کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
ایرانی ها بیشتر باطومی هستند . الان قیمت ملک تو باطومی سر به فلک کشیده ولی فکر کنم بتونید با حدود 100 هزار دلار یه دیسکو و کلاب تو یه مکان اجاره ای راه بیندازید . برای بادی گارد گمان نکنم ایرانی استخدام کنند . پسر های خودشان اکثرا قوی هیکل و ورزیده اند متوسط قدشان هم ده پانزده سانتی از متوسط قد ایرانی ها بیشتر است .
پاسخ
تشکر کنندگان: nefer titi ، King Eagle ، omino ، msar
سلام جوانی 24 ساله هستم مدرک دیپلم به کارهایه فنی وارد هستم قصد ادامه زندگی و کار در کشور گرجستان دارم.سرمایه حدود5 میلیون دارم میدونم کمه.به نظر شما بهترین راه برای موندن و اقامت گرفتن چیه برای من؟ و ایا کار پیدا میشه برای من؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بنظر میرسه که که در این تاپیک بحث مربوط به وِژگی ها و شرایط زندگی در گرجستان با موضوع چگونگی مهاجرت قاطی شده.
(2011-07-28 ساعت 18:57)andrewlachina نوشته:  اوضاع اقلیمی
تنوع آب و هوایی واقعا در این کشور شگفت انگیز است. شما می توانید وسایل اسکی خود را بردارید و
قرار نیست دو خط مطلب بنویسید و 200 خط را نقل قول کنید
لطفا از اشغال بیهوده فضای سایت اکیدا خودداری فرمایید
hvm

پاسخ
با سلام خدمت اقای گلچینفر دوست عزیز شما اگه نظری در رابطه با این موضوع دارید بفرمایید تا استفاده کنیم
پاسخ
(2011-08-31 ساعت 15:01)hamiddjhamid نوشته:  سلام جوانی 24 ساله هستم مدرک دیپلم به کارهایه فنی وارد هستم قصد ادامه زندگی و کار در کشور گرجستان دارم.سرمایه حدود5 میلیون دارم میدونم کمه.به نظر شما بهترین راه برای موندن و اقامت گرفتن چیه برای من؟ و ایا کار پیدا میشه برای من؟
والا نمی خوام نا امیدت کنم ولی بعید میدونم شدنی باشه مگه اینکه به زبان گرجی تسلط کامل داشته باشی . اون موقع اگه از نظر فنی قوی باشی چرا ممکنه موفق بشی .

پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، omino ، msar
اول که خبر را شنیدم خیلی خوش حال شدم چون من تقریبا هر ماه این مسیر را میروم و می ایم و خب کلی از نظر وقت و اسایش به نفع من بود ولی متاسفانه تابان ایر اصلا خوش نام نیست هواپیمایی هم که برای این خط گذاشته یک داگلاس ام دی 82 اجاره ای است که 29 سال از ورودش به خدمت گذشته . سوار شدن به چنین هواپیمایی واقعا جرات میخواهد . شخصا ترجیح میدهم بروم تهران و با جورجین ایرویز پرواز کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، King Eagle ، omino ، msar
گرجستان کشوری است که با مشکل یا بهتر بگویم بحران بیکاری مواجه است. در ضمن در هر کشوری که بخواهید کار کنید در درجه اول باید زبان مردم آنجا را بلد باشید.
(2011-08-31 ساعت 15:01)hamiddjhamid نوشته:  سلام جوانی 24 ساله هستم مدرک دیپلم به کارهایه فنی وارد هستم قصد ادامه زندگی و کار در کشور گرجستان دارم.سرمایه حدود5 میلیون دارم میدونم کمه.به نظر شما بهترین راه برای موندن و اقامت گرفتن چیه برای من؟ و ایا کار پیدا میشه برای من؟

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
سلام دوستان من میخواستم برای 6 ماه برم مسافرت و حالا بین دبی و گرجستان یا ارمنستان مردد شدم البته از جهتی چون بسیار به سرما حساس هستم میخواستم بدونم ایا هوا در انجا خیلی سرد میشود و مطلب بعد اینکه ایا میشود خانه ای با قیمت 250 تا 300 تومن کرایه کرد وضعیت اینترنت در انجا چطور است ایا وای فای رایگان دارد یا خیر و هزینه هاش چطور است .
پاسخ
(2011-09-02 ساعت 01:29)1404 نوشته:  سلام دوستان من میخواستم برای 6 ماه برم مسافرت و حالا بین دبی و گرجستان یا ارمنستان مردد شدم البته از جهتی چون بسیار به سرما حساس هستم میخواستم بدونم ایا هوا در انجا خیلی سرد میشود و مطلب بعد اینکه ایا میشود خانه ای با قیمت 250 تا 300 تومن کرایه کرد وضعیت اینترنت در انجا چطور است ایا وای فای رایگان دارد یا خیر و هزینه هاش چطور است .
با 300 دلار در ماه میشود یک اپارتمان کوچک در یک محله متوسط شهر کرایه کرد قرار داد 6 ماهه هم با شما میبندند . البته قیمتی که گفتم مال تفلیس است باتومی را دقیق نمیدانم . از نظر سرما گرجستان یک کشور به تنوع اقلیمی زیاد است از اب و هوای سرد الپی تا اب و هوای نیمه استوایی را در خود دارد . خود تفلیس نه زیاد سرد نمیشود . برف یکی دو بار در سال میبارد و شب های زیر صفر کم پیش می اید . کلا تفلیس همیشه از ایروان گرمتر است . اینترنت رایگان بعضی جا های خاص هست نه همه جا برای منزل میتوانید یک اشتراک پر سرعت 2 مگ بر ثانیه بگیرید حدود ماهی 20 تا . هزینه کلی زندگی در تفلیس از ایروان پایین تر است . با دوبی که اصلا قابل مقایسه نیست .

پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، mavarfan ، man-ari-ram ، King Eagle ، omino ، msar
سلام
خانواده ای هستیم 3 نفره ، سرمایمون حدود 150 هزار داره ، حقوق بازنشستگی پدرم ماهی 1000 دلار ،
میشه زندگی راحتی داشت اونجا با این وضع؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، k2.hossein ، msar
(2011-09-02 ساعت 16:40)rohambasir نوشته:  سلام
خانواده ای هستیم 3 نفره ، سرمایمون حدود 150 هزار داره ، حقوق بازنشستگی پدرم ماهی 1000 دلار ،
با این پول میشه خوب زندگی کرد تو گرجستان . شما با صد هزار تا میتونید یه اپارتمان متوسط تو یه محله متوسط شهر بخرید .حدود 10 هزار تا خرج هزینه های اولیه شروع زندگی در تفلیس میشود و 10 هزارتایی هم برای خرید یک ماشین مناسب و خوب باید کنار بگذارید میماند 30 هزار تا که با ان هم میتوانید یک بیزینس کوچک راه بیندازید . در امد بازنشتگی پدرتان بعلاوه درامدتان از کار برای یک زندگی سه نفره خوب کاملا کافی است .

پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، rohambasir ، man-ari-ram ، sadafsetareh ، hesam1 ، King Eagle ، saeedhot ، omino ، msar

با تشکر از کاربر andrewlachina به خاطر پاسخگویی .
دوست عزیز اگر بخواهم شروع کنم باید چکار کنم با توجه به اینکه زبان بلد نیستم
1- ایا از داخل ایران میشه انجام داد
2- با توجه به اینکه میخوام 6 ماه انجا بمونم بعد از 45 روز برم برای تمدید یا از اول ویزای 6 ماه بگیرم
3-بعد از خرید ماشین در انجا میتونم برای مدت محدود بیارمش ایران
پیشاپیش از پاسخگویی دوستان سپاس گذارم
(2011-09-02 ساعت 02:10)andrewlachina نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 01:29)1404 نوشته:  سلام دوستان من میخواستم برای 6 ماه برم مسافرت و حالا بین دبی و گرجستان یا ارمنستان مردد شدم البته از جهتی چون بسیار به سرما حساس هستم میخواستم بدونم ایا هوا در انجا خیلی سرد میشود و مطلب بعد اینکه ایا میشود خانه ای با قیمت 250 تا 300 تومن کرایه کرد وضعیت اینترنت در انجا چطور است ایا وای فای رایگان دارد یا خیر و هزینه هاش چطور است .
با 300 دلار در ماه میشود یک اپارتمان کوچک در یک محله متوسط شهر کرایه کرد قرار داد 6 ماهه هم با شما میبندند . البته قیمتی که گفتم مال تفلیس است باتومی را دقیق نمیدانم . از نظر سرما گرجستان یک کشور به تنوع اقلیمی زیاد است از اب و هوای سرد الپی تا اب و هوای نیمه استوایی را در خود دارد . خود تفلیس نه زیاد سرد نمیشود . برف یکی دو بار در سال میبارد و شب های زیر صفر کم پیش می اید . کلا تفلیس همیشه از ایروان گرمتر است . اینترنت رایگان بعضی جا های خاص هست نه همه جا برای منزل میتوانید یک اشتراک پر سرعت 2 مگ بر ثانیه بگیرید حدود ماهی 20 تا . هزینه کلی زندگی در تفلیس از ایروان پایین تر است . با دوبی که اصلا قابل مقایسه نیست .

پاسخ
(2011-09-02 ساعت 18:50)1404 نوشته:  با تشکر از کاربر andrewlachina به خاطر پاسخگویی .
دوست عزیز اگر بخواهم شروع کنم باید چکار کنم با توجه به اینکه زبان بلد نیستم
1- ایا از داخل ایران میشه انجام داد
2- با توجه به اینکه میخوام 6 ماه انجا بمونم بعد از 45 روز برم برای تمدید یا از اول ویزای 6 ماه بگیرم
3-بعد از خرید ماشین در انجا میتونم برای مدت محدود بیارمش ایران
پیشاپیش از پاسخگویی دوستان سپاس گذارم
خواهش میکنم دوست عزیز .
منظورتان از داخل ایران چیست ؟ کرایه منزل و... ؟
اگر این است بله کسانی هستند که این کار را برایتان انجام دهند . اگر مایل بودید پیام خصوصی بدهید تا معرفی کنم . البته مبلغی هم بابت دستمزد میگیرند که بستگی به کار هایست که برایتان انجام میدهند ولی رقم معقولی است .
ویزای 6 ماهه به شما نمیدهند ولی میتوانید تقاضای ویرای سه ماهه وقتی رسیدید کنید . و پایان 3 ماه خارج و دوباره وارد شوید . بهترین راهش هم یک سفر کوتاه زمینی به ترکیه است .
در مورد ماشین از گرجستان خارج کردنش موردی ندارد . ولی وارد کردنش به ایران تحت ضوابط گمرک جمهوری اسلامی است باید از گمرک سوال کنید .

پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، man-ari-ram ، King Eagle ، omino ، msar
(2011-09-02 ساعت 17:20)andrewlachina نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 16:40)rohambasir نوشته:  سلام
با این پول میشه خوب زندگی کرد تو گرجستان . شما با صد هزار تا میتونید یه اپارتمان متوسط تو یه محله متوسط شهر بخرید .حدود 10 هزار تا خرج هزینه های اولیه شروع زندگی در تفلیس میشود و 10 هزارتایی هم برای خرید یک ماشین مناسب و خوب باید کنار بگذارید میماند 30 هزار تا که با ان هم میتوانید یک بیزینس کوچک راه بیندازید . در امد بازنشتگی پدرتان بعلاوه درامدتان از کار برای یک زندگی سه نفره خوب کاملا کافی است .

ممنون
به نظر شما اگه آپارتمان تهران رو اجاره بدیم و در گرجستان آپارتمان اجاره کنیم بهتر نیست؟
منظورتون از کار همون کاریه که با 30 هزار تا راه میندازیم؟
من شنیدم که باید یه بیزینسی چیزی راه بندازی برای ویزا ، با 30 هزار دللار چه بیزینسی میشه راه انداخت ؟
بعد تکلیف ویزا چی میشه؟

بعدا نوشت :
حقیقتش درس من 2 سال دیگه تموم میشه ، میخواستم پدرم رو سال دیگه بفرستم تا با محیط اشنا بشه و زبان یاد بگیره تا بعدش ما بریم ، امروز به یه شرکت مهاجرتی رفتیم و گفت باید برید اونجا شرکت ثبت کنید و ما بعد از یه سال شما رو شهروند گرجستانی میکنیم!!!!! میخواستم بدون به جز ثبت شرکت راه دیگه ای نیست؟ مثلا خرید یه ملک! من 22 سالم میشه اون موقع ، بازم میتونم یه سال بعد با مادرم به پدرم بپیوندم؟
کلا خیلی گیج شدم

ممنون
پاسخ
من با جدیت این بحث را دنبال می کردم و الان سئوالی برای خودم پیش آمده:
آیا پس از 5 سال اقامت در گرجستان پاسپورت گرجی به فرد داده میشود؟ لطفا لیست کشور هایی که با پاسپورت گرجی میتوان در آن بدون ویزا تردد کرد را بفرمائید.

سپاس فراوان.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان