کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای دریافت ویزای توریستی ایالات متحده آمریکا در دبی
(2012-11-14 ساعت 00:33)elahenadafy2 نوشته:  به نظر من که شانستون بالاست. اگه تاحالا برای ویزای مهاجرتی اقدام نکرده باشید، مدارک شغلیتون هم جور باشه، شانس خوبی دارید.
فقط اگه دعوتنامه دارید، سعی کنید شخص دعوت کننده ساپورت خیلی بالایی نشون نده.
دوست عزیز بنده دعوت نامه ندارم.. خودم هم دارم اقدام میکنم..
یه بحث دیگه اینکه من زبانم خیلی قوی نیست.. این میتونه تو مصاحبه واسم مشکل ایجاد کنه؟!
سپاسگذارم که محبت میکنید و جواب بنده رو میدید..
فعل و انفعال ، جزر و مد جریان ، آزمون و خطا ، تغییر ......> این است ریتم زندگی.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ipak ، msar
نه اصلا زبان هیچ ربطی نداره. مصاحبه گرها فارسی زبانن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: artemis21 ، Tomas ، Rock ، nedaba ، msar
(2012-11-14 ساعت 01:17)elahenadafy2 نوشته:  نه اصلا زبان هیچ ربطی نداره. مصاحبه گرها فارسی زبانن
مطمئن هستید که مصاحبه گر در فرانسه یا ایتالیا فارسی زبان هست؟! آخه من پرسیدم از یکی از دوستان گفت انگلیسی زبان هست..!!! لطفاْ اگر مطمئن هستید تایید کنید حرفتون رو... چون تنها استرس من فعلاْ همینه که تو زبان کم نیارم....
فعل و انفعال ، جزر و مد جریان ، آزمون و خطا ، تغییر ......> این است ریتم زندگی.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، dreamer60 ، nedaba ، msar
نه نه، من نمیدونستم که توی فرانسه یا ایتالیا میخواهید مصاحبه بشید. منظور من دبی و آنکارا هستش. اگر انگلیسیتون خیلی هم خوب نباشه، مهم نیستا، سوالایی که میکنن کلیشه ایه. درضمن از قبرس هم میتونید اقدام کنید. یادمه تا چند سال پیش میذاشتن که مترجم با خودتون ببرید. الانو نمیدونم.
اما بهتره قبل از اینکه از ایتالیا و فرانسه اقدام کنید، حتما بهشون ایمیل بزنید و بپرسید که اولا ایرانیارو میپذیرن یا نه. دوما آیا مترجم راه میدن یا نه.
معمولا ایرانیارو هیچ سفارتی غیر از دبی و باکو و آنکارا و عشق آباد و قبرس نمیپذیره، مگر اینکه مقیم اون کشور باشید یا مثلا با ویزای دانشجویی توی اون کشور باشید.
قبل از اقدام حتما با ایمیل بپرسید.
آلمان هم ایرانیارو مصاحبه میکنه. میتونید بپرسید. البته ناپل ایتالیا هم ایرانیارو مصاحبه میکنه. به احتمال قوی آفیسر فارسی زبان دارن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: artemis21 ، Acaro ، Tomas ، dreamer60 ، nedaba ، msar
به یکی از دوستانم سپردم که فردا زنگ بزنه سفارت ناپل بپرسه تا ببینیم آفیسر فارسی زبان هم داره یا نه ؟! یه سوال دیگه داشتم و اون اینکه کدام سفارت باشه هم تاثیری داره؟! مثلاْ امکان جواب گرفتن از ناپل بیشتر از آنکارا و دوبی و باکو و عشق آباد و قبرس هست یا فرقی با هم نمیکنن؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، nedaba ، msar
در این مورد بین علما اختلاف نظر هست Big Grin
ولی به هر حال کسی که از اروپا اقدام میکنه، یعنی یه ویزای شینگن تو پاسش خورده و این امتیاز بزرگیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: artemis21 ، golvakhi ، Tomas ، dreamer60 ، nedaba ، feidom30 ، msar
این علمای اعلم کاش اختلافاتشون رو بذارن کنار و به دادمون برسن.. D:
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، nedaba ، msar
سلام دوستان. میشه بگید چه جوری میشه از سفارت دبی وقت مصاحبه گرفت؟ باید تلفن زد؟ یا آن لاینه؟ میشه شمارشو بدین و بگین کی باید زنگ زد؟ یا اگه آن لاینه، وب سایت... ؟ یک دنیا ممنون.
پاسخ
(2012-11-14 ساعت 04:04)artemis21 نوشته:  این علمای اعلم کاش اختلافاتشون رو بذارن کنار و به دادمون برسن.. D:
شما از ناپل و پاریس و فرانکفورت (و گاها از وین) می تونید اقدام کنید. تا اونجایی که من می دونم اونجا مترجم ندارند ولی معمولا آفیسرها سفارتهایی که ایرانی ها رو مصاحبه می کنند (در اروپا) فارسی دست و پا شکسته بلد هستند. اگر قصدتون اقدام از اروپا هست، من پاریس و فرانکفورت رو پیشنهاد می کنم.
موفق باشید.

(2012-11-14 ساعت 11:16)jilibo نوشته:  سلام دوستان. میشه بگید چه جوری میشه از سفارت دبی وقت مصاحبه گرفت؟ باید تلفن زد؟ یا آن لاینه؟ میشه شمارشو بدین و بگین کی باید زنگ زد؟ یا اگه آن لاینه، وب سایت... ؟ یک دنیا ممنون.
سفارت آمریکا در دبی چند ماهی هست که برای جلوگیری از سواستفاده آژانسهای دلال ایران، وقت مصاحبه به صورت تلفنی می ده. که با ۲۰ دلار (باید کارت اعتباری داشته باشید) می تونید برای ۱ تا ۵ نفر از اعضای خانواده وقت بگیرید. توضیح داده که یک چهارشنبه در میان در ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر وقت می دند. ولی ظاهرا به این راحتی ها که نوشته نمی شه باهاشون تماس گرفت و وقت زود درخواست کرد. من هم دنبال اطلاعات بیشتری هستم، اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون می شم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، artemis21 ، Tomas ، dreamer60 ، jilibo ، nedaba ، msar
بنده تصمیم گرفتم قید ویزای توریستی امریکا رو بزنم و برای استرالیا اقدام کنم.. به نظرتون شانس گرفتن کدام ویزا برای ما ایرانی ها بیشتر هست؟! با توجه به دشواری گرفتن ویزای امریکا.. به توصیه برخی از دوستان میخوام از سفارت استرالیا اقدام کنم. به نظرتون تصمیم اشتباهی گرفتم!؟ قصد بنده مهاجرت هست و میدونم که ویزای توریستی برای مهاجرین نیست.. اما با وکیلی در استرالیا صحبت کردم و ایشان گفتن میتونن در زمینه مهاجرت و اقامت کمکم کنن.. خواهشاْ من رو راهنمایی کنید که گرفتن ویزای استرالیا آسونتر هست یا امریکا؟! اصلاْ دوست ندارم پاسپورتم رفیوز بخوره و ویزای رجکتی داشته باشم.. البته خودم به شخصه برای ویزا اقدام نمیکنم و از طریق یک آژانس معتبر این کار رو میکنم که گفتن ۱۰۰درصد ویزا رو برام میگیرن.. حالا این ۱۰۰درصد واقعاْ ۱۰۰درصد هست یا نه؟! فکر کنم در انتها مشخص شه.. Sad
پاسخ
دوست عزیز
من وکالت و امور مهاجرت نخوندم که بگم ۱۰۰ درصد می تونم کمکتون کنم ولی اگه یه کمی از مشخصات خودتون اینجا بنویسید نظرات بهتری دریافت خواهید کرد. مثلا چند سالتونه؟ متاهل یا مجرد؟ تحصیلاتون، شغل، حرفه و مدارکی که دارید. به کجاها سفر کردید ومهر کدوم کشورها وارد پاسپورتتون شده؟ درآمدتون از کجا و چه مقدار هست و چه وابستگی هایی به ایران دارید؟

و اما در مورد استرالیا و ویزای توریستی، این رو مطمئن هستم که دست کمی از ویزای آمریکا نداره، حتی با وجود اینکه مشاغل زیادی رو به عنوان مهاجر می گرفت و ویزای دانشجویی راحتی می داد، ظرف یکسال اخیر خیلی این امار پایین اومده.
به غیر از تعداد انگشت شماری از وکلای بین المللی که حرف راست رو می زنند و گاهی آب پاکی رو رو دست می ریزند، تمام آژانسها و شرکتهای مهاجرتی این اطمینان رو به شما می دند که براتون ویزا می گیرند ... چرا؟ چون به فکر پولش هستند! ولی چه تضمینی به شما می دند؟ اون مهمه!
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ParsTrader ، artemis21 ، dreamer60 ، nedaba ، msar
(2012-11-19 ساعت 23:46)negi نوشته:  دوست عزیز
من وکالت و امور مهاجرت نخوندم که بگم ۱۰۰ درصد می تونم کمکتون کنم ولی اگه یه کمی از مشخصات خودتون اینجا بنویسید نظرات بهتری دریافت خواهید کرد. مثلا چند سالتونه؟ متاهل یا مجرد؟ تحصیلاتون، شغل، حرفه و مدارکی که دارید. به کجاها سفر کردید ومهر کدوم کشورها وارد پاسپورتتون شده؟ درآمدتون از کجا و چه مقدار هست و چه وابستگی هایی به ایران دارید؟

و اما در مورد استرالیا و ویزای توریستی، این رو مطمئن هستم که دست کمی از ویزای آمریکا نداره، حتی با وجود اینکه مشاغل زیادی رو به عنوان مهاجر می گرفت و ویزای دانشجویی راحتی می داد، ظرف یکسال اخیر خیلی این امار پایین اومده.
به غیر از تعداد انگشت شماری از وکلای بین المللی که حرف راست رو می زنند و گاهی آب پاکی رو رو دست می ریزند، تمام آژانسها و شرکتهای مهاجرتی این اطمینان رو به شما می دند که براتون ویزا می گیرند ... چرا؟ چون به فکر پولش هستند! ولی چه تضمینی به شما می دند؟ اون مهمه!
موفق باشید
سپاسگذارم بابت جوابتون.. بنده ۲۶ ساله هستم و مجرد.. تحصیلاتم فوق دیپلم و البته ۲ترم هم از کارشناسی ادامه دادم.. اما انصراف دادم.. به اتریش یه سفر کوتاه داشتم و از منطقه شنگن فقط همین یک مهر رو دارم.. بقیه اش کشورهای آسیایی هست.. شغل اول بنده هم تریدر بازارهای مالی هستم و به نظر خودم یکی از مزیت های مهاجرت برای شخص بنده همین شغلم هست که هر کجای دنیا باشم میتونم از نظر درآمد به خودم تکیه داشته باشم... یکی از دلایلی که میخوام هرجور شده مهاجرت کنم هم همین نداشتن وابستگی شغلی به مکان خاصی هست .. نمیدونم منظورتون از وابستگی به ایران دقیقاْ چی هست.. اما خب فکر کنم منظورتون چیزهایی باشه که سفارت میخواد‌:‌ سند مالکیت و ... که با همون هم شنگن رو گرفتم و فکر میکنم مدارک نسبتاْ خوبی داشته باشم..
امروز هم گامی در جهت استرالیا برداشتم و قراردادی با آژانس بستم و تا ۲شنبه هم باید مبلغی واریز کنم که کارم استارت بخوره.. همه چیز رو اینجا نمیتونم بیان کنم.. فقط میخواستم بدونم که سفارت استرالیا هم به اندازهء امریکا سخت گیر هست یا خیر؟! که طبق گفتهء شما تا حدودی شبیه هم هستن... فکر کنم یه مقدار زمان لازم هست تا بگذره و در نهایت ببینم ویزا رو میدن یا خیر؟! به هر حال از همدلی شما دوستان عزیز و اینکه کمک فکری به بنده دادید بی نهایت سپاسگذارم..
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، nedaba ، msar
خوب منظور من از وابستگی مادی، معنوی و خانوادگی است. مادی یعنی اینکه شما نشون بدید که درآمد خوبی دارید توی ایران و حاضر نیستید که شغلتون رو ترک کنید. یا اینکه همونطوری که گفتید مالکیت جایی رو داشته باشید که ارزش چشم گیری داشته باشه. وابستگی های معنوی مثل داشتن نامزد (دوست دختر) یا اینکه سرپرستی جایی یا کسی. و خانوادگی هم که مثل سرپرستی و مراقبت از خانواده و والدین.
ویزای شنگن شما برای سفارت آمریکا خیلی پوینت خوبی هست. من قبل از ویزای نامزدی، ویزای توریستی آمریکا رو گرفتم در حالیکه مثل شما تنها یک ویزای شنگن داشتم.
اگر هزینه این سفر براتون چندان زیاد نیست، می تونید شانستون رو امتحان کنید. ولی باید مدارک کاری و مالی خوبی ارائه بدید.
بله استرالیا بسیار سخت گیر شده، حتما قبل از اینکه مبلغی رو به کسی بدید بیشتر تحقیق کنید و از فروم های کشورهای دیگه پرس و جو کنید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، artemis21 ، nedaba ، msar
سلام من تا یک هفته دیگه وقت سفارت در دبی دارم
مشخصات من ۳۰ سال سن دارم با همسر و یک فرزند ۷ ماهه
۱-حساب بانکی ۲۵۰ میلیون تومان و ۶ ماه گردش حساب که ۴۰ صفحه میشه .
۲-سند یک خانه ( به نام همسر ) سند فروشگاه ام .
۳- جوازکسب ( البته تاریخش مال ۴ ماه پیش است ) البته از اتحادیه سابقه ۴ سال کار دارم .
۴- ویزا شینکن ۲ ماه پیش ( حتی داخل پاسپورت پسرم )
۵- قواله ازدواج - شناسنامه - عکس ( ۵*۵ )
۶- عکس از محل کار
۷- یک قرارداد ۱۰ ساله با یک شرکت
۸- دعوت نامه از دایی همسرم
۹- بلیط رفت و برگشت لس آنجلس یک ماهه
۱۰- فیش سفارت
دوستان با تجربه من .... ما بار اول هست که تقاضا میدیم آیا با این مدارک چند درصد قبولیم یا چی کم داریم راهنمای کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست عزیز ترجمه عقدنامه و شناسنامه هاتون و کارت ملی هم همراهتون باشه. فیش سفارت و برگه کانفرمیشن وقت مصاحبه هم ببرید.
شانستون به نظر من بالای 90 درصده
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، Rock ، nedaba ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان