کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
دوستان عزیز من تجربه کار در آمریکا رو ندارم (اینجا دانشجو هستم) ولی‌ فرم‌های جاب آفر رو که میبینم غیر از مسائلی‌ که دوستان گفتن دونستن حداقل ۱ نرم افزار مرتبط بد نیست. البته اینطور که شنیدم اینا اگه یکی‌ رو بگیرن ۱مدت اول, کارهایی که ازتون میخوان رو به شما آموزش میدن. ولی‌ توی فرمها نرم افزارو جزو شرایط اپلای جاب میذارن حتا اگه بعدا به شما آموزش بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، enchantress_boy ، sooso ، masterdirect ، pr.kia ، shkhmo ، sce ، proje ، maman zina ، mohamadir ، aligeocivil
کسی میدونه وضعیت کار در شرکتهای مشاور چطوره؟
نوع اجرای ساختمانها (بتنی،فولادی یا چوبی) اغلب چیست؟
پیش نیازهای پیدا کردن یک شغل مرتبط با رشته مهندسی عمران چیه؟
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx
یکی از زخمی های لاتاری 2013

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، shkhmo ، sce
(2011-09-14 ساعت 10:58)satusa نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 07:55)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 00:25)Yasi نوشته:  کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

Salam doost aziz, mamnoon misham ageh link ke in ketab o download kardid moarefi konid.
لطفا فقط به پارسی بنویسید
نوشتن فینگیلیش در این سایت ممنوع است

چون کتاب کپی رایت داشت، لینکش حذف شد. اسمش اینه اگه خودتون پیداش کردین: FE Review Manual: Rapid Preparation for the General Fundamentals of Engineering Exam by Michael R. Lindeburg

نمونه سوالات FE و PE آمريكا رو مي تونيد از سايت مهندسي حرفه اي سازمان سنجش دانلود كنيد كه مطابق با استاندارد هاي NCEES هست.

pe.sanjesh.org
[/quote]

با سلام
من سرفصل های و نمونه سوالات را از سایت سنجش دانلود کردم و بعد از برسی خیلی واضح است که قبول شدن در این آزمون ها نیازمند صرف وقت زیاد برای مرور و تهیه منابع و یادگیری مطالب و زحمت زیادی میباشد آن هم برای آنهایی که مدت زیادی از درس فاصله گرفتن (خودش به تنهایی یک دانشگاههSad) ، از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواستارم بدانم که آیا این مدرک برای اشتغال در رشته مهندسی عمران اجباری میباشد؟ و اثر گذاری آن در حقوق دریافتی چقدر میباشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، shkhmo ، sce ، proje
سلام دوستان عمرانی.
خواستم بدونم بحث تهیه نقشه های کارگاهی سازه های فلزی اونجا چجوریه؟ منظورم کار با نرمافزار tekla structure
اگه می شه جوابمو بدین./..
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، sce ، shkhmo ، proje
بنده یکسری از مهارتها رو که معمولا تو آگهی های استخدام رشته مهندسی عمران دیدم اینجا میارم
 Expertise in AutoCAD
 Could operate effectively with Microsoft office tools namely word, excel, power point, access, MS Project.
 Working knowledge of computers and experience with structure design software as STAAD.
 Have worked with various versions of Windows Operating system namely ...
 Efficient management and organizational abilities
 Excellent written and communication skills in English
 Have good problem solving with analytic thinking
 Open minded to work in complex environment and projects
 High level of attention to detail
 Self starter who can work independently and with team members.
 Ability to read and interpret construction drawings and specifications.
 Good attention to detail, with the ability to recognize discrepancies.
 Strong work ethic - Willing to do what it takes to get the job done.
 The ability to work independently as well as part of a team.
 The ability to freely access all points of a construction site in wide-ranging climates and environments.
 The ability to travel and relocate as required.
 Prepare estimates of extra work and Prepare related sketches and documentation.
 Identify potential extra work, progress of project and scheduling issues, keep Resident Engineer advised of issues, and propose possible solutions.
 Review plans for constructability and prepare comments.
 Review contractor payment requests, ensure that all accompanying back up is included (as required by PA/CMD guidelines) and recommend reasonableness to the Resident Engineer.
 Valid Driver's license required.
 concrete inspector
 structural engineering design and FEA using ABAQUS

(2013-04-05 ساعت 22:05)masterdirect نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 10:58)satusa نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 07:55)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 00:25)Yasi نوشته:  کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

Salam doost aziz, mamnoon misham ageh link ke in ketab o download kardid moarefi konid.
لطفا فقط به پارسی بنویسید
نوشتن فینگیلیش در این سایت ممنوع است

چون کتاب کپی رایت داشت، لینکش حذف شد. اسمش اینه اگه خودتون پیداش کردین: FE Review Manual: Rapid Preparation for the General Fundamentals of Engineering Exam by Michael R. Lindeburg

نمونه سوالات FE و PE آمريكا رو مي تونيد از سايت مهندسي حرفه اي سازمان سنجش دانلود كنيد كه مطابق با استاندارد هاي NCEES هست.

pe.sanjesh.org

با سلام
من سرفصل های و نمونه سوالات را از سایت سنجش دانلود کردم و بعد از برسی خیلی واضح است که قبول شدن در این آزمون ها نیازمند صرف وقت زیاد برای مرور و تهیه منابع و یادگیری مطالب و زحمت زیادی میباشد آن هم برای آنهایی که مدت زیادی از درس فاصله گرفتن (خودش به تنهایی یک دانشگاههSad) ، از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواستارم بدانم که آیا این مدرک برای اشتغال در رشته مهندسی عمران اجباری میباشد؟ و اثر گذاری آن در حقوق دریافتی چقدر میباشد؟
[/quote]
تا جایی که بنده فهمیدم در یکسری از فرصتهای شغلی اجباریه و مدرک PE و یا FE رو می خوان. اما در تعدادی هم صرفا روی مهارتها و تجربه کاری تاکید میشه.
در کل به نظر بنده داشتن این مدارک به نوعی اعتبار مهندسی شما محسوب میشه و به نظر میرسه شانس پذیرفته شدن در بعضی از موقعیتهای شغلی رو افزایش میده.
بنده هم از دوستان خواهشمندم در صورتی که منابع مطالعاتی مرتبط با این آزمونها رو دارن به اشتراک بگذارند تا همه دوستان علاقه مند استفاده کنند.
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: پادتنش ، gol1 ، perna ، enchantress_boy ، shaso ، pr.kia ، rouzbehdarvishi ، shkhmo ، انتظار ، sce ، Saiban ، Szsanazsz
دوستان سلام
ميشه در مورد كار خصوصي و سر مايه گذاري تو اين رشته ي شغلي هم توضيح بديد.
ممنون
كيس نامبر:3xxx,تعدادافراد كيس:2 نفر،تاريخ رويت قبولي: Jan-21-2013،ارسال مدارك:Jan-28-2013،دريافت نامه دوم Mar-13-2013، مصاحبه : هفته دوم مي- آنكارا، دريافت ويزا: يك ضربSmile، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، sce ، m_vaziran ، shkhmo ، انتظار ، proje ، Saiban ، sn_rs2000
سلام دوستان و مهندسان عزیز.
من خیلی وقت بود که دلم میخواست بیام و این چند صفحه رو تو این تاپیک بخونم و حال قسمت شد.
خوب بنا به دلایلی هیچ کدوم از ما مهندسای عمران تا حالا به صورت جدی به انجام دادن کار تخصصی خودمون تو آمریکا فکر نکردیم.چرا ؟دلیلش کاملا واضحه.تقریبا می تونم بگم اکثر مهندسای عمران تو ایران تو هر سورخ سمبه ای سرک می کشن.از کارای ساختمانی گرفته تا معامله خونه و ماشین و کارهای تجاری و هزارو یک جور کار دیگه و هیچ وقت به طور جدی رو تخصص حرفه ای خودشون زوم نمیکنن یا اگر هم میخوان اینکارو انجام بدن درگیر روزمرگی کارای عادی توی کشور میشن.اکثر مهندسان گرامی یا رفتن توی اجراء و یا دفتر فنی ویا کار کارمندی که عمدتا در همه جای ایران کیفیت و شرایط کارش به یه شکله.دوربودن علم مهندسی عمران در ایران از علم روز مهندسی در دنیا یکی دیگه از دلایل عقب فتادگی ماست.با این وضعیت تنها دو چیز میتونه به داد ما برسه.یکی زبان تخصصی و کار حرفه ای با نرم افزار.منظوم از حرفه ای یعنی مهارت بی چون و چرا.یه زمان جایی کار می کردم یه آقایی بود با مدرک فوق دیپلم.این بنده خدا به قدری به کد مسلط بود و تمام دستوراتو با کلید تایپ میکرد که معروف شده بود به دکتر کد.خلاصه این که دوستان عزیز،مهندسین گرامی،تا وقتی بخوایم با این وضع کاری و تجربه های اجرایی اینجا بخوایم به آمریکا دل خوش کنیم باید گفت زهی خیال باطل.
گاهی اوقات پیش خودم میگم کاش رشتم کامپیتر بود که حداقل با دنیا پیش میرفتم.
من خودم به شخصه حس میکنم از زمان فارغ التحصیلی در سال 81 تا الان جز پسرفت چیز دیگه ای نداشتم.
لاتاری و موقعیت رفتن به آمریکا با تمام مشکلات،خوبی و بدیهاش و هزار مسئله دیگش یه درس خیلی خوب به من داد.یه تلنگر محکم به من زد و به من فهموند که تا زمانی که فنی واسه ارائه نداشته باشی اونور دنیا ول معطلی.اینجا شاید واسه خودت اسم و رسمی داشته باشی ولی...
بازم امیدورام که بتونم اونجا از پس کارای تخصصیم بربیام.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
سلام به همه عمرانی ها
من لیسانس و همسرم فوق لیسانس عمران هستیم . لاتاری شرکت کردیم و بی صبرانه منتظر جوابیم چون خیلی تمایل به رفتن داریم. همسرم تو تهران شرکت عمرانی داره و درآمد خوبی هم داریم ,کسی میدونه اگه ما بریم آمریکا میتونیم توی رشته ی خودمون به این اندازه موفق باشیم ودرآمد داشته باشیم؟
من شنیدم آدمای تحصیل کرده در آمریکا نسبت به ایران وقت کمتری صرف کار کردن میکنن و درآمد بهتری دارن ,میگن اونجا کسی که دنبال تحصیلات باشه بی نهایت موفق.کسی اطلاعاتی داره؟؟؟ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، shkhmo ، انتظار ، proje
(2013-04-21 ساعت 15:31)sharmi نوشته:  ... به این اندازه موفق باشیم ودرآمد داشته باشیم؟
من شنیدم آدمای تحصیل کرده در آمریکا نسبت به ایران وقت کمتری صرف کار کردن میکنن ... ,میگن اونجا کسی که دنبال تحصیلات باشه بی نهایت موفق.کسی اطلاعاتی داره؟؟؟ممنون میشم

سلام دوست عزيز.
شما خيلي كلي صحبت كردي و تمام برداشت شخص بنده حداقل از پست شما يه برداشت كاملا نسبيه.اين كه ميگين به اين اندازه موفق باشيم دقيقا يعني چقدر ؟هر كسي برداشت مختلفي از ميزان موفقيت خودش داره و مسلما اينجورسوالات و ادبيات، زياد شايسته آقا يا خانم مهندس نيست.
اما اون چيزي كه واضحه افراد با تخصص بالا و مهارت هاي شغلي كافي هيچ كجاي اين كره خاكي در نميمونن.حالا جايي مثل آمريكا و كشورهاي صنعتي كه ديگه جاي خودشو داره.نمونش از بچه هاي 2013 ميتونم به افشين(afs) اشاره كنم كه با تخصص بالاش تونست خيلي سريع كار مناسب و تخصصي خودشو پيدا كنه و به نظر من سمبل يه مهاجر موفقه.در هر صورت اميدورام شما هم مثل بقيه دوستان مهندس بتونين تو كار تخصصي خودتون فعاليت منين.
موفق باشين.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: shaso ، shkhmo ، proje ، انتظار ، Saiban ، rouzbehdarvishi ، Sarah Hajian
(2013-04-20 ساعت 21:08)sce نوشته:  سلام دوستان و مهندسان عزیز.
من خیلی وقت بود که دلم میخواست بیام و این چند صفحه رو تو این تاپیک بخونم و حال قسمت شد.
خوب بنا به دلایلی هیچ کدوم از ما مهندسای عمران تا حالا به صورت جدی به انجام دادن کار تخصصی خودمون تو آمریکا فکر نکردیم.چرا ؟دلیلش کاملا واضحه.تقریبا می تونم بگم اکثر مهندسای عمران تو ایران تو هر سورخ سمبه ای سرک می کشن.از کارای ساختمانی گرفته تا معامله خونه و ماشین و کارهای تجاری و هزارو یک جور کار دیگه و هیچ وقت به طور جدی رو تخصص حرفه ای خودشون زوم نمیکنن یا اگر هم میخوان اینکارو انجام بدن درگیر روزمرگی کارای عادی توی کشور میشن.اکثر مهندسان گرامی یا رفتن توی اجراء و یا دفتر فنی ویا کار کارمندی که عمدتا در همه جای ایران کیفیت و شرایط کارش به یه شکله.دوربودن علم مهندسی عمران در ایران از علم روز مهندسی در دنیا یکی دیگه از دلایل عقب فتادگی ماست.با این وضعیت تنها دو چیز میتونه به داد ما برسه.یکی زبان تخصصی و کار حرفه ای با نرم افزار.منظوم از حرفه ای یعنی مهارت بی چون و چرا.یه زمان جایی کار می کردم یه آقایی بود با مدرک فوق دیپلم.این بنده خدا به قدری به کد مسلط بود و تمام دستوراتو با کلید تایپ میکرد که معروف شده بود به دکتر کد.خلاصه این که دوستان عزیز،مهندسین گرامی،تا وقتی بخوایم با این وضع کاری و تجربه های اجرایی اینجا بخوایم به آمریکا دل خوش کنیم باید گفت زهی خیال باطل.
گاهی اوقات پیش خودم میگم کاش رشتم کامپیتر بود که حداقل با دنیا پیش میرفتم.
من خودم به شخصه حس میکنم از زمان فارغ التحصیلی در سال 81 تا الان جز پسرفت چیز دیگه ای نداشتم.
لاتاری و موقعیت رفتن به آمریکا با تمام مشکلات،خوبی و بدیهاش و هزار مسئله دیگش یه درس خیلی خوب به من داد.یه تلنگر محکم به من زد و به من فهموند که تا زمانی که فنی واسه ارائه نداشته باشی اونور دنیا ول معطلی.اینجا شاید واسه خودت اسم و رسمی داشته باشی ولی...
بازم امیدورام که بتونم اونجا از پس کارای تخصصیم بربیام.
موفق باشین.

همون قدر که لازمه انرژی گذاشت تا در رشته کامپیوتر بروز باشیم به همان اندازه هم رشته عمران انرژی می بره و حتی به نظر بنده در رشته کامپیوتر رقابت در بازار کار به مراتب سخت تره.
اینکه ما بروز نیستیم بیشتر به خودمون بر می گرده ولی رشته عمران یک سری مزیت ها هم داره.
اول اینکه خوشبختانه بخش اعظمی از آئین نامه های بتن و فولاد ما بر اساس استانداردهای آمریکا تدوین شده و در واقع با داشتن یک آشنایی نسبی میشه گفت که با آئیننامه های آمریکا بیگانه نیستیم.
دوم اینکه اکثر نرم افزارهای کاربردی در عرصه مهندسی عمران در آمریکا، در ایران هم بروز هستند و ما تقریبا به همه اونها دسترسی داریم. و این می تونه یک نکته مثبت تلقی بشه.
سوم اینکه به نظر بنده بازار کار آمریکا در رشته عمران کشش این رو داره که مهندسین در هر سطح رو جذب کنه. منظور اینکه وقتی شما در سطح پیشرفته قرار ندارید می تونید در سطح مقدماتی Entry level دنبال کار بگردید و این شانس برای شما وجود داره.
نهایتا توجه به این قضیه هم مهمه که در واقع برای شروع در اونجا ، اکثر شرکتها در اول یک دوره آموزشی می گذارن و با توجه به اون دوره ها و چیزهایی که شما یاد گرفتین از شما انتظار دارند. حالا این بر میگرده به توانمندی و پشتکار شما که بتونید پیشرفت کنید یا نه.
من این مطالب رو با توجه به اطلاعات شخصی خودم و تجربیات دوستانی که در اونجا بودند مطرح می کنم.
به نظر بنده الان که موقعیت رفتن به آمریکا پیش اومده، درست نیست که بشینیم و آرزو کنیم که ای کاش فلان رشته رو می خوندم یا ...
به نظر من الان زمان تقویت داشته هامونه و لازمه که حواسمون بیشتر جمع باشه و سعی کنیم با دیدی بازتر به دنیای پیرامون خودمون نگاه کنیم. ما یکسری چیزها رو بلدیم ولی شاید کم بلدیم. اما این به این معنی نیست که هیچ شانسی نداریم. فارغ التحصیلان اونجا هم نابغه نیستند و در واقع از یک جایی شروع کرده اند.
دنبال موقعیت های شغلی باشید. مهارتهایی که در بازار آمریکا خواهان دارند و شناسایی کنید و بدنبال نوشتن یک رزومه خوب باشید.
امیدوارر باشید و موفق
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، shkhmo ، انتظار ، enchantress_boy ، Saiban ، saeed5564 ، rouzbehdarvishi ، aligeocivil
کاش میزان موفقیتتو میگفتید بیشتر کمکتون میکردیم
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، انتظار ، sce ، proje
سلام /ممکنه بفرمایید با تحقیقاتی که انجام دادید کدوم ایالت یا شهر مقصد مناسب تری برای عمرانیهاست؟؟؟ ممنونم
[font=Arial]کیس نامبر **82رویت قبولی 17 اگوست . ارسال فرمها 25 اگوست 3 نفر انکارا مصاحبه 4 جون برگه صورتیShy تراول هیستوری 29 اگوست کلیرنس 18 سپتامبر ایشود 19 سپتامبرShy[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، proje
سلام
من هم برنده لاتاری 2014 شدم و کارشناسی ارشد زلزله از دانشگاه خواجه نصیر هستم
پنج شش سال سابقه در زمینه طراحی پل های بزرگراهی دارم و در یک شرکت مشاور در این زمینه کار میکنم و جدیدا وارد کار اجرایی ساختمان هم شدم
زبانمم در حد آیلتس 6 هست
همون سوال همیشگی رو هم دارم "کدوم ایالت واسه عمرانی ها بهتره؟"
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، proje ، پروا ، eng.civil.81 ، Saiban ، rouzbehdarvishi
(2013-05-09 ساعت 20:51)hosseinmm نوشته:  سلام
من هم برنده لاتاری 2014 شدم و کارشناسی ارشد زلزله از دانشگاه خواجه نصیر هستم
پنج شش سال سابقه در زمینه طراحی پل های بزرگراهی دارم و در یک شرکت مشاور در این زمینه کار میکنم و جدیدا وارد کار اجرایی ساختمان هم شدم
زبانمم در حد آیلتس 6 هست
همون سوال همیشگی رو هم دارم "کدوم ایالت واسه عمرانی ها بهتره؟"
موفق باشید

با سلام وتبریک بخاطر برنده شدنتون

در مدتی که بنده تحقیق کردم، ایالتهای CA,IL,TXو حتی الاسکا رو برای رشته عمران مناسب دیدم.

موفق باشید.
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx

[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، enchantress_boy ، hosseinmm ، Saiban ، rouzbehdarvishi
این تاپیک چرا خاک گرفته؟ از بچه های عمرانی بعیده Big Grin
یه سوال دارم از دوستانی که اونور آب هستن و یا کسانی که احتمالا اطلاع دارن:
مدرک فوق من موقت هستش و برای آزاد کردنش یه 4 میلیون باید بسلفم
میخواستم ببینم اگه نخوام اونجا ادامه تحصیل بدم با این مدرک موقت میشه کار پبدا کرد و اینکه اصلا مدارک تحصیلی ما واسه کار پبدا کردن در اونجا تاثیری داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، meisam14

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان