کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
(2011-07-25 ساعت 07:54)lboxi نوشته:  
(2011-07-24 ساعت 23:54)khabaloo نوشته:  
(2011-07-24 ساعت 13:19)lboxi نوشته:  [quote='khabaloo' pid='116686' dateline='1309947343']
[quote='ARASH@MH' pid='116614' dateline='1309897575']
دوستان اقامت ترکیه رو چطور میشه گرفت؟
ممنون

من میخوام برای کارهای اقامتی کانادا به ترکیه برم. چون زمانی که بررسی پرونده لازم داره نصف ابرانه. برای این کار یک ویزای اقامتی یک ساله نیاز دارم. حالا اگر ویزای تحصیلی یک ساله بدند یا اقامت فرقی نمیکنه.

سایت تومر هم دیدم نوشته بعد از گرفتن پذیرش نامه میدند به سفارت مراجعه میکنیم و 2-3 روزه بهمون ویزای تحصیلی میدند میخواستم بدونم این ویزا یک سالست یا باید برای اقامت اقدام کنم.
برای اقامت باید چه کارهایی انجام بدم؟
ویزای تحصیلی درواقع یک ویزای یک سالس اما اشکالش اینه که سینگل اینتری هستش
یعنی این که در این مدت از ترکیه به هر دلیلی خارج بشی ویزات باطل میشه و دیگه نمیتونی دوباره اقدام کنی تا این که مدت ویزا که یک سال هستش تموم بشه
به همین خاطر عرض کردم که باید ویزارو بعد از ورود به ترکیه تبدیل به اقامت کنید
برای تبدیل این ویزا به اقامت هم یک ماه از بدو ورود به ترکیه فرصت دارین که به پلیس امنیت مراجعه کنین و قبلش باید از سایتشون وقت قبلی بگیرین که چون معمولا وقت هاشون پره و از یک ماه بیشتر طول میکشه که نوبت شما برسه قبل از ورود به ترکیه وقت رو بگیرین و یک هفته قبل از نوبتتون تشریف ببرین ترکیه و به پلیس امنیت مراجعت کنین که یک تا 3 هفته طول میکشه و اقامتتون رو دریافت میکنین
در مورد ویزا هم 2-3 روزه در حالت عادیه اگه سرشون شلوغ باشه بیشتر طول میکشه
برای بنده 1 هفته طول کشید
سوال دیگه ای بود در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: arvin2000 ، alibati ، g m ، saho58 ، kasra_masiha ، ariatd ، karsizozv ، msar ، mpas89
(2011-08-05 ساعت 19:40)arvin2000 نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 19:27)lboxi نوشته:  سلام

من هفته پیش برای tomer در آنکارا اقدام کردم و الان برام اومده که باید 250 دلارو به حسابشون بریزم برای ثبت نام
ولی مشکل اینه که میگند نامه پذیرش رو 6 ماه صادر میکنند من میخوام بدونم کسی هست که منو در این مورد راهنمایی کنه که چطوری این برای 1 سال اقدام کنم.

خیلی ممنون

خوشحالم که یک نفر راهیو که من میخوام برم داره میره
یک سوال از شما دارم
250 دلار برای 6 ماه هست؟ خوابگاه داره؟ و درباره وضعیت کار اطلاعاتی داری؟
مطمئن نیستم ولی از خیلیها شنیدم که شما وقتی مشغول به تحصیل میشی تا پایان تحصیلاتت میتونی توی اون کشور بمونی و اگر 5 سال مشغول به کار باشی و مالیات بر درامد بدی یک شهروند اونجا محسوب میشی

خوشحالم که راه پیشنهادی من مورد توجه خیلی از عزیزان قرار گرفت
6 ماه و یک سالش مهم نیست دوست من وقتی در تومر درس میخونین میتونین همون ویزای 6 ماهه رو هم به اقامت تبدیل کنین اقامته که مهمه
خوابگاه نداره دوست من و کار برای دانشجو ممنوع هست که البته زیاد هم سخت نمیگیرن
بقیه اش رو من هم مطمئن نیستم در این مورد هر سال قوانین جدیدی تصویب میشه که تابحال همیشه راحت تر کردن کار مردم رو چون به یه قطب سرمایه گذاری دارن تبدیل میشن
پاسخ
تشکر کنندگان: arvin2000 ، fafa k.a.f ، msar
برای این که کار دوستان راحت تر بشه
در این سایت میتونین وقت بگیرین از پلیس امنیت البته بعد از اخذ ویزا از سفارت :
https://e-randevu.iem.gov.tr/yabancilar/islem_sec.aspx

همه مدارکی که مورد نیاز هستش رو بهتون میگه که با خودتون ببرین و سعی کنین یادتون نره چون به مشکلات زیادی برمیخورین
همچنین به هیچ وجه وقت مصاحبه رو از دست ندین که دوباره وقت گرفتن و منتظر شدن از یک ماهی که تعیین کردن خیلی زیاد تر میشه
از این سایت وقتی استفاده کنین که یه پرینتر رنگی در دسترستون باشه چون فقط پرینت رنگی رو قبول میکنن قبل از وقت گرفتن پیشنهاد میکنم که یه کافی نت تشریف ببرین که البته اگر هم مقدور نبود ثبت نام کنین و کدی که بهتون میده رو یادداشت کنین بعدا دوباره به همینجا مراجعه کنین و گزینه دوم رو انتخاب کنین و مدارک رو پرینت بگیرین
در مورد وقت دقت کنین که مناسب باشه وگرنه تغییر دادنش کار اسونی نیست باید شخصا برین امنیت که کنسلش کنین

برای مراجعه به پلیس امنیت هرجای استانبول که هستین حتما اتوبوس یا مترو پیدا میکنین که برین تقسیم از اونجا هم اتوبوس شماره 89t رو سوار بشین دم پلیس امنیت پیاده میشین

موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: arvin2000 ، ladanlove ، g m ، fafa k.a.f ، saho58 ، ariatd ، msar ، amirdadash
(2011-08-12 ساعت 02:32)khabaloo نوشته:  برای این که کار دوستان راحت تر بشه
در این سایت میتونین وقت بگیرین از پلیس امنیت البته بعد از اخذ ویزا از سفارت :
https://e-randevu.iem.gov.tr/yabancilar/islem_sec.aspx

همه مدارکی که مورد نیاز هستش رو بهتون میگه که با خودتون ببرین و سعی کنین یادتون نره چون به مشکلات زیادی برمیخورین
همچنین به هیچ وجه وقت مصاحبه رو از دست ندین که دوباره وقت گرفتن و منتظر شدن از یک ماهی که تعیین کردن خیلی زیاد تر میشه
از این سایت وقتی استفاده کنین که یه پرینتر رنگی در دسترستون باشه چون فقط پرینت رنگی رو قبول میکنن قبل از وقت گرفتن پیشنهاد میکنم که یه کافی نت تشریف ببرین که البته اگر هم مقدور نبود ثبت نام کنین و کدی که بهتون میده رو یادداشت کنین بعدا دوباره به همینجا مراجعه کنین و گزینه دوم رو انتخاب کنین و مدارک رو پرینت بگیرین
در مورد وقت دقت کنین که مناسب باشه وگرنه تغییر دادنش کار اسونی نیست باید شخصا برین امنیت که کنسلش کنین

برای مراجعه به پلیس امنیت هرجای استانبول که هستین حتما اتوبوس یا مترو پیدا میکنین که برین تقسیم از اونجا هم اتوبوس شماره 89t رو سوار بشین دم پلیس امنیت پیاده میشین

موفق باشین

وقتی که دوره تحصیلمون تموم بشه با اون اقامت اجازه کار داریم؟
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
عرض سلام و وقت به خیر خدمت همه دوستان عزیز

یه سوال دارم اونم اینه که من میخوام اگه امکانش فراهم باشه برم ترکیه هم کار کنم و هم بمونم ، در صورت کار کردن و ماندن در شهر های اصلی ترکیه میتونم شهروند ترکیه بشم یا نه ؟ زمانش مهم نیس فقط چند سال ممکنه طول بکشه و من چه کارهایی رو باید انجام بدم تا بتونم بدون خلاف کردن در قوانین ترکیه براحتی در اونجا کار کنم ( یعنی دولت ترکیه اجازه بده من اونجا کار کنم ) این اجازه میشه همون اقامت ؟ ممنون میشم اگه دقیق تر راهنمایی کنید . چون واقعا اطلاعاتم کم هستش البته با خوندن مطالب سایت دارم خودم رو آپدیت میکنم ...
پاسخ
(2011-08-12 ساعت 20:03)hm13862007 نوشته:  عرض سلام و وقت به خیر خدمت همه دوستان عزیز

یه سوال دارم اونم اینه که من میخوام اگه امکانش فراهم باشه برم ترکیه هم کار کنم و هم بمونم ، در صورت کار کردن و ماندن در شهر های اصلی ترکیه میتونم شهروند ترکیه بشم یا نه ؟ زمانش مهم نیس فقط چند سال ممکنه طول بکشه و من چه کارهایی رو باید انجام بدم تا بتونم بدون خلاف کردن در قوانین ترکیه براحتی در اونجا کار کنم ( یعنی دولت ترکیه اجازه بده من اونجا کار کنم ) این اجازه میشه همون اقامت ؟ ممنون میشم اگه دقیق تر راهنمایی کنید . چون واقعا اطلاعاتم کم هستش البته با خوندن مطالب سایت دارم خودم رو آپدیت میکنم ...

شما در صورتی که در ترکیه کار کنید و مالیات پرداخت کنید بعد از 5 سال میتونید اقامت بگیرید, در صورتی که جایی بتونید استخدام شوید در غیر این صورت باثبت شرکت و اقامت 4 سال از 5 سال در ترکیه میتونید شهروند ترکیه بشید که اگر شرکتتون فعال باشه بهتره هزینه ثبت شرکت چیزی حدود 3000$ دلار هست که بعدش میتونید خونه و ماشین هم بخرید.
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: hm13862007 ، ladanlove ، msar
سلام خدمت شما دوست عزیز

با مشورت شما من می خوام شروع کنم . اولین گام چیه ؟ مراحل بعدی رو زحمت میکشید نام ببرید که من بدونم چی کار کنم . پاسپورت قبلیم تاریخش تموم شده بود پاسپورت جدیدم همین چند روز آینده آماده میشه . برم بلیط بگیرم ؟ اونجا رسیدم کجا برم برای اقامت . خونه یا هتل ؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم . بعد از رسیدن به ترکیه چیکار کنم درست تره . برم دنبال کار . ضمنا رزومه ترجمه شده شخصی خودم رو به دو زبان انگلیسی و ترکی آماده کردم برای تحویل به سفارت ترکیه در تهران . میتونم تحویل بدم ؟ بابت دریافت ویزای کار هستش . اصلا تحویل بدم بهتره یا ندم ... اگه ممکنه با جزییات کامل تری من رو راهنمایی بفرمایید . من کارم تعمیر کامپیوتر و فروش لپ تاپ و لوازم جانبی کامپیوتر هستش . میخوام قانونی اقدام کنم و برم و اونجا حتما مالیات پرداخت کنم به دولت که بتونم سال پنجم اقامت بگیرم . من الان که میرم دم مرز مهر 90 روزه میزنند توی پاسپورتم . چون توریستی دارم میرم میتونم کار پیدا کنم ؟ بعد از اینکه 90 رو تموم شه من باید چیکار کنم . اگه تلاش کنم احتمال داره موفق بشم که بعد از 5 سال اقامت بگیرم ؟ ابتدای کار به کدام شهر برم ، ازمیر ، آنکارا یا استانبول ... از نظرات سایر تاپیک ها فهمیدم آنکارا ارزانتر از سایر شهر ها برای اقامت هستش ...

میدونم سوالاتم وقت گرانبهای شما و سایر عزیزان رو میگیره اما مرجع کاملتری بهتر از شما دوستان ندارم . عذر خواهی میکنم

با احترام و سپاس
حامد
پاسخ
تشکر کنندگان: MeMo ، msar
(2011-08-12 ساعت 22:58)hm13862007 نوشته:  سلام خدمت شما دوست عزیز

با مشورت شما من می خوام شروع کنم . اولین گام چیه ؟ مراحل بعدی رو زحمت میکشید نام ببرید که من بدونم چی کار کنم . پاسپورت قبلیم تاریخش تموم شده بود پاسپورت جدیدم همین چند روز آینده آماده میشه . برم بلیط بگیرم ؟ اونجا رسیدم کجا برم برای اقامت . خونه یا هتل ؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم . بعد از رسیدن به ترکیه چیکار کنم درست تره . برم دنبال کار . ضمنا رزومه ترجمه شده شخصی خودم رو به دو زبان انگلیسی و ترکی آماده کردم برای تحویل به سفارت ترکیه در تهران . میتونم تحویل بدم ؟ بابت دریافت ویزای کار هستش . اصلا تحویل بدم بهتره یا ندم ... اگه ممکنه با جزییات کامل تری من رو راهنمایی بفرمایید . من کارم تعمیر کامپیوتر و فروش لپ تاپ و لوازم جانبی کامپیوتر هستش . میخوام قانونی اقدام کنم و برم و اونجا حتما مالیات پرداخت کنم به دولت که بتونم سال پنجم اقامت بگیرم . من الان که میرم دم مرز مهر 90 روزه میزنند توی پاسپورتم . چون توریستی دارم میرم میتونم کار پیدا کنم ؟ بعد از اینکه 90 رو تموم شه من باید چیکار کنم . اگه تلاش کنم احتمال داره موفق بشم که بعد از 5 سال اقامت بگیرم ؟ ابتدای کار به کدام شهر برم ، ازمیر ، آنکارا یا استانبول ... از نظرات سایر تاپیک ها فهمیدم آنکارا ارزانتر از سایر شهر ها برای اقامت هستش ...

میدونم سوالاتم وقت گرانبهای شما و سایر عزیزان رو میگیره اما مرجع کاملتری بهتر از شما دوستان ندارم . عذر خواهی میکنم

با احترام و سپاس
حامد

سلام دوست عزیز
به این سایت مراجعه کن جواب بیشتر سوالاتت رو میگیری
http://www.torkiye.com/lang-fa/trdecalisma.cgi
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: hm13862007 ، msar
مرسی مطالعه کردم ، اما پاسخ های خودم رو کامل پیدا نکردم . مثلا الان نمیدونم که میخوام رزومه و تقاضا ارسال کنم برای سفارت ترکیه در تهران همه چیز شامل تقاضانامه و رزومه باید ترجمه شده باشه یا نه ، با پست پیشتاز ارسال کنم یا حضوری باید ببرم ... یکم گنگ هستش اما پیدا میکنم .
پاسخ
مزایای تأسیس شرکت در ترکیه:

1) خارجیها بدون نیاز به مشارکت شهروندان آن کشور میتوانند شرکت تأسیس کنند، بنابراین، برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت بیمورد وجه به شهروندان بومی آن کشور نیست.

2) هزینه های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایینتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

3) مالیاتی که به دولت میپردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، به پرداخت وجوه ثابت و بیمورد به عنوان مالیات بر درآمد مجبور نخواهید شد.

4) برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران ایرانی در ترکیه دایر کنید!

5) با تأسیس شرکت به شما اجازه اقامت یکساله داده میشود.

6) در صورت فعال نگه داشتن شرکت، 2 الی 5 سال پس از تأسیس میتوانید از ترکیه اقامت دائم بگیرید و از امتیازات کامل شهروندی استفاده کنید.

7) با داشتن گذرنامه ترکیه میتوانید بدون نیاز به ویزا به دهها کشور در تمام قاره ها مسافرت نمایید .( نوع پاسپورت برای برای بهره مندی از این امکان متفاوت میباشد )

8) با ثبت شرکت میتوانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش نمایید.

پاسخ
تشکر کنندگان: mar308 ، ladanlove ، fafa k.a.f ، msar
(2011-08-13 ساعت 00:59)hm13862007 نوشته:  مرسی مطالعه کردم ، اما پاسخ های خودم رو کامل پیدا نکردم . مثلا الان نمیدونم که میخوام رزومه و تقاضا ارسال کنم برای سفارت ترکیه در تهران همه چیز شامل تقاضانامه و رزومه باید ترجمه شده باشه یا نه ، با پست پیشتاز ارسال کنم یا حضوری باید ببرم ... یکم گنگ هستش اما پیدا میکنم .

سلام
ابتدا باید پاسپورت و مدرک محل سکونت مانند قبض تلفن در ایران رو به ترکی ترجمه و به تائید امور خارجه برسانید سپس به سفارت مراجعه کنید تا مدارک شما رو تائید کند
اگه بخواهین شرکتی به ثبت برسونین باید از طریق یک حسابرس مستقل در ترکیه اقدام کنید ولی اگه بخواهید در جائی استخدام بشین شرکت مربوطه این کار رو براتون انجام میده
در مورد 3 ماه باید بگم یا این ویزا شما اجازه کار کردن ندارید این ویزا فقط توریستی میباشد
حتی اگه شما شرکتی به ثبت برسونین خودتون تا یکسال اجازه کار مستقل ندارین باید کارمند استخدام کنید (حد اقل 5 نفر ) تا یکسال بعد از یکسال براتون اجازه اقامت و ویزای کار یکساله صادر میشه
اگه متولد یکی از استانهای اذری زبان ایران باشین 3 سال بعد در غیر اینصورت 5 سال بعد اجازه اقامت نامحدود واستون صادر میشه
که بعد میتونین برای شهروندی اقدام کنید که بنظر بنده لزومی نداره و همون اقامت دائم از لحاظ معافیتهای مالیاتی بنفعتون هست
اگه به هر طریقی اقامت یکساله رو گرفتین میتونین برای خرید خونه بنام خودتون اقدام کنین
بانکها ترکیه وام های خوبی برای خرید خونه میده 75% ارزش رو وام میده با بهره زیر 1% ماهیانه برای 120 ماه
با داشتن اقامت خرید ماشین با معافیت مالیاتی و عوارض برای شهروندان خارجی وجود داره
اگه بازم راهنمائی خواستین در خدمت هستم
(2011-07-08 ساعت 01:32)ARASH@MH نوشته:  خیلی ممنون این موسسه تومر در ایران نمایندگی نداره؟

نمایندگی نداره اما میتونین که در کلاسهای خود سفارت شرکت کنین
هفته ای 1 روز در محل خود سفارت در خیابان فردوسی چهار راه استانبول تشکیل میشه
مدرک رسمی از سفارت به شما داده میشه
بعد در ترکیه در ازمون شرکت میکنین و بشما مدرک تومر داده میشه تقریبا معادل تافل برای زبان انگلیسی هست
که برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه الزامیست
پاسخ
تشکر کنندگان: mar308 ، fafa k.a.f ، sadia ، msar
(2011-07-09 ساعت 00:45)khabaloo نوشته:  
(2011-07-08 ساعت 13:18)aghamilad نوشته:  با سلام
میشه در خصوص گرفتن اقامت از طریق خرید خانه تو ضیح دهید و همچنین مقدار تقریبی پول مورد نیاز را بگید
با سپاس

این مورد رو مطمئن نیستم که شامل ایرانی ها بشه راستش، ترکیه قراردادهای زیادی با کشورهای اروپایی داره که وقتی به همسایه های شرقی میرسه از اون مزایا خبری نیست اما در مورد ثبت شرکت چون خودم هم کنجکاو شدم یه سری اطلاعات بدست آوردم که امیدوارم به درد دوستان بخوره:

1) خارجیها بدون نیاز به مشارکت شهروندان آن کشور میتوانند شرکت تأسیس کنند، بنابراین، برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت بیمورد وجه به شهروندان بومی آن کشور نیست.
2) هزینه های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایینتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
3) مالیاتی که به دولت میپردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، به پرداخت وجوه ثابت و بیمورد به عنوان مالیات بر درآمد مجبور نخواهید شد.
4) برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران ایرانی در ترکیه دایر کنید!
5) با تأسیس شرکت به شما اجازه اقامت یکساله داده میشود.
6) در صورت فعال نگه داشتن شرکت،2 تا 5 سال پس از تأسیس میتوانید از ترکیه اقامت دائم بگیرید و از امتیازات کامل شهروندی استفاده کنید.
7) با ثبت شرکت میتوانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش نمایید.

متاسفانه شامل ایرانی ها نمیشه
معمولا ترکیه با کشور های که ترکها انجا اجازه خرید خونه داشته باشن اجازه میده که شهروندان ان کشور ها نیز در ترکیه خونه بخرن که با ایران همچین قراردادی وجود نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: mar308 ، msar
با سلام
اگه میشه در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های ان و اینکه خودمان می تونیم اقدام کنیم یا وکیل باید این کار را بکند و سایر اطلاعات توضیح بدهید
متشکرم
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پاسخ
(2011-08-13 ساعت 23:01)aghamilad نوشته:  با سلام
اگه میشه در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های ان و اینکه خودمان می تونیم اقدام کنیم یا وکیل باید این کار را بکند و سایر اطلاعات توضیح بدهید
متشکرم

لینک توسط پیام خصوصی فرستاده شد
پاسخ
(2011-08-14 ساعت 09:02)mostafa69ir نوشته:  
(2011-08-13 ساعت 23:01)aghamilad نوشته:  با سلام
متشکرم

لینک توسط پیام خصوصی فرستاده شد

سلام
میشه لطفا راهنمایی کنید که برای ثبت شرکت باید از کجا شروع کرد و چه مدارکی باید ترجمه بشه و اینکه آیا شما در ارتباط با زمینه کاری شرکت هم مشاوره دارید؟ که چه کاری باشه بهتره نسبت به بازار کار ترکیه.
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان