کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصيل در مالزي
باسلام

می خواستم بدانم چرا دانشگاه لیم کوک وینگ مورد تایید وزارت علوم نیست ؟

آیا با داشتن مدرک انیمیشن از دانشگاه فوق نمی توان در ایران کار کرد ؟

در اینترنت که سرچ می کردم ظاهرا تنها دانشگاه معتبر و درست و حسابی در رشته انیمیشن همین دانشگاه است. ولی این دانشگاه در رنکینگ هم دارای جایگاه مناسبی نیست.

لطفا راهنمایی نمایید و در مورد این دانشگاه توضیحاتی را ارائه دهید

باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من الان پشت کنکوری هستم
البته سال اوله که کنکور دادم
میخواستم بدونم میشه برای تحصیل به مالزی برم؟؟؟؟چون معدل دیپلمم زیاد بالا نیست
اگه میشه شرایطش چیه؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-19 ساعت 12:57)wolf1372 نوشته:  سلام
من الان پشت کنکوری هستم
البته سال اوله که کنکور دادم
میخواستم بدونم میشه برای تحصیل به مالزی برم؟؟؟؟چون معدل دیپلمم زیاد بالا نیست
اگه میشه شرایطش چیه؟؟؟

دانشگاه های خصوصی که اکثرا تحت پوشش دانشگاه های معروف هستند به راحتی پذیرش میدهند اما هزینشون کمی بالا است و در مرحله بعد ایران قبولشون نداره اگه براتون مشکلی نداره میتونید از طریق انها اقدام کنید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: wolf1372
ممنان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی میتونه درباره دوره های تخصصی ارایشگری در مالزی راهنمایی کنه؟؟؟
موسساتی که این اموزشها رو ارائه میدن رو معرفی کنین
و اینکه ایا مالزی جای خوبی هست واسه دیدن این اموزشها؟؟
چقدر طول میکشه و همه هزینه ها سرجمع چقدر در میاد؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مطالب جالی نوشته بودین

خیلی ممنون

من مهندسی صنایع دارم از دانشگاه پیام نور
همون طور که می دونید دانشگاه پیام نور سطح علمی بالایی نداره و کلا بسیاری از درس ها رو خود خوان پاس می کنید
حالا می خواستم بدونم آیا مهندسی صنایع industrial engineering از پیام نور مورد تایید هیت برای دانشگاههای مالزی؟
و بنظرتون من برای فوق بهتره مالزی بخونم یا کشور دیگه
در ضمن زبانم متوسطه
به خاطر مردم تغییر نکن
این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مطالب جالی نوشته بودین

خیلی ممنون

همون طور که می دونید دانشگاه پیام نور سطح علمی بالایی نداره و کلا بسیاری از درس ها رو خود خوان پاس می کنید
حالا می خواستم بدونم آیا مهندسی صنایع industrial engineering از پیام نور مورد تایید هیت برای دانشگاههای مالزی؟
در ضمن زبانم متوسطه
به خاطر مردم تغییر نکن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-15 ساعت 02:05)engineerx نوشته:  سلام دوستان
مطالب جالی نوشته بودین

خیلی ممنون

در ضمن زبانم متوسطه

دوست عزیز با اینکه با توجه به جوی که تو این تاپیک و تاپیک های مشابه نسبت به مالزی ایجاد شده و با خودم قرار گذاشته بودم که هیچ حرفی نزنم فقط اینو میگم که از نظر قبول مدرکتون فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید ،
همون جور که قبلا هم گفتم اینجا به زبان خیلی بالا نیاز ندارید و کمی که با مردم باشید زود راه میفتید , اومدنتون با خودتون است من الان سالها است که اینجا هستم و هیچ بدی از کسی ندیدم در عین اینکه همه جای دنیا خوب و بد هست من مردم اینجا را بسیار مهربون و خونگرم می دونم و از بودن کنارشون لذت می برم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: engineerx
متشکرم از جوابتون
اما خوب باید از کجا فهمید که اصلا این مدرک ما رو کجاها قبول دارن و کجا ها نه؟

من چند تا سوال درباره مالزی دارم و نوع حکومتش
لطفا آیدیتون رو برام پ.خ کنید

با تشکر
به خاطر مردم تغییر نکن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-18 ساعت 23:34)jam_14051 نوشته:  سلام دوست عزیز
دانشگاه زیاد هست بهترین دانشگاههای اینجا دانشگاههای دولتی هستند و این دانشگاهی که من هستم دولتی نیست یعنی خصوصی هستش. دانشگاههای دولتی شرایط دارن حتما باید آیلتس 6 داشته باشی معدل می خاد و پذیرش محدود دارن بهترین دانشگاههای اینجا UM, USM, UKM, UPM, UTM هستند که بهترینش UM رتبه جهانیش زیره 200 هستش
خودتون هم میتونید پذیرش بگیرید و بیایید من هم خودم اومدم و پولی بابت این کارها به شرکتها ندادم
تاریخ شروع کلاسها رو میتونید از وب سایتهای دانشگاهها ببینید
همینطور که می دونید تبادل دانشجو با بورسیه فرق می کنه بورسیه شرایط خاص خودشو داره و به هر دانشگاه و دانشجو بستگی داره
کلاسها به زبان انگلیسی هست و وقتی متوجه نشید که استاد چی میگه چه فایده ای داره و دانشگاه هم حتی با داشتن آیلتس 5.5 یا 6 به بالا ازتون تست میگیره
همه دانشگاههای اینجا مدارک ایران رو قبول دارن
کار رسمی به هیچ عنوان کارهای غیر رسمی هم سخته به امید کار نباشید چونکه دانشگاه به اندازه کافی وقت گیر هست
هزینه هم همینطور که قبلا گفتم ماهی یک میلیون تمام هزینه هات رو پوشش میده
موفق باشید

سلام دوست عزیز
با تشکر از اطلاعات خوبی که دادید.
میشه لطفا بگید هزینه های دانشگاه شما و هزینه زندگی به طور متوسطی چقدر میشه؟آیا اطلاعات سایت زیر در مورد هزینه ها قابل استناد هست ؟
(مثلا 60 هزار رینگیت برای دوره 3 ساله مهندسی نرم افزار)
http://www.malezi.net/ucti.html
ماهی یک میلیون تومان که فرمودید ظاهرا این هزینه ها رو پوشش نمیده ؟
هزینه رشته های مشابه در utm تقریبا نصف هست : 35000 تا
http://www.malezi.net/utm.html

میشه نظر شما رو بدونم؟ این اطلاعاتی که در این سایت ارائه شده واقعی هستند؟

با تشکر مجدد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ببخشيد سوال دارم ناشنوا هستم مدرك پيش دانشگاهي رشته گرافيك و مدرك فوق ديپلم تربيت بدني دارم اما فيلمساز كوتاه هستم كه چندتا فيلمهاي كوتاه ساختم. دوست دارم در كشور خارجي فعاليتم شروع كنم براي فيلمها بسازم انشالا . بخواهم در مالزي براي رشته فيلمساز بخونم راهنماييم كنيد و بيشتر توضيح بدهيد. اونجا به ناشنوايان امكانات و كمك ميكنند براي ناشنوايان تحصيل رايگان هست هم اجاره خونه و .... بيشتر راهنماييم كنيد ممنون ميشوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من داشجوی ترم 6 (البته تمام کردم)رشته نقاشی با معدل 17.22 دانشگاه غیر انتفاعی برای ادامه تحصیل می خواهم در رشته گرافیک به مالزی بروم خیلی سرچ کردم دانشگاه ها را.دانشگاه usm و لیم کو....را پیدا کردم که فقط دانشگاه usm مورد قبول وزارت علوم بودولی متاسفانه فقط by research است که وزارت علوم قبول نداره دانشگاه های دیگر مالزی هم دیدم همین طور بود میخواستم ببینم درست می گویم یا اینکه اشتباه میکنم و آیا این که این سخت گیری های وزارت علوم برای مدرک مالزی(قبول کردن آن یا نکردن آن)هم بعد از آمدن به مالزی هم هست؟برای کار می گویم مثلا بین کسی که ایران درس خوانده(دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی و....) و کسی که مالزی(دانشگاه دولتی)خوانده کسی که در ایران درس خوانده را قبول میکند چون در ایران درس خوانده یا اینکه این طور نیست(البته قصد توهین به کسانی که دانشگاه آزاد و...خواندند ندارم ولی خود شما هم می دونید مدرک دانشگاه دولتی را بیشتر قبول دارند تا ......)بازهم ببخشید
و میشه مرا یه راهنمایی کنید برای ادامه تحصیل برای رشته ای که مرتبط با رشته گرافیک در ایران باشد و مدرک آن هم وزارت علوم قبول داشته باشد من که به نتیجه ای نرسیدم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه.

من تازه به مالزی اومدم!

میخام ادامه تحصیل بدم! برای فوق دیپلم به بالا میخام بخونم!

چه دانشگاههایی مناسب هستن؟؟ از نظر آموزش! و هزینه ها چقدر هستش؟

رشته ای هم که میخام بخونم کامپیوتر با همون IT نرم افزار هستش!

دارم اول اقدام میکنم برای زبان!

از کجا میتونم خونه اجاره کنم؟ قیمت خونه چجوری هستش؟ به کی و کجا باید مراجعه کنم برای اجاره خونه؟؟؟

من اصلآ مالزی رو بلد نیستم!! زبانم(انگلیسی) هم زیاد حالب نیست!

لطفآ کمک کنید ! راهنمایی کنید! خواهش!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان گل
من یه سئوال داشتم ، آیا امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران برای کسی که مدرک کاردانی عمران گرایش کارهای عمومی ساختمان از دانشگاه آزاد داره هست ؟ و اینکه چه دانشگاهی تو این رشته قوی هست در مالزی و میتوان راحت پذیرش گرفت ! با شرط این که زبان شیرین انگلیسی هم خوب بلد نیست ! اگه امکان داره دوستانی که هم قادر به کمک در زمینه پذیرش دانشجو هستند ، آمادگی خودشون اعلام بفرماییند . با تشکر از لطف دوستان .
کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

پاسخ
تشکر کنندگان:

در کل پذیرش گرفتن در دانشگاه های خصوصی مالزی مثل Ucsi,limkokwing,Ucti,Apiit,Taylor
بسیار آسان است.کافی است که به مالزی بیایید در محض ورود در فرودگاه به شما یک ویزای توریستی 3 ماهه می دهند بعد در طول این مدت می توانید به این دانشگاه ها رفته و ثبت نام کنید.بهتر است قبل از آمدن تمام مدارک موردنیاز را از سایت دانشگاه مذکور چک کنید وترجمه کنید که اینجا به مشکلی برنخورید وهمچنین از بخش intake timetable سایت هم در بیاورید که چه اینتیکی می خواهید بروید.ولی در کل مالزی را فقط برای کارشناسی پیشنهاد می کنم.

می‌شه راجع به Ucsi اگه بازم اطلاعات دارین، بگین، چون میدونم کارشناسی داروسازی داره که مورد تائید ایران هم هست، یعنی‌ من مدارکمو ترجمه کنم با خودم بیارم، برم دانشگاه، ثبت نام داروسازی ؟؟؟؟!!! همین ؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ladanlove ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان