کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در پیام خصوصی
(2011-09-01 ساعت 02:33)sinswimer نوشته:  سلام وقت بخیر
دوست عزیز و ارجمند شما قدری در این متن خود (با وجود تشکر هایی هم که از شما شده است) زیاد از حد تاخته اید...
...
...
"اگر کسی در پیام خصوصی سوال خودش رو مطرح کنه درست نیست. این کار رو میشه مثل جلو زدن از صف در بانک یا هرجا دونست. یعنی کسی که سوالش رو در پیام خصوصی مطرح می کنه خیلی سریع، کامل و با جزئیات جوابش رو می خواد و اهمیتی نداره که در بقیه فروم چه میگذره."

دوست عزیز ببخشید و خواهش میکنم که از من ناراحت نشو ولی برداشت شما بسیار بسیار سطحی و کودکانه .... میباشد. ممکن است که حقیقتا کسی در تگنا باشد و واقعا نیازمند راهنمایی سریع باشد, برداشت شما از چنین درخواستی این است که آن شخص به راهنمایی نیاز ندارد بلکه میخواهد از سایرین سبقت بگیرد!!
دوست خوبم ابدا چنین نیست و من حتی با کسی که بحث و... هم کرده ام در این سایت ولی از کامنتهایش متوجه نیازش میشوم به او پاسخ میدهم چه برسد که برایم پیام خصوصی بگذارد. شما که میگویید پاسخ نمیدهید خیلی کار بدی میکنید و به احتمال قریب به یقین کار شما حل شده است و نیاز دیگران را خوب درک نمیکنید و به اندازه آنها استرس ندارید.
...
...
راستش من بجای شما از ایفاد چنین سخنی در سایت مهاجر سرا از همه خواننده گان این مطلب عذر خواهی مینمایم. چرا که این سخن شما حقیقتا توهین آمیز میباشد.
"امیدوارم با همدیگه بتونیم این فروم رو از این که هست بهتر کنیم."
تصور من این است که با این طرز فکر بسیار سطحی این فروم از این که هست بهتر نمیشود بلکه...

دوست عزيز، من كاملا با آقا محسن موافقم، نه به خاطر اين كه با ايشون در تيم مديريت هستم، بلكه به خاطر صحيح بودن صحبتشون.
برخلاف صحبتهاي آقا محسن، نوشته شما سراپا توهين آميزه (نمونه هايي از اونو بولد كردم). از شما انتظار دارم از من به عنوان كسي كه از نوشته ايشون تشكر كرده، عذرخواهي كنيد. (ديگران مي تونن خودشون اعتراض كنن يا نكنن)

منت بر سر كسي نميذارم، من كاملا داوطلبانه در ابن انجمن قبول مسئوليت كردم و پاش هم ايستادم. تا به حال يك ماه و 4 روز از وقتمو در اين انجمن صرف كردم كه شايد حداكثر 4 روزش براي كسب اطلاعات براي خودم بوده و يك ماه از اون (= 720 ساعت) هديه به انجمن و براي شما دوستانم بوده. در ازاي اين هديه اي كه به انجمن داده ام هيچ انتظار ندارم كسي از راه برسه و به من توهين بكنه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
دوستان محترم مدیر و کاربر
همانطور که محسن عزیز هم گفتند این بحث راه بجایی نمیبره و هر چی داره جلو میره شاهد این هستیم که بعضی از کاربران سایت دارند ادبیات معمول خودشون رو زیر پا میزارن و به توهین کردن رو میارن
به نظر من بهتره این تاپیک قفل بشه
چون واقعا هیچ کس هیچ کس رو نمیتونه اینجا قانع کنه و فقط باعث رنجوندن هم میشن
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، m9780 ، behzadb57 ، sadeghi897 ، sepideh IR ، msar
Smileسلام بر بزرگان سایت
2 چیز رو مطرح می کنم ...
1- ما همه ایرانی ها بسیار عجول در بدست آوردن اهداف خود هستیم.
2-برای کنترل یک ایرانی (مثل خودم) عجول باید یه بستر کنترلی از جنس ایرانی بنا کرد.
توضیح اینکه اول ورود خودم نگاه می کردم اسم اونایی که ستاره هاشون بیشتره چیه و مدیرا کیان بعد علی از تو مدد... یه پیام خصوصی و سوال عادی.ولی بستن و قفل کردن این " پیام خصوصی " بدور از اخلاق و روال سایت است بنظر من .همه اونهایی که در رده بالا (رتبه بالا ) هستند قاعدتا" باید ترتیب سازمانی برایشان در نظر گرفت که ترافیک با بالا فشار نیاره .
چرا مثلا" برفرض به "ادمین " باید پیام بره عکس خانومم با گوشای معلوم باشه یا نه.اینو یه رتبه 4 و 5 هم خونده و میدونه و نظر هم داده پس به اون ارجاع شه.
از نظر من باید اجازه دسترسی به ارسال پیام خصوصی طبقه بندی بشه و ترافیک سوالات تقسیم بشه .
بعنوان مثال رتبه الان من 17 هست .بر حسب مدت زمان عضویت و ارسال ها و تشکرات من برای یه سوال بیخود و پیش و پا افتاده نباید اجازه ارسال پیام به یه رتبه 90 رو داشته باشم تا حد رتبه 20 الی 25 برای من کفایت می کنه و اگر جواب مناسب نرسیدم در صحن علنی مطرح کنم که شاید سوال دیگری هم باشه.و همه مواظب باشیم رتبه دهی ها برای دلخوش کردن نباشه و مبنای اطلاع رسانی موثر مد نظر برای رتبه باشه.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، یه مهاجر ، Ali Sepehr ، behzadb57 ، sadeghi897 ، romance33 ، sepideh IR ، msar
(2011-09-01 ساعت 11:51)maxsupermax نوشته:  Smileسلام بر بزرگان سایت
2 چیز رو مطرح می کنم ...
1- ما همه ایرانی ها بسیار عجول در بدست آوردن اهداف خود هستیم.
2-برای کنترل یک ایرانی (مثل خودم) عجول باید یه بستر کنترلی از جنس ایرانی بنا کرد.
توضیح اینکه اول ورود خودم نگاه می کردم اسم اونایی که ستاره هاشون بیشتره چیه و مدیرا کیان بعد علی از تو مدد... یه پیام خصوصی و سوال عادی.ولی بستن و قفل کردن این " پیام خصوصی " بدور از اخلاق و روال سایت است بنظر من .همه اونهایی که در رده بالا (رتبه بالا ) هستند قاعدتا" باید ترتیب سازمانی برایشان در نظر گرفت که ترافیک با بالا فشار نیاره .
چرا مثلا" برفرض به "ادمین " باید پیام بره عکس خانومم با گوشای معلوم باشه یا نه.اینو یه رتبه 4 و 5 هم خونده و میدونه و نظر هم داده پس به اون ارجاع شه.
از نظر من باید اجازه دسترسی به ارسال پیام خصوصی طبقه بندی بشه و ترافیک سوالات تقسیم بشه .
بعنوان مثال رتبه الان من 17 هست .بر حسب مدت زمان عضویت و ارسال ها و تشکرات من برای یه سوال بیخود و پیش و پا افتاده نباید اجازه ارسال پیام به یه رتبه 90 رو داشته باشم تا حد رتبه 20 الی 25 برای من کفایت می کنه و اگر جواب مناسب نرسیدم در صحن علنی مطرح کنم که شاید سوال دیگری هم باشه.و همه مواظب باشیم رتبه دهی ها برای دلخوش کردن نباشه و مبنای اطلاع رسانی موثر مد نظر برای رتبه باشه.

این بحث قبلا هم مطرح شده بود دوست عزیز اما از اونجایی که رتبه ها نمی تونن ملاک خوبی برای سنجش وضعیت کاربران باشن اجرا نشد..با این حال راه های دیگه ای براش وجود داره که درباره اینها هم صحبت شده اما نمی دونم چرا انجام نشد.

مثلا میشه مثل خیلی از فاروم ها یه تازه وارد اجازه ایجاد تاپیک و ارسال پیام خصوصی نداشته باشه .این طوری شخص به طور خودکار به سمت انجمن ها هدایت میشه چون عملا هیچ ابزاری برای استفاده در سایت جز مطالعه نداره.می دونم این بخش مطالعه برای خیلی ها سخت و دردناکه و خیلی ها راحت برای اینکه عجله دارن ارسال پیام خصوصی خودشون رو انتخاب می کنن. اما اگه قرار باشه اطلاعات از طریق پیام خصوصی رد و بدل بشه کار انجمن ها چیه؟بعد از گذشت چند روز که کاربر با محیط فاروم آشنا میشه و چند پست و سوال هم در تاپیک ها ارسال میکنه امکان ارسال پیام خصوصی یا ایجاد تاپیک هم بهش داده میشه

دوستی هم گفته بودن که جوابها در پیام خصوصی دقیق تره اما به نظر من اینطور نیست چون وقتی کسی از من سوالی رو در پیام خصوصی میپرسه ممکنه حضور ذهن کافی برای نوشتن همه مطالب نداشته باشم یا اطلاعاتم کامل نباشه در حالیکه اگه شخص حوابش رو در تاپیک ها جستجو کنه با چندین حواب از چند نفر برخورد میکنه که مسلما یه جواب کلی دقیق خواهد بود!

تاکید هم کردیم که روی سخنمون با چجور کاربراییه و همه به خودشون نگیرن وگرنه فکر می کنم همه ما بارها از پیام خصوصی استفاده کرده باشیم.صحبت ما با افرادیه که استفاده درست ازش نمی کنن.هرچند به قول یکی از دوستان الان هیچ کدوم از این افراد اصلا از وجود این تاپیک خبر هم ندارن چون اهل مطالعه نیستن.برای همین من یه فکر خوب به ذهنم رسید .از این به بعد هر دفعه اینجور کاربرا پیام بدن منم لینک این تاپیک رو براشون میذارم تا ببینن با کار اشتباهشون چه بحث داغی رو در فاروم درست کردن بلکه شرمنده شن و درست از خدمات انجمن استفاده کننBig Grin

و یه نکته دیگه فکر می کنم اونقد باید آزادی عمل داشته باشیم که حداقل اجازه تشکر از پست یه تصمیم کاملا شخصی باشه و موجبات ناراحتی یا انتقاد کسی رو فراهم نکنه!
پاسخ
(2011-09-01 ساعت 11:17)frozen mind نوشته:  
(2011-09-01 ساعت 02:33)sinswimer نوشته:  سلام وقت بخیر
دوست عزیز و ارجمند شما قدری در این متن خود (با وجود تشکر هایی هم که از شما شده است) زیاد از حد تاخته اید...
...
...
"اگر کسی در پیام خصوصی سوال خودش رو مطرح کنه درست نیست. این کار رو میشه مثل جلو زدن از صف در بانک یا هرجا دونست. یعنی کسی که سوالش رو در پیام خصوصی مطرح می کنه خیلی سریع، کامل و با جزئیات جوابش رو می خواد و اهمیتی نداره که در بقیه فروم چه میگذره."

دوست عزیز ببخشید و خواهش میکنم که از من ناراحت نشو ولی برداشت شما بسیار بسیار سطحی و کودکانه .... میباشد. ممکن است که حقیقتا کسی در تگنا باشد و واقعا نیازمند راهنمایی سریع باشد, برداشت شما از چنین درخواستی این است که آن شخص به راهنمایی نیاز ندارد بلکه میخواهد از سایرین سبقت بگیرد!!
دوست خوبم ابدا چنین نیست و من حتی با کسی که بحث و... هم کرده ام در این سایت ولی از کامنتهایش متوجه نیازش میشوم به او پاسخ میدهم چه برسد که برایم پیام خصوصی بگذارد. شما که میگویید پاسخ نمیدهید خیلی کار بدی میکنید و به احتمال قریب به یقین کار شما حل شده است و نیاز دیگران را خوب درک نمیکنید و به اندازه آنها استرس ندارید.
...
...
راستش من بجای شما از ایفاد چنین سخنی در سایت مهاجر سرا از همه خواننده گان این مطلب عذر خواهی مینمایم. چرا که این سخن شما حقیقتا توهین آمیز میباشد.
"امیدوارم با همدیگه بتونیم این فروم رو از این که هست بهتر کنیم."
تصور من این است که با این طرز فکر بسیار سطحی این فروم از این که هست بهتر نمیشود بلکه...

دوست عزيز، من كاملا با آقا محسن موافقم، نه به خاطر اين كه با ايشون در تيم مديريت هستم، بلكه به خاطر صحيح بودن صحبتشون.
برخلاف صحبتهاي آقا محسن، نوشته شما سراپا توهين آميزه (نمونه هايي از اونو بولد كردم). از شما انتظار دارم از من به عنوان كسي كه از نوشته ايشون تشكر كرده، عذرخواهي كنيد. (ديگران مي تونن خودشون اعتراض كنن يا نكنن)

منت بر سر كسي نميذارم، من كاملا داوطلبانه در ابن انجمن قبول مسئوليت كردم و پاش هم ايستادم. تا به حال يك ماه و 4 روز از وقتمو در اين انجمن صرف كردم كه شايد حداكثر 4 روزش براي كسب اطلاعات براي خودم بوده و يك ماه از اون (= 720 ساعت) هديه به انجمن و براي شما دوستانم بوده. در ازاي اين هديه اي كه به انجمن داده ام هيچ انتظار ندارم كسي از راه برسه و به من توهين بكنه.

سلام دوست عزیز و ارجمند - وقت شما بخیر

من کاملا" با حرف آقا محسن عزیز مخالفم.
بخاطر اینکه حرفهای این عزیز صحیح نیست.
نوشته من سرا پا توهین نیست.
آنهایی که شما بولد کرده اید برداشت من میباشد و اختلاف نظر با توهین متفاوت است.
از شما بعنوان کسی که از ایشان تشکر کرده اید(و هم اکنون دلخور هستید) عذر خواهی میکنم.
از شما برای زمان زیاد عضویت وآنلاین بودنتان یک ماه و 4 روز بسیار تشکر مینمایم و از نظرات سودمند شما تا کنون استفاده های بسیار زیادی از طرف من و سایرین صورت گرفته است.
امیدوارم که همچنان از عضویت و نظرات خوب و ارزشمند شما استفاده نماییم.
شما و آقا محسن برای من بسیار محترم هستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ali Sepehr ، summery_armin ، vahidvm60 ، behzadb57 ، gadfly ، sepideh IR ، msar
یکبار اگر از ابتدا تا انتها تاپیک رو بازخوانی کنیم متوجه میشیم که همه داریم روی یک مطلب تاکید می کنیم:

لطفا از پیام خصوصی فقط برای بیان موارد خصوصی استفاده کنید.
لطفا با کمی جستجو پاسخ سوال های خود را از درون انجمن پیدا کنید.
لطفا برای غنی تر شدن اطلاعات مهاجرتی انجمن، پرسش و پاسخ خود را در تاپیک ها انجام دهید.

موارد زیادی هست که دوستان بعضی از مسایل رو خصوصی هست در پ. خ مطرح می کنند. در این گونه موارد با دقت و حضور ذهن بالا تلاش می کنم اطلاعاتی که مورد نیاز دارند جستجو کنم و برایشان پاسخی در خور مهیا کنم. اما پاسخ دادن به پرسش هایی که پاسخ همه آنها در انجمن وجود دارد و هرسال هم تکرار می شود، (و نمونه هایی را دوستان نقل قول کردند) اصولا نه یک مورد اضطراری به شمار می آید و نه اینکه پسندیده است. انجمن یعنی محلی برای پرسش و پاسخ. پیام خصوصی هم برای پیام "خصوصی". بسیار پر واضح است. (البته هیچ چیز قطعی نیست. نسبیت در همه امور جریان دارد)

فراموش نکنیم که گفتگو در محیط مجازی اینترنت که رود-در-رو نیست، ممکن است سوء تفاهم هایی را ایجاد کند. شما نمی توانید احساسات و عواطف نویسنده را در متن اش ببینید. بنابراین بسیار محتمل است که خواننده برداشت دیگری از جمله های نویسنده داشته باشد. با این دید، لطفا همیشه ارسال های را به دور از برداشت شخصی بخوانید.
نمونه اش هم همین ارسال بنده است. شما قطعا نمی توانید میزان خوشحالی/ناراحتی/عصبانیت/آرامش و ... سایر روحیان نویسنده را لابلای این نوشته من پیدا کنید. پس هیچ فرضی برای خود ایجاد نکنید.
همه نوشته های بالا نظرات شخصی من هستند. بنده نه قاضی هستم و نه ژاندارم! من هم مانند یکی از این همه دوستان انجمن. خوشبختانه انجمن مهاجرسرا و کاربران آن به حدی پخته و بالغ است که کاربران به سادگی و روشنی از همدیگر انتقاد می کنند. امری که باعث می شود فضای انجمن بسیار بهتر از گذشته شود.
پاسخ
محسن جان, اصولا خداوند دگمه دیلیت را به همین منظور آفریده است. هیچ کسی موظف نیست به تمام ایمیل هایی که دریافت می کند پاسخ دهد. همان طور که در امریکا نامه های زیادی برای شما روانه می شود که جای بیشتر آنها در همان ابتدا زباله دانی است.
هر سوالی هم که به یک فرد می رسد چه معقول باشد و چه غیر معقول, حق اختیار بر پاسخ از جانب گیرنده همیشه محفوظ است مگر آنکه بر آن پیمان بسته باشد و یا اجباری در میان باشد.
ولی اگر بخواهیم مسئله ای که مطرح کردی را ریشه یابی کنیم, شاید سر نخ آن به میانگین سرانه مطالعه مردم کشورمان بر گردد. برای همه ما آسان نیست که یک متن را از اول تا آخر مطالعه کنیم زیرا اصولا به مطالعه عادت نکرده ایم. حتی در زمان تحصیل ترجیح می دادیم به جای خواندن متن درس به سراغ حل المسائل برویم تا به طور مستقیم به جواب یک سوال برسیم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
شاید نیاز باشه بعضی تاپیک ها کلاسه بندی و خلاصه نویسی بشن . تاپیکهای جالبی هستند که 12-13 صفحه جواب دارن ولی بینش اونقدر اظهار نظرات شخصی و رفع سوء تفاهم هست که نمی فهمیم آخرش چی میشه . امثال من هم که IQ بالایی نداریم نمی تونیم بین یه خروار کلمات عجیب غریب مثل گرین کارت و سیتیزن شیب !!!!! ( اه اه بو میده! ) به جواب سوالی که حتما تو یکی از پستها بهش اشاره شده برسیم . اگر دوباره بپرسیم هم که یه عضو با سابقه میاد میگه " دوست عزیز اگر تاپیک رو با دقت بخونین جواب سوالتون رو پیدامی کنین" اینه که اینجوری میشه .... من می تونم پیشنهاد بدم قبل از ارسال پیام خصوصی تمام تلاشمون رو برای پیداکردن جواب بکنیم.
ضمن اینکه خستگی و یه کوچولو خشم و تندی مدیران به خاطر مسئولیت پذیریشونه که خودشون رو موظف می دونن به همه جواب بدن.

حالا همدیگه رو ببوسین و با هم دوست باشین.
به خدا اگه همه چیو به هم ثابت نکنیم و از بعضی کلمات بگذریم جای دوری نمیره...Wink

----------------------------------------------------------------------------------------------------

من تو یه فروم کامپیوتری دیدم اولین پست دائم ویرایش میشد و چکیده مطالب میومد توش یا آخرین ورژن لینک دانلود. اون سایت هم محض رضای خدا بود .البته می دونم خیلی وقت میگیره از مدیری که بخواد اینکارو کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، gadfly ، frozen mind ، maxsupermax ، soheilbadami ، tamanna ، vahidvm60 ، m9780 ، romance33 ، sepideh IR ، msar
(2011-09-01 ساعت 23:29)shahrzad_a نوشته:  شاید نیاز باشه بعضی تاپیک ها کلاسه بندی و خلاصه نویسی بشن . تاپیکهای جالبی هستند که 12-13 صفحه جواب دارن ولی بینش اونقدر اظهار نظرات شخصی و رفع سوء تفاهم هست که نمی فهمیم آخرش چی میشه . امثال من هم که IQ بالایی نداریم نمی تونیم بین یه خروار کلمات عجیب غریب مثل گرین کارت و سیتیزن شیب !!!!! ( اه اه بو میده! ) به جواب سوالی که حتما تو یکی از پستها بهش اشاره شده برسیم . اگر دوباره بپرسیم هم که یه عضو با سابقه میاد میگه " دوست عزیز اگر تاپیک رو با دقت بخونین جواب سوالتون رو پیدامی کنین" اینه که اینجوری میشه .... من می تونم پیشنهاد بدم قبل از ارسال پیام خصوصی تمام تلاشمون رو برای پیداکردن جواب بکنیم.
ضمن اینکه خستگی و یه کوچولو خشم و تندی مدیران به خاطر مسئولیت پذیریشونه که خودشون رو موظف می دونن به همه جواب بدن.

حالا همدیگه رو ببوسین و با هم دوست باشین.
به خدا اگه همه چیو به هم ثابت نکنیم و از بعضی کلمات بگذریم جای دوری نمیره...Wink
شدیدا با خلاصه کردن تاپیک ها موافقم !! البته به قول دوست عزیزمون Frozen نهضت خود حذفی میخواد !!!

من که همه پست های این تاپیکم رو حذف کردم چون فکر میکنم بعد از نوشتن اونها یک اتفاقاتی افتاده برام !!!

به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، frozen mind ، msar
سلام به همگی
در راستای این که خیلی ها اینجا غر غر کردن و منم یه کم غر ته دلم مونده بود، از فرصت سوء استفاده می کنم و من هم اینجا یه کم غر غر می کنم.
پس بگیر که اومد.
من و تعدادی از دوستان در تاپیک فارغ التحصیلان پزشکی یه کم گرد و خاک کردیم. بعد از یه مدت یه سری سئوال از طرف برخی دوستان تازه وارد به صورت پیام خصوصی از من پرسیده شد و من هم در جوابشون گفتم که بهتره سئوالاتتون رو تو تاپیک مطرح کنین تا شاید به درد بقیه هم بخوره. بعد از فرستادن این جواب این دوستان کم حوصله ما نه تنها سئوالشون رو در تاپیک مطرح نکردن بلکه ظاهراً قهر کردن و اصلاً این طرفا دیگه پیداشون نشد. من که دیدم این طوریه سئوال ها رو با همون پیام خصوصی جواب دادم ولی دیگه هیچ خبری از اونها نشد. نمی دونم حالا چه طوری باید از دلشون درآورد Tongue
مطالب بالا فقط جهت غر زدن بود و ارزش دیگری ندارد
ارادتمند
یاشار غرغرو و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
کار یابی
سلام برای خانواده چهار نفره چه کارهایی درایالت تگزاس وجود دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-09-01 ساعت 11:07)Nazem نوشته:  محسن جان بنده خداها گناه دارند ، جوابشون رو بده دیگه ، حالا چه اشکالی داره طرف لقمه ی آماده رو می خواد بزاره تو گلوش بدونه اینکه حتی بخودش زحمت خوندن چند تا پست ساده رو توی مهاجرسرا بده ، جوابش رو بگیره!!!

جدا این کار بنظر من هم فوق العاده ناپسنده و به شخصه خیلی از این پیام ها رو دریافت می کنم که حتی اغلب مواقع سوالشون رو هم نمی خونم چه برسه به اینکه بخوام جوابشون رو بدم.

در جواب دوستی هم که کی میگم مسدود کردن پیام خصوصی درست نیست باید عرض کنم ، هیچ کسی وظیفه نداره برای اینکه شما باهاش کار دارید پیام خصوصیش رو باز بزاره و این توقع نابجای شماست.

نقل قول:من جزو برندگان هستم ولي هنوز مداركم را ارسال نكردم.
تا كي مهلت ارسال دارم
باتشكر

نقل قول:usind the enclosed -adhensive..... در ابتداي فرم آمده را لطفا معني ميكنيد؟
آيا بايد اطلاعات پستي را جداگانه تايپ كرد؟

نقل قول:سلام گفتم شاید شما با تجربه مدیریت انجمن بتوانید کمکم کنید من بیست سالمه و سربازی نرفتم و قصد دارم از طریق یک واسطه به انگلستان مهاجرت کنم ایا من با کار کردن در انگلیس میتوانم اقامت دائم بگیرم ؟ایا بعد از گرفتن اقامت میتونم قانونی بیام ایران؟ با تشکر

نقل قول:سلام دوست عزیز ممنونم از لطف بی دریغی که به بچه ها دارین خواهش می کنم سوال من را جواب بدین چون خیلی حیاتی است ممنونم.
خانم بنده از طریق ویزای کار کوتاه مدت 3 ماهه شماره 454 تقاضای ویزا دادند که با توجه به مدارکی که دارن و دوستانشون هم گرفتن پذیرفته می شه (به خاطر گذروندن یه دوره پزشکی که ثبت نام کردن چون پزشک هستن)
من هم به عنوان همراه ویزا می گیرم می خواستم بدونم چون این ویزا قابل تمدید هستش من در این چند ماه به عنوان همراه اجازه کار دارم یا نه؟؟؟؟لطفا جواب بدین ممنونم...

نقل قول:سلام!
من میخوام چند تاسؤال از بچّه ها بپرسم و ببینم کی میتونه بهم کمک کنه.
چطور باید سؤالاتم رو مطرح کنم؟
اینم متن سؤالات من:

سلام دوستان!
کمک! کمک! کمک!
چند تا سؤال:
1. آیا امکان دسترسی به آمار شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان مرحله اوّل و دوّم لاتاری DV-2010 (یا حتّی 2012) وجود داره؟ منظورم آمار تفکیک شده بر حسب منطقه و ترجیحاً کشور هستش! من که هرچی به آمار موجود در سایت مربوطه نگاه کردم، چیزی دستگیرم نشد! راستش Case Number من بالای 60000 هستش و می خوام با بررسی این آمار (با توجّه به این که گفته شده هر کشوری نهایتاً 7% از سهمیّه کل رو داره و به این ترتیب سهم هر کشور حدوداً 3500 نفر میشه) ببینم شانسی دارم یا نه؟
2. آیا این که توی خبرنامه سپتامبر2011 در Visa Bulletin(که آخرین خبرنامه DV-2011 هستش)، جلوی همه مناطق نوشته شده Current، به این معنیه که همه باقیمونده های مرحله اوّل می تونن برای مصاحبه اقدام کنن؟ (همونطور که می دونین، این وضعیّت چند سالی هستش که تکرار میشه).
3. در صورت مثبت بودن پاسخ بالا، آیا منطقی به نظر می رسه که طیّ یک سال، حدوداً 40000 نفر از آسیا Current بشن و برای مصاحبه اقدام کنن؛ و بعد در ماه آخر، بقیّه شون (که ممکنه حتّی 20000 نفر هم باشن) یک جا برای مصاحبه دعوت بشن!!؟
4. در صورت مثبت بودن پاسخ بالا، اگه کسی مثلاً با Case Number بالای 60000 برای مصاحبه اقدام کنه، آیا دیگه فرصتی برای جبران کسری احتمالی مدارکش داره؟ (می دونیم که کسانی که در ماه های اوّل برای مصاحبه میرن، اگه مدارک شون ناقص باشه، تا آخر سپتامبر فرصت دارن که مدارک شون رو تکمیل کنن؛ امّا به نظر میاد که این فرصت برای افرادی که در ماه آخر Current میشن، دیگه وجود نداشته باشه!)
ترجیح میدم که جواب این سؤال رو یکی از دوستانی که در سال های قبل Case Number بالایی داشته و الان توی USA هستش، بده!!!

پیشاپیش از کمک همه تون متشکّرم!

نقل قول:سلام
دوستان من تازه عضو شدم و تازه کار هستم.
لطفاَ من را راهنمایی نمائیید....
من امروز یک ایمیل از انگلستان داشتم و نمی دانم چقدر صحت دارد
ودر ان عنوان داشته که شما برنده شده اید ایا صحت دارد
و اگر نه این ایمیلها فکر می کنم کلاهبرداری هست درسته ...؟
لطفا جواب بدهید زود ممنون می شم....Big Grin

همه ی این پیامها ظرف 24 ساعت برای من رسیده!!! شما خودتون رو جای من بگذارید ، چیکار می کنید؟؟؟

سلام خدمت همه دوستان و بزرگان مهاجرسرا
من تازه عضو اين سايت شدم و بسيار لذت بردم از مطالب در انجمن ها وتاپيك هاي ايجاد شده كه بسيار مفيدن واطلاعات زيادي در اختيار اعضا ميگذارد. براي من در رابطه با سايت مهاجرسرا سوالاتي مطرح شده كه نميدونستم اين سوالارو كجا بپرسم چون هيچ تاپيك نديدم براي اين موضوع گفتم اينجا مطرح كنم كه همه مدير و پيشكسوت و با سابقه هستن
١.ميخواستم بدونم سايت مهاجرسراروچه كسي ساخته يعني موسسش كي بوده(دمش گرم)
٢.در رابطه با اين رتبه بنديا كه يكي عضو فعال يكي پيشكسوت يكي مدير وغيره اينارو كسي تعيين ميكنه يا مراحلي داره كه همه بهش ميرسن مثلا يه نف از دوستان تاريخ عضويتش با من يكيه ول اون مديره دوست داشتم يه توضيحي بدين
٣.چه جوري ميشه يه تاپيك ايجاد كرد م در مود موضوعاتي كه هنوز بحث نشده؟
٤.امضا چه جوري ميشه ساخت وبراي چيه؟
ممنون ميشم از دوستان پيشكسوت و خواهشا توضيح بدين
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام خدمت همه دوستان و بزرگان مهاجرسرا
من تازه عضو اين سايت شدم و بسيار لذت بردم از مطالب در انجمن ها وتاپيك هاي ايجاد شده كه بسيار مفيدن واطلاعات زيادي در اختيار اعضا ميگذارد. براي من در رابطه با سايت مهاجرسرا سوالاتي مطرح شده كه نميدونستم اين سوالارو كجا بپرسم چون هيچ تاپيك نديدم براي اين موضوع گفتم اينجا مطرح كنم كه همه مدير و پيشكسوت و با سابقه هستن
١.ميخواستم بدونم سايت مهاجرسراروچه كسي ساخته يعني موسسش كي بوده(دمش گرم)
٢.در رابطه با ا
ين رتبه بنديا كه يكي عضو فعال يكي پيشكسوت يكي مدير وغيره اينارو كسي تعيين ميكنه يا مراحلي داره كه همه بهش ميرسن مثلا يه نف از دوستان تاريخ عضويتش با من يكيه ول اون مديره دوست داشتم يه توضيحي بدين
٣.چه جوري ميشه يه تاپيك ايجاد كرد م در مود موضوعاتي كه هنوز بحث نشده؟
٤.در رابطه با امضا توضيح ميخواستم با تشكر از مديران ودوستان عزيز
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، ffrfar ، msar
در تکمیل ارسالهای مدیران و برخی از کاربران عزیز ذکر این نکته هم بدک نیست ، البته خیلی شرمنده ام که اینو مطرح میکنم !! اما از این دست ارسالها هم داریم که متاسفانه در مقابل پاسخش موندم که دیگه چی بگم ؟ . باور کنید قصد نداشتم این نقل قول رو به اشتراک بگذارم !!! ولی بخاطر اینکه اشاره ای به نگارنده ش نخواهد شد ، اشکالی درش ندیدم که مطرحش کنم . البته شاید در نظر اول این یه سوال خصوصی باشه ، اما اصلاً در واقع میشه اسم این مسئله رو یه سوال گذاشت ؟
خلاصه نزدیک بود که ما رو به فنا بده !!! ؟ Smile
نقل قول:
------------------
سلام افشین عزیز ، بهتون تبریک میگم که بالاخره از این جهنم ایران خلاص شدین . راستش من خیلی دوست دارم بیام آمریکا . برام مهم نیست چطور و از چه راهی ؟!!!!!! . آیا شما ازدواج کردین ؟ دوست دارید همسر ایرانی داشته باشید ؟ اگر اینطور فکر میکنید ، من مناسبترین کیس برای شما هستم . خواهش میکنم با من ازدواج کنید و منو با خودتون ببرید . قول میدم که تا آخر عمر هم وفادار بمونم .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب حالا خودتون قضاوت کنید ، من باید چی بگم ؟ واقعاً این زشت نیست ؟
نکته بعدی که لازم دونستم در موردش توضیح بدم اینه که ما در سایت مهاجرسرا یه بخشی داریم بنام " جستجو ". این قسمت از نظر موتور کاوشگری ، انقدر قدرتمنده که شما حتی با زدن یه کلمه ، کل ارسالها رو در خصوص مطلب مورد نظرتون پیدا میکنید . و جالب اینه که از اولین ارسالها مربوط به سالهای اولیه نشون میده تا ارسالهای جدید !!! . خب به نظر شما ، کاربر اگه وقت هم نداشته باشه ، نمیتونه با یه سرچ کوتاه مطالب مورد نظر خودش رو پیدا کنه ؟
یه نکته دیگه هم باقی مونده . بسیاری از دوستان شرایط مهاجرتی یکسانی رو دارن . یعنی یا مجردن ، یا متاهل و یا جداشده . تمام این اطلاعات در 90% اوقات بین افراد مشترکه و لازم به طرح مجدد سوال نیست . اگر یه آمار از تعداد سوالات مطرح شده در مهاجرسرا از ابتدا تا کنون گرفته بشه ، می بینید که شاید به جرعت 85% تکراریه !!!! . بعنوان مثال ، بنده در تاپیک ترجمه مدارک ، بارها و بارها ذکر کردم که برای ترجمه مدارکتون ، لازم نیست که اونا رو مهمور به مهر دادگستری و خارجه کنید ، به این دلایل ................. ، بازم دوستان مطرح میکنن که فلان مدرکم رو مترجم گفته مهر دادگستری و خارجه نمیشه روش درج کرد !!!!!!!!!!!!!! . ای بابا !! یا اینکه صدبار عرض شده که عزیزان وقتی قصد پاسخ سوال کسی رو در فروم دارید ، کل مطلب ارسالی ایشون رو مجدداً به اشتراک نگذارید ، قسمت اولش رو به جهت شناخت فرد و مطلبش ، نگهدارید و الباقی رو پاک کنید . بازم ؟؟!!!!!! اصلاً انگار نه انگار که حرف زدی ها !!!! . تازه از اون بدتر که بعضی از این کاربران عزیز ، نه تنها فرومهای سالهای قبل رو مطالعه نمیکنن ، بلکه فرومهای مربوط به دوره خودشون رو هم مطالعه نمیکنن . به عنوان مثال ، این موضوع ، اونم در قالب ، سوال خصوصی اینطور برای من مطرح شده ؛

نقل قول :
----------
*** بسیار مهم ****
آقا افشین سلام ، امیدوارم که خوب و سلامت باشی . راستش یه سوال داشتم که خیلی مهمه . میخواستم اگه زحمت نیست بگید چون برام خیلی اهمیت داره . گرین کارت من کجا پرینت میشه ؟ وقتی هم پرینت شد چه مدت طول میکشه که به دستم برسه ؟ شما که در آمریکا هستید میتونید زحمت بکشید و برید سوال کنید و اگر مرکزش نزدیک شما بود یه پیگیری کوچولو بکنید ؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب ، به نظرتون این کاربر عزیز رو من چه جوابی باید بهش بدم ؟ اونم توی پیام خصوصی !!!!
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sepideh IR ، aghaghia ، ffrfar ، msar ، m.ghoreishi
داداش وقتی تاپیک مورد نظر من وجود نداره
اجازه تاپیک زدن هم ندارم
مجبورم پیان خصوصی بدم دیگه
یه فروم بزارید کاربرها بتونن تاپیک بزنن
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، m.memari

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان