کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن خریدان بیزینس(شغل) در آمریکا
سلام
۱- می‌خوام بدونم چطور می‌تونم به وکیل آمریکا که از این سایت با من تماس گرفته اطمینان کنم
http://www.globalvisas.com
۲- در تماسی که با ایشان داشتم گفتند که به راحتی‌ بد از ۱ سال به گرین کارت تبدیل می‌شه، واقعیت داره؟
۳- فرقش با عیه۲ چیه؟
۴- از سفارت آمریکا در چین می‌تونم اقدام کنم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، msar
(2010-12-23 ساعت 22:53)ANSARI80H نوشته:  سلام
۱- می‌خوام بدونم چطور می‌تونم به وکیل آمریکا که از این سایت با من تماس گرفته اطمینان کنم
۲- در تماسی که با ایشان داشتم گفتند که به راحتی‌ بد از ۱ سال به گرین کارت تبدیل می‌شه، واقعیت داره؟
۳- فرقش با عیه۲ چیه؟
ممنون

سلام دوست عزیز
در مورد سوالات شما،باید بگویم اطلاعاتی که به شما داده اند چندان دقیق نیست(اگر نخواهیم عبارت صریحتری را به کار ببریم).ویزاهای E-2 و امثال آن مهاجرتی نیستند،یعنی به صورت خودکار و اتوماتیک به اقامت دائم تبدیل نمیشوند.هر ویزایی هم با دیگری در مدت،نوع و شرایط و ...فرق میکند.برای همین به وکلای ایرانی اطمینان نکنید.به سایت AILA(انجمن وکلای متخصص مهاجرت)بروید و یک وکیل از آنجا انتخاب کنید(روالش را در پستهای پیشین توضیح داده ام).بعدش هم به دستورات وکیلتان رفتار کنید.عجله هم نکنید.اگر وکیل آن سایت عجله دارد،مشکل خودش است نه شما.یقین بدانید وکیلی که هنوز شما را قانع و اعتمادتان را جلب نکرده و یک مشت دروغ هم فعلا در وجه حامل برایتان صادر کرده و شروع به دستور عجله و ... میدهد،نیت خوبی در مورد شما ندارد.از هر سفارتی هم میتوان اقدام کرد،به شرط این که زبان انگلیسی را خوب بدانید و وکیلتان درخواست مصاحبه از آنجا را برایتان کرده باشد(نه این که سرخود به آنجا بروید).ضمنا من به هیچ قیمتی حاضر به اعتماد به وکلای ایرانی نیستم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، oghab ، eblam ، soniarazmi ، maaref ، puzzle ، lonelyman ، kasrafo ، amirdadash ، msar
ممنون

این وبسایتو یادتونه؟ http://www.globalvisas.com/forms/visawiz...pired/true

خودتون به من معرفی‌ کرده بودین، می‌شه بهشون اطمینان کرد؟ از من ۵۰۰$ واسه شروع خواستند (اول ۲۵۰۰ $ و الان به من گفتند که میتونند اونو واسه شروع به ۵۰۰$ تقلیل بدهند)

یا اینکه این وب سیت را بیخیال شم ، تا حالا ۴-۵ بار به من زنگ زدند و کلی‌ صحبت کردند.

و میگند ما موردهای که احتمالش بالا است را فقط برمیداریم چون این از دست دادن پول و وقت که ...

خلاصه نمیدونم بهش چی‌ بگم، گفتم من چطور می‌تونم به شما اطمینان کنم؟

گفت: شما میتونید به آفیس‌های ما در سرتاسر دنیا برین و ببینید که ما ۲۰ ساله فعالیت داریم و ...

خلاصه موندم Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، msar
(2010-12-24 ساعت 06:58)ANSARI80H نوشته:  ممنون

خودتون به من معرفی‌ کرده بودین، می‌شه بهشون اطمینان کرد؟ از من ۵۰۰$ واسه شروع خواستند (اول ۲۵۰۰ $ و الان به من گفتند که میتونند اونو واسه شروع به ۵۰۰$ تقلیل بدهند)

یا اینکه این وب سیت را بیخیال شم ، تا حالا ۴-۵ بار به من زنگ زدند و کلی‌ صحبت کردند.

و میگند ما موردهای که احتمالش بالا است را فقط برمیداریم چون این از دست دادن پول و وقت که ...

گفت: شما میتونید به آفیس‌های ما در سرتاسر دنیا برین و ببینید که ما ۲۰ ساله فعالیت داریم و ...

خلاصه موندم Sad

اگر من بودم،به اینها اطمینان نمیکردم.در مورد مبدل به گرین کارت شدن L-1 یا E-2 که دروغ گفته اند(آن هم ظرف یک سال!اگر با یک آمریکایی هم ازدواج کنید کار بیش از این طول میکشد!!).یعنی چه احتمالش بالاست؟احتمال چه چیزی،چه عددی بر عدد دیگر تقسیم و در صد ضرب میشود تا درصد احتمال موفقیت شما حساب شود؟اصلا چه کسی به اینها حق داده بین متقاضیانشان گزینش کنند،مگر از متقاضی پول نمیگیرند که کارش را پیگیری کنند،دیگر چه وقت و پولی را از دست میدهند؟!نکند بعد از موفقیت شما هم پورسانت میخواهند؟!تنها کاری که وکیل مهاجرت برای متقاضی انجام میدهد،تشکیل پرونده مهاجرت و فرستادن آن به اداره مهاجرت است و نهایتا یک مشاوره در مورد شیوه عمل در فرآیند مصاحبه.از آن پس شما میدانید و اداره مهاجرت.برای چنین مواردی نیز دستمزد یک وکیل مقدار ثابتی است،صرف نظر از موفقیت یا شکست متقاضی.اگر وکیلی بیش از این دخالت کند،معلوم میشود درخواستهای بیشتری هم-غیر از مبلغ دستمزد وکالت-دارد.شما 4 سال است شرکت دارید،حتما نشانتان کرده اند که شکارتان کنند.احتمال قبولی شما بستگی به میزان سرمایه شما،نوع بیزینس انتخابی شما و شرایط شخصی شما دارد،یعنی 90 درصد به خودتان بستگی دارد،نه هنر جناب وکیل!اگمان میکنید موقع مصاحبه جناب وکیل پهلوی شما و روبروی آفیسر مهاجرت مینشیند؟نه جانم!!بعد از این که پولش را گرفت دیگر او را نخواهید دید!
به نظر من اگر میزان سرمایه شما نیم میلیون دلار یا بیشتر است بروید سراغ ویزای مهاجرتی EB-5(که مستقیما مبدل به گرین کارت میشود)و اگر میان 150،000 تا 500،000 دلار است،سراغ E-2 و اگر هم کمتر است،قدری کار کنید تا به حداقل 150 یا ترجیحا 200 هزار تا برسد،بعد با یک وکیل کاملا آمریکایی عضو AILA اقدام کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، oghab ، mohammad.maleki ، eblam ، maaref ، puzzle ، lonelyman ، mah111 ، msar
سلام دوستان
خبر جدید مسرت بخش این که برخی از برندهای فست فود برای فروش شعبه شان به کسی،از او تقاضای سیتیزن بودن یا داشتن اقامت دائم دارند!همین دیشب مسئول واگذاری فرانشیزهای Subway آقای رالف پیزلی یک ایمیل در مورد شرایط واگذاری شعبه برای من فرستاد که یکی از شروطش،همان شرط فوق الذکر بود.برای کانادا هم اجازه ورود نامحدود لازم است(که ظاهرا با ویزای سرمایه گذاری یا کارآفرینی کانادا قابل دستیابی است)
در ضمن تایید شد که ویزای E-2 برای ما 3 ماهه و یکبار ورود است(کنسولگری فرانکفورت که مسئول صدور ویزاهای خانواده E است)
فعلا از مدیریت شرکتهای زنجیره ای کاهالا(Kahala) شرایطشان را پرسیده ام.خداکند بهتر باشد.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، oghab ، babakped ، saeedfweb ، maaref ، puzzle ، lonelyman ، amirdadash ، مير منصور ، msar
Hi. Sorry for Eng., as undrestood L1 is for companies intend to establish branch in the US, but under such bans, can Iranian claim opening office in the US?
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، eblam ، maaref ، msar ، AtilaE5
سلام دوستان عزیز
من کارشناس برق هستم 26 ساله متاهل
در صورتی که بتونم از یک شرکت آمریکایی job offer بگیرم چند تا سوال داشتم:
1- اون شرکت با دادن پیشنهاد شغلی به من چه بار حقوقی و مالی در قبال من و دولت آمریکا خواهد داشت؟
2- در صورت اخذ ویزای کار من میتونم تو شرکت دیگری غیر از اون شرکت کار کنم؟
3- در صورتی که زمینه کاری اون شرکت با رشته من یکی نباشه بازم میتونه به من offer بده یا نه؟ منظورم اینه از نظر دولت قبوله یا نه؟
4- چه نوع ویزاهایی با اون پیشتهاد میتونم بگیرم که بعداٌُ موندگار شم؟
5- همسرم از کی میتونه بیاد پیشم؟

منون میشم بتونید راهنماییم کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
(2010-12-29 ساعت 10:39)Soren نوشته:  سلام دوستان
خبر جدید مسرت بخش این که برخی از برندهای فست فود برای فروش شعبه شان به کسی،از او تقاضای سیتیزن بودن یا داشتن اقامت دائم دارند!همین دیشب مسئول واگذاری فرانشیزهای Subway آقای رالف پیزلی یک ایمیل در مورد شرایط واگذاری شعبه برای من فرستاد که یکی از شروطش،همان شرط فوق الذکر بود.برای کانادا هم اجازه ورود نامحدود لازم است(که ظاهرا با ویزای سرمایه گذاری یا کارآفرینی کانادا قابل دستیابی است)
در ضمن تایید شد که ویزای E-2 برای ما 3 ماهه و یکبار ورود است(کنسولگری فرانکفورت که مسئول صدور ویزاهای خانواده E است)
فعلا از مدیریت شرکتهای زنجیره ای کاهالا(Kahala) شرایطشان را پرسیده ام.خداکند بهتر باشد.
موفق باشید
برادر خبری نشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، maaref ، lonelyman ، msar
درود
چرا،همون شرايطه.ظاهرا سياست كاهالا همينه.توي يه تاپيك ديگه نوشته بودم.
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، lonelyman ، msar
می خواستم بدونم اگه که خواستار خرید یک شغل در
سایت http://us.businessesforsale.com/ شدیم و
خواستیم بخریم :
1- باید برای خرید چکار کنیم چون من وکیل ندارم
2-آیا با خرید آن شغل چون من تو ایران هستم و به us سفر نکردم و کسی هم اونجا ندارم به من ویزا و گرین کارت حالا هرچی که من تو امریکا زندگی کنم میدن یا نه؟
من خیلی بتونم برای خرید بدم 10000$ -15000$ هست بعد میشه قسطی هم خرید یعنی نزدیک به 5000$ تا 10000$ بدیم بعدش بریم اونجا با درامدی که اونجا داریم قسط بدیم؟؟؟
یه شغل مناسب با این پوا پیش چی هست ؟؟؟
ممنن از تکتکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Pedraaam
تا جایی که من دیدم بدون سوشال نمیشه 1 ماشین هم بخرید یا حتی حساب باز کنید ولی خیلیها این اشتباه رو میکنن که مثلا 1 ملکیتی در امریکا جور کنند تا بتونن اقامت بگیرن (مثلا مثل امارات یا ..) چنین چیزی میسر نیست. ویزای سرمایه گذاری قصه جدایی دارد که موثق ترین منبع کسب اطلاع از ان همان سایت رسمی وزارت خارجه هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، maaref ، lonelyman ، kasrafo ، msar
(2010-12-24 ساعت 17:09)Soren نوشته:  
(2010-12-24 ساعت 06:58)ANSARI80H نوشته:  ممنون

خلاصه موندم Sad

اگر من بودم،به اینها اطمینان نمیکردم.در مورد مبدل به گرین کارت شدن L-1 یا E-2 که دروغ گفته اند(آن هم ظرف یک سال!اگر با یک آمریکایی هم ازدواج کنید کار بیش از این طول میکشد

لطفا در راهنمایی های خود دقت کنید تا سهوا اطلاعات غلط ارائه نشوند
پروسه اخذ ویزا وگرین کارد در صورت ازدواج با فرد آمریکایی خیلی سریع میباشد
کیس های زیادی بوده اند که قبل از 6 ماه گرین کارد دریافت کرده اند.
با سپاس

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، artemis21 ، alinet ، msar
(2010-12-23 ساعت 22:53)ANSARI80H نوشته:  سلام
۳- فرقش با عیه۲ چیه؟
ممنون

02-10-2012

با سلام
این پست خیلی قدیمیه ولی من باز هم از تجربیات خودم براتون مینویسم شاید جایی برای کسی مفید واقع بشه. تجربه شخصی من : به وکلایی که خودشون با ایمیل یا تلفن به کرات باهاتون تماس میگیرن زیاد اعتماد نکنید چون اصولا یک دفتر وکالت خوب ومعتبر چندان وقت برای این کارها ندارند!! من با وکیل غیر ایرانی برای E2 اقدام کردم و به تمامی تعهداتشان عمل کردند. اینکه این نوع ویزا در نهایت به گرین کارت ختم شود, قولی به من ندادند ولی این دقیقا جمله این وکیل امریکایی بود: از این راه استارت را میزنی همیشه در امریکا راهی هست که به گرین کارت ختم بشه باید تلاش کنی و صبور باشی . اینکه این نوع ویزا برای 3 ماه(برای ایرانیها) صادر میشود من نمیدانستم و هنوز هم نمیدانم ولی از آنجایی که من تابعیت اروپایی دارم تا به حال سوالش هم در ذهنم پیش نیامده بود که با وکیلم مطرح بکنم ولی بسیار بعید میدانم شاید 2ساله باشد ولی 2 ماه!!!!؟
پیروز و موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: lonelyman ، amirdadash ، msar ، yas79
(2010-06-26 ساعت 11:41)eblam نوشته:  Big Grinسلام
اعضای محترم مهاجرسرا و مدیران گرامی‌Smile
ممنون میشم که اگر کسی‌ تجربه‌ای داره و یا میتون کمک کنه ، اینجا نظراتشو عنوان کن.
هدف خریدن یک شغل در آمریکا برای گرفتن ویزای و رفتن به آمریکا است.
ممنون از اینکه کیلید تشکر میزنیدBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongue

سلام
این پست خیلی قدیمیه ولی من باز هم تجربه خودم را میگذارم تا اگر کسی گذارش به این پست افتاد شاید اطلاعات من کمک حالش باشد.
برای کسانی که هنوز در داخل خاک امریکا نیستند: داشتن یک وکیل مجرب و مورد اعتماد در درجه اول اهمیته . دوم اینکه این وکلای مهاجرتی اصولا با یک real state کار میکنند(یک تیم کاری را تشکیل میدهند) که فعالیتشان در زمینه های تجاری (real state مسکن نیستند) است. وکیل تمام مدارک مورد نیاز را برا ی شما میفرستد, شما مدراک را تکمیل میکنید و بدست وکیلتان میرسانید .
داشتن توان مالی (تجربه من) استارت از 300000 دلار امریکا بود. (که باید ثابت هم میشد با ترجمه و تایید وزارت امور خارجه که منبع این پول از کجابوده است) وکیل حتی خودش (پس از کامل بودن تمام مدارک) وقت سفارت را برایتان میگیرد. شما برای مصاحبه به سفارت میروید و ویزای B1/B2 برایتان صادر میشود .از زمان ورود به خاک امریکا (اصولا) 3 ماه فرصت دارید که با همکاری و مشاوره همان گروه real state بیزینسی را خریداری کنید پس از عقد قرار داد ( به قول خودمان قولنامه) باید خاک امریکا را ترک کنید . مجددا به سفارت امریکا (همان سفارتی که اولین ویزا را برایتان صادر کرد) تشریف ببرید قولنامه و سایر مدارک مورد نیاز را که وکیل برایتان هماهنگ میکند را تسلیم سفارت میکنید و سفارت برای شما ویزای E2 (تا اطلاع من 5 ساله) صادر میکنند, موردهایی هم بوده که به بعضی از ایرانیها 2 ساله هم داده اند این ویزا میتواند به کرات تمیدیدشود,البته در صورتیکه مثلا بعد از 5 سال بیزینس شما فعالیت خوب خودش را حفظ کرده باشد . و وقتی من از وکیلم سوال کردم آیا راهی هست که روزی روزگاری من هم گرین کارت بگیرم؟ در جوابم گفت (من وکیل امریکایی گرفتم) : در امریکا همه چیز ممکنه. فقط باید تلاش کنی و صبور باشی.

با آرزوی پیروزی /تندرستی و شادی برای همگی
سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، amir1345 ، m.reza ، lonelyman ، kasrafo ، msar
سلام دوست عزیز
من نوشته شما رو در مورد خرید بیزنس خواندم و امیدوارم با این همه تلاش و کوشش به موفقیتی که مستحقش هستی بررسی .
راستش من حدود 7 ماه که امریکا هستم و هنوز هم سر کار نرفتم می خواستم در صورتی که مشکلی نیست در خصوص کاری که شما با 000 300 تا ویزا گرفتین و همچنین اون وکیلی یا شرکت حقوقی که مشاوره داده و مورد تایید شما هست اطلاعاتی کسب کنم
با تشکر

سلام
این پست خیلی قدیمیه ولی من باز هم تجربه خودم را میگذارم تا اگر کسی گذارش به این پست افتاد شاید اطلاعات من کمک حالش باشد.
برای کسانی که هنوز در داخل خاک آمریکا نیستند: داشتن یک وکیل مجرب و مورد اعتماد در درجه اول اهمیته . دوم اینکه این وکلای مهاجرتی اصولا با یک real state کار میکنند(یک تیم کاری را تشکیل میدهند) که فعالیتشان در زمینه های تجاری (real state مسکن نیستند) است. وکیل تمام مدارک مورد نیاز را برا ی شما میفرستد, شما مدراک را تکمیل میکنید و بدست وکیلتان میرسانید .
داشتن توان مالی (تجربه من) استارت از 300000 دلار آمریکا بود. (که باید ثابت هم میشد با ترجمه و تایید وزارت امور خارجه که منبع این پول از کجابوده است) وکیل حتی خودش (پس از کامل بودن تمام مدارک) وقت سفارت را برایتان میگیرد. شما برای مصاحبه به سفارت میروید و ویزای B1/B2 برایتان صادر میشود .از زمان ورود به خاک آمریکا (اصولا) 3 ماه فرصت دارید که با همکاری و مشاوره همان گروه real state بیزینسی را خریداری کنید پس از عقد قرار داد ( به قول خودمان قولنامه) باید خاک آمریکا را ترک کنید . مجددا به سفارت آمریکا (همان سفارتی که اولین ویزا را برایتان صادر کرد) تشریف ببرید قولنامه و سایر مدارک مورد نیاز را که وکیل برایتان هماهنگ میکند را تسلیم سفارت میکنید و سفارت برای شما ویزای E2 (تا اطلاع من 5 ساله) صادر میکنند, موردهایی هم بوده که به بعضی از ایرانیها 2 ساله هم داده اند این ویزا میتواند به کرات تمیدیدشود,البته در صورتیکه مثلا بعد از 5 سال بیزینس شما فعالیت خوب خودش را حفظ کرده باشد . و وقتی من از وکیلم سوال کردم آیا راهی هست که روزی روزگاری من هم گرین کارت بگیرم؟ در جوابم گفت (من وکیل آمریکایی گرفتم) : در آمریکا همه چیز ممکنه. فقط باید تلاش کنی و صبور باشی.

با آرزوی پیروزی /تندرستی و شادی برای همگی
[/quote]

پاسخ
تشکر کنندگان: xaxi ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان