کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پذيرش پزشكى از دانشگاههاى امريكا
سلام
من دانشجوی سال 1پزشکی هستم.اما نمیدونم که ایا میتونم بعد از شرکت در ازمون usmle1 درسمو تو us ادامه بدم یا نه؟یا باید از اول شروع کنم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، soli asali ، taherifar
(2009-08-08 ساعت 16:33)niyoushayousefi نوشته:  سلام
من دانشجوی سال 1پزشکی هستم.اما نمیدونم که ایا میتونم بعد از شرکت در ازمون usmle1 درسمو تو us ادامه بدم یا نه؟یا باید از اول شروع کنم؟!
دوست عزیز . اینجا کسی در این باره نمی تونه به شکل مفیدی به شما راهنمایی بده. به این سایت سر بزنید. اونجا حتما جواب می گیرید.
کلا آمریکا به رشته های مهندسی بیشتر علاقه نشون می ده ولی این دلیل نمی شه که شما که پزشکی خوندی نتونی بری. من رشته ی پزشکی نیستم در نتیجه نمی تونم راهنمایی مفیدی بکنم. حتما یه سری به اون سایتی که گفتم بزن.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar
سلام حالتون خوبی؟می‌خواستم چند تا سوال بپرسم.اینکه من دانشجو یه ترم ۵ پزشکی‌ هستم.

۱-آیا واسهٔ گرفتن تخصص در آمریکا بهتره در ایران تخصص قبول بشم و بد طرحم رو بخرم و امتحان یو اس ام ال ای رو بدم یآا بهتره طرحم ربرم و اصلا واسه تخصص درس نخونم و در طول طرح یو اس ام ال ای را بخونم و امتحان بدم و بد از اتمام تاره از ایران بروم؟ کلا منظورم اینه که آیا قبولی در امتحان تخصص تاًثیری در پذیرش در امریکادر؟ برای اینکه عدم بتونه در رشته و دانشگاه بهترو تخصص بگیر ؟

۲-آیا سطح دانشگاهی که در ایران توی اون تحصیل کردیم براشون اهمیت داره؟ از نظر اسمی منظورم هست.مثلا اگر دانشگاه مشهور و تیپ یک خونده باشیم فرقی‌ داره براشون؟ منظورم سواد نیست.فقط منظورم اسم دانشگاه هست

ممنون میشم خواهشاً یه جواب دقیقی‌ به من بدید.آخه من جواب درستی‌ نگرفتم فقط جواب‌ها این بوده که مهم تلاش خود شما است.........من می‌خوام دقیق بدونم...مرسی‌

ای تو تا آرزو کردی دل باباته کبابه.دختر کوچیکه بابا.غم نخور .فردا سلامت.غم نخور دنیای کوچیکه گل بابا سلامت غم نخور دنیا ستارست..تا تو غم می‌خوری‌ای گلنازه بابا.دل باباته کبابه.کل این دنیا به قدریه ستاره و فقط همین ستاره.نه یه کم کمتر و بیشتر.همهٔ بابا تو برق این ستارست.این ستاره رو بچسب
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، taherifar
(2011-03-28 ساعت 18:53)خانم دکتر نوشته:  سلام حالتون خوبی؟می‌خواستم چند تا سوال بپرسم.اینکه من دانشجو یه ترم ۵ پزشکی‌ هستم.

۱-آیا واسهٔ گرفتن تخصص در آمریکا بهتره در ایران تخصص قبول بشم و بد طرحم رو بخرم و امتحان یوسمل رو بدم یآا بهتره طرحم ربرم و اصلا واسه تخصص درس نخونم و در طول تاره یوسمل را بخونم و امتحان بدم و بد از اتمام تاره از ایران بروم؟ کلا منظورم اینه که آیا قبولی در امتحان تخصص تاًثیری در پذیرش در امریکادر؟ برای اینکه عدم بتونه در رشته و دانشگاه بهترو تخصص بگیر ؟
سلام.
در مورد سوال اول باید بگم که شما بهترین کاری که میتونید بکنید این است که پس از اتمام تحصیلات طرحتون رو بگذرونید و در طول طرحتون برای یو اس ام ال ای (USMLE) مطالعه کنید و برای این آزمون سه مرحله ای (در واقع چهار مرحله ای چون مرحله دوم خودش دو مرحله دارد) آماده بشید.
و بعد از اتمام طرحتون برای مهاجرت اقدام کنید.

البته این پیشنهاد من است چون داشتن یا نداشتن تخصص هیچ تاثیری در پذیرش شما در آمریکا ندارد و شما باید تک تک مدارک خودتون رو تایید کنید که اگر تخصص داشته باشید کارتون خیلی سخت و تقریبا غیر ممکن میشه و در واقع وقت خودتون رو تلف میکنید.

پس بهتره که تخصصتون رو اگه خیلی پشتکار داشته باشید بزارید برای آمریکا و بعد از اینکه usmle رو پاس کردید به فکر تخصص باشید.

(2011-03-28 ساعت 18:53)خانم دکتر نوشته:  ۲-آیا سطح دانشگاهی که در ایران توی اون تحصیل کردیم براشون اهمیت داره؟ از نظر اسمی منظورم هست.مثلا اگر دانشگاه مشهور و تیپ یک خونده باشیم فرقی‌ داره براشون؟ منظورم سود نیست.فقط منظورم اسم دانشگاه هست

ممنون میشم خواهشاً یه جواب دقیقی‌ به من بدید.آخه من جواب درستی‌ نگرفتم فقط جواب‌ها این بوده که مهم تلاش خود شما است.........من می‌خوام دقیق بدونم...مرسی‌

در واقع معتبر بودن دانشگاهی که در اون درس خوندید برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا میتونه یه امتیاز باشه نسبت به کسی که در ایران تو یه دانشگاه سطح پایین درس خونده.
فکر نمیکنم برای usmle تاثیری داشته باشه ، چون سطح اطلاعاتتون تو امتحان مشخص میشه و فقط مدرک اهمیت آنچنانی ندارد. فقط برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا میتونه یه امتیاز باشه که اون داشنگاه بیاد ریزنمرات و اینها رو مورد بررسی قرار بده تا در مورد پذیرشتون تصمیم بگیره.
اطلاعات من در همین حد بود.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ParsTrader ، خانم دکتر ، Raio ، taherifar
چه بد پس یعنی‌ شانس من که خیلی‌ دانشگاه تاپی درس نمیخونم برای تحصیل توی دانش گاه‌های خوبش کمتره؟تشکر
ای تو تا آرزو کردی دل باباته کبابه.دختر کوچیکه بابا.غم نخور .فردا سلامت.غم نخور دنیای کوچیکه گل بابا سلامت غم نخور دنیا ستارست..تا تو غم می‌خوری‌ای گلنازه بابا.دل باباته کبابه.کل این دنیا به قدریه ستاره و فقط همین ستاره.نه یه کم کمتر و بیشتر.همهٔ بابا تو برق این ستارست.این ستاره رو بچسب
پاسخ
نمیشه گفت که شانس شما برای گرفتن پذیرش خیلی کم و در حد صفره! ولی هرچه دیرتر از دانشگاهتون تو ایران فارغ التحصیل بشید شانستون به سمت صفر میل میکند! در واقع اگه از مدت زمان قانونی (فکر کنم 6 سال باشه) مدت زمان تحصیلتون بیشتر بشه یعنی 7 یا 8 سال شانستون بشدت برای گرفتن پذیرش کاهش پیدا میکنه و تقریبا غیر ممکن میشه.
البته این هم به شکلی به پشتکار خود فرد بستگی داره که چقدر پشتکار داشته باشه. ولی به هیچ وجه غیر ممکن نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Raio ، خانم دکتر ، taherifar
سلام.چه ارتباطی‌ با مدت زمان فارغ التحصیل شدن داره من من منظورم تاثیر اسم دانشگاه بود در پذیرش گرفتن برای تخصص؟؟؟تازه کلا مدت دورهٔ پزشکی‌ ۷ سال هست......چطوری ۶ ساله تموم کنیم؟
بازم ممنون
پاسخ
(2011-03-30 ساعت 23:16)OverLord نوشته:  ... مدت زمان قانونی (فکر کنم 6 سال باشه) ...
همونطور که تو نوشته قبلی گفته بودم "فکر کنم" یعنی اینکه مطمئن نبودم.
منظورم از اینکه اگه از مدت زمان قانونیش بیشتر بشه شانستون برای گرفتن پذیرش پایین میاد این بود که وقتی شما فارغ التحصیل میشید اگه سر 7 سال فارغ التحصیل شدید یعنی اینکه شما بخوبی و درستی و بدون هیچ درس افتاده ای دوران تحصیلتون رو به اتمام رسوندید که این خوب هست.

اما اگه از 7 سال بیشتر شد یعنی اینکه شما حتما درس افتاده ای داشتید که بیشتر از هفت سال طول کشیده که تحصیلاتتون به اتمام برسه و در واقع منظور از این گفته این است که برای پذیرش شما در دوره تخصص ملاک نمرات و ریزنمراتتون در دوران تحصیلتون است که هر چه نمرتون پایین تر باشه دانشگاه پایینتری شما رو میپذیره و یا اینکه اگر خیلی خیلی پایین باشه که در اونصورت ممکنه هیچ دانشگاهی شما رو نپذیره.

در مجموع برای گرفتن پذیرش شما به چیزهای زیاد دیگه ای هم نیاز دارید و تنها ملاک پذیرش نمرات شما نیست. مطمئنا سطح دانشگاهی که در اون تحصیل کردید هم فکر نمیکنم در پذیرش شما نقش بخصوصی داشته باشه.
من در رابطه گرفتن پذیرش اطلاعات زیادی ندارم و بهتره که به applyabroad مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، Raio ، taherifar ، Nooshinsalamat
سلام خواهشی که از دوستان دارم این هست که لطفا عاجزانه درخواست می‌کنم فقط اگر اطلاعات مستندی دارید به سوال‌ها جواب بدید .چون شما تقریبا داشتید منو سکته میدادید....من منظورم این بود که اینکه من دارم توی یه دانشگاهی که تهران و غیر نیست و اسمو راسم نداره درس میخونم علیرغم اینکه خیلی‌ هم باسواد باشم آیا تاثیر منفی‌ در پذیرش من برای تخصص داره یا نه...شما گفتید من اصلا نمیتونم پذیرش بگیرم که این خودش یعنی‌ فاجعه و من یه جورایی داشتم سکته میزدم..
پاسخ
تشکر کنندگان: sterseRumstow ، taherifar
ارسالهاي اخير خانم دكتر و dr_lizard با «عدم تاييد» مواجه شدند.

دوستان عزيز، براي پاسخ دادن به پست هر يك از كاربران، از گزينه «پاسخ» واقع در زير پست كاربر مذكور استفاده كنيد. در اين صورت معلوم مي شود كه پاسخ چه كسي را داده ايد و از سوء تفاهم هاي اينچنيني پيشگيري مي شود.

متشكرم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، خانم دکتر ، OverLord ، taherifar
Question 
اول از همه اینکه من کی گفتم پزشکی خوندم؟!!!!!!
وقتی که پزشکی نخوندم خب از کجا بدونم که دوران تحصیلش چند سال است.
دوما من فقط قصد راهنمایی و کمک داشتم و نه چیز دیگه ای. دیدم که کسی نیست این دوستمون رو راهنمایی کنه من هم از اونجایی که چندتا تاپیک در اینجا و فروم های دیگه در این رابطه خونده بودم فکر کردم که میتونم این دوستمون رو راهنمایی کنم. حالا شما دوست عزیزمون که خیلی هم در این رابطه میدونید بفرمایید و ایشون رو راهنمایی کنید که هم ما و هم دوستان دیگه مستفیض بشیم از گفته هاتون.
در ضمن من کی گفتم که گرفتن پذیرش برای شما غیر ممکنه؟!!!!
چرا حرف تو دهن آدم میذارین؟!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، خانم دکتر ، taherifar
(2011-04-01 ساعت 10:17)dr_lizard نوشته:  دوست عزیز شما مطمئنید که پزشکی‌ خوندید چون حرفاتون تا حدی اشتباهه

حد آقل میدونستید پزشکی‌ ۷ ساله نه ۶ سال!

بعد هم برا آمریکا شما ریزه نمرات را میفرستید و اونا می‌فهمند درس افتد دارین یا نه !

با اینکه مهم اما مهمتر از اون هم داریم

محض اطلاع دوستان تا حدی که اطلاعات دارم میگم چیزهای مهم برا رزیدنسی آمریکا:

۱.نمرات یوسمل استپ ۱ ،۲

۲.سابقه تجربه کلینیکال در خاک آمریکا که بتوانید در نهایت نامهٔ معرفی‌ از طرف پزشکی‌ آمریکایی‌ بگیرید !حد اقل ۳ نامه لازمه! این خیلی مهمه و درد سر بزرگ ملت سر همینه! ملت ما نه مللتی دیگه!

۳.داشتن مقاله معتبر و سابقه تحقیقاتی‌

۴،طرز عمل کرده شما در حین تحصیل که در ریزه نمرات معلم می‌شه

۵،فاصله شما با فارغ تحصیلیتون یعنی‌ هر چی‌ تازه تر باشه مدرکتون بهتره

یه سری مدارک هم لازمه برا ثبتنامش مثل دین`س لتر که بعده فارغ تحصیلی‌ بهتون میدان

و اگه میخواین برین کالیفرنیا باید ptal هم بگیرید که اونا دستان جدا داره! usmle-forums.com سایت خوبی اونجا سرچ کنید.

شما اگه تخصص ایران بگیرید ازتون قبول نمیکنن فقط چنتا فایده کوچیک داره شاید هم بزرگ!

۱،تو بعضی‌ رشته‌های خاص یک ساله رزیدنتیتون تو آمریکا کمتر می‌شه! یادم نیس کدوما بود!

۲.برا خارجی‌‌ها اکثرا داخلی‌ .اطفال.روانپزشکی.پزشک خانواده قابل دسترس . پس چطوری خارجیا می‌رن رشته لوکس؟

اونایی‌ که رفتن رزیدنسی جای دیگه گذروندن مقاله در اون رشته dashtan نمرهاشون بالا بود یعنی تو اون رشته پیر شدن تازه گذاشتن آمریکا برن اون رشته خوب بخونن!

حالا می‌بینید راه سختیه اما شدنی!

من پزشکی خوندم و برنامه ی رفتن به امریکا رو دارم.
در این زمینه هم به اندازه ی کافی اطلاعات پیدا کردم.
اطلاعاتی رو که dr_lizard نوشتن تایید می کنم.
بهتره همه ی کسایی که می خوان در امریکا تو رشته ی پزشکی ادامه تحصیل بدن یه سری حقایق رو بپذیرن و برنامه ریزی مناسب داشته باشن تا بتونن راحت تر به هدفشون برسن.
اگه سوالی بود در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: dr_lizard ، kasrafo ، taherifar
سلام من دانشجوى سال چهارم پزشكى هستم و به شدت خواهان ادامه تحصيل براى تخصص در يكى از دانشگاههاى خوب در امريكا هستم.چه كارهايي الان لازم است انجام دهم براى اينكه در گرفتن پذيرش موفق باشم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: drmat ، taherifar
[quote='figuredgirl' pid='114675' dateline='1308766755']
سلام من دانشجوى سال چهارم پزشكى هستم و به شدت خواهان ادامه تحصيل براى تخصص در يكى از دانشگاههاى خوب در امريكا هستم.چه كارهايي الان لازم است انجام دهم براى اينكه در گرفتن پذيرش موفق باشم؟ ممنون
سلام شما الان باید فقط به فکر زبان باشی و از اوایل اینترنی به فکر usmle موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام من دیپلمه هستم و میخوام تو آمریکا درس بخونم البته پزشکی ، چندتا سوال داشتم.
۱_ چه مدارکی باید داشته باشم،
۲_ هزینه تحصیل در آمریکا به چه صورته؟
۳_ کدام ایالتش برای زندگی و تحصیل بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان