کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2012-08-29 ساعت 01:49)Argonod نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 22:37)mohajer29 نوشته:  دوست عزیز همیشه سعی کنید ادب رو در صحبتهاتون رعایت کنید
نیازی نیست شما به بنده راهنمایی بدید چون از شما کمکی نخواستم
بله قیمت منزل بسیار بسیار بسیار بالاست
در محله ی معمولی به پایین شهر روستاوی 40 متر خونه حداقل ماهی 850 بسیار بالاست
حالا در محله ی متوسط تفلیس به ماهی 2/5 میلیون هم میرسه
من جایی گفتم نمیتونم این مبلغ رو بدم؟ گرون بودن یا ارزون بودن رو اینجوری که شما میفرمایید نمیسنجند انگلستان 40 متر 2 میلیونم باشه ماهی می ارزه
ولی اینو بدون تو تهران تو محله ی متوسط به پایین خونه 40 متری حداقل ماهیی 850 هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول خودتون عجب!!!
در ابتدا پوزش میخوام دوست عزیز اگر اساعه ادب کردم یا نوشتارم بگونه ای بود که برداشت سوء کردید
بنده یکی از متقاضیان سفت و سخت مهاجرت به گرجستان هستم از این رو شاید بیشترین تعداد بازدید از این انجمن را دارم اونم بخاطر شنیدن شاید یک خبر خوب در رابطه با بهبود وضعیت اقامت ایرانیان.
از این رو پست های تک خطی شما که آپدیت این تاپیک محسوب میشه شاید باعث شد که عصبی برخورد کنم که باز هم عذرخواهی میکنم
در آخر اینکه قیمتهاتون برای تفلیس معقول نیست مگر اینکه یه ایرانی در گرجستان این قیمتها رو بهتون داده باشه. ضمنا فصل اجاره هم خیلی مهمه که بر اساس تحقیق من بهترین زمان زمستونه که حتی میشه نصف قیمت هم پیدا کرد.

(2012-08-28 ساعت 19:16)pouriaazad نوشته:  با سلام .
من در کار بورس بین الملل (فارکس) هستم و تقریباً ماهیانه بین 4000 تا 7000 دلار درآمد دارم. می خواستم ببینم میتونم در اونجا اقدام به تاسیس شرکت کنم یا نه؟ ضمناً کار بورسی که من انجام میدم نیاز به هیچ کارمند یا کارگری نداره. پس ایجاد اشتغال هم نمی تونم داشته باشم. خرید و فروش هیچ جنسی هم در کار نیست که بخواد مالیات بهش تعلق بگیره. ضمناً من عکاس حرفه ای مدلینگ و پرتره هم هستم و در شیراز به مدت 9 سال مدیر کانون تبلیغاتی بودم که مدارک اون از وزارت ارشاد صادر شده. حالا به نظر شما من تو کدوم کیس میتونم شرکت ثبت کنم. البته کار فارکس رو هم حتماً باید ادامه بدم. ضمناً طبق جستجویی که در اینترنت کردم فارکس در گرجستان هیچ منع قانونی نداره و یک شرکت که آدرس سایتش هم www.forexite.com.ge مشغول به کار هست.
آیا راه اندازی یک عکاسی به عنوان مثلاً ثبت شرکت که 1 یا دو نفر پرسنل داشته باشه قابل قبول تر هست یا شرکت تبلیغاتی که باز هم یکی دو نفر استخدام بشن؟ مورد بعدی اینه حقوق یک مثلاً منشی یا کارمند ساده حدود چند دلار میشه؟ و آیا مالیات رو باید از حقوق کارمند کسر و پرداخت کرد یا جداگانه باید پرداخت کرد؟ با تشکر
وقت بخیر
میشه گفت همکار هستیم. البته یک نفر دیگه هم در این تاپیک هست که ایشون هم همکار هستند
من از همین بابت چند هفته پیش یه سفر به گرجستان داشتم. در واقع شرایط محیط(اینترنت+آرامش+حساب بانکی+...) از بابت کار فارکس عالی هست.
تنها مشکل ندادن اقامت یا به قولی سخت شدن آن است.
طی 2 هفته ی آینده دوباره یه سفر به گرجستان خواهم داشت و اگر اطلاعات جدیدی کسب کنم حتما اینجا آپدیت خواهم کرد.

سلام دوستان . یکی خیلی خوشحالم که فارکس کارهای عزیز رو میبینم . دوم اینکه دوباره به این تایپیک سر میزنم و نوشته های اندرو جان میبینم .

ناراحت از اینکه من فرصت مهاجرت رو از دست دادم و دقیقا روزهای اخری که داشت قوانین عوض میشد من مطلع بودم و موقعیت نداشتم الان که پیدا کردم باز هم وضعیت فرق کرده .

بگذریم . ما که فعلا توی ایران خراب شده گرفتار شدیم شدید . امیدوارم اونایی که میرن بتونن موفق بشن . اینم بدونید که مهم نیست کجا زندگی میکنید مهم اینه که چطور فکر میکنید و چیزهایی که انتظار دارید چی هست . ایران برای امثال من اون مکان نیست اما واسه یکی خیلی عالی هست .

موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
(2012-01-21 ساعت 11:38)forexme نوشته:  البته با داشتن تولبار همه سایتها را خواهید داشت اما یکی از سایتهایی که در زمینه ی مسکن فعالیت می کند و متعلق به یکی از شرکتهای مسکن آنجا است را می دهم تا حدود قیمت های اجاره و غیره به دستتون بیاد .

http://www.privatservice.ge/

دوست عزیز، با تشکر از اطلاعاتتون. من نفهمیدم توی این سایت قیمتهایی که به دلار زده شده برای یه ماه هستش یا یه روز؟
اگه می دونید لطفا راهنماییم کنین!

و اینکه آیا سایت بروزتری وجود داره؟ چون فابلهای روز این سایت خیلی کم هستش و نمی تونه نگرش کلی راجع به میزان کرایه ها رو به آدم بده!
پاسخ
تشکر کنندگان:
البته من خودم یه سری سایت پیدا کردم که خیلی به روز تر هستن:

http://myhome.ge
http://tbilisirent.ge
http://makler.ge

و همچنین سایت جهانی www.sublet.com که باید کشور گرجستان رو اول مشخص کنید بعدا جستجو کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، man-ari-ram ، Rock
سلام دوستان .
من تفلیس اومدم و دیدم خردو خراک از الان ایران خیلی ارزونتر بود.
میخوام دوستای که انجایین کمک کنین جواب بدین. ایا میشه با 25 میلیون انجا یه کار راه انداخت؟ لطف کنین جواب بدین. ممنون میشم
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز..واقعا ممنون از سایت خوبتون.
من یکی از آشنایامون تونسته 1 شرکت در شهر تفلیس ثبت کنه که به گفته خودش خیلی هم راحت بوده و در عرض 4.5 روز انجام شدش..
منم میخوام به عنوان سرمایه گذار در اون شرکت شریک بشم اما شوال های که منو درگیر کرده این ها هست که
1 : فرم ثبت شرکتی که به من نشان داده 2 برگ کاغذ بوده که 1 کد رهگیری و 1 بار کد داشت فقط نه امضا و نه مهری..
2 : اگر درست بشاه از کجا میشه اون کد رهگیری رو وارد کرد تا ببینی این شرکت به اسم خودشون هستش؟/
3 : این ها 50..50 شریک هستند اگر من الان بخوام به عنوان شریک یا سرمایه گذار تو شرکت وارد بشم میتونن اسم من هم قرار بدن درون لیست ثبت شرکت؟؟
4 : به من میگه که برای اینکه کار اقامت و ترجمه پاسپورتو خلاصه کاره ای که لازم انجام بده نزدیک 1200 دلار خرج دارهه..
دوستان عزیز می خواستم بدونم این های که گفته شده درست هستش...با تشکر فراوانن..واقعا ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 17:52)Miiiiina نوشته:  البته من خودم یه سری سایت پیدا کردم که خیلی به روز تر هستن:

http://myhome.ge
http://tbilisirent.ge
http://makler.ge

و همچنین سایت جهانی www.sublet.com که باید کشور گرجستان رو اول مشخص کنید بعدا جستجو کنید.
سایت myhome.ge بین اینها بهترین و به روز ترین هست . در مورد قیمت روزانه یا ماهانه هم خب تقریبا مشخص است که یک اپارتمان را با ماهی 50 دلار اجاره نمیدهند و این اجاره روزانه منزل است .

(2012-09-02 ساعت 21:39)ahmadjm نوشته:  سلام دوستان .
من تفلیس اومدم و دیدم خردو خراک از الان ایران خیلی ارزونتر بود.
میخوام دوستای که انجایین کمک کنین جواب بدین. ایا میشه با 25 میلیون انجا یه کار راه انداخت؟ لطف کنین جواب بدین. ممنون میشم
راستش 25 ملیون به دلار الان یعنی چیزی کمتر از 12 هزار دلار که 2000 تایش را هم باید بدهید برای اقامت گرفتن و اینا . اگه 2 سال پیش بود میگفتم اره میشه ولی الان شک دارم بتونید موفق بشید .

(2012-09-02 ساعت 21:58)hamid tavana نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز..واقعا ممنون از سایت خوبتون.
من یکی از آشنایامون تونسته 1 شرکت در شهر تفلیس ثبت کنه که به گفته خودش خیلی هم راحت بوده و در عرض 4.5 روز انجام شدش..
منم میخوام به عنوان سرمایه گذار در اون شرکت شریک بشم اما شوال های که منو درگیر کرده این ها هست که
1 : فرم ثبت شرکتی که به من نشان داده 2 برگ کاغذ بوده که 1 کد رهگیری و 1 بار کد داشت فقط نه امضا و نه مهری..
2 : اگر درست بشاه از کجا میشه اون کد رهگیری رو وارد کرد تا ببینی این شرکت به اسم خودشون هستش؟/
3 : این ها 50..50 شریک هستند اگر من الان بخوام به عنوان شریک یا سرمایه گذار تو شرکت وارد بشم میتونن اسم من هم قرار بدن درون لیست ثبت شرکت؟؟
4 : به من میگه که برای اینکه کار اقامت و ترجمه پاسپورتو خلاصه کاره ای که لازم انجام بده نزدیک 1200 دلار خرج دارهه..
دوستان عزیز می خواستم بدونم این های که گفته شده درست هستش...با تشکر فراوانن..واقعا ممنونم
خب چرا خودتون شرکت ثبت نمیکنید ؟ این همه دردسر هم ندارد .
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid tavana ، Miiiiina ، mohajer29 ، man-ari-ram ، hesam1 ، Argonod
آخه کار هارو اون انجام داده و یک فکره خوبی هم داره برای انجام کارش..اما میخواستم بدونم برای 6 میلیون جمعیت بازار کار وجود داره..مثله کار تعمیر دستگاه های چاپ..یا چاپ و تبلبغات و کارت ویزیتو اینجور چیزا..منونم مینا جات
پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر از همه عزیزانی که در حال حاضر در گرجستان زندگی می کنن و راهنماییهاشون رو از ما دریغ نمی کنن. دو سوال داشتم:

1- اونجا تعمیرات موبایل و لپ تاپ کارش میگیره؟ یا انقدر گرون تموم میشه که مردم چیزی رو واسه تعمیر نمیفرستن و نو می خرن دوباره؟

2- کپی رایت نرم افزار ها اونجا رعایت میشه؟ یعنی ما با ویندوز یا نرم افزارهایی که رو لپ تاپمونه و الان داریم اینجا ازشون استفاده می کنیم، اونجا به اینترنت وصل بشیم کارمون ساخته است؟؟؟
هر اطلاعی در این مورد دارید لطفا بهمون بگید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
دوست عزیز بیشتر گوشیهای بازار دینامو چینی هستند و ارزش تعمیر ندارن زیاد روش حساب نکنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Miiiiina ، man-ari-ram
درمورد سوال اولتون . راستش کلا به بچه ها توصیه میکنم دور کار های خدماتی جز توریسم و هتل داری رو خط بکشن . چون نیاز به گرجی بلد بودن در حد خیلی بالایی داره و خود گرجی ها هم بازرو تو قبضه خودشون دارن . و اما دومی . قانون کپی رایت رسما هست ولی عملا به اون صورت اجرا نمیشه مگه در مورد تولیدات فرهنگی خود گرجستان . کسیی به اون صورت حساس نیست رو این مورد .
پاسخ
تشکر کنندگان: Miiiiina ، man-ari-ram ، hesam1 ، Argonod
ممنون از راهنماییتون.

ما واقعا قصدمون مهاجرت به گرجستان هستش.
فقط الان انقدر حرفها ضد و نقیضند که موندیم باید چیکار کنیم.
الان کاره موندنمون رو باید از کجا شروع کنیم؟ بعد از ورود به گرجستان تا چند روز بدون اقامت می تونیم بمونیم؟ (یعنی چند روز وقت داریم که اقامت رو اونجا جور کنیم؟) 45 روز یا 90 روز؟
برای اخذ اقامت به جز سرمایه گذاری و ثبت شرکت راه دیگه ای نیست؟ نمیشه اونجا واسه کاری استخدام شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و عرض ادب و تشکر ویژه از جناب andrewlachina که این همه برای راهنمایی دوستان زحمت کشیده اند

دوستان عزیز Argonod و forexme و pouriaazad بنده هم همکار و هم درد و هم نیت شما هستم - حدود 6 ساله که دارم فا**رکس کار میکنم و الان قصد مهاجرت دارم - حدود 100 میلیون تومان نیز سرمایه دارم

اگر ممکنه اطلاعاتی که در زمینه اقامت در گرجستان (خصوصن برای فا**رکس کاران) کسب کردید رو به اشتراک بذارید تا هم بنده و هم آیندگان از اون استفاده کنیم

از لطف شما ممنونم

-------------------------------------------------------------------------------

ضمنن اینطور که پیداست مهمترین مشکل ما اینه که اونجا کسب و کاری که نیاز به کارمند داشته باشه رو نمیتونیم راه بندازیم و بنابراین مشکل اقامتمون سخت میشه
شاید انشاا... همین تاپیک باعث شد با هم مهاجرت کردیم و یه شرکت ثبت کردیم و خومون شدیم کارمند خودمون و مشکلمون نیز حل شد
متوجه منظورم شدید که ؟

شاید هم بشه برای تاسیس یه بروکر یا وایت لیبل توی گرجستان تحقیق کرد - هم کسب کار واقعی خواهد بود - هم بازارش رو گسترش میدیم اونجا - هم سود خوبی خواهد داشت - در کنارش آموزشگاه و خدمات تحلیل و سرمایه گذاری و ...

نظرتون رو بفرمایید - ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Argonod ، forexme
(2012-09-07 ساعت 16:36)hesam1 نوشته:  ضمنن اینطور که پیداست مهمترین مشکل ما اینه که اونجا کسب و کاری که نیاز به کارمند داشته باشه رو نمیتونیم راه بندازیم و بنابراین مشکل اقامتمون سخت میشه
شاید انشاا... همین تاپیک باعث شد با هم مهاجرت کردیم و یه شرکت ثبت کردیم و خومون شدیم کارمند خودمون و مشکلمون نیز حل شد
متوجه منظورم شدید که ؟
درود حسام جان
والا مشکل اصلن این نیست که حتمن باید کاری راه بندازید که نیازمند کارمند باشه و بهتون اقامت بدن. بلکه مشکل اصلی اینه که فعلن به ایرانی ها اقامت نمیدن. وگرنه خیلی راحت میتونیم به صورت Home Office شرکت ثبت کنیم و نیازی هم به استخدام کارمند و یا حتی اجاره دفتر کار هم نیست.
فعلن باید صبر کرد یا بدنبال جای دیگه‌ای بود و یا بصورت توریستی وارد اون کشور شد و هر 45 روز 3 ماه یک ورود خروج انجام داد. که این آخری رو فقط برای اون دسته که اجبار در خروج از ایران دارن، وارد می‌دونم.
موفق باشید دوست عزیز
پاسخ
یعنی چی که دیگه به ایرانی ها اقامت نمیدن؟ شوخیش هم حتی خوشایند نیست!
پاسخ
(2012-09-08 ساعت 02:24)Miiiiina نوشته:  یعنی چی که دیگه به ایرانی ها اقامت نمیدن؟ شوخیش هم حتی خوشایند نیست!
علت داره مینا خانوم . طی 1 سال گذشته بیش از 33000 شرکت ایرانی در گزجستان ثبت شده و صاحبانش درخواست اقامت کردن . اما 33000 تا که سهل است 330 تا شرکت فعال و واقعی ایرانی در گرجستان وجود نداره . خب مقامات گرجستان هم وقتی میبینن از هر صد شرکت ایرانی ثبت شده حتی یکیشم فعالیت مفید اقتصادی نمیکنه دیوانه که نیستن به این روند ادامه بدن . نتیجه این شده که فعلا اقامت نمیدن تا ثابت کنید که شرکتتون کار مفید اقتصادی میکنه و گردش مالی قابل قبول داره داره و مالیات مییپردازه بعد بهتون اقامت یک ساله میدن . من شنیدم که دولت از چند وقت پیش شروع کرده به ابطال اقامت و بعضا اخراج بعضی ها از گرجستان . اگه این جماعت دلال و بنگاهی رو هم از گرجستان اخراج کنن من یکی خیلی خوشحال میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، hesam1 ، forexme ، Argonod ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان