کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
سلام دوست عزیز ... تبریک به اون دوستانی که بعد از مدتها انتظار ویزا گرفتن و امیدوارم پروسه شما و محمد عزیز هم به خوبی طی بشه ما رو بی خبر نگذارید .
(2016-10-23 ساعت 12:34)saeednia نوشته:  
(2016-10-23 ساعت 12:31)ایلیانا نوشته:  سلام دوستان عزیز مجرد بالای بیست و یک سال .... لطفا هر چند وقت یک بار بقیه رو در جریان اتفاقات پروندتون بذارین و اجازه بدین این تاپیک پویا باقی بمونه .. هر خبری از شما می تونه یه کورسوی امیدی باشه برای بقیه

از دوستان امیرعباس عزیز ماه پیش ویزا گرفت.محمد هم بولتن بعدی کارنت میشه و دو تا بولتن بعد من کارنت میشم.یعنی دسامبر محمد مصاحبه داره و ژانویه من.
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: saeednia
(2016-10-22 ساعت 10:26)saeednia نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 10:04)Survivor نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 03:50)arminpaye نوشته:  سلام من در مورد اقامت پتیشنر در آمریکا از وکیلم سوال کردم و گفت لزومی نیست که حتما در زمان مصاحبه پتیشنر در خاک آمریکا باشه حتی میتواند با تو به ابوظبی بیاید فقط در هنگام مصاحبه خودت و افسر پرونده هستین و به کسی‌ اجازه ورود نمی‌دهند من نمیدونم چرا ما ایرانیها انقدر همه چیز رو می‌‌پیچونیم کاتگوری ما f2b هست یعنی‌ فرزند بالای ۲۱ گرین کارتی و مجرد و باید حتما مجرد باشیم در وقت مصاحبه و این چیزی هست که روش فوکوس میکنند شغل ما و تحصیلات و دیگر موارد اصلا ربطی‌ به پرونده ندارد.

شما بهتره وكيلت رو عوض كنى چون اطلاعات اشتباه بهت ميده. اگه نتونى ثابت كنى كه پتيشنر مقيم اونجاست ويزا نميدن. اگر پتيشنر مدتى حتى زمان مصاحبه بيرون باشه ايراد نداره ولى بايد در خاك امريكا مدتى قبل از مصاحبه اقامت كرده باشه و اين رو بايد با ارائه مدرك ثابت كنى. هرچى وكيل بگه ملاك نيست. ولى واقعيات و قوانين مهاجرت امريكا هست.

شاید به لحاظ قانونی چیزی برای اجبار کردن به پتیشنر وجود نداشته باشه اما در همه ی مواردی که من دیدم و تجربشون رو گرفتم،بدون استثنا،بدون حتی یک مورد استثنا در مورد اینکه پتیشنر کجاست پرسیدن.قانونی وجود نداره اما یک الگو برای این کتگوری وجود داره که باعث میشه در این مورد حساس بشن

این که درسته پیتیشنر صد در صد باید در زمان مصاحبه آمریکا اقامت داشته باشه البته شاید این قانون بین پیتیشنری که گرین کارت داره با پیتیشنری که سیتیزن باشه فرق داشته باشه... اما من یه سوال دیگه دارم که اگه پتیشنر سیتیزن آمریکا باشه و در زمان مصاحبه هم آمریکا بوده باشه اما در زمان Ap فردی که براش تقاضا داده بیاد ایران مشکلی ایجاد میشه؟

دیگه اینکه هنگام ورود کسی که براش اقدام شده مثلا دختر یه مادر سیتیزنی به آمریکا میشه مادر و دختر با هم وارد بشن یا مادر قبل از ورود دخترش به آمریکا باید تو آمریکا باشه؟
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-23 ساعت 15:04)Sasa-t نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 10:26)saeednia نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 10:04)Survivor نوشته:  شما بهتره وكيلت رو عوض كنى چون اطلاعات اشتباه بهت ميده. اگه نتونى ثابت كنى كه پتيشنر مقيم اونجاست ويزا نميدن. اگر پتيشنر مدتى حتى زمان مصاحبه بيرون باشه ايراد نداره ولى بايد در خاك امريكا مدتى قبل از مصاحبه اقامت كرده باشه و اين رو بايد با ارائه مدرك ثابت كنى. هرچى وكيل بگه ملاك نيست. ولى واقعيات و قوانين مهاجرت امريكا هست.

شاید به لحاظ قانونی چیزی برای اجبار کردن به پتیشنر وجود نداشته باشه اما در همه ی مواردی که من دیدم و تجربشون رو گرفتم،بدون استثنا،بدون حتی یک مورد استثنا در مورد اینکه پتیشنر کجاست پرسیدن.قانونی وجود نداره اما یک الگو برای این کتگوری وجود داره که باعث میشه در این مورد حساس بشن

این که درسته پیتیشنر صد در صد باید در زمان مصاحبه آمریکا اقامت داشته باشه البته شاید این قانون بین پیتیشنری که گرین کارت داره با پیتیشنری که  سیتیزن باشه فرق داشته باشه... اما من یه سوال دیگه دارم که اگه پتیشنر سیتیزن آمریکا باشه و در زمان مصاحبه هم آمریکا بوده باشه اما در زمان Ap فردی که براش تقاضا داده بیاد ایران مشکلی ایجاد میشه؟

دیگه اینکه هنگام ورود کسی که براش اقدام شده مثلا دختر یه مادر سیتیزنی به آمریکا میشه مادر و دختر با هم وارد بشن یا مادر قبل از ورود دخترش به آمریکا باید تو آمریکا باشه؟

طبق تجربه ی دوستان که بیش از یک مورده،در زمان AP فرقی نمیکنه کجا باشن.یعنی مهم زمان مصاحبه و بعد ورود متقاضی به امریکاست که طبق قانون پتیشنر باید همزمان یا قبل از متقاضی وارد امریکا بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sasa-t ، ایلیانا
(2016-10-23 ساعت 16:33)saeednia نوشته:  
(2016-10-23 ساعت 15:04)Sasa-t نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 10:26)saeednia نوشته:  شاید به لحاظ قانونی چیزی برای اجبار کردن به پتیشنر وجود نداشته باشه اما در همه ی مواردی که من دیدم و تجربشون رو گرفتم،بدون استثنا،بدون حتی یک مورد استثنا در مورد اینکه پتیشنر کجاست پرسیدن.قانونی وجود نداره اما یک الگو برای این کتگوری وجود داره که باعث میشه در این مورد حساس بشن

این که درسته پیتیشنر صد در صد باید در زمان مصاحبه آمریکا اقامت داشته باشه البته شاید این قانون بین پیتیشنری که گرین کارت داره با پیتیشنری که  سیتیزن باشه فرق داشته باشه... اما من یه سوال دیگه دارم که اگه پتیشنر سیتیزن آمریکا باشه و در زمان مصاحبه هم آمریکا بوده باشه اما در زمان Ap فردی که براش تقاضا داده بیاد ایران مشکلی ایجاد میشه؟

طبق تجربه ی دوستان که بیش از یک مورده،در زمان AP فرقی نمیکنه کجا باشن.یعنی مهم زمان مصاحبه و بعد ورود متقاضی به آمریکاست که طبق قانون پتیشنر باید همزمان یا قبل از متقاضی وارد آمریکا بشه

ممنون از جوابتون..
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
هورا امروز نامه مصاحبه من از طریق nvc اومد در این نامه که پنج صفحه پیوست داره تاریخ و ساعت و روز مصاحبه و رو برای من و وکیلم و پتیشنر ایمیل کردن و دقیقا گفتن که به چه مدارکی مثل مدیکال وغیره نیاز است و تنها چیزی که در مورد پتیشنر نوشته proof of your us petitioner status and domicile in the us(photocopy of a us passport naturslization certificate or legal permanent resident card) اثبات وضعیت پتیشنر یعنی ایا پتیشنر الان سیتیزن است یا گرین کارت معتبر دارد و کپی از گرین کارت یا سیتیزن شدن پتیشنر واین هیچ ربطی به اقامت پتیشنر در زمان مصاحبه ندارد و هیچ ممنوعیتی برای حضور پتیشنر در سفارت در زمان مصاحبه وجود ندارد.
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، Survivor ، ایلیانا ، Sasa-t ، hamid87
(2016-10-29 ساعت 20:24)arminpaye نوشته:  هورا امروز نامه مصاحبه من از طریق nvc اومد در این نامه که پنج صفحه پیوست داره تاریخ و ساعت و روز مصاحبه و رو برای من و وکیلم و پتیشنر ایمیل کردن و دقیقا گفتن که به چه مدارکی مثل مدیکال وغیره نیاز است و تنها چیزی که در مورد پتیشنر نوشته proof of your us petitioner status and domicile in the us(photocopy of a us passport naturslization certificate or legal permanent resident card) اثبات وضعیت پتیشنر  یعنی ایا پتیشنر الان سیتیزن است یا گرین کارت معتبر دارد و کپی از گرین کارت یا سیتیزن شدن پتیشنر واین هیچ ربطی به اقامت پتیشنر در زمان مصاحبه ندارد و هیچ ممنوعیتی برای حضور پتیشنر در سفارت در زمان مصاحبه وجود ندارد.

سلام، تبریک، Priority Date شما کی هستش؟ و اینکه F2B هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-30 ساعت 05:30)Survivor نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 20:24)arminpaye نوشته:  هورا امروز نامه مصاحبه من از طریق nvc اومد در این نامه که پنج صفحه پیوست داره تاریخ و ساعت و روز مصاحبه و رو برای من و وکیلم و پتیشنر ایمیل کردن و دقیقا گفتن که به چه مدارکی مثل مدیکال وغیره نیاز است و تنها چیزی که در مورد پتیشنر نوشته proof of your us petitioner status and domicile in the us(photocopy of a us passport naturslization certificate or legal permanent resident card) اثبات وضعیت پتیشنر  یعنی ایا پتیشنر الان سیتیزن است یا گرین کارت معتبر دارد و کپی از گرین کارت یا سیتیزن شدن پتیشنر واین هیچ ربطی به اقامت پتیشنر در زمان مصاحبه ندارد و هیچ ممنوعیتی برای حضور پتیشنر در سفارت در زمان مصاحبه وجود ندارد.

سلام و تبريك فراوان

ميتونم بپرسم Priority Date شما چى هست و كدوم سفارت؟

مرسى

بسیار تبریک وشاد باش و بادا بادا مبارک بادا!!!خوب proof of your US petitioner status که برمیگرده به گرین کارت وسیتیزن شیپ.اما فکر نمیکنی domicile in the US اثبات اقامت فیزیکی باشه؟این موردیه که همه بچه هایی که برای f2b رفتن ازشون خواسته شده.مثل حساب انکی،قرارداد اجاره خونه یا خرید خونه،بیمه،گواهینامه و..... که نشان دهنده ی اقامت پتیشنر در آمریکاست.پیشنهاد میکنم به این مسئله اهمیت بدین که مثل یکی از دوستان که اتفاقا در مهاجرسرا هم عضو بود و ماه پیش وارد آمریکا شد 8 ماه برای مصاحبه مجدد و جمع آوری دامیسیل معطل نشی.ایشون نامه ی شما رو دریافت کرد و اردیبهشت رفت مصاحبه و بهش گفتن دامیسیل پروف بیار و دوباره بیا سفارت.که ماه پیش رفت و مدارکی رو که عرض کردم اینبار با خودش برد و ویزا گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: marmolak007
سلام دوستان آيا اطلاع دارين براى گرفتن كو اسپانسر ، مبلغش چقدر هست ؟ چون خودم اسپانسر دخترم هستم ولي بدليل كار نكردن در امريكا احتياج به كو اسپانسر دارم ، و ضمنا ميخواستم بدونم بغير از اون مبلغ ٤٢٠ دلار اوليه كه با فرم اى ١٣١ فرستاديم مبلغ ديگرى هم بايد پرداخت بشه ،؟ ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-30 ساعت 05:30)Survivor نوشته:  

سلام و تبريك فراوان

مرسى

ممنون از همگی‌ Priority Date من اواخر april 2010 است و سفارت ابوظبی.
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor ، ایلیانا ، omid311 ، battosai
ویزا بولتین اومد.F2B :MAY 08 ,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
باسلام دوستان با تماسی که با وکیل پروندم در آمریکا داشتم بابت نگرانی دوست عزیز asrainmanو برنده شدن ترامپ و عقب افتادن پرمندهاکنگره خانوادگی سوال پرسیدم و گفتن هیچ ربطی به پروندهای مهاجرتی قانونی نداره واینم گفت پروندهای که در سازمان آمریکا ثبت شده باروند کاری جلو میره وهیچ جای نگرانی نیست خدارو شکر
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، bsbali
(2016-11-10 ساعت 00:51)Survivor نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 00:19)omid311 نوشته:  باسلام دوستان با تماسی که با وکیل پروندم در آمریکا داشتم بابت نگرانی دوست عزیز asrainmanو برنده شدن ترامپ و عقب افتادن پرمندهاکنگره خانوادگی سوال پرسیدم و گفتن هیچ ربطی به پروندهای مهاجرتی قانونی نداره واینم گفت پروندهای که در سازمان آمریکا ثبت شده باروند کاری جلو میره وهیچ جای نگرانی نیست خدارو شکر

البته رئيس جمهور امريكا اختياراتش فكر كنم از وكيل پرونده شما بيشتر باشه. Smile ولى گذشته از شوخى تغييرات زيادى در راه خواهد بود. حتى براى دوستانى كه اينجا هستند و قصد مهاجرت قانونى دارند مثل من. دليلش هم مهاجرت از كشور ما ايران كه كشور مسلمان هست و دشمن به شمار مياد. حالا اينكه شما و بنده دشمنى نداريم و احتمالا هم امريكا و امريكائى رو دوست داشته باشيم صحبتى جداست. به نظر من تغييرات از سال اينده اعمال خواهد شد و نه به صورت ناگهانى چون بررسى و اعمال تغييرات در قانون مهاجرت يا Comprehensive immigration reform زمان بر خواهد بود ولى اين شوك بزرگ در انتخابات امريكا وارد شد چون اكثريت خواهان تغييرات به خصوص در زمينه مهاجرت غير قانونى بخصوص لاتين تبار ها، پناهندگان سوريه اى و در اخر كه به ما مربوط ميشه مهاجرت (حتى قانونى) از كشور هاى مسلمان. در هر صورت زمان  مشخص خواهد كرد هيچ چيزى مشخص نيست ولى اراده خيلى قوى براى اعمال تغيير تبديل به موجى شد ترامپ رو برنده كرد. بعيد ميدونم درها بسته بشه ولى تعداد ويزاها محدودتر (شايد سراغ لاتارى و ويزاى خواهر و برادرى F4 برن) و پروسه تشخيص هويت و background check نه لزوما طولانى تر بلكه موشكافانه تر خواهد شد.

نه عزیز دلم ازاین خبرها نیست اول از هرچیز تعقیر کنه کلا کنگر تعقیر میکنه دل خودتو که f4نیستی صابون نزن ودوم براین هیچ مشکلی با ملت ایران ایران نداره مشکل پرامپ با ایران با ملت نیست با....... هست وبازم دل خودتو صابون نزن تعقیر کنه خودتم میسوزی نه گروهf4
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-10 ساعت 14:48)Survivor نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 10:50)omid311 نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 00:51)Survivor نوشته:  البته رئيس جمهور امريكا اختياراتش فكر كنم از وكيل پرونده شما بيشتر باشه. Smile ولى گذشته از شوخى تغييرات زيادى در راه خواهد بود. حتى براى دوستانى كه اينجا هستند و قصد مهاجرت قانونى دارند مثل من. دليلش هم مهاجرت از كشور ما ايران كه كشور مسلمان هست و دشمن به شمار مياد. حالا اينكه شما و بنده دشمنى نداريم و احتمالا هم امريكا و امريكائى رو دوست داشته باشيم صحبتى جداست. به نظر من تغييرات از سال اينده اعمال خواهد شد و نه به صورت ناگهانى چون بررسى و اعمال تغييرات در قانون مهاجرت يا Comprehensive immigration reform زمان بر خواهد بود ولى اين شوك بزرگ در انتخابات امريكا وارد شد چون اكثريت خواهان تغييرات به خصوص در زمينه مهاجرت غير قانونى بخصوص لاتين تبار ها، پناهندگان سوريه اى و در اخر كه به ما مربوط ميشه مهاجرت (حتى قانونى) از كشور هاى مسلمان. در هر صورت زمان  مشخص خواهد كرد هيچ چيزى مشخص نيست ولى اراده خيلى قوى براى اعمال تغيير تبديل به موجى شد ترامپ رو برنده كرد. بعيد ميدونم درها بسته بشه ولى تعداد ويزاها محدودتر (شايد سراغ لاتارى و ويزاى خواهر و برادرى F4 برن) و پروسه تشخيص هويت و background check نه لزوما طولانى تر بلكه موشكافانه تر خواهد شد.

نه عزیز دلم ازاین خبرها نیست اول از هرچیز تعقیر کنه کلا کنگر تعقیر میکنه دل خودتو که f4نیستی صابون نزن  ودوم براین هیچ مشکلی با ملت ایران ایران نداره  مشکل پرامپ با ایران با ملت نیست با....... هست وبازم دل خودتو صابون نزن تعقیر کنه خودتم میسوزی نه گروهf4

فرقى واسه من نداره ١٢ روز مونده كارنت شم يعنى بولتن بعدى. كنگر يعنى چى؟ فارسى بنويس.

موفق باشی ماکه بخیل نیستیم توکه در نوبت مهاجرت خانوادگی هستی نمیدونی کنگر یعنی چی من دیگه حرفی ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-30 ساعت 10:16)saeednia نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 05:30)Survivor نوشته:  [quote='arminpaye' pid='730012' dateline='1477756450']
هورا امروز نامه مصاحبه من از طریق nvc اومد در این نامه که پنج صفحه پیوست داره تاریخ و ساعت و روز مصاحبه و رو برای من و وکیلم و پتیشنر ایمیل کردن و دقیقا گفتن که به چه مدارکی مثل مدیکال وغیره نیاز است و تنها چیزی که در مورد پتیشنر نوشته proof of your us petitioner status and domicile in the us(photocopy of a us passport naturslization certificate or legal permanent resident card) اثبات وضعیت پتیشنر  یعنی ایا پتیشنر الان سیتیزن است یا گرین کارت معتبر دارد و کپی از گرین کارت یا سیتیزن شدن پتیشنر واین هیچ ربطی به اقامت پتیشنر در زمان مصاحبه ندارد و هیچ ممنوعیتی برای حضور پتیشنر در سفارت در زمان مصاحبه وجود ندارد.

سلام و تبريك فراوان

مرسى

بسیار تبریک وشاد باش و بادا بادا مبارک بادا!!!خوب proof of your US petitioner status که برمیگرده به گرین کارت وسیتیزن شیپ.اما فکر نمیکنی domicile in the US اثبات اقامت فیزیکی باشه؟این موردیه که همه بچه هایی که برای f2b رفتن ازشون خواسته شده.مثل حساب انکی،قرارداد اجاره خونه یا خرید خونه،بیمه،گواهینامه و..... که نشان دهنده ی اقامت پتیشنر در آمریکاست.پیشنهاد میکنم به این مسئله اهمیت بدین که مثل یکی از دوستان که اتفاقا در مهاجرسرا هم عضو بود و ماه پیش وارد آمریکا شد 8 ماه برای مصاحبه مجدد و جمع آوری دامیسیل معطل نشی.ایشون نامه ی شما رو دریافت کرد و اردیبهشت رفت مصاحبه و بهش گفتن دامیسیل پروف بیار و دوباره بیا سفارت.که ماه پیش رفت و مدارکی رو که عرض کردم اینبار با خودش برد و ویزا گرفت.
[/سلام و تبریک به شما
تا جایی که من فهمیدم کلیه اطلاعیه ها در مورد شرایط پرونده هر شخص به اون ایمیل میشه
من اگه بخوام ادرس ایمیل اولیه که پر کردم عوض کنم چکار باید بکنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-10 ساعت 15:06)Survivor نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 14:56)omid311 نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 14:48)Survivor نوشته:  فرقى واسه من نداره ١٢ روز مونده كارنت شم يعنى بولتن بعدى. كنگر يعنى چى؟ فارسى بنويس.

موفق باشی ماکه بخیل نیستیم توکه در نوبت مهاجرت خانوادگی هستی نمیدونی کنگر یعنی چی من دیگه حرفی ندارم

منظورت كتگوريه (category)؟ جالبه بدونم تا حالا نشنيده بودم تو اين فورم. فارسى يا انگليسى؟ كنگر من فقط يه گياه خوردنى شنيده بودم. چى هست حالا؟

@Survivor@ جان بادرود و عرض احترام دقیقا من هم تاحالا کنگر Big Grin نشنیده بودم تو این مدت طولانی که اینجاهستم Big Grin ولی خورشتِ کَنگَر شنیده بودم Big Grin ودر موردِ کیسهایf4ولاتِری هم شما دقیقا درست میفرمایید وکیلم از2سال پیش به ماگفت دولتمردان وسیاستمدارانِ ا م ر ی ک ا دارند تلاش میکنند لاتِری رو بزارن مخصوص تحصیلکرده هایی که ا م ر ی ک ا بهشون نیاز هست ومیخوان f4هارو هم کتگوریشونُ حذف کنن یعنی اگه قانون تصویب بشه به هرکی واسش قبل از تاریخ اون قانون هم درf4اقدام شده طبق بولِتِن ویزا میدن ولی بعد از تاریخِ تصویب قانون دیگه هیچ خواهربرادری نمیتونه واسه خواهربرادرش اَپلای کنه وباتوجه به رئیس جمهوری حزب جمهوری خواه و اکثریت جمهوری خواه در مجلسِ سنا ومجلسِ نمایندگان قانونی شدنِ این دو طرح(لاتِری و اِف 4) همچین بعیدم بنظر نمیرسه
CATEGORY : F2B
PRIORITY  : 24 july 2006
CURRENT : 24 DECEMBER 2013
 INTERVIEW : 26 MAY 2015   ANKARA 
 STATUS: ADMINISTRATIVE  PROCESSING 753 DAYS
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان