کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
(2012-08-02 ساعت 01:19)el333 نوشته:  
(2012-08-02 ساعت 00:39)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-08-02 ساعت 00:29)el333 نوشته:  دوستان از این ساعتی‌ ۸$ دستمزدی که میدن برای مثلا فروشندگی باز هم مالیات کم میشه یا نه؟اگر کم می‌شه،چند درصدش کم می‌شه برای مالیات؟!

طبق جدول شهرها که لینکش در امضای بنده هست، مالیات بر درآمد در سن دیگو 9.3% هستش. دوستان اشتباه نمیکنم؟

پس با این حساب پول زیادی نمی‌مونه ته جیبمون آخر ماه..Sad
تا جاییکه میدونم اینطوری از قشر کم درآمد محسوب میشید و میتونید تقاضای tax return داشته باشید. هر چند وقت یکبار قسمت قابل توجهی از مالیاتهای پرداختیتون رو با توجه به میزان درآمدتون بهتون برمیگردونند. البته تصور میکنم اگر اسپانسر داشته باشید یکسال اول از این مزیت نتونید استفاده کنید. البته مطمئن نیستم.

البته ممکنه در شهری مثل سن دیگو که هیسپانیک غیر مقیم خیلی زیاده و قاچاقی با حقوق حتی ساعتی 4 دلار هم کار میکنند، کارهای یدی به سختی گیر بیاد. از طرفی خیلی هم جرأت نمیکنند به یک مقیم، کار با نرخ زیر مینیمم مجاز بدن، چون شما میتونی ازشون شکایت کنی. پس کار خلاف رو با خود خلافکار میکنند!
اگر سن دیگو رو به خاطر زیباییش و آب و هواش انتخاب کردید و میدونید برای تخصص شما اونجا کار زیاد نیست، شاید بهتر باشه شهر دیگری رو انتخاب کنید که هم خوب باشه، هم جمعیت هیسپانیکش کمتر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، Hediyeh ، behzadb57 ، batis2010 ، Tomas ، amiry ، far65 ، amir0_0amir ، immigrant2us ، hana_fd ، afshinghwink ، ladan ، Lemony ، soli asali ، mhb161 ، behfaza ، msar ، Memolk ، copol
من خوب متوجه نشدم که بالاخره اوضاع کار و امنیت در سن دیگو چه جوریه؟
شماره کیس: 2012AS00071xxx
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:25 جولای
افراد کیس :3
نتیجه مصاحبه: برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، soli asali ، behfaza ، msar
(2012-08-09 ساعت 14:54)leila20 نوشته:  من خوب متوجه نشدم که بالاخره اوضاع کار و امنیت در سن دیگو چه جوریه؟

دوست عزیز، همونطور که صحبت شد، اوضاع کارهای یَدی (مثل کار کردن تو فروشگاهها، ظرف شویی، گارسونی، کارگری، ...) به دلیل وجود رقیب هایی که کم حقوق میگیرند و غیر قانونی اقامت دارند، خوب نیست. خیلی از تاره مهاجرین با هر تخصصی برای شروع امیدشون به این کارهاست.
برای بررسی امنیت شهرها هم میتونید به جدول مقایسه‌ای که تهیه کردم و لینکش در امضام هست مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: leila20 ، Tomas ، roeentan ، amir0_0amir ، immigrant2us ، hana_fd ، soli asali ، mhb161 ، mina.mgholizadeh ، Mahboy ، behfaza ، msar ، Memolk ، bozorg ، copol ، ELNAZ21
سلام
دوستان عزیز ما سن خوزه رو برای زندگی انتخاب کردیم چون کار همسرم کامپیوتر و امنیت شبکه ست فکر کنم بهتر بتونیم اونجا کار پیدا کنیم نظرتون چیه؟
خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید.
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، hana_fd ، soli asali ، mhb161 ، msar
باز هم سلام خدمت دوستان

از همه عذر می‌خوام بابت این چند وقت که نبودام

تلاشم رو انجام دادم که دوستانی که پیام خصوصی دادن بهشون جواب بدم و خوشبختانه موفق بودم

ولی‌ متاسفانه خیلی‌ مشغله دارم و نمیتونم مستمر اینجا بیام

ممنونم از دوستان دیگه از جمله امیر مهاجر

امیدوارم که همگی‌ موفق باشید

و در مورد سن دیگو :

اوضاع کار خیلی‌ نسبت به ساله پیش بد تر شده

در مورد تکس ریترن هر ساله اوایل فوریه انجام می‌شه و نسبت به یه سری مسائل که دقیقا معلوم نیست مالیات شما بر میگرد بهتون ولی‌ خیلی‌ چشمگیر نیست

برای دوست من که اقدام کرده بود $۱۳۰۰ بود . بسته به شرایط فرق داره

هوا این روزها به شدت گرم اینجا و اکثرا همه تفریحات به ساحل ختم می‌شه

سیستم کلی‌ کالج‌های کومیونیتی به شدت عوض شده

هزینهٔ واحد‌ها بالاتر رفته برای رزیدنت. حدود $۱۴ بیشتر

کمک تحصیلی‌‌ها مبلقش بین تر اومده و کمک‌های تحصیلی‌ از ۱۰ سال به ۶ سال کاهش یافت

در آخر عذر می‌خوام اگه غلط املائی هست چون با برنامه بهنویس نوشتم

موفّق شاد باشید
پاسخ
nilufar jan
san jose & fresno

جاهای خوبی‌ هستن واسه کامپیوتر و شغل‌های وابسته به اون

من خودم ۲ روز سن جزح بودم

حرف من رو ملک نگیرید چون سلایق فرق داره ولی‌ من به شخص فکر می‌کنم سن جزح یکم کسل کنند هست

(حد عقل برای من )
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ParsTrader ، Tomas ، roeentan ، immigrant2us ، hana_fd ، پدی ، soli asali ، mhb161 ، sib 24 ، msar ، Memolk ، copol
این قضیه استودیو چیه. فکر کنم یه چیزی مثل هتل آپارتمان خودمونه، درسته؟ یعنی اول که میایم میتونیم واسه مدت یکی دو ماه این جور جاها رو واسه سکونت انتخاب کرد تا خونه پیدا کنیم. هزینه هاش چه جوریه؟ اصلا میصرفه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، soli asali ، msar
(2012-08-10 ساعت 12:51)leila20 نوشته:  این قضیه استودیو چیه. فکر کنم یه چیزی مثل هتل آپارتمان خودمونه، درسته؟ یعنی اول که میایم میتونیم واسه مدت یکی دو ماه این جور جاها رو واسه سکونت انتخاب کرد تا خونه پیدا کنیم. هزینه هاش چه جوریه؟ اصلا میصرفه؟
استودیو همون سوئیت خودمونه. یه خونه کوچیک با همه چیز ولی بدون اتاق خواب. یعنی فضایی مشترک برای نشیمن، پذیرایی و خواب. آشپزخانه، حمام، دستشویی و توالت هم داره.

خوشحالم که Colonel عزیز رو دوباره اینجا میبینم که به ما تازه واردها درباره تجربیاتشون در این مدت بگند.
پاسخ
تشکر کنندگان: leila20 ، Colonel ، maneia ، amir0_0amir ، immigrant2us ، mirzamemar ، hana_fd ، afshinghwink ، soli asali ، mhb161 ، behfaza ، sib 24 ، msar ، Memolk ، samane1363 ، sh_mm10 ، golia ، copol ، ELNAZ21
همانطور که امیر جان گفتن استودیو یه سوئیت هست که اتاق خواب نداره

به صورت خانه میتون قراردادی باشه به صورت ۶ ماه یک سال و ماه به ماه که البته برای ماه به ماه اجاره کردن باید کردیت (اعتبار) خوبی‌ داشته باشین

قیمت‌ها در سن دیگو حدودا از $۶۵۰ برای هر ماه شروع می‌شه

ولی‌ زمانی‌ که در دالاس بودم $۴۲۰ بود با امکانات خیلی‌ بهتر (کلا دالاس قیمت خونه بهتره و سن دیگو جزو گرون‌ترین شهر‌ها از نظر اجاره خونه متاسفانه)

برای روزهای اول اگه کسیو ندارید میتونید متل برید و از معروف‌ترین متل‌ها که قیمت‌های تقریبا خوبی‌ هم دارد متل ۶ هست که همه جای آمریکا شعبه داره

این هم وب سایتش http://www.motel6.com

امیر جان از شما خیلی‌ ممنونم
پاسخ
چرا این تایپیک اینقده خلوته؟ یعنی کسی سن دیگو رو انتخاب نکرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، فردا ، soli asali ، msar
salam
mikhastam bedonam kharje m.a khondan to UCSD che joriye?
سلام
می‌خواستم بدونم خرج m.a خوندن تو ucsd چه جوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، soli asali ، msar
(2012-08-12 ساعت 13:05)leila20 نوشته:  چرا این تایپیک اینقده خلوته؟ یعنی کسی سن دیگو رو انتخاب نکرده؟

چرا! من 9 اکتبر عازم سن دیگو هستم. ولی خب الان اطلاعات زیادی ندارم.
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، leila20 ، Tomas ، hana_fd ، soli asali ، mhb161 ، msar ، copol ، ELNAZ21
(2012-08-14 ساعت 18:37)Serendipity نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 13:05)leila20 نوشته:  چرا این تایپیک اینقده خلوته؟ یعنی کسی سن دیگو رو انتخاب نکرده؟

چرا! من 9 اکتبر عازم سن دیگو هستم. ولی خب الان اطلاعات زیادی ندارم.

سالی‌ دارید بپرسید دوستان بهتون جواب میدان

(2012-08-14 ساعت 17:28)far65 نوشته:  salam
mikhastam bedonam kharje m.a khondan to UCSD che joriye?
سلام
می‌خواستم بدونم خرج m.a خوندن تو ucsd چه جوریه؟

دوست عزیز سوال شما زیادی کلی‌ و تخصصی هست

شما میتونید با خود یUCSD مکاتبه کنید

این هم وب سایتش

http://ucsd.edu/
پاسخ
تشکر کنندگان: Serendipity ، امیر مهاجر ، Tomas ، hana_fd ، soli asali ، mhb161 ، msar ، Memolk ، copol ، ELNAZ21
(2012-07-13 ساعت 17:53)persian_viper نوشته:  خیلی اطلاعات خوبی بود.ممنونم ازتون. فاصله سن دیگو با لوس آنجلس چند ساعته؟
dooste aziz , faseley san diego ta los angeles ba mashin dorost 3 saat hast . sorry man inja farsi saz nadashtam va fingilish neveshtam
دوست عزیز ، فاصله سن دیگو تا لوس انجلس با ماشین درست ۳ ساعت هست . ساری من اینجا فارسی ساز نداشتم و فینگیلیش نوشتم
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، amir0_0amir ، Lemony ، soli asali ، mhb161 ، msar
سلام
من ازایران هستم
خیلی دوست دارم اطلاعات جامع ومفیدی درباره سان دیگوداشته باشم
چگونگی زندگی دانشمندان درمجتمع ومراکزعلمی وصنعتی وکارخانه های نظامی وامکانات تفریحی و...
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، behzadb57 ، soli asali ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان