کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در ترکیه
(2013-07-21 ساعت 13:17)nushin68 نوشته:  سلام من رشتم ادبیات انگلیسیه و میخوام ارشدو تو ترکیه بخونم میخوام ببینم اگه ترکی کامل بلد باشم تخفیفی واسم داره؟آخه به خاطره رشته ام همه کلاسهام انگلیسی خواهد بود.ممنون میشم راهنمایی کنین.میخواستم بدونم هزینه ارشد شهریه و خوابگاه و..... کلا تو 2 سال چقد میشه و میتونم بعد از درسم اقامت بگیرم؟
دوست عزیز الان خیلی وقته که تخفیف برای ترک زبانها را ورداشتن و شما تخفیفی شامل حالتون نمیشه. در تزکیه دانشگاههای دولتی و خصوصی وجود داره که هزینه خصوصی ها بالا و دولتی ها پائین هست. اگه از یه دانشگاه دولتی پذیرش بگیرید در حدود 500 لیره میشه و خوابگاه هم بگیر و نگیر داره و اگه بدن بین 130 لیره تا 200 لیره در ماه هزینه دازه. البته صبحانه و شام رو هم رایگان بهتون میدن و شما فقط باید ناهار رو با پرداخت روزانه 2 لیره در سلف دانشگاه تهیه کنید
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، msar
سلام پسری 16 ساله دارم که امسال باید سوم نظری بخونه.میگن بهتره از همین امسال اقدام کنیم و بفرستیمش تا همونجا دیپلمشو بگیره و کنکور بده و میگن این براش بهتره.نظرتون چیه؟آیا تو ترکیه برای این بچه ها پانسیونی وجود داره که فکرمون راحتتر باشه؟چونکه بعضیها میگن اونجا چاقو کش و از این جور آدما زیادن و صلاح نمیدونن که از الان بفرستیمش . لطفأ راهنماییم کنین.چیکار کنم!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-08-17 ساعت 01:24)parvinashar نوشته:  سلام پسری 16 ساله دارم که امسال باید سوم نظری بخونه.میگن بهتره از همین امسال اقدام کنیم و بفرستیمش تا همونجا دیپلمشو بگیره و کنکور بده و میگن این براش بهتره.نظرتون چیه؟آیا تو ترکیه برای این بچه ها پانسیونی وجود داره که فکرمون راحتتر باشه؟چونکه بعضیها میگن اونجا چاقو کش و از این جور آدما زیادن و صلاح نمیدونن که از الان بفرستیمش . لطفأ راهنماییم کنین.چیکار کنم!!!!!!!!!!!!!!
والا تو ترکیه پانسیون زیاد هست که خوبش با امکانات برای یک نفر 500 تا 600 لیره آب میخوره واسه یک ماه ولی به نظر من این کار رو نکنین چون یه بچه تو این سن و سال از نظر عاطفی آسیب میبینی
پاسخ
تشکر کنندگان: parvinashar ، Seattle2015 ، msar
دوستان لطف کنید قوانین سایت رو رعایت کنید. فینگلیش یا پینگلیش نوشتن خلاف قوانین سایت هست. در صورت نداشتن صفحه کلید فارسی میتونید از سایت بهنویس کمک بگیرید...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، msar
(2013-08-17 ساعت 01:24)parvinashar نوشته:  سلام پسری 16 ساله دارم که امسال باید سوم نظری بخونه.میگن بهتره از همین امسال اقدام کنیم و بفرستیمش تا همونجا دیپلمشو بگیره و کنکور بده و میگن این براش بهتره.نظرتون چیه؟آیا تو ترکیه برای این بچه ها پانسیونی وجود داره که فکرمون راحتتر باشه؟چونکه بعضیها میگن اونجا چاقو کش و از این جور آدما زیادن و صلاح نمیدونن که از الان بفرستیمش . لطفأ راهنماییم کنین.چیکار کنم!!!!!!!!!!!!!!

سلام. والا به نظر من کار درستی میکنین اگه از حالا بفرستینش ترکیه درس بخونه. نمیدونم کی به شما چی گفته ولی امنیت ترکیه از ایران خیلی بهتره و تا اونجا که میدونم چاقوکش نداره. متاسفانه ادمای دورمون میان از این حرفا میزنن.. در ضمن هزینه دانشگاههای ترکبه بسیار پایینتر از ایرانه و اعتبار بیشتری هم داره..
در صورت خواستن اطلاعات تکمیلی پیام خصوصی بدید..
پاسخ
تشکر کنندگان: linda2014 ، msar
درود
من برای دکترای مدیریت می خوام برم ترکیه.
الان هم دارم خودم و برای زبان ترکی و Ales آماده می کنم.در حالا آماده سازی یک مقاله ISI هستم.
می خواستم بدونم نحوه fund گرفتن یا بورس تحصیلی به چه نحوی است؟شرایطش چطوره؟
مثل همه دنیا باید از استاد و دانشگاه بورس گرفت یا دولت بورس می کنه؟
پاسخ
سلام من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و کلاسای امادگی ایلتس شرکت کردم چند ماه دیگه ازمون دارم... زبان ترکی هم بلدم و کلاساشو رفتم و ازمون تومر چند ماه دیگه برگزار میشه... کدوم دانشگاه برا رشته من مناسب وکم هزینه هستش... میشه اونجا کار هم پیدا کرد؟
پاسخ
من امروز میخواستم برای ایدین اپلای کنم میگه دانشگاه غیرانتفاعی قبول نمیکنه...میخواستم بدونم کدو دانشگاه ها مدرک دانشگاه غیرانتفایی قبول میکنن؟
پاسخ
باسلام من واسه دانشگاه ١٩مايس كه ازرومعدل پذيرش ميكرد بامعدل ١٦٠٩٨واسه پرستاري قبول شدم كه توسط يه موسسه كاوشگران اونم باكلي هزينه قبول شدم اما من دندانپزشكي ميخوام بخونم حالاراهنمايي كنيد بايدچيكاركنم
پاسخ
سلام من دیپلم ریاضی دارم و میخام در ترکیه ادامه تحصیل بدم میخام بدونم چطور میتونم دانشگاه دولتی قبول شم ایا کنکور هنوز هست یا با معدل بالا هم میشه ؟ و اینکه چه رشته ای برای ادامه و کار. بهتره؟طراحی صنعتی خوبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

کسی هست از بین دوستان که در مقطع دکترا برای فرصت مطالعاتی به دانشگاههای ترکیه رفته باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
درباره مدارس انگلیسی زبان و یا مدارس بین المللی مقطع ابتدایی وجود داره؟
هزینش چقدره؟
چه شهرهایی داره مثلا انکارا داره؟
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .

کسی میتونه یک دوره زبان انگلیسی خوب برای حدود ۱ تا ۲ ساله رو توی انکارا به من معرفی کنه؟
به kaplan ایمیل دادم گفت توی ترکیه کلاس ندارند.

ممنون
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-18 ساعت 22:55)ariarad نوشته:  دوستان گرامی باید به خدمتتون عرض کنم که توضیحاتی که دوستان دادند تا حدودی درست و قدیمی می باشد چون که سال اردیبهشت 89  آخرین کنکور ورودی برای خارجیان در مقطع کارشناسی (yos ) برگزار شد و دیگه بسورت سراسری برگزار نمیشه و هر دانشگاهی شرایط خاص خودشو داره  البته شرایط برای کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا همونه  
میدونید یک زمانی تخفیف ترک ها به ایرانی ها داده میشد که خیلی عالی بود و در ازای مبلغ ناچیزی تحصیل می تونستی بکنی که بنا به دلایلی در حال رکود هستش و جالب این بود که تقریبا اکثر ایرانی ها رو شامل میشد چون که قانون اینطوری هستش که اگر خودت یا پدر و مادرت یا جدت فرقی نمی کنه پدر یا مادر به یکی از شهرهای ترک برسه (که  ترکمن های مشهد و قوم های شیراز و اکثر تهرانی ها رو شامل میشد) برسه شامل تخفیف بود
اگه دوستان میخوان اطلاعات جامعی رو بگیرند از به این سایت مراجعه کنند:
http://www.metropoldershaneleri.com/
و اگه میخواهین به آرشیو سوالات قبل و تقویم امتحانات و اطلاعات دیگر دسترسی داشته باشید این سایت مرکز سنجش ترکیه هستش:
http://www.osym.gov.tr

راستی یک چیزی قیمت بین دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خیلی خیلی فرق می کنه و توصیه می کنم اگه ترکیه رفتید حتما دولتی برید چون خیلی بهتر و معتبرتره و خیلی راحت میتونید قبول بشید فقط کافیه چند دوره سوالات رو ببینید
درسته که یوس حذف شده ولی بازم آرشیو سوالات یوس رو نگاه کنید دانشگاه ها بازهم از همان مدل سوالات استفاده می کنند
البته بگم روش های مختلفی گذاشتند واسه پذیرش و نمره خیلی از آزمون های بین المللی رو قبول دارند و ک روش هم برای ایرانی ها که معدل سوم و پیش و دیپلم خوبی دارند اقدام کردند با نمره است من خودم با نمره از عمران odtu  قبول شدم (البته نرفتم)
یک چیزی بگم من چند سال خارج از کشور بودم و با افراد زیادی صحبت و معاشرت کردم و به این نتیجه رسیدم که نباید بری به خارج از کشور مگر اینکه دانشگاه عالی بری که قابل دفاع باشه و با تلاش بری و واسه خوش گذرانی  نری  چون اگه قراره دانشگاه معمولی و یا خدایی نکرده مزخرف بری بهتر آدم نره چه زیاد اینجا آزاد هستش و بگم خیلی ها بودند خوب شروع کردند ولی جدی تا آخر به پایان نبردند و به خودشون و خانوادشون ظلم کردند
ببینید من خیلی ها رو دیدم که کار کردند و خیلی ها رو دیدم که خانوادشون کمک کرده و خیلی ها هم هستند کار پیدا نمی کنند در کل به این فکر باشیند که کاری نیست و از ایزان ساپورت میشین
البته بگم اگه دفعه اولی هست خارج از کشور زندگی میخواهید بکنید حواستان جنع باشد و به هیچ کس اعتماد نکنید و سعی کنید به منابع مطمئن مراجعه کنید
در مورد خونه هم دقت کنید بعضی بنگاه ها نامردی می کنند و اجاره 1 یا 2 ماه رو به عنوان دستمزد میگیرند ولی بعضی ها نمی گیرند اول حواستان جمع باشه و ترکیه یک بدی که داره اکثر قوانین به نفع صاحب خونه هستش در کل میشه خونه مناسب گرفت (البته قبلا که لیره 680 تومان بود خیلی خوب بود) ولی یک چیز بعضی خواب گاه ها و رسیدانس ها هستند که امنیت خوبی دارند ولی واسه پسرها خوب نیست چون از خونه بیرون گرونتر تموم میشه
سعی کنید از افراد با تجربه راهنمایی بگیرید و کارهاتون رو خودتون انجام بدید و زیاد به این موسسات ایرانی در ایران اعتماد نکنید که پوست آدمو میکنن و خیلی پول میگیرند
راستی من خیلی از شهر های ترکیه رفتم و زندگی کردم و توصیه می کنم که آنکارا بخونید میدونید درسته استانبول شهر توریستیه ولی بعد از چند هفته تکراری میشه و شما میمینید با یک شهر شلوغ و هزینه های زیاد ولی وقتی آنکارا باشد هم شهر تمیزی هستشش هم بهتره هم اینکه ارزونتره و دانشگاه های رتبه عالی داره
راستی واسه کارشناسی اولش لازم نیست زبان بلد باشد و خودشون براتون میزارن (البته اگه از قبل بلد باشد براتون ارزونتر تموم میشه) ولی واسه مقاطع بالاتر باید حتما بلد باشید

سلام مطالبتون خیلی عالی بود فقط میتونم چندتا سوال ازتون بپرسم.مثل اینکه شما خیلی با تجربه هستین.
میخواستم ببینم من برای اینکه فوق لیسانس خودمو در رشته ی حقوق توی دانشگاه دولتی بخونم اولین قدم چیه که بردارم.مثلا از کجا سرچ کنم که مثلا فوق لیسانس حقوق در کدام دانشگاه هست؟و اینکه نمیتونم هم درس بخونم هم توی موسسه حقوقی مشغول به کار شم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی راجع به تحصیل در مورد دانشگاه های ترکیه داره در اختیار من قرار بده...
اینکه شرایط و کیفیت آموزشی دانشگا های ترکیه به صورت کلی چطوره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان