کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
سلام بچه هااااااااااااااااااااااا
کسی هست اینجا که امتحان FE داده باشه و قبول شده باشه؟؟ لطفا اگر کسی هست بی زحمت جواب من رو بدید

تچکر تچکر
ویزای سال 2014. تاریخ مهاجرت سال 2014
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-27 ساعت 00:56)amirhoseinc نوشته:  
(2016-07-09 ساعت 14:24)saharbb نوشته:  
(2015-08-23 ساعت 01:33)sce نوشته:  بالاخره بعد از یه کش و قوس دو ماهه مدارک من هم برای امتحان PE تایید شد و می تونم برای اولین فرصت ممکن که 30 اکتبر هست امتحان بدم که البته ترجیح میدم بزارم برای آپریل سال آینده.همینجا از دوست خوب و گرامی امیر حسین که با در اختیار گذاشتن اطلاعات خوبشون به من کمک کردن تشکر می کنم.
موفق باشین و قدر مهاجرسرا رو بدونین.

سلام دوست عزیز. من علیرضا هستم و با ID خانمم وارد شدم. و کارشناسی ارشد سازه دارم با 8 سال سابقه کار در ایران. میخواستم بدونم شما برای اخذ مدرک FE چه پروسه ای رو طی کردین؟ راستش من تازه میخوام بیام آمریکا (کالیفرنیا). گرین کارتم هم درست شده مشکلی در این زمینه ندارم. فقط به این پروسه تایید مدرک دانشگاهی یه خورده ناآشنام. اصلا برای اخذ FE هم نیاز به این کار هست؟ اگه هست هزینه اش چقدره؟ کجا باید برم؟ فرق FE و EIT دقیقا چیه؟ به سایت ncees هم سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد. بعدم میخواستم بدونم سابقه کار ایرانم برای گرفتن این دوتا مدرک FE و PE به درد میخوره یا نه؟ یعنی برم دنبال ترجمه مدارک سابقه کارم یا نه؟ ممنون میشم اگه هرکدوم از دوستان دیگه هم تجربه ای در این زمینه دارن بنده رو راهنمایی کنن. با تشکر.

سلام
براي FE پروسه خاصي نميخواد فكر كنم براي كاليفرنيا سه سال سابقه ميخواهد. تا اونجا كه ميدونم بورد كاليفرنيا ارزيابي مدرك نميخواهد ولي بايد ريزنمرات انگليسي با مهر و موم دانشگاه داشته باشين.FE و EIT يكي هستند. سابقه ايرانتون هم قبوله

عزیزم اف ای یعنی فاندامتال اینجینیرینگ ...کدوم مهندس پایه ای 3 سال سابقه کار داره؟؟؟ اونی که میگی پی ای هست
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من لیسانسم water engineering و master construction management برای مدیریت ساخت کار هست حالا هر جا من زبانم عالیه هم فرانسع هم انگلیسی و سابغه کار 15 سال دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-11 ساعت 20:31)Sarah Hajian نوشته:  
(2016-07-27 ساعت 00:56)amirhoseinc نوشته:  
(2016-07-09 ساعت 14:24)saharbb نوشته:  سلام دوست عزیز. من علیرضا هستم و با ID خانمم وارد شدم. و کارشناسی ارشد سازه دارم با 8 سال سابقه کار در ایران. میخواستم بدونم شما برای اخذ مدرک FE چه پروسه ای رو طی کردین؟ راستش من تازه میخوام بیام آمریکا (کالیفرنیا). گرین کارتم هم درست شده مشکلی در این زمینه ندارم. فقط به این پروسه تایید مدرک دانشگاهی یه خورده ناآشنام. اصلا برای اخذ FE هم نیاز به این کار هست؟ اگه هست هزینه اش چقدره؟ کجا باید برم؟ فرق FE و EIT دقیقا چیه؟ به سایت ncees هم سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد. بعدم میخواستم بدونم سابقه کار ایرانم برای گرفتن این دوتا مدرک FE و PE به درد میخوره یا نه؟ یعنی برم دنبال ترجمه مدارک سابقه کارم یا نه؟ ممنون میشم اگه هرکدوم از دوستان دیگه هم تجربه ای در این زمینه دارن بنده رو راهنمایی کنن. با تشکر.

سلام
براي FE پروسه خاصي نميخواد فكر كنم براي كاليفرنيا سه سال سابقه ميخواهد. تا اونجا كه ميدونم بورد كاليفرنيا ارزيابي مدرك نميخواهد ولي بايد ريزنمرات انگليسي با مهر و موم دانشگاه داشته باشين.FE و EIT يكي هستند. سابقه ايرانتون هم قبوله

عزیزم اف ای یعنی فاندامتال اینجینیرینگ ...کدوم مهندس پایه ای 3 سال سابقه کار داره؟؟؟ اونی که میگی پی ای هست

سلام خيلي ممنون از اينكه معناي FE رو براي من گفتين?من خودم از تگزاس PE دارم و اطلاعات مربوط به بورد كاليفرنيا رو از كسي ديگر گرفتم. طبق نظر ايشون بستگي به نوع مدرك كاليفرنيا از بعضي كانديداها سابقه ميخواد.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: Sarah Hajian
(2016-10-18 ساعت 04:32)amirhoseinc نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 20:31)Sarah Hajian نوشته:  
(2016-07-27 ساعت 00:56)amirhoseinc نوشته:  سلام

سلام خيلي ممنون از اينكه معناي FE رو براي من گفتين?من خودم از تگزاس PE دارم و اطلاعات مربوط به بورد كاليفرنيا رو از كسي ديگر گرفتم. طبق نظر ايشون بستگي به نوع مدرك كاليفرنيا از بعضي كانديداها سابقه ميخواد.

من جایی نشنیدم و ندیدم. بهر حال ممنون Rolleyes
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من جایی نشنیدم و ندیدم. بهر حال ممنون  Rolleyes
[/quote]

Registration to take the NCEES FE exam can be done directly at: www.NCEES.org.

After you have taken and passed the NCEES FE exam, you may apply for certification.

The requirements for certification as an Engineer-in-Training are as follows:

Three years or more of post-secondary (college-level) engineering education.
OR
Three years or more of engineering-related work experience.
OR
A combination of post-secondary (college-level) engineering education and engineering-related work experience totaling three years.
AND
Previously passed the NCEES Fundamentals of Engineering exam.

Mail the application form, fingerprints (live scan form or fingerprint cards), application, and fingerprint card fee (if applicable) to:

Board for Professional Engineers, Land Surveyors, and Geologists
2535 Capitol Oaks Drive, Suite 300
Sacramento, CA 95833-2944

For more detailed instructions, please read the information provided at the following link: http://www.bpelsg.ca.gov/applicants/eit_lsitapp.shtml

If you have further questions, you may contact me: (916) 263-2232 or BPELSG.EIT.LSIT.GIT@dca.ca.gov.

Linda Liu

Engineer-in-Training/Land Surveyor-in-Training Certification Evaluator

California Board for Professional Engineers, Land Surveyors, and Geologists

2535 Capitol Oaks Drive, Suite 300

Sacramento, CA 95833-2944

E-mail: BPELS.EIT_LSIT@dca.ca.gov

Phone: (916) 263-2232

Website: www.BPELSG.ca.gov
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: reza12
اينو من خودم از بورد كاليفرنيا پرسيدم. هميشه بهترين راه تماس مستقيم با خودشون.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: Sarah Hajian ، sarahajian ، reza12
(2016-10-18 ساعت 22:29)amirhoseinc نوشته:  اينو من خودم از بورد كاليفرنيا پرسيدم. هميشه بهترين راه تماس مستقيم با خودشون.

سلام دوست عزیز شما ازمون اف ای رو دادین؟ من چند تا سوال دارم من کالیفرنیا نیستم ولی از ایرانی هایی که ازمون اف ای داده اند سوال دارم : بعد از قبولی در امتحان باید مدارک رو به NCEES ببریم چون ما اینجا فارغ التحصیل نشدیم (خودم یعنی) بعد از پروسه ی اکویولنت کردن مدرک فارغ التحصیلی اگر واحدی رو کم داشته باشیم باید بگذرونیم تا اف رو بگیریم.
من فکر میکنم ما در ایران اتیک ETHICS نداشتیم و فکر کنم باید بگذرونیم. کسی تجربه ای داره؟؟
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-19 ساعت 20:03)Sarah Hajian نوشته:  
(2016-10-18 ساعت 22:29)amirhoseinc نوشته:  اينو من خودم از بورد كاليفرنيا پرسيدم. هميشه بهترين راه تماس مستقيم با خودشون.

سلام دوست عزیز شما ازمون اف ای رو دادین؟ من چند تا سوال دارم من کالیفرنیا نیستم ولی از ایرانی هایی که ازمون اف ای داده اند سوال دارم : بعد از قبولی در امتحان باید مدارک رو به NCEES  ببریم چون ما اینجا فارغ التحصیل نشدیم (خودم یعنی) بعد از پروسه ی اکویولنت کردن مدرک فارغ التحصیلی اگر واحدی رو کم داشته باشیم باید بگذرونیم تا اف رو بگیریم.
من فکر میکنم ما در ایران اتیک ETHICS نداشتیم و فکر کنم باید بگذرونیم. کسی تجربه ای داره؟؟

سلام
تو کالیفرنیا که خیلی پیچیده نبود. بعد از قبولی تو ازمون ncees یه فرم رو پر کردیم و برای برد کالیفرنیا فرستادیم. کاری با مدرک و ریزنمرات نداشتن و بعد از تقریبا ۱ ماه مدرک EIT رو فزستادن.
۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Sarah Hajian
سلام دوستان. خوب هستين؟؟
من فوق ليسانس عمران گرايش زلزله دارم از يك دانشگاه سراسري خوب تو ايران و البته ازمونهاي نظام مهندسي هم دادم و قبول شدم. با اين شرايط ميتونم تو امريكا ازمون pe بدم؟؟ بايد چه اقداماتي انجام بدم؟؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-25 ساعت 23:35)Civilizable نوشته:  سلام دوستان. خوب هستين؟؟
من فوق ليسانس عمران گرايش زلزله دارم از يك دانشگاه سراسري خوب تو ايران و البته ازمونهاي نظام مهندسي هم دادم و قبول شدم. با اين شرايط ميتونم تو امريكا ازمون pe بدم؟؟ بايد چه اقداماتي انجام بدم؟؟
ممنونم
بله. به بورد مهندسی ایالت مورد نظر سر بزنین تا اطلاعات لازم رو بگیرین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی که اتوکد مسلط باشه میتونه کار پیدا کنه به عنوان تکنسین؟
کدوم ایالت بهتره برای این کار
معماری خوندم ولی ظاهرا نمیشه کار با رشته اول پیدا کرد
تسلط چه مقدار باشه به اتوکد؟
بعد دستمزد چجوریه؟ ساعتی میدن یا پروژه ای هست که طبق کارهایی که برای کشیدن میدن طراحی کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من با خوندن اطلاعات بورد تخصصی یک چیز رو متوجه نشدم و اون اینه که من با داشتن مدرک فوق لیسانس از ایران و بدون سابقه کار در امریکا، میتونم آزمون fe رو بدم؟؟

برای pe نیاز به سابقه کار هست. درسته؟؟

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-27 ساعت 13:38)Civilizable نوشته:  سلام
من با خوندن اطلاعات بورد تخصصی یک چیز رو متوجه نشدم و اون اینه که من با داشتن مدرک فوق لیسانس از ایران و بدون سابقه کار در آمریکا، میتونم آزمون fe رو بدم؟؟

برای pe نیاز به سابقه کار هست. درسته؟؟

ممنونم

بورد كدوم استيت؟ اگه سوال داشته باشي ميتوني تماس بگيري با بورد جواب مورد نظرتو بگيري.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود

در جمع دوستان ساکن کالیفرنیا کسی هست که General Building contractors license داشته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: reza12

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان