدود 30 میلیون نفر , سی و پنجمین کشور پر جمعیت جهان است . این کشور از سوی سازمان ملل متحد برای چندمین سال متوالی رتبه اول را بعنوان بهترین کشور دنیا برای زندگی کسب کرده است. علاوه بر زیبایی و محیط زیست سالم، کانادا به جهت داشتن فرهنگهای مختلف قومی و نژادی و برخورد یکسان همه آنها از حقوق و آزادی ها به خود می بالد . چرا که تنها یک دموکراسی با ثبات ، توانایی ارائه چنین حقوقی را داراست.

علاوه بر استاندارد بالای سطح زندگی در کانادا ، برخورداری از امنیت حتی در مراکز بزرگ شهری، خدمات پزشکی عمومی و رایگان ، سیستم بانکی بسیار منظم، آموزش و پرورش و تحصیلات دانشگاهی مدرن و همچنین فرصت طلایی جهت ایجاد بیزینس های موفق باعث شده که این کشور همواره خواستگاه مهاجرین بوده و باشد.

۱.۱. اقامت دائمی چیست؟

وقتی كه مردم برای مهاجرت به كانادا اقدام می كنند، در واقع آنها برای ویزای اقامت دائم تقاضا كرده اند. اقامت دائم، یعنی وضعیت و شرایطی كه به مهاجر اجازه اقامت قانونی و زندگی در هر كجای كانادا را میدهد. ویزای اقامت دائم، مدرك یا سندی است كه به شخص اجازه زندگی و كار در هر جای كانادا را میدهد. این مدرك با قبول چند مسئولیت ارائه میشود، در صورتیكه دارندة آن برای مدتی طولانی در كشور نباشد قابل فسخ است و همچنین در صورت ارتكاب جرم یا جنایت این مدرك فاقد اعتبار خواهد بود. شخصی كه مقیم دائم كانادا است بعد از گذشت ۳ سال می تواند برای شهروندی یا تابعیت كانادا اقدام كند.

۱.۲. روشهای تقاضای اقامت دائمی کدام است؟

اقامت دائم به سه دسته تقسیم میشود كه میتوان به ترتیب زیر خلاصه كرد:

* کارگران ماهر / متخصصین: کارگران ماهر و متخصصین بر اساس مجموعه ای از عوامل ارزیابی میشوند که روش امتیازدهی میباشد و برای نشان دادن احتمال موفقیت اقتصادی در كانادا طراحی شده است.

* مهاجرین تجاری: سرمایه گذاران، بازرگانان و افراد با شغلهای آزاد هستند، كه به مفهوم كلی براساس توانائی برای ایجاد كارهای بازرگانی، فرهنگی، هنری، ورزشی و كشاورزی در كانادا انتخاب میشوند.
* طبقه خانوادگی: در بعضی از شرایط، به شهروندان كانادا و مقیمان دائم حق تحت تكفل قرار دادن خویشاوندان نزدیك را میدهند.

یك فرد خارجی كه خواهان اقامت در مونترال و یا دیگر شهرهای ایالت كبك باشد، باید برای گواهی اگزینش كبك اقدام كند.

۱.۳. من باید كجا تقاضانامه خود را تسلیم نمایم؟

تقاضا كنندگان باید تقاضا نامه های خویش را به ادارة مهاجرت مسئول کشور متبوع خود ارائه دهند. کسانی که مقیم كشوری به غیر از زادگاه خود هستند، به شرط این که شخص حداقل به مدت یكسال اقامت داشته باشد نیز مورد قبول است. هر ادارة صدور ویزا ، صلاحیت بررسی درستی مدارك كشورهای منطقه خود را دارد.

حتی اگر در كشور شما اداره صدور ویزای كانادا موجود نباشد، به هر صورت یکی از دفاتر ویزا مسئول کشور شما میباشد. برای مثال : اداره صدور ویزای كانادا در دمشق واقع در سوریه، تنها مسئول تقاضا نامه های افراد سوریه ای نمی باشد، بلكه جوابگوی تمامی تقاضا نامه هائی از كشورهای دیگر مانند ایران و بسیاری از كشورهای دیگر نیز هست.
متقاضیان اقامت تجاری بایستی تقاضا نامه هایشان را به یكی از ۹ ادارة صدور ویزای تعیین شده كه برای ارزشیابی و بررسی اینگونه مدارك در نظر گرفته شده اند، ارائه دهند.

اگر مقصد شما استان كبك است، باید تقاضا نامه ای برای ویزای اقامت كانادا و تقاضا نامه ای مبنی بر گزینش كبك به نمایندة كبك مسئول كشورتان ارائه دهید. این عملكرد ضروری می باشد زیرا كبك دارای اختیارات خاص برای انتخاب مهاجرانی كه قصد اقامت در این استان را دارند می باشد.

۱.۴. آیا من می توانم از دفتر مهاجرتی كه مسؤل منطقه مورد تقاضایم نیست تقاضای اقامت كنم؟

از اول ماه می ۲۰۰۳ ، متقاضیان بایستی تقاضا نامه هایشان را به اداره مسئول صدور ویزا كه برای تشخیص صلاحیت قانونی اقامت دائم ارائه دهند، و یا كشوری كه اقامتشان برای مدت یكسال تایید شده باشد.

۱.۵. چه كسانی را می توانم در فرم تقاضای خود وارد کنم؟

همسرتان و بچه های تحت تكفل شما می توانند بعنوان همراه در تقاضا نامه شما ثبت شوند. بچه ها (فرزندان) بایستی زیر سن ۲۲ سال باشند. اگر فرزندان شما بالای ۲۲ سال هستند، نباید از اتمام تحصیلاتشان بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد، همراهان تحت تكفل شما بایستی شرایط پزشكی و امنیتی لازم را داشته باشند. دیگر اعضای خانواه، از قبیل والدین شما، عموماً شامل تقاضا نامه شما نمی شوند ولی شما می توانید به عنوان خویشاوند درجه یك ، بعد از اقامت در كانادا تحت تكفل قرار دهید.
متقاضی (همراهان و فرزندان تحت تكفل ) نه تنها در زمان ارائه تقاضانامه بلكه در زمان تایید تقاضا نامه بایستی واجد شرایط باشند.

۱.۶. چه مداركی را كه بتوانند تقاضای مرا مورد حمایت و تأیید قرار دهند باید ارائه دهم؟

مدارك مربوطه معمولا شامل گواهی اشتغال به كار، فعالیتهای تجاری ، تحصیلات ، دارائی و ملك، مدارک شناسایی و تاییدیه امنیتی رسمی پلیس می شود. هر ادارة صدور ویزا در ارتباط با نوع تقاضا نامه مدارك مختلفی را درخواست میكند، به شما توصیه می كنیم كه بایك مشاور و كارشناس در این زمینه مشورت كنید و یا دفترچه راهنما را برای آگاهی بیشتر از اداره مهاجرت دریافت كنید.

۱.۷. مدارك مربوطه خود را چه زمانی باید تسلیم كنم؟

معمولاً تمامی مدارك مربوطه بایستی همزمان با تكمیل فرم تقاضا نامه و پرداخت هزینه دولتی ارائه شوند. ابتدا تقاضا نامه ها برای رفع نقص بررسی میشوند و حتی ممكن است گاهی مدارك و فایلهای ناقص بدون رسید، پس فرستاده شوند.

۱.۸. مدارك مربوطه من به چه زبانی باید باشد؟

تمامی مدارك مربوط به تمامی زبانهای غیر از انگلیسی و فرانسه بایستی به این دو زبان توسط مترجم رسمی ترجمه شوند.

۱.۹. چگونه باید بفهمم كه برای مهاجرت واجد شرایط هستم؟

برای متقاضیان مهارت كاری ، توصیه می كنیم كه فرم ارزشیابی را از طریق اینترنت تكمیل كرده و ارائه دهید تا صلاحیت شما برای مهاجرت به صورت رایگان ارزیابی شود.
برای اطلاعات بیشتر برای هر یك از روشهای مهاجرت لطفاً صفحات زیر را مطالعه كنید: کارگران ماهر, مهاجرین تجاری, طبقه خانوادگی.

۱.۱۰. آیا استانهای مختلف كانادا روشهای متفاوتی برای مهاجرت دارند؟

هدف از معرفی سیستم گزینش استانی برآورده كردن نیازهای مشخص مهاجرت در بخشهای ویژه كانادا می باشد. استانهائی كه چنین روشی که برنامه کاندیداتوری استانی نامیده میشود را استفاده می كنند، در جستجوی مهاجرانی با مهارتهای خاص هستند. به بعضی از استانها حق انتخاب یا معرفی كاندید هائی به قصد مهاجرت به استان مورد نظر را داده شده است.

استان كبك اختیارات خاصی برای انتخاب كاندیدای مهاجرت در این استان را دارد. این متقاضیان بر اساس شرایط استان کبک انتخاب میشوند و مشروط بر گذراندن معاینات پزشكی دولت فدرال و نداشتن سوء پیشینه هستند. این افراد همچنین ملزم به پرداخت هزینه ای برای رسیدگی بوسیله نمایندگی كبك می باشند. متقاضیان واجد شرایط دولت فدرال نیاز به متقاعد كردن و تاًمین شرایط كبك نیستند و برعکس.

بعضی استانها، حق معرفی كاندیدای مهاجرت را به دولت فدرال، دارا می باشند. گاهی بدون چنین معرفی ، شما قادر به اقامت در این استان هستید به شرطی كه شرایط گزینش فدرال را داشته باشید.

۱.۱۱. آیا احتیاج است كه مشاوری را برای ارائه تقاضای خود استخدام كنم؟

گرفتن مشاور برای كمك كردن در تكمیل تقاضا نامه مهاجرت الزامی نیست، به هر حال اگر شما تمایل به گرفتن مشاور مهاجرت دارید، باید بدانید كه تصمیم گیری برای چنین كاری بسیار مهم وجدی است. گرفتن یك مشاور حقوقی در امر مهاجرت به سه دلیل بسیار سودمند است. اول اینكه قانون مهاجرت یكی از پیچیده ترین بخشهای قانوی كانادا است، دوم، قانون مهاجرت كانادا همه روزه در حال تغییر می باشد و حفظ كردن آن حتی برای بسیاری از وكلا و متخصصین مهاجرت مشكل است. سوم، وكلای مهاجرت میتوانند به شما اطمینان میدهند كه تقاضا نامه شما بدون مشکل در دستگاه اداری دولتی در جریان قرار گیرد.

۱.۱۲. چگونه باید از خدمات مهاجرتی شرکت ITC را برای ارائه تقاضای خود استفاده نمایم؟

لطفاً شرایط خود را با پر كردن فرم ارزشیابی اینترنتی و یا با مشاوره با دفتر ما ارزیابی کنید. اگر شما مورد تایید یكی از روشهای اقامت دائم قرار بگیرید، میتوانید جهت انجام کارتان با شرکت ما قراردادی امضا کنید.

۱.۱۳. هزینه های تقاضا چقدر هستند؟

تمامی هزینه های دولتی ، بایستی به طور همزمان با ارائه تقاضا نامه اقامت دائم پرداخت شوند. دو نوع هزینه تقاضا نامه وجود دارد كه بایستی هنگام درخواست اقامت كانادا پرداخت شوند، هزینة رسیدگی به پرونده و هزینة حق اقامت دائم.
هزینه رسیدگی به پرونده قابل استرداد نیست و بایستی برای متقاضی اصلی و همسر همراه و فرزندان مستقل پرداخت شود. متقاضیانی كه مقصدشان استان كبك است بایستی هزینه ای اضافی به دولت كبك بپردازند.
بعد از پذیرفته شدن تقاضا نامه، متقاضیان بایستی هزینة اقامت دائم را پرداخت كنند(۹۷۵ دلار كانادا). این هزینه باید بوسیله متقاضی اصلی، همسر همراه و هریك از همراهان مستقل ۲۲ ساله و یا بالاتر پرداخت شود. این هزینه بایستی قبل از صدور ویزا در خارج از کانادا یا قبل از گرفتن اقامت دائم در كانادا پرداخت شود.

فهرست هزینه های دولتی

۱.۱۴. مصاحبه برای انتخاب مهاجر چیست و چگونه است؟

متقاضیانی که از طریق تخصصی اقدام میکنند برای اقامت دائم ممكن است ملزم به شركت در مصاحبه گزینش با یك افسر مهاجرت باشند، چنین مصاحبه هائی برای اطمینان حاصل كردن از صحیح و دقیق بودن اطلاعات تقاضا نامه می باشد.
این مصاحبه برای تایید صحت مدارك ، سنجش توانائی و تسلط به زبان (متقاضیان كبك) و برای كمك به متقاضیان جهت انتقال به كانادا می باشد.
اداره صدور ویزا ممكن است بعضی از متخصصین و متقاضیان خویشاوندی را بدون مصاحبه قبول کند كه بستگی به شرایط متقاضی، كیفیت مدارك مربوطه و قابلیتهای كلی متقاضی دارد. وجود احتمال لغو مصاحبه در اداره صدور ویزای مختلف متفاوت است. به ندرت یک متقاضی تجاری بدون مصاحبه قبول میشود.
لغو مصاحبه با صلاحدید افسر اداره مهاجرت انجام میشود.
نمونه سئوالهای مهاجرت: ( فدرال ) ، ( کبک )

۱.۱۵. مصاحبه امنیتی چیست؟

درصد كمی از متقاضیان مقید به ارزیابی امنیتی مانند سوابق جاسوسی، سیاسی یا تروریسم هستند. این مصاحبه معمولاً پس از مصاحبه گزینش انجام میشود و حتی ممكن است در صورت لغو مصاحبه گزینش هم صورت پذیرد.

۱.۱۶. آیا می توان كاری كرد كه مورد مصاحبه قرار نگیرم؟

تقاضا نامه های كامل ، شانس لغو مصاحبه را افزایش میدهد. به هر حال لغو مصاحبه با صلاحدید ادارة مهاجرت صورت می پذیرد. امكان درخواست لغو مصاحبه وجود ندارد. حتی اگر مصاحبه ای لغو شود، احتمال این هست که شما را برای مصاحبه ای دیگر احضار كنند، كه معمولاً برای اطمینان از اطلاعات داده شده صورت میگیرد.

۱.۱۷. روند مهاجرت چقدر طول می كشد؟

میانگین زمان جریان و رسیدگی به پرونده بستگی به منطقه داشته و متفاوت است. مدت زمان رسیدگی پروندة شما به هر علتی ، و بستگی به اداره صدور ویزا داشته و متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر از طول زمان بررسی به سایت اداره مهاجرت مسئول پرونده خود مراجعه کنید ( اگر در دسترس دارید).

۱.۱۸. آیا راهی برای سرعت بخشیدن به روند مهاجرت وجود دارد؟

هیچ راه جادوئی برای تسریع رسیدگی وجود ندارد. از وكلائی كه ادعا می كنند شما ویزا را سریعتر دریافت خواهید كرد و یا اینكه با مشاورة آنها از مزایای ویژه ای از دولت کانادا بهره مند خواهید شد، جداً پرهیز كنید. هیچ حق تقدم یا مزایای ویژه به پرونده متقاضی اقامت كه از کمک وکیل یا مشاور مهاجرت استفاده میکند، وجود ندارد.
شما می توانید بوسیله انجام این كارها به تسریع رسیدگی پرونده تان كمك كنید:

* اطمینان حاصل كنید كه تمامی اطلاعات لازم را در تقاضا نامه نوشته اید؛
* اداره صدور ویزا را از تغییر اطلاعات موجود در تقاضا نامه آگاه كنید؛
* از پرس و جو های غیر ضروری از اداره صدور ویزا خودداری كنید؛
* از خوانا و تمیز بودن كپی و مدارك ارائه شده اطمینان حاصل كنید؛
* تمامی مدارك ترجمه شده و تایید شده انگلیسی یا فرانسه ارائه دهید؛ و
* تقاضای خود را از کشوری که كه مقیم دائم یا شهروند آن هستید انجام دهید.

تقاضا نامة شما به تاًخیر می افتد اگر اداره صدور ویزا مجبور به طی مراحل بیشتری برای ارزیابی وضعیت شما شود. تقاضا نامة شما زمان بیشتری برای بررسی صرف خواهد كرد اگر:

* در تقاضا نامه شما مسائل امنیتی و جنائی وجود داشته باشد؛
* وضعیت خانوادگی شما به دلیل وجود مسائلی مشخص نباشد: مانند طلاق و یا مراحل فرزند خواندگی كه هنوز اتمام نرسیده باشد و یا مسئله حضانت فرزند كه حل نشده باشد؛ یا
* اداره صدور ویزا مجبور به مشاوره با ادارات دیگر در كانادا و یا كشورهای دیگر شود.

۱.۱۹. آیا می توانم در یك زمان واحد هم تقاضای اقامت دائم و هم تقاضای اقامت موقت را ارائه دهم؟

شما میتوانید با دو نیت مسافرت و مهاجرت اقدام كنید . اداره مهاجرت كانادا دو هدف شما را می پذیرد، اما شما باید رضایت اداره مهاجرت را جلب كنید كه شما یك مسافر یا گردشگر واقعی هستید و تمامی شرایط یك مسافر را دارید.
بعضی از مردم وارد خاك كانادا میشوند در صورتیكه تقاضا نامه اقامتشان تحت بررسی است و یا ممكن است در آینده قصد مهاجرت به كانادا را داشته باشند. شما بایستی مقام دولتی بررسی کننده را متقاعد كنید كه شما قصد یک مسافرت كوتاه مدت را دارید و صرفاً داشتن یك تقاضانامه اقامت دائم نباید مانع ورود شما شود.

۱.۲۰. مجوز كار و استخدام با روادید مهاجرت چه تفاوتی دارد؟

مجوز اشتغال به مسافر واجد شرایط امکان اقامت و كاركردن در كانادا برای مدت زمان كوتاه و محدود اعطا میکند، و معمولاً محدودیتهایی روی نوع ار مورد نظر اعمال میشود. داشتن این مجوز به خودی خود منجر به اقامت دائم نمیشود. بر خلاف این نوع اقامت، ویزای مهاجرت کانادا به دارنده آن اجازه زندگی و كار در هر جای كانادا را میدهد، و وی را از بسیاری از امتیازات یك شهروند كانادائی بهره مند میکند، و امکان تقاضا برای شهروندی كانادا، بعد از ۳ سال اقامت و تحت تكفل قراردادن اعضاء خانواده برای اقامت دائم را فراهم میکند.

۱.۲۱. آیا به محض اینكه مدارك اقامتم صادر شدند می توانم مقیم دائم كانادا شوم؟

خیر، شما زمانی مقیم دائم می شوید كه از مرز ورود كانادا با پاسپورت فعلی خود و ویزای اقامت دائم كانادا عبور كنید.

۱.۲۲. پس از اینكه روادید مهاجرت من صادر شد چه مدتی باید صبر كنم تا بتوانم وارد كانادا شوم؟

شما باید قبل از اتمام یا انقضاء تاریخ درج شده در ویزای اقامتتان وارد كانادا شوید. معمولاً این زمان یكسال پس از اتمام معاینات پزشكی كامل می باشد. البته ممكن است همیشه به این منوال نباشد، بنابراین به محض دریافت ویزای اقامت تاریخ خاتمه اعتبار ویزا را مورد بررسی قرار دهید.

۱.۲۳. آیا تاریخ انقضای روادید مهاجرت كانادای من قابل تمدید است؟

به عنوان یک قانون کلی، اعتبار ویزای اقامت دائم تمدید نمیشود. اگر قبل از تاریخ انقضاء موفق به رسیدن به خاك كانادا نشوید، در نتیجه باید تقاضا نامه ای جدید درخواست كنید.

۱.۲۴. آیا باید فقط در همانجایی كه در فرم تقاضانامه خود تعیین كرده ام اقامت كنم؟

عموماً دارنده ویزای اقامت كانادا مجاز به وارد شدن از هر یک از مرزهای كانادا می باشد.
البته این موضوع برای كبك به دلیل حق این استان برای انتخاب مهاجر صادق نمی باشد، حق انتخاب با مهاجران است. اگر درتقاضانامه اقامت دائم مقصد شما یكی از شهرهای كانادا غیر از كبك باشد، در این صورت ورود اولیه به كبك با مشكل مواجه خواهد شد. همینطور در صورتی كه مقصد مورد نظر شما كبك تعیین شده باشد ، از شما خواسته خواهد شد كه در كبك پیاده شوید.

۱.۲۵. آیا باید آزمایش پزشكی داشته باشم؟

تمامی مهاجران آتی كانادا ، ملزم به گذراندن معاینات پزشكی هستند، این معاینات و آزمایشات برای تشخیص و شناسایی وضعیت سلامتی مهاجران است كه احتمال دارد سلامتی عموم كانادائیها را به مخاطره بیندازد و یا هزینه ای سنگین برای سیستم و نظام بهداشتی كانادا تحمیل كند.
آزمایشات پیشنهاد شده در سراسر دنیا، بوسیله پزشكان منتخب انجام میشود. بدون توجه به اینكه درخواست به كدام اداره صدور ویزا ارائه شده است، خدمات هر كدام از پزشكان فوق قابل استفاده خواهد بود.
وابستگان غیر همراه نیازمند دادن آزمایشات پزشكی هستند، درست مثل وابستگان همراه. اگر یكی از غیر همراهان مستقل تمایل به آزمایشات پزشكی نداشته باشد، ممكن است از این مرحله معاف شود. به هر حال، اینگونه وابستگان غیر همراه، صلاحیت تحت تكفل قرار گرفتن را نخواهند داشت.

۱.۲۶. آیا در صورتیكه بیماری و یا اختلالی داشته باشم تقاضای من رد خواهد شد؟

هر پروندة پزشكی به تنهائی و جداگانی بررسی شده و تمامی تاریخچه و سوابق پزشكی شما مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. اگر بیماری شما ، سلامت كانادائیها را به مخاطره بیندازد و یا مخارج سنگینی را برای سیستم بهداشتی كانادا تحمیل كند، در نتیجه از نظر پزشكی غیر مجاز خواهید بود.

۱.۲۷. آیا می توانم پزشكی را برای معاینات خود انتخاب كنم؟

خیر، پزشكان مخصوص در همه جای دنیا وجود دارند، شما تنها با پزشكان مورد تایید سفارت كانادا می توانید ملاقات كنید.

۱.۲۸. آیا می توانید در مورد عدم سوء سابقه برای من توضیح دهید؟

گواهی عدم سوء پیشینه، سندی است كه تایید می كند شخص سابقة كیفری یا جنائی ندارد. تمامی متقاضیان بایستی این گواهی را از كشورهائی كه از سن ۱۸ سالگی برای مدت ۶ ماه یا بیشتر اقامت داشته اند تهیه كند. اگر پلیس كشوری از صدور این گواهی امتناع بورزد، متقاضی باید نامه ای مبتنی بر رد تقاضای پلیس برای صدور این برگه را از اداره پلیس آن كشور دریافت كند.
گواهی عدم سوء پیشینه بایستی با فرم تقاضا نامه و همراه با مدارك مربوطه و هزینة دولتی ارائه گردد.
ادارة صدور ویزا تنها نسخه اصلی گواهی عدم سوء پیشینه را قبول می كند. این برگه تنها ۶ ماه پس از صدور اعتبار دارد.

۱.۲۹. آیا گواهی عدم سوء سابقه همان كنترل سابقه است؟

خیر، كنترل سابقه متقاضی را مورد شناسائی قرار میدهد كه فرد در مسائل جاسوسی، سیاسی، یا تروریستی دست داشته یا بعنوان شخصی خطرناك برای كاناد محسوب میشود یا خیر.
كنترل سابقه با برگة سوء پیشینه رسمی پلیس متفاوت بوده و علاوه بر آن می باشد، كنترل سابقه توسط دولت كانادا و بدون دخالت متقاضی انجام میشود.

۱.۳۰. آیا وضعیت قانونی من در كشوری كه از آن تقاضای خود را ارائه می دهم مؤثر است؟

سیاست كانادا چشم پوشی از وضعیت فعلی متقاضی خارجی است.البته در زمینه ارتكاب جنایت غیر موجهی كه متقاضی آگاهانه مرتكب خلافی شده باشد و به آن اقرار كند، دولت كانادا اینگونه تقاضا نامه ها را نخواهد پذیرفت.

۱.۳۱. در فكر ازدواج هستم. آیا بهتر است كه قبل از ارائه تقاضای خود ازدواج كنم و یا پس از آنكه وضعیت اقامتی خود را ردیافت كردم؟

اگر مایلید با همسرتان وارد كانادا شوید، بایستی قبل از ارائه تقاضانامه به كنسولگری و یا در طول رسیدگی به پرونده ازدواج كنید، كه در اینصورت همسرتان نیز به طور خودكار مقیم كانادا خواهد شد، یعنی وقتی ویزای اقامت را دریافت كردید.
اگر می خواهید بدون همسرتان تقاضا كنید، بایستی او را پس از رفتن به كانادا تحت تكفل خویش درآورید.

۱.۳۲. آیا پس از اینكه تقاضا دادم می توانم تقاضای خود را به كشور دیگری انتقال دهم؟

قانون فعلی، امكان انتقال آسان پرونده را نمی دهد و بعضی از اداره های صدور ویزا کلآ دزخواست انتقال را نمی پذیرند. اما اگر تنها امکان شما باشد، برای ارجاع آن باید تلاش كنید. البته این کار باعث تآخیر قابل توجهی در جریان پرونده خواهد شد.
اداره مهاجرت مكلف به انتقال تقاضا نامه هائی می باشد كه تنها به نیت بهبودی در درستی انجام کار صورت گیرد. در غیر اینصورت از انتقال پرونده امتناع خواهد كرد.

۱.۳۳. بعد از رسیدن به کانادا چه مراحلی وجود دارد؟

وقتی به كانادا رسیدید، شما باید تاییدیه اقامت دائم را به نمایندة دولتی گمرك و یا نمایندة ادارة مهاجرت در مرز ارائه دهید. ماموران ویزا مدارك سفر شما را بررسی و كنترل كرده و از شما سؤالاتی شبیه سؤالات مهاجرت برای تایید و تصدیق سلامتی شما می پرسند. ماموران دولتی ممكن است از شما مداركی برای اطمینان از داشتنی سرمایه كافی برای اقامت در كانادا بخواهند، سپس اگر در مرز مشكلی نداشته باشید، اجازه ورود شما را بعنوان مقیم دائم تصویب خواهند كرد.
همچنین مامور دولت از اطلاعات موجود در برگة اقامت شما برای صدور كارت اقامت دائم و فرستادن آن به شما ، استفاده خواهند كرد.

۱.۳۴. وقتی به كانادا رسیدم چه مداركی را باید داشته باشم؟

متقاضیان بایستی پاسپورت فعلی را گرفته و مدارك سكونت (تاییدیه اقامت دائم) را داشته باشند. همچنین مداركی دال بر وجه نقد شما برای اقامت در كانادا ممكن است درخواست شود و مداركی مانند:

* شناسنامه.
* سند ازدواج.
* گواهینامه یا تصدیق بین المللی.
* چند كپی از اسناد و مدارك دارائی كه شما مایلید در آینده به کانادا ببرید.

۱.۳۵. افراد وابسته به من چه زمانی می توانند وارد شوند؟

همراهان غیر مستقل قبل از رسیدن متقاضی اصلی نمی توانند وارد خاك كانادا شوند. همراهان تحت تكفل بایستی با متقاضی اصلی وارد كانادا شده و یا بعد از متقاضی اصلی وارد شوند ولی در هر دو مورد، قبل از انقضاء تاریخ مندرج در ویزای اقامت دائم باید به كانادا برسند.
۱.۳۶. آیا پس از اقامت می توانم كانادا را ترك كنم؟

بعد از رسیدن به كانادا، شما می توانید همان روز از كانادا خارج شوند. البته اگر مهاجران برای مدت زیادی در خارج از كانادا به سر ببرند، ویزای اقامت دائم را از دست خواهند داد.

۱.۳۷. چه زمانی می توانم شهروندی(citizenship ) كانادا را كسب كنم؟

معمولاً شهروندی كانادا را بعد از گذشت ۳ سال اقامت دائم در كانادا می توان اقدام كرده و گرفت.
۱.۳۸. آیا وضعیت اقامت دائم من اجازه ورود و یا كار در ایالات متحده آمریكا را به من خواهد داد؟

ویزای اقامت دائم كانادا، اقامت در امریكا و كار با حقوق قانونی را در بر نمی گیرد. موافقتنامه تجارت آزاد امریكای شمالی (نفتا) كه شهروندان كانادائی را در بر میگیرد، در بعضی شرایط خاص تسهیلاتی را جهت کار در ایالات متحده ایجاد میکند.

۲.۱. تعریف كارگر ماهر در كانادا چیست؟

ادارة تابعیت و مهاجرت كانادا (CIC ) كارگر ماهر را به این صورت تعریف می كند : « افرادی كه تحصیلات و تجربة كاری آنها بصورتی است كه آنان را در شاغل شدن و تاًمین مسكن بعنوان مقیم دائمی كانادا ، یاری می نماید.

۲.۲. پول مورد نیاز جهت استقرار در كانادا به چه میزان است؟

متقاضیانی كه بعنوان كارگر ماهر درخواست ارائه میدهند ، معمولاً باید این نكته را اثبات نمایند كه وجه كافی برای اقامت شش ماهة خود و بستگان همراه خود را در اختیار دارند. این وجوه نباید از شخصی دیگر بعنوان وام دریافت شده باشند. مقدار وجه نقد یا سپرده های نقدی مورد نیاز ، براساس تعداد افراد خانوادة شما تعیین میگردد.
جدول زیر ، جدولی است كه ادارة تابعیت و مهاجرت كانادا (CIC ) از آن برای تعیین این كه آیا وجه نقد یا دارائی های قابل تبدیل به نقدینگی شما درصورت ورود به كانادا برای تامین معیشت خود و خانواده شما كافی میباشد یا خیر استفاده میکند.
تعداد اعضای خانواده

وجوه لازم

یك نفر

دلار ۹,۴۲۰

دو نفر

دلار ۱۱,۷۷۵

سه نفر

دلار ۱۴,۶۴۵

چهار نفر

دلار ۱۷,۷۲۷

پنج نفر

دلار ۱۹,۸۱۶

شش نفر

دلار ۲۱,۹۰۵

هفت نفر یا بالاتر

دلار ۲۳,۹۹۴

درصورتی كه شما ترتیبات اشتغال در كانادا را فراهم نموده باشید. نیازی به اثبات موجودیهای مذكور ندارید. لطفاً به این نكته نیز عنایت داشته باشید كه این ارقام درخصوص آندسته از متقاضیانی كه مقصد آنها استان كبك (Quebec ) میباشد ، صدق نمی کند.

۲.۳. آیا بایستی قبل از اینكه تقاضای روادید اقامت دائم خود در كانادا را ارائه دهم كاری پیدا كنم؟‌

برای احراز شرایط لازم بعنوان یك كارگر ماهر، نیازی نیست كه شما لزوماً یك پیشنهاد اشتغال دریافت كنید.

۲.۴. آیا حتی در صورتی كه كمتر از ۶۷ امتیاز بیاورم می توانم پذیرفته شوم؟

بله ، شما میتوانید واجد شرایط باشید. با وجود این ، احتمال این موضوع كمتر است. بموجب مقررات جدیدی كه از تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۰۲ جنبه اجرائی یافته است، متقاضیانی كه حداقل امتیاز لازم را كسب نمی نمایند، ممكن است براساس اصل «تشخیص مثبت» مورد تایید قرار گیرند. این نكته بدین معناست كه مسئولین صدور ویزا از این اختیار برخوردار میباشند كه متقاضیانی با امتیاز كمتر از «نمره پذیرش» را مورد تایید قرار دهند و این بشرطی است كه دلایل كافی مبنی بر این موضوع وجود داشته باشد كه اینگونه متقاضیان قادر میباشند شرایط مطمئن و پایداری را از نظر گذران زندگی در كانادا برای خود فراهم سازند. این نكات درخصوص متقاضیانی كه كمترین امتیاز را كسب می نمایند نیز صادق میباشد . مسئولین صدور ویزا درصورتی كه احساس كنند كه متقاضی، فاقد شرایط مناسب بوده و قادر به ایجاد یك زندگی باثبات در كانادا نمی باشد، آنگاه میتوانند از ارائه ویزا به آنان خود داری نمایند (علیرغم كسب نمرة قبولی).

۲.۵. اگر من خویشاوندانی در كانادا داشته باشم،‌ آیا تأثیر مثبتی روی تقاضای من دارد؟‌

پنج امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد درصورتی كه عمو، دائی. عمه، خاله ، برادر، خواهر، پدر و مادر ، برادرزاده یا خواهرزاده شما دارای تابعیت كانادا یا مقیم دائمی كانادا بوده و ۱۹ سال یا بیشتر داشته باشند و بصورت دائمی در كانادا زندگی کنند.

۲.۶. آیا تجربه كار پاره وقت در نظرگرفته میشود؟

سابقة كار پاره وقت قابل قبول میباشد. اینگونه سوابق نسبت به یك هفته كار تمام وقت استاندارد مورد محاسبه قرار می گیرند. برای مثال، دو سال كار پاره وقت كه مستلزم حدود ۲۰ ساعت كار هفتگی میباشد، بعنوان یك سال سابقه كار تمام وقت محسوب خواهد شد.
۲.۷. آیا من می توانم با هر شغلی تقاضا بدهم؟

یك متقاضی میتواند با داشتن شغلی كه در گروه نوع مهارت (Skill Type O ) یا سطح مهارت A یا B نظام ملی طبقه بندی مشاغل كانادا (NOC ) قرار دارد ، تقاضا دهد و درصورتی كه شغل متقاضی در لیست نباشد، درخواست رد خواهد شد.

۲.۸. آیا من می توانم در شغلی تقاضا بدهم كه ارتباطی با تحصیلاتم نداشته باشد؟

بله ، شما میتوانید در شغلی كه با تحصیلات شما مرتبط نمی باشد، تقاضا ارائه دهید و این بشرطی است كه شما در شغل مربوطه دارای تجربه باشید و شغل مذكور در نظام طبق بندی مشاغل كانادا از نوع مهارت (Skill Type O ) ، یا در سطح شغلی A یا B قرار داشته باشد.

۲.۹. آیا برای پذیرفته شدن باید تجربه كاری حرفه ای داشته باشم؟

متقاضی باید حداقل یك سال تجربه در یك شغل كه در بالا ذكر شده است داشته باشد تا تقاضا دهد (برای متقاضیانی كه مقصد آنها كبك یا مانیتوبا میباشد، 6 ماه ). در صورت عدم برخورداری از تجربه مذكور، متقاضی رد خواهد شد و پرونده او دیگر بررسی نخواهد شد. تجربه باید ظرف ۱۰سال قبل از تقاضا كسب شده باشد.

۲.۱۰. آیا به تجربه بدست آمده در حین تحصیل اعتباری قائل هستند؟
بله ، مادامی كه تجربه حاصله در آن مدت با تعریف مشاغل مندرج در لیست مشاغل عمومی منطبق باشد، میتوان آنرا در تجربة كاری ، بحساب آورد.

. تعریف مهاجر تجاری چیست؟

مهاجرین تجاری افرادی میباشند كه میتوانند در كانادا سرمایه گذاری نمایند یا تشكیلاتی را دایر كنند و از آنها انتظار میرود كه در توسعه یك اقتصاد قوی و موفق در كانادا مشاركت داشته باشند. برنامة مهاجرت تجاری قصد دارد تا افراد دارای تجربه در امور تجاری را به كانادا جذب نماید. مهاجرین تجاری بر اساس توانایی آنها در ایجاد وضعیت پایدار اقتصادی در كانادا ، انتخاب میشوند.
سه طبقه مهاجرتجاری وجود دارد :
سرمایه گذاران
كارافرینان
افراد خود اشتغال

۳.۲. چگونه می توانم به عنوان مهاجر سرمایه گذار پذیرفته شوم؟

شما بعنوان یك سرمایه گذار مهاجر كه قصد سكونت در نقطه ای از كانادا ، غیر از كبك (Quebec ) را دارید، باید :

* حداقل دارای ارزش دارایی خالصی بمیزان ۸۰۰٫۰۰۰ دلار كانادا باشید كه از طریق فعالیت خود شما بدست آمده باشد؛
* مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰ دلار كانادا را برای مدت پنج سال نزد ادارة تابعیت و مهاجرت كانادا كه بعنوان نماینده شما در امور صندوقهای سرمایه گذاری منطقه ای فعالیت می كند، سرمایه گذاری كنید؛ و
* مدت ۲ سال یك حرفه را کنترل و اداره کرده یا ۵ نفر كارمند را بنحو موفقیت آمیز مدیریت كرده باشید.

بعنوان یك متقاضی به مقصد كبك (Quebec ) ، شما باید :

* دارای ارزش خالص دارایی بمیزان حداقل ۸۰۰٫۰۰۰ دلار كانادا باشید كه از طریق فعالیت اقتصادی قانونی بدست آمده باشد؛
* مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰ دلار كانادا را بمدت پنج سال در یك صندوق سرمایه گذاری تایید شده در كبك (Quebec ) سرمایه گذاری كنید ؛ و
* حداقل مدت سه سال تجربه مدیریت در یك تشكیلات بازرگانی، صنعتی یا كشاورزی سودآور یا حداقل سه سال تجربه مدیریت در یك سازمان دولتی یا بین المللی را داشته باشید.

۳.۳. چگونه می توانم به عنوان مهاجر سرمایه گذار ثابت كنم كه درآمد خالص خود را « با تلاش مشروع» كسب كرده ام؟

متقاضیان مهاجرت از روش سرمایه گذاری باید با ارائه مدارك مستند مانند اظهارنامه های مالیاتی، ته قبض ها، اسناد خرید و فروش ، صورت های مربوط به سهام، ارزیابی املاک و مستغلات و غیره ، منشأ و نحوه جمع آوری ثروت خود را ثابت نمایند. یك متقاضی باید بتواند اثبات نماید كه دارایی های وی از طریق روش های قانونی ، از جمله هدیه یا ارث ، بدست آمده است.

۳.۴. آیا من به عنوان یك مهاجر سرمایه گذار موظف به كار و یا اشتغال در فعالیتهای تجاری در كانادا خواهم بود؟
در عین حال كه یك سرمایه گذار مهاجر پس از ورود به كانادا مجاز به اشتغال به كار و فعالیت های تجاری میباشد، هیچگونه تعهدی برای انجام این كار ندارد.

۳.۵. در چه زمانی باید مبلغ سرمایه گذاری خود را به عنوان مهاجر سرمایه گذار تعهد نمایم؟

شما باید قبل از تاییدیه نهائی مسئولین اداره مهاجرت فدرال یا اداره مهاجرت كبك ، مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰ دلار كانادا را سرمایه گذاری نمایید.

۳.۶. اگر تقاضای من به عنوان مهاجر سرمایه گذار رد شود بر سر مبلغ سرمایه گذاری من چه خواهد آمد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arash1986 ، brotherhood ، maxsoulfly ، nightwolf ، farzad-it ، STARS ، m9780 ، 2013 ، msar
سلام
من مدرک فوق دیپلم هنر (نقاشی ایرانی یا نگارگری )دارم .معدلم 18.82 هست.کسی می دونه که با این معدل آیا شانسی دارم که از دانشگاههای کانادا بورس تحصیلی بدون هزینه بگیرم چون نمیتونم از لحاظ مالی خودم اقدام کنم ولی کارام در حد حرفه ای هست .اگه امکان داره یا کشورای دیگه ای این کارو می کنن ممنون میشم راهنماییم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان