کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2011-10-18 ساعت 14:29)mitr.p نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 16:10)Mehrafarin نوشته:  میشه خواهش کنم یک نفر بگه بهترین بانک توی ایران برای گشایش حساب و گرفتن پرینت بانکی کدومه؟ و کدوم پرینت به زبان انگلیسی میدن؟
کلا بانک های دولتی بهترند یا خصوصی؟

اصول الدین هم این قدر پیچیده نیست Big Grin
فرقی نداره کدوم بانک . من گفتم بهتره سپاه و قوامین نباشه . اون هم به دلیل وابستگی که به یک سری مراجع داره
مثلا بانک صادرات ی نامه میده . البته اگه غیر تهران باشید که درخواست نامه به زبان انگلیسی میکنه که از تهران شعبه بین اللمل براش بفرستند. این نامه به زبان انگلیسیه و دارای مهر بانک و دیگه نمیخواد ترجمه بشه.خودش سنده
بهتره برید از بانکتون بپرسید
اینقدر سخت نگیرید. خیلی راحته
خصوصی و دولتی فرق نفووکوله

من این گواهی را به راحتی از بانک پاسارگاد گرفتم، ولی بانک انصار یه کم دردسر داره،همه بانک ها میدن.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: j@vad ، hossien_501
(2011-10-19 ساعت 20:42)n.torabi65 نوشته:  سلام دوستان
ما اسپانسر نداریم
حتی موجودی هم که میگن برا دونفر رو نمیتونیم جور کنیم!!!!!
فقط دلمونو به سند خونه بردارم و یه سند ماشین(206) که دارم خوش کردیم!حالا به نظرتون سند خونه رو بنام بزنم یا وکالتشو بگیریم ؟؟؟
در آخر امیدی هست حتی با سند هم بتونیم کار بکنیم!!!!!!؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید
متشکرم

عزیز به نظر من هر جوری که شده پولی جور کنید واسه یکی دو روز بذارید به حساب تا خدایی نکرده به خاطر این موضوع گیر ندن که باید حتما اسپانسر داشته باشید.اخه از این کارا میکنن غیر قابل پیش بینی اند.برای سند احتیاجی نیست که به نام بزنید گواهی بلاعزل بگیرید.ولی واسه سپرده تلاش کنینShy
موفق باشید
تشکر کنندگان: j@vad
(2011-10-19 ساعت 15:13)azin_sh نوشته:  سلام
من سي آذر مصاحبه دارم. پانزدهم هم كه مداركموپست مي كنم(دو هفته قبل)
مي خوام بدونم نامه مالي از بانك رو كي بگيرم؟الان زوده؟ اگر دير هم بشه خب چون بايد پولو قرض كنم و برگردونم سخت ميشه.

فکر نمی کنید پست کردن مدارک دو هفته قبل از مصاحبه یه کم دیر باشه؟ اونجوری که من فهمیدم 15 روز قبل از مصاحبه مدارک باید به دست اونها رسیده باشه نه اینکه تازه شما پست کنید.
فکر نکنم مشکلی داشته باشه شنیدم تا 6 ماه اعتبار داره
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: azin_sh ، tamanna ، ghorbat
(2011-10-19 ساعت 21:54)javad_2 نوشته:  
(2011-10-19 ساعت 21:48)tamanna نوشته:  
(2011-10-19 ساعت 20:42)n.torabi65 نوشته:  سلام دوستان
ما اسپانسر نداریم
حتی موجودی هم که میگن برا دونفر رو نمیتونیم جور کنیم!!!!!
فقط دلمونو به سند خونه بردارم و یه سند ماشین(206) که دارم خوش کردیم!حالا به نظرتون سند خونه رو بنام بزنم یا وکالتشو بگیریم ؟؟؟
در آخر امیدی هست حتی با سند هم بتونیم کار بکنیم!!!!!!؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید
متشکرم

عزیز به نظر من هر جوری که شده پولی جور کنید واسه یکی دو روز بذارید به حساب تا خدایی نکرده به خاطر این موضوع گیر ندن که باید حتما اسپانسر داشته باشید.اخه از این کارا میکنن غیر قابل پیش بینی اند.برای سند احتیاجی نیست که به نام بزنید گواهی بلاعزل بگیرید.ولی واسه سپرده تلاش کنینShy
موفق باشید
سلام

همینطور که خانوم tamanna گفتن و من هم میگم حتما باید نشون بدی پول داری و سربار دولت نیستی وگرنه احتمال ریجکت شدنتون هست من هم پیشنهاد میکنم حتما برای 1 تا 2 روز حسابت رو تقویت کن به کمک دوستان و فامیل و آشنایان و گرفتن ویزا رو گارانتی کن Cool
موفق باشید

همونطور که دوستان میدونند فرد برنده شده باید اسپانسر داشته باشه یا نشون بده که میتونه خودش اسپانسر خودش باشه و برای این کار بهترین راه ممکن. داشتن نامه تمکن مالی از بانک هستش پس دوست عزیز به هرطریقی که میتونی یه پولی جور کن و از بانک نامه بگیر.
البته هیچکس نمیتونه بگه که آفیسر شما رو با پول کم ریجکت میکنه یا نمیکنه چون بودند کسانی که با پول کم ویزا یکضرب گرفتند و کسانی هم بودند که با پول زیاد آفیسر بهشون گیر داده.
اما خوب شما باید خودتون رو جلو آفیسر قوی نشون بدین هم از نظر روحی و هم از نظر مالی.
تشکر کنندگان: tamanna ، ghorbat ، j@vad ، amir0_0amir ، hossien_501
سلام دوستان عزیز
آیا فقط مبلغ مانده حساب روزی که گواهی مانده حساب رو از بانک می گیریم ملاک هست یا اینکه متوسط (Average) مبلغ حساب در عرض 3 یا 6 ماه رو هم می بینند؟ بر فرض یک نفر می تونه برای یک روز مبلغ زیادی رو به حسابش واریز کنه و بر اساس اون مانده حساب بگیره و فردای اون روز اون مبلغ رو از حساب برداشت کنه.
در مورد گردش حساب هم معمولا گردش حساب چند ماه رو می خواهند و چه میزان گردش حساب مناسب هست؟ در مورد مانده حساب هم ارقام مختلفی در تالار گفتگو ذکر شده از 12 میلیون تا 45 میلیون، کسانی که تجربه مصاحبه دارند یا اظلاعاتی در این زمینه دارند لطفا بگن چه مبلغی مد نظر سفارت هست ( البته برای سال 2012)؟
و آیا در کنارش به سند ملک و ... نیز احتیاج هست یا خیر؟

ممنون
شماره کیس: 2012AS0002xxxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: آگوست 2011
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: دسامبر
تاریخ مصاحبه: فوريه
تاریخ دریافت ويزا: فوريه
تاریخ ورود به آمریکا : June 2012
جمع تقریبی هزینه ها:5000عکس،88000 DHL، ترجمه مدارك 200،000، سفر به تركيه و ساير هزينه ها 3،500،000
تشکر کنندگان: tamanna ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir
(2011-10-20 ساعت 01:32)Saina نوشته:  سلام دوستان عزیز
آیا فقط مبلغ مانده حساب روزی که گواهی مانده حساب رو از بانک می گیریم ملاک هست یا اینکه متوسط (Average) مبلغ حساب در عرض 3 یا 6 ماه رو هم می بینند؟ بر فرض یک نفر می تونه برای یک روز مبلغ زیادی رو به حسابش واریز کنه و بر اساس اون مانده حساب بگیره و فردای اون روز اون مبلغ رو از حساب برداشت کنه.
در مورد گردش حساب هم معمولا گردش حساب چند ماه رو می خواهند و چه میزان گردش حساب مناسب هست؟ در مورد مانده حساب هم ارقام مختلفی در تالار گفتگو ذکر شده از 12 میلیون تا 45 میلیون، کسانی که تجربه مصاحبه دارند یا اظلاعاتی در این زمینه دارند لطفا بگن چه مبلغی مد نظر سفارت هست ( البته برای سال 2012)؟

ممنون

عزیزم گردش حساب احتیاجی نیست گواهی سپرده راضیشون میکنه.اگه اشتباه نکنم برای هر نفر حداقل 15 میلیون کفایت میکنه.
داشتن سند ملک و ..... ضرر نداره اما به اندازه گواهی سپرده براشون اهمیت نداره
تشکر کنندگان: Saina ، j@vad ، amir0_0amir
سلام دوستان
اسپانسر به غیر از اون فرمه که گفتید چه مدارکه دیگه هم باید داشته باشه؟
اسپانسرم مقیم آمریکاس
تشکرمیکنم اول از مدیر این سایت و بعد هم از بچه های مهاجر سرا ممنون که راهنماییم کردید
آذر ماه وقت مصاحبه اس
به امید اینکه ما هم مثل بقیه بچه ها ویزا بگیریم و من هم مثل بقیه بچه ها بتونم تجربیات سفر رو در اختیارتون بزارم

سلام
یه توصیه میکنم به همه دوستان مهاجر سرا
اولا سفرنامه ها رو خوب بخوانید
ثانیا نکات مهم سفرنامه ها رو یاداشت کنید بهتره
بخاطر اینکه هی مرور میکنید تا چیزی از قلم نیفته!
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-10-20 ساعت 10:37)tamanna نوشته:  

ممنون

عزیزم گردش حساب احتیاجی نیست گواهی سپرده راضیشون میکنه.اگه اشتباه نکنم برای هر نفر حداقل 15 میلیون کفایت میکنه.
l
منظورتون از گواهی سپرده همون مقدار موجودیه دیگه نه؟ من رفتم بانک ملی و گفت شما گردش حساب رو می خواهید یا موجودی رو من هم گفتم موجودی . گفت می تونم درخواست بدم که به انگلیسی باشه سه چهار روز طول می کشه همین کافیه دیگه نه؟
تشکر کنندگان: tamanna ، ghorbat ، j@vad
(2011-10-20 ساعت 19:59)Mehrafarin نوشته:  

ممنون

l
منظورتون از گواهی سپرده همون مقدار موجودیه دیگه نه؟ من رفتم بانک ملی و گفت شما گردش حساب رو می خواهید یا موجودی رو من هم گفتم موجودی . گفت می تونم درخواست بدم که به انگلیسی باشه سه چهار روز طول می کشه همین کافیه دیگه نه؟

طبق تجربه دوستان چند ساعت بیشتر طول نمیکشه ولی خوبه همین کافی
تشکر کنندگان: tamanna ، Mehrafarin
(2011-10-20 ساعت 20:21)majidusa01 نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 19:59)Mehrafarin نوشته:  

ممنون

l

طبق تجربه دوستان چند ساعت بیشتر طول نمیکشه ولی خوبه همین کافی

اره.همین موجودی حساب.من که از بانک صادرات گرفتم 5-6 روزی طول کشید زمانش مهم نیست.مهم اینه که گواهی انگلیسی رو بگیرید.مگه نه؟Shy
تشکر کنندگان: majidusa01 ، storagemeter ، Mehrafarin
(2011-10-17 ساعت 10:29)mitr.p نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 10:12)shs نوشته:  نظر دوستاني كه ميگن گردش كار حساب بانكي لازم نيست و فقط موجودي لازمه در مورد مطلب زير چيه؟
در نوشته زير به وضوح گردش كار براي 12 ماه رو خواسته؟؟؟!!!

Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);

والله من و همسرم که فقط موجودی بردیم و هیچ سوالی هم از ما نکردند و موجودی رو قبول کردند
فقط اینکه در نامه ای که از بانک صادرات داشتیم تاریخ افتتحاح حسابمون بود (که مربوط به چند سال قبلش بود)
همین
دوستمون shs درست میگن ظاهرا اعلام موجودی کافی نیست؟ کسی هست که برای مصاحبه فقط گواهی موجودی رو برده باشه و ایراد گرفته باشند؟ خواهر من کلا حساب نداره و تازه می خوایم براش باز کنیم اینجوری که من خوندم احتمالا مشکل پیش میاد. در ضمن نوشته اگه اخیرا مبلغ زیادی به حساب واریز شده باید توضیح داده بشه.
(2011-10-21 ساعت 22:30)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 10:29)mitr.p نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 10:12)shs نوشته:  نظر دوستاني كه ميگن گردش كار حساب بانكي لازم نيست و فقط موجودي لازمه در مورد مطلب زير چيه؟
در نوشته زير به وضوح گردش كار براي 12 ماه رو خواسته؟؟؟!!!

Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);

والله من و همسرم که فقط موجودی بردیم و هیچ سوالی هم از ما نکردند و موجودی رو قبول کردند
فقط اینکه در نامه ای که از بانک صادرات داشتیم تاریخ افتتحاح حسابمون بود (که مربوط به چند سال قبلش بود)
همین
دوستمون shs درست میگن ظاهرا اعلام موجودی کافی نیست؟ کسی هست که برای مصاحبه فقط گواهی موجودی رو برده باشه و ایراد گرفته باشند؟ خواهر من کلا حساب نداره و تازه می خوایم براش باز کنیم اینجوری که من خوندم احتمالا مشکل پیش میاد. در ضمن نوشته اگه اخیرا مبلغ زیادی به حساب واریز شده باید توضیح داده بشه.

این نوشته درسته ولی دوستان قبل از ما میانبر زده بودند و گرفته بود و من هم میانبر زدم و گرفت. واضح تر بگم که من مبلغی پول را یک روز قبل از سفر به ترکیه به حساب پارسیانم ریختم و روز سفر، نامه را گرفتم و پول را هم بیرون آوردم. و بدون اسپانسر و با همان نامه پارسیان با ترجمه و مهر شعبه بین الملل ویزا گرفتم.

ولی نکته مهمی که هست با توجه به نوشته خودشان اینکار ریسک خیلی بالایی داره و تنها به دوستانی توصیه می کنیم که اسپانسر ندارند و چاره ای به جز این ندارند و امکان پذیرفته شدن یا رد شدن هست. از من و چند تا از دوستان پذیرفتند ولی از یکی از دوستان مهاجرسرایی مانده حساب را نپذیرفته بودند.

تاریخ افتتاح حساب پارسیان من که در نامه درج شده بود مربوط به سالها قبل بود و گردش متوسطی هم داشتم ولی اصلا صورت گردش را نگرفتم. برای سایر دوستان هم از خودشان خواهش می کنیم که بیایند و بنویسند که حسابشان جدید بوده یا سابقه داشته است.

تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad ، aziking ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، lottory
حساب می تونه اشتراکی باشه؟ یعنی به نام دو نفر باشه؟ به نام خود شخص و مثلا پدر یا مادرش.
با سلام به دوستان عزیز
برای اثبات تمکن مالی ظاهرا می شود اسناد ملک و ... را هم ارائه کرد لیکن باید این اسناد ارزش گذاری شود. کسی اطلاع دارد این ارزش گذاری ملک و آپارتمان را کجا و با چه روشی باید انجام داد؟
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
(2011-10-24 ساعت 17:22)parsy631 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
برای اثبات تمکن مالی ظاهرا می شود اسناد ملک و ... را هم ارائه کرد لیکن باید این اسناد ارزش گذاری شود. کسی اطلاع دارد این ارزش گذاری ملک و آپارتمان را کجا و با چه روشی باید انجام داد؟

نيازي به ارزش گذاري نمي باشد. فقط ترجمه رسمي كنيد به همراه حساب بانكي كافي است.
تشکر کنندگان: parsy631 ، ramin_ad ، j@vad ، amir0_0amir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان