کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چند درصد برنامه هاتون تحقق یافته؟
کمتر از 20 درصد
18.09%
17 18.09%
بین 20 تا 50 درصد
30.85%
29 30.85%
بیش از 50 %
51.06%
48 51.06%
مجموع 94 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میزان رضایت شما از آمریکا پس از یکسال:
این تاپیک خیلی خاک خورده....لطفا دوستانی که بیشتر از یکساله ام ریکا هستید بیاید این تاپیک رو رونق ببخشید :-D حتی یه توضیح مختصر هم میتونه ببرای ما که هیچ دیدد واقعی نداریم مفید باشه :-D
انگار دوستانی که میرند انقدر درگیر و پرمشغله میشند که دیگه اینجاها پیداشون نمیشه...
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، jojo_hami ، saboteur ، قصه گو ، mohammadg846 ، m9780 ، sib 24 ، behjat ، taherifar ، nasam ، victor2016
(2014-01-03 ساعت 23:30)aram7x نوشته:  با سلام

1- مدت اقامت 1 سال و هفت ماه
2- ایالت و شهری که ساکن هستند. کالیفورنیا ،اورنج کانتی
3-وضعیت مالی هنگام ورود 20.000 دلار
4-وضعیت تجرد متاهل

مقدار پیشرفت:
1-وضعیت زبان انگلیسی شما (قبل و بعد از یک سال) قبل از سفر متوسط الان هم خوبه من از صحبت خجالت نمیکشم
2- وضعیت کار شما پس از سپری شدن یک سال ( آیا به کار مورد نظر و در شان خودتان رسیده اید؟) بله اما بازم بهتر از این هم میخوام
3- وضعیت مسکن پس از سپری شدن یک سال( مسکن خریداری کرده اید یا اجاره؟) اجاره
4- چند درصد به ایده آل و برنامه ریزی آینده تون دست پیدا کردید؟ (برای مثال 50%) در اول راه چون برنامه بلند مدت دارم

من 1 سال و هشت ماه اومدم آمریکا،هیچ فامیل و یا دوست صمیمی نداشتم .در ابتدای ورود رفتیم آتلانتا و 1 ماه در اونجا اقامت داشتیم بعد گرفتن گرین کارت بنا به توصیه یکی ار آشنایان اومدیم CA چون می خواستم کار ایران (Own business)رو اینجا ادامه بدم ولی الان میبینم فعلاً زوده باید بیشتر با سیستم آشنا شم.
5 ماه اول دنبال کار نبونم اما گواهینامه گرفتم ،ماشین خریدم ، محیط رو گشتم و خونه مناسب پیدا کردم.
بعد از اون حسابی دنبال کار بودم اما به علت نداشتن سابقه کار در آمریکا و زبان عالی تو رشته تخصصی خودم کامپیوتر کار پیدا نکردم و در یک کارخونه مشغول کار شدم به مدت 5 ماه .
سفر به ایران بمدت 1 ماه
بعد 1 ماه دوباره دنبال کار بودم تا اینکه با این شرکت آشنا شدم و الان 6 ماه که اینجا کار میکنم و راضی هستم والان تقریباً زندگی داره روی غلطک می افته.

توصیه و تجربه مهم من

اینجا باید حرف دیگران رو شنید و از تجربه دیگران استفاده کرد اما باید 100 % خودتون هم تحقیق کنین و با شرایط خودتون جلو برین
به عنوان مثال:اگه میگن باید in state بشین بعد برین کالج برای زبان اشتباه میکنن ESL رایگان هست و نیاز نیست in state باشین

صحبت زیاده و وفت کم اما اگه کسی سوالی داشت پیغام بده میتوتم تجربه شخصیمو در اختیارش بزارم

با سلام
با توجه به پست بالا ، چند تا سوال داشتم ، اگه لطف کنید سر فرصت کمی با توضیح بیان کنید :
1- به چه جور کار کامپیوتری اشتغال داشتید ؟
2- فقط زبان خوب و سابقه کار در آمریکا یا مدرک آمریکایی نیاز داشتند ؟ یا چیز های دیگه هم بود ؟
3- بعد از چند مدت تونستید به حرفه تخصصی خودتون مشغول بشین ؟
4- بعد از چند مدت ، و تا چه حد ، تونستید مثل بقیه همکاران (کلا شاغلین آمریکایی حوزه کاری شما در هر کجا و نه فقط محل کار خودتون ) اعتبار کاری و حرفه ای پیدا کنید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، rouham ، barfi1
مگه میشه بد باشه
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
ادامه بدید این تاپیک رو
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر همه دوستان. من بعد از چند سال به این گروه برگشتم. اون موقع در ایران بودم و الان در امریکا هستم. تجربه های زیادی پیدا کردم و می تونم در اخبیار دوستان قرار بدم. الان چهار ساله که توی امریکا هستم. تقریبا بدون اینکه از ایران پول زیادی بیارم تونستم یه آپارتمان متوسط توی جای خوب بخرم. کار دارم و بسیار راضی هستم. خوشحال می شم اگه بتونم کمکی بکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: alo ، mohajer1360 ، vanima
(2017-06-24 ساعت 03:13)mosh نوشته:  درود بر همه دوستان. من بعد از چند سال به این گروه برگشتم. اون موقع در ایران بودم و الان در آمریکا هستم. تجربه های زیادی پیدا کردم و می تونم در اخبیار دوستان قرار بدم. الان چهار ساله که توی آمریکا هستم. تقریبا بدون اینکه از ایران پول زیادی بیارم تونستم یه آپارتمان متوسط توی جای خوب بخرم. کار دارم و بسیار راضی هستم. خوشحال می شم اگه بتونم کمکی بکنم.

سلام
میشه لطفا برای ما که بچه کوچیک داریم و البته یک دختر 8 ساله و رشتمون عمران و برق هست راهنمایی کنید کدام شهر در کدام ایالت از همه نظر مناسبتره؟....ممنون
شماره کیس: ‎2017AS44XX‎
تاریخ رویت قبولی:06 ‎MAY‎
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ ارسال فرم: ‎28 may
تاریخ مصاحبه: 14march
نتیجه: AP

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-30 ساعت 21:36)shahrzad_a نوشته:  [quote='m9780' pid='126412' dateline='1313257922']
سلام به همه دوستان مهاجرت سرایی

این تاپیکی که پیش رو داریم به این منظور است که دوستانی که مدت زیادی (حداقل یک سال) از مهاجرت و سکونت شان میگذره توی این تاپیک یک جمع بندی داشته باشیم.
شاید یکی از دل مشغولی ها و اضطراب هایی که دوستان بعد از مهاجرت دارند این مورد باشه که آینده چگونه رقم خواهد خورد !! مسلماً پس از مهاجرت ما پروسه سخت و خسته کننده ای را خواهیم داشت با این اوصاف ما برای رسیدن به اینده ای بهتر دست به این عمل میزنیم...
پس دوستان لطف کنند به این صورت عمل کنن:
من سعی دارم به یک درصد دست پیدا کنیم(درصد رضایتمندی). منظورم این هست که دوستان با درصدی میزان موفقیت خودشون رو پس از گذشت یکسال برای کمک به دیگر دوستان مهاجر به نمایش بگذارند.
,واقعا از تک تک بچه ها بخاطر حسن نیت و فروتنی و بی آلایش بودنشون تشکر می کنم خیلی بهتر از تاپیک آمریکا از خیال تا واقعیت هستن رک و نرمال اونجا جنگه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]
,واقعا از تک تک بچه ها بخاطر حسن نیت و فروتنی و بی آلایش بودنشون تشکر می کنم خیلی بهتر از تاپیک آمریکا از خیال تا واقعیت هستن رک و نرمال اونجا جنگه!!!
[/quote]

میزان بسیار کم استقبال از این موضوع نشان دهنده چیست؟ درطی شش سالی که موضوع فعاله کلا چهارصفحه هم نشده؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-24 ساعت 03:13)mosh نوشته:  درود بر همه دوستان. من بعد از چند سال به این گروه برگشتم. اون موقع در ایران بودم و الان در امریکا هستم. تجربه های زیادی پیدا کردم و می تونم در اخبیار دوستان قرار بدم. الان چهار ساله که توی امریکا هستم. تقریبا بدون اینکه از ایران پول زیادی بیارم تونستم یه آپارتمان متوسط توی جای خوب بخرم. کار دارم و بسیار راضی هستم. خوشحال می شم اگه بتونم کمکی بکنم.
سلام ممنون میشم ادرس اینستگرامتون رو بزارید کارتون دادم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان