کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
(2011-10-06 ساعت 20:08)vox00vox نوشته:  با سلام
من عضو تازه واردم که از مطالبتون خوشم اومد و عضو شدم
میخواستم اول تشکر کنم از همه دوستانی که مطلب میذارن و به سئوالات پاسخ میدن
راستش من هم خیلی دوست دارم برم ترکیه زندگی کنم
از همه بیشتر شهر آنتالیا
میخوام دوستان لطف کنن اطلاعاتی بهم بدن که با شرایط من چه جوریه؟
من 100 میلیون سرمایه دارم.
زبون ترکی اصلا نمیدونم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
خرج و مخارج ماهیانه ای که شرکتی که ثبت کردیم برامون داره چقدره؟
اجاره مغازه اونجا چطوره؟
درآمد کار چطوره؟ کار خوب با درآمد خوب چی میتونه باشه؟
راستی می خوام یه آپارتمان هم با استفاده از وام بانکی بگیرم. اینم یه توضیح لطفا
و از همه مهمتر امنیت؟؟؟؟
خیلی ممنون از بذل توجه دوستان
سلام دوست گرامی به سهم خودم ورود شما را تبریک میگم من در زمینه واردات و صادرات کار میکنم و چند روزی هست که از ترکیه برگشتم .مطلبی که باید خدمتتون عرض کنم این است که بهتر است اول در کشور خودمون تجربه کسب کنید بعد وارد کشورهای دیگه بشوید در مورد زبان که حتما حتما حداقل لازم است ترکی استانبولی را یاد بگیری بعد انگلیسی مطلب بعد اینکه پول برای تجارت شرط لازم هست ولی کافی نیست ما بعد از ده سال کار باز هم با استفاده از یک شریک ترک وارد بازار ترکیه شدیم از لحاظ امنیت مشکلی نیست حداقل تا اونجایی که من دیدم .
در اخر باز تاکید میکنم که اگر تجربه خاصی ندارید بی گدار به اب نزنید تا خدای نکرده پولتون به باد نره .

این توصیه کوچکی بود که لازم دیدم خدمت شما بزرگوار عرض کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: vox00vox ، jahan_roone ، amirdadash
(2011-10-06 ساعت 21:48)1404 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 20:08)vox00vox نوشته:  با سلام
من عضو تازه واردم که از مطالبتون خوشم اومد و عضو شدم
میخواستم اول تشکر کنم از همه دوستانی که مطلب میذارن و به سئوالات پاسخ میدن
راستش من هم خیلی دوست دارم برم ترکیه زندگی کنم
از همه بیشتر شهر آنتالیا
میخوام دوستان لطف کنن اطلاعاتی بهم بدن که با شرایط من چه جوریه؟
من 100 میلیون سرمایه دارم.
زبون ترکی اصلا نمیدونم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
خرج و مخارج ماهیانه ای که شرکتی که ثبت کردیم برامون داره چقدره؟
اجاره مغازه اونجا چطوره؟
درآمد کار چطوره؟ کار خوب با درآمد خوب چی میتونه باشه؟
راستی می خوام یه آپارتمان هم با استفاده از وام بانکی بگیرم. اینم یه توضیح لطفا
و از همه مهمتر امنیت؟؟؟؟
خیلی ممنون از بذل توجه دوستان
سلام دوست گرامی به سهم خودم ورود شما را تبریک میگم من در زمینه واردات و صادرات کار میکنم و چند روزی هست که از ترکیه برگشتم .مطلبی که باید خدمتتون عرض کنم این است که بهتر است اول در کشور خودمون تجربه کسب کنید بعد وارد کشورهای دیگه بشوید در مورد زبان که حتما حتما حداقل لازم است ترکی استانبولی را یاد بگیری بعد انگلیسی مطلب بعد اینکه پول برای تجارت شرط لازم هست ولی کافی نیست ما بعد از ده سال کار باز هم با استفاده از یک شریک ترک وارد بازار ترکیه شدیم از لحاظ امنیت مشکلی نیست حداقل تا اونجایی که من دیدم .
در اخر باز تاکید میکنم که اگر تجربه خاصی ندارید بی گدار به اب نزنید تا خدای نکرده پولتون به باد نره .

این توصیه کوچکی بود که لازم دیدم خدمت شما بزرگوار عرض کنم .

سلام و ممنون دوست عزیز
البته بنده حتما زبان ترکی استامبولی رو یاد خواهم گرفت
نکته دیگه اینکه نمی خوام یه تجارت ریسکی انجام بدم
یه شغلی که علاوه بر هزینه های ماهانه شرکت و قسط خونه ای که میخوام بخرم رو و همچنین هزینه های زندگی رو دربیاره
برای همین راهنمایی خواستم
ممنون میشم اگر راهنمایی دقیقتری بفرمائید
منتظر لطف بقیه دوستان هم هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، jahan_roone
سلام کاربر گرامیvox00vox من اطلاعی در رابطه با انتالیا و اینکه چه کاری در ان بهتر و زودتر جواب میده ندارم فکر میکنم بهتره چند روزی به انجا بروی و با محیطش کمی اشنا بشی تجربه شخصی من میگه هر شهری نیاز به یک استراتژی خاص در تجارت (بزرگ و کوچکش فرقی نمیکنه) .
شخصا معتقدم تا زبانشون را بلد نشدی اونجا نرو چون حتی اگر یک مغازه کوچک هم بخواهی بزنی نیاز به یک فروشنده ترک زبان داری که معمولا کمتر از ماهی 700 لیره کار نمیکنند (تجربه استانبول و مرسین ) شاید شهرهای دیگر ارزون تر باشن .
راستش حرف در این مورد بسیار است باز منتظر نظر دیگر عزیزان هم باش حتما تجربه انها بیشتر از من هست .

در اخر به شما میگم یک سال دیرتر بروی و کمی زبانشون را یاد بگیری خیلی بهتر است تا همینطوری بروی .
شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: jahan_roone
سلام اول از همه ببخشید چون بهتر از اینجا جا واسه این سوالم پیدا نکردم مدیران بخش اگه صلاح دونستن خواستن انتقالش بدن لطفا" منم خبر کنن ممنون.

سوالم اینه که من 23 سالمه دانشجو ام و خدمت هم نرفتم پاسپورت هم دارم حالا بخوام واسه سفر برم ترکیه یا دبی ( حال شما فرض رو روی ترکیه بگیرید ) باید چیکار کنم ؟ راه قانونیش چیه ؟ بعضیا میگن برو تحقیق علمی ور دار بعضیا میگن بگو میخوام برم سوریه زیارت بعد تو راه ترکیه پیاده شو . خلاصه هر کی یه تزی میده لطفا" منو دقیق راهنمایی کنید که بخوام برم ترکیه واسه تفریح 1-2 هفته ای باید چیکار کنم در ضمن مشکل وصیغه گذاشتنم ندارم فقط تو پس دادن وصیغه چی اذیت نمیکنن ؟

ممنون میشم کامل روشنم کنید .
پاسخ
سلام دوستان خوبم...قبل از هر چيز لازم دونستم که از همه دوستانی که توضيحات خوبی ارائه کردند تشکر کنم

من مطالب را به دقت خواندم و چيزهایی دستگيرم شد .....
سوالم اینه که با توجه به این که کشور ترکيه از لحاظ زبان انگلبسی ضعيفه ...آیا این امکان هست که از طريق تاسيس آموزشگاه زبان انگليسی( 18 ساله در تهران سوپروايزر هستم و والدينم موسسين آموزشگاهند) البته بعد از ثبت شرکت ، در استامبول خوب کار کرد ..البته کار ما به گونه ای است که حتما بايد اونجا معلم هم استخدام کنيم.... آيا برای اجاره مکانی مناسب آموزشگاه به ما وام هم تعلق می گيره؟ برای اين کار بايد پدرم که صاحب مجوزه اقدام کنه ؟ يک مکان حدود 200 تا 250 متر در منطقه تقسيم اجاره مکانش حدود چقدره؟

خوب حالا اگه در زمينه مهد و پيش دبستانی باشه چی؟ سوابق کاری همين جا و مجوز های اينجا کافيه يا بايد از اونجا دوباره مجوز گرفت؟

آيا از يک مکان می شه برای دو فعاليت استفاده کرد....

خیلی زياد سوال کردم ...واقعا پيشاپيش از پاسختان ممنونم... اينم میلمه :atesa_z@yahoo.com
پاسخ
با سلام

دوست عزیز من مقیم ترکیه هستم و استانبول زندگی میکنم.توی منطقه بیوغلو(میدان تکسیم) آموزشگاه های انگلیسی زیادی وجود داره و در ضمن شما باید هر دو زبان رو مسلط باشید تا بتونید تدریس کنید.همچنین هزینه اجاره یک مکان اداری برای آموزشگاه در اون منطقه خیلی بالاست.گرفتن وام راحت نیست و نیاز به وثیقه دارد.
بیشتر تحقیق کن وامیدوارم موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: jahan_roone ، mohammadx2002 ، atesa ، vahidansari ، ladanlove
یک سوال داشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

امکان اینکه با استفاده از ثبت نام در کلاسهای تومر و گرفتن اقامت موقت رفت تو ترکیه حساب ویزا یا مستر با امکانات مرچنت (درگاه پرداخت ) و EFT و ... درست کرد و این حساب رو بعد از اتمام اقامت نگه داشت و استفاده کرد.
حقیقتش برای فروشگاه اینترنتی خودم نیازمند یه حساب مطمئن ویزا با مرچنت خوب هستم که بعدا بسته نشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام...ممنون از پاسخ شما دوست گرامی

بچه ها کسی می تونه یک وکیل خوب برای اقامت ترکیه در تهران بهم معرفی کنه...قابل اعتماد ...خیلی خیلی ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: ARASH@MH
تا جایی که من میدونم اقامت و حتی کسب شهروندی گرجستان از ترکیه خیلی راحتتره و خود دولتش هم به این مسئله تشویق میکنه. جای تاپیک گرجستان تو قسمت سایر کشورها خالیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من تا چند هفته دیگه مجبورم برم ترکیه برای زندگی کردن در اونجا
تمامی مطالب رو در سایت خوندم و اطلاعتم یه نموره کامله ولی یه شبهه هایی هست
اینکه هزینه ثبت شرکت خیلی بالاست و من حداکثر 4 میلیون با خودم دارم که ببرم اونجا
برای ازدواج با نامزدم به اونجا میرم ایشون چند هفته ای هست که رفته اونجا پدر ایشون به دلایل س --- ی ---ا ----س ----ی قبل ایشون رفته بودم اونجا حدود 2 ماه پیش و نامزد بنده و مادرش تازگیا رفتن اونجا

حالا شما میگین برای اخذ اقامت در اونجا چی کار میشه کرد با این سرمایه اندک
الان دانشجوئم و بنا به دلیلی که ذکر کردم انصراف میخام بدم و برم ترکیه

نه سرمایه کافی دارم که در یک جا سرمایه گذاری کنم و نه برای ثبت شرکت که هزینش بالاست اقدام کنم
آیا ... راه حل دیگری هست که بتونم برم اونجا بی دردسر و زندگی کنم اونجا با همسر آیندم

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 13:20)سحرياوري نوشته:  من ميخوام اقامت تركيه رو بگيرم و از مطالب شما هم خيلي استفاده كردم .
يه سوال داشتم اگه من بتونم شركت ثبت كنم و ماليات رو هم پرداخت كنم. ولي فقط از طريق شركت خونه بخرم
بعد از چند سال مي تونم اقامت دائم بگيرم ؟ و وضعيت تحصيلي بچه هام كه هنوز محصلند چي مي شه؟ مي تونن از مدارس انگليسي زبان استفاده كنند؟
مرسي از راهنمائي شما.

سلام
اقامت رو حدودا بعد از 3 یا 5 سال میتونین به دائم تبدیل کنین
تو استانبول مدارس انگلیسی زبان خوبی هست از جمله mef
که میتونین از ابتدائی تا دبیرستان ثبت نام کنین
http://www.mefinternationalschools.com/0.../index.asp
بعد از ثبت شرکت هم میتونین براحتی برای خرید خونه حتی وام هم بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: sniperlurk
ممنون میشم اگه وکیل برای ترکیه بهم معرفی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اول تشکر از دوستانی که سایرین راهنمایی میکنن.
من از دو تا دانشگاه Middle East Tech Uni و Bogazici univeristy پذیرش دارم برای فوق لیسانس توی رشته هوافضا و مکانیک. حتما میخوام پاسپورت کشور ترکیه رو بگیرم. بعد جند سال این کار امکانش هست؟ اگه دو تا فوق لیسانس (دکترا توی ترکیه قصد ندارم بخونم) توی ترکیه بخونم میشه اینکار رو کرد؟ چقد باید توی ترکیه موند تا پاس ترکیه ای گرفت؟ برای گرفتن پاسپورت باید مثل بعضی کشورها چند سال مالیات و Tax داد؟
ممنون
در ضمن دوستان اگه سوالی در مورد شرایط پذیرش و مصاحبه دانگاههای ترکیه دارند خوشحال میشم راهنماییشون کنم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-05 ساعت 16:32)sniperlurk نوشته:  سلام
اول تشکر از دوستانی که سایرین راهنمایی میکنن.
من از دو تا دانشگاه Middle East Tech Uni و Bogazici univeristy پذیرش دارم برای فوق لیسانس توی رشته هوافضا و مکانیک. حتما میخوام پاسپورت کشور ترکیه رو بگیرم. بعد جند سال این کار امکانش هست؟ اگه دو تا فوق لیسانس (دکترا توی ترکیه قصد ندارم بخونم) توی ترکیه بخونم میشه اینکار رو کرد؟ چقد باید توی ترکیه موند تا پاس ترکیه ای گرفت؟ برای گرفتن پاسپورت باید مثل بعضی کشورها چند سال مالیات و Tax داد؟
ممنون
در ضمن دوستان اگه سوالی در مورد شرایط پذیرش و مصاحبه دانگاههای ترکیه دارند خوشحال میشم راهنماییشون کنم.

دوست عزیز
اگه آذری باشی بهترین راه ازدواج هست که دو ساله پاس میگیری و گرنه روشهای دیگه معمولا 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم هست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sniperlurk
(2011-10-12 ساعت 03:13)_Reza_ نوشته:  سلام اول از همه ببخشید چون بهتر از اینجا جا واسه این سوالم پیدا نکردم مدیران بخش اگه صلاح دونستن خواستن انتقالش بدن لطفا" منم خبر کنن ممنون.

سوالم اینه که من 23 سالمه دانشجو ام و خدمت هم نرفتم پاسپورت هم دارم حالا بخوام واسه سفر برم ترکیه یا دبی ( حال شما فرض رو روی ترکیه بگیرید ) باید چیکار کنم ؟ راه قانونیش چیه ؟ بعضیا میگن برو تحقیق علمی ور دار بعضیا میگن بگو میخوام برم سوریه زیارت بعد تو راه ترکیه پیاده شو . خلاصه هر کی یه تزی میده لطفا" منو دقیق راهنمایی کنید که بخوام برم ترکیه واسه تفریح 1-2 هفته ای باید چیکار کنم در ضمن مشکل وصیغه گذاشتنم ندارم فقط تو پس دادن وصیغه چی اذیت نمیکنن ؟

ممنون میشم کامل روشنم کنید .

سلام برشما دوست عزیز
اول از همه یک نامه از دانشگاه میگیرید که شمارا به نظام وظیفه معرفی میکند که دانشجوی آن دانشگاه هستید وتقاضای مجوز خروج از کشور را دارید مهم نیست به چه منظوری تفریحی واصلا" برای نظام وظیفه مهم نیست یک فرم به شما میدهند که والدینتان برای شما ضمانت میدهند که باید کارت ملی و شناسنامه پدر ومادر همراه شما باشد.
سال پیش 12 میلیون بود امسال نمیدونم یا باید از بانکی معتبر شمارا تضمین کنه یا نقدا" واریز کنید به حساب نظام وظیفه .البته بعد از برگشت از مسافرت سریعا" پس داده میشود.
حداکثر 45 روز اجازه خروج دارید و زمان خروج باید دقیقا" مشخص باشه
اگر بعد از 45 روز بیش از دو روز تاخیر در معرفی دوباره خودتتان به نظام وظیفه کوتاهی کنید پولتان بلوکه میشه.
جهت گرفتن مدارک فوق به محل نظام وظیفه کل در تهران مراجعه کنید
موفق باشید

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان