کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وکیل - ویزای نامزدی یا ازدواج
سلام دوستان من کیسسم f2A بود تقریبا 8 ما پیش رفتم ابوظبی و مصاحبه کردم ومدارکم رو تحویل دادم ویه برگه آبی گرفتم و قرار شد سایت و چک کنم که
(administrative processing) یا همون AP اوکی شد و کلیر شدم و گفتند بیا واسه گرفتن ویزا . اما چون ویزا بولتین عقب گرد کرده بود نشد برم . 6 ماهی گذشت تا اینکه تو ویزا بولتین اعلام کردن اونایی که تا پانزده آپریل 2013 اقدام کردند( البته کیسf2a) میتونن بیان و ژانویه 2015 پروندشون بررسی میشه منم 20 jan رفتم ابوظبی و چون پزشکی وقتش تموم شده بود یه جدید انجام دادم و 3 شنبه رفتم سفارت و پاسمو گرفت و گفتن 2 شنبه بیا ....اما وقتی 2 شنبه رفتم ویزایی در کار نبود و گفتند ماه بعد بیا عین جمله ای که به من گفتن ( you are not current for this month ,you are current for Feb) منم برای Feb با پیکاپر های ویزا پاسمو فرستادم سفارت ابوظبی اما باز ندادن و به پیکاپر گفتن که کیس من کلا باطل شده و باید مجددا از اول اقدام کنی ، سوالم اینه که تا حالا همچین موردی کسی دیده و باید چیکار کنم وقتی هم که در سایت check your immigrant case status وضیعت ام رو چک میکنم نوشته

Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates. There is no need for you to write, email, call or fax the Embassy with inqueries on the case, as that will not speed processing.
حالا باید حرف سایت رو گوش کنم یا پیکاپر ویزا رو؟ ، آخه ایشون میگه سایت هم سر کاریه ، اگر کسی میدونه راهنمایی کنه اگر نه یک وکیل خوب معرفی کنید ممنون میشم. یه جورایی بین زمین و هوا بلاتکلیف ام. ممنون میشم اگر کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
سلام

لطفا اگر اطلاعات یا راهنمایی دارید به من کمک کنید. من در اخرین مرحله گیر افتاده ام و نمی دانم چه باید بکنم. زندگی برایم تیره و تار شده است.

من تقاصای ویزای سی‌‌‌ ار وان (ویزای ازدواج) از کنسولگری آمریکا کرده ام. من مصاحبه را انجام دادم و قبول شدم، منتهی‌ در مورد مدارک به من گفتن که مدارکِ من راجع به وضعیت خدمتم کافی‌ نیست. در واقع وضعیت به این صورت است که کنسولگری از من می‌خواهد که وضعیتِ خدمتم را نشان دهم. من به آفیسر گفتم که من سربازی نرفته‌ام برای اینکه من دانشجو هستم و از طریق معافیت تحصیلی‌ از ایران خارج شدم. از من خواستند که کارتِ معافیتم را ارائه کنم. همان طور که میدانید نظام وظیفه یا هر سازمانِ دیگری در ایران برای معافیت تحصیلی‌ کارت صادر نمی‌‌کند. در واقع چیزی که سفارت می‌گوید این است که وضعیتِ سربازیت را نشان بده. اگر سربازی رفته ای کارتِ پایان خدمتت را جهتِ اثبات نشان بده و اگر سربازی نرفته ای کارتِ معافی را نشان بده. در حالی‌ که من هیچکدام را ندارم. چون سال ۱۳۸۵ از ایران با معافیت تحصیلی‌ به قصد درس خواندن از ایران خارج شدم و تا حالا هم به ایران بر نگشته ام
حال سوالِ من این است که من چه مدرکی‌ باید به اینها نشان بدهم که دال بر این باشد که من سربازی نرفته‌ام / معافیتِ تحصیلی‌ دارم؟
یکی‌ از مدارکی که من برای سفارت فرستادم یک پرینت از پلیسِ الکترونیک (پلیس+۱۰) بود که وضعیت معافی تحصیلی من را نشان میداد منتهی‌ مهر و امضا نداشت. همچنین همراهِ این پرینت من یه نامه نوشتم برایشان مبنی بر اینکه کارتِ معافی که اینها می‌خواهند را نمی‌‌توانم بهشان بدهم چون ادارهٔ نظام وظیفه همچین کارتی رو صادر نمی‌‌کند. من همچنین مدارک دیگری رو هم برایشان فرستادم از قبیلِ پاسپورت قدیمی‌‌ام که مهره خروجِ دانشجویی روش بود و همچنین اینکه نشان میداد که توی این ۹ سال من به ایران برنگشتم بنا برین وقت نداشتم که ۲ سال سربازی را انجام بدم. من همچنین توضیح دادم که با توجه به تاریخ فارغ التحصیلی من از دانشگاه (لیسانس) و خروج من از کشور، زمان برای انجامِ سربازی نبوده است. بعد از تمام این توضیحات و مدارک با من مکاتبه کردند که مدارکِ مربوط به سابقه/ وضعیت سربازی من کافی‌ نیست و نیاز به کارت معافیت دارند
در واقع من فکر می‌کنم چون اینها با وضعیتِ ایران آشنا نیستند برای اثباتِ سربازی نرفتن من از من درخواستِ کارتِ معافی می کنند.
در واقع من به یک نامهٔ رسمی‌ از سازمانِ نظام وظیفه یا پلیس یا هر جای دیگر نیاز دارم که نشان دهد که من سربازی نرفته ام. چون من به عنوان یک شخص عادی وقتی‌ اینها رو بهشون مکاتبه می‌کنم و توضیح میدهم از من قبول نمی کنند و تاکید بر این دارند که باید از جای رسمی‌ باشد. به من پیشنهاد کردند که همچین مدرک یا نامه‌ای رو از سفارتِ ایران بگیرم منتهی‌ سفارتِ ایران اینجا همچین چیزی را به من نمی‌‌دهد. حال می خواهم بدانم یک همچین مدرکی‌ یا نامه‌ای را چگونه و از کجا میشود تهیه کرد که رسمی‌ باشد (با مهر و امضا) که قابل ترجمهٔ رسمی‌ با مهره دادگستری و وزارتِ امورِ خارجه باشد که کنسولگری به عنوان اثباتِ اینکه من سربازی نرفته‌ام قبول کند.
با تشکر از وقت شما
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
ممنون از پاسخ هاتون و مهاجر سرا
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
همسر من سیتیزن است ما از طریق ازدواج اقدام کردیم
من مصاحبه سفارت رو هم در ابوظبی رفتم و برگه آبی رو دادند گفتن 2 ماه بعد جواب رو میدن ولی الان بیش از 3 ماهه هنوز وضعیت من تغییری نکرده هر روز هم دارم سایت رو چک میکنم و آخرین تاریخ تغییر وضعیت من رو زده 2 آگست
آیا نیاز به پیگیری داره؟ اگر آره چطوری میتونم پیگیری کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2015-04-26 ساعت 17:10)bruceh نوشته:  سلام

لطفا اگر اطلاعات یا راهنمایی دارید به من کمک کنید. من در اخرین مرحله گیر افتاده ام و نمی دانم چه باید بکنم. زندگی برایم تیره و تار شده است.

من تقاصای ویزای سی‌‌‌ ار وان (ویزای ازدواج) از کنسولگری آمریکا کرده ام. من مصاحبه را انجام دادم و قبول شدم، منتهی‌ در مورد مدارک به من گفتن که مدارکِ من راجع به وضعیت خدمتم کافی‌ نیست. در واقع وضعیت به این صورت است که کنسولگری از من می‌خواهد که وضعیتِ خدمتم را نشان دهم. من به آفیسر گفتم که من سربازی نرفته‌ام برای اینکه من دانشجو هستم و از طریق معافیت تحصیلی‌ از ایران خارج شدم. از من خواستند که کارتِ معافیتم را ارائه کنم. همان طور که میدانید نظام وظیفه یا هر سازمانِ دیگری در ایران برای معافیت تحصیلی‌ کارت صادر نمی‌‌کند. در واقع چیزی که سفارت می‌گوید این است که وضعیتِ سربازیت را نشان بده. اگر سربازی رفته ای کارتِ پایان خدمتت را جهتِ اثبات نشان بده و اگر سربازی نرفته ای کارتِ معافی را نشان بده. در حالی‌ که من هیچکدام را ندارم. چون سال ۱۳۸۵ از ایران با معافیت تحصیلی‌ به قصد درس خواندن از ایران خارج شدم و تا حالا هم به ایران بر نگشته ام
حال سوالِ من این است که من چه مدرکی‌ باید به اینها نشان بدهم که دال بر این باشد که من سربازی نرفته‌ام / معافیتِ تحصیلی‌ دارم؟
یکی‌ از مدارکی که من برای سفارت فرستادم یک پرینت از پلیسِ الکترونیک (پلیس+۱۰) بود که وضعیت معافی تحصیلی من را نشان میداد منتهی‌ مهر و امضا نداشت. همچنین همراهِ این پرینت من یه نامه نوشتم برایشان مبنی بر اینکه کارتِ معافی که اینها می‌خواهند را نمی‌‌توانم بهشان بدهم چون ادارهٔ نظام وظیفه همچین کارتی رو صادر نمی‌‌کند. من همچنین مدارک دیگری رو هم برایشان فرستادم از قبیلِ پاسپورت قدیمی‌‌ام که مهره خروجِ دانشجویی روش بود و همچنین اینکه نشان میداد که توی این ۹ سال من به ایران برنگشتم بنا برین وقت نداشتم که ۲ سال سربازی را انجام بدم. من همچنین توضیح دادم که با توجه به تاریخ فارغ التحصیلی من از دانشگاه (لیسانس) و خروج من از کشور، زمان برای انجامِ سربازی نبوده است. بعد از تمام این توضیحات و مدارک با من مکاتبه کردند که مدارکِ مربوط به سابقه/ وضعیت سربازی من کافی‌ نیست و نیاز به کارت معافیت دارند
در واقع من فکر می‌کنم چون اینها با وضعیتِ ایران آشنا نیستند برای اثباتِ سربازی نرفتن من از من درخواستِ کارتِ معافی می کنند.
در واقع من به یک نامهٔ رسمی‌ از سازمانِ نظام وظیفه یا پلیس یا هر جای دیگر نیاز دارم که نشان دهد که من سربازی نرفته ام. چون من به عنوان یک شخص عادی وقتی‌ اینها رو بهشون مکاتبه می‌کنم و توضیح میدهم از من قبول نمی کنند و تاکید بر این دارند که باید از جای رسمی‌ باشد. به من پیشنهاد کردند که همچین مدرک یا نامه‌ای رو از سفارتِ ایران بگیرم منتهی‌ سفارتِ ایران اینجا همچین چیزی را به من نمی‌‌دهد. حال می خواهم بدانم یک همچین مدرکی‌ یا نامه‌ای را چگونه و از کجا میشود تهیه کرد که رسمی‌ باشد (با مهر و امضا) که قابل ترجمهٔ رسمی‌ با مهره دادگستری و وزارتِ امورِ خارجه باشد که کنسولگری به عنوان اثباتِ اینکه من سربازی نرفته‌ام قبول کند.
با تشکر از وقت شما

سلام
دقیقا همین موضوع رو در سال گذشته یکی از دوستای من در ترکیه داشت
من فکر کنم شما معنی معافیت تحصیلی رو بکار بردی و اونها گیچ شدن
خوب ما دو دسته هستیم در ایران
1- سربازی رفته ( سپاه یا ارتش )
2- بنا به دلایلی معاف شده
حالت عجیب بعدی معافیت موقت هست که یکیش تحصیلی است.
مثل شما که پول گذاشتین اومدین بیرون.

دوست من که از زیر کیسی پدرش اقدام کرده بود همین مسئله رو توضیح داده بود که من پول گذاشتم و به این صورت سربازی نرفتم.

اگر شما اقامت در کشور دیگری دارید همون مدارکی که نشون می ده شما موقت مشمول نیستید رو بهشون نشون بدین قبول می کنند.

شما باید لفظ کلمه معافیت رو از رو کیس خودتون بر دارید بگید مشمول خدمت در ایران نیستید و قصد برگشت به ایران رو هم ندارید.

مدارک رو به بفرستید ایران ترجمه رسمی کنند. حتی شده بدون مهر رسمی فقط روی سربرگ مترجم.
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
کسی وکیل میتونه معرفی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان