کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستان منتظر ویزا! بحث کار و اشتغال را جدی بگیرید
@الی
ایشالا که دوستان مهندس عمران و معماری هم نظر بدن در مورد کار رشته شما ولی اجازه بدین من فقط نظرم رو در مورد قسمت دوم مطلبتون بدم.
اینجا کار رستوران خانم آقا نداره. جریان دیگ و قابلمه 200 نفری هم تو کار نیست مثل ایران چون که اینجا منوی غذا حداقل 50 الی 100 مدل غذا و پیش غذا و پس غذا و دسر و مخلفات و سالاد داره.
همانطوری که قبلا هم عرض کرده بودم, اینجا اکثر بیزنس ها و حتی اغذیه در وهله اول کورپوریتی و زنجیره ای هستن ولی یکی از معدود بیزنسهایی که میشه در اون با این کورپوریتها و فروشگاههای زنجیره ای با استاندارد بالا و قیمت پایین رقابت کرد, همین اغذیه هست. آمریکایی ها عاشق غذا هستن. تنوع و کیفیت غذا براشون حرف اول رو میزنه و در عین حال قیمت هم مهمه وگرنه برندهایی جهانی مثل مک دونالد که در مقام مقایسه کیفیت با برندهای محلی هر منطقه مثل دافیز در فلوریدا حرفی برای گفتن ندارن.
اینجا من رستورانهای بین المللی زیادی دیدم ولی رستورانهای خاورمیانه ای(ترکی عربی)-یونانی و ایتالیایی خیلی موفقتر هستن چون غذاهاشون به ذائقه آمریکایی نزدیک تره. یک ساندویچ فلافل یا یک ساندویچ سمبوسه در رستوران سوریه ای نزدیک پنج دلار قیمتشه! اما اگه واقعا فکر رستوران داری در اینجا هستین باید به این نکاتی که مینویسم و به ذهنم میرسه توجه داشته باشین:
1- اول خیالتون رو از بابت اینکه سرمایه لازم رو برای شروع کار از اجاره مغازه و خرید تجهیزات به نسبت پیشرفته (در مقایسه با آشپزخونه های ایرونی) گرفتن مجوزهای مربوطه و استخدام پرسنل و حقوق اولیه اونها رو دارین.
2- با منوی چهار قلمی معمول رستورانهای ایرونی مثل چلوکباب و جوجه کباب و چلومرغ اینجا نمیشه رستوران داری کرد! رمز موفقیت در اینه که هر غذای محلی و سنتی ایرونی رو که به ذهنتون میرسه یاد بگیرین بهمراه شیرینی و دسرهای محلی و نوشیدنی ها.
3- باید متفاوت باشین! اینجا رستورانهای بین المللی معمولا سعی میکنن یک چیزی از اون کشور رو ارائه بدن. حالا یکی دکوراسیونش متفاوته و دیگری موسیقی زنده داره. البته ابتکار عمل هم چیز دیگریه! یک رستوران لبنانی رفتم که آگهی کرده بود بعد از شام رقص عربی هم داره! آخر کار فهمیدیم اینایی که داشتن ادای رقص عربی در میاوردن از همون گارسونهای رستوران بودن که حالا مثلا صاحب رستوران بهشون قول داده بوده اگه رقص عربی هم کمی یاد بگیرین اینقدر بیشتر حقوق میگیرن!!
یک کم سخت به نظر میاد اول ولی کار رو درست و اساسی انجام بدین و سرمایه داشته باشین, احتمال گرفتن کار از هر بیزنس دیگه ای بالاتره.
واله الان وضع مالی مردم زیاد خوب نیست و کار آرایشگری کساده. بیشتر خانمهای سیاهپوست بخاطر جنس موهاشون اهل آرایشگاه رفتن هستن که اونا هم معمولا دوره و بیزنس خودشون رو دارن و قاطی بقیه نمیشن. حداقل اینجا اینطوره.

mohsen@
آقا محسن, خواهش میکنم لیکن این دوستمون انگار کمی شوخ طبع تشریف دارن و به نظر میرسه قصدشون از این پستها چیز دیگه ای هست. یکبار محروم شدن ولی الان باز با یک آی دی دیگه اومدن و تو هر پست هم ماشالا وضع مالیشون سی چهل هزار دلار بهتر میشه.
پاسخ
با سلام به yami عزيز و ديگر دوستان
بنده مهندس مكانيك با 13 سال تجربه در كار خسارت بيمه هاي مهندسي هستم.بنظر شما كار بيمه اي براي بنده گير مياد؟نظرتان در ارتباط با گرفتن گرين كارت و پاس سفيد و برگشت به ايران تا خوب شدن وضع كار چيست؟
از برندگان 2011 لاتاري كه تا 3 ماه ديگر بايد به آمريكا بروم.

ممنون ميشم اگر كسي راهنمائي كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rad_95 ، SH1A2R3 ، pariya2
(2011-08-21 ساعت 09:41)maaref نوشته:  با سلام به yami عزيز و ديگر دوستان
بنده مهندس مكانيك با 13 سال تجربه در كار خسارت بيمه هاي مهندسي هستم.بنظر شما كار بيمه اي براي بنده گير مياد؟نظرتان در ارتباط با گرفتن گرين كارت و پاس سفيد و برگشت به ايران تا خوب شدن وضع كار چيست؟
از برندگان 2011 لاتاري كه تا 3 ماه ديگر بايد به آمريكا بروم.

ممنون ميشم اگر كسي راهنمائي كنه.

خود منم هنوز بیکارم و دنبال کار میگردم. همونطور که میدونین با گرین کارت بیش از شش ماه فکر کنم خارج آمریکا باشین در هر سال موقع برگشت راهتون نمیدن داخل و گرین کارتتون باطل میشه. یک مسئله ای که هست دوستان این مورد رو کاملا بصورت ریاضی در نظر میگیرن و میگن خوب سر 5 ماه و 29 روز برمیگردم! درحالیکه حتی زودتر از این زمان هم برگردین و به هر دلیلی افسر مهاجرت در مرز تشخیص بده که شما قصد اقامت در آمریکا رو ندارین میتونه راهتون نده. چه تضمینی هست که به این زودی ها وضع کار خوب میشه؟ Sad
با این تجربه و تخصص اگه بتونی دووم بیاری فکر کنم آینده خوبی داری. آمریکا کشور بیمه هاست!! البته زمان میبره با سیستم مالی و بیمه ای اینجا آشنا بشی ولی چون نصف بیشتر کارتون فنی هست, نسبت به رشته های صرف مالی مثل حسابداری مچ شدنتون کمی راحتتر خواهد بود.
این تاپیک هم مثل اینکه خلوت شد. ایکاش دوستان مشارکت کنن و هم به اونایی که هنوز نیومدن راهنمایی بدیم و هم بین اونایی که الان آمریکا هستن یک کاریابی باز کنیم و فرصتها رو به هم معرفی کنیم.
پاسخ
(2011-08-21 ساعت 07:14)yami نوشته:  @الی
ایشالا که دوستان مهندس عمران و معماری هم نظر بدن در مورد کار رشته شما ولی اجازه بدین من فقط نظرم رو در مورد قسمت دوم مطلبتون بدم.
اینجا کار رستوران خانم آقا نداره. جریان دیگ و قابلمه 200 نفری هم تو کار نیست مثل ایران چون که اینجا منوی غذا حداقل 50 الی 100 مدل غذا و پیش غذا و پس غذا و دسر و مخلفات و سالاد داره.
همانطوری که قبلا هم عرض کرده بودم, اینجا اکثر بیزنس ها و حتی اغذیه در وهله اول کورپوریتی و زنجیره ای هستن ولی یکی از معدود بیزنسهایی که میشه در اون با این کورپوریتها و فروشگاههای زنجیره ای با استاندارد بالا و قیمت پایین رقابت کرد, همین اغذیه هست. آمریکایی ها عاشق غذا هستن. تنوع و کیفیت غذا براشون حرف اول رو میزنه و در عین حال قیمت هم مهمه وگرنه برندهایی جهانی مثل مک دونالد که در مقام مقایسه کیفیت با برندهای محلی هر منطقه مثل دافیز در فلوریدا حرفی برای گفتن ندارن.
اینجا من رستورانهای بین المللی زیادی دیدم ولی رستورانهای خاورمیانه ای(ترکی عربی)-یونانی و ایتالیایی خیلی موفقتر هستن چون غذاهاشون به ذائقه آمریکایی نزدیک تره. یک ساندویچ فلافل یا یک ساندویچ سمبوسه در رستوران سوریه ای نزدیک پنج دلار قیمتشه! اما اگه واقعا فکر رستوران داری در اینجا هستین باید به این نکاتی که مینویسم و به ذهنم میرسه توجه داشته باشین:
1- اول خیالتون رو از بابت اینکه سرمایه لازم رو برای شروع کار از اجاره مغازه و خرید تجهیزات به نسبت پیشرفته (در مقایسه با آشپزخونه های ایرونی) گرفتن مجوزهای مربوطه و استخدام پرسنل و حقوق اولیه اونها رو دارین.
2- با منوی چهار قلمی معمول رستورانهای ایرونی مثل چلوکباب و جوجه کباب و چلومرغ اینجا نمیشه رستوران داری کرد! رمز موفقیت در اینه که هر غذای محلی و سنتی ایرونی رو که به ذهنتون میرسه یاد بگیرین بهمراه شیرینی و دسرهای محلی و نوشیدنی ها.
3- باید متفاوت باشین! اینجا رستورانهای بین المللی معمولا سعی میکنن یک چیزی از اون کشور رو ارائه بدن. حالا یکی دکوراسیونش متفاوته و دیگری موسیقی زنده داره. البته ابتکار عمل هم چیز دیگریه! یک رستوران لبنانی رفتم که آگهی کرده بود بعد از شام رقص عربی هم داره! آخر کار فهمیدیم اینایی که داشتن ادای رقص عربی در میاوردن از همون گارسونهای رستوران بودن که حالا مثلا صاحب رستوران بهشون قول داده بوده اگه رقص عربی هم کمی یاد بگیرین اینقدر بیشتر حقوق میگیرن!!
یک کم سخت به نظر میاد اول ولی کار رو درست و اساسی انجام بدین و سرمایه داشته باشین, احتمال گرفتن کار از هر بیزنس دیگه ای بالاتره.
واله الان وضع مالی مردم زیاد خوب نیست و کار آرایشگری کساده. بیشتر خانمهای سیاهپوست بخاطر جنس موهاشون اهل آرایشگاه رفتن هستن که اونا هم معمولا دوره و بیزنس خودشون رو دارن و قاطی بقیه نمیشن. حداقل اینجا اینطوره.

mohsen@
آقا محسن, خواهش میکنم لیکن این دوستمون انگار کمی شوخ طبع تشریف دارن و به نظر میرسه قصدشون از این پستها چیز دیگه ای هست. یکبار محروم شدن ولی الان باز با یک آی دی دیگه اومدن و تو هر پست هم ماشالا وضع مالیشون سی چهل هزار دلار بهتر میشه.
yami جان
ممنون از راهنماییت
دوست خوبم
چندتا سوا ل دارم، 1. در مورد سرمایه که صحبت کردی در یک حد متوسط یا خوب و در یه ایالت خوب،مثلا کالیفرنیا ، چقدر میشه؟ و این 50-100 مدل غذا رو که ما تو ایران نداریم!!!! باید برم داهات های مختلف غذا سنتیشون رو یاد بگیرم!!؟
2.
توصیهات اینه که اگه شرایط خوندن یه مستر دیگه رو داشته باشم درس بخونم ، با توجه به اینکه آویزون خانوادم میشم همچنان! یا اگه از ابتدا کاری رو شروع کنم هم امکان موفقیت توش هست! یعنی درس خوندن تضمینی برای کارم میشه تو رشته خودم؟به سختیاش می ارزه؟!

شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، rad_95 ، pariya2 ، maryam.azad
نقل قول:yami جان
ممنون از راهنماییت
دوست خوبم
چندتا سوا ل دارم، 1. در مورد سرمایه که صحبت کردی در یک حد متوسط یا خوب و در یه ایالت خوب،مثلا کالیفرنیا ، چقدر میشه؟ و این 50-100 مدل غذا رو که ما تو ایران نداریم!!!! باید برم داهات های مختلف غذا سنتیشون رو یاد بگیرم!!؟
2.
توصیهات اینه که اگه شرایط خوندن یه مستر دیگه رو داشته باشم درس بخونم ، با توجه به اینکه آویزون خانوادم میشم همچنان! یا اگه از ابتدا کاری رو شروع کنم هم امکان موفقیت توش هست! یعنی درس خوندن تضمینی برای کارم میشه تو رشته خودم؟به سختیاش می ارزه؟!

خواهش میکنم الی
اولن که وقتی میگیم پنجاه صد مدل غذا اینجوریم نیست که واقعا صد مدل غذا! بعضا میبینین که مثلا بیست مدل پاستا هست تو منو ولی در واقع فقط سس هاشون با هم فرق فوکوله و بیس که همون پاستا هست در همشون یکیه. این قضیه میتونه در مورد مثلا آش های ایرونی هم صادق باشه یا برنج و خورشت ها ولی واقعیت اینه که اگه من همچین فکری داشتم, اول میرفتم مفتی هم که شده برای یک رستوران دیگه کار میکردم و غذا درست میکردم تا بنوعی ذائقه شناسی و شکم سنجی کرده باشم! اگه دیدم واقعا جواب میده, به صاحاب کار میگفتم یا ماهی دو سه هزار تا میدی یا من رفتم برای خودم بیزنس بزنم.
همانطوری که قبلا پیشکسوت جوان, آرش خان هم زیاد گفتن, درس که حرف اول رو میزنه مخصوصا برای حدود زیر سی ساله ها. اما اینکه چه بخونین و کجا بخونین و چطور بخونین, خودش خیلی مهمه. ما فامیلهایی داشتیم که زمانی که اومدن اینجا جوگیر شدن و بخاطر ورود راحتتر به رشته های خفن نسبت به دانشگاههای ایران, رفتن اونا رو انتخاب کردن. بعد از یک مدت دیدن که نه اینجوری ها هم نیست. وارد دانشگاه شدن یک حرفیه, خوندن و با نمرات خوب فارغ التحصیل شدن که به حساب اون بشه کاری بعدا پیدا کرد حرفی دیگه. لذا بعد از مدتها زحمت کشیدن مجبور شدن تغییر رشته بدن. خوشبختانه اینجا زیاد مهم نیست که چی میخونین چون بالاخره هر رشته ای خواهان و کارفرمای خودش رو کمابیش داره اما اینکه کجا و چطور خونده باشین مهمترین فاکتور اشتغالتون بعد از تحصیل خواهد بود.
رشته شما رو شرایطش رو نمیدونم اینجا. فردا نیایین ادامه اش بدین بعد ببینین که باید برین بر بیابون سر پروژه واستین بعد هم بیخیال بشین و همه زحماتتون هدر بره!! خوب تحقیق کنین.
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 21:03)zaherbin نوشته:  6 سال آمریکا بودم و الان با اینکه سیتیزن هستم ولی در آسیای دور شاغل بکارم .
یک خط بالای من هزار معنی دارد اینکه حاضرم در جهان چهارمی کار کنم نه در آمریکا
امنیت و سلطه کاری در کشورهای سطح پایین بالاتر و امنیت کاری بهتری دارد
به ایران نزدیکتر و مخارج کمتر
بدترین معنی ان اینکه میتونستم 6 سال آمریکا نباشم و در ایران زبان و مدارک خود را بالاتر میبردم و به همان کشور دوم مهاجرت میکردم.

یعنی فکر میکنی با این حساب کلا مهاجرتت به آمریکا اشتباه بود؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pariya2
سلام
دوستان من لیسانس مهندسی شیمی-پتروشیمی و فوق لیسانس مهندسی پلیمر هستم حدود 13 سال هم سابقه کار در زمینه تحصیلاتم و خودروسازی دارم با ابزار کامپیوتری هم تا حدود زیادی آشنا هستم(نرم افزارهای افیس و تا حدودی سخت افزار) همسرم هم پزشک عمومی است. با این شرایط من و همسرم می توانیم اونجا کار گیر بیاریم و دوام بیاریم و یا کلا قید مهاجرت را بزنیم؟ لطفا کسانی که اطلاعات دارند و یا آمریکا هستند اطلاعات بدهند. ممنون می شوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-06 ساعت 21:52)mohammad_r نوشته:  سلام
دوستان من لیسانس مهندسی شیمی-پتروشیمی و فوق لیسانس مهندسی پلیمر هستم حدود 13 سال هم سابقه کار در زمینه تحصیلاتم و خودروسازی دارم با ابزار کامپیوتری هم تا حدود زیادی آشنا هستم(نرم افزارهای افیس و تا حدودی سخت افزار) همسرم هم پزشک عمومی است. با این شرایط من و همسرم می توانیم اونجا کار گیر بیاریم و دوام بیاریم و یا کلا قید مهاجرت را بزنیم؟ لطفا کسانی که اطلاعات دارند و یا آمریکا هستند اطلاعات بدهند. ممنون می شوم

لاتاری قبول شدین، از طریق خانواده میخواین بیایین یا ویزای سرمایه گذاری؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، pariya2
(2012-07-06 ساعت 21:58)yami نوشته:  

من برای سال 2013 لاتاری قبول شدم با کیس نامبر 4XXX. منتظر زمان مصاحبه هستم. البته آشنای نزدیک هم در میسوری دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: pariya2
(2012-07-06 ساعت 23:31)mohammad_r نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 21:58)yami نوشته:  

من برای سال 2013 لاتاری قبول شدم با کیس نامبر 4XXX. منتظر زمان مصاحبه هستم. البته آشنای نزدیک هم در میسوری دارم

دوست عزیز! بذار رک و پوست کنده بگم، اگه هر دوی شما اهل از زیر صفر شروع کردن باشین، در آینده نمیگم دور ولی نه نزدیک، به احتمال زیاد موفقیتهای زیادی کسب خواهید کرد اما اگه تریپ من مهندس بودم و صد نفر زیر دست بالم بود و خانم دکتر بود و دست به سیاه سفید نمیزد الان چرا باید بره تو فروشگاه کار کنه (تا زمانی که با USMLE مدرک پزشکیش رو تطبیق بده که خودش خیلی زمان و مطالعه سنگین میبره), حسابی زجر خواهید کشید تا بجایی برسید، البته اگه برنگردید. از حرف من هم خواهشا ناراحت نشید بجاش میتونید اصلا نشنیده بگیرید.
اگه عشق آمریکایین، خوب مطمئنا همه جوره جورش رو میکشین و قیمتش رو پرداخت میکنین، اما اگه دنبال موفقیت و ثروت و مقام و منزلت هستید، واقعیت اینه که در ایران خیلی زودتر از اینجا بهشون میرسید. تا اینجا بخواهین به ده سال پیشتون در ایران برسین، در ایران بودین بیست سالی سابقه کار درست حسابی و شغل ثابت و استخدام رسمی (که در اینجا حتی تو برترین شرکتها هم "به ندرت" ممکنه نصیب کسی بشه) و خونه و زندگی جور کردین.
اینجا اومدین قید استخدام رسمی و شغل ثابت رو بزنین. اساس استخدام و شغل آمریکایی، خانه به دوشیه!! 5 سال اینجا، دو سال اونجا، 10 سال فلان جا و با هر بار عوض کردن شغل هم یک عالمه استرس و از زیر صفر شروع کردن و امتحانهای تازه دادن و ...
پاسخ
بسیار از دوستان در این تاپیک یا تاپیکهای مشابه از وضعیت فعلی خود میگن و خواستار راهنمایی و یا استعلام وضعیت اینطرف در رابطه رشته و شغلشون هستن حتی من در مدت کمی که اخیرا ایران بودم بسیاری از دوست و اشنا و همکار این سوالات رو دارن. (+ کلی تصورات از امریکا که مخ ادم سوت میکشه !)
واقعا چیزی که یامی در این پست گفت واقعیته و حتی مطالبی که راجب برخی تبعیضها در گرفتن مشاغل خوب وجود داره که در تاپیک دیگه گفت درسته اینکه کار خوب اینجا هم رفرنس و اشنا میخواد حقیقته (البته میشه پیداش کرد نه که لزوما باید پسر خاله شما باشه بلکه زمانبر هست) اینها حاکی از اینه که ایشون یا یکی در رده سنی و تجربه ای ایشون چون سنسورش علی القاعده خوب کار میکنه موضوع رو خیلی زودتر از برخی دیگه شاید میگیره و شاید با چند تا مصاحبه شغلی و غیره.
اینو گفتم چون دیدم در تاپیکهای دیگه یک اقلیت از افراد خورده گرفتن که ای اقا حتما تو یک چیزیت هست اگرنه فلان فامیل ما 1 ماهه مدیر فلانجا شده است و امثال اینها. دونستن واقعیتها در این وانفسای روزگار و دنیا خیلی ارزش داره و نه تنها تردید زا نیست بلکه راهگشا هم هست.
حالا همه اینها رو روده دازی کردم که من هم یک توصیه به مطالب یامی اضافه کنم و اون زبان هست. اگر هر کس از روزی که قبول میشه یک معلم سر خونه خوب و گرانقیمت ! برا خودش بگبره که فشرده باهاش مکالمه کار کنه روزی که بیاد میفهمه که 50 درصد مسائلش حل شده است و هر هزینه که داده باشه 100 درصد راضی هست.
ادامه این کار در اینجا هم توصیه میشه چون کلاس و غیره چیزی ازش بیرون نمیاد یا حداقل سرعت نداره.
مشاهدات شخصی من نشون میده که اکثر مهاجران حتی قدیمی که نتونستن ارتقا شغلی و درامدی حتی بعد از سالیان داشته باشن به علت عدم تسلط به زبان بوده و هست.
البته در توصیه به گرفتن معلم پیش فرضم این هست که فرد دانشگاه دیده که کار تخصصی کرده در حد متوسط به زبان مسلط هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، frozen mind ، yami ، hitab ، honey62 ، pariya2 ، ملیحه مجید ، asal1907 ، j-e ، mohamad2014 ، maryam.azad ، copol
با سلام خدمت شما دوستان
من لیسانس کشاورزی دارم و الان دارم فوق لیسانس هم می گیرم . سابقه کاری هم ندارم .به نظرتون کاری برام اونجا هست ؟ البته چند دانشگاه میشناسم که رشته ما رو دارند،بیشتر علاقمند به کارهای دانشگاهی و تحقیقاتی هستم، مثل RA و TA نظرتون چیه در این مورد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام يامي عزيز مرسي از اين همه سعه صدر و تحمل . اطلاعات خيلي خوبي در اختيار مون قرار داديد واقعا از يه شوك 400 ولتي آگاه شديم اما براي آدمايي كه به خودشون باور دارن هر چيز خوب و قشنگ و در اين پست يعني شغل خوب از دل سختيها و مشقتهاي فراوون بدست مياد البته تا چه باشد ديدگاه اون فرد . اين حقير هم از برندگان 2013 هستم داراي مدرك مهندسي علمي - كاربردي مكانيك نيروگاه دانشگاه صنعت آب و برق تهران (شهيد عباسپور). بورسيه وزارت نيرو بودم چون از كار در نيروگاه خوشم نميومد مدركمو همون ابتدا آزاد كردم و استخدام سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور شدم و الانم به مدت 12 سال به عنوان مربي تاسيسات كه شامل لوله كشي و نصب و راه اندازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي هست تو همين رشته شركت دارم و بيرون هم براي ادارات دولتي (بصورت مناقصه اي) و هم براي شركتهاي خصوصي كار انجام ميدم . حمل بر خودستايي نشه خودم يه اوستا كارم علاوه بر آموزش و ياد دادن اين رشته. چون بر اين باورم بودم و هستم تا چيزي رو كه خودم درك و لمسش نكنم چطوري به ديگران ميتونم يادش بدم؟ به همين دليل اين رشته رو هم به صورت علمي و هم عملي تا جايي فرصت داشتم براي خودم ذخيره كردم و هنوزم در حال يادگيريهاي جديد رو چيلرهاي جديد ( دستگاههاي سرد كننده صنعتي ) با كنترل كننده هاي نوظهور ( البته توي ايران ) مانند پي ال سي و سيكوئنسر هستم توي اين رشته همچنين برق ( براي مدارهاي فرمان و قدرت ) و جوشكاري برق و گاز رو بايد كامل باشي كه بنده حقير يه سر و دستي توش داريم . سرتونو درد آورديم به نظر شما با اين پيشنه و 70-60 درصد زبان( از بچگي عاشق انگليسي بودم ) بعنوان چاشني كارم ميتونم گليم خودم و خانم و دختر 3 ساله ام رو از آب بيرون بكشم؟ بازم خيلي ممنون حوصله به خرج داديد. ميدوسطمتون

شماره کیس: 2013AS000059XX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20 JUNE
کارنت شدن کیس:as soon as possible
تاریخ مصاحبه و گرفتن ويزا:توكلت علي لله
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62
(2012-07-08 ساعت 01:04)avasol نوشته:  سلام يامي عزيز مرسي از اين همه سعه صدر و تحمل . اطلاعات خيلي خوبي در اختيار مون قرار داديد واقعا از يه شوك 400 ولتي آگاه شديم اما براي آدمايي كه به خودشون باور دارن هر چيز خوب و قشنگ و در اين پست يعني شغل خوب از دل سختيها و مشقتهاي فراوون بدست مياد البته تا چه باشد ديدگاه اون فرد . اين حقير هم از برندگان 2013 هستم داراي مدرك مهندسي علمي - كاربردي مكانيك نيروگاه دانشگاه صنعت آب و برق تهران (شهيد عباسپور). بورسيه وزارت نيرو بودم چون از كار در نيروگاه خوشم نميومد مدركمو همون ابتدا آزاد كردم و استخدام سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور شدم و الانم به مدت 12 سال به عنوان مربي تاسيسات كه شامل لوله كشي و نصب و راه اندازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي هست تو همين رشته شركت دارم و بيرون هم براي ادارات دولتي (بصورت مناقصه اي) و هم براي شركتهاي خصوصي كار انجام ميدم . حمل بر خودستايي نشه خودم يه اوستا كارم علاوه بر آموزش و ياد دادن اين رشته. چون بر اين باورم بودم و هستم تا چيزي رو كه خودم درك و لمسش نكنم چطوري به ديگران ميتونم يادش بدم؟ به همين دليل اين رشته رو هم به صورت علمي و هم عملي تا جايي فرصت داشتم براي خودم ذخيره كردم و هنوزم در حال يادگيريهاي جديد رو چيلرهاي جديد ( دستگاههاي سرد كننده صنعتي ) با كنترل كننده هاي نوظهور ( البته توي ايران ) مانند پي ال سي و سيكوئنسر هستم توي اين رشته همچنين برق ( براي مدارهاي فرمان و قدرت ) و جوشكاري برق و گاز رو بايد كامل باشي كه بنده حقير يه سر و دستي توش داريم . سرتونو درد آورديم به نظر شما با اين پيشنه و 70-60 درصد زبان( از بچگي عاشق انگليسي بودم ) بعنوان چاشني كارم ميتونم گليم خودم و خانم و دختر 3 ساله ام رو از آب بيرون بكشم؟ بازم خيلي ممنون حوصله به خرج داديد. ميدوسطمتون

اگه یک سال اول رو دووم بیاری و کمی هم شانس چاشنی کارت بشه و بدونی کدوم شهر بری، مطمئن باش که خوب جایی داری میای! جا بیوفتی اصلا یک شرکت کوچولو میزنی و یک ون میخری و خودت کار میکنی برای خودت!! (البته از بابت مسائل حقوقی باید آدم بلد باشه که زرت زرت سو و شکایت نشه علیه ش).
این تریپ رشته ها خوراک اینجاست بر خلاف رشته هایی که تقریبا آدم نمیتونه برای خودش کار کنه و یا باید در یک کارخانه بزرگ استخدام بشه. اینجا پر شرکتهای تهویه مطبوع و لوله کشی و ... هست چون نیاز هست ولی در مقام مقایسه کار پیدا کردن برای رشته هایی مثل عمران و مکانیک و شیمی و متالورژی و حتی کامپیوتر و برق سخت.

یک نکته کنکوری بگم که سعی کن سال اول خانواده رو نیاری، اگه هم اومدن، پاس سفید بگیر برشون گردون چون مجردی خیییییییییییییییییییییییلی راحتتره که خودت رو سریع پیدا کنی. جابجا شدن و جای مناسب رو پیدا کردن با زن بچه عذاب علیم هست و صد البته خرجها هم نه سه برابر بلکه چندین برابر میشه چون تو استانداردی که تو دووم میاری نمیشه زن بچه نگه داشت.
تازه بحث زبان بچه ات هم هست که بلکه تو این یک سال خانم و بچه ات هم ایران زبانشون رو تقویت کنن! (بچه همون سر کلاس باشه خودش کلی یاد میگیره!!)
اخذ نامه و گواهینامه و سرتیفیکیت و ... از ایران فراموش نشود!
اینجا هم اومدی یک سال اول احتمالا بجای کار صرف بدو بدو و کلاس رفتن برای اخذ لایسنس و گواهینامه های کارت در آمریکا خواهد شد.

******** در ضمن!! تا میتونی بجای بازخرید کردن خودت، مرخصی بدون حقوق بگیر. چیزی که در آمریکا نیست، استخدام رسمیه و بعضی ها که ایران کار رسمی دولتی دارن بعد از اومدن چنان دست تغابن بر زانو میزنن که زبونم لال، کاسه زانوشون میشکنه، که این چه کاری بود کردم؟؟ اینجا اومدی تا آخر عمر همانطوری که گفتم از بابت شغل یا خود اشتغالی و مصائب و عدم تامین اجتماعی اون یا فرت و فرت شغل عوض کردن و استرس کارفرمای جدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، honey62 ، pariya2 ، ملیحه مجید ، mohamad2014 ، maryam.azad ، copol
ببخشید یه سوال داشتم و اینه که اگه من تو ایران دوره ماساژ رو برم و مدرک بین المللی رو بگیرم اونجا وضعیت کارش چطوره؟
و همچنین رنگ آمیزی اتومبیل؟

با تشکر
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: honey62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان