کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
سلام
من کارشناس معماری و فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد هستم. ( شهرستان ) و زبانم خیلی خوب نیست. (دارم کلاس میرم ) و نرم افزار اتوکد و رویت رو بلدم . سوالاتم رو یکی یکی مطرح میکنم واز دوستان با تجربه اگه تونستن جواب بدن ممنون میشم
1 : آیا میتونم با مدرکی که اینجا گرفتم . ادامه تحصیل بدم؟ یا باید امتحان بدم؟ یا نه کلا باید از اول شروع کنم؟
2 : آیا میتونم کاری مرتبط با تحصیلم پیدا کنم؟
3 : باید برای نرم افزارهایی که بلدم اونجا امتحان بدم ومدرکشونو بگیرم ؟ یا تاثیری در پیدا کردن شغل نداره؟
4 : آیا مدرک نظام مهندسی ایران اونجا اعتباری داره؟ یعنی کسی که امتحان نظام داده وقبول شده ( نه برای شرکت یا همچین چیزی فقط در این حد که توی یه شرکت بگن خب این یه چیزی بارشه و استخدامش کنیم )؟
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، perna ، shadin_n ، shkhmo ، sooso ، kami k ، msar
ﯾﮏ. ﺍﺭﻩ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﺪﺭﮎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺑﺪﯾﺪ
ﺩﻭ. ﺑﻠﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﯽ ﮐﺎﺭ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺭﺷﺘﺘﻮﻥ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﯿﺪ ﻭﻟﯽ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺑﺴﺘﮕﯽ داره
ﺳﻪ. ﺍﮔﺮ ﺑﺘﻮﻧﯿﺪ ﺍﺯ ﯾﻪ ﺍﻣﻮﺯﺷﮕﺎﻩ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺗﻮ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﺜﻞ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﻓﻨﯽ ﻣﺪﺭﮎ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﭼﻮﻥ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﯼ ﺍﻣﻮﺯﺵ ﺑﺎﻟﺎ ﻫﺴﺘﺶ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﻫﺮﯼ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﻠﺪﻩ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻮﻓﻖ ﺗﺮﻩ. ﺷﻤﺎ ﺍﮔﻪ ﺗﺮﯼ ﺩﯼ ﻣﮑﺲ ﻫﻢ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻤﮑﺘﻮﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ
ﭼﻬﺎﺭ. ﺍﺯ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﺍﻃﻠﺎﻋﺎﺗﯽ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﻭﻟﯽ ﺍﺣﺘﻤﺎﻟﺎ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﻧﺪ

ﻣﻦ ﭼﯿﺰ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﺍﻃﻠﺎﻉ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﮔﻔﺘﻢ. ﺍﮔﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺭ ﺍﺷﺘﺑﺎﻩ ﺑﻪ ﺣﻀﻮﺭﺗﻮﻥ ﺭﺳﻮﻧﺪﻡ ﻋﺬﺭ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻡ
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، pefa ، shadin_n ، ابی22 ، shkhmo ، sooso ، kami k ، GreenRoad ، arashmoradi ، msar ، Mohammad Ahmadi
سلام دوستان عزیز،می‌خواستم بپرسم برای کسی‌ که تو ایران هست،میتونه به صورت مجازی مدرک مهندسی‌ عمران از دانشگاههای آمریکا بگیر؟ دانشگاهشم مهم نیست که خوب یا بد باشه؟ اگه می‌شه راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadin_n ، shkhmo ، kami k ، msar
با تشکر از یاشار و ماری

منم لیسانس عمران دارم و دانشجوی فوق معماری هستم، ایشالا تا زمان رفتن درسم تموم میشه
البته اینطور که شنیدم تو آمریکا بازار کار عمران بهتر از معماریه، درسته؟
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
دوستان لطفا راجع به کار عمران و پیدا کردن شغل مرتبط با رشته اطلاعات بیشتری دهید. تاپیک عمران خیلی سوت و کور شده !Sad
پاسخ
سلام
باز شدن تاپیک عمران فکر بسیار خوبی بود. در اینجا از مدیران سایت خواهش میکنم که یک تاپیک برای رشته معماری باز کنن چون همانطور که دوستان عمران میدونن معماری و عمران دو رشته متفاوت هستند و در آمریکا دو مسیر متفاوت رو باید طی کنن. من در این مدت کوتاه که از اقامتم در آمریکا میگذره متوجه شدم مراحل خاص و هزینه و زمانبری برای رشته معماری وجود داره که اگر از قبل با اونا آشنا بودم بهتر عمل میکردم . بهتره جایی باشه که تجربیات بچه های معماری به اشتراک گذاشته بشه. با تشکر
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: perna ، shadin_n ، ابی22 ، shkhmo ، sooso ، kami k ، Sam2014 ، msar
(2011-10-15 ساعت 01:42)pefa نوشته:  سلام
من کارشناس معماری و فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد هستم. ( شهرستان ) و زبانم خیلی خوب نیست. (دارم کلاس میرم ) و نرم افزار اتوکد و رویت رو بلدم . سوالاتم رو یکی یکی مطرح میکنم واز دوستان با تجربه اگه تونستن جواب بدن ممنون میشم
1 : آیا میتونم با مدرکی که اینجا گرفتم . ادامه تحصیل بدم؟ یا باید امتحان بدم؟ یا نه کلا باید از اول شروع کنم؟
2 : آیا میتونم کاری مرتبط با تحصیلم پیدا کنم؟
3 : باید برای نرم افزارهایی که بلدم اونجا امتحان بدم ومدرکشونو بگیرم ؟ یا تاثیری در پیدا کردن شغل نداره؟
4 : آیا مدرک نظام مهندسی ایران اونجا اعتباری داره؟ یعنی کسی که امتحان نظام داده وقبول شده ( نه برای شرکت یا همچین چیزی فقط در این حد که توی یه شرکت بگن خب این یه چیزی بارشه و استخدامش کنیم )؟
دوست عزیز
1 : ادامه تحصیل مشکلی نداره و مدرکت باید ارزیابی بشه اما تافل 550-580 و gre میخوان که اگه in state نباشی هم شهریت 2 برابر میشه
2: من که 2 ماه دارم میگردم پیدا نمیکنم
3:نیازی به مدرک نداری همین که ببینن بلدی کافیه اصلا به مدرک نگاه نمیکنن اما مصاحبه میکنن. revit خیلی کمک می کنه
4:اینجا نظام مهندسی خودشون رو دارن که دنگ و فنگ خاصی داره که اگر من قبل از اومدنم میدونستم هیچوقت لاتاری ثبت نام نمیکردم اینجوزی خودمو توی هچل نمینداختم Sad
اینجوری که من فهمیدم چون آمریکا استانداردای خاص خودشو داره خیلی به معمارای خارجی بها نمیدن و براشون مهم نیست که ما توی کشورمون چکار میکردیم.

(2011-09-09 ساعت 19:37)vahidvm60 نوشته:  با سلام به دوستان خوبم
البته در کنار این همه فوق لیسانس ما با این لیسانس پیزوری دانشگاه آزادیمون درست نیست اعلام حضور کنیم ولی خوب چون یاشار خان درخواست اعلام حضور فرمودید ما خدمتتون رسیدیم
من 6 ساله که فارغ التحصیل شدم و الانم کارم در ایران بسیار عالیست
ولی چون کلا به رشته حسابداری بیشتر علاقه دارم و با توجه به بازار کار خوب این رشته در تمام دنیا ، تصمیم گرفتم بعداز رفتن به امریکا عطای رشته ام رو به لقاش ببخشم و برم دنبال تحصیل فوق لیسانس حسابداری
البته پرسیدم که با داشتن لیسانس عمران امکان ادامه تحصیلم در فوق حسابداری هست و باید یکسری واحدهارو قبلش پاس کنم.
ضمنا از کار عمرانی هم دوست من که در کالیفرنیا زندگی میکنه میگه که اینجا بیشتر سازه ها چوبی هستند و اصلا اون چیزایی که ما در ایران از سازه های فلزی و بتنی خونده ایم اونجا به هیچ وجه بدرد نمیخوره باضافه یکسری منفی بافی های دیگه که چون صحتشون رو نمیدونم نمی نویسمشون براتون
البته اطلاعاتش محدود به کالیفرنیا- لوس آنجلس هستش و حتی در مورد شهرهای دیگه کالیفرنیا هم اطلاعات نداره
همگی موفق باشید
با سلام
باید عزض کنم اون دوستتون درست میگه به صحبتهاش گوش کنید و استفاده ببرید.کاش من یه مهندس معمار آشنا توی آمریکا داشتم که اطلاعات به روز میداد
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: perna ، shadin_n ، shkhmo ، kami k ، msar
Smile
سلام
24 ساله، فارغ التحصیل کارشناسی رشته عمران-عمران
سطح زبان متوسط رو به پایین (سطح رو حال کردید؟ از100 روی 20خساب کنید Smile) )
حدود 9 ماهه فارغ التحصیل شدم و در یک شرکت مهندسی حفاری تونل مترو مشغول هستم
خلاصه آماده پروازمSmile)
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadin_n ، battosai ، behrooz ramezani ، shkhmo ، kami k ، msar
(2012-03-24 ساعت 02:29)m9780 نوشته:  Smile
سلام
24 ساله، فارغ التحصیل کارشناسی رشته عمران-عمران
سطح زبان متوسط رو به پایین (سطح رو حال کردید؟ از100 روی 20خساب کنید Smile) )
حدود 9 ماهه فارغ التحصیل شدم و در یک شرکت مهندسی حفاری تونل مترو مشغول هستم
خلاصه آماده پروازمSmile)
شغلت رو محکم بچسب اینجا همونم گیرت نمیاد، نمیخوام توی دلت رو خالی کنم اینو برای این میگم که حواست جمع باشه که با چی رو برو خواهی شد.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، perna ، shadin_n ، shkhmo ، kami k ، sepideh _s ، msar
با سلام خدمت دوستان
من حامد هستم و حدودا 9 سال پیش فارق التحصیل شدم. مهندس راه و ساختمان ( عمران رو کلمه ای عربی میدونم) . تو ایران و شمال کشور تو کار ساخت و یلا و بیزنس املاک هستم . خدا رو شکر یه نو ن و پنیری درمیاد.
در مورد اینکه برم یا نرم هنوز تصمیی نگرفتم اما اگه برنده بشم با برنامه ریزی و چشم و گوش باز حتما میرم.
در مورد اینکه این تایپیک هنوز نوپا و غیر تخصصی هستش نباید زیاد عجله کنیم من تو چندین فوروم تخصصی و غیر تخصصی عضو هستم معمولا به مرور زمان با شیر شدن اطلاعات و همکاری جمعی این جور تایپیک ها پربار تر میشند.
اما ما برای اینکه این تایپیک رو پربار کنیم باید به خودمون یه تکونی بدیم و یکم تو اینترنت سرچ کنیم که خیلی برامون فایده داره.
راستش در مورد کار یابی مهمترین فاکتورها رو تیتر وار اعلام می کنم
1:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره
2:تسلط به زبان انگلیسی و محاورات روزمره ( دوبار گفتم تا اهمیت موضوع روشن بشه باور کنید اگه قصدتون رفتنه و به زبان تسلط ندارید همین حالا قیدش رو بزنید تا دچار هزار تا درد سر بعدی که کوچکترینش عدم پیدا کردن کار مناسب هست نشیدو...)
3: تهیه یه کاور لتر و رزومه مناسب و کاربردی برای خودتون ( توضیح اینکه اولین مرحله برای کاریابی ارسال رزومه و سپس کاورلتر هست. شدیدا توصیه شده رزومه شما با متد روز و با روشهای نوین و کاربردی نگاشته بشه این کار رو میتونید در ایران انجام بدید اما با کمک دوستان اونور آبی نوشته بشه من دیدم دوتی 2 میلیون داده براش رزومه و کاور لتر نوشتند اما تونسته تو دوماه کار گیر بیاره که کفاف تمام هزینه ها نوشتن رو جبران کرده. خودم چند تا دوست خوب و پروفشنال میشناسم که به مرور دعوتشون میکنم و گولشون میزنم میارمشون تو این فوروم تا ببینید با دوستان پروفشنال و غیر سطحی کار کردن چه قدر میتونه موثر و مفید باشه)
4: آشنایی با نرم افزار ها و آیین نامه های کشور مقصد (اینن ایتم رو میشه جمعش کرد چون ایین نامه های نظام مهندسی ما معمولا برگرفته از ایین نامه های امریکا و کانادا هستند و نرم افزارهای هم معمولا همون نرم افزارهای کاربردی و پایه مانند اتوکد- ای تبز-سیف هستند فقط ایمنی میمونه که اونهم جالبه و لذت بخشه)
5:آشنایی با روشهای مصاحبه( اینهم خیلی مهمه شما اگه نتونید تو مصاحبه دوام بیارید کلکتون کنده هست و دچار افسردگی میشید . این ایتم رو هم جدی بگیرید چون اگر بتونید یک آفر بگیرید برای مصاحبه دعوت میشید اینکه چگونه و با چه پوششی حاضر بشید و مصاحبه کننده رو تحت تاثیر قرار بدید خودش یکی از هفت خوان رستمه .توضیح اینکه اگه شما توی یک شهر دیگه زندگی میکنید و در شهر دیگه براتون موقیت مصاحبه پیش بیاد حتی میتونید تقاضای هزینه سفر کنید و.... توضیحات تکمیلی در بخش های بعدی )
5: روشهای پایه کاریابی رو یاد بگیرید( جاب سیکرها- شبکه های اجتمایی کاریابی- روشهای آنالیز موقعیت کاریابی و آنالیز آمارها -نحوه تهیه اطلاعات کاربردی که اکثرشون پولی هستند-روشهای فیس تو فیس کاریابی ( فورومها-انجمنها-کوچه و بازار حتی تو استخر هم دنبال کار بگردید بعدا دستتون میاد منظورم چی بود)
6:دوستان عزیز خلاصه رفتن براتون هدف نباشه بلکه یه مسیر وراه برای رسیدن به هدف باشه. بخدا خودم توی چند سال گذشته چند موقعیت پیش اومدولی دیدم تو ترازوی منطق قضیه جواب نمیده . اما امریکا رو اگه پیش بیاد هستم. اما سعی میکنم خیلی روش علمی و تخصصی کار کنم و از ایرانی بازی دست بردارم و هرچه میدونم و کسب کنم رو بی منت در اختیار دوستان بزارم. خلاصه کلام اگه قراره برم وکاری غیر رشته تخصصی خودم پیدا کنم همین جا میمونم و به زندگی ادامه میدم مگر ینکه تو کسب و کار جدید موقعیت مالی و ارامش شغلی بیشتری کسب کنم) تا پست بعدی همگی رو بخدا میسپارم.
ببخشید کلا فارسی تایپ کردم چون حوصله تایپ دوگانه رو ندارم.
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
دوستان دیدم این تایپیک خاک میخوره خواستم یکم تکونش بدم. دوستان احتمالا باید قید پیدا کردن کار با مدرک ایرانی در امریکا روبزنید به نظر علما و صاحب نظران بهترین کار و مناسبترین روش برای پیدا کردن کار ادامه تحصیل در امریکا و ریست کردن مدرک و سوابق هستش و کار کردن هنگام تحصیل و همچنین کار داوطلبانه برای مراکز NGO و داشتن پشتکار بالا و صندوق ذخیره ارزی مناسب رو فراموش نکنید .خلاصه کم کم دارم بیدار میشم اونقدر بیدار دارم میشم که بعید میدونم دوباره خوابم ببره
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadin_n ، perna ، behrooz ramezani ، shkhmo ، kami k ، Rouzbeh1976 ، safarikelay ، masterdirect ، saeed5564 ، sepideh _s ، msar
با تشکر از یاشار و ماری

من مهندس عمران فارغ التحصیل سال 82 هستم و در حال حاضر با مدرک پروانه اشتغالم کارت طراحی و نظارت رو دارم( پایه 2 )..من اولویتم اینه که امتحان تافل و جی ار ای رو بدم قبل رفتن تا بتونم از کمک هزینه ادامه تحصیل استفاده کنم. و در حال حاضر عضو سایت linked in

https://www.linkedin.com/
هم هستم .سایت خوبیه می تونید عضو گروهای کاریابی یا گروهای مهندسی usa بشیذ و لینک های خوبی و دنبال کنین.. من مدرک icdl بین المللی رو هم ثبت نام کردم اینو بدونین که دانش کامپیوتر در آمریکا خیلی مهمه..یاز هم اگر چیز جدیدی فهمیدم که بدردمون بخوره حتما اینجا می زارم
2012,65xxx
دریافت نامه قبولی:2011,15Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:2012,jul25
دریافت نامه دوم:19aprill
مصاحبه:19jun
نقص مدرک
دریافت ویزا 20july
تعداد:2نفر(من ودخترم)
ورود به آمریکا:sep20,2012
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
پاسخ
سلام
دوستان کسی تونست راهایی برای ادامه شغل اونهایی که تو ایران عمران خوندن رو پیدا کنه؟
یا مراحل و چه امتحاناتی رو باید داد؟
تاپیک خوابیده هست در صورتیکه تاپیک معماری ها همش آپدیته!
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 18:11)ابی22 نوشته:  [quote='یاشار و ماری' pid='129221' dateline='1314365768']
انتظار من از دوستای مهندس عمران این بود که اینجا جمع بشویم و حداقل خودمون رو معرفی کنیم.

به هر حال شاید دوستان اصلا این تاپیک رو ندیده اند. به هر حال من، مدت دیگه هم منتظر می مونم و اگه دیدم تاپیک بدرد بخوری نیست، پاکش می کنم.

به امید موفقیت همه مهاجرسرائی ها

درود بر شما ...
من حقیقتا هنوز دانشگاه نرفتم و دنبال ویزای تحصیلی از سفارت هستم ....
اگر خدا کمکم کرد ویزا بهم دادن قصد دارم آمریکا در رشته معماری یا عمران فعالیت کنم ... یه جورایی دارم زمین و زمان طراحی رو به هم گره میزنم ...TongueTongue
امیدوارم کاربرای رشته عمران به جمع شما بپیوندند ... تا اون موقع هم که من اومدم آمریکا این تاپیک فعال باشه ...به امید دیدار..
موفق باشید ...
[/quot

سلام من عضو جديدم .

من هم مهندسي عمران رو سال 81 از دانشگاه آزاد مشهد گرفتم الان هم ارشد مهندسي پروژه رو در علوم تحقيقات ميخونم و ميخوام براي دكتري برم امريكا . در ضمن كلاس زبان هم ميرم.
پاسخ
(2012-05-01 ساعت 17:54)mp1356 نوشته:  
(2011-08-26 ساعت 18:11)ابی22 نوشته:  [quote='یاشار و ماری' pid='129221' dateline='1314365768']
انتظار من از دوستای مهندس عمران این بود که اینجا جمع بشویم و حداقل خودمون رو معرفی کنیم.

به هر حال شاید دوستان اصلا این تاپیک رو ندیده اند. به هر حال من، مدت دیگه هم منتظر می مونم و اگه دیدم تاپیک بدرد بخوری نیست، پاکش می کنم.

به امید موفقیت همه مهاجرسرائی ها

درود بر شما ...
من حقیقتا هنوز دانشگاه نرفتم و دنبال ویزای تحصیلی از سفارت هستم ....
اگر خدا کمکم کرد ویزا بهم دادن قصد دارم آمریکا در رشته معماری یا عمران فعالیت کنم ... یه جورایی دارم زمین و زمان طراحی رو به هم گره میزنم ...TongueTongue
امیدوارم کاربرای رشته عمران به جمع شما بپیوندند ... تا اون موقع هم که من اومدم آمریکا این تاپیک فعال باشه ...به امید دیدار..
موفق باشید ...
[/quot

سلام من عضو جديدم .

من هم مهندسي عمران رو سال 81 از دانشگاه آزاد مشهد گرفتم الان هم ارشد مهندسي پروژه رو در علوم تحقيقات ميخونم و ميخوام براي دكتري برم امريكا . در ضمن كلاس زبان هم ميرم.
منظورتون از مهندسی پروژه علوم تحقیقات چیه همون مدیریت و ساخت هستش؟ برای دکترا چه فکرایی کردید میشه راهنمایی کنید؟
من ارشد مدیریت و ساخت سال 82 از علوم تحقیقات هستم
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان