کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
شاطرباتجربه نانوایی سنگک بربری وغیره به من پیغام بده
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-07 ساعت 22:42)ماندانا.م نوشته:  سلام به همگی.یه کشف بزرگی کردم! راستش ازوقتی عضو مهاجرسراشدم  توی تایپیکهای مختلف می بینم که دغدغه خیلی ازدوستان تازه وارد اینه که درام.ریکا باتوجه به رشتشون چه کارایی میتونن بکنن وخب دوستان باتجربه هم باتوجه به آشنایی که باهررشته داشتن هرکدوم لطف کردن وجواب دادن.اما خب بعضی وقتا هم هیچ دوستی بارشته ما آشنایی نداشته که بیاد وراهنماییمون کنه.من بعدازکلی کنکاش در گوگل که این روزها تبدیل شده به یارمهربان من!یه سایتی پیداکردم که پاسخگوی نیازهای من درمورد رشته ام بود مثلا اینکه بامدرک وتخصص وتجربه ام چه عناوین شغلی اونجاهست؟یعنی چه جورفرصت های شغلی وپیش نیازهای لازم برای هرکدوم چیه؟یعنی تا فرصت داریم واینجاهستیم بایدچه مهارتهایی رودررشتمون کسب کنیم ؟درواقع سایتیه که داره دانش آموزان راراهنمایی میکنه که اگر هررشته ای روبخونن بعدا میتونن کجاهاکارکنن ودیگه اینکه بهترین حقوق برای رشته وشغل اونها متعلق به کدوم ایالته.امیدوارم به دردتون بخوره.من که خیلی وقت بوددنبالش بودم والان حس پروفسوربالتازار رودارم! Big Grin اینم آدرس سایت:  www.collegesanddegrees.com/programs  وقتی صفحه بازشددراواسط  صفحه سمت چپ درنوارآبی رنگ نوشته شده program دراون ستون دنبال عنوان رشته بگردید وکلیک کنید.موفق باشید.

عالی بود ماندانا خانوم...
واقعا برای یه مبتدی خیلی به کار میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، cupcake ، alirezafarhang81
سلام من قصد مهاجرت به آمریکا ایالته جورجیا شهره آتلانتا رو دارم به جوشکاری و لوله کشیه گاز و آب و شوفاژ تسلطه کامل دارم و استاد کارم لطفا دوستانی که در آتلانتا ساکن هستن راهنماییم کنن که این شغل اونجا خوبه ایا کار در این زمینه هست و در آمدش خوبه یا نه ممنون میشم کمکم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: سلام مهاجر
سلام دوستان من لیسانس معماری هستم برنامه ای که من دارم اینه که زبانم رو تقویت کنم و همچنین نرم افزار های 3Dmax و V_Ray و photoshop و Revit و Rhino رو که خب تا حدودی بلد هستم به حد عالی برسونم کسی تجربه ای از بازار کار نرمافزارها داره ؟ میشه امیدوار بود که در زمینه این نرم افزار ها کار پیدا کنم ؟ و اینکه میدونین کدوم یک از این نرمافزار ها اهمیت بیشتر در اونجا داره تا تمرکزم بیشتر روی اون باشه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزيز
براي يك خانم ليسانسه رشته نظري و نقاش در نيويورك، فعال با سطح زبان متوسط چه شغلي رو پيشنهاد مي كنيد؟
کیس:2016AS33XX/سفارت:تغییر از آنکارا به ابوظبی/مصاحبه:2016December/ویزا یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان:
حقوق یک کارمند معمولی در امریکا چقدر است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-28 ساعت 22:18)ARSHIN007 نوشته:  حقوق یک کارمند معمولی در آمریکا چقدر است ؟

اینجا بر خلاف ایران، رنج حقوقها در مشاغل مختلف بسیار متفاوت هست.
از حقوق قانون کار ساعتی در فروشگاهها از ساعتی حدود هشت دلار بگیرید تا کارمندهای دفتری ادارات دولتی (شهری، کانتی، ایالتی، فدرال) با حداقل حقوق حدودا ساعتی 14 دلار.
البته از این مقدار بیمه و مالیات ایالتی (در صورت وجود در آن ایالت) و فدرال و ... کم میشه و این کسورات در مشاغل دولتی که گفتم معمولا بالاتره.
فکر میکنم یک لیسانس در یک اداره دولتی بعد از حدود 5 سال کار حقوقی حدودا ساعتی 20 دلار داشته باشه و با حقوقی حوالی 40 تا 50 دلار در ساعت بازنشسته بشه. البته کاملا بسته به شغل و محل کارش داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، sina35 ، shahab2000 ، ARSHIN007 ، storagemeter ، 4ugh
سلام خدمت تک تک دوستان عزیز
به نظرتون با این شرایطی که پایین گفتم تو امریکا قبولم میکنن یا نه؟
عضو فدراسیون جهانی نخبگان هستم
عضو مخترعین کشور
عضو انجمن نخبگان جوان
عضو فدراسیون جهانی ‎IPIA‎
عضو فدراسیون جهانی طراحان و ایده پردازان ‎DAVISON‎ آمریکا
عضو بنیاد ملی نخبگان
عضو تیم هواپیماسازان هواپایه
طراح و ارائه دهنده ی طرح های نظامی به ساصد
مدرک سازمانی جهانی صلیب سرخ
عضو افتخاری بیمارستان سرطانی امید
طراح سایت و برنامه نویس ریجستری و ‎CMD‎
دارنده 4 ثبت اختراع
مدرک علوم رباتیک از دانشگاه تهران
مدرک هوافضا و اسپایلوت از دانشگاه تهران
و ‎. ‎. . .‎ .‎
هفت تا دیپلم در رشته های معماری . حسابداری . تجربی . الکترونیک . کامپیوتر . مکانیک و..... که همه هم با معدل های بالای 18 قبول شدم
یه عالمه چیز دیگه که خوب یادم نیست

به نظرتون با این شرایط قبولم میکنن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-07 ساعت 00:41)usa-love نوشته:  سلام خدمت تک تک دوستان عزیز
به نظرتون با این شرایطی که پایین گفتم تو آمریکا قبولم میکنن  یا نه؟
عضو مخترعین کشور
عضو انجمن نخبگان جوان
عضو بنیاد ملی نخبگان
دارنده 4 ثبت اختراع
و ‎. ‎. . .‎ .‎
هفت تا دیپلم در رشته های معماری . حسابداری . تجربی . الکترونیک . کامپیوتر . مکانیک و..... که همه هم با معدل های بالای 18 قبول شدم

همه این مدارک که گفتید چندان کمکی نمیکنه و وقتی بدرد میخورند که شما سابقه کاری خوبی در رشته کاریتون داشته باشید و به زبان مسط باشید و تازه چون سابقه کار در آمریکا ندارید مجبورید از یک موقعیت پایین تر از انتظارتون شروع کنید،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-07 ساعت 03:53)rezavfx نوشته:  
عضو مخترعین کشور
عضو انجمن نخبگان جوان
عضو بنیاد ملی نخبگان
دارنده 4 ثبت اختراع
و ‎. ‎. . .‎ .‎

همه این مدارک که گفتید چندان کمکی نمیکنه و وقتی بدرد میخورند که شما سابقه کاری خوبی در رشته کاریتون داشته باشید و به زبان مسط باشید و تازه چون سابقه کار در آمریکا ندارید مجبورید از یک موقعیت پایین تر از انتظارتون شروع کنید،

دوست عزيز عضويت در انجمنهاي متفاوت از نظر يه امريكايي خوبه از اين بابت كه نشون ميده فعاليد ولي مزيت خاصي محسوب نميشه چون با پرداخت حق عضويت سالانه ميتونيد حتي توي امريكا هم در بهترين انجمنها عضو بشيد . موضوعي كه بايد در مراحل مصاحبه براشون مهمه بحث مهارت و تخصص در انجام كاريه كه براش مصاحبه ميشيد و اينكه چقدر پنانسيل يادگيري داريد . اگر ميخواي اينجا توي رشته خودتون كار مرتبط پيدا كنيد بايد خيلي خيلي تلاش كنيد و يك بأزه حداقل ٦ ماهه كه بطور فعال دنبال كار بگرديد و در كتارش سعي كنيد هر چه بيشتر با فرهنگ و شرايط محيطي اينجا آشنا بشيد . وقتي براي مصاحبه كار تخصصي ميريد بايد اين رو بخونيد كه از ده دانشگاه بوتر دنيا در بسياري از رشته ها حداقل ٥/٦ تاشون اينجا هستند و هر ساله تعداد زيادي فارغ التحصيل دارند و علاوه بر اون همه اون چيزايي كه افراد مهاجر دارند ياد ميگيرند أعم از زبان فرهنگ مكاتبه و ... رو در حال حاضر بلد هستند پس بايد مهارت خوبي داشته باشيد كه باعث بشه شما رو جذب كنند . انجمن مهندسي ميكانيك امريكا با سالي ١٦٠ دلار عضو ميشيد و شرايط خاصي هم نداره پس خيلي اين چيزها اينجا به چشم نمياد چون همه چيز در حد فوق العاده پيشرفته اينجا هست خيلي هم هست ... اينكه حتما بايد از شغلي پايين تَر از شعل خودتون يا كار سطح پايين شروع كنيد چيزيكه خيلي ها ميگن و من چه قبل از اومدم و چه تو طول اون ٦-٧ ماه سرچ كار هم فراون ميشنويد ولي إلزاما اينطور نيست ولي بايد خيلي خيلي خيلي تلاش كنيد تا شامل اين قانوني كه بيشتر هموطنان ميگند و سعي ميكنند كه به شما هم القا كنند نشيد !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-07 ساعت 04:45)mechanicalengineer نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 03:53)rezavfx نوشته:  
عضو مخترعین کشور
عضو انجمن نخبگان جوان
عضو بنیاد ملی نخبگان
دارنده 4 ثبت اختراع
و ‎. ‎. . .‎ .‎

دوست عزيز عضويت در انجمنهاي متفاوت از نظر يه امريكايي خوبه از اين بابت كه نشون ميده فعاليد ولي مزيت خاصي محسوب نميشه چون با پرداخت حق عضويت سالانه ميتونيد حتي توي امريكا هم در بهترين انجمنها عضو بشيد . موضوعي كه بايد در مراحل مصاحبه براشون مهمه بحث مهارت و تخصص در انجام كاريه كه براش مصاحبه ميشيد و اينكه چقدر پنانسيل يادگيري داريد . اگر ميخواي اينجا توي رشته خودتون كار مرتبط پيدا كنيد بايد خيلي خيلي تلاش كنيد و يك بأزه حداقل ٦ ماهه كه بطور فعال دنبال كار بگرديد و در كتارش سعي كنيد هر چه بيشتر با فرهنگ و شرايط محيطي اينجا آشنا بشيد . وقتي براي مصاحبه كار تخصصي ميريد بايد اين رو بخونيد كه از ده دانشگاه بوتر دنيا در بسياري از رشته ها حداقل ٥/٦ تاشون اينجا هستند و هر ساله تعداد زيادي فارغ التحصيل دارند و علاوه بر اون همه اون چيزايي كه افراد مهاجر دارند ياد ميگيرند أعم از زبان فرهنگ مكاتبه و ... رو در حال حاضر بلد هستند پس بايد مهارت خوبي داشته باشيد كه باعث بشه شما رو جذب كنند .  انجمن مهندسي ميكانيك امريكا با سالي ١٦٠ دلار عضو ميشيد و شرايط خاصي هم نداره پس خيلي اين چيزها اينجا به چشم نمياد چون همه چيز در حد فوق العاده پيشرفته اينجا هست خيلي هم هست ... اينكه حتما بايد از شغلي پايين تَر از شعل خودتون يا كار سطح پايين شروع كنيد چيزيكه خيلي ها ميگن و من چه قبل از اومدم و چه تو طول اون ٦-٧ ماه سرچ كار هم فراون ميشنويد ولي إلزاما اينطور نيست ولي بايد خيلي خيلي خيلي تلاش كنيد تا شامل اين قانوني كه بيشتر هموطنان ميگند و سعي ميكنند كه به شما هم القا كنند نشيد !

سلام به دوست مهاجرسراي عزيز ، فكر ميكنم اگر توضيحي بدم در رابطه انتخاب شغل با موقعيت احتمالا پايين تَر إز اوني كه انتظار داشته باشيد ، ميتونه برأي بعضي ها مفيد باشه ،
أين تجربه شخصي من هست :
در ايران من در كار خودم (يك كار هنري مربوط به سينما) شماره يك بودم ، يك رزومه بسيار خوب داشتم و جوايز
متعددي دريافت كرده ام National و international از جشنواره فيلم فجر گرفته تا جشنواره خارجي و به أمريكا مهاجرت كردم .
من إز ماه اكتبر سال ٢٠١٣ شروع كردم به فرستادن رزومه برأي شركت هاي بزرگ امريكايى مربوط به كار خودم و بعد إز ٢ ماه إز يك شركت بزرگ و خوب در
لس أنجلس برام وقت مصاحبه أمد ، موقعيت شركت عالي بود ولي job إز موقعيت قبلي من در ايران پايين تَر بود ، حقوق پيشنهادي ساعتي ٢٥$
و يا سالي ٤٨٠٠٠$ بود.من قبول كردم و مشغول كار شدم . إز كارم راضي نبودم و ميدونستم من امكان داشتن موقعيت بهتر رو دارم ولي
برأي من تجربه بسيار مناسبي بود كه ياد گرفتم چطور در يك شركت بزرگ چندمليتي بايد كار كرد و چطور گزارش
روزانه پيشرفت كار را بنويسم و چطور بايد كارهام رو تنظيم كنم با ديگران و سوپروايزرها. تجربه ارزشمندي كه در ايران امكان كسب اون نبود
و برأي كار در أمريكا بسيار لازم بود.
بعد إز ٦ ماه برأي كار هاي بهتر با موقعيت هاي بالاتر apply كردم و ماه ٨ ام إز شروع كار أولم ، موقعيت
بهتري در يك شركت بهتر پيدا كردم با درامد ساعتي ٥٠$ يا ساليانه ١٠٠٠٠٠$ و بيمه و ...
هنوز ميدونستم بأز هم ميتونم برأي موقعيت بهتر اقدام كنم ولي تصور كنيد آين شغل در روز اول به من پيشنهاد
ميشد (كه غير ممكن بود چون سابقه كار در أمريكا نداشتم) أيا برای من خوب بود ؟ البته كه نه ! چون بخاطر نداشتن
تجربه در ارتباط و نوشتن گزارش ها و طرز كار در أين نوع شركت هاي بزرگ بين الملي (تصور كنيد من هر روز با بخش هندوستان شركت و
بخش سانفرانسيسكو شركت و بخش ديگري در فرانسه در تماس بودم) فقط إز خودم يك شخص غيرحرفه اي و کم تجربه و نادان ميساختم ! در موقعيت فعلي من ،
اشتباه كردن گرون تموم ميشه و برأي career من بده و الان خوشحالم كه ٦ ماه در موقعيت پايين تَر كار كردم كه برام تجربه خوبي شد. در حقيقت
من را آماده كرد برأي موفقيت در موقعيت هاي بهتر.
با ارزوي موفقيت برأي همه
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، inanna ، behjat ، usa-love ، Haghighat ، mostafa2017
عضو ....
و ‎. ‎. . .‎ .‎

ایکاش بجای همه اینها وقت و انرژی و ذهن تون رو برای متخصص شدن در یک زمینه خاص میذاشتید.
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هست...
به چیزی که علاقه دارید فوکوس کنید و بقیه این لیست رو ول کنید...
چند سال دیگه یک متخصص هستید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
http://www.iranbild.com/%D8%B1%D9%88%D8%...%A7/10796/

این لینکی که فرستادم جواب سوال کسایی هست که دنبال کارهای رستورانی هستند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بجه ها اگه دوسال وقت داشتید قبل اینکه بیاید آمریکا چه حرفه ای رو یاد میگرفتید یا چیکار میکردید؟میرفتید تو چه شغلی که پر درآمده؟مثلا خرید فروش مسکن یا غیره
کسایی که آمریکا هستن لطفا برادرانه راهنماییم کنید.که از اینجا زمینه ش رو بریزم یا وقتی اومدم اونجا یه ضرب بچسبم به همون کار و همه سختی هاشو به جونم بخرم
پاسخ
تشکر کنندگان: miladmilado
سلام به همگی کاربر تازه وارد هستم سال اول هستم که تو لاتاری شرکت می کنم هنوزم نتیجه رو ندیدم Big Grin
بگذریم
من رشته کامپیوتر رو خوندم لیسانس هستم خانومم فوق لیسانس ریاضی هستش من در حال حاضر کارم تایپ و صفحه آرایی مجله و روزنامه و کتاب هستش نمی دونم اونجا هم همچین شغلی هست البته این رو هم بگم کارهای دیگه ای از شاخه کامپیوتر رو هم بلدم مثلا سخت افزاری اسمبل کردن عیب یابی پشتیبانی نرم افزار مقدار کمی شبکه پسیو passive شبکه کابل کشی وداکت کشی و از این جور کارها خلاصه نو هر زمینه از کامپیوتر آچار فرانسه هستم از هر چیزی مقداری بلد هستم
حالا بنظر اساتید من آینده شغلی مناسبی میتونم پیدا کنم ؟ Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: milspider ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان