کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی و کار در استرالیا
این تایپیک در مورد کار ،هزینه زندگی ،خونه ،ماشین و چیزایه دیگه در استرالیا باز شده است.
از دوستانی که مقیم استرالیا هستند دعوت می کنم که اطلاعات خودشون را با بقیه کاربران در میون بگذارند .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mar308 ، ابی22 ، JOOOJOOO ، kami k ، esm68 ، saeide-72 ، mhsenpc ، msar
-هزینه اجاره یک خانه معمولی با توجه به محل و نوع ساختمان از 150 تا 350 دلار استرالیا در هفته متغیر است.برای مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه تمیز در حدود 80 متر در محله های خوب شمال سیدنی با ایر کاندیشن و گاز در حدود 270-280 دلار است.در محله های ارزانتر خانه های قدیمی ساخت تمیز دوخوابه بدون ایر کاندیشن و گاز حدود 200-240 دلار و سوئیتهای کوچک در حداقل قیمت بین 180-200 دلار در هفته هستند.(دلار استرالیا فعلاٌحدود 700 تومان است)

البته اجاره کردن خانه اینجا شرایط خاصی دارد و به این راحتی نیست و برای تازه واردین ممکن است زمان زیادی ببرد چون حداقل دو نفر معرف به علاوه حساب بانکی خوب و 100 امتیاز مدرک شناسایی (شامل گذرنامه 60 امتیاز و گواهینامه رانندگی بین المللی 50 امتیاز ) نیاز دارید.همراه داشتن ترجمه گواهی عدم سوئ پیشینه نیز به شما کمک میکند.برای سکونت در هتل هم شبی 100 دلار را کنار بگذارید چون اگر خیلی شانس بیاورید حداقل یک هفته باید دنبال خانه بگردید.در صورت نیاز به کمک در مورد اجاره کردن خانه با من مکاتبه کنید تا کلیه مدارک لازم را در اختیار شما بگذارم.

-هزینه داشتن تلفن ماهانه 35$ است و هر تماس داخلی 15 سنت و میزان دقیقه آن مهم نیست.

-هزینه داشتن گاز معمولا شامل 150$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.

-هزینه داشتن برق معمولا شامل 200$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.

-هزینه خرید موبایل متغیر است.از بین سرویس دهندگان موبایل به شما که تازه وارد هستید Vodafone را پیشنهاد میکنم.سیم کارت Vodafone همان سیستم GSM است و میتوانید از گوشی خودتان استفاده کنید.سیم کارت مجانی است و در فرودگاه میتوانید آنرا با 10$ شارژ تهیه کنید.هزینه شماره هایی که با 1800 شروع میشوند مجانی و سایر شماره ها دقیقه اول 80سنت و دقایق بعدی 60 سنت است.شارژ این موبایل در تمام فروشگاه های بزرگ موجود است.

-هزینه خرید لوازم اولیه زندگی : (قیمتها حدودی است)

ماشین لباسشویی خوب 700 دلار استرالیا به بالا

ماشین لباسشویی معمولی 450 دلار استرالیا

یخچال خوب 1000 دلار استرالیا به بالا

یخچال معمولی 500 دلار استرالیا

مبلمان کامل خوب 3000 دلار استرالیا به بالا (شامل دو کاناپه و میز و میزتلویزیون و...)

مبلمان کامل معمولی 1500 دلار استرالیا "

تختخواب یکنفره و دونفره از 100 تا 1000 دلار استرالیا

تشک یکنفره و دونفره از 150 تا 1000 دلار استرالیا

جارو برقی خوب 100 دلار استرالیا

منبع
http://www.mohajerathelp.com
پاسخ
تشکر کنندگان: nightwolf ، AvRiMcM ، danny_1990 ، stopir ، mavarfan ، PaPaTi ، mahannn4779 ، esm68 ، mhsenpc ، اشکان 3D ، msar ، AliReza.Sh ، DOOK
با عرض سلام من یک سوال دارم
وضعیت کار در استرالیا چطور میباشد و حقوق ها کفاف خرج ما را میدهییا نه و من برای مهاجرت و کار باید هدودا چقدر بیارم اون جا ؟چند وقت طول میکشد که کار پیدا کنم .
F4

‎Priority date : jun21,2004

‎Notice date : *****,2009‎

‎Welcome letter : October4,2016

****case number :ank200967

در انتظار کارنت شدن ...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-10-20 ساعت 00:15)peyman.eskandary نوشته:  با عرض سلام من یک سوال دارم
وضعیت کار در استرالیا چطور میباشد و حقوق ها کفاف خرج ما را میدهییا نه و من برای مهاجرت و کار باید هدودا چقدر بیارم اون جا ؟چند وقت طول میکشد که کار پیدا کنم .
وضعیت کار در استرالیا به طور کلی از بقیه دنیا بهتره، البته نظر 20:30 چیز دیگریه چون به نظر اون اوضاع همه جای دنیا از ایران بدتره!
علت دور بودن استرالیا از رکود و بیرون آمدن سریع تر از آن وابستگی زیاد آن به کشاورزی و معدن هست که دو صنعت مهم هست و کاری هم به رکود نداره، درضمن با فروش قسمتهایی از معادن و خاک ثروت زیادی وارد کرده که به توسعه اون کمک میکنه.
این که چقدر طول میکشه تا کار پیدا کنید به چند عامل بستگی داره
اولیش اعتماد به نفس
زبان
فصل ورود به استرالیا
ایالت مناسب با کار شما
میزان مهارت و تسلط به کار (که این مورد بیشتر در حفظ کار مهمه تا گرفتنش)

برای ورود اولیه به نظر من روی یک ورود 6 ماهه تا یک ساله برنامه ریزی کنید. که برگشت داشته باشید.
برای یک خانواده 2 نفره ماهی 3000 در نظر بگیرید و برای 6 ماه.
برای یک نفر ماهی 2000 تا برای 6 ماه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، humsun ، mavarfan ، mohammad2671 ، PaPaTi ، parsley ، msar ، ben123
می بخشید جناب jordanir چون دیدم در لاتاری هم برنده شدید می خواستم بپرسم شما امریکا را به استرالیا ترجیح می دهید یا بالعکس؟
ممنون
پاسخ
درود دوستان مهاجر ....
طبق اخرین اطلاعات هزینه های یک زندگی دانشجویی در استرالیا ماهیانه 1500 دلار می باشد ( با احتساب هزینه های اجاره خانه و خورد و خوراک و ... )
هزینه های دوره پیش دانشگاهی نیز سالیانه 25000 هزار دلار الی 30000 هزار دلار استرالیا می باشد ....

هزینه های خوابگاه هفته ای 250 دلار حدودا حداقل هزینه می باشد بدون خوراک ....
اگر کسی بخواد بره خوابگاه هزینه ماهیانه با احتساب غذا میشه حدود 1800 تا 2000 هزار دلار در ماه .... که از هزینه ماهیانه عادی بیشتر میشه ...
برای درخواست ویزا اگر ساپورت مالی 70 الی 80 هزار دلار استرالیا باشه گرفتن ویزا خیلی راحت میشه ....
اگر هزینه های ساپورت و یا حساب بانکی کمتر از این باشه ممکنه سفارت چندان تمایل به درخواست ویزای شما نداشته باشه و یه جورایی میگن معذرت میخوایم خوش اومدین و برید به سلامت ( یعنی نامه بانکی بیارید که حداقل 80000 هزار دلار به مدت 3 ماه قبل از درخواست ویزا در حساب شخص یا ساپورت کننده باشه ....
مناطق استرالیا در حال حاضر یکی از بهترین مناطق دنیا برای زندگی می باشد ....

منبع : م ح از استرالیا ( دوستم )
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: PaPaTi ، msar
سلام بر شما
سوال در مورد محیطهای کاری دراسترالیا دارم .در یک وبلاگ خصوصی خوندم که بعضی جاها تبعیض قایل میشن وخود استرالیایی ها کمی نژاد پرست هستن وعدهای هم علیه مهاجرا ومسلط نبودن به زبان در فیس بوک گروه تشکیل دادند.آیا در محیط مدارس هم ممکنه از این نظر برای بچه ام مشکل پیش بیاد.
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2013-06-27 ساعت 14:37)foorooz نوشته:  سلام بر شما
سوال در مورد محیطهای کاری دراسترالیا دارم .در یک وبلاگ خصوصی خوندم که بعضی جاها تبعیض قایل میشن وخود استرالیایی ها کمی نژاد پرست هستن وعدهای هم علیه مهاجرا ومسلط نبودن به زبان در FB گروه تشکیل دادند.آیا در محیط مدارس هم ممکنه از این نظر برای بچه ام مشکل پیش بیاد.
ممنون.
سلام
البته بهتر بود که سن فرزندتون را هم می گفتید . اما به طور کلی اینجا نژاد پرستی جرم سنگینی حساب میشه اما به طور مخفیانه بعضی از استرالیایی ها رفتار اینچنینی دارند . اما در مدرسه خیلی کم این اتفاق پیش میاد و کلا اینجا اگر چشم بادومی هم باشه اما مثل خود استرالیایی ها صحبت کنه استرالیایی محسوب میشه. بچه ها معمولا خیلی سریع زبان یاد می گیرند .
اما یکی از اشناهای ما هم که فرزند 12 ساله داشت هیچ مشکلی از این نظر نداشت و امیدوارم برای شما هم اینچنین باشد .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gbtm ، nora ، saeide-72 ، msar
آیا به راحتی میتوان در استرالیا کار پیدا کرد وضعیت مسکن خرید یا اجاره به چه شکل است راهنمایی میخواهم
پاسخ
(2013-07-02 ساعت 10:13)نرگس رضایی نوشته:  آیا به راحتی میتوان در استرالیا کار پیدا کرد وضعیت مسکن خرید یا اجاره به چه شکل است راهنمایی میخواهم

کار پیدا کردن به خیلی عوامل بستگی داره مثل تخصص /زبان/ شهر محل اقامت/ نوع ویزا و....
سوال دومتون هم خیلی کلی هست کجای استرالیا و با چه رنج قیمتی و با چه شرایطی؟
مثل این می مونه بپرسن وضعیت مسکن تو ایران چجوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، saeide-72 ، msar
(2013-07-03 ساعت 03:52)gbtm نوشته:  
(2013-07-02 ساعت 10:13)نرگس رضایی نوشته:  آیا به راحتی میتوان در استرالیا کار پیدا کرد وضعیت مسکن خرید یا اجاره به چه شکل است راهنمایی میخواهم

کار پیدا کردن به خیلی عوامل بستگی داره مثل تخصص /زبان/ شهر محل اقامت/ نوع ویزا و....

البته حق با شماست مثلا شهر ملبورن در یک منطقه متوسط یا شهر دیگر ی که یکم آب وهوای خوب داشته باشه برای یک حسابدار چگونه است آیاهزینه آن بالاست یا اینکه میتوان با درآمد وهزینه معمولی زندگی کرد.با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: saeide-72 ، msar
(2013-07-03 ساعت 09:33)نرگس رضایی نوشته:  
(2013-07-03 ساعت 03:52)gbtm نوشته:  

البته حق با شماست مثلا شهر ملبورن در یک منطقه متوسط یا شهر دیگر ی که یکم آب وهوای خوب داشته باشه برای یک حسابدار چگونه است آیاهزینه آن بالاست یا اینکه میتوان با درآمد وهزینه معمولی زندگی کرد.با سپاس
سلام
حسابدارها برای مهاجرت به استرالیا نیاز به ایلتس اکادمیک 7 در هر 4 قسمت دارند که گرفتن ان برای اکثریت افراد بسیار مشکل است بهتر است اول به این فکر کنید .
اما اجاره خونه از 230 دلار در هفته برای یک سوئیت شروع میشه به بالا .
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Saeedv13 ، gbtm ، saeide-72 ، msar
يه سوال دارم - من تا سال آينده به امريكا مهاجرت ميكنم و گرين كارت ميگيرم - با توجه به اينكه بين درامد مالي، تكنولوژي و زندگي آرام و بي دغدغه ، آخرين گزينه انتخاب من مي باشد، مي خواهم بدانم آيا با گرين كارت امريكا ميتونم به استراليا بيام و كار و زندگي كنم ؟؟؟
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
(2013-08-14 ساعت 17:57)bobo_ir نوشته:  يه سوال دارم - من تا سال آينده به امريكا مهاجرت ميكنم و گرين كارت ميگيرم - با توجه به اينكه بين درامد مالي، تكنولوژي و زندگي آرام و بي دغدغه ، آخرين گزينه انتخاب من مي باشد، مي خواهم بدانم آيا با گرين كارت امريكا ميتونم به استراليا بيام و كار و زندگي كنم ؟؟؟
سلام
نمی دونم شما از کجا متوجه شدید که زندگی در استرالیا آرام و بی دغدغه است؟!!
اتفاقن وضعیت کاری در استرالیا کاملا بی ثبات است و هر سال شرایط کاملا متفاوتی را افراد تجریه می کنند و این عدم ثبات شغلی خود عامل دغدغه جدی برای ساکنین اینجاست و نکته مثبت استرالیا بیمه درمانی و اندکی حقوق بیکاری است که فقط در حد زنده ماندن است. که البته این نکات در کانادا هم هست .
اما با گرین کارت نمی توانید به استرالیا مهاجرت کنید اما اگر سیتیزن شوید می توانید در صورتی که جاب افر بگیرید ویزای کاری بگیرید و در استرالیا زندگی کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، gbtm ، اشکان 3D ، msar ، AliReza.Sh
بر اساس برآورد سالیانه موسسه تحقیقاتی‌ Economist Intelligence Unit ملبورن برای سومین سال پیاپی لقب "بهترین شهر دنیا برای زندگی‌" را به خود اختصاص داد.

Melbourne has been crowned the globe’s "most liveable" city for the third time in a row, nudging out Austrian capital Vienna in the annual Economist Intelligence Unit Survey.

Four other Australian cities made this year’s top 10, including Adelaide (number 5), Sydney (number 7) and Perth (number 9).

TOP 10
Melbourne, Australia
Vienna, Austria
Vancouver, Canada
Toronto, Canada
Calgary, Canada
Adelaide, Australia
Sydney, Australia
Helsinki, Finland
Perth, Australia
Auckland, New Zealand
پاسخ