کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
(2011-10-04 ساعت 10:55)ORIGINAL نوشته:  سلام ببخشید برای ثبت نام حتما باید پاسپ.رت داشته باشیم ؟

الان ضرورتی نداره ولی اگر برنده شدید ، باید اسمی که الان توی فرم ثبت نام وارد می کنید با اسمی که در آینده توی پاسپورتتون نوشته خواهد شد از نظر حروف و اسپل دقیقا یکسان باشه. در غیر اینصورت ممکنه با مشکل مواجه بشید
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Ramkal ، arman_m
سلام ببخشید من وقتی میرم تو این سایت http://dvlottery.state.gov/ هیچ جایی نمی تونم فرم ثبت نام رو پیدا کنم میشه راهنماییم کنید فرم ثبت نام کجاست؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-10-04 ساعت 22:37)amirtayebe نوشته:  سلام ببخشید من وقتی میرم تو این سایت http://dvlottery.state.gov/ هیچ جایی نمی تونم فرم ثبت نام رو پیدا کنم میشه راهنماییم کنید فرم ثبت نام کجاست؟

روی Begin Entry کلیک کن
اگر بازم پیداش نکردی اینجا رو کلیک کن
تشکر کنندگان: amirtayebe ، sarah_xzx ، SH1A2R3
سلام بچه ها!
نمی دونم اینجا جای گفتنش هست یا نه! خود مدیران عزیز درستش کنن.

توی صفحه وزارت خارجه فارسی زبان آمریکا در ف*ی*س*ب*و*ک سوالی پرسیدم و پرسیدند که جالب هست که شما هم بدونید.

پرسیدم آیا انتخاب شدن واقعا شانسی هست یا مثلا اولویتی چیزی وجود دارد. گفتند: Omid عزیز،
قرعه کشی گرین کارت کاملا بر اساس قرعه کشی و نامهایی که از این قرعه کشی خارج می شوند صورت می گیرد و چیز دیگری در این روند موثر نیست.

بعد یکی در مورد اسپانسر پرسیده بود و گفتند: خوانندگان عزیز،
اطلاعاتی که یکی از کاربران در اینجا در مورد ضرورت داشتن پشتیبان مالی برای برندگان قرعه کشی گرین کارت برای داشتن شرایط لازم برای دریافت گرین کارت ارائه داده است اصلا صحیح نیست. داوطلبان برای داشتن صلاحیت لازم برای دریافت گرین کارت باید نشان دهند آنها یا دوره دبیرستان را در ایران به پایان رسانده اند و یا اینکه دارای درجه بالایی از مهارت در زمینه خاصی هستند که امکان اشتغال آنها در آمریکا را اسانتر خواهد کرد. شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت امریکا به هیچ وجه نیازی به داشتن پشتیبان مالی در آمریکا نیستند.
ش کیس: 2018XXXXXXXXXX
نامه قبولی:
کنسولگری:
فرمها:
کارنت شدن:
نامه دوم:
مصاحبه:
کلیرنس:
ویزا:
هزینه ها:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
به رویاهات فکر کن... Rolleyes
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Vouria ، babak433 ، Ramkal ، arman_m ، fazelisaber
(2011-10-04 ساعت 22:49)firstpars نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 22:37)amirtayebe نوشته:  سلام ببخشید من وقتی میرم تو این سایت http://dvlottery.state.gov/ هیچ جایی نمی تونم فرم ثبت نام رو پیدا کنم میشه راهنماییم کنید فرم ثبت نام کجاست؟

روی Begin Entry کلیک کن
اگر بازم پیداش نکردی اینجا رو کلیک کن

فقط با مرورگر اینترنت اکسپلوره شما میتونید عملیات ثبت نام رو انجام بدید !
Tampa.Floorida.Usa
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، arman_m ، fazelisaber
با عرض سلام

من یک سوال دارم و اون اینه که اونجوری که روی وب سایت ثبت نام نوشته سایت با اینترنت اکسپلورر 6 و 7 کار میکنه. من روی لپ تاپم از روز اول ویندوز سون نصبه که ورژن اینترنت اکسپلورر 8 هست میخوام بدونم این توی روند ثبت نام مشکلی ایجاد میکنه. البته من یکی از دوستانم گفت که با فایر فاکس ثبت نام کرده و موفقیت امیز هم بوده و confirmation number هم دریافت کرده!
خواهش میکنم راهنماییم کنید.
در مورد مرور گر استفاده ار فاير فاكس هم موردي پيش نياورده ! فكر كنم نبايد نگران بود ولي IE داريد از اون استفاده كنيد تا خيالتون راحت باشه.

در مورد اسپانسر كه خيلي در موردش بحث ميشه اين مطلب از سايت اصلي كاملا
گوياست :

Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed
.
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، SH1A2R3 ، arman_m ، fazelisaber
(2011-10-05 ساعت 13:14)uxmal09 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 13:09)saied-k نوشته:  در مورد مرور گر استفاده ار فاير فاكس هم موردي پيش نياورده ! فكر كنم نبايد نگران بود ولي IE داريد از اون استفاده كنيد تا خيالتون راحت باشه.

در مورد اسپانسر كه خيلي در موردش بحث ميشه اين مطلب از سايت اصلي كاملا
گوياست :

Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed
.

سعید جان فرمایش شما صحیح ولی این اسپانسر با اون اسپانسر فرق می کنه. در متنی که شما ذکر کردین منظور از اسپانسر، اسپانسر ویزایست یعنی چون لاتاری جنبه قرعه کشی داره نیازی به داشتن اسپانسر (یعنی یک نفر که از آمریکا برای شما درخواست ویزا بده) نیست و اسپانسر یا petitioner ویزا خود شخص برنده است. این با اسپانسر مالی فرق می کنه. ما اینجا خودمون بهش می گیم اسپانسر مالی ولی در متون اداره مهاجرت بهش می گن ساپورت مالی.

درست است ! ولي متناسفانه بسياري از دوستان ساپورت مالي مورد نياز براي گرفتن ويزا رو به اجباري بودن داشتن اسپانسر در امريكا نسبت ميدن و اين روزها كه ثبت نام 2013 شروع شده سوالات زيادي براي دوستان پيش امده . قصد من از اين نوشته كه از سايت گذاشتم اينه كه مسئله اسپانسر اجباري از ذهن دوستان پاك بشه . همانطور كه قبلا هم در پستهام اشاره كردم ، بحث تمكن مالي يعني داشتن پشتوانه مالي واقعي براي برندگان لاتاري علاوه بر اينكه الزام سفارت است ، الزامي براي شروع زندگي جديد در امريكا و سپري كردن زمان ورود و بيكاري و سردرگمي است. كه فكر مي كنم براي يك خانواده 3 يا 4 نفره اين مبلغ زير 50 هزار دلار نميتونه باشه. اين مبحث رو در جاي ديگه اي هم مطرح كرده بوديم و بحث به اينجا رسيده بود كه دوستان براي نشان دادن تمكن مالي فقط به پرينت سوري تكيه نكنند و واقعا پشتوانه هاي لازم را ايجاد كنند.

بخشيد اگر در انتخاب تاپيك مناسب اشتباه كردم.
تشکر کنندگان: uxmal09 ، Yashar1989 ، sarah_xzx ، SH1A2R3 ، Ramkal ، arman_m ، amir_cool_2001

دوستان! اگر با مرورگرتون قبلا این آدرس رو باز کرده بودید، چون توی حافظه کش مرورگرتون ذخیره شده، بعد از باز شدن صفحه فوق لینک ورود به صفحه پر کردن فرم رو ندیدید، یه Control + F5 بزنید. منم متعجب بودم که چرا نمی تونم اینک ورود به صفحه ثبت نام رو ببینم، با Control+F5 مشکلم حل شد.Tongue

به امید انتخاب

نامه قبولی:
کنسولگری:
فرمها:
کارنت شدن:
نامه دوم:
مصاحبه:
کلیرنس:
ویزا:
هزینه ها:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، arman_m ، amir_cool_2001
(2011-10-05 ساعت 13:07)dokme1982 نوشته:  با عرض سلام

من یک سوال دارم و اون اینه که اونجوری که روی وب سایت ثبت نام نوشته سایت با اینترنت اکسپلورر 6 و 7 کار میکنه. من روی لپ تاپم از روز اول ویندوز سون نصبه که ورژن اینترنت اکسپلورر 8 هست میخوام بدونم این توی روند ثبت نام مشکلی ایجاد میکنه. البته من یکی از دوستانم گفت که با فایر فاکس ثبت نام کرده و موفقیت امیز هم بوده و confirmation number هم دریافت کرده!
خواهش میکنم راهنماییم کنید.

من متوجه نشدم که IE 8 مشکلی برای ثبت نام ایجاد نمیکه؟؟؟؟؟Sad
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، amir_cool_2001 ، fazelisaber
خب، تغییراتی که امسال مشاهده کردم یکی ایمیل بود که باید دو بار وارد می کردی برای تایید درستی ایمیل.
دوم اینکه امسال به جز شماره تایید (Confirmation Number) یک امضای دیجیتال(Digital Signature) استفاده شده. شماره مون هم رند هستا Smile

راستی؟ این کد تایید که پس از دکمه تایید مرحله دوم باید وارد کنی امسال اضافه شده. نه؟
نامه قبولی:
کنسولگری:
فرمها:
کارنت شدن:
نامه دوم:
مصاحبه:
کلیرنس:
ویزا:
هزینه ها:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان: Yashar1989 ، SH1A2R3 ، aden ، Ramkal
(2011-10-05 ساعت 12:22)tomalaki نوشته:  سلام بچه ها!
نمی دونم اینجا جای گفتنش هست یا نه! خود مدیران عزیز درستش کنن.

توی صفحه وزارت خارجه فارسی زبان آمریکا در ف*ی*س*ب*و*ک سوالی پرسیدم و پرسیدند که جالب هست که شما هم بدونید.

پرسیدم آیا انتخاب شدن واقعا شانسی هست یا مثلا اولویتی چیزی وجود دارد. گفتند: Omid عزیز،
قرعه کشی گرین کارت کاملا بر اساس قرعه کشی و نامهایی که از این قرعه کشی خارج می شوند صورت می گیرد و چیز دیگری در این روند موثر نیست.

بعد یکی در مورد اسپانسر پرسیده بود و گفتند: خوانندگان عزیز،
اطلاعاتی که یکی از کاربران در اینجا در مورد ضرورت داشتن پشتیبان مالی برای برندگان قرعه کشی گرین کارت برای داشتن شرایط لازم برای دریافت گرین کارت ارائه داده است اصلا صحیح نیست. داوطلبان برای داشتن صلاحیت لازم برای دریافت گرین کارت باید نشان دهند آنها یا دوره دبیرستان را در ایران به پایان رسانده اند و یا اینکه دارای درجه بالایی از مهارت در زمینه خاصی هستند که امکان اشتغال آنها در آمریکا را اسانتر خواهد کرد. شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت امریکا به هیچ وجه نیازی به داشتن پشتیبان مالی در آمریکا نیستند.

اینم اظهارات اون شخصی که سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا پاسخش رو داد.
"برای گرفتن این ویزا باید اسپانسر مالی داشته باشین آمریکا یا ثروت کلانی در ایران (در مقایسه با ارزش دلار) وگرنه از نظر مالی رد میشین و ویزا نمیگیرن"
نامه قبولی:
کنسولگری:
فرمها:
کارنت شدن:
نامه دوم:
مصاحبه:
کلیرنس:
ویزا:
هزینه ها:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Ramkal ، arman_m
(2011-10-03 ساعت 12:11)reza4361 نوشته:  با سلام
من اولین بار که ثبت نام میکنم مشخصات همسر و فرزند رو کجا وارد میکنیم ،تو فرم ثبت نام نبود ،ولی واسه متاهل وارد کردن مشخصات الزامی بود ممنون از توجهتون

با سلام
پس از انتخاب متاهل بودن و تعداد فرزند و تکمیل صفحه جاری پس از فشردن دکمه ادامه به صفحه همسر و فرزند منتقل می شوید.Shy
ثبت نام : بعد از وقفه دو ساله، به امید خدا اکتبر 2018 برای لاتاری 2020  
كيس نامبر:                                                                         
دريافت نامه قبولی:                                                               
ارسال مدارك:                                                          
مصاحبه:                                                                       
كليرنس:                                                                        
دريافت ويزا: یک ضرب Rolleyes
دریافت گرین کارت:
16 دوره شرکت در لاتاری: You have not been selected  Tongue
تشکر کنندگان: majidusa01 ، SH1A2R3 ، arman_m
سلام
دوستان من آخر نفهمیدم الان که میخوام واسه پدرم ثبتنام کنم ، تو فرزندان اسمی از برادره بزرگترم که 23سالشه بیارم یا نه؟
لطفا واضح توضیح بدیدBig Grin
(2011-10-05 ساعت 17:01)ama-amir نوشته:  سلام
دوستان من آخر نفهمیدم الان که میخوام واسه پدرم ثبتنام کنم ، تو فرزندان اسمی از برادره بزرگترم که 23سالشه بیارم یا نه؟
لطفا واضح توضیح بدیدBig Grin

واضح ترين جواب : نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه !
تشکر کنندگان: ama-amir ، shastouni ، SH1A2R3 ، arman_m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان