کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت
با سلام.
من مشکلی در گرفتن سابقه کاری دارم.بنده حدود 3 سال در شرکتی کار کردم که در حال حاضر فقط به هم مدت زمانی که آنجا کار کردم و گواهی میده و شرح وظایف و کار هایی که انجام داده ام را نمی دهد.چیکار می توانم بکنم؟ لازم به ذکر است که بنده از اول شروع به کارم بیمه واسم رد شده است.

آیا می توانم از یک شرکت دیگر آن مدت را گواهی بگیرم؟و توضیحات کار هایی را که انجام دادم را بیاورم؟

آیا وزارت خارجه و دادگستری گواهیم را تایید می کنند یا حتما باید از همان شرکتی که بیمه رد شده گواهی بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
(2010-12-22 ساعت 13:41)atila62 نوشته:  با سلام.
من مشکلی در گرفتن سابقه کاری دارم.بنده حدود 3 سال در شرکتی کار کردم که در حال حاضر فقط به هم مدت زمانی که آنجا کار کردم و گواهی میده و شرح وظایف و کار هایی که انجام داده ام را نمی دهد.چیکار می توانم بکنم؟ لازم به ذکر است که بنده از اول شروع به کارم بیمه واسم رد شده است.

آیا می توانم از یک شرکت دیگر آن مدت را گواهی بگیرم؟و توضیحات کار هایی را که انجام دادم را بیاورم؟

آیا وزارت خارجه و دادگستری گواهیم را تایید می کنند یا حتما باید از همان شرکتی که بیمه رد شده گواهی بگیرم؟
سلام
سابقه بيمه رو اداره بيمه ميده و خوب طبيعي است كه به شما شرح شغلي نميده ولي شركت شما ميتونه يه گواهي صلاحيت شغلي بده و در اون ذكر كنه كه ايشون توانستع در مدت مقرر .... اين وظايف را به خوبي / بدي انجام دهد

سابقه مهم است براي كدام سازمان اسس كننده سابقه بخواهيد . ممكن است شرايط هر سازمان با ديگري فرق كند .

بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
[/quote]
سلام
سابقه بيمه رو اداره بيمه ميده و خوب طبيعي است كه به شما شرح شغلي نميده ولي شركت شما ميتونه يه گواهي صلاحيت شغلي بده و در اون ذكر كنه كه ايشون توانستع در مدت مقرر .... اين وظايف را به خوبي / بدي انجام دهد

سابقه مهم است براي كدام سازمان اسس كننده سابقه بخواهيد . ممكن است شرايط هر سازمان با ديگري فرق كند .

[/quote]

با سلام و تشکر از جوابتان
بنده مشکلم این است که شرکت قبلی گواهی که در آن شرح وظایفم باشد را ارائه نمی دهد .
حال آیا می توانم گواهی کار از یه شرکت دیگه بگیرم واسه آن مدت مذکور؟
و آیا اطلاع دارید که قوه قضاییه و وزارت خارجه بر چه اساسی تایید می کنند ؟

با تشکر

پاسخ
(2010-12-25 ساعت 10:45)atila62 نوشته:  با سلام و تشکر از جوابتان
بنده مشکلم این است که شرکت قبلی گواهی که در آن شرح وظایفم باشد را ارائه نمی دهد .
با تشکر
دوست گرامي سابقه بيمه شما و كد كارگاهي شما مشخص ميكند كه از كجا سابقه كار ميگيريد . شما نميتوانيد از جاي ديگر سابقه بگيريد . به فرض اينكه بگيريد در زمان چك سكيوريتي و بازديد محل كار به دردسر ميخوريد . وزارت امورخارجه و دادگستري هم بر همين اساس اقدام ميكنند. من جاي شما باشم موضوع را تا جايي كه امكان دارد موثق از شركت مزبور ميگيرم و باقي را بصورت كتبي مينويسم و علت اينكه از شركت خود نتوانسته ايد بگيريد را قيد ميكردم . اينگونه موفق تر خواهيد بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-25 ساعت 20:18)IRAU نوشته:  
(2010-12-25 ساعت 10:45)atila62 نوشته:  با سلام و تشکر از جوابتان
با تشکر
دوست گرامي سابقه بيمه شما و كد كارگاهي شما مشخص ميكند كه از كجا سابقه كار ميگيريد . شما نميتوانيد از جاي ديگر سابقه بگيريد . به فرض اينكه بگيريد در زمان چك سكيوريتي و بازديد محل كار به دردسر ميخوريد . وزارت امورخارجه و دادگستري هم بر همين اساس اقدام ميكنند. من جاي شما باشم موضوع را تا جايي كه امكان دارد موثق از شركت مزبور ميگيرم و باقي را بصورت كتبي مينويسم و علت اينكه از شركت خود نتوانسته ايد بگيريد را قيد ميكردم . اينگونه موفق تر خواهيد بود

با تشکر از لطف جنابعالی

سه سئوال دیگر:
1- من در خدمت سربازی بصورت پاره وقت مشغول کار بودم .که حدود ماهی 100 تا 120 ساعت کار می کردم آیا این مدت جزء سوابق برایم محسوب می گردد؟

2- در حال حاضر بنده در 2 سازمان یکی بصورت تمام وقت و دیگری بصورت پاره وقت مشغول بکارم آیا این دو سابقه مجموعا باهم محسوب می شود؟

3- بنده دز مان تحصیلم بصورت تمام وقت جایی مشغول بکار بودم آیا برای آنها قابل درک هست که می توان در زمان دانشجویی بصورت تمام وقت کار کرد؟ ایجاد مشکل نمی کند واسم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-26 ساعت 09:46)atila62 نوشته:  با تشکر از لطف جنابعالی
سه سئوال دیگر:
1- من در خدمت سربازی بصورت پاره وقت مشغول کار بودم .که حدود ماهی 100 تا 120 ساعت کار می کردم آیا این مدت جزء سوابق برایم محسوب می گردد؟
2- در حال حاضر بنده در 2 سازمان یکی بصورت تمام وقت و دیگری بصورت پاره وقت مشغول بکارم آیا این دو سابقه مجموعا باهم محسوب می شود؟
3- بنده دز مان تحصیلم بصورت تمام وقت جایی مشغول بکار بودم آیا برای آنها قابل درک هست که می توان در زمان دانشجویی بصورت تمام وقت کار کرد؟ ایجاد مشکل نمی کند واسم؟

1 - خدمت سربازي به ازاء هر دو سال يك سال محاسبه ميشود
2- تا آنجا كه من ميدانم فقط گواهي سابقه كار فقط از يك جا قبول ميشود و گواهي همزمان قبول نميشود . البته فقها نظرات مختلفي دارند ولي نظر من اينه
3 - خير شما از نظر آنها ميتوانيد بصورت پاره وقت كار كنيد تمام وقت معني ندارد( به قول انان مگر ميشود هم درس خواند و هم تمام وقت كار كرد) بيچاره آنها نميدانند تو ايران مردم سه شيفت كار ميكنند و تازه مدرك از انگلستان هم همزمان ميگيرند.
در هر صورت اگر از عرف بين الملل دور شويد ممكن است زمان بررسي ادعاي شما باعث شود روند طولاني تري را سپري كنيد
پاسخ
سلام نمی دونید چه قدر خوشحالم که یه جایی هست که میشه سوال هامون رو بپرسیم
من یه مشکلی دارم ببنید من فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم به نظر شما می تونم اقدام کنم
و مشکل اساسی من اینه که من عضو هیات مدیره یک شرکت هستم و لیست بیمه هم ندارم به نظر شما مدارک شرکتی رو به عنوان سابقه کار قبول می کنند ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من نیما هستم متولد 60 من فوق دیپلم کامپیوتر دارم به یه مشکل برخورد کردم اونه اینه از سال 81 تا 89 من توی هیات مدیره و سهام داران یه شرکت خصوصی بودم که لیست بیمه من رد نشده و اون شرکت تعطیل شده الان ولی الان یه سال هست که توی یه شرکت دیگه هستم که بیمه داره رد میشه به نظر شما :
1- من برای سابقه چی کار باید بکنم ؟
1- اولا می تونم چون فوق دیپلم کامپیوتر اونم از دانشگاه آزاد دارم در خواست کار داشته باشم
2- کدام از این ها رو باید انتخاب کنم :
Analyst programmer
Developer programmer
Software engineer
البته توی مدرک رشته رو نوشته علمی کاربردی نرم افزار ؟
3- تورو خدا دعا کنید من هم برم استرالیا

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-31 ساعت 02:36)nima_1981 نوشته:  سلام نمی دونید چه قدر خوشحالم که یه جایی هست که میشه سوال هامون رو بپرسیم
من یه مشکلی دارم ببنید من فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم به نظر شما می تونم اقدام کنم
و مشکل اساسی من اینه که من عضو هیات مدیره یک شرکت هستم و لیست بیمه هم ندارم به نظر شما مدارک شرکتی رو به عنوان سابقه کار قبول می کنند ؟؟؟

سلام. اميدوارم كه همينطور باشد كه شما ميگوييد.
دوست عزيز به شرطي كه شركت شما سابقه مورد نياز استراليا را داشته باشد و رشته كاري و سوابق تحصيلي شما نيز همراه با مدارك شركت تطابق داشته باشد و نمره مورد نياز زبان را هم داشته باشيد ميتوانيد بعنوان خويش فرما - يعني خود كارفرما اقدام كنيد . البته شرايط كمي سختي به همراه دارد ولي شدني است . بسته به مدارك و تخصص شما و شركت شما دارد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-31 ساعت 05:30)nima_1981 نوشته:  سلام من نیما هستم متولد 60 من فوق دیپلم کامپیوتر دارم به یه مشکل برخورد کردم اونه اینه از سال 81 تا 89 من توی هیات مدیره و سهام داران یه شرکت خصوصی بودم که لیست بیمه من رد نشده و اون شرکت تعطیل شده الان ولی الان یه سال هست که توی یه شرکت دیگه هستم که بیمه داره رد میشه به نظر شما :
1- اولا می تونم چون فوق دیپلم کامپیوتر اونم از دانشگاه آزاد دارم در خواست کار داشته باشم
Analyst programmer
Developer programmer
Software engineer

دوست عزيز من دعا ميكنم همه به آرزوشون برسن
شما بايد سابقه ثبت شركت و انحلال شركت قبلي و روزنامه رسمي و مدارك مربوطه را كه نام شما دقيقا شفاف در آن قيد شده باشد ترجمه رسمي كنيد .
بعد همراه با مدرك بيمه و مدارك دانشگاهي و پروژه هاي انجام شده رسمي و غير رسمي خود ارسال كنيد و تقاضاي خويش فرما كنيد ( سلف ايمپلوي ). اميدوارم كار شما درست شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-31 ساعت 21:37)IRAU نوشته:  
(2010-12-31 ساعت 05:30)nima_1981 نوشته:  سلام من نیما هستم متولد 60 من فوق دیپلم کامپیوتر دارم به یه مشکل برخورد کردم اونه اینه از سال 81 تا 89 من توی هیات مدیره و سهام داران یه شرکت خصوصی بودم که لیست بیمه من رد نشده و اون شرکت تعطیل شده الان ولی الان یه سال هست که توی یه شرکت دیگه هستم که بیمه داره رد میشه به نظر شما :
Analyst programmer
Developer programmer
Software engineer

شما بايد سابقه ثبت شركت و انحلال شركت قبلي و روزنامه رسمي و مدارك مربوطه را كه نام شما دقيقا شفاف در آن قيد شده باشد ترجمه رسمي كنيد .
بعد همراه با مدرك بيمه و مدارك دانشگاهي و پروژه هاي انجام شده رسمي و غير رسمي خود ارسال كنيد و تقاضاي خويش فرما كنيد ( سلف ايمپلوي ). اميدوارم كار شما درست شود

دوست عزیز ممنونم که جواب داید من یه خورده در مورد سلف ايمپلوي دچار مشکل هستم یعنی توی استرالیا به من کار نمی دند ؟؟ خودم باید کارفرمای خودم باشم اونجام هم ؟؟؟؟
سوال دوم من که گفتم بیمه نشدم پس چرا میگید همراه با مدرك بيمه و مدارك دانشگاهي و پروژه هاي انجام شده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-31 ساعت 22:30)nima_1981 نوشته:  
(2010-12-31 ساعت 21:37)IRAU نوشته:  
Analyst programmer
Developer programmer
Software engineer

دوست عزیز ممنونم که جواب داید من یه خورده در مورد سلف ايمپلوي دچار مشکل هستم یعنی توی استرالیا به من کار نمی دند ؟؟ خودم باید کارفرمای خودم باشم اونجام هم ؟؟؟؟
سوال دوم من که گفتم بیمه نشدم پس چرا میگید همراه با مدرك بيمه و مدارك دانشگاهي و پروژه هاي انجام شده

سلام
دوست گرامي اگر دقت كرده باشيد شما خود فرموديد يكسال براي شما بيمه رد ميشود كه اگر آنرا به اضافه زمان خدمت سربازي كنيد ميشود نزديك 3 سال . بعد شما با ساير مدارك خود را كارفرما معرفي ميكنيد . اين مدارك بايد مستند و قانوني باشد . اينها براي پرونده مهاجرتي شما هستند .
به اميد حق اگر پذيرفته شديد و تشريف اورديد استراليا خواستيد ميتوانيد براي خود كار كنيد و يا اينكه براي ديگري . آنزمان فرقي نميكند . زماني فرق ميكند كه كسي اسپانسر شما باشد و بر اساس همان شما ويزا گرفته باشيد كه طبيعتا " شما فقط بايد براي او كار كنيد . اميدوارم مشكل شما حل شده باشد
پاسخ
تشکر کنندگان:
واقعا از راهنماییتون ممنونم
فقط دو تا سوال دیگه
1- من هنوز نفهمیدم دقیقا باید چند سال بیمه داشته باشم
2- همسر من کارشناس برق الکتورنیک هست ما باید با هم اقدام کنیم یا هر کدام از ما جداگانه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-01 ساعت 21:28)nima_1981 نوشته:  واقعا از راهنماییتون ممنونم
فقط دو تا سوال دیگه
1- من هنوز نفهمیدم دقیقا باید چند سال بیمه داشته باشم
2- همسر من کارشناس برق الکتورنیک هست ما باید با هم اقدام کنیم یا هر کدام از ما جداگانه ؟؟؟

اگر بصورت خويش فرما يا اصطلاحا خود كارفرما فعاليت ميكنيد بيمه ضروري نيست ولي كمك ميكند تا پرونده شما راحت تر بررسي شود.
وقتي براي استراليا يكي از شما اسس بگيريد بصورت اتومات ديگري در پرونده خواهد بود فقط نمره زبان فراموش نشود هر دو بايد نمره زبان معتبر داشته باشند
پاسخ
تشکر کنندگان: admin
با سلام ، کسی‌ از وضعیت زندگی‌ در استرالیای شمالی اطلاع داره؟ کار برای مهندس عمران و میزان حقوق و شرایط زندگی‌ چطوره؟ اگر کسی‌ در این خصوص مقاله داره ممنون میشم ارسال کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان