کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
سلام دوست عزیز
من جواب سوالتون را نمیدانم ولی کیس شما را پیگیری میکنم لطفآ هر اتفاق جدیدی که افتاد در این تاپیک بذارین، من هم شرایطی شبیه شما دارم، البته با این تفاوت که اگربخواهم از این طریق اقدام کنم نامزدیه من سوریه.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-04 ساعت 14:08)ترانه نوشته:  
(2010-04-04 ساعت 05:02)mosafere.iran نوشته:  
(2010-04-01 ساعت 16:40)hvm نوشته:  درود
مشكل قانوني نداره
خانم بايد تشريف بياورند تركيه يا ايران يا جاي ديگه و شما با ايشان چند تا عكس بگيريد
يه كارت دعوت نامزدي هم در به آدرس همانجا چاپ كنيد و چند تا عكس با چند نفر ايراني و البته عروس و داماد آينده بگيريد
چند تا ايميل هم قبلا در مورد مقدمات نامزدي و اين قبيل مسائل با هم رد و بدل كنيد
اينها ميشوند دلايل و مدارك مربوطه
حالا خانم بايد درخواست خود را به انضمام همين مدارك در آمريكا به اداره مهاجرت بدهد و البته مداركي هم در مورد شغل و ماليات خودش كه نشان بدهد شغل ثابت دارد و از عهده مخارج دو نفري تان بر مي آيد
در كمتر از 2 ماه (معمولا)ميتوانيد ويزا بگيريد و حدود 3 ماه بعد گرين كارد
(اين هم وكيل مجاني )
موفق باشيد و به پاي هم پير شويد

دستت درد نکنه دوست من ، واقعا لطف کردی ، فقط یه مشکل کوچیک هست
من اگر بخوام این خانوم رو ببینم هم ، هزینه هامون میره بالا ، و هم باید بیشتر صبر کنیم ، چون ایشون ، اونجا کار دولتی دارن ، و نمی تونن ، مرخصی بگیرن ، مثلا یک هفته .... ولی من تو سایت travel.state خوندم ، که لازم دو نفر همدیگرو ببینند در ظرف دو سال گذشته ، مگر در شرایط خاص ، الان این خانوم 25 سال هست از آمریکا خارج نشده ، می تونه بگه من بخواطر مسائلی شغلی خودم نمی تونم خارج بشم از آمریکا ، و باید ایشون بیاد اینجا ؟

در ضمن من با این خانم ، تنها 20 روز هست که آشنا هستم ، و مدارک رابطمون واسه همین 20 روز هست ، البته راحت می تونم بهتون بگن فقط اندازه ی 200 ساعت تلفن از آمریکا گرفته شده که ریز مکالماتش هست ، ایشون زنگ زده و با من حرف زده
این خانوم همه ی فرم هارو پر کرده و آمادست ، فقط واسه بیان مطالب اونجا مشکل داریم

لطفا راهنمایی کنید

سلام من ازطريق ويزاي نامزدي اقدام کردم تا جايي که من ميدونم بايد حتما"همديگرو ببينيد وبليط اومدن ايشان به ايران يا يه کشور ديگر وهمچنين عکسهاي که باهم انداختين وايميلهايي که بهم دادين رو مي خوان فقط پرينت
تلفن کافي نيست.
بعد از اينکه همديگه رو ديدين تازه ميتونين فرمهارو بگيريد وبفرستيد .
ما از 20 july2009فرمهاي اوليه را فرستاديم وبعد از مراحل گوناگون ونامه هاي متعددتازه به من براي ماه jun2010وقت مصاحبه دادن .

سلام
من تغریبا تازه عضو این سایت شدم و زیاد از این سایت استفاده نکردم ولی الان دیدم که تو این ماه مصاحبه دارید و وقتی text شما رو خوندم یکم آروم شدم . چون من هم شرایطم مثل شما هست. نامزدم ژانویه 2010 apply کرد و وقت مصاحبه من نوامبر 2010 هست و به نظر من و نامزدم یکم عجیب بود . اگه می شه بگید مصاحبتون آنکارا هست یا ابوظبی؟ و راجع به مصاحبتون هم واسمون بنویسید ...
امیدوارم بدون کلیرنس خوردن ویزاتون رو بگیرید
موفق باشید
ممنون و متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام مهاجرسرا
بعد از قرعه کشی 2011 و برنده نشدنم همه چیز دوباره به حالت عادی برگشت و راهی نیست به جز ادامه معمول زندگی و ..
دوستان من یک سوال داشتم.من 22 سال دارم و الان در تهران زندگی می کنم.می خواستم ببینم توی ویزای نامزدی و ازدواج سن زیاد مطرح هست یا نه؟به طور مثال آیا من اگه با یک زن 55 ساله ازدواج یا نامزد کنم شانسی دارم برای ویزا؟منظورم اینه که ممکن برای سن زیاد شک کنن و کیس رو رد کنند؟
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، Shayan1994
دوست گلم، اگر اختلاف سنی زیاد باشه، شک میره بالا!
بهتره نری دنبالش که ممکنه پرونده ات سیاه بشه!
بگرد دنبال یه جوونش! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، Ashkan78 ، Shayan1994 ، laili ، R.F ، cky ، Hossein81
اختلاف تا 10 سال یا یه کم بیشتر رو میشه ولی 30 سال واقعا شک برانگیز خواهد بود.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، Ashkan78 ، cky
(2010-07-15 ساعت 17:03)cky نوشته:  سلام مهاجرسرا
بعد از قرعه کشی 2011 و برنده نشدنم همه چیز دوباره به حالت عادی برگشت و راهی نیست به جز ادامه معمول زندگی و ..
دوستان من یک سوال داشتم.من 22 سال دارم و الان در تهران زندگی می کنم.می خواستم ببینم توی ویزای نامزدی و ازدواج سن زیاد مطرح هست یا نه؟به طور مثال آیا من اگه با یک زن 55 ساله ازدواج یا نامزد کنم شانسی دارم برای ویزا؟منظورم اینه که ممکن برای سن زیاد شک کنن و کیس رو رد کنند؟
اختلاف سن زیاد مهم نیست و چنین ازدواجهایی در آمریکا مرسوم است
کیس نامزدی با شک و تردید رد نخواهد شد
البته به نظر من هم با یه جوونتر ازدواج کنی بهتره چون اونجا که بری به راحتی نمیتونی از شر اون خانم مسن راحت بشیBig Grin

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ADONIS ، cky ، copol
من روزی که رفتم مصاحبه یک دختر خانمی اومده بود برای ویزای ازدواج.گویا همسر ایشون که آمریکا زندگی میکرد وضع مالی خوبی نداشت .آفیسر ازش پرسید برای چی میخواهی با کسی ازدواج کنی که وضع مالیش خوب نیست؟دختر خانم جواب داد خب همه چی که مادیات نیست درک و فهم و علاقه هم مهمه.که خانم افسر بهش گفت آخه تو که شناخت کافی از این آقا نداری تا بدونی میتونید هم رو درک کنید یانه.من که جای مادر توام حاضر نیستم با کسی که نمیشناسمش و وضع مالی خوبی هم نداره ازدواج کنم تو چطوری قبول میکنی این کار رو کنی؟
خلاصه ویزا رو نداد و به این دختر بیچاره گفت برو و خوش آمدید.............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia ، usa.lover ، ADONIS ، R.F ، hvm ، cky ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، shahishervin ، copol
دقیقا همینه.به محض کوچکترین شکی ویزا نمیدن.به همین اسونی.
حالا این شک میتونه به خاطر تفاوت سنی زیاد باشه یا همین که laili جان گفتن یا هر مشکل دیگه ای.
تازه بعد از وارد شدن به امریکا هم گرین کارت مشروط میدن و میتونن بازم ادم رو برگردونن کافیه بفهمن سوری بوده.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، laili ، cky ، Hossein81 ، shahishervin
تازه اگر بفهمند صوری هست، فرد سیتیزن هم از کشور اخراج میشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، cky
(2010-07-16 ساعت 00:20)usa.lover نوشته:  تازه اگر بفهمند صوری هست، فرد سیتیزن هم از کشور اخراج میشه!

البته سیتیزن رو نمیتونند اخراج کنند...........فرد گرین کارتی از کشور اخراج میشه و سیتیزن رو جریمه های مالی زیاد و زندان های بالای 5 سال.....
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، cky ، Eskandari ، shahishervin
(2010-07-15 ساعت 23:59)laili نوشته:  من روزی که رفتم مصاحبه یک دختر خانمی اومده بود برای ویزای ازدواج.گویا همسر ایشون که آمریکا زندگی میکرد وضع مالی خوبی نداشت .آفیسر ازش پرسید برای چی میخواهی با کسی ازدواج کنی که وضع مالیش خوب نیست؟دختر خانم جواب داد خب همه چی که مادیات نیست درک و فهم و علاقه هم مهمه.که خانم افسر بهش گفت آخه تو که شناخت کافی از این آقا نداری تا بدونی میتونید هم رو درک کنید یانه.من که جای مادر توام حاضر نیستم با کسی که نمیشناسمش و وضع مالی خوبی هم نداره ازدواج کنم تو چطوری قبول میکنی این کار رو کنی؟

احتمالا اون کیس به خاطر موقعیت مالی فرد سیتی زن رد شده نه به خاطر اختلاف سنی
اگر کیسی را به خاطر شک و تردید رد کنند برابر قوانین آمریکا فرد سیتی زن میتواند به دادگاه مراجعه و از اداره مهاجرت شکایت کند و به احتمال قوی افسر رد کننده کیس کارش را از دست خوهد داد
قوانین آمریکا با هیچ کسی شوخی ندارند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، cky ، usa.lover ، viking ، amiry
بهتره از خیر این مسئله بگذری
درسته که گفتم با شک و تردید کیس باطل نخواهد شد اما بهد از مهاجرت شما احتمال لو رفتن کیس خیلی زیاد است (مامورین اداره مهاجرت به اینگونه کیسها خیلی حساس خواهند شد و شکشان مبدل به یقین میشود )
در مجموع بار کج به منزل نخواهد رسید

پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، ADONIS ، usa.lover ، laili ، amiry
(2010-07-16 ساعت 01:33)hvm نوشته:  
(2010-07-15 ساعت 23:59)laili نوشته:  من روزی که رفتم مصاحبه یک دختر خانمی اومده بود برای ویزای ازدواج.گویا همسر ایشون که آمریکا زندگی میکرد وضع مالی خوبی نداشت .آفیسر ازش پرسید برای چی میخواهی با کسی ازدواج کنی که وضع مالیش خوب نیست؟دختر خانم جواب داد خب همه چی که مادیات نیست درک و فهم و علاقه هم مهمه.که خانم افسر بهش گفت آخه تو که شناخت کافی از این آقا نداری تا بدونی میتونید هم رو درک کنید یانه.من که جای مادر توام حاضر نیستم با کسی که نمیشناسمش و وضع مالی خوبی هم نداره ازدواج کنم تو چطوری قبول میکنی این کار رو کنی؟

احتمالا اون کیس به خاطر موقعیت مالی فرد سیتی زن رد شده نه به خاطر اختلاف سنی
اگر کیسی را به خاطر شک و تردید رد کنند برابر قوانین آمریکا فرد سیتی زن میتواند به دادگاه مراجعه و از اداره مهاجرت شکایت کند و به احتمال قوی افسر رد کننده کیس کارش را از دست خوهد داد
قوانین آمریکا با هیچ کسی شوخی ندارند
hvm عزیز منهم نگفتم برای اختلاف سن رد شده بود که....
احتمالا نامزد این خانم شرایط بردن فرد جدیدی رو به آمریکا نداشته.در صورت اختلاف سن زیاد بعید به نظر میاد که کیس رد بشه فقط آفیسر میتونه مدارک بیشتری از دو طرف بخواد و کار رو مشکل کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، usa.lover
دوستان عزیز
صحبت هایی که در این تاپیک راجع به رفتن به امریکا شد برام جالب بود. بد ندیدم یه چند نکته رو هم من بگم. از همین آخر این دوستمون که راجع به جیمی جمشید دلشاد شهردار بورلی هیلز گفتن، ایشون سال 1338 به آمریکا مهاجرت کردن و از ایرانیان یهودی هستند و از همون ابتدا هم وضع مالی بدی نداشتند ولی خب بسیار هستند کسان دیگری که با دست خالی به مقامات بالا رسیده‌اند در آمریکا. خانم شمیم منظورشون این بود که اگه نرفتید به امریکا اتفاقی نیفتاده و خواستن روحیه بدن به دوستمون. راجع به موج مثبت و منفی که دوستمون اشاره کرد به نظر من تو یه همچین شرایطی و همچین تصمیم‌هایی که آینده یک نفر بهش وابسته‌س واقعیت از همه چیز مهم تره. چند واقعیت تلخ اینکه، بیشتر ایرانیان موفق در امریکا کسانی بودند که در دهه‌های قبل به امریکا مهاجرت کردن و به ندرت ایرانیان موفقی رو میبینید که در سالها‌ی اخیر وارد امریکا شده‌اند. علتش هم به نظر من اینه که اون سالها کسانی وارد امریکا میشدند که هدفشون تحصیلات عالیه و راهیابی به دانشگاه‌های بزرگ بود ولی الان رفتن به آمریکا برا خیلی‌ها یک جور فرار از این شرایط هست، گواهش هم تحصیل ایرانیان در آمریکا که نسبت به گذشته درصد بسیار بسیار کمتری از آنها در دانشگاه‌های تاپ درس میخوانند و اگه از آشناهاتون هم بپرسید اکثرن در کالج ‌های معمولی تحصیل میکنند. واقعیت تلخ دوم اینکه متاسفانه بعضی‌ها فکر میکنند امریکا همه چیز آماده است تا اونا برن و زندگی خوبی بسازند. و این اشتباه دقیقن چیزی هست که باعث میشه ایرانیان زیادی اونجا سر خورده بشن و برگردن. واقعیت اینه که موفقیت در امریکا بدون کار سخت تقریبن محاله، کاری که بیشتر ایرانیها اصلن بهش عادت ندارن. آدمهایی که در امریکا موفق بوده‌اند کار زیاد برای سالهای طولانی انجام داده‌اند. کسانی که میخوان برن آمریکا و زندگی راحت و بی دردسر و بی زحمتی داشته باشند باید از همین جا مقدار زیادی پول با خودشون ببرن که به نظر من همچین آدم ثروتمندی هر جای دنیا حتی ایران میتونه راحت‌ زندگی کنه. و اما چند واقعیت شیرین اینکه، در امریکا حداقل اگه زحمت بکشی مزدشو میگیری. امریکا کشور ثروتمندیه و اگه کار کنی و زحمت بکشی همیشه بیشتر از نیازهات امکانات وجود داره و تقریبن محدودیتی نداری. دوم اینکه امریکا برای مهاجرین جزء چند کشور برتر دنیاست از همه نظر. من خودم به شخصه اروپا رو بهتر از امریکا میدونم از نظر خیلی مسائل ولی برا یه اروپایی، نه برای ما مهاجرین. سوم اینکه امریکا برا کسانی مثل دوستمون که خیابون متر میکنه (شوخی میکنم‌ها!) یه امیده. البته اگه بتونه بره و در مورد اونجا خیالبافی هم نکنه. آدم های زیادی بودن که توانایی‌های فوق العاده‌ای داشتن که تو ایران بهشون فرصت ندادن ولی در جاهای دیگه دنیا موفق شدن. آدم با امید بالاخره موفق میشه. و در آخر اینکه تقریبن همه کسانی که وارد امریکا شدن امریکا رو متفاوت از اونی که تو ذهنشون بود دیدن. پیشنهاد میکنم دوستانی که [ایشالا همه] دارن میرن، قبل از رسیدن، به جای تصویرسازی از امریکا یه کم راجع به واقعیات جنبه‌های مختلف زندگی تو امریکا مطالعه کنن و به شنیده‌ها کفایت نکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، sib 24 ، Hossein81 ، amiry ، سمبل ، copol
نه دوست عزیز. وقتی گرین کارت گرفتید دائمی است و دیگر ربطی به این ندارد که با هم زندگی کنید یا طلاق بگیرید.
(2010-07-17 ساعت 12:02)star نوشته:  اگر برنده لاتاري باشي و همسرت را با خودت ببري، بعد از رفتن جدا بشي آيا گرين كارت همسرم باطل مي شه؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، سارا کوچولو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان