کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت مریلند
سلام به دوستان من نیو یورک زندگی‌ می‌کنم .اگه سوال یا راهنمایی خواستین در خدمت هستم.

در ضمن حرف دوست عزیزمون را در مورد داشتن ماشین تکذیب می‌کنم چون نیو یورک تنها شهری هست در آمریکا که نیاز به ماشین ندارین.مگر اینکه لنگ ایسلند زندگی‌ کنید که برای دوستان که تازه به این ایالت میان کمتر پیش میاد.در صورت سوال پیغام بزنید یا در گروه مطرح کنین که جواب بقیه دوستان نیز داده شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، maka2 ، ASALI ، Tomas ، kasrafo ، HAZARA ، faraz15 ، hhero ، ehsansh ، sumya ، mitra_921 ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar ، foruzanfar
(2012-12-06 ساعت 22:36)raminkhademzadeh نوشته:  سلام به دوستان من نیو یورک زندگی‌ می‌کنم .اگه سوال یا راهنمایی خواستین در خدمت هستم.

در ضمن حرف دوست عزیزمون را در مورد داشتن ماشین تکذیب می‌کنم چون نیو یورک تنها شهری هست در آمریکا که نیاز به ماشین ندارین.مگر اینکه لنگ ایسلند زندگی‌ کنید که برای دوستان که تازه به این ایالت میان کمتر پیش میاد.در صورت سوال پیغام بزنید یا در گروه مطرح کنین که جواب بقیه دوستان نیز داده شود.
امنیت را چگونه ارزیابی میکنید؟اکثر محله ها امن هستند یا نا امن؟هزینه زندگی تقریبا چقدر زیاد تر هست؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، tatoole ، ASALI ، Tomas ، HAZARA ، faraz15 ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
(2012-12-06 ساعت 22:36)raminkhademzadeh نوشته:  سلام به دوستان من نیو یورک زندگی‌ می‌کنم .اگه سوال یا راهنمایی خواستین در خدمت هستم.

رامین جان سوال که زیاده؟ برای شروع زندگی در نزدیک شهر کدام محلات مناسب و امن و از نظر قیمت برای یه ذوج مناسبه ؟
حالا هر چی که به ذهنتون میرسه چون این راهو رفتی و تجربه داری ذکر کنید.
ممنون
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، frz61 ، ASALI ، Tomas ، HAZARA ، faraz15 ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
من اان 4 ماه است که نیویورکم .. اچاره خانه 2500 می داهم بدون آب برق گازویل که اگر اینها را هم اضافه کنید حدود 3200-3300 می شود خورد و خوراک ماهانه هم اگر خیلی قناعت کنم ماهی 600-700 البته می گم قناعت .. یعنی اصلا بریز و بپاچ ندارم ..این عکسها که دوستان گذاشتن منهتن هست و منهتن به شدت از این هزینه هایی که گفتم بیشتره..من لانگ آیلند هستم ..اینجا که می گن خیلی شهر زنده ای هست من توش خیلی احساس رکود می منم همه جا ساکت همه جا خلوت خدا به داد شهرهای دیگه برسه ...
کیس نامبر;2012as58xxx
کنسولگری:انکارا
تاریخ ارسال فرم ها: 6 /اگوست/ 2011
تاریخ مصاحبه:اواخر JUNE
تاریخ دریافت ویزا: دریافت برگه آبی
تعداد افراد: 4نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، maka2 ، el333 ، ASALI ، Tomas ، IN.USA@2013 ، mohajersara12 ، HAZARA ، faraz15 ، مرآت74 ، BirdMan ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
ممنون J.FAR جان ، از زندگی اونجا بیشتر برامون بگو : مردم، حمل و نقل ، امنیت ، مدارس ، کار ،... آیا شهر های دیگه رو هم خبر داری؟

قیمت های که شما دادین هم نسبت به کالیفرنیا بالا هست.
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، IN.USA@2013 ، HAZARA ، faraz15 ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
زندگی اینچا آرام هست حمل و نقل بدون ماشین عملا یعنی غیر ممکن امنیتش تو جایی که من هستم خیلی خوبه مدرسه پسزم هم که گریدش 10 هست البته بچه های ایران تو مدارس اینها همه تیز هوشن الان بچه من را از کلاس عادی خارج کردند و یه کلاس ویژه براش گذاشتند چون می گن سطحش از بقیه خیلی بالاتره در صورتی که این اصلا درس نمی خونه خودش که مدرسه را مسخره می کنه می گه همه امریکایی ها کم هوشن کار که من به خاطر بچه ها نمی توانم انجام بدم اما می گن کار عادی هست تو والمارت سی وی اس و ایجور جاها کلا اینجایها هیچ شهر دیگری را قبول ندارنند الان 4 ماه هست که اینجام اما هنوز هیچ علاقه ای به اینجا پیدا نکردم ... اگر امریکا اینه پس من ایران را به اینجا ترچیح می دهم این البته نظر من هست با کمال احترام به نظرات بقیه
کیس نامبر;2012as58xxx
کنسولگری:انکارا
تاریخ ارسال فرم ها: 6 /اگوست/ 2011
تاریخ مصاحبه:اواخر JUNE
تاریخ دریافت ویزا: دریافت برگه آبی
تعداد افراد: 4نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، el333 ، masih sh ، maka2 ، Tomas ، abas_kashan ، IN.USA@2013 ، nora ، kasrafo ، sadeghi897 ، HAZARA ، faraz15 ، hhero ، SadMan ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
ایالتی مثل کالیفرنیا تقریبا همه مهاجر هستند و به قول شما خارجی میشن ، فکر کنم کار و زندگی راحتتر باشه. و آدم زودتر جذب میشه .
لانگ ایلند راجع به حمل ونقل عمومیش شنیده بودم که خوب نیست ،آیا از شهر های دیگه هم خبر دارین مثل استنفورد ، بریجفورد و ... ؟

J.FAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaR
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، el333 ، kasrafo ، HAZARA ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
(2012-12-08 ساعت 02:34)J.FAR نوشته:  من اان 4 ماه است که نیویورکم .. اچاره خانه 2500 می داهم بدون آب برق گازویل که اگر اینها را هم اضافه کنید حدود 3200-3300 می شود خورد و خوراک ماهانه هم اگر خیلی قناعت کنم ماهی 600-700 البته می گم قناعت .. یعنی اصلا بریز و بپاچ ندارم ..این عکسها که دوستان گذاشتن منهتن هست و منهتن به شدت از این هزینه هایی که گفتم بیشتره..من لانگ آیلند هستم ..اینجا که می گن خیلی شهر زنده ای هست من توش خیلی احساس رکود می منم همه جا ساکت همه جا خلوت خدا به داد شهرهای دیگه برسه ...

من يك مدت لانگ آيلند بودم . اصلا شهر زنده اي نيست و همه بومي آنجا هستند. و خيلي هم گرونه. من كه تو ذوقم خورد و رفتم منهتن.
شماره کیس : 2012AS00036XXX
کنسولگری:آنكارا
تاریخ دریافت گرین کارت: sep2012
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، IN.USA@2013 ، amir82 ، sadeghi897 ، HAZARA ، faraz15 ، mori ، نازنین 932 ، SadMan ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
سلام
اینجا اگر بخوایی حومه شهر زندگی کنی مناسب هست؟
حداقل هزینه ها چقدر هست در زندگی در حومه شهر؟
مرسی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، maka2 ، faraz15 ، kasrafo ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
[عکس: new-york-at-night.jpg]

[عکس: Central-Park-in-New-York.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: sooso ، mori ، ehsansh ، sumya ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
از دوستانمون که به نیویورک میروید اینجا خودتونو معرفی کنید لطفا
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezass ، adonis2006 ، taherifar
(2013-01-13 ساعت 18:54)mohajersara12 نوشته:  من يك مدت لانگ آيلند بودم . اصلا شهر زنده اي نيست و همه بومي آنجا هستند. و خيلي هم گرونه. من كه تو ذوقم خورد و رفتم منهتن.

سلام دوست عزیز...
محله های خوب و متوسط منهتن رو میگی؟ هزینه زندگی(اجاره، خورد و خوراک... خلاصه میانگین خرج ماهیانه)؟ بر فرض پیدا کردن کار، درآمد حدودی؟ سایتای مفید برای منهتن... اگر هر کدوم از این اطلاعات رو داری، لطف میکنی و کمکمون کنی؟
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
من هم فعلا منهتن نیویورک هستم،(اگه جا بجا نشم)، سوال خواصی بود در خدمتم.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mori ، nora ، sooso ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
(2013-03-04 ساعت 00:48)mehdi47 نوشته:  من هم فعلا منهتن نیویورک هستم،(اگه جا بجا نشم)، سوال خواصی بود در خدمتم.

آقا خوب سوالای بالا رو لطف کنی و جواب بدی، کمک بزرگی به ما کردی...
پاسخ
تشکر کنندگان: sumya ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
دوستانی که اعلام آمادگی کردن برای راهنمایی، اگه راجع به منهتن اطلاعاتی بدید ممنون میشیم همگی...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، satin ، adonis2006 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان