کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
دوستان، کدوم بانک برای حساب باز کردن خوبه؟ اصلا فرقی داره چه بانکی باشه؟
تشکر کنندگان: smith ، j@vad
(2011-10-17 ساعت 12:00)vahid_ce نوشته:  دوستان، کدوم بانک برای حساب باز کردن خوبه؟ اصلا فرقی داره چه بانکی باشه؟

فکر نمیکنم هیچ فرقی داشته باشه.من خودم از بانک صادرات گواهی سپرده بردم که مشکلی هم پیش نیومدShy
تشکر کنندگان: vahid_ce ، smith ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، pariya2
(2011-10-17 ساعت 13:14)tamanna نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 12:00)vahid_ce نوشته:  دوستان، کدوم بانک برای حساب باز کردن خوبه؟ اصلا فرقی داره چه بانکی باشه؟

فکر نمیکنم هیچ فرقی داشته باشه.من خودم از بانک صادرات گواهی سپرده بردم که مشکلی هم پیش نیومدShy

فرق نداره اما عقل سلیم حکم میکنه که نامه بانکیتون از بانکی باشه که وابسته به سازمان خاصی نباشه
مثلا قوامین و سپه نباشه بهتره
چون اینجوری دردسرش هم کمتره
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: vahid_ce ، amiry ، smith ، j@vad ، amir0_0amir ، pariya2 ، hossien_501
میشه خواهش کنم یک نفر بگه بهترین بانک توی ایران برای گشایش حساب و گرفتن پرینت بانکی کدومه؟ و کدوم پرینت به زبان انگلیسی میدن؟
کلا بانک های دولتی بهترند یا خصوصی؟
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: delir ، j@vad ، pariya2
دوستان من توی تاپیک دیگه این سوالو کرده بودم اما منتها الان شک داشتم که بین بچه های 2012 میشه مطرح کرد یا نه به هر حال ببخشید اگه اشتباهیه. اونجا توی تاپیک 2013 خیلی شلوغه سوالمم به این بحث مربوطه. از دوستانی که تجربه نداشتن اسپانسر رو دارن میخوام بپرسم که حالا به قول بچه هایی که بالا گفتن 15تا 20 میلیون رو 24ساعت بذار تو بانک بعد پسش بده, خب بعدش که چی؟ اگه واقعا اون 15میلیون وجود خارجی نداره راه حل های حقیقی اش چیه؟ یعنی واسه یه دانشجو که می خواد توی قرعه کشی شرکت کنه حداقل پولی که باید داشته باشه واسه خودش چقدره تا بتونه حتی بعد از موفقیت از مرحله ی گرفتن ویزا و مصاحبه افیسر, مهاجرت رو اغاز کنه؟؟؟ واقعا حداقل رو بگید
اگه میشه راهنماییم کنید خیلی گیر کردم
تشکر کنندگان: pariya2
(2011-10-17 ساعت 23:52)javad_2 نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 23:42)marzie نوشته:  دوستان من توی تاپیک دیگه این سوالو کرده بودم اما منتها الان شک داشتم که بین بچه های 2012 میشه مطرح کرد یا نه به هر حال ببخشید اگه اشتباهیه. اونجا توی تاپیک 2013 خیلی شلوغه سوالمم به این بحث مربوطه. از دوستانی که تجربه نداشتن اسپانسر رو دارن میخوام بپرسم که حالا به قول بچه هایی که بالا گفتن 15تا 20 میلیون رو 24ساعت بذار تو بانک بعد پسش بده, خب بعدش که چی؟ اگه واقعا اون 15میلیون وجود خارجی نداره راه حل های حقیقی اش چیه؟ یعنی واسه یه دانشجو که می خواد توی قرعه کشی شرکت کنه حداقل پولی که باید داشته باشه واسه خودش چقدره تا بتونه حتی بعد از موفقیت از مرحله ی گرفتن ویزا و مصاحبه افیسر, مهاجرت رو اغاز کنه؟؟؟ واقعا حداقل رو بگید

سلام دوست من

حداقل برای هر ایالت و شهر فرق میکنه هرچه شهر بزرگتر و شلوغتر هزینه هاش هم بالاتر این بسته به شرایط شما داره باید ببینی کجا میری و امکانات چی میخواهی هرچی امکانات بیشتر ، دلار بیشتر و هرچی کلاس بالاتر بازم دلار بیشتر
امیدوارم فانع شده باشین

خیلی ممنون اقا جواد که زود بهم پاسخ دادین. اما من که عرض کردم که خداقل ترین شرایط. من سال دوم کارشناسی هستم و فقط 21 سالمه به فرض قبول شدن چه شرایط و دارایی لازمه؟ چرا که ساپورت مالی خاصی ندارم .بنابراین در بدو ورود و قبل پیدا کردن کار اصلا انکانات خاصی رو توقع ندارم فقط در حد معمولی که یه دختر دانشجو در امنیت کامل باشه
بازم لطف می کنید برام بنویسید
تشکر کنندگان: pariya2 ، hossien_501
(2011-10-18 ساعت 00:30)javad_2 نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 00:13)marzie نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 23:42)marzie نوشته:  دوستان من توی تاپیک دیگه این سوالو کرده بودم اما منتها الان شک داشتم که بین بچه های 2012 میشه مطرح کرد یا نه به هر حال ببخشید اگه اشتباهیه. اونجا توی تاپیک 2013 خیلی شلوغه سوالمم به این بحث مربوطه. از دوستانی که تجربه نداشتن اسپانسر رو دارن میخوام بپرسم که حالا به قول بچه هایی که بالا گفتن 15تا 20 میلیون رو 24ساعت بذار تو بانک بعد پسش بده, خب بعدش که چی؟ اگه واقعا اون 15میلیون وجود خارجی نداره راه حل های حقیقی اش چیه؟ یعنی واسه یه دانشجو که می خواد توی قرعه کشی شرکت کنه حداقل پولی که باید داشته باشه واسه خودش چقدره تا بتونه حتی بعد از موفقیت از مرحله ی گرفتن ویزا و مصاحبه افیسر, مهاجرت رو اغاز کنه؟؟؟ واقعا حداقل رو بگید

سلام دوست من

حداقل برای هر ایالت و شهر فرق میکنه هرچه شهر بزرگتر و شلوغتر هزینه هاش هم بالاتر این بسته به شرایط شما داره باید ببینی کجا میری و امکانات چی میخواهی هرچی امکانات بیشتر ، دلار بیشتر و هرچی کلاس بالاتر بازم دلار بیشتر
امیدوارم فانع شده باشین

خیلی ممنون اقا جواد که زود بهم پاسخ دادین. اما من که عرض کردم که خداقل ترین شرایط. من سال دوم کارشناسی هستم و فقط 21 سالمه به فرض قبول شدن چه شرایط و دارایی لازمه؟ چرا که ساپورت مالی خاصی ندارم .بنابراین در بدو ورود و قبل پیدا کردن کار اصلا انکانات خاصی رو توقع ندارم فقط در حد معمولی که یه دختر دانشجو در امنیت کامل باشه

خیلی سخته نوشتنش من خودم دوست دارم صحبت کنم راجب مسائل
ولی سعی میکنم خلاصه و قابل فهم بگویم

شما میانگین حدود 1000$ ماهی برای 1نفر حساب کن بدون ماشین ها ، برای 1 سال حدود 12 تا 15 هزار دلار نیاز داری یعنی به عبارتی شما باید حدود 15 ملیون داشته باشی دوست عزیز فکر کنم این کمترین مبلغ باشه از نظر من
دوست من،به این موضوع هم فکر کن که اگر در رشتهٔ خودت موفق باشی‌ و بتونی‌ برای فوق لیسانس پذیرش بگیری،گاهی اونا بورست میکنند،یعنی‌ کمک میکنند که اونجا دوام بیاوری و زندگی‌ دانشجویی قابل قبولی داشته باشی‌،البته این اصلا آسان نیست،ولی‌ اگر احساس کنند که از نظر علمی‌ به دردشان می‌خوری تا حدی تو را ساپورت خواهند کرد.البته رشتهٔ تحصیلی‌،دانشگاهی که درس میخوانی‌،استادانی که بتونند برای تو نامهٔ تایید بنویسند،...هم خیلی‌ مهم است.ولی‌ با تمام اینها اصلا دست خالی‌ نمی‌شود رفت.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: j@vad ، امیر مهاجر ، pariya2
(2011-10-17 ساعت 16:10)Mehrafarin نوشته:  میشه خواهش کنم یک نفر بگه بهترین بانک توی ایران برای گشایش حساب و گرفتن پرینت بانکی کدومه؟ و کدوم پرینت به زبان انگلیسی میدن؟
کلا بانک های دولتی بهترند یا خصوصی؟

اصول الدین هم این قدر پیچیده نیست Big Grin
فرقی نداره کدوم بانک . من گفتم بهتره سپاه و قوامین نباشه . اون هم به دلیل وابستگی که به یک سری مراجع داره
مثلا بانک صادرات ی نامه میده . البته اگه غیر تهران باشید که درخواست نامه به زبان انگلیسی میکنه که از تهران شعبه بین اللمل براش بفرستند. این نامه به زبان انگلیسیه و دارای مهر بانک و دیگه نمیخواد ترجمه بشه.خودش سنده
بهتره برید از بانکتون بپرسید
اینقدر سخت نگیرید. خیلی راحته
خصوصی و دولتی فرق نفووکوله
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: cmbt ، ali.narooei ، tamanna ، kopol ، ghorbat ، smith ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، pariya2 ، hossien_501

سلام دوست من

امیدوارم فانع شده باشین

دقیقا همون طور که اقا جواد گفتند برای هر ایالت فرق داره
ولی بلیط هواپیما تقریبا یکیه
اگه توی فصل معمولی بری حدود 1.100.000 تا 1.600.000 میتونی گیر بیاری
اما توی های سیزن حداق کم کم 2.200.000 هست به بالا
البته هر پروازی هم نرخ خودش رو داره
میمونه سفر به امریکا .هر ایالتی فرق داره مثلا کالیفرنیا .نیویورک جزو گرونترین ها هستن و در عوض تگزاس ارزونترین
با توجه به نداشتن شغل در روزهای اول بهرته فکر چند ماهی رو برای خودت بکنی.حداق 6 ماه .اون هم بسته به اجاره خونه و خورد و خوراک متفاوته
مثلا تگزاس خونه و خوراک ارزونه ولی چون وسیله نقلیه عمومی نداره حتما باید ماشین بگیری
اون هم سخت نیست
حتی با 1500 دلار هم میشه یه قارقارک گرفت
تشکر کنندگان: majidusa01 ، ali.narooei ، javad_2 ، marzie ، tamanna ، ghorbat ، MeMo ، smith ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، lottory ، pariya2
(2011-10-17 ساعت 10:38)sal نوشته:  
(2011-10-13 ساعت 03:46)Us1346 نوشته:  
(2011-09-13 ساعت 14:59)cmbt نوشته:  دوستان سلام

یک سوال بسیار مهم.در financial documents سفارت آمریکا در آنکارا نوشته
financial documents must be prepared as one set for each family member.

و هم آن را بولد کرده هم زیرش خط کشیده.این جمله بسیار واضح است و یعنی‌ برای تک تک افراد خانواده تهیه شود!!!!این یعنی‌ چی‌؟؟من چیزی در این مورد نتوانستم در پستهای دوستان سالهای گذشته که به مصاحبه رفتند پیدا کنم.بعید میدونم که همگی‌ مجرد بوده باشند و به این موضوع توجه نکرده باشند.با عقل جور در نمیاد که من مثلا برای پسر ۴ ساله‌ام برم حساب جدا باز کنم و financial document جور کنم!!از طرفی‌ این جمله که اینقدر هم روش تاکید کردند میگه باید تک تک افراد خانواده مدارک مالی را داشته باشند.لطفا راهنمایی کنید.

.اگر یک جملهٔ دیگر را از خود سایت مد نظر قرار دهیم:
The applicant has,or will have,in the United States personal funds sufficient to provide support for the applicant and dependent family members,......

شاید یک سری مدرک کافی‌ باشد.

نظرات دوستان؟؟

من تمام فروم مربوط به ۲۰۱۱ را خواندم،بعضیها برای برنده اصلی‌ و همسر هر دو حساب مالی گرفته بودند و اکثرا فقط برای برنده اصلی‌.دوستان ۲۰۱۲ شما چه خواهید کرد؟توضیح سفارت ابهام دارد(با توجه با دو جمله

این جمله به این مفهوم نیست که باید برای تک تک اعضائ خانواده پرینت حساب جداگانه برد. بلکه به این معنی است که موجودی حساب باید برای همه اعضا خانواده در نظر گرفته شود.به عبارتی یک پرینت با موجودی بالا(هر نفر 15 میلیون تومان )کافی است.

توضیحات دوستمون کاملا درست بود.اما خود من در مسافرتهای خارجی قبلی رفتم بانک و حساب رو مشترک کردم.

دوستان:
منطقی تر است که هم برنده اصلی وهم همسر یک حساب جداگانه ارائه دهندو اگر فرزندی دارند موجودی حساب برنده اصلی 2 برابر باشد.(هر نفر 15 ملیون تومان)
شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
تشکر کنندگان: cmbt ، j@vad
(2011-10-18 ساعت 14:04)cmbt نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 00:30)javad_2 نوشته:  

سلام دوست من

امیدوارم فانع شده باشین

خیلی سخته نوشتنش من خودم دوست دارم صحبت کنم راجب مسائل
ولی سعی میکنم خلاصه و قابل فهم بگویم

شما میانگین حدود 1000$ ماهی برای 1نفر حساب کن بدون ماشین ها ، برای 1 سال حدود 12 تا 15 هزار دلار نیاز داری یعنی به عبارتی شما باید حدود 15 ملیون داشته باشی دوست عزیز فکر کنم این کمترین مبلغ باشه از نظر من
دوست من،به این موضوع هم فکر کن که اگر در رشتهٔ خودت موفق باشی‌ و بتونی‌ برای فوق لیسانس پذیرش بگیری،گاهی اونا بورست میکنند،یعنی‌ کمک میکنند که اونجا دوام بیاوری و زندگی‌ دانشجویی قابل قبولی داشته باشی‌،البته این اصلا آسان نیست،ولی‌ اگر احساس کنند که از نظر علمی‌ به دردشان می‌خوری تا حدی تو را ساپورت خواهند کرد.البته رشتهٔ تحصیلی‌،دانشگاهی که درس میخوانی‌،استادانی که بتونند برای تو نامهٔ تایید بنویسند،...هم خیلی‌ مهم است.ولی‌ با تمام اینها اصلا دست خالی‌ نمی‌شود رفت.

سپاسگزارم. بله مسئله تحصیلی که اصل تصمیماتم هست فقط صرفا اینجا موضوع با قرعه کشی رفتن مدنظرم بود
اما ممنون
(2011-10-18 ساعت 15:00)mitr.p نوشته:  

سلام دوست من

امیدوارم فانع شده باشین

دقیقا همون طور که اقا جواد گفتند برای هر ایالت فرق داره
ولی بلیط هواپیما تقریبا یکیه
اگه توی فصل معمولی بری حدود 1.100.000 تا 1.600.000 میتونی گیر بیاری
اما توی های سیزن حداق کم کم 2.200.000 هست به بالا
البته هر پروازی هم نرخ خودش رو داره
میمونه سفر به امریکا .هر ایالتی فرق داره مثلا کالیفرنیا .نیویورک جزو گرونترین ها هستن و در عوض تگزاس ارزونترین
با توجه به نداشتن شغل در روزهای اول بهرته فکر چند ماهی رو برای خودت بکنی.حداق 6 ماه .اون هم بسته به اجاره خونه و خورد و خوراک متفاوته
مثلا تگزاس خونه و خوراک ارزونه ولی چون وسیله نقلیه عمومی نداره حتما باید ماشین بگیری
اون هم سخت نیست
حتی با 1500 دلار هم میشه یه قارقارک گرفت

ممنونSmile
تشکر کنندگان:
سلام
من سي آذر مصاحبه دارم. پانزدهم هم كه مداركموپست مي كنم(دو هفته قبل)
مي خوام بدونم نامه مالي از بانك رو كي بگيرم؟الان زوده؟ اگر دير هم بشه خب چون بايد پولو قرض كنم و برگردونم سخت ميشه.
تشکر کنندگان: arman_m
(2011-10-19 ساعت 15:13)azin_sh نوشته:  سلام
من سي آذر مصاحبه دارم. پانزدهم هم كه مداركموپست مي كنم(دو هفته قبل)
مي خوام بدونم نامه مالي از بانك رو كي بگيرم؟الان زوده؟ اگر دير هم بشه خب چون بايد پولو قرض كنم و برگردونم سخت ميشه.

میتونید یک هفته قبل از ارسال فرم ها نامه تمکن رو از بانک بگیرید.
تشکر کنندگان: tamanna ، ghorbat ، smith
سلام دوستان
ما اسپانسر نداریم
حتی موجودی هم که میگن برا دونفر رو نمیتونیم جور کنیم!!!!!
فقط دلمونو به سند خونه بردارم و یه سند ماشین(206) که دارم خوش کردیم!حالا به نظرتون سند خونه رو بنام بزنم یا وکالتشو بگیریم ؟؟؟
در آخر امیدی هست حتی با سند هم بتونیم کار بکنیم!!!!!!؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید
متشکرم
تشکر کنندگان: tamanna ، smith
(2011-10-19 ساعت 20:42)n.torabi65 نوشته:  سلام دوستان
ما اسپانسر نداریم
حتی موجودی هم که میگن برا دونفر رو نمیتونیم جور کنیم!!!!!
فقط دلمونو به سند خونه بردارم و یه سند ماشین(206) که دارم خوش کردیم!حالا به نظرتون سند خونه رو بنام بزنم یا وکالتشو بگیریم ؟؟؟
در آخر امیدی هست حتی با سند هم بتونیم کار بکنیم!!!!!!؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید
متشکرم

اگه می تونید واسه 2 روز پول بهره ای بگیرید.(البته اگر مشکل شرعی ندارید)، این طور که من خوندم در نبود اسپانسر هیچ گزینه ای بهتر از موجودی بانکی با میزان حداقل 15 میلیون برای هر نفر نیست. سند باید ارزش گذاری بشه، کلی دنگ و فنگ داره آخر هم اعتبارش خیلی نیست.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: tamanna ، arman_m ، hossien_501

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان