کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
هدف از ایجاد این تاپیک، گرد آوردن دوستان رشته مهندسی عمران و همفکری و کمک به همدیگر برای پیدا کردن کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید است.

توضیحی که لازم می دونم ارائه بدم اینه که لازمه یه امتحان به نام EIT یا FE بدیم. این امتحان برای شروع کار خیلی خوبه و پیش نیاز امتحان PE یا همون مهندسی حرفه ایه. اما برای کار کردن حتما لازم نیست این امتحان رو داده باشیم. این اطلاعاتی بود که من داشتم.
برای شروع هم بهتره هر کسی، در صورت تمایل، رشته تخصصی خودش، سطح زبانش، سالهایی که از فارغ التحصیلی گذشته و کارهایی که برای پیدا کردن کار کرده رو پست کنه.

موقعیت های کاری رو هم می تونیم اینجا به هم اطلاع بدیم.

عمران - ترافیک- زبان تافل آی بی تی تاریخ گذشته: ریدینگ 25، رایتیگ 22 یا 21، اسپیکینگ 15 و لیسنینگ 28 ، همگی از 30 ، 4 سال از فارغ التحصیلی ارشد گذشته، فعلا هیچ کاری نکردم. فقط میدونم که آوریل یک امتحان EIT برگزار می شه. یه کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
(2011-08-24 ساعت 22:33)یاشار و ماری نوشته:  هدف از ایجاد این تاپیک، گرد آوردن دوستان رشته مهندسی عمران و همفکری و کمک به همدیگر برای پیدا کردن کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید است.

توضیحی که لازم می دونم ارائه بدم اینه که لازمه یه امتحان به نام EIT یا FE بدیم. این امتحان برای شروع کار خیلی خوبه و پیش نیاز امتحان PE یا همون مهندسی حرفه ایه. اما برای کار کردن حتما لازم نیست این امتحان رو داده باشیم. این اطلاعاتی بود که من داشتم.
برای شروع هم بهتره هر کسی، در صورت تمایل، رشته تخصصی خودش، سطح زبانش، سالهایی که از فارغ التحصیلی گذشته و کارهایی که برای پیدا کردن کار کرده رو پست کنه.

موقعیت های کاری رو هم می تونیم اینجا به هم اطلاع بدیم.

عمران - ترافیک- زبان تافل آی بی تی تاریخ گذشته: ریدینگ 25، رایتیگ 22 یا 21، اسپیکینگ 15 و لیسنینگ 28 ، همگی از 30 ، 4 سال از فارغ التحصیلی ارشد گذشته، فعلا هیچ کاری نکردم. فقط میدونم که آوریل یک امتحان EIT برگزار می شه. یه کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

Salam doost aziz, mamnoon misham ageh link ke in ketab o download kardid moarefi konid.
لطفا فقط به پارسی بنویسید
نوشتن فینگیلیش در این سایت ممنوع است
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، HAZARA ، kami k ، parastoo mohajer ، ali2015 ، msar
(2011-08-25 ساعت 00:25)Yasi نوشته:  کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

Salam doost aziz, mamnoon misham ageh link ke in ketab o download kardid moarefi konid.

[/quote]

چون کتاب کپی رایت داشت، لینکش حذف شد. اسمش اینه اگه خودتون پیداش کردین: FE Review Manual: Rapid Preparation for the General Fundamentals of Engineering Exam by Michael R. Lindeburg

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، Yasi ، shadin_n ، HAZARA ، rouzbehdarvishi ، msar
انتظار من از دوستای مهندس عمران این بود که اینجا جمع بشویم و حداقل خودمون رو معرفی کنیم.

به هر حال شاید دوستان اصلا این تاپیک رو ندیده اند. به هر حال من، مدت دیگه هم منتظر می مونم و اگه دیدم تاپیک بدرد بخوری نیست، پاکش می کنم.

به امید موفقیت همه مهاجرسرائی ها

پاسخ
تشکر کنندگان: shadin_n ، shkhmo ، HAZARA ، kami k ، rouzbehdarvishi ، msar
(2011-08-26 ساعت 18:06)یاشار و ماری نوشته:  انتظار من از دوستای مهندس عمران این بود که اینجا جمع بشویم و حداقل خودمون رو معرفی کنیم.

به هر حال شاید دوستان اصلا این تاپیک رو ندیده اند. به هر حال من، مدت دیگه هم منتظر می مونم و اگه دیدم تاپیک بدرد بخوری نیست، پاکش می کنم.

به امید موفقیت همه مهاجرسرائی ها

درود بر شما ...
من حقیقتا هنوز دانشگاه نرفتم و دنبال ویزای تحصیلی از سفارت هستم ....
اگر خدا کمکم کرد ویزا بهم دادن قصد دارم آمریکا در رشته معماری یا عمران فعالیت کنم ... یه جورایی دارم زمین و زمان طراحی رو به هم گره میزنم ...TongueTongue
امیدوارم کاربرای رشته عمران به جمع شما بپیوندند ... تا اون موقع هم که من اومدم آمریکا این تاپیک فعال باشه ...به امید دیدار..
موفق باشید ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، HAZARA ، kami k ، rouzbehdarvishi ، arashmoradi ، msar
سلام
منم خوشحالم کهتوی این جمع دوستان عمرانی رو میبینم
من هم 23 سالمه و مهندس عمران هستم(البته ترم پیش فارغ التحصیل شدم) یه سوال داشتم.
اگه از دانشگاه های امریکا فارغ هم بشی باید امتحان بدی؟؟؟
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، HAZARA ، kami k ، msar
با سلام خدمت دوستان
من هم لاتاری 2012 برنده شدم به امید خدا میخوام برم دوستانی که در امریکا هستند لطف کنند راهنمایی کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، HAZARA ، kami k ، msar
سلام
با تشکر از یاشار و ماری عزیز
من فقط میتونم اطلاعات خودمو بدم. هنوز کار خاصی برای پیدا کردن کار نکردم. البته تو یکی از این سایت های کاریابی فرم پر کردم ولی چیزی از توش در نیومد. فکر کنم job.com یا چیزی شبیه این بود.
کارشناس ارشد عمران آب. فارغ التحصیل 84
آیتلس 6.5
جی آر ای 1000
یه پذیرش دکتری بدون فاند هم از ویرجینیا دارم ولی....
شماره کیس:AS00030XXX
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، honey62 ، rouzbehdarvishi ، kami k ، arashmoradi ، msar
سلام دوستان
من فوق معماری هستم. با اینکه همیشه یه بحث هایی بین عمران و معماری هست ولی این دفعه بیاین با هم خوب باشیم!!!....Smile
با اجازه: بچه های معماری ام لطفا بیان و از اطلاعاتشون و تجربیاتشون حرف بزنن.....مرسی
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، moraddad ، vahidvm60 ، perna ، shadin_n ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، shaso ، kami k ، msar
سلام به همه دوستان عزیز
منم ارشد عمران -سازه دارم.تازه فارغ التحصیل شدم.تو فیلد مقاوم سازی و نوسازی کار کردم
مدرک زبان ندارم ولی دنبالشم بگیرم
از دوستان با تجربه اگه کسی اطلاعی داره که چه ایالتهایی تو آمریکا تو فیلد عمران بهترند رو بگه
اگه پیش نیازی هم هست که میشه تا قبل از اومدن به آمریکا تهیه کرد را هم بگه.مثلا داشتن مدرک PE تا چه حد اهمیت داره و اگه نیاز هست از همین حالا شروع کنیم به خوندن
یا مثلا چه نرم افزارهایی تو فیلد سازه استفاده می کنند؟
شماره کیس:‌ 2012AS00044xxx
مشاهده قبولی در سایت: july/2010/16
ارسال فرم : 28/8/2011
مصاحبه:19th june
همراهان:1
پاسخ
تشکر کنندگان: moraddad ، یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، msar
با سلام به دوستان خوبم
البته در کنار این همه فوق لیسانس ما با این لیسانس پیزوری دانشگاه آزادیمون درست نیست اعلام حضور کنیم ولی خوب چون یاشار خان درخواست اعلام حضور فرمودید ما خدمتتون رسیدیم
من 6 ساله که فارغ التحصیل شدم و الانم کارم در ایران بسیار عالیست
ولی چون کلا به رشته حسابداری بیشتر علاقه دارم و با توجه به بازار کار خوب این رشته در تمام دنیا ، تصمیم گرفتم بعداز رفتن به امریکا عطای رشته ام رو به لقاش ببخشم و برم دنبال تحصیل فوق لیسانس حسابداری
البته پرسیدم که با داشتن لیسانس عمران امکان ادامه تحصیلم در فوق حسابداری هست و باید یکسری واحدهارو قبلش پاس کنم.
ضمنا از کار عمرانی هم دوست من که در کالیفرنیا زندگی میکنه میگه که اینجا بیشتر سازه ها چوبی هستند و اصلا اون چیزایی که ما در ایران از سازه های فلزی و بتنی خونده ایم اونجا به هیچ وجه بدرد نمیخوره باضافه یکسری منفی بافی های دیگه که چون صحتشون رو نمیدونم نمی نویسمشون براتون
البته اطلاعاتش محدود به کالیفرنیا- لوس آنجلس هستش و حتی در مورد شهرهای دیگه کالیفرنیا هم اطلاعات نداره
همگی موفق باشید
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 19:30)m9780 نوشته:  سلام
منم خوشحالم کهتوی این جمع دوستان عمرانی رو میبینم
من هم 23 سالمه و مهندس عمران هستم(البته ترم پیش فارغ التحصیل شدم) یه سوال داشتم.
اگه از دانشگاه های امریکا فارغ هم بشی باید امتحان بدی؟؟؟

بله فرقی نمی کنه. مثل امتحان نظام مهندسی خودمون
پاسخ
تشکر کنندگان: shadin_n ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، kami k ، msar
(2011-08-25 ساعت 07:55)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 00:25)Yasi نوشته:  کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

چون کتاب کپی رایت داشت، لینکش حذف شد. اسمش اینه اگه خودتون پیداش کردین: FE Review Manual: Rapid Preparation for the General Fundamentals of Engineering Exam by Michael R. Lindeburg

[/quote]

نمونه سوالات FE و PE آمريكا رو مي تونيد از سايت مهندسي حرفه اي سازمان سنجش دانلود كنيد كه مطابق با استاندارد هاي NCEES هست.

pe.sanjesh.org
پاسخ
سلام به دوستان گلم
من عمران -عمران رودهن آزاد می خونم
خوشحال میشم اگه تجربیات خودتون رو در اختیار ما هم بزارید
سطح زبانم خوبه ( فیلم و اینا رو می بینم ) و عالی نیست
چون گفتید لااقل خودتون رو معرفی کنید از خودم گفتم

یک مطلبی بود که می خواستم در مورد بازار کار توی آمریکا توی یه تاپیک دیگه بزنم و زدم ولی دیدم که تاپیک برای عمرانی ها درست کردید و گفتم شاید به درد شمایی که دارید تشریف می برید بخوره
............. ............... ............ ...............
دوستانی که می خوان تشریف ببرن امریکا و رشته ی عمران مشغولند بد نیست یه نگاهی به این لینکی که می دم بندازند
http://www.bls.gov/web/laus/laumstrk.htm
و
http://www.job-hunt.org/careers/civil-engineers.shtml
طبق این لینک ها به نظر من بهترین ایالت Washington با درصد بی کاری %9 و چگال بودن وضغیت کار در شهر Kennewick با رشد %909 !!!! که کم نیست و میانگین درآمد 86000$
بعد از اون هم ایالت California با درصد بی کاری %12 و به عنوان مثال بهترین شهر ها برای زندگی و کار:
اول شهر Sacramento با میانگین درآمد 88000$ و وضعیت چگال تر کار نصبت به بقیه شهر ها
بعدش Oakland و San Francisco و San Jose
ولی خونه تقریبا" تو san Francisco گرونه چون توریستی یه
سن خوزه درآمد بالایی داره ولی کار گیر آوردن توی اون از Sacramento سخت تره
Oakland هم نزدیم San Francisco هستش ولی بعضی ها تو همین فروم می گفتند بعضی جاهاش ناامنه (این رو من تائید نمی کنم)
در ضمن Oakland هم کار توش تقریبا" خوبه

البته تو سایت های کاریابی کارهایی برای bachelor degree ها هست که درآمدش تا 180000$ در سال بالا میره وممکن هست کاری مربوط به یک تکنیسین پیدا کنید که درآمد 45000$ تایی داره
ولی خب خیلی ها بر حسب اینکه کجا ها دوست و آشنا دارند مهاجرت می کنند و شاید شما هم بخواید اونجوری برید ولی کسایی مثل من هستند که دوست ندارند نزدیک فامیلاشون باشند و ترجیح می دند که تو LA زندگی و کار نکنن

این ها نتیجه ی جستجوی من تو سایت های مختلف و خارجی و این جور چیزاست و چند تا از دوستانه
کسی اگه اونجا زندگی می کنه اطلاعاتی در این مورد داره و می تونه کمک کنه ممنون میشم راهنمائی کنین

دوستانی که میرن آمریکا یادشون نره که مارو فراموش نکنن و از تجربه های خودشون ما رو آگاه کنن شاید دیدید که به همین طریق در خاک آمریکا همه ما با هم همکار شدیم و شرکتی دستکی ......!!!

منتظر نظرات بقیه دوستان هم هستم
پاسخ
سلام به همه دوستان
من هم فوق لیسانس سازه دارم و فارغ التحصیل 75 و الان هم شرکت دارم و مشغول کارم ( البته دارم با اکانت همسرم می نویسم). سطح زبانم متوسطه و تا حالا هم وقت نکردم زبان بخونم. فعلا ما قصد نداریم بریم بمونیم مگه اینکه کار خوبی پیدا کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، perna ، یاشار و ماری ، shadin_n ، shkhmo ، kami k ، mandana55 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان