کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا
سلام . هنوز فرصت ثبت نام برای ترم سپتامبر در مقطع دکترا باقی هست ؟ حداکثر تا چه زمانی فرصت داریم تا مدرک ایلس رو برای دانشگاه بفرستیم ( باید موقع ثبت نام داشته باشیمش یا قبل از شروع ترم )؟ تاهل یا تجرد در گرفتن پذیرش تاثیر داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پژمان ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang ، mohsengomd1020
من دانشجوی ارشد باغبانی هستم و تمایل دارم در رشته طراحی فضای سبز ادامه تحصیل دهم میشه در این مورد برای گرفتن ویزا و سایر موارد مرا راهنمایی کنید.اگه ممکن در مورد هزینه های تحصیل و اقامت در کانادا راهنماییم کنید .مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: پژمان ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang
سلام
رشته شما رشته خوبی برای کانادا هست...
شما باید قدم به قدم پیش برید:
اولین قدم پذیرش از یک دنشگاه با رنکینگ خوب برای رشته شما...
در مورد هزینه ها باید این رو بگم که شما دو راه دارید...
1.هزینه شخصی
2.بورس یا همون scholarship
هزینه شخصی : هزینه یک زندگی دانشجویی بستگی داره به خواسته های شما...تقریبا بین 10 تا 15 هزار دلار میشه...البته با استفاده از ترفندها یا صرفه جویی ها میشه کمتر هم خرج کرد.مثلا 7 تا 9 هزار دلار...
شهریه دانشگاه ها حدود 13 تا 18 هزار دلار در مقطع دکترا هستند.البته شما نگفتید برای مقطع فوق میخواهید یا برای دکترا!؟
بورس: اگر برای مقطع دکترا میخواهید بروید بورس های خوبی گیرتون میاد و شاید هم بتونید بورس کاملی هم بگیرید که هم شهریه و هم هزینه زندگیتون رو پوشش بده.
شما کدوم دانشگاه درس میخونید؟معدلیسانس؟معدل فوق لیسانستون تقریبا چقدر میشه؟وضعیت تحقیقات و فعالیتتون چطوره؟وضعیت مالیتون چطوره؟نظام وظیفه چطور؟سن؟توانایی زبان انگلیسی و فرانسه؟
البته شما در هر صورت میتونید بورس بگیرید حتی اگه با هزینه شخصی برید و باید ببینید چه بورسی میتونید بگیرید و تا چه مقدار هزینه هاتون رو پوشش مده...اگه کامل باشه که دیگه هیچی!

برای اولین قدم باید برید لیست دانشگاهها و رنکینگشون(اعتبارشون) رو تو اینترنت ببینید، و بعد یکی دو تا بالاتر و پایین تر از اون چیزی که شرایطشون یهتون میخوره و رنکش بالا هست application form پر کنید.توجه منید که هر فرمی هدود 100 تا 150 دلار پاتون آب میخوره!!! وباید از طریق کریدیت کارت یا ... بپردازید.
راستی اصلا گول موسسه های اعزام دانشجویی رو نخورید...هیچ کاری وجود نداره که شما نتونید انجام بدید و اونها بتونن...خودتون همه کارها رو انجام بدید، باور کنید به نفعتون هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: پژمان ، saed_foad ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang ، maral-map ، leader-m
این یه لینک هست که دانشگاههای کانادا توش هست.
http://uwaterloo.ca/canu/index.php
اینم یه سایت معتبر هست برای پیدا کردن رنکینگ.
http://www.webometrics.info/
این سر راستتر هست.
http://www.webometrics.info/top100_conti...usa_canada
اینم بد نیست،البته بالایی بهتر هست.
http://www.univforum.com/canadian-univer...nking.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Parslottery ، پژمان ، saed_foad ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang
سلام
سوالي در مورد ويزاي دانشجويي دارم
ويزاي من بدليل فاند رد شده و من يكي از اقوام را كه در كانادا است به عنوان ساپورت در مدارك نوشته بودم
آيا مي توانم والدين خود را هم همزمان به عنوان ساپورت اضافه كنم .
پاسخ
با سلام

با توجه به شرایط خود بنده، بله حتما میتونید از ساپورت پدر و مادر استفاده کنید اما سعی کنید مدارک کامل باشه و یک نامه هم میخواد که یکی از والدینتون اعلام کنه که شما رو ساپورت خواهد کرد. اما بهتره که اسپانسر اصلی والدینتون باشن.

تا جایی که میدونم همینطوری بنویسید اقوام ساپورت میکنه نمیشه، میبایست اون فامیلتون اعلام کنه که شما رو ساپورت میکنه که اون هم شرایط خودشو داره... . ممکن هستش بتونید از اقوام وقتی در امیگریشن فرودگاه هستید استفاده کنید. معمولا میپرسن الان کجا میخواهید ساکن بشید و اون موقع میتونید بگید برای ماه های اول خانه ی فامیل.

هرچی میتونید مدرک و سند جمع کنید همشون رو هم ترجمه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، پژمان ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang ، maral-map
سلام
من لیلا از کرمانشاه هستم -لیسانس شیمی از دانشگاه بین الملی رازی
دارم
مشتاقم برای ادامه تحصیل به اتفاق همسرم که ایشون مدرکشون دیپلم هستش به کانادا برویم.
از شما خواهشمندم منو یه راهنمایی دقیق بفرمایید
اطلاعاتم خیلی ضعیفه
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون
پاسخ
سلام لیلا خانم...
لطفا وضع مالی تان را بفرمایید.
هزینه یکسال تحصیل در کانادا حدود 30 میلیون تومان خرج داره!!! این هزینه را دارید؟
البته شما 21 ساعت در هفته اجازه کار دارید.
سروش جان بیا کمکشون کن که اطلاعات شما کامل تر هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mohandesbehrang
(2009-11-18 ساعت 14:57)usa.lover نوشته:  سلام لیلا خانم...
لطفا وضع مالی تان را بفرمایید.
هزینه یکسال تحصیل در کانادا حدود 30 میلیون تومان خرج داره!!! این هزینه را دارید؟
البته شما 21 ساعت در هفته اجازه کار دارید.
سروش جان بیا کمکشون کن که اطلاعات شما کامل تر هست.

=================================
ممنون از جوابتون
اوکی
این سی میلیون هزینه چه چیزهایی هستش ؟
واینکه من با همسرم میخوام برم وایشون میتونن کار کنند؟
واینکه اون 21ساعت چقدر هزینه رو جبران میکنه؟
واصلا چرا 21ساعت در هفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar ، mohandesbehrang
ممنون از جوابتون
اوکی
این سی میلیون هزینه چه چیزهایی هستش ؟
واینکه من با همسرم میخوام برم وایشون میتونن کار کنند؟
واینکه اون 21ساعت چقدر هزینه رو جبران میکنه؟
واصلا چرا 21ساعت در هفته؟

[font=Tahoma]این پول شامل شهریه دانشگاه مسکن خورد و خوراک و شامل هزینه های شما خواهد شد

در مورد همسرتون من باید بگم که تا جایی که من اطلاع دارم وقتی شما با ویزای دانشجویی وارد کانادا میشین ایشون اجازه کار ندارن

من دقیقا نمیتونم بهتون بگم که پولی که بابت این بیست و یک ساعت در میارین چقدره اما اینو میدونم که دولت کانادا به شما اجازه کار کردن در خارج از محیط دانشگاه را نمیده و این دولت هست که تعیین میکنه چند ساعت در هفته شما اجازه کار دارین

راستش من یه لینک خوب از دانشگاه تورنتو براتون پیدا کردم که همه اطلاعات لازم را در مورد متقاضیان خارج از کانادا به طور کامل شرح داده این بروشور را به دقت مطالعه کنید اگر بازم سوالی داشتین میتونید اینجا پیغام بذارین تا پاسخگو باشیم

http://www.utoronto.ca/internationalstudent/
images/PDF/UT_intl-brochure_2009-10.pdf

با آرزوی موفقیت برای شما[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، mh_hshk ، brotherhood ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang ، maral-map
لیلا خانم هستید که جوابتان را بدهم؟
پاسخ
برادر من میخواد واسه کانادا پذیرش دانشجویی بگیرد. الان باید چکار کنه؟ دانشگاه رو انتخاب کرده ولی طریقه پذیرش رو بلد نیستیم اگه میتونید راهنمایی کنید. واسه فوق لیسانس
پاسخ
برادر من میخواد واسه کانادا پذیرش دانشجویی بگیرد. الان باید چکار کنه؟ دانشگاه رو انتخاب کرده ولی طریقه پذیرش رو بلد نیستیم اگه میتونید راهنمایی کنید. واسه فوق لیسانس

برادر شما هم مثل همه میتونه یه پروفایل شخصی توی وب سایت هر دانشگاهی که مورد علاقه اش هست درست کنه مدراک مورد نیازش را تکمیل کنه و اونها را برای پذیرش به آدرس دانشگاه پست کنه وقتی که دانشگاه درخواست شما را قبول کرد برای شما یک نامه میفرسته که اون و سایر مدارک دال بر اینکه شما توانایی مالی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی رادارید میتونید به سفارت کانادا در تهران ببرین و از اونها تقاضای ویزای تحصیلی بکنید

با آرزوی موفقیت برای شما و برادرتون
دم باریک
پاسخ
تشکر کنندگان: پژمان ، Tomas ، msar ، mohandesbehrang ، maral-map
سلام .من مدرک پیش دانشگاهی دارم میخاستم بپرسم برای تحصیل در کانادا چه راههایی وجود دارد؟ ممنون.Rolleyes
پاسخ
سلام

من فوق لیسانس سازه هستم.متاهل سربازی هم نرفتم.معدلم هم 15.5 اینا میشه...مقاله هم ندارم.

امیدی هست که بتونم پذیرش بگیرم؟همسرم هم می تونه همراهم بیاد؟اونجا می تونه کار یا تحصیل کنه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان