کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در پیام خصوصی
من و خیلی از مدیرهای دیگه در این سایت هر روز چندین پیام خصوصی شامل سوال های گوناگون دریافت می کنیم. خیلی از مدیرها به ناچار صندوق پیام خصوصی خودشون رو بستند. در مورد سوال کردن در پیام خصوصی می خواستم چند نکته رو بگم.

اینجا یک انجمن غیر انتفاعی است که با هزینه شخصی موسس اون اداره میشه. در این انجمن بیشتر کاربرها به جز چند مورد خاص سودجو به صورت غیر انتفاعی و داوطلبانه وقت خودشون رو صرف کمک به سایت می کنند.
انجمن یا فروم کاربرد خیلی مشخصی داره. یک نفر یک سوال می پرسه و دیگران به اون پاسخ می دهند و در نهایت این پرسش و پاسخ در انجمن ذخیره میشه تا اگر کس دیگری همون سوال رو داشت بتونه بهش مراجعه کنه.
قابلیت پیام خصوصی برای دادن پیامهای خصوصی وجود دارد. اگر کسی در پیام خصوصی سوال خودش رو مطرح کنه درست نیست. این کار رو میشه مثل جلو زدن از صف در بانک یا هرجا دونست. یعنی کسی که سوالش رو در پیام خصوصی مطرح می کنه خیلی سریع، کامل و با جزئیات جوابش رو می خواد و اهمیتی نداره که در بقیه فروم چه میگذره.
من شخصا به هیچ عنوان به پیامهای خصوصی پاسخ نمیدم و افرادی که اینطوری سوال می کنند رو افرادی غیر مسئول می بینم و احساس می کنم این افراد راه دارزتری برای همگون شدن با جامعه آمریکا دارند. جون در آمریکا از هر وسیله به همون شکل که باید، استفاده میشه. هیچ وقت از هیچ ابزاری به غیر از نحوی که تعریف شده استفاده نمیشه.
من جواب خیلی از افرادی که از من سوال می پرسند رو با همین منطق میدم. یعنی میگم سوالتون رو در فروم بپرسید و اگر فکر می کنید من بهترین فرد برای پاسخ دادن به سوال شما هستم لینک سوالتون رو برای من پیام خصوصی کنید تا جواب شما رو در انجمن بدم.
لطفا این جواب ها رو شخصی قضاوت نکنید.
امیدوارم با همدیگه بتونیم این فروم رو از این که هست بهتر کنیم.
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 22:34)mohsen324 نوشته:  من و خیلی از مدیرهای دیگه در این سایت هر روز چندین پیام خصوصی شامل سوال های گوناگون دریافت می کنیم. خیلی از مدیرها به ناچار صندوق پیام خصوصی خودشون رو بستند. در مورد سوال کردن در پیام خصوصی می خواستم چند نکته رو بگم.

اینجا یک انجمن غیر انتفاعی است که با هزینه شخصی موسس اون اداره میشه. در این انجمن بیشتر کاربرها به جز چند مورد خاص سودجو به صورت غیر انتفاعی و داوطلبانه وقت خودشون رو صرف کمک به سایت می کنند.
انجمن یا فروم کاربرد خیلی مشخصی داره. یک نفر یک سوال می پرسه و دیگران به اون پاسخ می دهند و در نهایت این پرسش و پاسخ در انجمن ذخیره میشه تا اگر کس دیگری همون سوال رو داشت بتونه بهش مراجعه کنه.
قابلیت پیام خصوصی برای دادن پیامهای خصوصی وجود دارد. اگر کسی در پیام خصوصی سوال خودش رو مطرح کنه درست نیست. این کار رو میشه مثل جلو زدن از صف در بانک یا هرجا دونست. یعنی کسی که سوالش رو در پیام خصوصی مطرح می کنه خیلی سریع، کامل و با جزئیات جوابش رو می خواد و اهمیتی نداره که در بقیه فروم چه میگذره.
من شخصا به هیچ عنوان به پیامهای خصوصی پاسخ نمیدم و افرادی که اینطوری سوال می کنند رو افرادی غیر مسئول می بینم و احساس می کنم این افراد راه دارزتری برای همگون شدن با جامعه آمریکا دارند. جون در آمریکا از هر وسیله به همون شکل که باید، استفاده میشه. هیچ وقت از هیچ ابزاری به غیر از نحوی که تعریف شده استفاده نمیشه.
من جواب خیلی از افرادی که از من سوال می پرسند رو با همین منطق میدم. یعنی میگم سوالتون رو در فروم بپرسید و اگر فکر می کنید من بهترین فرد برای پاسخ دادن به سوال شما هستم لینک سوالتون رو برای من پیام خصوصی کنید تا جواب شما رو در انجمن بدم.
لطفا این جواب ها رو شخصی قضاوت نکنید.
امیدوارم با همدیگه بتونیم این فروم رو از این که هست بهتر کنیم.
سلام
از این پستی که زدی ممنونم واقعا در این چند ماه به ندرت روزی بوده که من پیغام خصوصی نداشته باشم
از همه دوستان می خواهم که فقط و فقط سوالهای خصوصی خودشون از من در پیغام خصوصی بپرسند
با ارزوی موفقیت برای همه

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
من هم با نظر دوستان موافقم که واقعا اگر کسی سوالاتش رو خصوصی بپرسه باعث کاستن اطلاعات مهاجرسرا میشه ولی بعضی وقتا هست که آدم به یه سری سوالات جزئی داره که توی مهاجرسرا هم هست ولی وقت گردشش و جست و جوش رو ندارن خوب این موقع است که میاد یه سری سوالات جزئیش رو از یه نفر میپرسه که زودتر به جواب برسه خوب فکر کنم که کاره چندان وقت گیری هم نباشه
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، sadeghi897 ، sepideh IR ، msar ، milade
ای کاش بجای آوردن این همه دلیل و منطق برای حرفهاتون در یک فروم خارجی هم عضو بودید تا ببینید یک فروم در حقیقت چطور کار میکنه.
اینکه ما وقت نداریم یا اینکه نمی خواهیم کسی بدونه چیکار میخواهیم بکنیم دلیل مناسبی برای بردن سوالتون در پیام خصوصی نیست.
حداقل کمکی که به فروم می تونید بکنید اینه که به گردش اطلاعات کمک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، storagemeter ، ParsTrader ، frozen mind ، romance33 ، afshin4749 ، msar ، hossein_1987
(2011-08-30 ساعت 21:24)m9780 نوشته:  من تا حدی موافقم ت حدی مخالف ! ...

دوست عزيزم m9780 ، بياييد بحث رو با يك مثال پيش ببريم: من كه يك كاربر عادي هستم سوالي دارم درباره تعداد و نوع واكسنهايي كه بايد قبل از مصاحبه بزنيم. بدون اين كه تاپيك مربوط رو مطالعه كنم (خب آخه وقت مي خواد و من نمي خوام وقت گرانبهاي خودمو صرف خوندن تاپيكها كنم!) يا به ويكي مهاجرسرا سر بزنم، يك راست يك پيغام «خصوصي»! به شما كه مدير هستين ميدم و مي پرسم:
«مدير عزيز و بسيار دوست داشتني و زحمتكش سلام! چطوري؟ خوبي؟ از شما مديران كه اين سايت بسيار خوب و زيبا را دارين خيلي خيلي ممنونم. لطفا به من بگوييد چه واكسنهايي را بايد قبل از مصاحبه بزنم؟ از همكاري شما بسيار سپاسگزارم. مرسي!».
شما چه حالي بهتون دست ميده؟ پيش خودتون نميگين كه اگر وقت اين كاربر ارزش داره و نخواسته براي كار خودش صرف كنه، چرا فكر مي كنه وقت من كمتر ارزش داره و موظفم به صرف مدير بودن براي او صرف كنم؟! در حالي كه به راحتي مي تونه جواب اين سوال ساده رو پيدا كنه. اين نوع سوالات دقيقا مصداق از صف جلو زدن هستش.

دوست عزيزم، ما همه از نحوه استفاده از پيام خصوصي آگاهيم و اصلا استفاده از اونو منع نمي كنيم. در بين افرادي كه به من پيام خصوصي ميدن تعدادي هم هستن كه واقعا مسائلي رو مطرح مي كنن كه جنبه كاملا خصوصي داره و مطرح كردنش در جمع به صلاح نيست. حتي در اين پيامها بقدري ساده و بي پيرايه صحبت ميشه كه ممكنه باور نكنين. فقط يك سلام + اصل مطلب.
يقين دارم كه اگر روزي شما مدير بشين از فرداي همون روز بلافاصله پست اولتون در اين تاپيك رو اصلاح مي كنين!!!

يك نكته ديگه:
من در امضاي خودم نوشته ام كه پرونده ام از نوع «مهاجرت خانوادگي» هستش. طبيعتا در زمينه مهاجرت خانوادگي بيشتر تجربه دارم. در عين حال من هم مثل بقيه كاربران مهاجرسرا وكيل مهاجرتي نيستم. جالب اينجاست كه بعضي دوستان پيام ميدن و سوالات تخصصي درباره لاتاري مي پرسن! من فقط در مورد چيزهايي مي تونم نظر بدم كه با مهاجرت خانوادگي مشتركه.

m9780 عزيز. اگر نسبت به نظرات من در اين تاپيك انتقاد يا نظري داري بدون ملاحظه و خودسا.نس.وري بگو. ناراحت نميشم. Cool
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، free_free ، m9780 ، ParsTrader ، shahrzad_a ، Ali Sepehr ، romance33 ، afshin4749 ، sepideh IR ، msar ، m.ghoreishi
بنده هم با این موضوع موافقم مدیران و دیگر کاربران موظف به پاسخگویی به پیام های خصوصی نیستند و این کاربران سوال کننده هستند که با ادبیات خاص می توانند پاسخ دهنده رو به این امر تشویق کنند ، بعبارتی دیگر اینجا کسی بدهکار و یا طلبکار نیست...

مدتی میل باکس پست الکترونیک من پر شده بود از همین سوالات(که پاسخ همه این سوالات در انجمن هست) و من هم بناچار امکان فرستادن ایمیل حودم رو غیر فعال کردم و خوب طبیعی هستش که این روال در صندوق پیام خصوصی همچنان ادامه داره....

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، frozen mind ، Ali Sepehr ، behzadb57 ، romance33 ، afshin4749 ، sepideh IR ، msar ، m.ghoreishi
متاسفانه برخی فکر می کنند فقط وقت خودشونه که ارزش داره و فقط مورد پرسش خودشونه که اورژانسیه و باید سریع جواب داده بشه به طوری که این مسئله به خوبی در نحوه نگارش پیام های خصوصی شون هم هویداست.مثلا خیلی ها چند دقیقه بعد از عضویت بدون اینکه حتی یکی از تاپیک ها رو مطالعه کرده باشن سریع پی یه مدیرو می گیرن،بدون اینکه ساده ترین قوانین سایت رو رعایت کرده باشن یه پیام پینگلیش می فرستن و خیلی راحت میگن شرمنده قونت فارسی ندارم،خیلی عجله دارم و بعد بدون تعارف سوالی که در چندین تاپیک جوابهای کاملی براش هست رو مطرح می کنن.خیلی ها اونقد پرتوقع هستن که آخر پیام میگن ما زیاد به سایت سر نمی زنیم لطفا جواب رو به ایمیلمون بفرستین یا اینکه الان دیدم شما توی سایت آنلاین هستین میشه تندتر جواب منو بدین!!!! بعد هم اگه جوابی دریافت نکنن عصبانی میشن و صبح روز بعدش میان و با کنایه میگن خیلی ممنون که بعد از سه روز جوابم رو ندادین! کسی که اینقد عجوله که جواب ندادن یه مدیر در عرض یه نیم روز به نظرش سه روز میاد و اینقد پرتوقعه که فکر می کنه همه باید وقت بذارن و بصورت شخصی در خدمت ایشون باشن ،باعث میشه که بعضی ها ترجیح بدن پیام خصوصی خودشون رو بلاک کنن تا از اینجور مسایل و توهین های بعدش در امان بمونن! همیشه بهتره فکر کنیم من چه رفتاری داشتم که باهام این طور برخورد شد.
پاسخ
m9780 عزيز، فكر كنم كه با توضيحات بنده و خانم شيما ديگه مشخص شده كه روي صحبت ما كدوم كاربران هستن. پس شما كه به وضوح حضور فعالي در انجمن دارين و از نوشته هاتون استفاده مي كنيم، به خودتون نگيرين برادر من. Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، free_free ، m9780 ، romance33 ، afshin4749 ، sepideh IR ، msar
سلام به همه
ببخشید که پابرهنه میام وسط این بحث
ولی وقتی همه ارسالهای این تالارو خوندم دلم نیومد اینو ننویسم.
در مورد بحث مدیر محترم آقای mohsen324 عزیز و m9780 با اینکه بسیار به ارسالهای آقای mohsen324 علاقه مند هستم و اونها رو مطالعه میکنم بدلیل اینکه بسیار رک وضعیت زندگی در آمریکا رو برای همه به تصویر میکشند و خوبی و بدی اونو بدون جانبداری بیان میکنند و ضمنا دست کمک رسانی هم در مورد کسانی که تازه به آمریکا مهاجرت میکنند دارند
ولی
جمله ای که آقا محسن در مورد فرومهای خارجی نوشته اید با ادبیات تحقیر کننده ای نوشته اید و من به این دوستمون حق میدم به دل بگیره

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، free_free ، m9780 ، sepideh IR ، msar
من زیاد در این انجمن فعالیت نداشته ام! یک سال و خورده ای! اما در این مدت بالغ بر 2200 پیام خصوصی و چندصد ایمیل از کاربران دریافت کرده ام! با یک حساب سر انگشتی اگر بخواهم فقط به نصف اینها جواب بدهم هزار و دویست پیام! هر کدام 5 دقیقه= 6000 دقیقه معادل یکصد ساعت مداوم! درحالیکه همین دوستان عزیز می توانند به سادگی بعد از کمی جستجو به پاسخ مورد نیاز خود برسند!

روی من با آن دسته از کاربرانی است که بدون جستجو و خواندن انجمن یک راست از کاربران و از جمله از مدیران در پیام خصوصی سوال های عمومی مهاجرتی می پرسند. البته متاسفانه این دسته از کاربران الان اینجا نیستند و چون اهل خواندن و مطالعه انجمن نیستند بنابراین این متن را نمی خوانند.

هرکس دیگری هم به جای کاربران و یا مدیرانی که زیاد پیام دریافت می کنند، باشد پیام خصوصی اش را می بندد.
با اینحال پیام خصوصی خیلی از دوستان از جمه بنده، باز است به روی پیام های واقعا "خصوصی" نه سوال های رایج انجمن.
پاسخ
(2011-08-31 ساعت 14:45)free_free نوشته:  بنده هم با این موضوع موافقم مدیران و دیگر کاربران موظف به پاسخگویی به پیام های خصوصی نیستند و این کاربران سوال کننده هستند که با ادبیات خاص می توانند پاسخ دهنده رو به این امر تشویق کنند ، بعبارتی دیگر اینجا کسی بدهکار و یا طلبکار نیست...

مدتی میل باکس پست الکترونیک من پر شده بود از همین سوالات(که پاسخ همه این سوالات در انجمن هست) و من هم بناچار امکان فرستادن ایمیل حودم رو غیر فعال کردم و خوب طبیعی هستش که این روال در صندوق پیام خصوصی همچنان ادامه داره....

حالا توی کتاب گینس مهاجرسرا رکورددار پیام خصوصی هستی

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، frozen mind ، msar
(2011-08-31 ساعت 17:49)vahidvm60 نوشته:  ولی
جمله ای که آقا محسن در مورد فرومهای خارجی نوشته اید با ادبیات تحقیر کننده ای نوشته اید و من به این دوستمون حق میدم به دل بگیره

موفق باشید

منظور من بد نبود. اگر احساس بدی نسبت به اون نوشته کسی داره، قبلا هم گفتم، شخصی برداشت نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، frozen mind ، sadeghi897 ، msar
اول اینکه : من یکی از اونهایی هستم که زیر پست محسن تشکر گذاشتم پس باهاش موافقم
دوم اینکه : فکر میکنم نکاتی که sinswimer عزیز میگن تا حدود زیادی قابل درک هستند.
سوم اینکه : اگه محسن یه خورده خشن نوشته ممکنه به این خاطر باشه که یه مقدار به خاطر این حجم پیامهای خصوصی عصبی شده و در همون حال ناراحتی این مطلب رو نوشته.
چهارم اینکه : دو نوع پیغام خصوصی داریم یکی اونی که من در تاریخ یازده جولای دوهزار و نه برای ساسان گرامی (Seravin) فرستادم که اگه ایشون اجازه بدن پیغام خودم و پاسخشون رو براتون همینجا میزارم و دومی اون پیغامهایی که نه تنها برای مدیران برای خیلی از کاربران میاد و من خودم بدون هیچ پاسخی پاکش میکنم. اون پیغامی که من برای ساسان فرستادم و ایشون هم لطف کردن و باحوصله جواب دادن همونطور که محسن گفت به خاطر آشنا نبودن با کارکرد فروم بود ولی بعضیا همچین طلبکار و بدون حوصله سوال میکنن که هیچ راهی به جز پاک کردن پیغامشون وجود نداره
همگی پیروز باشیم Wink
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، vahidvm60 ، frozen mind ، sinswimer ، shoshina ، romance33 ، sepideh IR ، msar
من در کل مطلبم از کلمه‌های «به نظر من» استفاده کردم. نوشته‌های من منعکس کننده نظرات هیچ‌ کس دیگه نیست.
برای اینکه براتون روشن بشه منظور من چند سوالهاییه چند تا مثال براتون اینجا گذاشتم تا ببینید.

نقل قول:سلام آقا محسن گل.
انشاالله که خوب و خوش باشيد.
1 سوال داشتم ولي جاي مناسبي براي مطرح کردن پيدا نکردم واسه همين مزاحم شما شدم.
از زماني که قبولي اعلام مي شه(1 مي 2011) تا چه مدتي وقت داري مدارکتا بفرستي؟
چه مدت اعتبار داره؟
يعني تا چه مدت مدارکتا نفرستي اشکالي در روند کاري پيش نمياد؟

نقل قول:با سلام
میدانید که علت برگشت تاریخ (به یک یا دو سال قبل )در ویزا بولتن چیست؟

با تشکر

نقل قول:لطفا در خصوص کار و زندگي و تحصيلات تکميلي علوم سياسي در ايالت يوتا بنده را راهنمايي فرماييد

نقل قول:http://turbobit.net/ynblahblahblahb.html
با سلام من این عکس رو گرفتم ولی تو عکس شونه هام با لا پایین هست وکمی گونه راستم سایه افتاده ممکن هست مشکل پیش بیاد وقبول نکنن؟
ممنون
نقل قول:salam khedmate doste khubam.
ye soal dashtam ke man lottory 2010 barande shodam sefarat raftam ankara bad az on bargeye abi roo ham gereftam behem gofte shod ta 1 mahe dige sit shomaram zaher mishe vli alan 2 maho nim gozashte faghat khastam bebinam ta key man bayad montazere dar omadane esmam basham chon sarbazam va kharej azkeshvaram va inke key in dore kolan batel mishe va dige omidinist???

نقل قول:سلام بر شما
من بايد مداركم رو امروز بفرستم ولي از دارالترجمه يك نسخه مهر شده دادگستري و وزارت خارجه گرفتم ايا بايد همون رو كه با مهر اصلي است بفرستم يا ميتونم كپي معمولي همه اينها خودم بگيرم و ارسال كنم
يكي از مهاجرسراييها ميگويند كه بايد 1 نسخه ديگر هم كپي برابر اصل ميكردم و اين نسخه رو مي فرستادم و نسخه اصلي اول رو روز مصاحبه مي بردم(يعني هر دو نسخه بايد مهر اصلي دادگستري و خارجه را داشته باشد ؟)
من بايد تا قبل از ساعت 3 امروز مداركم رو به پست بدم چكار كنم ؟
خواهش ميكنم سريع به من پاسخ بدين
11:30 2شنبه

من تا این لحظه ۱۸۶۷ پیام خصوصی گرفتم که بیشترشون اینطور بوده. من شاید بعضی‌هاش رو هم جواب دادم. در کل سال ۲۰۱۱ هم پیام خصوصی من بسته بوده تا چند روز پیش...
من دیگه به این بحث جواب نمیدم چون فایده‌ای برای سایت نداره.
پاسخ
محسن جان بنده خداها گناه دارند ، جوابشون رو بده دیگه ، حالا چه اشکالی داره طرف لقمه ی آماده رو می خواد بزاره تو گلوش بدونه اینکه حتی بخودش زحمت خوندن چند تا پست ساده رو توی مهاجرسرا بده ، جوابش رو بگیره!!!

جدا این کار بنظر من هم فوق العاده ناپسنده و به شخصه خیلی از این پیام ها رو دریافت می کنم که حتی اغلب مواقع سوالشون رو هم نمی خونم چه برسه به اینکه بخوام جوابشون رو بدم.

در جواب دوستی هم که کی میگم مسدود کردن پیام خصوصی درست نیست باید عرض کنم ، هیچ کسی وظیفه نداره برای اینکه شما باهاش کار دارید پیام خصوصیش رو باز بزاره و این توقع نابجای شماست.

نقل قول:من جزو برندگان هستم ولي هنوز مداركم را ارسال نكردم.
تا كي مهلت ارسال دارم
باتشكر

نقل قول:usind the enclosed -adhensive..... در ابتداي فرم آمده را لطفا معني ميكنيد؟
آيا بايد اطلاعات پستي را جداگانه تايپ كرد؟

نقل قول:سلام گفتم شاید شما با تجربه مدیریت انجمن بتوانید کمکم کنید من بیست سالمه و سربازی نرفتم و قصد دارم از طریق یک واسطه به انگلستان مهاجرت کنم ایا من با کار کردن در انگلیس میتوانم اقامت دائم بگیرم ؟ایا بعد از گرفتن اقامت میتونم قانونی بیام ایران؟ با تشکر

نقل قول:سلام دوست عزیز ممنونم از لطف بی دریغی که به بچه ها دارین خواهش می کنم سوال من را جواب بدین چون خیلی حیاتی است ممنونم.
خانم بنده از طریق ویزای کار کوتاه مدت 3 ماهه شماره 454 تقاضای ویزا دادند که با توجه به مدارکی که دارن و دوستانشون هم گرفتن پذیرفته می شه (به خاطر گذروندن یه دوره پزشکی که ثبت نام کردن چون پزشک هستن)
من هم به عنوان همراه ویزا می گیرم می خواستم بدونم چون این ویزا قابل تمدید هستش من در این چند ماه به عنوان همراه اجازه کار دارم یا نه؟؟؟؟لطفا جواب بدین ممنونم...

نقل قول:سلام!
من میخوام چند تاسؤال از بچّه ها بپرسم و ببینم کی میتونه بهم کمک کنه.
چطور باید سؤالاتم رو مطرح کنم؟
اینم متن سؤالات من:

سلام دوستان!
کمک! کمک! کمک!
چند تا سؤال:
1. آیا امکان دسترسی به آمار شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان مرحله اوّل و دوّم لاتاری DV-2010 (یا حتّی 2012) وجود داره؟ منظورم آمار تفکیک شده بر حسب منطقه و ترجیحاً کشور هستش! من که هرچی به آمار موجود در سایت مربوطه نگاه کردم، چیزی دستگیرم نشد! راستش Case Number من بالای 60000 هستش و می خوام با بررسی این آمار (با توجّه به این که گفته شده هر کشوری نهایتاً 7% از سهمیّه کل رو داره و به این ترتیب سهم هر کشور حدوداً 3500 نفر میشه) ببینم شانسی دارم یا نه؟
2. آیا این که توی خبرنامه سپتامبر2011 در Visa Bulletin(که آخرین خبرنامه DV-2011 هستش)، جلوی همه مناطق نوشته شده Current، به این معنیه که همه باقیمونده های مرحله اوّل می تونن برای مصاحبه اقدام کنن؟ (همونطور که می دونین، این وضعیّت چند سالی هستش که تکرار میشه).
3. در صورت مثبت بودن پاسخ بالا، آیا منطقی به نظر می رسه که طیّ یک سال، حدوداً 40000 نفر از آسیا Current بشن و برای مصاحبه اقدام کنن؛ و بعد در ماه آخر، بقیّه شون (که ممکنه حتّی 20000 نفر هم باشن) یک جا برای مصاحبه دعوت بشن!!؟
4. در صورت مثبت بودن پاسخ بالا، اگه کسی مثلاً با Case Number بالای 60000 برای مصاحبه اقدام کنه، آیا دیگه فرصتی برای جبران کسری احتمالی مدارکش داره؟ (می دونیم که کسانی که در ماه های اوّل برای مصاحبه میرن، اگه مدارک شون ناقص باشه، تا آخر سپتامبر فرصت دارن که مدارک شون رو تکمیل کنن؛ امّا به نظر میاد که این فرصت برای افرادی که در ماه آخر Current میشن، دیگه وجود نداشته باشه!)
ترجیح میدم که جواب این سؤال رو یکی از دوستانی که در سال های قبل Case Number بالایی داشته و الان توی USA هستش، بده!!!

پیشاپیش از کمک همه تون متشکّرم!

نقل قول:سلام
دوستان من تازه عضو شدم و تازه کار هستم.
لطفاَ من را راهنمایی نمائیید....
من امروز یک ایمیل از انگلستان داشتم و نمی دانم چقدر صحت دارد
ودر ان عنوان داشته که شما برنده شده اید ایا صحت دارد
و اگر نه این ایمیلها فکر می کنم کلاهبرداری هست درسته ...؟
لطفا جواب بدهید زود ممنون می شم....Big Grin

همه ی این پیامها ظرف 24 ساعت برای من رسیده!!! شما خودتون رو جای من بگذارید ، چیکار می کنید؟؟؟
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان