کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط زایمان در آمریکا
(2015-11-30 ساعت 02:17)sharifian نوشته:  سلام دوستان كسي بوده كه فرزندش ايران به دنيا اومده باشه و بخواد براي اولين بار ببرتش امريكا؟؟ من و همسرم گرين كارت داريم، و نمي دونيم براي ورود فرزندمون چيكار بايد بكنيم؟ از طرفي هم هر چه زودتر بايد وارد بشيم، ممنون ميشم اگه تاپيك يا فرومي يا كسي رو با اين شرايط ميشناسين معرفي كنين به ما. خيلي نگرانيم

سلام.منم همين سوال شمارو دارم ولي تا الان كسي نتونسته كمكي كنه.دخترم الان ١١ ماهشه.شما راهي پيدا كرديد كه اگه ميشه منم اين وسط راهنمايي كنيد؟?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-07 ساعت 03:30)bahar23 نوشته:  
(2015-11-30 ساعت 02:17)sharifian نوشته:  سلام دوستان كسي بوده كه فرزندش ايران به دنيا اومده باشه و بخواد براي اولين بار ببرتش امريكا؟؟ من و همسرم گرين كارت داريم، و نمي دونيم براي ورود فرزندمون چيكار بايد بكنيم؟ از طرفي هم هر چه زودتر بايد وارد بشيم، ممنون ميشم اگه تاپيك يا فرومي يا كسي رو با اين شرايط ميشناسين معرفي كنين به ما. خيلي نگرانيم

سلام.منم همين سوال شمارو دارم ولي تا الان كسي نتونسته كمكي كنه.دخترم الان ١١ ماهشه.شما راهي پيدا كرديد كه اگه ميشه منم اين وسط راهنمايي كنيد؟?

میدونم که دفتر حفاظت منافع آمریکا در ایران ( سفارت سوئیس) به سیتیزن ها و گرین کارتی ها اگر فرزندی بدنیا بیارند ویزا میده. ولی خودم به شخصه منابع این مطلب را ندیدم. لطفا به سایت انترنتی همین دفتر مراجع کنید. اطلاعات و مدارکی که باید تهیه کنید در آن موجود هست. ویا می توانید تماس تلفنی برقرار کنید و اطلاعات بگیرید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقت همگی بخیر.
ببخشید یک سوال داشتم میشه لطفا راهنمائی کنید که ایالت متحده آ م ر ی ک ا برای فرزند تازه متولد شده در خاک این کشور چه مزایائی قائل میشه؟؟(حقوق ماهیانه و یا حق تحصیل رایگان یا هر چیز دیگری )
چون من میخوام تصمیم بگیرم بچمو کجا به دنیا بیارم.بین دوتا کشور گیر کردم.
ممنون میشم راهنمائیم کنین.
CN: 2016AS46XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 4 >>PERSON: 3 >
 Abu Dhabi>>> CURRENT: 25 Jan                                   E
پاسخ
تشکر کنندگان:
پسر من دو ماه پیش در آمریکا متولد شد. من بیمه united heath care داشتم. zero deductibe و پرداخت 20% تا سقف out of pocket =$5000
با این حال فقط برای هزینه بیمارستان که شامل مادر و بجه میشه حدود $6000 صورتحساب دریافت کردم.
این جدای از هزینه های پزشک اطفال هست.

خلاصه اش اینکه وقتی وارد بیمارستان میشی یک دستبند به دست مادر و وقتی فرزند به دنیا یکی هم به اون وصل میکنند و همه رو اسکن و شارژ می کنند. حتی شما اگر دیدی که یک دکتر با هواپیما از بالا سر بیمارستان رد شده و یک هزینه شارژ شده نیاید تعجب کنی.

پسر من رو 2.5 روز در اتاق به اصطلاح مراقبت ویژه نگه داشتند که در واقع سالنی بود که بچه های دیگر هم داخلش بودند و من هم با هماهنگی اجازه ورود داشتم. جالبه که بدونید هزینه فقط اقامت هر شب این اتاق رو 14000 دلار شارژ کرده اند.

طی تماسهایی که داشتم تخفیفی در کار نیست چون شرکت بیمه خودش هزینه ها رو کم کرده.
ضمن اینکه از نظر من دیر اقدام کردن بیمارستان در انجام عمل سزارین باعث شد دمای بدن خانومم بالا بره و به خاطر پیشگیری از infection بچه دو روز تحت مراقبت بود. اگر از ابتدا دکتر وجود داشت و زودتر دستور به عمل میداد نیازی به نگهداری ویژه بچه نبود.

طبق پرس و جویی که کردم اگر مبلغ رو پرداخت نکنی نهایتا بدهی شما از طرف بیمارستان به شرکتهای Collection داده میشه که همون "شرخر" های خودمون هستند و اونها سعی می کنند با عملیات هایی نظیر خراب کردن کردیت شما این رقم رو از شما بگیرن.

البته بیمارستان گفته میتونید 1000 تا 1500 دلار داون پرداخت کنید و ما بقی رو قسطی پرداخت کنید.

کسی اگر تجربه ای در مورد گرفتن تخفیف از بیمارستان داره لطفا بیان کنه. من ترجیح می دهم 30% تخفیف بگیرم و نقد پرداخت کنم تا زیر بار زندگی آمریکایی که پرداخت همیشگی قسط هست برم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Shahram914 ، Sudeh
(2015-12-25 ساعت 20:35)renausa نوشته:  پسر من دو ماه پیش در آمریکا متولد شد. من بیمه united heath care داشتم. zero deductibe و پرداخت 20% تا سقف out of pocket =$5000
با این حال فقط برای هزینه بیمارستان که شامل مادر و بجه میشه حدود $6000 صورتحساب دریافت کردم.

خلاصه اش اینکه وقتی وارد بیمارستان میشی یک دستبند به دست مادر و وقتی فرزند به دنیا یکی هم به اون وصل میکنند و همه رو اسکن و شارژ می کنند. حتی شما اگر دیدی که یک دکتر با هواپیما از بالا سر بیمارستان رد شده و یک هزینه شارژ شده نیاید تعجب کنی.

پسر من رو ۲.۵ روز در اتاق به اصطلاح مراقبت ویژه نگه داشتند که در واقع سالنی بود که بچه های دیگر هم داخلش بودند و من هم با هماهنگی اجازه ورود داشتم. جالبه که بدونید هزینه فقط اقامت هر شب این اتاق رو 14000 دلار شارژ کرده اند.

ضمن اینکه از نظر من دیر اقدام کردن بیمارستان در انجام عمل سزارین باعث شد دمای بدن خانومم بالا بره و به خاطر پیشگیری از infection بچه دو روز تحت مراقبت بود. اگر از ابتدا دکتر وجود داشت و زودتر دستور به عمل میداد نیازی به نگهداری ویژه بچه نبود.

طبق پرس و جویی که کردم اگر مبلغ رو پرداخت نکنی نهایتا بدهی شما از طرف بیمارستان به شرکتهای Collection داده میشه که همون "شرخر" های خودمون هستند و اونها سعی می کنند با عملیات هایی نظیر خراب کردن کردیت شما این رقم رو از شما بگیرن.

البته بیمارستان گفته میتونید 1000 تا 1500 دلار داون پرداخت کنید و ما بقی رو قسطی پرداخت کنید.

کسی اگر تجربه ای در مورد گرفتن تخفیف از بیمارستان داره لطفا بیان کنه. من ترجیح می دهم 30% تخفیف بگیرم و نقد پرداخت کنم تا زیر بار زندگی آمریکایی که پرداخت همیشگی قسط هست برم.

سلام.ببخشید که من جواب سوال شمارو نمیدونم که بخوام پاسخگو سوال شما باشم.ولی مطمئنا شما جواب سوال من که قبل از شما تو سایت هست رو میدونین .میشه لطفا جواب سوال منو بدید.ممنونم ازتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
چیزی که من میدونم تحصیل در مدارس دولتی رایگان هست تا آخر دبیرستان. ولی اگر میخواهید در فرزند شما در مدرسه خوب تحصیل کنه باید خانه و یا آپارتمان شما در محدوده همون مدرسه باشه.

در مورد حقوق ماهیانه اطلاعات زیادی ندارم. احتمالا قوانین هر ایالت هم متفاوت باشه. ولی چیزی که من در تگزاس شنیدم، شما آخر سال که فرم های تکس رو پر می کنید به ازای داشتن فرزند و میزان درآمد شما مبلغی از مالیات پرداختی خودتون رو به شما برمی گردونند. که فکر نکنم به اون بشه به عنوان حقوق ماهیانه نگاه کرد.
اگر هم درآمد خانواده کافی نباشه فکر کنم امکاناتی نظیر بیمه رایگان برای بچه ها باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
ممنونم از راهنمائیتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-25 ساعت 20:35)renausa نوشته:  پسر من دو ماه پیش در آمریکا متولد شد. من بیمه united heath care داشتم. zero deductibe و پرداخت 20% تا سقف out of pocket =$5000

پسر من رو 2.5 روز در اتاق به اصطلاح مراقبت ویژه نگه داشتند که در واقع سالنی بود که بچه های دیگر هم داخلش بودند و من هم با هماهنگی اجازه ورود داشتم. جالبه که بدونید هزینه فقط اقامت هر شب این اتاق رو 14000 دلار شارژ کرده اند.

برای زایمان نه اما به خاطر مشکلی دیگه ای ما بیمارستان بودیم و تونستیم تخفیف خیلی خیلی خوبی بگیریم فقط با حرف زدن باهاشون و تنها چیزی که گفتیم هم این بود که نمیتونیم همه پول رو بدیم و اگر 40 درصد تخفیف بدین سعی میکنیم هرجوری شده همین الان کل پول رو نقد بدیم و اونا هم 30 درصد تخفیف دادن بهمون(خودم میدونستم 40 درصد خیلیه اما همیشه باید بالاتر بگی چون خودشون میارنش پایین اگر میگفتم 30 بهم میگفتن 20 درصد) و ما متاسفانه اصلا هیچ بیمه ای هم نداشتیم. البته باز نمیشه موقعیت ما رو با شما یکی دونست چون توی موقعیت ما شاید کارکنان بیمارستان یکم دلشون سوخته بره ما Big Grin یا شاید هم به خاطر اینکه پدر و مادرم انگلیسیشون خوب نبوده و من به جاشون رفتم حرف زدن دلشون به رحم اومد و شاید هزار دلیل دیگه.

یه گزینه ای دیگه ای هم که داری اینه که از شرکت های خصوصی کمک بگیری مثل http://billadvocates.com/ ایجنت های مخصوصی این شرکت ها دارن که برات با کلی زبون ریزی تخفیف میگیرن اما یه مقدار از اون تخفیف رو نگه میدارن بره خودشون یعنی اینکه اگر 30 درصد تخفیف بگیره برات 10 درصد تخفیف رو باید به این شرکت بدی پس اخر کار فقط 20 درصد تخفیف میگیری در اصل.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا ، copol
سلام
من درباره تجربه همسرم که برای تصادف برده بودنش ER میگم با اینکه کل مبلغ 400 دلار بود من تونستم 25 درصد تخفیف بگیرم . به من اول گفتن اصلا امکانش نیست چون به اندازه کافی از طریق بیمه تخفیف گرفتم یا پیمنت پلن میزارن یا اینکه باید نقد بدم . بار دوم اما وقتی زنگ زدم و نزدیک روز پرداخت بود گفتم اگر 300 تا بگیرید من همین الان میدم رفت با مدیرش صحبت کرد گفت 325 بده خلاص ما هم گفتیم اوکی.
بقیه تجربه های مربوط به اون تصادف چونه زدن با دکتر و mri و ct scan و ... بود که هنوز ادامه داره هر روز چیزهای تازه یاد میگیرم.

تجربه من این بوده که برای چونه زدن یک رقم که باهاش راضی هستم رو تو ذهنم میزارم بعد بهشون پیشنهاد یه مبلغ پایینتر را میکنم .من اگر جای شما بودم گل را میزاشتم روی 4200 دلار ( 30 درصد تخفیف ) و بهشون یه آفر 3800 تایی بدید ببینید چی میگن و بهشون بگین همون لحظه میخواید پرداخت کنید و قضیه را تموم کنید.
ضمنا درباره شما یک نکته ای هست که من درست متوجه نشدم . شما اگر 5000 دلار Out of Packet داشته باشید معنیش اینه که کل پولی که باید از جیب برای یکسال پرداخت کنید 5000 دلار هست . چطور برای شما 6000 دلار بیل دادن؟
این موضوع را اول از همه با بیمه چک کنید یا اگر دسترسی انلاین دارید چک کنید ببینید داستان چی بوده . اگر پلن شما جزو پلنهای ACA Approved باشه out of packet شامل همه هزینه هایی هست که شما پرداخت کردید از جمله copay ها .
من خوشبختانه یا متاسفانه تجربه زیادی با بیمه ها داشتم و اشتباهات زیادی تو سیستمهای مالیشون دیدم . همه چیز را یک بار دیگه خودتون مرور کنید که اگر جایی اشتباه کردن درستش کنید.

امیدوارم موفق باشید.
قدم نورسیده هم مبارک .

پاسخ
ممنون از بیان تجربیاتتون.
حقیقتش این هست که بعد از به دنیا آمدن بچه اون بیمه خودش رو داره و $5000 out of pocket خودش رو. و این ها هزینه ها رو بین مادر و بچه تقسیم کردن.

من لیست کامل هزینه ها بچه رو گرفتم. حالا آیتم ها رو خیلی خلاصه و مخفف وار نوشتند ولی به عنوان مثال آب تزریفتزریقی 50 میلی لیتری رو $225 دلار شارژ کردن در صورتیکه من گوگل میکنم 10 تا 15 دلار پولش هست. حالا من تخصص ندارم که بدونم آیا آب برای تزریق به کودک با بزرگسال فرق داره یا نه.
فعلا که به ماهی 100$ رضایت دادن و از این ماه پرداخت رو شروع کردم راه دوم هم این هست که وکیل متخصص بگیرم سر تک تک هزینه های شارژ شده باهاشون بحث کنه که اون هم هزینه داره و معلوم نیست نتیجه بده. ضمن اینکه وقتی بیمه سهم خودش رو پرداخت کرد و کلی هم تخفیف گرفته حتما متخصصی برای این کار داره.

من سر تخفیف هم خیلی چونه زدم ولی قبول نکردن. حالا قسطی پرداخت میکنم اگر اوضاع کار و بار خرابتر شد بقیه شو پرداخت نمیکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
من فکر میکردم خانم های باردار و کودکان بیمه و تسهیلات ویژه ایی دارند !!!! دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-27 ساعت 00:48)Haghighat نوشته:  ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
من فکر میکردم خانم های باردار و کودکان بیمه و تسهیلات ویژه ایی دارند !!!! دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید.
دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر درامد نداشته باشید شما و فرزندتون تحت پوشش بیمه قرار میگیرید ، یکی از دوستان من با ویزایی توریستی امدن امریکا و باردار شدن الان خودشون و فرزندشون بیمه هستن این ها که گفتم مال ایالت کالیفرنیا هستش
پاسخ
(2016-02-27 ساعت 07:05)mahtab5501 نوشته:  
(2016-02-27 ساعت 00:48)Haghighat نوشته:  ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
دوست عزیز  تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر درامد نداشته باشید شما و فرزندتون تحت پوشش بیمه قرار میگیرید ، یکی از دوستان من با ویزایی توریستی امدن آمریکا و باردار شدن الان خودشون و فرزندشون بیمه هستن این ها که گفتم مال ایالت کالیفرنیا هستش

ممنون دوست عزیز که پاسخ دادید. راستش من هم از این نمونه های ویزای توریستی که در اونجا زایمان داشتن زیاد دیدم و 100% مطمئن هستم که اونها بیمه هستند و همه معالجات پزشکیشون رایگان هست ولی در مورد کتگوری من که ازدواج با سیتیزن هست نمیدونم چه برخوردی میکنن؟
و یه سوال دیگه اینکه مگه کسی که با توریستی میاد آمریکا هم اسپانسر داره؟ اگر نیازی به اسپانسر نداشته باشه پس در واقع کسی نیست که هزینه های درمان توریست رو از حلقومش بکشن بیرون!!!
ولی ماها که شخصی رو به عنوان اسپانسر معرفی کردیم ... خب راحت به اسپانسر بیچاره دسترسی دارن بنده خدا رو...
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon
من دخترم ایران متولد شده و رفتیم از دفتر حافظ منافع برای ورودش نامه گرفتیم ولی در داخل این نامه نه ای نامبر داره نه کیس نامبر برای پرداخت 165 دلار فرودگاه لس انجلس هم وارد شدیم کارهای گرین کارتش انجام شد و ادنجا هم این 2 شماره رو برای پرداخت به ما ندادن حالا موندم چکار کنم آیا واقعا نمیخواد اگه میخواد چظوری باید پرداخت کنم من و همسرم سال 2014 گرین کارت گرفتیم ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: عسول
(2016-03-27 ساعت 19:59)vistac نوشته:  من دخترم ایران متولد شده و رفتیم از دفتر حافظ منافع برای ورودش نامه گرفتیم ولی در داخل این نامه نه ای نامبر داره نه کیس نامبر برای پرداخت 165 دلار فرودگاه لس انجلس هم وارد شدیم کارهای گرین کارتش انجام شد و ادنجا هم این 2 شماره رو برای پرداخت به ما ندادن حالا موندم چکار کنم آیا واقعا نمیخواد اگه میخواد چظوری باید پرداخت کنم من و همسرم سال 2014 گرین کارت گرفتیم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام به همه دوستان خواستم بگم گرین کارت دخترم اومد بدون پرداخت 165 دلار فقط سوشیال نامبرش نیومده که اونم باید پیگیری کنم
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، storagemeter ، Kami R

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان