کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
سلام به بچه هاي گل مهاجرسرا
سوالی بیش از هر چیزی در مورد مهاجرت ذهن منو مشغول کرده و فکر هم ميکنم که دیگر بچه ها هم مثل من درگير اين دغدغه هستند، مسئله پیدا کردن کار مناسب و ایده آل هر کس در کشور غربت هستش. از اونجائیکه جای خالیش را تو فروم احساس میکردم با اجازه مدیران این تایپیک را ایجاد کردم.
نميشه گفت کسي پاش به آمريکا رسيده باشه و این مسلئه اونو به چالش نکشیده باشه. به هر حال هر کس با هر توان مالی و استعداد و مهارتی که پا به آمریکا میگذاره بدنبال اینه که از میان گزینه های مختلف بتونه بهترین راه را انتخاب کنه و در حقیقت پا به راهی بگذاره که آینده اش را روشن ببینه و میدونید آینده روشن یعنی داشتن کار خوب.
پس اين پروسه ايي هستش که با ورود به آمریکا بدون استثنا هممون اون را تجربه خواهيم کرد. در اين ميون تجربيات بچه ها سالهاي گذشته که الان ساکن آمريکا هستند خيلي میتونه به ما کمک کنه.

دوستانی که قصد مهاجرت دارند، اگر که مایلند میتونند اينجا شرايطشون را اعم از موارد زیر در این تایپیک قرار بدهند تا انشاا.. اگر همراهی بود بقیه دوستانی که مطلع هستند بتونند شما را راهنمایی کنند.
شرایط پیشنهادی اینها هستند:
مدرک تحصيلي، مهارت خاصي که داريد، مدارک غير آکادميک و دوره هاي تخصصی که گذروندين، علايق، سابقه کار،ايالتي که قصد داريد در اونجا ساکن بشيد، ميزان آشنايي با زبان انگليسي، سن، انتظاراتتون از کار، مقدار سرمايه ايي که قصد داريد با خودتون ببريد،کار فعلي و موقيعيت اجتماعیتان در ايران، وضعيت تاهل، و ديگر موارد که فکر میکنید لازمه.

دوستان مطلعی که قصد دادن راهنمایی و مشورت دارند لطفا نظراتشون را ترجیحا (یعنی اختیاری) بصورت يک بکگراندي از موقعيت شغلي فرد در آمریکا اعم از:
اسم شغلی که انور باید بدنبالش بگردند،میزان امید به کاریابی، تقریب درآمد ماهیانه اون شغل (حداقلها و حداکثر)، ميزان تقاضا اون شغل، مزايا، حداقل نیازمندی ها و توانمندی ها برای داشتن اون شغل، حدس میزان زمانی که فرد باید دنبال کار باشه، پرتقاضاترین ایالتها برای فرد، سختي ها و دشواري هايي که ممکنه فرد با اون روبرو بشود، راهها و روشهاي کاريابي و کلا هر چیزی که فکر میکنید مفید باشه.

اين اطلاعات ميتونه به شخص کمک کنه که با توجه به شرايطش اگر احساس شد که نياز به گذروندن دوره ايي خاص هستش مهارتهاشو قبل از اومدن به آمريکا تکميل کنه براي مثال ممکنه بچه ها به من پيشنهاد کنند که با توجه به شرايطم گذروندن دوره و کار با برنامه نويس جاوا را خوب ياد بگيرم تا با ترکيب اون با ساير مهارتهام بتونم عنوان شغل خاصي را کسب کنم. يا مثلا همگي پيشنهاد ميکنند که براي داشتن شغل دونستن زبان مهمه و بدون دونستن زبان کاري براي کسي نيست، و همين انگيزه ايي بشه که روي زبان بيشتر سرمايه گذاري بکنيم.
توجه داشته باشید این یه مشاوره هست نه اينکه انتظار باشه که هنوز نرفته، کسي اونجا براتون کاري دست وپا کنه يا توقعي باشه که بعدا اينکار را براتون کسي انجام بده; فقط در این حد که آدم بدونه که اگر الان رسيديم آمريکا بايد چه ذهنيت و انتظاري از شغلم باید داشته باشم.

جدایی از این مبحث اگر دوستان در مورد شغلهای موقتی که فکر میکنند میتونه برای یک مهاجر مناسب باشه اطلاعاتی دارند لطفا اونها را همراه با شرح ذکر کنند.

لطفا اگر کسی اطلاعاتی در زمینه شغل داره کمکش را از دیگران دریغ نکنه.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، OverLord ، roza63 ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، wushu kung fu ، Farshid22 ، maxsupermax ، admin ، afsoun ، بنيتا ، Sahar-Germany ، aminaran ، vahidansari ، eblam ، yek_mosafer ، Electronic-Arts ، oxin ، sib 24 ، peyman74 ، bahraam ، sorena ، maaref ، AvRiMcM ، AMIN3Y ، aNTea ، rs232 ، mr relax ، saied-k ، abbas_dinari ، nimar123 ، SH1A2R3 ، Mehdiest ، sara_217us ، humsun ، m.memari ، alonak ، behnam_VA ، b_argi ، f.r ، هوشنگ ، ghorbat ، somayeh8159 ، shkhmo ، zina s ، mori5050 ، Lucky Luke ، homayoon13 ، milad_flamenco ، paul ، mustapha_jahedy ، Emma_a432 ، pariya2 ، ملیحه مجید ، mdtrmd ، saeed_gh ، negin_h ، alireza001 ، r_ent ، arezoo bj ، moon_rose ، dreamer60 ، ipedram ، Bald Eagle ، reza.rd ، زری وحدتی ، Lemony ، aghaghia ، hekayat ، FMANIS ، Beowulf II ، mehrdad pharm ، مریم رف ، ali_am76 ، amir0_0amir ، romance33 ، مهرنگار ، مرآت74 ، سمنانی ، galiver ، سلام مهاجر ، taleghani ، rezahoorjandi ، azadeh2014 ، mhsenpc ، Reza20002 ، mahan L ، reza 1954 ، maria2000 ، we are one ، nousai ، Hamid_110 ، behfaza ، pey.com ، سولماز جون ، oldman ، takin2015 ، yalda.k ، Jalal Ez ، maryamoo ، حاجی واشنگتن ، kpks ، m.ghoreishi ، nahali ، shanks ، erica ، farshad varaste ، goliii ، mfte.teacher ، Abdorrezaa ، پارسا یی ، kaziar ، persiaman ، msar ، lighthouse ، gholamrezaei ، maryammohajersara ، ali__gh__A ، hamid.2020 ، jsmlz ، mostafa2017 ، a.behzadi ، sorena_atropat
(2010-07-10 ساعت 22:18)mahdi357 نوشته:  اول خودم شروع میکنم
من یه لیسانس نصفه نیمه رشته فناوری اطلاعات دارم چرا که تا زمان رسیدنم به آمریکا احیانا فقط بتونم معادل مدرک فوق دیپلمم را بگیرم که البته روش حسابی هم باز نکردم
من مدرک فنی حرفه ایی عکاسی و فتوشاپ را هم دارم ودر حال گذروندن دوره شبکه و MCSE هستم
بیشترین علاقه ام کامپیوتر هست (استعدادم یادگیری هم در این زمینه بد نیست.منظورم کارهای تخصصی مثل برنامه نویسی و کار با هر نوع برنامه کامپیوتری هستش) - فتوشاپ را تا حد حرفه ایی بلدم (البته سطح حرفه ایی اینور را میگم، اونور را نمیدونم سطحشون چقدره؟)
سابقه کار خاصی هم ندارم. انشاا.. ساکن ایالت مریلند(در نزدیکی واشنگتن دی سی) خواهم بود.زبانم نه خیلی بده نه خیلی خوب.مجرد هستم.20 سالمه و هیچ انتظاری از شغلم ندارم به جز اینکه بتونم خودم را سرپا نگه دارم.سرمایه خاصی هم ندارم.
بین این همه نداشته هام تنها امید و عزم قوی به تلاش و کوشش را دارم.
وضعیت منو چطور میبینید؟
میدونم که وضعیت کاری من خیلی خرابه برای همین انتظارم در مرحله اول داشتن یه کار ساده کارگری است حالا هر چی که باشه.اگر بشه یه توضیحاتی در مورد این سری کارها به من بدید.
پیشنهاد میدید بدنبال چه نوع کار و با چه سطح توقعی برم؟
از کی میتونم درسم را ادامه بدم؟ اگر درس بخونم چطور میتونم درآمد زندگی را در بیارم؟
فکر میکنید چقدر خرج داشته باشم؟ (رو حساب داشتن حداقلهای زندگی و اجاره بصورت Roommate)

بنظر من شما از بین این تخصص ها یکی را انتخاب کنید و در همان ایران، در آن رشته حرفه ایی شوید. تمام این رشته هایی که شما نوشتید اینجا بازار کار خوبی داره بشرطی که شما در آن رشته حرفه ایی باشید. مهم نیست آدم دکتر، مهندس، کفاش یا.... باشه مهم اینه که در هر کاری میکنه بهترین باشه..

کار ساده هم که نوشتید، اگر واقعا طالبش باشید، هست.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
(2010-07-12 ساعت 12:24)nicole.gemini نوشته:  کار ساده هم که نوشتید، اگر واقعا طالبش باشید، هست.

اگر میشه در مورد کارهای ساده بیشتر توضیح بدید.مثل اسمشون ، درآمد ، حداقل تخصص ، سختی های کار؟
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، eblam ، oxin ، maaref ، SH1A2R3 ، rad_95 ، f.r ، ghorbat ، shkhmo ، homayoon13 ، pariya2 ، saeed_gh ، shani89 ، FMANIS ، USA2014 ، we are one ، kaziar ، galiver ، msar ، jsmlz
برای کامپیوتر اینجا کار بد نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، yek_mosafer ، eblam ، oxin ، maaref ، SH1A2R3 ، mary200 ، ghorbat ، shkhmo ، homayoon13 ، اردوان ، pariya2 ، saeed_gh ، shani89 ، FMANIS ، mhsenpc ، we are one ، miyu ، galiver ، msar ، maryammohajersara ، jsmlz
(2010-07-12 ساعت 19:48)Ashkan.R نوشته:  برای کامپیوتر اینجا کار بد نیست

جواب شما خیلی کلیه. من دوست دارم بیشتر در مورد ریز جزئیات بدونم. موقع استخدام چه چیزهایی از فرد میخواهند؟ آیا اگر کار طرف خوب باشه بازم مدرک میخواهند؟
برای من سواله که با پیش آمدن بحران مالی جهان و بیکاری 10 الی 15 درصدی آمریکا چطور برای خود آمریکایی ها که ساکن کشور خودشونند کار نیست و برای ما که مهاجریم کار باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، yek_mosafer ، eblam ، oxin ، maaref ، SH1A2R3 ، humsun ، ghorbat ، shkhmo ، homayoon13 ، pariya2 ، shani89 ، FMANIS ، mehrdad pharm ، مرآت74 ، we are one ، nahali ، kaziar ، msar ، jsmlz
برای کارهای فنی چطور؟ من تکنسین نصب و تعمیر نگهداری اسانسور هستم مدرکم هم دیپلم هست که برای همین شغله (دیپلم آسانسور) 21 سالمه سرمایه زیادی ندارم هرگونه کاری که لازم باشه برای سرپا نگه داشتن خودم هم انجام میدم توی صنف کاری خودم هم تقریبا آدم کاربلدی هستم(با این که سنم کمه و متاسفانه اینجا به سنین کم بها نمیدن!) از کلیه کارهای فنی هم در حد نیاز سر در میارم و به قول بچه ها اچار فرانسه ام!
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
(2010-07-12 ساعت 13:48)mahdi357 نوشته:  
(2010-07-12 ساعت 12:24)nicole.gemini نوشته:  کار ساده هم که نوشتید، اگر واقعا طالبش باشید، هست.

اگر میشه در مورد کارهای ساده بیشتر توضیح بدید.مثل اسمشون ، درآمد ، حداقل تخصص ، سختی های کار؟

فکر نمیکنم کسی بتونه به این سوال کلی شما جواب کاملی بده. این سایت را ببینید و با حوصله تمام لینکهای کار مورد نظر خودتون را دنبال کنید، جواب میگیرید:
http://www.payscale.com/Job_Description

http://www.bls.gov/oco/ooh_index.htm#E

این سایت موثقی است که هر شغلی که در آمریکا وجود داره بهمراه ویژگی ها و حقوق و کالج و مدرک و شرائطش در ایالات مختلف و ..... را نوشته.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
درود
در مورد رشته های فنی (جوشکاری - لوله کشی -و...) کدوم ایالتها بهترند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، yek_mosafer ، maaref ، SH1A2R3 ، ghorbat ، pariya2 ، masoud768 ، galiver ، msar ، jsmlz

سلام من فوق لیسانس طراحی شهری دارم و 4 ساله که دارم کار می کنم.فکر می کنین برای من چه شغلی هست ؟ اصلا کار راحت در این زمینه پیدا می شه؟ چقدر حقوق می تونم بگیرم؟
من دارم برای ویزای H1b اقدام می کنم.
ممنونم

[/quote]

پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، SH1A2R3 ، ghorbat ، pariya2 ، مرآت74 ، msar ، jsmlz
با سلام و تشکر از تاپیک خوبتون
توی یکی از تاپیک ها یکی از دوستان جمله قشنگی نوشته بود گفته ایشون اینه : " مهم نیست که در امریکا چه شغلی دارید مهم اینه که توی کاری که انجام میدید بهترین باشید " .
پاسخ
سلام
واقعا تاپیک خوبی باز کردی آقا مهدی،دستت درد نکنه. من هم از خودم میگم راهنمایی کنند دوستان.
1- سابقه کار تو بانک دارم 3 ماه.تو شرکت پشتیبانی بانک هم کار کردم ( دستگاه های کارت خوان و خودپرداز)
2- رشته تحصیلیم مهندسی صنایع هست که آخراشم . هر چی گواهینامه (سرتیفیکیت) ISO.EFQM,HSE,OHSAS,MSP,P3 بوده روم به دیفال گرفتم.(کلکسیون جمع کردم)
3- نزدیک به 11 ماه به عنوان کارشناس فناوری اطلاعات تو یک شرکت کار کردم.
4- کار هنری (قلمزنی) هم بلدم.(یعنی مدرک تخصصی دارم)
5-یه سری تخصص دیگه هم دارم که در رابطه با هواپیما و پرواز هست.
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
(2010-09-11 ساعت 04:27)AmericanHamid نوشته:  درود
در مورد رشته های فنی (جوشکاری - لوله کشی -و...) کدوم ایالتها بهترند؟

دوست عزیزم این رشته ها ، شغلهایی هستند که توی تمام شهر ها و ایالتها مورد نیاز هستند البته دالاس خیلی صنعتی تره ولی اگه شما بتونید توی یکی از این رشته ها گواهینامه درجه یک فنی حرفه ای را بگیرید خیلی اعتبار داره .
دوره تخصصی جوشکاری که یکی از زیر مجموعه های پر طرفدارش جوشکاری زیر آب هست خیلی طرفدار داره ولی دورش از طرف سازمان فقط در تهران برگزار میشه.
شاد باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، lorecance ، eblam ، yek_mosafer ، maaref ، aNTea ، SH1A2R3 ، ghorbat ، shkhmo ، homayoon13 ، Emma_a432 ، pariya2 ، saeed_gh ، shani89 ، FMANIS ، مرآت74 ، maria2000 ، we are one ، msar ، jsmlz
(2010-09-11 ساعت 18:07)mh_hshk نوشته:  سلام
واقعا تاپیک خوبی باز کردی آقا مهدی،دستت درد نکنه. من هم از خودم میگم راهنمایی کنند دوستان.
1- سابقه کار تو بانک دارم 3 ماه.تو شرکت پشتیبانی بانک هم کار کردم ( دستگاه های کارت خوان و خودپرداز)
2- رشته تحصیلیم مهندسی صنایع هست که آخراشم . هر چی گواهینامه (سرتیفیکیت) ISO.EFQM,HSE,OHSAS,MSP,P3 بوده روم به دیفال گرفتم.(کلکسیون جمع کردم)
3- نزدیک به 11 ماه به عنوان کارشناس فناوری اطلاعات تو یک شرکت کار کردم.
4- کار هنری (قلمزنی) هم بلدم.(یعنی مدرک تخصصی دارم)
5-یه سری تخصص دیگه هم دارم که در رابطه با هواپیما و پرواز هست.

mh_hshk عزیز اولا که ایول داری داداش با این همه مدرک و پشت کار . در ثانی روی سابقه بانکت اصلا حساب نکن چون سیستم بانکداری امریکا با ما زمین تا آسمون فرق میکنه . به نظر بنده شما یکی از این رشته ها را که بهش بیشتر از همه علاقه داری انتخاب کن و یک گواهی نامه مهارت درجه یک ازش بگیر .
دوست عزیز تعدد مدارک و گواهی نامه برای اونا مهم نیبست و برای شما هم امتیاز خاصی به حساب نمیاد و چه بسا که شما را آدمی ببینند که از این شاخه به اون شاخه میپرید البته قصد جسارت نداشتم ولی به نظرم شما روی یک رشته تمرکز کنی فکر کنم بهتر جواب بده .
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، aNTea ، SH1A2R3 ، ghorbat ، shkhmo ، homayoon13 ، pariya2 ، FMANIS ، saeed5564 ، مرآت74 ، maria2000 ، we are one ، nahali ، msar ، behzadbardia ، jsmlz ، alireza3860
قربون اون آواتارت بشم،مدارکی که گفتم تمامش مرتبط با رشته ی تحصیلیم هست و همشون بین المللی ( دوره های ذکر شده زیر مجموعه مهندسی صنایع و مدیریت هستند،جهت اطلاع!)،فکر میکنم هم درجه اون مهارتی که شما گفتی باشه،نه؟ شاید هم کمتر باشه از گواهی درجه یک مهارت ولی از خود خود کشور دوست و همسایه مرگ بر امریکا تایید و ارسال شده.
در ضمن اگر به از این شاخه به اون شاخه پریدن باشه که اون امریکایی ها استادند! برای درست آب خوردن هم به قول خودشون سرتیفیکیت صادر میکنن!!
از راهنمایی شما بسیار ممنون و سپاسگزارم.

(2010-09-12 ساعت 20:01)ravian نوشته:  mh_hshk عزیز اولا که ایول داری داداش با این همه مدرک و پشت کار . در ثانی روی سابقه بانکت اصلا حساب نکن چون سیستم بانکداری امریکا با ما زمین تا آسمون فرق میکنه . به نظر بنده شما یکی از این رشته ها را که بهش بیشتر از همه علاقه داری انتخاب کن و یک گواهی نامه مهارت درجه یک ازش بگیر .
دوست عزیز تعدد مدارک و گواهی نامه برای اونا مهم نیبست و برای شما هم امتیاز خاصی به حساب نمیاد و چه بسا که شما را آدمی ببینند که از این شاخه به اون شاخه میپرید البته قصد جسارت نداشتم ولی به نظرم شما روی یک رشته تمرکز کنی فکر کنم بهتر جواب بده .
موفق باشید

ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: ravian ، yek_mosafer ، maaref ، SH1A2R3 ، ghorbat ، shkhmo ، pariya2 ، FMANIS ، مرآت74 ، maria2000 ، msar
(2010-09-12 ساعت 23:05)mh_hshk نوشته:  قربون اون آواتارت بشم،مدارکی که گفتم تمامش مرتبط با رشته ی تحصیلیم هست و همشون بین المللی ( دوره های ذکر شده زیر مجموعه مهندسی صنایع و مدیریت هستند،جهت اطلاع!)،فکر میکنم هم درجه اون مهارتی که شما گفتی باشه،نه؟ شاید هم کمتر باشه از گواهی درجه یک مهارت ولی از خود خود کشور دوست و همسایه مرگ بر امریکا تایید و ارسال شده.
در ضمن اگر به از این شاخه به اون شاخه پریدن باشه که اون امریکایی ها استادند! برای درست آب خوردن هم به قول خودشون سرتیفیکیت صادر میکنن!!
از راهنمایی شما بسیار ممنون و سپاسگزارم.

(2010-09-12 ساعت 20:01)ravian نوشته:  
مهندس عزیزم عرض کردم خدایی نکرده حمل بر بی ادبی بنده نشه . ما همه در یک درد مشترک شریک هستیم و اون هم دوران شایسته سالاریه . فقط به عنوان یک راهنمایی اون هم اگه قابل باشم عرض میکنم .
حدود 8 ساله که در اکثر رشته های کامپیوتری از آماتور گرفته تا فوق تخصصی تدریس میکنم . سال گذشته در پی یک دعوت خیلی رسمی و با کلاس از بنده خواسته شد که در یکی از آموزشگاه های فوق معتبر در زمینه مهندسی مایکروسافت و سیسکو تدریس کنم ( با حقوق توپ و مزایای تپل ) 4 ماه اونجا بودم بماند که چه صحنه هایی از انواع پشتک بازیها برای خالی کردن جیب ملت دیدم . این ها پیشکش جنایت اصلی اینجا اتفاق افتاد که مدیر محترم شرکت پس از اخذ مبلغ مربوطه صرفا جهت امتحان آن لاین دانشجویان را به سایت راهنمایی کرد . همه چیز خیلی درست حسابی به نظر میرسید کانکت شدن به سایت محترم مایکروسافت ، برگزاری آزمون و پایان زمان معین شده و نهاتا تمام شدن امتحان .
بچه ها هم امیدوار رفتند تا 2 هفته بعد که نتایج اعلام بشه . ولی نکته اینجا بود که اصلا سایت مایکروسافتی در کار نبود فقط یک شبکه VPN بود که سرورش هم در اتاق بغل قرار داشت مدیر عزیزمون هم با اقتدار تمام، اختیار داشت که هر کس را که دلش بخواد قبول کنه یا رد کنه .
نمونه مدرک هم با کیفیت 600dpi اسکن شده و موجود بود . فقط یک کد بین المللی نیاز داشت که اون هم زحمتش را دوستان عزیز و خوش سلیقه کشیدند .
این دوره و امتحاناتش حدود 3 میلیون تومن برای این بچه ها آب خورده بود . من متوجه شدم فریاد زدم کسی صدام را نشنید در شورای عالی انفورماتیک مطرح کردم بیرونم کردند مطمئنم که میدونید چرا .
یکی از اون بچه ها با مدرکش رفت مالزی مدرکش استعلام شد و جعلی از آب در اومد . غیر از باطل شدن تمام امتیازاتش 6 هفته هم در کشور غریب زندان را تحمل کرد و بعد هم دیپورت شد . یک لحظه اگه خودتون را بزارید بجای اون دانشجو متوجه منظورم از جنایت میشید.
من اینجا بس دلم تنگ است و هر سازی که میبینم بد آهنگ است
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان