کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چرا امريكا؟
سلام دوستان،
همونطور كه از عنوان تاپيك معلومه،ميخواستم بدونم چرا شما امريكا رو واسه مهاجرت انتخاب كردين؟
براي چي بعضي از شما ١٢،١٣ سال يا بيشتر منتظر درست شدن كاراتون واسه ي مهاجرت به امريكا هستين در حالي كه ميتونين شانستون رو واسه ي مهاجرت به يك كشور اروپايي امتحان كنين تا راحت تر ويزا و مهاجرت بگيرين ؟و مطمينا شروع زندگي در يك كشوره اروپايي يا استراليا و يا كانادا خيلي راحتتره تا امريكا.
چرا بعضي از شما كه در ايران كار خوب ،زندگي خوب،درامد خوب و... دارين براي مهاجرت به امريكا اقدام ميكنين در حالي كه در امريكا بايد از صفر شروع كنين و حداقل ٥،٦ سال اونجا باشين تا اونجا جا بيفتين؟
و تازه خرج و مخارج هم تو امريكا به طوره ميانگين از بعضي از كشور هاي ديگه بيشتره.

تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
تشکر کنندگان: m9780 ، soheilbadami ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، maaref
نقل قول:همونطور كه از عنوان تاپيك معلومه،ميخواستم بدونم چرا شما امريكا رو واسه مهاجرت انتخاب كردين؟
براي چي بعضي از شما ١٢،١٣ سال يا بيشتر منتظر درست شدن كاراتون واسه ي مهاجرت به امريكا هستين در حالي كه ميتونين شانستون رو واسه ي مهاجرت به يك كشور اروپايي امتحان كنين تا راحت تر ويزا و مهاجرت بگيرين ؟و مطمينا شروع زندگي در يك كشوره اروپايي يا استراليا و يا كانادا خيلي راحتتره تا امريكا.
چرا بعضي از شما كه در ايران كار خوب ،زندگي خوب،درامد خوب و... دارين براي مهاجرت به امريكا اقدام ميكنين در حالي كه در امريكا بايد از صفر شروع كنين و حداقل ٥،٦ سال اونجا باشين تا اونجا جا بيفتين؟
و خرج و مخارج هم تو امريكا به طوره ميانگين از بعضي از كشور هاي ديگه بيشتره.

این انتخاب دلایل متفاوتی داره که من دلایل خودم رو عرض میکنم چون برای این سوال جواب ثابتی وجود نداره و هرکی دیدگاهش فرق داره.
1-از هر لحاظی شما مشاهده کنید توی دنیا آمریکا توش حرفی برای گفتن خواهد داشت !!! علم و فناوری / تکنولوژی /بسیایاز علوم اکادمیک و ....
2-جامعه امریکا بسیار بسیار مهاجر پذیرتر هستن نسبت به کشور های اروپایی برای مثال آلمان به مراتب شما بسیار اذیت خواهید شد اما امریکا اصلا این شکل نخواهد بود.
3-مردم امریکا خونگرم تر و مهان پذیر تر هستن.
4-امریکا خرج زندگی نسبت به اروپا به مراتب ارزان تر هست.(هزینه نسبت به کیفیت زندگی) برای مثال در بعضی کشورهای اروپایی حتیمالیات بر درآمد تا 30% هم خواهد بودتا چند وقت پیش که من آمار داشتم 7% در امریکا یادم هست البته میگم یادمه ولی میدونم اروپا گرون تره.
5-جامعه امریکا با ایرانی ها هماهنگ تر هست.
6-دولت امریکا به مراتب مهاجر پذیر تره
7- یکی ازدلیل هاش بسیار جذاب تر بودن امریکا نسبت به اروپا هست !!! بی تعارف میگم حتی امریکا با کلاس تر هم هست :دی
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، sohi ، soheilbadami ، Iman-gta ، payman R ، amiry ، SH1A2R3 ، kavoshgarnet ، saied-k ، maaref ، alinet ، hasti4
فکر می کنم زیاد حق انتخابی وجود ندارد! کشورهای ارو پایی که مهاجر پذیر نیستند می ماند کانادا و استرالیا و آمریکا . آمریکا هم انتخابی نیست یا باید لاتاری برنده شوید یا فامیل داشته باشید .
من خودم حق انتخاب داشتم می رفتم دانمارک یا سوئد ولی خوب امکان پذیر نیست .
البته صحبتهای m9780 هم کاملا" تایید می شود . من در سفر کوتاهی که به آمریکا داشتم از کشور خودم احترام و محبت بیشتر دیدم و شاید این دلیل شود تا علی رغم وضع بد اقتصادی کلا" مهاجرت کنم آنجا .
یکی از دلایل تفاوت آمریکا بازار و آزادی تقریبا" نامحدود در هر چیزی است. دوست دارید خلبان بو ئینگ شوید ؟ در خانه تان تمساح پرورش دهید ؟ فردا شب تنهایید و می خواهید با یک نفر غذا بخورید؟و.... همه اینها با چند کلیک و البته شاید چند دلار در دسترس است .
همچنین آمریکا بهشت خلاقان است و هر چیزی که فکرش را بکنید قبلا" ساخته یا ایجاد شده است.
اما این روزها با این فکر کلنجار می روم که با این حجم بدهی و سیستم درمانی کاملا" خصوصی سرنوشتش چه خواهد شد و ارزش سرمایه گذاری برای آینده را دارد یا نه .
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sohi ، soheilbadami ، Iman-gta ، kasra ، SH1A2R3 ، saied-k ، maaref ، alinet
(2011-09-06 ساعت 01:13)ARASH@MH نوشته:  فکر می کنم زیاد حق انتخابی وجود ندارد! کشورهای ارو پایی که مهاجر پذیر نیستند می ماند کانادا و استرالیا و آمریکا . آمریکا هم انتخابی نیست یا باید لاتاری برنده شوید یا فامیل داشته باشید .
من خودم حق انتخاب داشتم می رفتم دانمارک یا سوئد ولی خوب امکان پذیر نیست .
البته صحبتهای m9780 هم کاملا" تایید می شود . من در سفر کوتاهی که به آمریکا داشتم از کشور خودم احترام و محبت بیشتر دیدم و شاید این دلیل شود تا علی رغم وضع بد اقتصادی کلا" مهاجرت کنم آنجا .
یکی از دلایل تفاوت آمریکا بازار و آزادی تقریبا" نامحدود در هر چیزی است. دوست دارید خلبان بو ئینگ شوید ؟ در خانه تان تمساح پرورش دهید ؟ فردا شب تنهایید و می خواهید با یک نفر غذا بخورید؟و.... همه اینها با چند کلیک و البته شاید چند دلار در دسترس است .
همچنین آمریکا بهشت خلاقان است و هر چیزی که فکرش را بکنید قبلا" ساخته یا ایجاد شده است.
اما این روزها با این فکر کلنجار می روم که با این حجم بدهی و سیستم درمانی کاملا" خصوصی سرنوشتش چه خواهد شد و ارزش سرمایه گذاری برای آینده را دارد یا نه .
سلام
من درباره این موضوع نظر دیگه ای دارم

می خوام چند تا مساله را اینجا مطرح کنم البته خدای نکرده منظور صحبت من شما نیستید و این یک نقد کلی به فرهنگ ماست که البته خیلی از ایرانی ها هم هستند که اینگونه رفتار نمی کنند اما متاسفانه از نظر اماری درصد کمتری را شامل میشوند
مساله این نیست که امریکا بهتر است یا جای دیگر
مساله اینه که به طوری کلی ایرانی ها علاقه مند هستند مفت و مجانی و بدون زحمت به خیلی چیزا دست پیدا کنند مثلا مردم ما هنوز دنبال اب و برق مجانی هستند و اگر همین الان یک نفر همچین وعده ای بدهد چند میلیون هوادار پیدا می کند
مساله اینه که ما نمی خواهیم برای بدست اوردن خواسته هامون وقت بذاریم و انرژی مصرف کنیم نمی خواهیم مطالعه کنیم و تخصص و تجربه کافی کسب کنیم و ......
بحث طولانی میشه اما اگر بدی اب و هوا را کنار بگذاریم از خیلی جهات کانادا بهتر از امریکاست خودتون هم به ان اشاره داشتید که با توجه به شرایط بیمه در امریکا اگر فردی الان با همسر و فرزند خود وارد امریکا بشود می خواهد چه کار کند
الان اماری بیکاری کانادا خیلی درخشان نیست اما وضعیت بمراتب بهتر از امریکاست
در مورد استرالیا و نیوزیلند که وضع بمراتب بهتری هم دارند چر انقدر متقاضی کمتر از امریکاست ؟ در این دو کشور امار بیکاری به مراتب پایین تر و کار برای افرادی که واقعا در کار خود تخصص دارند و کار خود را بلدند به راحتی یافت می شود مخصوصا در حوزه کامپیوتر
چرا برای انجا انقدر سر و دست نمی شکنند ؟ در حالی که در مجموع اب و هوای خوب و دلچسبی هم دارند

مساله این است که همانطور که در بالا هم گفتم ما هنوز به دنبال کالاهای مجانی هستیم هنوز دوست نداریم برای بدست اوردن ان چیزی که می خواهیم وقت بگذاریم کسب دانش و مهارت کنیم و صاحب تخصص شویم
کانادا و استرالیا و نیوزیلند از ما مدرک ایلتس می خواهند و ما حال نداریم یکسال وقت بگذاریم و زبان یاد بگیریم حتی بسیاری از دوستانی هم که گرین کارت برنده شده اند و می خواهند بروند
من می بینم که اینها متون ساده انگلیسی را هم نمی توانند ترجمه کنند و از من در پیغام خصوصی می خواهند که من به انها کمک کنم .
البته بی انصافی است که بخواهم بگویم که فقط در کشور ایران اینگونه است نه
کلا جهان سوم اینطوری است و یکی از دلایل جهان سوم باقی ماندن این کشورها همین است که مردم منتظر یک معجزه هستند تا تمام کارها انجام شود . در یک کشور پیشرفته انسانها یاد گرفته اند که باید برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند
و به قول معروف " نابرده رنج گنج میسر نمی شود "
با ارزوی موفقیت برای همه

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
(2011-09-06 ساعت 02:23)ParsTrader نوشته:  من درباره این موضوع نظر دیگه ای دارم

کلا با شما موافقم. خود من ! هنوزم جرات تافل دادن و وارد دانشگاه شدن ندارم.
اما ...
اینجا با دو زوج آشنا شدم. یک زوج زن و شوهر دندان پزشک و زوج دیگر آقا دارو ساز و خانم مهندس کامپیوتر! هر دو با لاتاری اومدن . و جالبه که هر دو زوچ برای کانادا اقدام کرده بودن . جزئیات کارشون رو نمی دونم. اما گفتن که در حالی تصمیم میگیرن بیان امریکا که ویزای کاناداشون حاضر بوده. ( حالا نمی دونم واقعا در چه مرحله ای بودن و اغراق کردن یا نه؟) برای من هم جالب بود چرا امریکا ؟ گفتن همه می دونن امریکا از همه جای دنیا بهتره! خوب این دو زوج همه مراحل سخت رو گذرونده بودن اما امریکا رو انتخاب کردن.و به نظر من تب امریکا گرفتتشون . البته بعد از گیر دادن من یکیشون گفت کانادا سرده اما بعید می دونم این دلیل انتخاب باشه.
من جای دیگه ای زندگی نکردم. اما می بینم که کسانی که بخوان کار خاصی بکنن اینجا موفق می شن برای کسی که می خواد عادی زندگی کنه شاید امریکا پوان خاصی نداشته باشه. اما خوب اول باید خیال آدم از پرداخت انواع بیل و اجاره و .... راحت باشه تا بتونه ریسک کنه و دنبال آرزوهاش بره.من در این مدت فکر می کنم راضی ام که ایران نیستم ولی شاید دوبی هم برام کافی بود! من عادی زندگی می کنم و فقط نگرانم که مبادا از پس اجاره خونه بر نیام! و از هیچ امکاناتی استفاده نمی کنم !
تشکر کنندگان: soheilbadami ، ParsTrader ، ARASH@MH ، Iman-gta ، amiry ، SH1A2R3 ، maaref ، alinet
تریدر جان کجا در امریکا خدمات مجانی هست ؟! یا شاید من منظور شما رو درست نفهمیدم.
من فقط 1 نکته راجع این بحث نظرم هست و اینکه تصورات اکثریت افراد و از جمله خودم نسبت به امریکا به مشخصاتی بر میگردد که مربوط به 1 دهه قبل هست و این البته دلایل زیادی دارد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان: summery_armin ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، maaref
سلام
با صحبتهای پارس عزیز موافقم . ما اصولا آدم های راحت طلبی هستیم ولی یه موضوع دیگه ای هست اینه که ایرانی ها کلا با امریکا حال میکنن !!!!!! اسمش یه جورایی دهن پر کن هست!! آب و برق و انرژی ارزون تر نیست اما خوب خیلی از امکاناتی که ارائه میشه ارزون تره !!

برای مثال یک فرد شاید بتونه ازطریق ویزای سرمایه یا ... وارد بشه اما اول کار میره گرین کارت ثبت نام میکنیم 
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: rs232 ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، maaref
سلام عزیزان من هنوز آمریکا نرفتم اما به خاظر دیدن بچه هام قصد رفتن دارم اگه بشه و به قول معروف ما رو بطلبه ،به هر حال در این صورت حکایتم میشه حکایت با یک تیر دو نشون رو زدن.

تشکر کنندگان: Iman-gta ، SH1A2R3 ، maaref
من كاملا موافق هستم كه ما ادم هاي راحت طلبي هستيم و نميخوايم براي رسيدن به خواسته هامون وقت بذاريم و علم و دانش ياد بگيريم، يكي كه امريكا رو براي مهاجرت انتخاب ميكنه و ميره اونجا، دو راه داره،يا مثل همه ي مهاجران اونجا بايد زبان ياد بگيره و اگر تخصصش رو بخواد در زمينه اي بيشتر كنه ميره دانشگاه و بعد مياد عينه همه ي كساني كه امريكا هستند كار ميكنه،و راه دوم رو خودش كاملا ميتونه تشخيص بده كه اگه بخواد تنبلي كنه ميبينه امريكا اصلا به دردش نميخوره و خودش ساكشو جمع ميكنه و برميگرده.
موضوع اينه كه تمامه كساني كه ميخوان مهاجرت كنن بالاخره يه مطالعه اي هم از چند تا كشور ميكنن و ميدونن امريكا براي يه ادمي كه ميخواد از صفر شروع كنه چه مشكلاتي داره و بالاخره چه اينجا يا چه امريكا بايد زبانشو خيلي سريع ياد بگيره.
مهاجرت گرفتن براي يه كشور استراليايي يا اروپايي (كه اروپايي رو خيلي دقيق نميدونم!) براي كسي كه تخصص توي يه زمينه كاري داره يه مشكله زبان داره،كه اونم يه ادم 'عاقل و بالغ' بايد خودش تشخيص بده كه اگه ميخواد از سختي ها رو تحمل كنه و بعد به ارامش برسه بايد امريكا رو انتخاب كنه يا اگه ميخواد كارش كمي راحتتر باشه بره همينجا زبانشو بخونه و يه كشور ديگه رو انتخاب كنه.
حالا به غير از اينكه امريكا براي ايرانيا باكلاس ترو اينا،چرا يه سري كه ميخوان واقعا مهاجرت كنن ١٢،١٣ سال صبر ميكنن براي ويزا بعد تازه برن اونجا از صفر شروع كنن،در حالي كه كبك ٢،٣ ساله مهاجرت ميده(براي مصاحبش يه كم بايد فرانسه بلد باشي و زبان انگليسي)،و وضع اقتصاديش و كاريش بهتره و زندگي كردن در اونجا راحتتره،چرا كانادا رو انتخاب نميكنن؟حالا به نظره شما با اين نفاسيري كه من كردم دليل اصليش زبانه؟

تشکر کنندگان: ParsTrader ، mohammad.maleki ، ARASH@MH ، SH1A2R3 ، maaref
(2011-09-06 ساعت 11:08)soheilbadami نوشته:  تریدر جان کجا در امریکا خدمات مجانی هست ؟! یا شاید من منظور شما رو درست نفهمیدم.
من فقط 1 نکته راجع این بحث نظرم هست و اینکه تصورات اکثریت افراد و از جمله خودم نسبت به امریکا به مشخصاتی بر میگردد که مربوط به 1 دهه قبل هست و این البته دلایل زیادی دارد.

(2011-09-06 ساعت 12:43)sohi نوشته:  من كاملا موافق هستم كه ما ادم هاي راحت طلبي هستيم و نميخوايم براي رسيدن به خواسته هامون وقت بذاريم و علم و دانش ياد بگيريم، يكي كه امريكا رو براي مهاجرت انتخاب ميكنه و ميره اونجا، دو راه داره،يا مثل همه ي مهاجران اونجا بايد زبان ياد بگيره و اگر تخصصش رو بخواد در زمينه اي بيشتر كنه ميره دانشگاه و بعد مياد عينه همه ي كساني كه امريكا هستند كار ميكنه،و راه دوم رو خودش كاملا ميتونه تشخيص بده كه اگه بخواد تنبلي كنه ميبينه امريكا اصلا به دردش نميخوره و خودش ساكشو جمع ميكنه و برميگرده.
موضوع اينه كه تمامه كساني كه ميخوان مهاجرت كنن بالاخره يه مطالعه اي هم از چند تا كشور ميكنن و ميدونن امريكا براي يه ادمي كه ميخواد از صفر شروع كنه چه مشكلاتي داره و بالاخره چه اينجا يا چه امريكا بايد زبانشو خيلي سريع ياد بگيره.
مهاجرت گرفتن براي يه كشور استراليايي يا اروپايي (كه اروپايي رو خيلي دقيق نميدونم!) براي كسي كه تخصص توي يه زمينه كاري داره يه مشكله زبان داره،كه اونم يه ادم 'عاقل و بالغ' بايد خودش تشخيص بده كه اگه ميخواد از سختي ها رو تحمل كنه و بعد به ارامش برسه بايد امريكا رو انتخاب كنه يا اگه ميخواد كارش كمي راحتتر باشه بره همينجا زبانشو بخونه و يه كشور ديگه رو انتخاب كنه.
حالا به غير از اينكه امريكا براي ايرانيا باكلاس ترو اينا،چرا يه سري كه ميخوان واقعا مهاجرت كنن ١٢،١٣ سال صبر ميكنن براي ويزا بعد تازه برن اونجا از صفر شروع كنن،در حالي كه كبك ٢،٣ ساله مهاجرت ميده(براي مصاحبش يه كم بايد فرانسه بلد باشي و زبان انگليسي)،و وضع اقتصاديش و كاريش بهتره و زندگي كردن در اونجا راحتتره،چرا كانادا رو انتخاب نميكنن؟حالا به نظره شما با اين نفاسيري كه من كردم دليل اصليش زبانه؟
سلام
نه سهیل جان منظور من این بود ما دوست داریم که همه چیز را خیلی راحت و اسون بدست بیاریم برای همین گرین کارت لاتاری را که نیازی به زحمت کشیدن برای ان نیست را به مهاجرت به استرالیا و کانادا و ... ترجیح میدیم من خیلی ها را دیدم بیش از 10 سال منتظر این هستند که لاتاری برنده بشوند و هنوز برنده نشدند در حالی که تو این مدت اگر برای مثلا کانادا اقدام کرده بودند تا حالا سیتیزن هم شده بودند .

sohi
دلیل اصلی اون زبان نیست چون همون اول از انها یک مدرک زبان می خواهند دیگه بخیالش می شوند و فکر نمی کنند زبان فقط یک قسمت از کاره و مثلا اگر کسی حسابداره و می خواد بره امریکا باید یک دوره ایی را هم انجا بگذرونه تا بتونه کار مورد نظر ش را بدست بیاره برای رشته های دیگه هم اکثرا این موضوع صدق می کنه اما خیلی از ایرانیها کلا اینحوری فکر می کنند " حالا میریم انجا بعد یک فکری برای کار می کنیم " من موارد اینچنین زیاد دیدم و متاسفانه خیلی از زندگی ها هم یا از بین رفته یا اسیب زیادی دیده

اما شهرزاد خانم با اینکه در یک شرکت کار می کنند و به نوعی کار تخصصی ایشون هم هست خیلی راحت صحبت می کنند و هیچ وقت ادعای داشتن زندگی انچنانی را نمی کنند در حالی که خیلی ها هستند که ............
اما شهرزاد خانم مقایسه امریکا با دبی واقعا بی انصافیه
مساله فقط خیابون و ماشین قشنگ نیست مساله برخورد اجتماعی هم هست مخصوصا برای شما که خانم هستید ایکاش قبل از رفتن یکماه در دبی زندگی کرده بودید تا نگاه ازار دهنده اعراب به یک خانم را متوجه میشدید این موضوع حتی برای من هم که مرد هستم کاملا ملموس بود

با ارزوی خوشبختی و موفقیت برای همه

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: sohi ، shahrzad_a ، ARASH@MH ، SH1A2R3 ، kavoshgarnet ، maaref
یکی از علت های مهم امریکا زدگی ایرانی ها همین سخت بودن و یا شاید هم غیر ممکن بودن گرفتن ویزا برای جوانان است. مثلا چون رفتن به کانادا و یا برخی از کشورهای اروپایی آسان تر است کلاسش هم پایین است و چون همه می توانند به مالزی بروند تقریبا کلاس خاصی ندارد. مطمئن باشد اگر رفت و آمد و یا زندگی در امریکا برای ایرانیها آزاد بود اصلا هیچ کسی به فکر مهاجرت به امریکا نمی افتاد مگر اینکه شرایط اکازیونی در آنجا به انتظارش باشد. در حالی که در شرایط فعلی گرفتن ویزا و یا گرین کارت امریکا برای یک جوان ایرانی یعنی رسیدن به قله افتخار و یعنی انجام دادن یک کار شگفت انگیز. حالا اینکه بتواند در آنجا زندگی کند یا نه بحث دیگری است که کسی حتی به آن فکر هم نمی کند. خیلی از مردم در امریکا اعتقاد دارند که زندگی در کشورهای اروپایی بسیار ساده تر و بهتر است و دو تا از همکاران امریکایی من تا کنون با ویزای کاری به اروپا رفته اند. یکی از آنها لندن است و دیگری در مادرید زندگی می کنند و هر دوی آنها بسیار از زندگی در آن شهرها راضی هستند.
خود من امریکا را خیلی دوست دارم چون اولا به خاطر اینکه تا حالا در هیچ کشور دیگری زندگی نکرده ام تا بدانم چطور است و دوما اینکه کلاس امریکا در ایران بالاتر است و مثلا اگر در ایران به یک مهمانی بروم و اختر خانم پز داماد ایتالیایی خودش را به من بدهد من هم می توانم بگویم اتفاقا همه ایتالیایی ها دارند سر و دست می شکانند که به امریکا بروند! گرچه این حرف چرت باشد ولی در ایران جا افتاده و قابل باور است و به درد پز دادن می خورد!
با اینکه در کنار دیگر عوامل مهاجرت یکی از علت های مهاجرت من به امریکا همین پز دادن و چزوندن کسانی بود که از دماغ فیل افتاده بودند ولی در این پنج سال آرزو به دل ماندم که بتوانم یک سفر به ایران بروم و لااقل چهار جا بتوانم پز بدهم و عقده ام بخوابد. پز را هم باید تا از تنور در می آید و داغ است به پیشانی طرف مقابل چسباند اگرنه پز مانده و کهنه دیگر هیچ لطفی ندارد و اصلا ندادنش بهتر از دادنش است.
ولی از مسئله پز و کلاس که بگذریم خود من پس از اینکه پاسپورت امریکایی خودم را گرفتم می خواهم برای کار در یک کشور اروپایی اقدام کنم تا هم زندگی در آنجا را که خیلی تعریفش را شنیده ام تجربه کنم و هم اینکه یک مقداری به ایران نزدیک تر باشم.
با آرزوی موفقیت برای شما
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، summery_armin ، shahrzad_a ، ARASH@MH ، saied-k ، amiry ، SH1A2R3 ، kavoshgarnet ، hvm ، maaref ، lighter
ببينين،كسايي كه ١٠ سال لاتاري ثبت نام ميكنن و برنده هم نميشن و هيچ فكر ديگه هم براي ايندشون نميكنن،به نظره من جز اون دسته ادمايي هستن كه با خودشون ميگن بذار ثبت نام كنيم ببينيم برنده ميشيم يا نه،اگه برنده نشديم كه هيچي،به زندگي خودمون تو ايران ادامه ميديم اگرم برنده شديم كه چه بهتر،ميريم امريكا رو هم ميبينيم اگه خوشمون اومد كه ميمونيم اگه خوشمون نيومد كه برميگرديم،هم زيارته هم سياحت،تازه تو كل فاميل ميپيچه كه طرف گرين كارت داره و رفته امريكا.
به نظره من اينا نه تنها مهاجران واقعي نيستن بلكه جاي افراده ديگه رو كه لاتاري ثبت نام ميكنن و قصد جدي براي مهاجرت به امريكا رو دارن ميگيرن.
حالا از يه طرف ديگه يه سري از افراد ١٠ سال لاتاري ثبت نام ميكنن و قصد جدي هم براي مهاجرت دارن،يعني فقط منتظرن گرين كارتو بگيرن برن.حالا چرا اين ادما در كناره اينكه براي لاتاري ثبت ميكنن چرا نميرن براي مهاجرت به يه كشور ديگه اقدام كنن؟چرا فقط امريكا؟
الان يكي رو ميشناسم كه از يكي از بهترين دانشگاه هاي استراليا بورس گرفته در حالي كه از يكي از دانشگاه هاي متوسط امريكا پذيرش گرفته،با اين حال تصميم گرفته بره امريكا

تشکر کنندگان: rs232 ، ParsTrader ، summery_armin ، SH1A2R3 ، maaref
واي اقاي ارش،چقدر بامزه هستين،كلي خنديدم.
حالا خوش بحال شما كه ميتونين پز بدين و چزوندنشونو ببينين ،اما من نميتونم،چون قبلي هاي من اومدن پزهاشو دادن و راهي واسه بقيه نذاشتن

تشکر کنندگان: rs232 ، ParsTrader ، ARASH@MH ، SH1A2R3 ، maaref
به نطر من چون وقتی کسی اسم آمریکا رو میشنوه در ذهن خودش تصویری می سازه از چیزاهایی که تا به حال
آرزوش رو داشته.

اما باید واقع بین بود من خیلی هارو میشناسم که وقتی با این سایت اشنا شدن دیگه شب و روز نداشتن و می خواستن که هرچه سریعتر برن آمریکا ولی وقتی به قسمت های زندگی در آمریکا رفتن و دیدن که بعد از رفتن باید از صفر شروع کنن و فهمیدن که توانایی از صفر شروع کردن رو ندارن پشیمون شدن.

میخوام بگم که قبل از اینکه به مهاجرت فکر بکنید اول ببینید شرایط مهاجرت واون توانایی که باید داشته باشین رو دارین یانه.!!!

خوشبختانه این انجمن خیلی کمک می کنه به کسای که می خواهن تصمییم بگیرن برای مهاجرت.

من به نوبه ی خودم و به نماینگی از تمام دوستانی که با من هم عقیده هستن از کسانی که این انجمن رو درست کردن ودارن به این خوبی ادارش می کنن واقعاً قدر دانی میکنم دست گل همتون درد نکنه...
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maxsupermax ، ARASH@MH ، flake ، amiry ، SH1A2R3 ، maaref ، salehpq
(2011-09-06 ساعت 14:24)ParsTrader نوشته:  اما شهرزاد خانم با اینکه در یک شرکت کار می کنند و به نوعی کار تخصصی ایشون هم هست خیلی راحت صحبت می کنند و هیچ وقت ادعای داشتن زندگی انچنانی را نمی کنند در حالی که خیلی ها هستند که ............
اما شهرزاد خانم مقایسه امریکا با دبی واقعا بی انصافیه
مساله فقط خیابون و ماشین قشنگ نیست مساله برخورد اجتماعی هم هست مخصوصا برای شما که خانم هستید ایکاش قبل از رفتن یکماه در دبی زندگی کرده بودید تا نگاه ازار دهنده اعراب به یک خانم را متوجه میشدید این موضوع حتی برای من هم که مرد هستم کاملا ملموس بود

همممممم... راست میگین اشکان خان یه کم شاید بی انصافی باشه ! اما خوب می دونین من از چیه امریکا دارم لذت می برم ؟ این که بدون روسری می رم بیرون و با دامن میرم سر کار و کفش جلو باز می پوشم و ناخن پام رو لاک می زنم! و دیگه اینکه میرم فروشگاه هر چی می خوام می خرم و اگه نخوام پسش می دم! بهتر بود بگم مالزی !
شاید باید جای دیگه ای می بودم تا قدر عافیت بدونم.
اما..... باورتون میشه به همون دلیلی که 3 سال پیش استعفا دادم امروز نزدیک بود استعفا بدم ؟ ( بلد نبودم متنش رو بنویسم) باورم نمیشه همه چی همونقدر احمقانه است! جو همون جو ایرانه فقط ما داریم انگلیسی حرف میزنیم .خوب آدم نا امید میشه دیگه نمیشه؟؟؟
راستی آرش خان دقیقا حق با شماست .من هم وقتی داشتم تصمیم می گرفتم آیا بمونم یا برم به این مسئله بها دادم که اگه برم ممکنه نتونم دیگه بیام! اگه می دونستم بازم میام نمی موندم.مخصوصا اینکه سفر به امریکا در داخل ایران مزایای بیشتری داره ! این فکرا از ذهن خیلی ها گذشته اما جرات اعتراف حتی پیش خودشونم ندارن.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ARASH@MH ، amiry ، SH1A2R3 ، hvm ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان