کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
سلام . خسته نباشید ...

من واقعا یک استرس وحشتناکی در زمینه کار دارم . خواهشا راهنماییم کنید اگه میشه

من چند ماه دیگه کارشناسی نرم افزارم از دانشگاه آزاد به اتمام میرسه ...

سال بعد باید مهاجرت کنم کالیفرنیا . احتمالا orange میرم یا Irvine

من در زمینه برنامه نویسی استعدادی ندارم ...

ولی در حرفه ی ادیت فیلم و آهنگسازی ، صداگذاری ، جلوه های ویژه ، تیزر ویدیویی

ادیت و تکمیل فیلم های آموزشی مثل Lynda ، تبلیغاتی ، عروسی ، خلاصه

در اینجور زمینه ها نسبتا حرفه ای هستم و پروژه های زیادی هم کار کردم .

من ۲۳ سال سن دارم ، تجربه های کاریم پروژه ای بوده و نه رسمی

میشه گفت کارم video editor هست . البته با قابلیت های صداگذاری و آهنگسازی

نمیدونم برای من اونجا کار هست یا نه . البته این کار یک کار هنری با ترکیب تکنولوژی

به حساب میاد بیشتر ...

خیلی درگیر این قضیه هستم ...

اگر تخصص کامپیوتری خاصی در نظر دارید که اونجا خیلی محبوبه

لطفا به منمعرفی کنید که در طول این یک سال برم آموزشش رو ببینم

ولی باز به قدرت حرفه ی اصلیم که در بالا ذکر کردم قطعا نمیرسه

واقعا نمیدونم چیکار کنم ... سایت های کاریابی هم یه سرچ زدم

ولی نظر شما دوستان خیلی خیلی برام مهمه ...

تشکر فراوان
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و 8 سال سابقه کار تو رشته منابع انسانی . تو اینجا به عبارتی تو کار خودم خیلی واردم زبانم هم بد نیست بازم دارم روش کار میکنم اینجا من کارم مربوط به امور استخدام، ارزیابی عملکرد، حقوق و دستمزد، نگهداشت نیرو و ‎.....‎ مشغولم. الان هم میخوام روی ‎3D max‎ و کرل و فتوشاپ و نرم افزار ‎Illustrator‎ کار کنم چون در حد متوسط این نرم افزار ها رو بلدم البته تو آفیس کاملا حرفه ای هستم. اگر خدا بخواد تا یکسال دیگه یه آمریکا مهاجرت میکنم به همراه همسرم
همسرم هم لیسانس مدیریت صنعتی داره و 8 سال مدیر برنامه ریزی و صادرات مواد غذایی بوده ‎(sales and operations planning)‎ تو کار خودش هم حرفه ای هستش تو کامپیوتر هم خیلی وارد هستش. البته تو هنر هم دستی داره تو رشته معرق روی چوب خیلی حرفه ای هستش البته تو تابلو خط.
البته ما انتظار نداریم همون اول بریم تو اداره یا شرکت کار کنیم . حتی حاضریم برای شروع کارهای ساده هم انجام بدیم( مثل فروشندگی و اینا)
(جفتمون هم میتونیم توصیه نامه معتبر از شرکتمون بگیریم)
حالا آیا برای ما اونجا ممکنه کار پیدا بشه یا نه؟
Life is too short to worry about anything. You had better enjoy it because the next day promises nothing.
چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
و دروغ از همه چیز ارزان تر...
آبرو قیمت یک تکه نان...
و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام دوستان
من به همراه همسر و دو فرزندم حدود 25 روز پیش وارد هیوستن شدیم.
تخصص من و همسرم، که بیش از 17 سال سابقه تدریس و تحقیق در دانشگاه و انجام بیش از 50 پروژه صنعتی داریم، معدن-نفت و ژئوفیزیک-لرزه شناسی-فیزیک سنگ است.
تخصص های همسرم: ژئوفیزیک (لرزه شناسی)، فیزیک سنگ، پردازش سیگنال، ویولت، ... و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.
تخصص های من: اکتشاف معدن و نفت، مدلسازی، پتروفیزیک، بررسی فنی و اقتصادی، پردازش داده:تسلط کامل و سالها تدریس classification, clustering, neural network, simulation and modeling, data fusion، نقشه برداری و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.

ممنون خواهیم شد اگر هر نوع شغل نسبتاً مرتبط که به ماندگاری ما کمک کند را معرفی کنید.
شماره های تماس:
7138167823
7132549891
ایمیل: azizihaleh@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 08:36)joybar نوشته:  
(2016-01-09 ساعت 15:17)sinar نوشته:  
(2015-12-31 ساعت 22:18)sinar نوشته:  سلام من سینا 24 ساله فارغ التحصیل لیسانس عمران-نقشه برداری که تو آمریکا ب اسم ژئوماتیک میشناسنش گرایش ارشدم Geoinforamtics و Gis ,Remote sensing میشه زیان آلمانی میدونم و نوازنده ویولن ایرانی هم هستم میخواستم ببینم بعد از ورودم به آمریکا چ کاری میتونم انجام بدم در اول ورود کار سطح بالایی مدنظرم نیس فقط یک سال جا بیفتم و بعد یا ادامه تحصیل تو ارشد بدم یا تخصصی کار کنم.میخواستم راهنماییم کنید
راستی نرم افزار هم اینارو میدونم
Autocad
civil 3D
matlab
photoshop
Arcgis

ممنون میشم راهنماییم کنید
سینار جان ،من توصیه میکنم که از همون ایران پیش از اینکه بیایی دنبال بورسیه پی اچ دی یا همون فاند گرفتن از دانشگاه های اینجا باش که برایت هم فال هست و هم تماشا  
و بعد از ان هم براحتی کارهای مختلف حتی اکادمیک میتونی پیدا کنی . چگونگی ش را خودت پیدا کن فقط بگم که کاملا شدنی هست برااساس اطلاعاتی که از خودت دادی  

سلام دوستان من علیرضا هستم و به زودی راهی میشم سوالم از دوستان عزیز این هستش : من تو ایران مغازه تزیینات اتومبیل و سیستم صوتی دارم و نماینده برندهای معروف امریکایی هستم در ضمن در ضمینه برق خودرو و کلیه کارای فنی تخصص و شناخت دارم ایا این خصوصیت که اصطلاحا اچار فرانسه باشی اونجا کارایی داره؟ من تو زمینه کار و منتاج ام دی اف- دکوراسیون -برق خانه و کلا مشاغل فنی دستم روونه لطفا هر کدوم از دوستان اطلاعاتی داره در اختیارم بگذاره ممنونم
کیس اصلی یک نفر مجرد
مکان مصاحبه Abu Dhabi
اولین ورود فرودگاه دالاس واشنگتون دی سی
ساکن وست ویرجینیا Chantilly
متفاوت باش،و قبل از صحبت کردن فکر کن، انسان رو قدرت تفکرش متفاوت کرد.
پاسخ
(2016-07-30 ساعت 10:06)Amir mahdi T نوشته:  سلام دوستان
من به همراه همسر و دو فرزندم حدود 25 روز پیش وارد هیوستن شدیم.
تخصص من و همسرم، که بیش از 17 سال سابقه تدریس و تحقیق در دانشگاه و انجام بیش از 50 پروژه صنعتی داریم، معدن-نفت و ژئوفیزیک-لرزه شناسی-فیزیک سنگ است.
تخصص های همسرم: ژئوفیزیک (لرزه شناسی)، فیزیک سنگ، پردازش سیگنال، ویولت، ... و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.
تخصص های من: اکتشاف معدن و نفت، مدلسازی، پتروفیزیک، بررسی فنی و اقتصادی، پردازش داده:تسلط کامل و سالها تدریس classification, clustering, neural network, simulation and modeling, data fusion، نقشه برداری و تسلط به نرم افزارهای مرتبط است.

ممنون خواهیم شد اگر هر نوع شغل نسبتاً مرتبط که به ماندگاری ما کمک کند را معرفی کنید.
شماره های تماس:
7138167823
7132549891
ایمیل: azizihaleh@yahoo.com
اگه مثلا دو سال قبل بود شما رو شرکتهای نفتی رو روی هوا میزدند. اما خب الان اوضاع فرق میکنه و استخدام به حداقل رسیده. در عوض دنبال شرکتهای معدن باشید ایشالا کار مناسب هست. محدود به تگزاس هم نباشید و همه ی ایالت ها رو بگردید چون معمولا کمپانیها هزینه ی جابجایی شما رو پرداخت میکنند.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
سلام
من 25 سالمه
این شغلها رو داشتم و تسلط کامل دارم روشون
مدرک فوق دیپلم کامپیوتر
3 سال رستوران داری به عنوان مدیر رستوران و یاد گیری طبخ بیشتر غذاهای ایرانی
2 سال کار روی دکل حفاری به عنوان drikman
1 سال قبل از خدمت رانندگی میکردم
کار کامپیوتری هم فتو فراوون انجام دادم و سخت افزار و نرم افزار رو فول هستم
از همه مهمتر شغل پدرم پیمانکار بزرگ ساختمان بود و مار ساختمان سازی رو بهش کاملا تسلط دارم

دوستان خودتونو جای من بزارین چ کار میکنین واسه پیدا کردن کار
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من زیر ۱۸ سال هستم(البته به زودی ۱۸ سالم میشه) و تاحالا تجربه کار در هیچ زمینه ای رو ندارم.به دلیل یک سری مشکلاتی که برامون پیش اومد حالا باید کار کنم.لطفا به من بگین باید دنبال چه کار هایی بگردم و چطور این کار ها رو میتونم پیدا کنم و اینکه حقوق میانگینشون چقدر هستش.خیلی ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .لطفا اگه درباره کاردرحیطه روانشناسی ومشاوره اطلاعاتی دارین یااگه روانشناس ایرانی میشناسین به من اطلاع بدین.ممنونم
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من میخوام مهاجرت کنم به آمریکا
طی یکی دو سال اینده
میخوام بدونم من که ترک تحصیل کردم ،سراغ یادگیری چه کاری برم که تو آمریکا کار پیدا کنم و مشکلی نداشته باشم
زبانمم خوبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-11 ساعت 02:55)amir_1990 نوشته:  سلام
من میخوام مهاجرت کنم به آمریکا
طی یکی دو سال اینده
میخوام بدونم من که ترک تحصیل کردم ،سراغ یادگیری چه کاری برم که تو آمریکا کار پیدا کنم و مشکلی نداشته باشم
زبانمم خوبه

کسی نیست کمک کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان...
اگه بخوام یه کارواش واسه خودم بزنم، به نظر شماهایی که الان در امریکا زندگی میکنید،
1-بیزینس سود دهی هست یا نه؟
2-برای راه اندازی یه کارواش در حد معمول تقریبا چقدر باید هزینه کرد؟
3-شستشوی هر ماشین چند دلاره؟
4-این بیزینس در کدام ایالت یا شهر موفق تره؟
5-نوع اکثر کارواشها و طرز کارشون مثه کارواشای توی ایرانه (ابپاشی و کف و سپس ابکشی و خشک کردن) یا مثلا تمام اتوماتیک و غیره هستند؟
6-فرهنگ مردم به این شکله که خودشون ماشینشونو بشورن یا ببرن کارواش و اینکه چقد به نظافت ماشیناشون اهمیت میدن و از همه مهمتر شرایط محیطی طوری هست که ماشینا زود به زود کثیف شن و نیاز به کارواش داشته باشن؟
نظر خودم بیشتر روی دالاس-فورت وورثه

واقعا پیشاپیش خیلی خیلی از کمکها و راهنمایی هاتون متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز،
اگر برای خودتون یا آشنایانتون به دنبال کار میگردید، من در منطقه ‎Rancho Bernardo‎ در نزدیکی سن دیگو یک کار در زمینه ‎Retail‎ (فروشگاه) سراغ دارم. حقوق مینیمم میدهند و بصورت تمام وقت استخدام میکنند. 40 ساعت در هفته نیاز دارند مگر اینکه خودتون کمتر بخواهید. معمولا هم کسی رو به این راحتی اخراج نمیکنند. اگر بخواهید با پرداخت حق بیمه میتونید از بیمه پزشکی و دندانپزشکی بهره مند شوید. اگر تمایل داشتید، به من پیام خصوصی بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، AbbasHTC ، bhb32
سلام دوستان میخواستم در مورد وضعیت تور و گردشگری بپرسم

از ایالات متحده مثل مملکت خودمون اژانس های مسافرتی فعالیت میکنن ؟

مثل مملکت خودمون تور میبندن برای مسیر هایی مثل روسیه و چین و امارات و از این قبیل ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-16 ساعت 23:31)javadth نوشته:  سلام دوستان میخواستم در مورد وضعیت تور و گردشگری بپرسم

مثل مملکت خودمون تور میبندن برای مسیر هایی مثل روسیه و چین و امارات و از این قبیل ؟

هستن همچنین شرکتهایی ولی معمولا شرکتهای قوی و بزرگ هستن.
حالا ممکنه کسی دفتر بزنه و تورهای شرکتهای بزرگ رو به مردم بفروشه ولی در کل الان نود درصد این مسایل انلاین شده و دست واسطه ها کوتاه.
البته اصطلاحا "نیچ مارکت" هایی مثل حج هنوز هست و زیاد هستن فروشگاه هایی که بخاطر موقعیت مناسب در کنار فروشگاه یک دفتر اعزام به حج هم زدن.
کلا بخاطر انتظارات بالای مشتری آمریکایی این بیزنسها رو باید خیلی قوی وارد شد و مثل ایران با یک دفتر و یک منشی شدنی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-07 ساعت 00:49)yami نوشته:  
(2017-05-16 ساعت 23:31)javadth نوشته:  سلام دوستان میخواستم در مورد وضعیت تور و گردشگری بپرسم

هستن همچنین شرکتهایی ولی معمولا شرکتهای قوی و بزرگ هستن.
حالا ممکنه کسی دفتر بزنه و تورهای شرکتهای بزرگ رو به مردم بفروشه ولی در کل الان نود درصد این مسایل انلاین شده و دست واسطه ها کوتاه.
البته اصطلاحا "نیچ مارکت" هایی مثل حج هنوز هست و زیاد هستن فروشگاه هایی که بخاطر موقعیت مناسب در کنار فروشگاه یک دفتر اعزام به حج هم زدن.
کلا بخاطر انتظارات بالای مشتری آمریکایی این بیزنسها رو باید خیلی قوی وارد شد و مثل ایران با یک دفتر و یک منشی شدنی نیست.

الان ما توی تهران نزدیک 1800 تا شرکت داریم که بعضیاشون سایت دارن یا هر روشی برای تبلیغات

مشتری زنگ میزنه به ما میگه تور سه روزه کیش رو میخوام

ما هم پرواز براش رزرو میکنیم + هتل رو براش رزرو میکنیم و بهش میفروشیم

اژانس های بزرگتر از ما هواپیما ها و اتاق های هتل رو اجاره میکنن و به اژانسی های کوچیک میفروشن

هتل ها و هواپیماهایی ها فروش آنلاین مستقیم دارن ولی قیمتشون خیلی بالاتر از قیمت همکار هستش به خاطر همین کار آنلاین جواب نمیده برای شخص مسافر

حالا روش کار شرکتای امریکایی چطوره ؟

آژانس های هواپیمایی کوچیک توی امریکا هستش ؟

آمریکایی ها بخوان برن مثلا فلوریدا یا وگاس برای تفریح چطوری عمل میکنن ؟
برای رفتن به کشورای دیگه چیکار میکنن
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان